Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) csongi válasza Bogyó bá' (#27649) üzenetére


csongi
veterán

Akkor most neked milyen aram termelo egyseged van pontosan?

(#27652) canniball


canniball
nagyúr

A fékbetétek cseréjénél mi az általános tudnivaló? Gondolom az elsőket párban; de kell-e ugyanekkor a hátsót is vagy ez állapotfüggő, egyéb "járulékos" dolgok?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27653) Daywalker válasza canniball (#27652) üzenetére


Daywalker
addikt

Amikor limiten van, akkor kell - nincs összefüggés az első és hátsó között. Elsőt párban (ha dupla tárcsás).
mod: járulékos dolog, hogy ellenőrizd, mennyire mozognak könnyen a dugattyúk és takarítsd is meg féktisztítóval. Ha alapos vagy vagy régebbi a motor akkor egy tárcsavastagságot is mérhetsz:D

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#27654) canniball válasza Daywalker (#27653) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem én akarom csinálni, elviszem szerelőhöz ezeket majd gondolom ő elintézi, csak nem akarok tök hülyén állni előtte. :) De akkor ezek szerint itt nincs trükk.

Az árakon viszont nem igazodok el, láttam párezerért is meg jóval 10k fölött is, van olyan ami minimum és/vagy ami ajánlott országúti csavargáshoz (SV650 2004)?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27655) fattyu válasza canniball (#27654) üzenetére


fattyu
veterán

ez marhára attól függ hogy vezetsz.

Nekem végül a verseny szinter betétek bírták a kiképzést mert szati szerint egy barom vagyok. a sima betétet 3 hét alatt elfogyasztottam utcán. Ha csak közlekedsz a forgalommal akkor nem kell eltúlozni.

Ha húzod neki ss mindenhol nyél satu nyél satu, vagy legalábbis ehhez van közelebb akkor féken pont annyira nem spórolnék mint gumin.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#27656) Daywalker válasza canniball (#27654) üzenetére


Daywalker
addikt

Azt vedd, amit a gyártó ajánl (lehetőleg gyárit) vagy Brembo/EBC esetleg Ferodo, Nissin. Vannak még márkák, amiket itthon árulnak, de szerintem ezeket válaszd.

fattyu: neked sportmotorod van, izé, volt (é van megint...na érted) oda is azt kell venni, amit a gyártó ajánl. Ha szinter, akkor szinter (biztos vagyok benne, hogy gyárilag azzal jött a 7-es is). Persze lehet trükközni meg olcsóbbat venni annak aki tötymörög, de ha gyorsan mész akkor ne csodálkozz, hogy hamar elkopik, mert nem arra való:) És nem csak barmoknak ajánlott normálisat és a gyári ajánlást venni, hanem mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#27657) csongi


csongi
veterán

Most ajanlottak fel cserere egy 1.1es ZZR-t :). Koszonom nagyon csabito de meg szeretnek elni picit :)

(#27658) canniball válasza fattyu (#27655) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem vagyok "országúti versenyző", csak egyszerű közlekedő, fékezni is inkább hosszabban-óvatosabban szoktam abból nem lehet baj ha előbb tudok megállni mint kéne alapon. :)

Daywalker!
Van olyan oldal ahol adott motor szerint lehet böngészni az alkatrészek között? Igazából csak az árakkal szeretnék képbe kerülni hogy mire is számítsak; ha néhány ezres a különbség akkor nyilván nem ezen fogok spórolni, de ha (több)10k akkor... :B

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27659) Bogyó bá' válasza csongi (#27651) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

[link] és ilyen Névlegesen 60W a teljesítménye. Egyfázisú, söntstabilizátorral, az akkut tölti, ami a gyújtáson kívül mindent ellát árammal. Gyújtás akkufüggetlen.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#27660) fattyu válasza csongi (#27657) üzenetére


fattyu
veterán

Uggyanmá. Nem húzod nem megy :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#27661) Daywalker válasza canniball (#27658) üzenetére


Daywalker
addikt

Persze. Bárdi autóban van Ferodo meg Brembo is (sőt TRW Lucas is szokott lenni, az sem rossz állítólag), Láng autóban van Brembo, az EBC-nek asszem van valami közvetlen oldala is (ebcbrakes.hu tán)...és kérdezz meg egy márkakereskedést is, hogy mennyiért hoznak gyárit.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#27662) Kolondrum

225W-os generátor jónak számít? Igaz 5000-es fordulattól ennyi.

(#27663) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#27662) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kb. minden normális motornak ekkora szokott lenni. Ennek nem gond, ha például télen is motorozol, és építesz be markolatfűtést. Simán elbírja.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#27664) csongi válasza fattyu (#27660) üzenetére


csongi
veterán

Hát persze :D :D

(#27665) fattyu válasza csongi (#27664) üzenetére


fattyu
veterán

mér? Világéletemben azt hangoztattam hogy nem kell erősebb utcára mint egy relatíve mostani 600as. Ehhez képest csak feltettem a seggem egy firebladere... Majd nem mindig rugom el neki... :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#27666) -Mosquito- válasza canniball (#27652) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Klatty :) Klatty

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#27667) Dexar007


Dexar007
veterán

Tudnatok egy olyan helyet mondani Budapesten ahol szombaton is vegeznek allapotfelmerest?

Give me your cum,bull!

(#27668) fattyu válasza Dexar007 (#27667) üzenetére


fattyu
veterán

Szatit megpróbálhatod. Ott szoktak lenni. Egy telefont megér.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#27669) canniball válasza Daywalker (#27661) üzenetére


canniball
nagyúr

& Mosquito34!
Köszönöm! Úgy látom cca. 10k/db árral kell számolnom.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27670) csongi válasza fattyu (#27665) üzenetére


csongi
veterán

Amit kinéztem és agyalok 800-as is elég nekem bőven. És azért 130 LE iszik meg minden.
És a 8évnél öregebb kawákhoz elég nehéz alkarészt találni, ha esetleg valami bexarik.Állítólag!

(#27671) fattyu válasza csongi (#27670) üzenetére


fattyu
veterán

Ez hülyeség. 5 napnál többet nem vártam semmire. Pedig ezt azt kellett...

Az ivás is csukló kérdés kawákon különösen.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#27672) -Mosquito- válasza canniball (#27669) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Hívd fel Lacit (Tmotor) EBC tud jó árasítva,lehet még olcsóbban. :)

Csongi:
Mé? A 8éves Apriliaához mindent kapsz egyből? :DDD Nem.. hátakko. :)

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#27673) Dexar007 válasza fattyu (#27668) üzenetére


Dexar007
veterán

Köszi a tippet,holnap is tudnak fogadni 10tol 13ig.:)
Ha minden jol megy ot fogom elhozni.

Give me your cum,bull!

(#27674) Topiccsendőr válasza -Mosquito- (#27672) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

8eves aprilia nincs is :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#27675) fattyu válasza Dexar007 (#27673) üzenetére


fattyu
veterán

Nincsmit sok sikert

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#27676) canniball válasza -Mosquito- (#27672) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi, de Érd (relatíve) messze van innen, amit az egyik oldalon nyernék azt a másikon simán elmotoroznám.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27677) -Mosquito- válasza Topiccsendőr (#27674) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ő má csak tudja. :)

Canniball:

Motorral semmi sincs messze! :) OK.

[ Szerkesztve ]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#27678) canniball válasza -Mosquito- (#27677) üzenetére


canniball
nagyúr

Persze, csak valaki tankolja! :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#27679) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#27663) üzenetére

Te tudod, hogy milyen a hangja 5000-es fordulaton? Valszinleg nem. Szeretem 4000 körül tartani, mert mint az ágyú. Ergo vérszegényebben ad teljesítményt. Sőt néha 2000-et pörög ha korzón megyek végig, hogy ne durrogjon. :DD Amúgy szeretem ha hangos, csak néha nem előnyös.

Más: Kicsit rákattantam a tankban lévő rozsdára. Gondoltam részben megoldom azzal, hogy "lopóval" kiszívom egy nagyon tiszta fehér vödörbe a benyát, majd vissza szűrőn át. Ez meg is történt pár napja. Ámde azóta ezt a műveletet ha 10x nem csináltam meg akkor 1x sem (volt az 20x is)! A cső tiszta, a vödör tiszta, a dzsuva a tankból jön, folyamatosan, totál mindegy hányszor mosom át. Azt megfigyeltem, hogy ha áll és ezt 4x megcsinálom akkor már relatív jó, de elég egy kört menni és mintha semmit sem csináltam volna.
A képek két nap különbséggel készültek, szerintetek mi ez? Szerintem nem rozsda. A nagyobb cuccok apróra tudnak törni, nagyon apróra. Ezek lent maradnak a tank aljában, de vannak itt olyan cuccok is amik a legkisebb mozgásra is elkezdenek úszni és percek kérdése mire leülepszenek. A szűrést mint látható géz végzi. Hol kevesebb, hol meg több réteg, azaz akár 15 perc is van 5l bentin mire átfolyik.
A tankban lévő szűrő is szűr biztosan, de a dolog oroszlán részét a korábban beszerelt végzi (amit egyszerű takarítani és többször volt már a pár napa latt), mert ott leülepszik az annyira apró dzsuva, hogy szemmel is csak akkor látni ha már sok összegyűlt. El nem jut a karbiba az fix, de érdekelne mi lehet ez.
A tank takarítása azért nehéz mert annak a gedvának elég komoly pereme van a beömlőnél, azaz ha lefordítom fejjel lefelé akkor is marad benne anyag, vagy benzin, de főleg dzsuva. Ezért meg sem kísérlem levenni és bármit beletenni benzinen kívül.

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#27680) csongi válasza -Mosquito- (#27672) üzenetére


csongi
veterán

Persze persze! Kilenc a drágaság :).
De nekem nagy az ezres. Erre a 800-as pacificre vagyok most rákattanva elég rendesen:) Napok óta nem hagy aludni :D

(#27681) zsolt19900 válasza Topiccsendőr (#27674) üzenetére


zsolt19900
őstag

na ezen felnevettem :D

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#27682) -Mosquito- válasza csongi (#27680) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Gondolom ecsetelt előnyeit/hátrányait a volt tulaj. Szóljál neki ne b@ctasson écaka. :DDD :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#27683) csongi válasza -Mosquito- (#27682) üzenetére


csongi
veterán

Ja ja! Nagyon korrekt tájékoztatást kaptam. :)

(#27684) polimorf


polimorf
tag

Holnap 9:30-kor indulunk páran egy ilyen gurulásra, aki környékbeli és van kedve csatlakozni szívesen látjuk.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#27685) Daywalker


Daywalker
addikt

Holnap du. valaki kapható egy hosszabb-bövidebb karikára? (BP-ről indulnánk) :)

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#27686) boogie84 válasza polimorf (#27684) üzenetére


boogie84
veterán

Én lehet h csatlakozom!! Mi a cél? Mit találunk Dunaszerdahelyen? Ja h onnan indultok. :DDD
Mit találunk Tapolcán? :DDD Am egyszerűbb lenne érinteni a Balatont. Aztán felmenni Tapolcára.

Reggel még hideg lesz. :U

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#27687) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Dirtquake

Ilyen bulik miert nincsenek nalunk? :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#27688) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#27687) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Állat lehet salakmotorozni arra teljesen alkalmatlan gépekkel! :D
De nem rossz! :R

(#27685) Daywalker: nem lehetne Kalocsáról indulni? :))

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#27689) -Mosquito- válasza Daywalker (#27685) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Kapható,de mi du 1-2 között Móron leszünk. Hamarabb írod fel akkor úgy matekoztam volna.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#27690) Daywalker válasza -Mosquito- (#27689) üzenetére


Daywalker
addikt

Ah, elobb nem tudtam, mert valtozas volt a programban, van egy korom az allatorvosnal (noveremnel)reggel, szoval borult volna.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#27691) csongi válasza Topiccsendőr (#27687) üzenetére


csongi
veterán

Szeretnetek? Morahalomon most is szabad edzes van,akinek kedve szottyanna ilyenre keressen meg nyugodtan :)

(#27692) -Mosquito- válasza Daywalker (#27690) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ok ok. :R

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#27693) sziada5925 válasza Kolondrum (#27576) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Ha sokat mész 2 személlyel, akkor rövidítsd meg az áttételt. Két hengeresnél ez jól jöhet. :)

Üdv: Ádám

(#27694) Topiccsendőr válasza sziada5925 (#27693) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Vagy hasznalja nyomatekcsucson a motort. Akkor megy is. Persze miutan vett gumit. Es megtanult motorozni. Es elfogadja, h egy olyan motor, ami kb 11000 tol piros, az nem megy tonkre, ha 5000 fole van forgatva. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#27695) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#27694) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na meg a sportkipufi helyett vissza kellene tenni a gyárit. Úgy nem zsibbadna el 5 perc nagy fordulatú motorozás után... :DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#27696) Daywalker válasza Topiccsendőr (#27694) üzenetére


Daywalker
addikt

Láttam már két nagyobb darab embert (értsd, fiú 120 kg, lány 70 kg) gs500-on...repesztettek rendesen...túrázni voltunk és simán tartották a tempót. Igaz ő szteppelt rendesen, míg én 6-ban gyorsítgattam, de simán jól jöttek...szóval csak helyeselni tudok. Forgatni, forgatni, forgatni...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#27697) fattyu válasza Bogyó bá' (#27695) üzenetére


fattyu
veterán

Hülyeség :D ha elég gyorsan mész úgyse hhallod a széltől :P Igaz sornégy de nagyon nyitott kipufival simán utaztam tartós 8000en.... :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#27698) Kolondrum válasza sziada5925 (#27693) üzenetére

Az marad gyári. :DD

persuader! :R - Vagy alig forog vagy nagyon. A picsarázós 5000 és környékit nem szoktam erőltetni. Érzem az egész testemben azt is ahogy durrog vagy amikor húzom neki és szintén durrog, de nem annyira. Ha sokat kéne menni 5000-5500 között akkor pár perc alatt elegem lenne.

bogyo112! Hülye vagy?? Az egyetlen dolgot elvennéd tőlem amiért nagyon szeretem?? :P

Daywalker! Forgatva csak akkor van ha menni akarok, mert és itt szólok fattyu-hoz: Hallani hidd el, minden pöffenést hallok. Tudod te mennyire hangos ez? Jelezte az utca végén lévő szomszéd, hogy reggel hallani ha megyek, pedig ő olyan 300m-re lakik. Vagy munkatárs aki több száz méterre lakik a 11-estől, hogy hallja ha megyek, még időponttal is bizonyította. Rengeteg példám van. Akkor csendes és csakis akkor ha alapjáraton megy, vagy 40-el 6-.ba pöffen kettőt percenként. DE én így szeretem!

(#27699) Bogyó bá' válasza fattyu (#27697) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hát izé, én kiherélt kipufogókkal vettem az öreg 125-ös csótányt május elején, és hát annyira zavart a hangja, hogy 15 perc motorozás után szabályosan lezsibbadtam tőle. Igaz, a legjobb fogyasztásaim akkor születtek: lakott területen 5.-ben 50-nel, országúton 70-nel döcögve 2,4-2,5 lityi/100km. Súlyosbításként akkor még a nyitott robogósisakot használtam.
Miután "bedugóztam" a csöveket, mindjárt meg is nőtt a fogyasztásom rendesen: 2,9-3,0 l/100km. Lakott területen most 4.-ben 60-nal, országúton konstans nyélgázzal járok (90-95... :B )
Ja, és közben zárt bukóm is lett, ezzel nyélgázon nem hallom a motort, csak a menetszelet. Azt sem nagyon... (vagy a Kappa sisak jó, vagy időközben én süketültem meg félig: 50-50%-ot adnék erre) :D

(#27698) SymbianOS: akkor járjál 3000 fordulattal, és csodálkozzál, hogy 2 személlyel miért nem akar rendesen menni...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#27700) ALI_G


ALI_G
veterán

Vett valaki mostanában 5*-os sisakot itthon? AGV-ket néztem, de csak a GP Tech-et találtam webáruházban, 200-ért...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.