Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65351) aksoj


aksoj
újonc

Sziasztok cpi robogón van karbit már takaritottam
30-sebességet elérem és szaggat rángat
Mi a gond valaki tudná esetleg

(#65352) sityupityu válasza aksoj (#65351) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ezt a hibát ennyiből így a fórumon keresztül nehéz lenne pontosan diagnosztizálni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65353) Onlány


Onlány
tag

Sziasztok! Télre mi az ajánlott tárolás robogónál? Akksit ki kell venni vagy néha tölteni?

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#65354) üszök válasza Onlány (#65353) üzenetére


üszök
őstag

Én most vettem ki mindkettőből,2-3 alkalommal rátöltök tavaszig. Mondjuk nekem kint állnak egy rozoga bódéban. Ha melegen van a motor elég néha töltögetni.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65355) forandor válasza Onlány (#65353) üzenetére


forandor
tag

Egyetértek üszökkel. Tavaly télen tönkrement a hideg garázsban tárolt kb. 6 hónapos zárt akku.
Én még kiszoktam hajtani a régi benzint, és újjal teli tankolni.
Autó mosóban tetőtől talpig lemosni, átmosni, majd menni vele míg teljesen megszárad.

(#65356) Onlány válasza forandor (#65355) üzenetére


Onlány
tag

Szia! Köszi. Akkor benzin se legyen a tankban? Garázsban tartom a robogót. Ha marad benne benzin az nagy gond?

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#65357) sityupityu válasza Onlány (#65356) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

A sok adalék ami a benzinben van egy idő után különválik és eldugíthatja a karbit. Tavasszal jó eséllyel indíthatsz egy karbi takarítással. Én több motorral is így jártam idén. Pedig üzemképesen lettek elrakva.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65358) Debilon válasza Onlány (#65356) üzenetére


Debilon
addikt

amíg karbis robogóm volt sosem engedtem le a karbiból, tankban is volt valamennyi mindig (műanyag tankos volt), a 2 vagy 2 és fél hónap állás után is rendesen indult, pár berúgókaros próba után önindítóval, aztán irány a benzinkút, tele tankoltam és ennyi, egyedül az akkut vettem ki és töltögettem párszor

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#65359) üszök válasza Onlány (#65356) üzenetére


üszök
őstag

Indítsd be néha,mondjuk havonta 1* kisebb az esély,hogy bele kocsonyásodik.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65360) sityupityu válasza Debilon (#65358) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Korábban nekem sem voltak problémák, de az utóbbi években nagyon kaki a benzin.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65361) Onlány válasza üszök (#65359) üzenetére


Onlány
tag

Azt hiszem ez lesz. Beindítom néha aztán majd meglátom mi lesz. Szerelni nem akarok meg nem is tudok, úgyhogy remélem ez megelőzi majd a bajt. :U

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#65362) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Motowell illetve Keeway robogókról mi a vélemény? Újról lenne szó. Ilyen 240-250e körül.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#65363) sityupityu válasza AMD Power (#65362) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Van pár ember akik szerint nincs semmi különösebb baj velük, és vannak azok akik azt mondják, hogy kb "tiltott" kategória. Nem egy olyan helyet tudok ahol még a javítását sem vállalják. Azt mondják nekik, hogy vigye oda ahol vette. Az anyagminőség egy sapka sz@r, de minden (idomok stb is). Sokszor képtelenség kitekerni csavarokat mert letörik a fejük.
Ezeket amiket leírtam sokan alá fogják támasztani akik már szereltek többféle robogót, de lesznek itt bizonyára "elégedett" tulajok is. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65364) dzso22 válasza sityupityu (#65363) üzenetére


dzso22
senior tag

+1
Talán a Keeway egy fokkal jobb mint a Motowell,de a lényegen nem változtat.

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#65365) gabe_


gabe_
őstag

A mai jó időben látom sokan elővették a motorokat, robogókat, köztük én is megsétáltattam... :))

Sovány szakácsban sose bízz!

(#65366) AMD Power válasza sityupityu (#65363) üzenetére


AMD Power
titán

Szóval akkor nem az ajánlott kategória. Amúgy ezekre újonnan mennyi garancia van?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#65367) Luck Dragon válasza AMD Power (#65366) üzenetére

Használt nem jöhet szóba?  Ha igen akkor Aprillia SR50 tudom ajánlani.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#65368) mumtaz válasza Luck Dragon (#65367) üzenetére


mumtaz
senior tag

+1. De csak, ha nem Ditec

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#65369) Luck Dragon válasza mumtaz (#65368) üzenetére

Van mind a kettő a piacon. De a karbit ajánlótták mindíg az SR-nél.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#65370) sityupityu válasza Luck Dragon (#65369) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ő is azt írta. :)

(#65366) AMD Power Nem tudom, talán egy év? :F Hagyd ezeket. :N

Ahogy már előttem is írták jobban jársz egy használt de jobb robogóval. Karbist vegyél. Szerintem a két legjobb típus a már említett Aprillia SR50 és a Yamaha Aerox.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65371) Rivaul


Rivaul
addikt

Sracingen volt egy darab teknix 50 alu hengerszett. Csak 11.500ft volt. Mivel már többször láttam 19.500ft-ért így lecsaptam rá. Nemsokára elkezdem összerakni a benellit. Szerintetek jó vételt csináltam vele vagy a hirtelen hév ellenére inkább mondjam le gyorsan a rendelést?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#65372) sityupityu válasza Rivaul (#65371) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Áhh.......nagyon felejtős. Még az eredeti ára sem sugall sok jót. Húszezerért még egy normális vashengert sem lehet venni, vagy csak onnan indulnak. Melyik henger ez?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65373) Rivaul válasza sityupityu (#65372) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez lenne az. Mint régebben írtam, csak boltba rohangálós lenne majd a moci.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#65374) blu79 válasza AMD Power (#65362) üzenetére


blu79
addikt

Szia, az egyik ismerősömnek 50-es Motowell-je van (RS) 6 évvel ezelött vette kb. Azóta is tökéletesen jó. De ez nem volt így az első évben. Az első évben rengeteg gondja volt vele ...a rossz anyaghasználat miatt.... rossz anyaghasználat az alkatrészeknél... de garanciába mindet kicseréltek, megcsináltak... mivel már nem silány alkatrészeket tettek bele azóta gondmentes és tökéletesen jó (karbis). Kérdeztem hogy a mostani motowellek milyenek.... milyen alkatrészeket tesznek bele? Azt mondta hogy most jó alkatrészekkel építík.
A munkatársamnak Keeway van , igaz 125ccm 4 ütemü :) , leszette a 125 matricákat és 50es ként használja. Neki is régóta megvan.... használtan vette 160 körül 7-8 éve... azóta is jó neki.... gondmentes... olajcsere és kész... ilyen kisseb gond hogy üzemanyag szintmérő tönktement az volt... de ilyen nagyobb gondok nem voltak vele.
Nekem SR50 van ditech. Nagy megelégedéssel használom eddig. Remélem még 1 jó ideig ilyen marad. Aztán előbb utóbb bejön az injector gond.... de remélem minél később.... tisztában vagyok ezzel. De van 1-2 jó szerelő ismerősöm és hozzájuk fordulhatok bátran. :) . Addig is picivel 2L alatt / 100km eljárkálok... persze csak akkor ha jó idő van :D . Ma pl lehet előveszem mert jó időt mondanak :D

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#65375) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!

Akkumulátort kellene lassan vennem egy Aprilia Gulliverbe (levegős). Eddig egy Yuasa YB4L-B volt benne, de keveset jártam a robogóval és megadta magát. Ezentúl többet fogom használni, de nézegettem zselés akksikat. Megéri a plusz pénzt ráfordítani? Milyen márkák ajánlottak?

Másik dolog, hogy 2 éve nyáron rendbe lett téve teljesen a robogó, kopó alkatrészek mind plusz az önindító újra lett tekercselve. Azóta mentem vele kb. 1000 km-ert önindítózások száma minimális, mindig rúgom csak ha nincs sztenderen akkor használom, de most nem teker. Kocsiról megpróbáltam bebikázni, de haszonló a szituáció, csak a relé kattanását hallom. Miért mehetett ilyen hamar tönkre?

Harmadik: Km óra hol mér, hol nem. Lassan megindul, majd lassan esik vissza, néha kattogó hangot is ad. A meghajtót vagy a spirált kellene cserélni?

[ Szerkesztve ]

(#65376) Pete55555 válasza blu79 (#65374) üzenetére


Pete55555
addikt

leszette a 125 matricákat és 50es ként használja.

Büszke lehet rá...

leszette - Leszedte.

(#65366) AMD Power

Sokat nem érsz a garanciával, ha az első évben többet van a szervízben, mint otthon a motor...

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#65377) blu79 válasza Pete55555 (#65376) üzenetére


blu79
addikt

Ja ... :DDD 1x nem is olyan rég menekülnie kellett.... mert az órszágúton álló rendőrök előtt túl gyorsan ment el és utánaeredtek.... szerencsére nem kapták el.... azóta talán picit óvatosabb...

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#65378) Redneck


Redneck
veterán

Egy ideje nem követem a topikot, és paripa sincs, de ezt azért beírom, mert ha nem látom nem hiszem el.

A Városmajor utcai iskolánál 18:30-18:45 között: robogós pizzafutár balról megelőzte az álló kocsisort, átment a piroson, 1 méterre a gyalogostól ment el a zebrán. A rendőr elsőként állt a lámpánál, de a füle botját sem mozdította. A **** *****. Magyarország én így szeretlek! (Vagy nem...)

Csomó hülyeségért tudják cseszegetni a rendes állampolgárokat, de az ilyen nyilvánvalóan szabálytalankodó tapló után meg se mozdulnak? Vicc.

Szerk:
Mutogattam ám ott is, nem csak utólag hőzöngök. A rendőrnek is. És az örömlány édesanyád mondatot is elmondtam jól artikulálva. Nevetséges.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#65379) Pete55555 válasza Redneck (#65378) üzenetére


Pete55555
addikt

Lehet úgy volt vele, hogy úgysem éri utol... Vagy épp fánkot tolta az arcba... Ez a magyar valóság sajnos :(

Ettől még a "kirohanásodat" teljesen megértem, és egyet értek.

...Szeretem leracsniztatni...

(#65380) Rivaul válasza Redneck (#65378) üzenetére


Rivaul
addikt

Nincs rajta rendszám, ergo nem fogja a traffi és nem hoz pénzt. Tehát nem érdeki a kékeket...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#65381) Telda válasza flegga92 (#65375) üzenetére


Telda
addikt

Nekem is ugyan ilyen aksim volt, igaz én majdnem minden nap használtam a gépet. De nekem is hamar megadta magát, 1 nyarat ha bírt, pedig többnyire a berúgóval indítottam és télen is bevittem a melegre.

(#65382) forandor válasza Telda (#65381) üzenetére


forandor
tag

Nem megfelelően működő feszültségstabilizátor okozhatja a problémát.

(#65383) forandor válasza flegga92 (#65375) üzenetére


forandor
tag

Szia!

Mérd majd meg, hogy mekkora feszültség megy az akkura terheletlenül és terhelve (akku nincs bekötve és bekötve). 13.5 és 14.5 V között kell lennie a töltőfeszültségnek. Ha jóval kevesebb/több, akkor az tönkre vágja az akkut. Jók a zselés akkuk, én személy szerint Varta-t használok, de a hideg és az előbb említett töltőfeszültséges dolog ugyanúgy tönkreteszi. Az én Gulliverem pl. a 12V-os töltőfeszültséget sem éri el, szóval tavasszal fesztstab csere.

Újratekercselt önindító => valszeg valami el lett cseszve. Ha indítózásnál Ampert mérsz láthatod, hogy mekkora áramot vesz fel a gép (erős feltöltött akkuról persze). Ha csak 1-2 Amper csordogál (tippelek persze), akkor talán valami érintkezéshiba. Ha eszi az áramot rendesen 6-10A (fene se tudja), akkor viszont gáz van az önindítóval, "letestel".

Ahonnan a kattogó hang jön ott a hiba :). Lehet csak kicsavarodott/meglazult az órából a spirál.

(#65384) flegga92 válasza forandor (#65383) üzenetére


flegga92
senior tag

Köszi a részletes választ!
Holnap megméregetem mit mutat. De amúgy valószínű kuka lesz az akksi, mert pár cellában már minimum alatt volt a sav szintje (persze utólag pótoltam). Arra most elég, hogy az irányjelző, féklámpa, helyzetjelző alapjáraton is rendesen világít. Fesszabra is rámérek majd. Nem tudod merre található? (Ülés alatt a kis idom mögött a láb tartónál?)

Az önindító működött rendben működött, aztán egy nagyobb állás után nem ment. Az a baj hogy meg sem tekeri, csak a szerintem a bendix húz be ha van ezekben egyáltalán, nem értek annyira hozzá.

A spirállal kapcsolatban ma azt vettem észre, hogy a km számláló rendesen megy, csak a sebesség mutató nem.

(#65385) mumtaz válasza flegga92 (#65384) üzenetére


mumtaz
senior tag

Ezekben nem elektromos a bendix, mint az autóknál. Ha kicsi kattanást hallasz, az a relé. Rá kell mérni, hogy az önondítóig lejut-e a kraft indításnál. Ha igen, akkor az önindítóval van gáz. Ez lehet akár test hiba is. Lehet, hogy a +12V lejut, de nincs test. Feszültséget az önindító két saruján mérj. Ha csak egy van, akkor azon és az önindító fémrészén.
Ha nem is jut le oda "áram", akkor simán lehet hibás a relé. Ha kattog, de mégsem jön ki belőle a +12V, akkor a relé érintkezői vannak beégve. Relé csere.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#65386) forandor válasza flegga92 (#65384) üzenetére


forandor
tag

Nincs mit!
Nem muszáj azért szétkapni, a feszstabról jön közvetlenül az áram az akkuhoz. Am. igen arra van (a szokásos szervizablakot kell kiszedni, meg a fölötte lévő idomot leszedni).

Nem szedtem még szét annyira, de ha jól tudom bendix húz be. Egy hasonló korú piaggio-t már szétkaptunk, abban az volt. A piaggio nem mindig tekert, és aha igen akkor is nehezen. Önindító volt rossz. Amikor nem tekert, akkor csak oda kellet kicsit koppintani kalapáccsal az önindítónak és megindult :). Piaggio-nál (legalább is annál) alul van az önindító.

Akkor a kattogás is valószínűleg onnan jött.

(#65387) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!

Kymco Dink (50cc, 2t) nem akar hidegen indulni. Autómata szivató jó (kb 4mm-t mozog), karbi ki lett pucolva. Mit kellene megnéznem rajta?

(#65388) flegga92 válasza mumtaz (#65385) üzenetére


flegga92
senior tag

Köszi, megpróbálom ezt is, csak soha nem találtam meg, merre van az önindító. (remélem k_sandor kolléga tud segíteni benne :) )

Az akksi az kuka, féklámpa világítására 8v-ra esik a feszültség.
Valószínű a fesszabályzót is cserélni kell, mert a GND lábon csak 10v körül ad ki magából a többi 12,4-et fixen fordulattól függően, ennyivel is tölt.

(#65389) apóka


apóka
aktív tag

Sziasztok!
Aprilia Scarabeora (50cm kéne gumi) most Mitas van rajta (gyári). Ilyet vegyek rá vagy inkább Heidenau...vagy tök mind1 úgy sem érzem a különbséget? Mivel az elsőre van kedvezmény azonos árban vannak. Nem vagyok egy versenyző, de jó ha tapad a gumi....a kopás nem érdekel.

[ Szerkesztve ]

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#65390) forandor válasza flegga92 (#65388) üzenetére


forandor
tag


A képen piros és kék vezeték megy rá.
Talán a ventillátor felől hozzáférni.

(#65391) üszök válasza apóka (#65389) üzenetére


üszök
őstag

A Hidenau Simsonra való.Mondjuk attól még jó lehet neked.Ezt a boltot a múlthéten találtam olyan árakkal ami máshol nincs,rendeltem 2 gumit hétfőn hozzák kíváncsi leszek.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65392) üszök válasza forandor (#65390) üzenetére


üszök
őstag

A vezeték felőli oldalon fogja 2 csavar. 1 lent 1 fent. ezt az önindítót kár tekercseltetni fillérekért van bontott,az új sem túl drága.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65393) flegga92 válasza forandor (#65390) üzenetére


flegga92
senior tag

Köszi! Szerintem csak tavaszra lesz ebből valami, fessszabályzót cserelem, akksi is elég lesz akkor.

(#65394) Telda


Telda
addikt

Holnap nem akciózik valamelyik robogós bolt? Lenne pár alkatrész amit be kellene szereznem.

(#65395) Debilon válasza Repsol600 (#65387) üzenetére


Debilon
addikt

nekem a kymco super 9s ami szintén 2t volt és hidegen nehezen indult akkor a végén a főtengely szimering csere után megint rendesen működött

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#65396) sityupityu válasza Debilon (#65395) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ha annyira gatya volt a szimering akkor az másban nem jelentkezett csak a hidegindításnál?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65397) apóka válasza üszök (#65391) üzenetére


apóka
aktív tag

Nem csak a méretet kell nézni ezeknél? Néztem az általad linkelt oldalt, de a nekem kellő méretben nem ad találatot.

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#65398) apóka válasza Telda (#65394) üzenetére


apóka
aktív tag

Én csak ennyit láttam

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#65399) üszök válasza apóka (#65397) üzenetére


üszök
őstag

A mintát is kéne nézni. Én a Heidenaut nem nagyon merném döntögetni,viszont az vizes fűben is elmegy a másikkal ellentétben.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65400) apóka válasza üszök (#65399) üzenetére


apóka
aktív tag

Én csak aszfalton használom. Marad akkor a gyári, holnap 30% lejön a mostani árból.

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.