Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65901) freelanced válasza Repsol600 (#65900) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv !

Annyira nem vagyok válogatós igazából mindegyik forma tetszik szinte. Egy kettőt már ajánlottátok de azert kíváncsi lennék mik vannak még.

A vespán kivul amugy milyen robogó jöhet még szóba? Ezek az ötvenesek mennyit mennek amugy?

Koszi

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#65902) Repsol600 válasza freelanced (#65901) üzenetére


Repsol600
addikt

Sportból Aprilia RS 50 volt nekem, ezek elég jók, illetve most van egy Rieju RR 50 supermotom, ez se rossz és viszonylag olcsón lehet találni. Bontott cuccok is vannak ha kell viszonylag olcsón.
Robogóból bővebb a választék, nagyon sok fajta van, viszont ezeket annyira nem ismerem inkább váltós párti vagyok. Aprilia SR, (karbis) Yamaha Aerox amiket olvastam hogy dicsérik. Nekem jelenleg egy Kymco Dink van ez jó nagy testű ezzel sincs különösebb gond. Típustól függően 60-80 km/h átlagban.

(#65903) Debilon válasza freelanced (#65901) üzenetére


Debilon
addikt

én ajánlanám a Kymco Super9S-t, vagy ha váltós "sport" 50-es kell, akkor Aprilia RS50 amiről tudok

mennyit mennek? motortól, meg sok mindentől függ, de szerintem egy gyári 50-es mindenféle mókolás nélkül (csak a fojtások kiszedésével) olyan 50-70 között valahol

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#65904) sityupityu válasza freelanced (#65901) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Most egyébként motorra van 300 ezred, vagy motorra és jogsira együtt?
Én már a múltkor ajánlottam bevált típust váltósba kezdő 50-nek.
Ha meg robogó felé kacsintgatsz, akkor azt tudom mondani amit feljebb is írtak, vagy az Aprilia SR-t, vagy Yamaha Aerox-t ajánlanám. Szerintem a két legjobb 50-es robogó (persze ez csak az én véleményem). Ami fontos, hogy mindenképp karbist vegyél.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65905) freelanced válasza sityupityu (#65904) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a válaszokat !

Igen tudom, csak kíváncsi voltam milyen alternatívák vannak.

Jogositvany nélkül.

Egyelőre megtenné az 50-es is azert szeretnék nagyobbat ( persze ez csak az egyik) mert nem a legjobb ha az embert letolják az útról 90-nél.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#65906) Telda


Telda
addikt

Hali!
Rakott már fel valaki fekvő vizes minára DR hengert?
Az lenne a kérdésem hogy a hengerfejen lévő egyik lyukat le kell dugózni a kapott csavarral?

(#65907) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Úgy 4 évvel ezelőtt vehettem a 2004 végi digitális LC Malaguti F12-mbe valami piros akksi, talán bika van rajta.. Na szóval nem sokat bírta. Valami jobb akksit keresnék aminek nem tesz be 3-4 év , hogy ennyire tönkremenjen.
Ki mit ajánlana?

(#65908) nyogo83 válasza Atomgeszi (#65907) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Ha tartosat akarsz, akkor Yuasa esetleg olcsobban Exide.

(#65909) üszök válasza Atomgeszi (#65907) üzenetére


üszök
őstag

Örülj,hogy annyit elment.. Ha Banner az a bikás aksi akkor az a jobbak közül való. Talán a Yuasa jobb még,de az sem olyan mát mint régen.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65910) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Igazából Én teljesen el lennék akksi nélkül, úgyis mindig berúgom.
Viszont mivel digitális a motor, ha nincs elég fesz, akkor meghülyül a digit kijelző és nem akar hajtani a motor...
Menetközben tölt annyit a generátor, hogy ne legyen baj, de pl. kereszteződésnél egy féklámpa elviszi a teljes energiáját, ami miatt dadogva tudok kimenni csak. Szóval ez így eléggé zavar.
Akksi töltőm sincs, hogy megpróbáljak rátölteni. Bár szerintem felesleges. Már fél évesen is szarakodott az akksi.. bezzeg mikor visszavittem, hogy csináljon vele valamit. ÉRDEKES MÓD JÓ VOLT.. Hazamentem utána megint elvesztette a töltést.. Aztán hol jó volt hol nem.
Ezeknek ennyi lenne az élettartamuk?

(#65911) üszök válasza Atomgeszi (#65910) üzenetére


üszök
őstag

Simán. 3 szezon és vége az aksinak. Szerintem a te motorodnak aksis a gyújtása, mintha olvastam volna valahol,hogy a digit f12 nem megy aksi nélkül.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65912) Atomgeszi válasza üszök (#65911) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen. Amikor nem volt benne akksi akkor nem is ment, csak a digitkijelző mindent mutatott és csak darált :)
De egy ilyen halott akksival is megy, csak egy minimális töltést tudjon felvenni.

Netről akksi rendelés ajánlott?

(#65913) Repsol600 válasza Atomgeszi (#65907) üzenetére


Repsol600
addikt

Nekem Landport van kb 4 éves és még hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#65914) üszök válasza Atomgeszi (#65912) üzenetére


üszök
őstag

Én innen már rendeltem 1x,olcsóbb volt mintha helyben vettem volna.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65915) KisTé válasza Atomgeszi (#65912) üzenetére


KisTé
tag

Szerintem nálad is valami zárlat van mint nálam csak senki nem ajánlott még villanyászt akihez el tudnám vinni a robogómat addig szopok vele ..... :W

(#65916) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Köszi mindenkinek, körülnézek.

Sajna így, hogy le van merülve csontra, még szivárgó áramot sem tudok mérni. :(

(#65917) dtsdexter válasza KisTé (#65915) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

11. Kerületben van, egy Boci nevezetű srác. Autó Hifivel foglalkozik, illetve robogókkal (Főleg Aprilia) talán ő tudna neked segíteni. Sajna én is csak ennyit tudok, se cím se telefonszám.

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#65918) BossBoss


BossBoss
őstag

Üdv Urak!

Hosszú idő után úgy alakult , hogy autóról váltanék robogóra. Illetve mellette. A kérdés, hogy ki mit tud ajánlani? Egy nagyobb testű 50-esre gondoltam. Ismerősőmnek van egy Malaguti F15-se. Az tetszik és jókat olvastam róla.F12-es mennyivel kisebb(rosszabb)? Illetve ebben a kategóriába mik az ajánlott típusok?

Köszi a segítséget! :R

Keret kb 200-300k.

(#65919) Zin


Zin
senior tag

TOP megbízhatóbb 4T robogok listája létezik valahol?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#65920) Atomgeszi válasza BossBoss (#65918) üzenetére


Atomgeszi
veterán

F12 és F15 is jó. Ugyanaz a fekvő minarelli blokk van benne. Digitálisnál még az óracsoport is megegyezik, gondolom Én, mert, ha lehúzom a sarut, megkérdezi, hogy F15 vagy F12. :B
Nekem F12 van, a fényszóróját utálni fogod a sötétben,mert sokat nem lehet látni ezzel a két kis gyári foncsorral. :( De szerintem F15-ben is ugyanez a két kis foncsor van. Amúgy megbízható technika.

(#65921) KisTé válasza dtsdexter (#65917) üzenetére


KisTé
tag

Köszi ez tényleg nem sok, ha egyszer meg tudod a címét vagy valami az jó lenne !

(#65922) BossBoss válasza Atomgeszi (#65920) üzenetére


BossBoss
őstag

Igen a lámpát olvastam F15-né, hogy szar, de akkor 12-nél is. :) Meg a hátsó dobféket nem szerették. Amúgy csak jót olvasok róluk. Méretre is kb egyformák. Annyi, hogy F15ből nem találok nagyon 2005 utánit. Nem gyártották már vajon? F12-ből vannak sokkal újabbak is. Na majd megnézek párat mindkettőből. Alapvetően tudod mi a difi a 2 között?

(#65923) Atomgeszi válasza BossBoss (#65922) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Egyedül az első fényszórójuk a gyengepont.. :)
F12-F15 ugyanaz, csak a burkolat más.
Vizes minarellit nézzél, az hátul is tárcsafékes 2004 körüli, mint amilyen nekem van. Az már ráncfelvarrt, digitális, kicsit más az idomzat is. Szerintem azok a legszebb F12-esek, Én is azért vettem olyat :)
Meg nekem F15 nem jött be, nagyon robosztus kinézet. De havernak F15 van, teljesen megvan vele elégedve. :)

(#65924) üszök válasza BossBoss (#65922) üzenetére


üszök
őstag

Nekem az nem tetszett az F15 ben,hogy a taposója nem volt teljesen egyenes. Az eleje kicsit fel volt hajtva olyan furcsán állt a lábam rajta.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65925) dtsdexter


dtsdexter
csendes tag

:DDD

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#65926) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Simson 50-est szeretnék 12V rendszerre átalakítani. Van valahol egy jó leírás hogyan kell?

(#65927) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

A Yamaha YBR125-el van tapasztalata valakinek? Milyen gépezet? Ajánlott?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#65928) dugynok válasza freelanced (#65927) üzenetére


dugynok
senior tag

Motoros topicba keresd persu-t , sok motorral van tapasztalata. Úgy tudom, hogy az ybrahimok megbízhatók, nem véletlenül postásmotorok. DE! Sok függ az elöző gazdáktól...

(#65929) KisTé válasza freelanced (#65927) üzenetére


KisTé
tag

Az nagyon jó kis motor, ha vigyázol rá csak olajat cserélsz azt szuper eljárogatós egész rendesen megy is én ajánlom ha találsz belőle egy szép példányt nem bánod meg!
Valaki meg tudná mondani, hogy ebben a régebbi típusú Baotian 50 4T robogóban milyen blokk van :

[link]

[ Szerkesztve ]

(#65930) freelanced válasza KisTé (#65929) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv!

Köszi a válaszokat!

Nekem nagyon szimpatikus. Van esély rendes motort találni május táján is amúgy? Mert gondolom kicsit olcsobbak még ilyenkor de addigra fene tudja mi lesz. Egy ilyen mennyit megy amúgy?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#65931) KisTé válasza freelanced (#65930) üzenetére


KisTé
tag

Egyáltalán nem szezonfüggő a jó vétel figyelni kell meg el kell menni személyesen rengeteg helyre, az egyéni igényektől függ ki mit akar. 120at megy kb, ami bőven elég de mehet többet is ha tényleg jól karba van tartva. YBR 125ből nehéz találni, nem tudom mennyi a kereted de én CBR125öt ajánlok, vagy ha kényelmes kell akkor CBF125 de ezek drágábbak picivel, robogóból meg a PCX125-150 nagyon jó, ismerek 60ezret futott makulátlanokat ha normálisan szervizeled rengeteget bírnak.

(#65932) freelanced válasza KisTé (#65931) üzenetére


freelanced
addikt

Az a baj formára nagyon tetszik a YBR 125. Ez pontosan melyik forma amúgy? Lehetséges, hogy más márkából találok ilyet? Jobban tetszenek ezek a kicsit retrobb formák.

Amúgy ruhára mennyit érdemes szánni, mivel kalkuláljon az ember?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#65933) F1r3b1rd


F1r3b1rd
tag

Elsősegélycsomag kötelező még a robogókba?
Most láttam meg hogy lejárt a szavatosság januárban, nem akarom hogy megbüntessenek érte.

(#65934) sityupityu válasza F1r3b1rd (#65933) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ugyanaz a szabály mint az autóknál. Nem kötelező, de ha balesetnél nincs nálad akkor büntetnek.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65935) Solad


Solad
őstag

Sziasztok!

Tanácsot kérek:)

Korábbi 50-es robogómat ellopták ősszel, így most újat nézek. Mivel nyáron gyakorta fogom megtenni a Miskolc-Gödöllő távot a hármason páromhoz, és nem akarok mindig kocsival menni így az 50ccm kilőve. Terveim szerint csinálok egy B125-ös vizsgát (egyáltalán létezik még ez a gyakorlat? :) ), és valami 125-ös nagy/túrarobogóban gondolkodom.

Mik lehetnek az ajánlott típusok, és mi az az árkategória amitől van értelme elkezdeni nézelődni?

Köszönöm!

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#65936) gabe_ válasza Solad (#65935) üzenetére


gabe_
őstag

Biztos rá akarnak majd beszélni, hogy ne B125-öt csinálj, hanem korlátlant... :DDD
Szerintem ne hagyd magad, vegyél egy 125-öst.
Mindenesetre én a Malaguti Ciak master 125-öt ajánlom, nagyon jó kis gép. (Én a kistesóját használom) Nagykerekű, így az úthibákat jól viseli. :K

Sovány szakácsban sose bízz!

(#65937) sityupityu válasza gabe_ (#65936) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Vehet 125-öst, azzal nincs semmi baj.
Csak ne B125-ös jogsit rakjon le. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65938) Solad válasza sityupityu (#65937) üzenetére


Solad
őstag

Mi szol ellene?

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#65939) freelanced válasza Solad (#65938) üzenetére


freelanced
addikt

Árban majdnem ott vagy mintha A2-re mennél, ott viszont egészen 35kW-ig nézelődhetsz.

Na meg persze ha elmúltál 24 ott a korlátlan is.

Ugye az A1-nél kevés gyakorlati óra van ( Ha jól tudom kettő) míg a másikban 17.

Nagy valószínűséggel az A1 mellé még venned kell plusz órákat amivel majdnem ugyan ott vagy árban mintha nagyobbra mennél.

Ha minden igaz ezek, de majd a tapasztaltabb topiklakók kiegészítik.

Röviden, nem éri meg.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#65940) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Mindenkép kell órákat venni, nem elég a B-s jogsi 125-ös robihoz?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#65941) csongi válasza Tigi (#65940) üzenetére


csongi
veterán

Nem kell. De gyakorolj! És egy vagy két órát inkább vennék, hogy azok szerint a szabályok szerint mennyek, amit a VB elvárnak. Illetve a vizsga útvonalakt ismered, nem ártalmas tényező :)

(#65942) Tigi válasza csongi (#65941) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi a választ. :R
Hivatásos (B,C) jogsim van és 12 éve hajtok egy Kymco Agility 50-et hiba nélkül, de most nagyon megtetszett egy Kymco Like 125 és gondolkodom egy használt megvételén.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#65943) nyogo83 válasza Tigi (#65942) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Azert kell minimum 1 gyakorlati ora a forgalomban, mire "visszaalakul" az ember kozlekedese vizsga kompatibilisse :DDD
Nem kozlekedek minden KRESZ szabalyt megszegoen, de azert mas amikor beleszokik az ember a "normalis" hetkoznapi kozlekedesbe es mas amit elvarnak vizsgan.
De ezt leszamitva nem nagy kaland a vizsga ha van mar minimalis gyakorlatod.

(#65944) Tigi válasza nyogo83 (#65943) üzenetére


Tigi
őstag

De, ha nem veszek órát akkor megbüntetnek igazoltatáskor?
Mindenképp vizsgázni kell?

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#65945) sityupityu válasza Tigi (#65944) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Persze, hogy vizsgázni kell.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65946) nyogo83 válasza Tigi (#65944) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Jaaa, hogy erre iranyult a kerdes. Persze, ahogy irtak elottem, vizsgazni kell mindenkepp :K

(#65947) üszök válasza Solad (#65935) üzenetére


üszök
őstag

250 alá ne add. Utolérsz egy kamiont vagy teherautót és az életben nem elezőzöd meg. Mondjuk a hármas elég kihalt Kövesd után,de én akkor sem mennék szivesen Gödöllőig kilencvennel.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65948) Ex3ms1


Ex3ms1
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Honda NSR 125-ös motorom, amivel nem tudok mit kezdeni, az a gondja hogy sehogyan sincs kompresszió. Perselyezett henger + meteor dugattyú. Nem régen lett perselyezve kb 1000km szenvedtem bele azóta. Jelenleg 8 bár hidegen 7,9bár melegen, ami nagyon kevés. 5.-ben már semmi ereje nincsen, ha ki húzatom 4.-ben 5.-ben éppen csak meg bírja tartani a sebességet. 6.ban meg szépen lassan lelassul 60-ig és csak azt bírja tartani, gyorsítani esélytelen.

A henger jelenleg le van véve, szinte hibátlan, 53,99mm furattal. Gyűrű hézagot nem mértem, de majdhogy nem össze ér. Dugattyú "cuppanós"...

Elnem tudom képzelni mi baja van... Valakinek ötlete?

(#65949) csongi válasza Ex3ms1 (#65948) üzenetére


csongi
veterán

A ket fel blokk rendesen illeszkedik? Forgattyus hazban minden rendben?
A huvely dugattu viszonya biztos jo? Nem ovalis a henger? Gepimunkanal el lehet cseszni, de akar a bepreselesnel is . Gyuruk biztos jol vannak felrekva?
Jah, es a hengerfejet nyomasprobaztatnam, meg akkor is ha nem latszik rajta semmi, illetve sikolni sem artana.
Es a karaoster nagysagat is be kell hezagolasaal is allitani.

[ Szerkesztve ]

(#65950) Solad válasza üszök (#65947) üzenetére


Solad
őstag

125 a max, bőven jó nekem a 90 is, bár nehezen hiszem hogy ennél többre nem lennének képesek a 125-ös példányok.

És max kiegészítő vizsgát teszek a B mellé, nem kell notoros jogsi

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.