Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Valamiért azon töröm a fejemet merre kóricáljak majd. Van egy pár hely ahol úgy átmennék. Főleg dimbes dombos, csak bírja a gép. Nem szabadna tervezni mert nagy lesz a pofára esés.... Ez az este 7 körül nagyon jó, totál nyugi van nem tűz a nap.

(#21002) Lauda válasza Kolondrum (#21001) üzenetére


Lauda
félisten

Azert azt a simsonos erzest, amit irtal, nem fogod mar visszakapni. Ezek a mai robogok nem adjak ezt vissza, mikor dolgozik alattad a motor, erzed minden rezzeneset, szerintem tudod mirol beszelek. Eleg ha felulok a babettara egy korre es az nrg-re. A robogo gyors, hasit mint allat, lassan menni vele szinte nem is elvezetes, ellenben a babetta, lassu, erolkodik, de megis ad valamit, amit a masik motor sosem fog. :)

Vagy mondhatnam azt is, a robogo gyorsan elrepit mindenhova, a masikkal meg erzem, hogy motorozom. :)

[ Szerkesztve ]

(#21003) Kolondrum válasza Lauda (#21002) üzenetére


Kolondrum
félisten

Már maga a váltogatás érzése kimarad. Hány L lónyál fér egy aeroxba? Mert állítólag tele tankkal kapom.

(#21004) fesii válasza Lauda (#21002) üzenetére


fesii
aktív tag

Amikor meglett a jogsim papám kölcsönadta a simsonját közbe közbe...
Valószínű azért is vagyok így mert nem mentem le vele több 100 km-ert, de én csak azt a különbséget érzem amikor a város közepén feszült vagyok mert hirtelen azt se tudom hova nyúljak. Valljuk be egy robogóhoz képest kicsit húzós a vezetése friss jogsival tapasztalat hiányában :)

(#21005) Lauda válasza Kolondrum (#21003) üzenetére


Lauda
félisten

5-6 liter kozott kb.

fesii Mert mar gondolom a robogokon nottel fel, nem is Neked szolt ez a kis mondando. :)

(#21006) Killing válasza Kolondrum (#21003) üzenetére


Killing
addikt

Mikor simsonom volt, a kőkemény 3 gangot váltogatni nem volt nagy élmény :DDD
Bezzeg a 70-es tuning Derbi Sendában nem győztem pakolni felfele, már városban is bekérte a 6. gangot... ;]

Az MZ elvan 3-4. gangban városon belül, az 5. akkor kell neki ha kimegyek a városból vagy nagyobb főútvonalon megyek városon belül.

fesii: A mai friss jogsis 14-15 évesek többsége nem tud váltós motort vezetni sajnos, nagyon elvannak kényeztetve a robogókkal. Nekem 10 évesen az volt hogy kimentünk a földútra, nagyapám megmutatta hogy hülyegyerek' itt a kuplung ott váltó mennyé' vele :DDD

De viszont láttam már olyat is aki 'B'-s jogsival a kezében odajött hozzám hogy kipróbálná a robogómat, mivel jó ismerősöm volt odaadtam neki. Erre elkezdi rajta keresni a sebességváltót, holott váltós motort sem tud vezetni... Mondom csak a gázt húzod azt mész, erre majdenem hanyattesett nyélgázzal. Félelmetes mik vannak mostanság :DDD

[ Szerkesztve ]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#21007) fesii válasza Lauda (#21005) üzenetére


fesii
aktív tag

Konkrétan Simson volt az első motor amire felültem... Azon kívül, hogy 12-13évesen mentem apám suzuki eco-jával a garázs körül 2kört 10-el :D
Hozzáteszem a suzuki eco-t azóta se indította be a kutya se.. Múltkor gondolkodtam neki állok szétszedni de úgy érzem túl nagy falat lenne az nekem..

[ Szerkesztve ]

(#21008) Kolondrum válasza fesii (#21004) üzenetére


Kolondrum
félisten

Megszokod és úgy megy a pedálmunka meg minden, hogy észre sem veszd.

(#21009) Lauda válasza fesii (#21007) üzenetére


Lauda
félisten

Simson, Etz volt a csucs 15-20 eve, mikor elkezdtem motorozni. Tesomnak volt romet kadett-ja, vacsi ujan vette egy nyari keresetebol. :D Azt kaptam meg tole, mikor vett egy 150-es etz-t, aztan a romet utan lett az elso simsonom, zold, s51-es enduro, istenem milyen jo is volt. :B :R

(#21010) Kolondrum válasza Lauda (#21009) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem meg nem mondom milyen simsonom volt, régen volt. S51 és talán volt utána valami, full gyári állapotban volt pár ezer Km-el, a króm érintetlenül, gyári gumik gyári minden. De apum eladta mert nem használtam.

(#21011) Smani válasza Lauda (#21005) üzenetére


Smani
senior tag

Megy abba 7 is ha kifogy :DDD

(#21012) Lauda válasza Kolondrum (#21010) üzenetére


Lauda
félisten

S51/E/N/B lehetett szerintem, ezek voltak az elterjedtek. :)

Smani Usse ko. :DDD De mondjuk mindegy is, annak hamar kampec lesz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#21013) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Mondom nézek ilyen masszív láncot ami be van burkolva és véd mindentől. Megláttam az árát :Y 43K???? Inkább csináltatok munkahelyen! Ott van olyan lánc ami ide kell. Ha tonnákat visel akkor erre is jó lesz.

(#21014) Lauda válasza Kolondrum (#21013) üzenetére


Lauda
félisten

Azert nem kell annyira durvulni, talalsz megfelelot sokkal olcsobban is: [link]

(#21015) Smani válasza Kolondrum (#21013) üzenetére


Smani
senior tag

Egy tárcsazár azt viszlát. Ha nagyon el akarja vinni kicsavarja a 3csavart a kerékből azt elviszi...

[ Szerkesztve ]

(#21016) Kolondrum válasza Lauda (#21014) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én max 4k-ra számítottam.

(#21017) runner 125 válasza Smani (#21015) üzenetére


runner 125
nagyúr

Robogót ki kell kötni. Tárcsazár egy 90kg-s robogóhoz semmi, egyedül elcipelem a furgonig.

SymbianOS

ABUS 01, ABUS 02

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21018) Kolondrum válasza runner 125 (#21017) üzenetére


Kolondrum
félisten

Na alakul, köszi! Link mentve.

(#21019) Smani válasza runner 125 (#21017) üzenetére


Smani
senior tag

gyúrsz? :D

youtubon van pár videó ezekről az úgynevezett "gerinclakatokról"
Nem valami bizalomgerjesztő.

[ Szerkesztve ]

(#21020) runner 125 válasza Smani (#21019) üzenetére


runner 125
nagyúr

Áh, csak szeretek enni. :)

Az egyik linkelt gyűrűs, de a drágábbik láncos.
_
mod.

SzopiÚr fujtatóporozik :(( , róla kérj képet. ;] :D

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21021) Lauda válasza Kolondrum (#21016) üzenetére


Lauda
félisten

Vagy szolsz valami alkesznak, orankent 2 liter borert ucsorogjon a motoron. :DDD

(#21022) TayRol válasza runner 125 (#21017) üzenetére


TayRol
veterán

nekem a 2. van csak 170-es méretben. merem ajánlani.

(#21023) Smani válasza runner 125 (#21020) üzenetére


Smani
senior tag

kicsi a fagyi?

SzopiÚr -s?
Nem ismerem mutasd :D

(#21024) SzlobiG válasza Smani (#21023) üzenetére


SzlobiG
félisten

Engem mond, de én nem tudom mijaz a fújtatópor. ;]

(#21025) Smani válasza SzlobiG (#21024) üzenetére


Smani
senior tag

Jaaa :D jólvan na. alig ismerek valakit :B

(#21026) dave93 válasza runner 125 (#21017) üzenetére


dave93
őstag

Ezen a másodikon én is elgondolkozom, kinézetre ugyanolyan az enyém is mint a linkelt, csakhogy 3000Ftos noname szar... Gondolom ebben anyag is van. Nincs valakinek ilyenje? Nem tudjátok mekkorára lehet "összecsukni"? Kegyetlen kicsi a Liberty sisaktartója és olyat szeretnék ami belefér.

(#21027) runner 125 válasza dave93 (#21026) üzenetére


runner 125
nagyúr

Leírtak alapján 80cm hosszú, s jól össze van 'hajtva', szerintem simán elfér.

De, az ülés alján neked nincs lánctartó? Runner-en van 4-5 fül, amibe max 100cm hosszú lakatot fel lehet fogatni az ülés ívén körbe.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21028) runner 125 válasza dave93 (#21026) üzenetére


runner 125
nagyúr

Itt találtam kicsivel többért láncos Abus-t, ezeket meg sokkal könnyabb kicsire hajtogatni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21029) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Eleg nagy baj hogy ilyen bikalancokat kell mezegetni, kulonben elviszik :(
Ne haragudjatok, de szerintem ez annyira elkeserito dolog, hogy vannak a normalis emberek, gyujtogetik a kis penzuket, nyari munka,stb, nagynehezen megvesznek sok penzert egy rozsdas vasat, ami talan egyik kisebb almuk volt, aztan egyszer csak jon egy kibaszott zombi, es viszi...

barmennyire is egyetertek, ezt enyhen moderalnom kell, legkozelebb kicsit ovatosabban ha kerhetem...

[ Módosította: doc ]

(#21032) Kolondrum válasza horvathkrisz (#21029) üzenetére


Kolondrum
félisten

én 90%ba munkába járok majd vele,itt vigyáznak rá,de hogy amúgy mi lesz....én is tartok töle.

(#21033) SzlobiG válasza Kolondrum (#21032) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ettől félek én is szal mindenképp veszek láncos zárat féktárcsa zár az van a régi motoré jó lesz. Még itt az udvaron se merem kint hagyni inkább leállok a garázsba vele.

(#21034) runner 125 válasza SzlobiG (#21033) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nyócker? ;]

Nálunk vidéken hála ég ilyen nincs. Nekem motorban, autóban is bent a kulcs garázson belül. Egyedül kertkapu van zárva, de annyi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21035) Smani válasza runner 125 (#21034) üzenetére


Smani
senior tag

Merre laksz amúgy? :U ;]

(#21036) SzlobiG válasza runner 125 (#21034) üzenetére


SzlobiG
félisten

Azér nem. ;] Falu, hozzáteszem elég jó környék, de akkor se merem kint hagyni.

NRG MC3-as gépbe ez az ékszíj való ugye? Mer haver gépébe muszáj venni az előbb mentem vele úgy sikít a szíj elindulásnál.:D Bár valami olcsóbb kell.

(#21037) runner 125 válasza Smani (#21035) üzenetére


runner 125
nagyúr

Sopron mellett.

SzlobiG

Passz, nézd meg Egü-éknél, ott típus alapján rá lehet keresni a méretekre.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#21038) SzlobiG válasza runner 125 (#21037) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az a baj, hogy annyit tud a motorról hogy piaggio nrg mc3 semmi mást.:D Nézegetem van hosszú blokkos ér "rövid" blokkos szíj is ez gondolom a hosszú blokkos lehet amit belinkeltem képet ugyan az van neki.

Asszem megtaláltam ami neki kell.

(#21039) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Szép... ;)

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#21040) SirKero


SirKero
őstag

Ez az igazi igényes hírdetés

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#21041) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Felhívtam az union24-et és megérdeklődtem mi van abban a nagyon esélyes szituációban ha megveszem a motort, adásvételit kitöltjük ott helyben és el kell hoznom, de a biztosítás még nincs vagy vanl mert okostelefonnal helyben megkötöm adásvételi után, de mégsincs kézben semmi papír. Azt mondták találok egy olyan menüt a fiókomban ahol a megkötés után elérhető egy igazoló lap a biztosítás megkötéséről amit kinyomtatok és azt elfogadják jardék, a pénzt amúgy is 60 napon belül kell megkapniuk nem ezen bukik a dolog tehát. Kérdezem a nőt ez oké, de mi van ha nem tudom kinyomtatni mert ugye a helyszínen leszek? A rendőr vajon elfogadja e majd ha a kezébe adom a telefonomat és megmutatom neki digitális formában a nyomtatványt. Erre azt mondta csak a rendőrtől függ elfogadja e, egyénileg. Evvvvvvan. Az a gond, hogy még nem jelez a tag, hogy mehetek megnézni addig én megkötni sem tudom mert nem biztos, hogy elhozom és a pontos adatokat sem tudom a motorról, sem pedig azt, hogy melyik napon hozom esetlegesen el mert ugye a szerződés az adásvételi dátumától él. Ugye milyen kicsavart? ;]
Ez az egész szitu akkor gáz ha abban a 15 percben kapnak el még hazaérek vele. Különben nem mert az igazoló lapot kinyomtatom és a többi jön postán. Remélem tudtam segíteni valakinek ezzel! :R

(#21042) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ja meg ma nyúztam egy icipici honda robit melóban. Óriási terület van erre, jó muri volt. 60-nál kiakadt. :)) Lesz hol megnézi mit megy a gép.

DigitXT! Pontosan, a nőci aki amúgy marha rendes volt azt mondta eleget tettem a kötelességemnek mert úgy járok, hogy élő szerződésem van.

[ Szerkesztve ]

(#21043) DigitXT válasza Kolondrum (#21041) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha már megkötötted a biztosítást, csak éppen nem nyomtattad ki az erről szóló igazolást, az fele annyira sem gáz, mintha nem lenne semmid, sőt.:) A lényeg, hogy a biztosító már élő szerződésnek tekinti, innentől kezdve nem az van, hogy nincs biztosításod és egy esetleges baleset esetén tarthatod a hátad mindenért.

Egyébként nem értem, miért kell ennyire "túlmisztifikálni", ha tényleg ~15 percre laksz.:D (Attól még, hogy az adásvétel megtörtént, aláírtátok a szerződést, nem kötelező elhozni azonnal a motort, fél órával később is lehet, amikor visszaérsz.)

[ Szerkesztve ]

(#21044) Killing válasza Kolondrum (#21041) üzenetére


Killing
addikt

Túlkomplikálod az egészet...

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#21045) dave93 válasza Kolondrum (#21041) üzenetére


dave93
őstag

Amikor megkötöd a biztosítást valóban lehet nyomtatni igazolást ami 60 napig érvényes, én is nyomtattam már ilyet, de az elvileg a következő naptól érvényes csak ;] Legalább is, eddig nekem minden esetben úgy volt hogy ha pl megkötöttem március 20-án reggel és ki is nyomtattam az igazolást, azon az szerepelt hogy kockázatviselés kezdete: március 21!
Nem hiszem hogy gondod lesz ha mindössze 15 percre laksz onnan, csak azért szólok :)

(#21046) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ma bűnöztem nem volt kocsi így a leoval kellett bemennem városba. Megúsztam. ;]

Haza fele pont előttem ment egy szintén nagy robogó rendszám nélkül.:D

(#21047) Kolondrum válasza Killing (#21044) üzenetére


Kolondrum
félisten

Kell mert velem megtörténik, hidd el.

(#21048) horvathkrisz válasza SzlobiG (#21046) üzenetére


horvathkrisz
addikt

LOL 125-össel mentel rendszam nelkül te is?! :Y

(#21049) SzlobiG válasza horvathkrisz (#21048) üzenetére


SzlobiG
félisten

Persze.:D Nem tudod te elképzelni itthon hányan így járnak a 70% ilyen...persze enyémre lesz rendszám, de most muszáj voltam így menni.:)

Hozzáteszem 6éven keresztül így jártam a 125-s endúrómmal is. :U

[ Szerkesztve ]

(#21050) Smani válasza SzlobiG (#21049) üzenetére


Smani
senior tag

125? :D Az semmi. Itt a belvárosban van egy pizzás nem messze. Runner 180, Scrabeo 250 4T éjjel nappal megy rendszám nélkül. Itt nem figyelik a rendőrök egyáltalán. Kisebb városokban ahol nincs más dolguk viszont igen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.