Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65401) üszök válasza apóka (#65400) üzenetére


üszök
őstag

Az bőven jó.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65402) Debilon válasza sityupityu (#65396) üzenetére


Debilon
addikt

de, elkezdett kicsit nehezebben felpörögni gázadásra, hidegen elinduláskor játszani kellett a gázzal, hogy ne fulladjon be és nehezebben vette a fordulatot melegen is

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#65403) Repsol600 válasza Debilon (#65395) üzenetére


Repsol600
addikt

Nem hiszem, hogy ez szimeringes lenne, akkor inkább alapjárat nincs. De asszem megvan a hiba, nem emel eléggé ki.

(#65404) sityupityu válasza Debilon (#65402) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Erre voltam kíváncsi. :)
Igen, ezek a tipikus jelek amiket leírsz ha rossz a szimering.

Csak azért hoztam szóba ezt az egészet, mert jó lett volna ha ezeket a hibajelenségeket is rögtön hozzáírtad volna. Nehogy főtengely szimering cserével indítson az akinek válaszoltál csak azért, mert hidegen nem indul a motorja. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65405) Debilon válasza sityupityu (#65404) üzenetére


Debilon
addikt

ötletet szeretett volna, adtam egyet amit számításba vehet :)

@Repsol600: alapjárat volt nálam rendesen amikor már elindult, de ha megvan a megoldás akkor az remek dolog :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#65406) Rivaul


Rivaul
addikt

Sziazstok.

Miből tudom hogy a gyári 50 mina főtengelyem már csere érett? Nem szeretném egy kétes tengővel összerakni a motort de ha nem muszáj akkor nem is cserélném. Cca 10-15e között futott, fel és le nem kotyog de oldal irányba j2-b3mm elmozdul de a sonkától így is távol van. Mikor ki lett szerelve akkor gumikalapáccsal pár finomabb biccentést kapott de ennyi, azon kívül vigyáztam vele. Ha csere érett akkor az ilyen 15k körüli rms tengely mehet helyette?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#65407) Repsol600 válasza Rivaul (#65406) üzenetére


Repsol600
addikt

Oldalra mozoghat. Fel-le nem szabad. Ha előtte nem volt csörgő-zörgő hangja akkor nem kell cserélni. Főtengely csapágyakra érdemes még ránézni.

(#65408) Telda


Telda
addikt

Hali!
Kör SR kilométer órája kb 10km-t csal, többet mutat. Lehet ezzel kezdeni valamit? Mióta megvan, azóta ilyen.

(#65409) sityupityu válasza Repsol600 (#65407) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

+1

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65410) forandor válasza Telda (#65408) üzenetére


forandor
tag

Ez engem is érdekelne. Az enyém is kb. 10-et csal (Gulliver), legalább is sík terepen max sebességnél, dombon lefelé csalt az már 20-at is szerintem.

Legalább is tudom, hogy vannak cégek/műhelyek, ahol javítanak kalibrálnak de, hogy mennyiért dolgoznak, arról nincs infóm.
Illetve, hogy hogy lehet? Mert valahogy biztos lehet házilag is. (egyedi számlap nem szép...)

Kalibráltam már felhúzhatós karórát, addig állítgattam, míg pontos nem lett. Ott az ingakereket mozgató hajszálrugónak a tartó "kifeszítő" pöckével lehet állítani a rugóerőt, ezáltal a rugóidőt, szóval a másodpercet.

(#65411) Debilon válasza forandor (#65410) üzenetére


Debilon
addikt

szerintem ezzel együtt kell élni (elektronikushoz lenne a speedohealer)

egy 50-esnél nem tök mindegy, hogy mennyit mutat? persze, értem, hogy jó lenne ha pontosan mutatna meg stb, de ha tudnád is korrigálni, hogy pontosan mutassa a sebességet akkor meg lehet, hogy a megtett távolságot mutatná rosszul ez meg még rosszabb szerintem a tankolások közti távolság számítása miatt

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#65412) Rivaul válasza Repsol600 (#65407) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszi szépen. Nem sokat használtam mert töltelékmotorként vettem de mikor beindítottam akkor nem csörgött. A csapágyakat és a szimeringeket már kukáztam bontásnál. Olvastam itt hogy azokat nem rakjuk vissza így meg is fogadtam. Köszönöm a válaszod.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#65413) forandor válasza Debilon (#65411) üzenetére


forandor
tag

Egyetértek, csak ha már felmerült, gondoltam csatlakozok. Amúgy nem lehet, hogy ekkor a km számláló is téved? Tavasszal lemérem. Bár lehet, hogy nem, mert ha az is siet, akkor baromi sokat eszik ez a gép, nem mintha most nem (3.8l a minimum rekord, a maxot meg inkább hagyjuk :D, átlagot számolva 4.75l :((( ).

(#65414) Debilon válasza forandor (#65413) üzenetére


Debilon
addikt

minden jármű sebességmérője csal +ban valamennyit, van amelyik a sebesség növekedésével többet (főleg autóknál van így) van amelyik konstans módon 5-8-10 km/h-t de a távolságot attól még jól méri

nem kell vele foglalkozni, hogy mennyivel mutat többet

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#65415) sityupityu válasza Debilon (#65414) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Így van ahogy mondod , a távolságot általában helyesen méri mindegyik függetlenül attól, hogy mennyire méri pontosan a sebességet.
Egyszer teszteltünk pár éve pont ez miatt 3 robogót egyszerre. Az egyik kb pontosan mért, a másik 8 km/h-val míg a harmadik 16km/h-val mért többet. :) De a végcélnál a kilométerállás az stimmelt.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65416) flegga92 válasza forandor (#65413) üzenetére


flegga92
senior tag

Nekem is itt körül fogyaszt, de én elég "dinamikusan" hajtom.
Milyen benzint tankolsz bele?

(#65417) Telda


Telda
addikt

Hali!
A Naraku cuccokkal van valakinek tapasztalata?

(#65418) Repsol600 válasza Telda (#65417) üzenetére


Repsol600
addikt

Ilyen hengerszettem van a Dink-en. :)

(#65419) sityupityu válasza Repsol600 (#65418) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

De ezen belül milyen?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65420) Repsol600 válasza sityupityu (#65419) üzenetére


Repsol600
addikt

Ilyen :)
Gyári henger sérült volt, ezt kaptam hozzá. Nem rég lett kész sok tapasztalatom nincs róla. Eddig rendben van, elég erős is.

(#65421) sityupityu válasza Repsol600 (#65420) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Kíváncsi leszek, hogy hosszútávon mit fog bírni. Egyébként nekem sincs tapasztalatom ezzel a gyártmánnyal.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65422) sityupityu válasza Repsol600 (#65420) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Most olvasom, hogy inkább gyári kipuf rendszerhez ajánlják, eléggé visszafogott teljesítményű darabról van szó. Viszont így benne van, hogy sokáig bírni fogja.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65423) mumtaz válasza Telda (#65417) üzenetére


mumtaz
senior tag

Nekem volt vele tapasztalat. Elég jó volt és itt írtam is korábban, hogy a dugóján volt kétoldalán nagy naraku embléma, ami nem matrica, hanem valamilyen festék. Vízpumpa hibából megszorult a dugó és csak ez az embléma kopott le róla. Olyan, mintha direkt úgy csinálták volna ezt a "festést", hogy bejáratásnál az esetleges megszorulásnál ezen szoruljon meg és ne a fém a fémen.
Egyébként jó volt a kidolgozása, az élek is le voltak törve, ahogy kell.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#65424) Telda válasza Repsol600 (#65418) üzenetére


Telda
addikt

Köszi!
Én is pont hengerszettet néztem fekvő minához 70es átalakításra.
Csak az a baj, hogy az előző alap szettet kb 2 éve vettem és van benne 12e km. Szóval lehet pocséklás lenne most cserélni. Ráadásul kellene másik főtengely, csapágyak, karbi, kb. 60e Ft. Nem olcsó a tunying :).

(#65425) Repsol600 válasza sityupityu (#65422) üzenetére


Repsol600
addikt

Nem olyan gyenge ez. :)
Ja és nekem nem is a gyári kipuff van fent, hanem egy Leo Vince SP3.

Telda: Ha cserélni akarsz, én ajánlom ezt a márkát, nem drága és minőségben nem rossz szerintem. Elég szép a kidolgozása is. Tartósságról nem tudok mit mondani, használtan került hozzám és eddig kb 10km-t használtam. Eddig jó. :D

[ Szerkesztve ]

(#65426) sityupityu válasza Repsol600 (#65425) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Én csak azt mondtam ami a leírásában szerepel. Nem egy kihegyezett hengerről van szó, ezért is ajánlják gyári rendszer mellé.

Leo Vince SP3? Hát tuning viszonylatban nem egy erős csőről beszélünk. :N

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65427) forandor válasza flegga92 (#65416) üzenetére


forandor
tag

Mol (95-ös persze). Az még hozzátartozik, hogy volt egy kis gond a karbival. A karbipucolás után sikerült összehoznom a rekord minimum 3.8-as fogyasztást (ez az első teljes mérés rendbe rakott karbival). Gyorsuláskor nyélgáz (üzem melegen nem szeret gyorsulni). Na meg javarészt főúton megyek, ha nem akkor földúton.
Legutóbb sáros földúton mentem partnak fölfelé, előttem kettő terepjáró, és tartottam a tempót :)

Ha már itt tartunk: melegen nem szeret gyorsulni, a végsebessége is kisebb egy kicsivel. Talán ékszíj? Úgy őszintén a variátortól idegenkedek, még nem szedtem le a deknit sem :).
Ha leállítom a motort (berúgásnál is mikor nem indul, és leáll), ahogy teljesen leáll a forgás, a variátorból jön egy hangos csattanó hang. Tudom ez így édes kevés, de találkozott-e már valaki hasonló jelenséggel?

(#65428) Rivaul válasza forandor (#65427) üzenetére


Rivaul
addikt

Az 1100-as saxóm evett annyit ha finoman mentem vele pedig az 830 kiló és négy kerék :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#65429) flegga92 válasza forandor (#65427) üzenetére


flegga92
senior tag

Régen én is azt tankoltam bele, de aztán a tanknyíláson láttam, hogy min 98-ast kell(ene) beletankolni. Aztán jártam azzal, majd hogy megszűnt 100-assal járok. Régebbel Shell most OMW. Nekem 95-el döglődik főleg amikor meleg van és amit te is írtál, üzem melegen nem gyorsulást is kicsit kompenzálja. Fogyasztása is csökkent minimálisan. Földúton én is sokat járok, elég jól bírja.

Ez a kattanás jelenség nálam is megvolt már 10 éve is amikor megvettem (ekkor már 10 éves volt a gép). Legutóbbi nagyszervizen megemlítettem, plusz néha lent ragadt a berúgókar. A szerelő cserélt ékszíjat, görgőt, variátorrugót, meg mondtam, hogy akkor a berúgókar visszahúzó rugót is cserélje. De nem kellett szerencsére, elég volt bezsírozni azóta kattanó hang sincs. Dekni leszedésénél vigyázz, a csavarok rendesen be vannak szorulva, a fej meg elég puha, én már le sem tudom szedni sima imbusz fejjel. Próbáltam volna újat szerezni, de sehol nem találtam, valaki nem tudja hol lehetne beszerezni?

(#65430) Repsol600 válasza sityupityu (#65426) üzenetére


Repsol600
addikt

Nem is kell, hogy nagyon tuningos legyen. Nem versenyezni kell. :DD Én így vettem elég olcsón, hibás hengerrel de az eladó adta hozzá a Naraku szettet. Viszont kormány csapágy, első fékbetét, meg teló szimering kell hozzá, más hibáit sikerült rendbe rakni.

(#65431) üszök válasza sityupityu (#65426) üzenetére


üszök
őstag

Lenne hozzád egy kérdésem. Kéne nekem Runnere olyan fékkar aminek másabb az íve,közelebb van a kormányhoz. A gyári túl messze van,alig érem el egy újjal,és sajnos nem állítható.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65432) sityupityu válasza Repsol600 (#65430) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ha hozzáadták akkor valóban ajándékként kell kezelni. :) :R

Csak a miheztartás miatt írtam, hogy ez a szett valójában nem is számít tuning szettnek, mert kb semmivel sem tér el a gyáritól. A dugó kialakítása kb olyan mint a gyárié, és a henger vezérlése sem tér el attól.
Ennél a hengernél max csak a 70-es változatot lehetne valamilyen szinten tuningként megemlíteni, azt is csak a megnövekedett lökettérfogat miatt.
De még egyszer mondom, nem leszólni akarom, arra amire neked kell valószínűleg tökéletes lesz.

(#65431) üszök Mid is van? Runner VXR 180? Az sracing-en néztem, de ott is csak valami hitvány univerzális van hozzá. Aztán lehet, hogy valami olyan típus is jó lenne rá ami a papírforma szerint nem. Én pont az sracing-on vettem egyszer olyan fékkarokat ami a gyári leírás szerint elméletileg nem lett volna jó az adott motorhoz, de a képeket tanulmányozva bekockáztattam a rendelést és sikerrel is jártam. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65433) Telda


Telda
addikt

Hali!
A Naraku 70cc hengerhez Itt azt írják hogy a "A gyári hengerfej tökéletesen alkalmazható hozzá", igazából nem is találtam hozzá való hengerfejet. Most ezeknél a hengereknél a belső átmérő vagy a lökethossz a nagyobb a gyári 50cc-hez képest?

(#65434) sityupityu válasza Telda (#65433) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

A belső átmérő. Gyárilag szerintem nem is lehet ezekhez hengerfejet külön venni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65435) forandor válasza flegga92 (#65429) üzenetére


forandor
tag

Köszönöm a részletes választ!
Kézikönyvben olvastam, hogy 98-ast ajánlják, de nem vettem komolyan. :)
Igen, a berúgókar is gyakran lent marad. Szerszám, és tudás hiányában szerintem szervizre fogom bízni. Legfeljebb elintézem, hogy ott lehessek közben.
Csavarok.

(#65436) Telda válasza sityupityu (#65434) üzenetére


Telda
addikt

Közben már rájöttem hogy hülyeséget írtam, mert ha nagyobb lenne a lökethossz, akkor másfajta főtengely kellene hozzá, hosszabb hajtókarral :).
A következő kérdésem ehhez is kapcsolódik, hogy a gyári hengerfej tömítése illeszkedni fog? Nem fog vészesen közel kerülni a henger belső pereméhez?

(#65437) sityupityu válasza flegga92 (#65429) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Én mezei csavar-csapágy boltban szoktam venni különböző méretű és hosszúságú imbusz csavarokat. Csavard ki a régieket és mérd le a hosszukat. Általában 3-4 mérethossz szokott lenni a deklinél.
Robogós oldalról nehogy rendelj mert aranyáron vannak, és jó eséllyel még rosszabb minőséget is veszel mint egy csavarboltban.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65438) sityupityu válasza Telda (#65436) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ha jó a tömítés akkor elméletileg jónak kell lennie.

"Nem fog vészesen közel kerülni a henger belső pereméhez?"

Miért kerülne közelebb mint a gyárinál?

szerk: Viszont egy ilyen hengercserénél azért nem árt majd ellenőrizni a préssávot!

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65439) üszök válasza sityupityu (#65432) üzenetére


üszök
őstag

Az van igen.
Szétnézek hátha találok valamit. kösz. :R

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65440) sityupityu válasza üszök (#65439) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ha jól emlékszem már említettem, hogy az egyik cimborám meg 180-as 2T-re hajt ami papíros. Azóta sem találtunk. :N
Minek akarsz új fékkarokat, nem úgy volt, hogy el akarod adni?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65441) Repsol600 válasza sityupityu (#65432) üzenetére


Repsol600
addikt

Persze, tudom ez kb egy gyári henger teljesítményét hozza. Kialakítása is ugyan az mint a gyárié. Én nem is írtam, hogy tuning, csak hogy nem olyan gyenge, tehát akinek cserélni kell a gyárit az megveheti nyugodtan, mert gyengébb nem lesz tőle mint egy gyárival. :K

[ Szerkesztve ]

(#65442) üszök válasza sityupityu (#65440) üzenetére


üszök
őstag

Mondtad. Akkor is mondtam nem lesz egyszerű,szép is legyen,papírja is legyen.
Hirdettem,de lejárt a műszaki így meg nem viszi úgysem el senki. Most vettem rá gumit ott a kerék a gumisnál,de én rá nem ülök már,hogy elvigyem műszakira,majd tavasszal szerintem. Utána majd hirdetem megint.1,5k kilométert mentem vele az idén.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65443) flegga92 válasza forandor (#65435) üzenetére


flegga92
senior tag

Ja igen, lehet hogy a kézikönyvében olvastam, de a lényegen nem változtat. Akkor tuti, hogy a zsírozás majd neked is megoldja.
Köszi a csavar linket de sajnos ezek semmire nem valók mint ahogy sityupityu is említi. Én is visszautasítottam a boltban mert érzésre is nagyon rossz anyagból volt. Ha szét lesz szedve megpróbálom csavarboltban pótolni.

(#65444) Telda válasza sityupityu (#65438) üzenetére


Telda
addikt

"Viszont egy ilyen hengercserénél azért nem árt majd ellenőrizni a préssávot!"
Ez ki tudod fejteni kérlek? :R

(#65445) sityupityu válasza Telda (#65444) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Préssáv egyszerűen leírva: A felső holtpontnál a dugó teteje milyen közel van a hengerfej falához. Nagyon nem mindegy, hogy milyen érték van beállítva. Azért mondtam, hogy hengercserénél ezt mindenképp ellenőrizni kell, mert a hengerek magassága között (még azonos típusnál is) általában mindig van minimum pár tized, de akár mm-es eltérés is. Ezt a henger alatti tömítés (lemez az igazi) vastagságának a helyes kiválasztásával tudjuk befolyásolni. Érdemes az adott típushoz venni egy szettet, mert így akár tized milliméter pontossággal is betudjuk lőni a megfelelő préssávot. Általánosságban szerintem ki lehet jelenteni (persze ez típusonként, és a felhasználás jellege stb miatt akár eltérő is lehet), hogy vashengereknél kb 0,9-1mm a megfelelő préssáv. Le lehet menni 0,6-0,7-re is, de ennek azért meglehetnek a veszélyei. Pl ha valami "hülye gyereknek" rakunk össze motort aki csak a nyélgázt ismeri, annál sokszor inkább 1,4-1,5mm-es préssávot hagyunk, hogy pár nap múlva ne hozza vissza, hogy beállt a motor. :)

Egyébként itt van egy kis szakirodalom szaknyelven leírva. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65446) Telda válasza sityupityu (#65445) üzenetére


Telda
addikt

:R

(#65447) Rivaul


Rivaul
addikt

Nagyon károsodott elektromos kábelköteget ha nem találtok bontottat helyette akkor mivel javítotok? Van erre valami univerzális olcsó köteg amit csak át kell csatlakozózni? Vagy villanyszerelési osztály és adj neki? :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#65448) sityupityu válasza Rivaul (#65447) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Nem szoktam vacakolni ha pótolni kell valamit. Arra figyelek, hogy a vastagság nagyjából ugyanaz legyen, és persze a gondos szigetelésre.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65449) mumtaz válasza Rivaul (#65447) üzenetére


mumtaz
senior tag

univerzális kábelköteg

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#65450) Rivaul válasza mumtaz (#65449) üzenetére


Rivaul
addikt

sityupityu és mumtaz Köszi. Az előző tulaj össze vissza vagdosta és kötözgette ahol csak tudta. Az olajsárról nem is beszélve amit szerintem az életbe nem szedek le normálisan. Akkor inkább újrakötegelem de ezekkel az univerzálisakkal talán könnyebb lesz mint szálanként venni. Legjobb lett volna egy normális bontott de sehol nem találok vagy 2 hónapja pepére.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.