Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64501) Pixx96 válasza sityupityu (#64500) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Háth passzolom mint 1 normál keskenyebb alátét

kb ilyen : [link]

(#64502) sityupityu válasza Pixx96 (#64501) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Az ékszíj hézagolás volt az. De jelen esetben nem baj, hogy kivetted.
A két legegyszerűbb dolog amit mindenképp ki kéne cserélned a meghajtásban azok a görgők ha kopottak, a másik pedig az ékszíj megfelelően kihézagolva azt. Ez a két dolog nagyon vissza tudja fogni a robogót ha odavannak mind gyorsulásban, mind pedig végsebességben.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64503) letepem válasza sityupityu (#64499) üzenetére


letepem
aktív tag

Itthon vásárolt typhoon-ok és runnerek mind 55-60 km/h-ig vannak fojtva! Az nyugati kis-robogókra, amit mondasz általában igaz.

Dugynok: Köszönöm nekem van fogalmam róla Pixx fórumtársnak szántam! Én csak azt fejtettem ki, hogy az 50 köbcentis robogók nem arra valóak, hogy felfúrva, "tuningolva" 70-80-90 km/órával száguldozzon az ember. Egyszerűen az egész motor nem erre van felkészítve, tervezve. Ha többre vágyik az ember kategóriát kell váltani!
Nem egyszer láttam őrült sr-est elszáguldozni mellettem, míg én is sebességhatáron vagy felett mentem nagymotorral. Magát is veszélyezteti és másokat is, talán ezért nincs kibékülve egy-egy autós a motorossal ás szívat is minket. (Szigorúan magán vélemény)

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#64504) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Akkor a mai nappal búcsúzom a totyiktól mert gazdát váltott a kisgép! :) Az idei szezon 7.000km-ét öröm volt vele tölteni mindenkinek merem ajánlani mert bomba biztos műszakilag, akár a kis CBR.
Elég rövid időn belül át is ülök egy Er5 Kawára mert rájöttem én beleszeretem a vasparipákba, további sok szép kilométert mindenkinek, és köszönöm a segítséget a sok hülye kérdésemre! :)

M.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#64505) Redneck válasza Micsurin (#64504) üzenetére


Redneck
veterán

Jó kis gép volt, kezdő motornak tökéletes, akár az ER5-ös Kawasaki. Széles utat a továbbiakban!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#64506) Micsurin válasza Redneck (#64505) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszönöm viszont, "Jó" ...az volt bizony, csak többet képzeltem a kis gépről mint amit tudott, ezért hamar kinőttem! :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#64507) sityupityu válasza letepem (#64503) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Az egyik cimborám által 4-5 éve vásárolt Aprilia Sr sem ment 45-nél többet.
De lehet, hogy ez gyártóként eltérhet.

szerk: Egyébként nagymotorozom én is, viszont az egyik kedvenc időtöltésem a robogó tuning. :)

Még egy szó a tuning témához:

"Én csak azt fejtettem ki, hogy az 50 köbcentis robogók nem arra valóak, hogy felfúrva, "tuningolva" 70-80-90 km/órával száguldozzon az ember."

1--Az általad írt sebesség eléréséhez (gps-el mérve) még a gyári hengerhez sem kell hozzányúlni, elegendő a csőhöz és a meghajtáshoz.

2--A tuningolók nem furkálnak hengereket! Erre egy egész iparág épült, ami nem csak nagyobb lökettérfogatú hanem a gyáritól teljesen eltérő vezérlésű hengereket biztosít. ;)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64508) sityupityu válasza Micsurin (#64504) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ettől még nem kéne búcsúznod a topic-tól. :) :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64509) Redneck válasza sityupityu (#64508) üzenetére


Redneck
veterán

Mondjuk jogos. Itt nem olyan a vélemény mint a közmondásban.
Én is eladtam az enyémet, mégis itt vagyok! :D

Bár nem hagy nyugodni hogy vegyek egy jó kis 2T 50-est a városba.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#64510) forandor


forandor
tag

#64478 Senkinek semmi sejtése, hogy mi lelte a kis drágaságot?
Előre is köszönöm!

(#64511) Micsurin válasza sityupityu (#64508) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Itt nem igen lenne válasz a későbbiekben szerintem! :D Így is talán egyedül voltam kismotorral, bár lehet lesz véve egy kis 50-es valami suliba járás céljára! :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#64512) gabe_ válasza forandor (#64510) üzenetére


gabe_
őstag

Szerintem szimering. Vagy esetleg kompresszió van a hengerben?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#64513) body007 válasza forandor (#64510) üzenetére


body007
addikt

Sztem, abba nincs kompresszió = henger / dugó csere :D Esetleg csak a hengerfej szimering. Szét lett hajtva...

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#64514) forandor válasza body007 (#64513) üzenetére


forandor
tag

Kompresszióméréshez nincs eszközöm. Hétvégén elvileg otthon leszek (öcsém robija), talán szerzek addigra új szimeringeket. Köszönöm! :)
Még valami eszembe jutott, amikor melegen átvettem, hogy menjek vele egy kört, akkor az önindító nehezen forgatta meg a motort (hidegen szépen megforgatta).

(#64515) Spenike


Spenike
tag

Sziasztok

Robogó vásárlásán gondolkodom munkába járás a célom napi 20km.
180magas vagyok 90 kiló.
50esre gondoltam, ki is néztem 1et nem szeretnék rá 100ezreket költeni.

[link]

Kérdés valakinek esetleg tapasztalat erről a motorról ?

(#64516) gtx560unlock


gtx560unlock
csendes tag

halika

Érdekelne hogy a súbertűt milyen állásban szokták használni a generic cracker tulajok?Vagy melyik az optimális neki gyári robogó fojtások nélkül mikuni karburátoral szerelve 5 fokozat van a tűn.Meg az uszó érdekelne úgy konkréten azt hogyan kell vagy lehet állítani mert el van állítva a magasság ( idióta haver) és elég sokat eszik most a motor :S konkrétan motornak nincs baja csak magas a fogyasztás úgy saccra 5 liter :DDD aki tudna segítsen köszönöm előre is!!!!

(#64517) üszök válasza Spenike (#64515) üzenetére


üszök
őstag

Kínai fos, felejtsd el. Többet fogsz szopni vele mint menni.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64518) forandor válasza Spenike (#64515) üzenetére


forandor
tag

És 4T-re? Ha olcsó robogó kell, és nem akarod, hogy nagyon ráfázz inkább 2T, melyet akár magad is javíthatsz. Nekem volt kínai 2T-m (Keeway F-act 50, fekvő minarelli), meg voltam vele elégedve. Már vagy 5-6 éve nem volt pucolva a karbija, és még mindig jól megy :). Erdőben, földúton mindenhol elvitt. Nyári hőségben egyhuzamban 60km, majd vissza. Inkább apróbb, minőségbeli bajai voltak: vékony műanyagból készült gázbovden elosztó ment tönkre ('pácász FT), olajcső repedt el (szintén nem tétel, csak az elfojt fullszintetikus :D), nyikorgó fékek, eltörő műanyag idomrögzítő fülek (jó mondjuk nem rallyzni kell vele), na meg a hidegen csörgő variátor.
Ha mindenképp ragaszkodsz az olcsó 4T-hez, akkor szerintem Kymco, de jobban megéri egy márkásabb használt 2T.

(#64519) Rivaul


Rivaul
addikt

Eddig közel 30 óra takarításba vagyok a benellivel. Mind ezt vegyipari mozdony mosóval ami brutál és privát cucc... Most értem el a motorblokkhoz. Viszont itt nehézkes. Ha befolyik a víz a gyújtás alaplaphoz vagy a hengerhez egy kicsi a leszedett kipuff csonkon az kinyírja a gépet? Betömtem de átázik a tömés... Vagy elég lesz neki kiszáradni pár hét? Ki kell takarítani mert kb 2 centi vastag olajsár veszi körbe a gyújtást de ez szárazon nem fog menni szerintem. Fekvő minarelli a blokk.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64520) letepem válasza forandor (#64518) üzenetére


letepem
aktív tag

Fékre megoldás lehet, ha a ferodol élét finoman lecsiszolod, nyilván nem teljes hosszában, csak egy-két mm.
Engem is idegesít :DDD

[ Szerkesztve ]

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#64521) Rivaul


Rivaul
addikt

Oké. A takarítási dilemmán túljutottam. Ami elém tárult az alapján úgy döntöttem hogy bontom a blokkot is. Viszont a gyujtás alaplapot fedő lenditőkereket nem tudom levenni sehogy. Az anya lent van de az istennek nem jön le a harang. Hogy kell ezt eltüntetni?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64522) dugynok válasza Rivaul (#64521) üzenetére


dugynok
senior tag

Csapágylehúzóval jön le.

(#64523) siti válasza Rivaul (#64521) üzenetére


siti
senior tag

Flexel próbáld! A vidéki ember jedi kardja mindent leszed!

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#64524) Rivaul válasza dugynok (#64522) üzenetére


Rivaul
addikt

Nah faxa. Autószereléshez már mündenem megvan majdnem. Úgy néz ki robogóhoz is kell egy két dolog. Köszönöm.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64525) Casoli válasza Rivaul (#64524) üzenetére


Casoli
őstag

Lendkerék lehúzó a becsületes neve. Ha ügyes vagy, akkor pár vasdarabból és csavarból építhető.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#64526) Rivaul válasza Casoli (#64525) üzenetére


Rivaul
addikt

köszi. Néztem hogy pár száz forint egy ilyen olcsó vacak. Csak fogalmam sincs mekkora kell belőle mert van 4 méret ha jól láttam. Az anya az 17 volt.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64527) üszök válasza Rivaul (#64526) üzenetére


üszök
őstag

Mérd meg mekkora lehúzó kell hozzá,vedd meg, a többi csak gány. Elhajtod a lendkereket az eszkábált dolgokkal ha nincs szerencséd.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64528) Pixx96


Pixx96
aktív tag

Aprilia sr50 , Malaguti f12 ,Yamaha Aerox , Ezek közül melyik lenne a legjobb szerintetek így sorrendben melyik mennyit megy ( fojtás nélkül persze.Minőségre lennék kíváncsi meg úgy a fogyasztásra úgy havi 350 km-et lenne használva.Meg még az árukra lennék kíváncsi használtan hogy milyen árba mozognak ami nincs szarrá gyilkolva kb max keret 130k lenne nem tudom ennyiből melyiket lenne érdemes. köszi a válaszokat előre is.

(#64529) tween válasza Pixx96 (#64528) üzenetére


tween
őstag

Malagutit nem ismerem, de egy biztos, ennyiért ergya Aeroxot kapsz csak, szóval SR 50. :K

(#64530) Poonkie válasza tween (#64529) üzenetére


Poonkie
tag

Ennyiért azért SR-ből is alaposan meg kell nézni a jelölteket :)

(#64531) Redneck válasza Pixx96 (#64528) üzenetére


Redneck
veterán

130 rugóért kicsit nehéz lesz. Szerintem is SR de olaszt még egyszer nem vennék.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#64532) csaby69


csaby69
csendes tag

Össze lett rakva a runner eddig elsőre indult rugásra és öninditóval is most 3. rugás öninditó meg forgatja de azzal nem is akar elindulni,Mi lehet a gond?

(#64533) larpi válasza Rivaul (#64526) üzenetére


larpi
tag

A minarelli lendkerék lehúzó M27x1 balos.

(#64534) Spenike


Spenike
tag

Sziasztok

Most kinéztem magamnak 1 Malaguti f12

Valakinek tapasztalat ezzel a mocival ?
Nekem nagyon bejön külsőre elvileg elég erős a motorja is 70-et megy simán, fogyasztást nem tudom gondolom a 3litert bepuszilja?

Még 1 kérdés az újabbak már digitális kijelzősök nem eszeik nagyon az aksit ?

(#64535) Zin


Zin
senior tag

Honda Nes 125 tegnapi 160km-es túrám megvolt isteni...Bár Pesten utallok keveregni,de minden rendben volt.
3 honapja van nálam 1000km-t mentem eddig főleg város tegnap volt az első hosszabb kiruccanás.Érdemes egy uj gyertyát is venni bele?Eddig csak olajcsere volt meg egy uj aksit kapott.Gumik még jók,szíj,görgőt nem néztem 25k km.

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#64536) TayRol


TayRol
veterán

Üdv mindenkinek!

Vennék robogót, mellyel normális tempóval tudok otthonról (Pécel) a munkahelyre bejutni (5. kerület Vörösmarty tér), és nem kell aggódnom, hogy letolnak. Nem akarok idős gépet, mert lehet, hogy csak 2 évre kell, és olyan 600e ft-om lenne rá. Eddig ezt néztem, megkapnám olcsóbban, mert barátomé a kereskedés, de az volna a kérdésem, hogy hasonló korú és teljesítményű robogó van-e esetleg alternatívaként?

Autópályára nem mennék vele. Egyedül használnám, és 190 magas vagyok.

(#64537) dugynok válasza TayRol (#64536) üzenetére


dugynok
senior tag

Gyere át nagyrobogós topicba. Szerintem jó vétel, ha olcsóbban el tudod hozni és biztos az előélete.

(#64538) TayRol válasza dugynok (#64537) üzenetére


TayRol
veterán

melyik a "nagyrobogós topic"?

szerk: köszi.

[ Szerkesztve ]

(#64539) dugynok válasza TayRol (#64538) üzenetére


dugynok
senior tag

Telóról nem tudok linkelni, bocsi:

http://logout.hu/tema/nagyrobogosok_kismotorosok_barati_topikja/hsz_1-50.html

(#64540) Spenike


Spenike
tag

Skacok

Malaguti f12-höz kellene nekem gyújtótrafó, mit ajánlotok hozzá?

(#64541) üszök válasza Spenike (#64540) üzenetére


üszök
őstag

Megvetted ami a képeken volt? A digithez nem biztos,hogy ugyan az kell mint a régiekhez mert ha jól emlékszek annak a gyújtása már digitális,akksi nélkül nem is megy.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64542) Spenike válasza üszök (#64541) üzenetére


Spenike
tag

Még nem azért kérdezem ..

[link]

pl ezt találtam nem tudom ez jó lenne e hozzá ?

[ Szerkesztve ]

(#64543) üszök válasza Spenike (#64542) üzenetére


üszök
őstag

Akkor tudod meg pontosan ha megnézed milyen van rajta és olyat keresel.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64544) Spenike válasza üszök (#64543) üzenetére


Spenike
tag

Elvileg a plait hívtam 40kmre van tőlem azt mondta áll nála a motor több mint 1 hónapja valószínű ez a baja csak ő már nem akar rá költeni és ezért eladja, haveromnak van egy robogó szervizes ismerőse tőle akarok kölcsön kérni addig 1et amíg elmegyek a palihoz beszereljük megnézem valóban ez e a baja.

(#64545) sityupityu válasza Spenike (#64544) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Elég vad ötletnek tartom. Mármint szerintem előfordulhat, hogy a tulajnak fingja sincs róla, hogy valójában mi a baja csak azt gondolja. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64546) Spenike válasza sityupityu (#64545) üzenetére


Spenike
tag

Igen ez nekem is megfordult a fejembe oda vissza 80km ha esetleg ez lenne a baja és indul akkor szerencsém van ha nem akkor -6l benzin...

(#64547) sityupityu válasza Spenike (#64546) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Végül is valóban nem egy nagy táv.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64548) üszök válasza Spenike (#64544) üzenetére


üszök
őstag

Mese habbal. Nem abban az országban élünk ahol eladnak valamit egy piti hibáért. Próbálták már biztos szögelni,de nem bírtak rájönni a hibára.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64549) sityupityu válasza üszök (#64548) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Igen, erről beszélek én is. :K
Ha én lennék az eladó és egy sz@ros trafón múlna akkor már cseréltem volna. Azért másabb eladni egy működőképes motort.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64550) Rivaul válasza sityupityu (#64549) üzenetére


Rivaul
addikt

Az ilyen szövegek akár telefon, akár pc, autó, motor. Szinte mindig kamuk és jól tudják hogy nagy a gebasz... Senki nem a saját pénztárcájának az ellensége.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.