Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) ReDPiTTY


ReDPiTTY
tag

hallottatok valami olyan hírt hogy állítolag hamarosan fel kell rendszámozni minden motort?-akkor nagy cumi lesz a ''papíron ötvenes''gépek tulajainak!

Einstein nagy igazsága: "Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség.De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos.”

(#1002) Papa-Georgo válasza Topiccsendőr (#996) üzenetére


Papa-Georgo
senior tag

Öhh.... :B:B:B :R

NYert....3KJ...

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#1003) golyani válasza ReDPiTTY (#1001) üzenetére


golyani
addikt

ja. most ez egyébként komoly?
én most készülök kapni egy aeroxot és gondolkoztam rajta h ha télleg le kellesz vizsgáztatni akkor már most vásárlásnál le kéne.
később kituggya mit tuningolok rajta;]

(#1004) GodHeart


GodHeart
senior tag

nekem arra mondjatok biztatót, hogy 50-es motoron mikor lehet szabályosan személyt szállítani :D

(#1005) golyani válasza GodHeart (#1004) üzenetére


golyani
addikt

simon ha le van vizsgáztatva:)

(#1006) simonzé válasza GodHeart (#1004) üzenetére


simonzé
addikt

Csak vizsga után. Akkor viszont rendszám kell rá, meg időnként műszaki vizsga. Ja, kell még ''A korlátozott'' jogsi is. :) Megéri? 50ccm-re biztosan nem, akkor már inkább egy nagyobb motor...

Shape - segítenék, de nem tudok... :(

I don't fit in. I fit out.

(#1007) Gergello válasza Gergello (#994) üzenetére


Gergello
addikt

segíthetne vki nekem is

(#1008) sowi válasza Topiccsendőr (#999) üzenetére


sowi
őstag

ugyanennyi penzert lehet kapni apriliakat pl. amik azert nagysagrendekkel jobbak mint egy dio vagy jog, futomuben es blokkban is

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1009) ToRR3nt3 válasza Papa-Georgo (#995) üzenetére


ToRR3nt3
senior tag

Semmi tuning nincsen rajta.

...We pay. Nothing can save us. Justice is lost, Justice is raped, Justice is gone...

(#1010) Topiccsendőr válasza sowi (#1008) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem hinném, hogy százpárezer forintért jobb minőségű Apriliát kapnál. Egyébként az olasz motorokban sokszor ugyanaz az erőforrás dolgozik, mint a japán robogókban, úgyhogy blokkban biztosan nem verik oda. Ha a régi SR-ekre gondolsz, akkor azok még mindig nincsenek egy árban és egy súlycsoportban sem. Az Aprilia Amico helyett én inkább vennék Jog-ot.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1011) simonzé válasza Gergello (#1007) üzenetére


simonzé
addikt

Dio: AF18, AF28, AF34
Kis guglizással (www.google.co.hu) magadnak is ki tudod deríteni a Jog típusokat is. Az én Diom AF18-as, de tárcsafékes - már ha érdekel... :)

I don't fit in. I fit out.

(#1012) simonzé válasza sowi (#1008) üzenetére


simonzé
addikt

Megnézném azt az Apriliát, amit egy dio/Jog árában megkapsz... :U Annak hány kereke van? Vitorlás? ;]

I don't fit in. I fit out.

(#1013) Topiccsendőr válasza Gergello (#994) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nincs nekik kódnevük, vázszámuk van. Nézd meg a motor.hu-n, ott biztosan találsz. Oda sem kell a vázszám.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1014) GodHeart válasza Shape (#991) üzenetére


GodHeart
senior tag

kicsit utánanéztem, persze nembiztos, hogy a legjobb helyen, mert nem igen hiszem el, hogy ennyiért mennek ezek: Bővebben: link

(#1015) GodHeart válasza simonzé (#1006) üzenetére


GodHeart
senior tag

nonono álljunk meg egy szóra :D az ''A korlátozott jogsi'' az lehet B-s is!? Azaz az jó, ha levan amoci vizsgáztatva? :)

Menjünk elébe a dolgoknak, ha lehet akkor ez a vizsgáztatás meg minden cummó, ez nekem mennyibe fájna havonta, vagy netán évente!?

[Szerkesztve]

(#1016) simonzé válasza GodHeart (#1014) üzenetére


simonzé
addikt

Ez csak egy alkudozós oldal. Most ott tart a licit. Ha nem éri el a licit a minimálárat, akkor el sem adják. Ilyen az Ebay, vagy nálunk a Vatera.

I don't fit in. I fit out.

(#1017) simonzé válasza GodHeart (#1015) üzenetére


simonzé
addikt

Ehhez ''A korl.'', vagy ''A'' kat. jogsi kell. A B-s jogsival csak a rendszámra nem kötelezett 50ccm, meg mittoménhány KW alatti gépeket vezetheted. Ha levizsgáztatod az 50ccm alatti mocit, máris nagymotornak számít, szóval irány a tanfolyam. :)

Vizsga az autóknál 2 évente kell ha elmúlt (asszem) 4 éves. Gondolom mociknál is így van, a vizsgadíj autóknál valami 7k, + zöldkártya 6,5k. Gondolom mocira kb. ennek a 60%-a lesz a díj. :U

[Szerkesztve]

I don't fit in. I fit out.

(#1018) TitiRii válasza simonzé (#1017) üzenetére


TitiRii
senior tag

50 es gép sose fog neked rendszámot kapni még ha bele gebedsz is, mivel a közuti forgalomban haladásnak vannak bizonyos feltételei, ha kapna rendszámot akkor mehetne akár pályán is ,de mivel ezt a menet teljesítményt nem képes produkálni, ezért 50 esre neked sose fognak adni rendszámot
amik vannak pl robogok rendszámmal, azok valszeg 125 vagy nagyobb gépek.

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#1019) GodHeart válasza TitiRii (#1018) üzenetére


GodHeart
senior tag

Autópályán haladásnak úgytudtam, hogy az a feltétele, hogy 60km/h-nál többel tudjon menni. A nagytestűek meg tuning nélkül is hozzák a 80-at simán! De értem mit mondasz, ezért is furcsálltam simonzé válaszát.. sajános :(

(#1020) simonzé válasza TitiRii (#1018) üzenetére


simonzé
addikt

Egy 51ccm-es Simson már bírja az autópályatempót? Fater S51B-je rendszámos. :U
Ha rendszámot kérsz rá, akár 50ccm-essel is vihetsz utast, amennyiben a típusengedélyben kitérnek arra, hogy a moci két személy szállítására is alkalmas.

I don't fit in. I fit out.

(#1021) GodHeart válasza simonzé (#1020) üzenetére


GodHeart
senior tag

hmm fincsii :D Huh de örülnék ha így lenne. valamikor letennék évközben valami mocis jogsit /tényleg pl hogy egy ilyen 50-esen személyt vihessek rendszámmal mindennel, nah egy olyan jogsi [nemtom melyik kat.] az kb mennyi zsé?/.

(#1022) simonzé válasza GodHeart (#1019) üzenetére


simonzé
addikt

Jogszabály:
''Segédmotoros kerékpárok közlekedése
- lakott területen a kerékpársávon segédmotoros kerékpárral közlekedni, valamint
- segédmotoros kerékpáron utast szállítani,
- segédmotoros kerékpárhoz utánfutót kapcsolni nem szabad.''

És még 1:
''Segédmotoros kerékpár: olyan két-, három- vagy négykerekű jármű, amelyet 50 cm 3 -t meg nem haladó lökettérfogatú belső égésű motor vagy legfeljebb 4 kW teljesítményű egyéb motor hajt, tervezési végsebessége a 45 km/óránál nem nagyobb és saját tömege legfeljebb 350 kg.''

És végül:
''Motorkerékpár: olyan gépjármű, amelynek két vagy három kereke van és a tervezési legnagyobb sebessége 45 km/óránál nagyobb, továbbá olyan négy kerekű gépjármű, amelynek saját tömege legfeljebb 550 kg és motorteljesítménye nem haladja meg a 15 kW-ot.''


Márpedig a ''B''-s jogsi egyértelműen csak Smkp-ra jogosít a motorok közül.

I don't fit in. I fit out.

(#1023) simonzé válasza GodHeart (#1021) üzenetére


simonzé
addikt

Mondom: ''A korlátozott'', vagy ''A1'', esetleg ''A21''. Az ára iskolánként változó.

Itt például ennyi: Bővebben: link

És bővebb infó a konkrét kategóriákról: Bővebben: link


[Szerkesztve]

I don't fit in. I fit out.

(#1024) sowi válasza Topiccsendőr (#1010) üzenetére


sowi
őstag

nos spec 150ert mar kapsz mondjuk sonic GP-t, nyitott 50es blokk, 90-et viszi, nem csak ora szerint, merve is...teljesen gyari allapotban

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1025) sowi válasza simonzé (#1012) üzenetére


sowi
őstag

nem feltetlen 80e hufra gondoltam, annyiert max konteneres szart kapsz a japoktol :)

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1026) Topiccsendőr válasza sowi (#1024) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

150-ért veszek egy Jog ZR-is vagy régi SR-t, de normális állapotú Sonicot én 200 körül láttam. A 90 végsebességben én nem hiszek...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1027) Topiccsendőr válasza sowi (#1025) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az a helyzet, hogy mi nem egyről beszélünk. Ár/érték arányban a Jog verhetetlen, több pénzért persze, hogy jobbat kapsz...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1028) golyani


golyani
addikt

holnap jön a az aerox!!!!!:DD
[kép]

(#1029) sowi válasza Topiccsendőr (#1026) üzenetére


sowi
őstag

jo helyen kell vasarolni, van par baratom robogo szervizben es kereskedesben is,nem a lehuzos cegeknel kell megvenni 120ert a szethajtott dio-kat, a 90es vegseb( baratno robija) meg a drzvel es autoval is le lett merve, a sonicban es emg sok mas robiban felbukkano blokk teljes valojaban 7.5 LE

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1030) Topiccsendőr válasza sowi (#1029) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Jó helyen kell vásárolni...Nos, ha te közel vagy a tűzhöz, az még nem jelenti azt, hogy a többi halandónak is vannak seftes haverjai. Tehát már itt elbeszéltünk egymás mellett. Az, hogy ki mennyiért tudja, hallotta, vagy ígérték neki, az más tészta.
Ha DR-Zvel meg autóval lett lemérve, akkor az szerinted nem km óra? Ezt te sem írtad komolyan.
Én a realitás talaján maradva azt mondom, hogy mivel ezeket mázsaszám hozták be, rengeteg van belőlük ezért olcsóbbak is.
A 7,5 lót nem tudom honnan szedted, én már csak a fékpadnak hiszek, meg a fotocellának.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1031) Topiccsendőr válasza Topiccsendőr (#1030) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hozzátenném még, hogy a robogóárakat nem cégeknél szoktam megnézni, legfeljebb a felkészítetlen robogókat. Általában figyelemmel kísérem az árakat, legfőképpen magánszemélyek hirdetései alapján. Tehát egy létező kínálatot vizsgálok, és nem úgy, hogy a haver haverja mondta, hogy tud jó áron olasz robogót, mert az jobb, mint a japán.
Én sem ma kezdtem.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1032) sowi válasza Topiccsendőr (#1030) üzenetére


sowi
őstag

''seftes haverjai'' ezt meg hogy a FASZba kepzeled ? :((

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1033) sowi válasza sowi (#1032) üzenetére


sowi
őstag

jah megvalami, rendes kereskedesbol vettem a sonicot, igen 150ert, igaz hogy ismerem a tulajt, jo baratom (nem seftes valamilyen rejtelyes okbol....)
mas,ha szerited a drz es az auto is rendelkezik km-oraval, es mindegyik ugyanazt a 90es erteket meri mikozben megyek a robi utan, akkor igen telleg igazad lehet, elmer az osszes ora es valojaban 45-tel megyunk...ugye ezt te sem gondolod komolyan (?)
az meg hogy nem ma kezdted...nos lehet, ennek ellenere en hiszek olyan valakinek (akar teljesitmeny tekinteteben) aki nap mint nap foglalkozik robival, mar talan 20 eve is,ergo szerintem valamennyi aprocska ralatasa van a robogo piacra
uccso, egy szoval sem mondtam hogy vegyen barki is olasz robogot japan helyett, csak leirtam a tapasztalataimat, ha ez neked nem teccik, hat IJ

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1034) Topiccsendőr válasza sowi (#1033) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Egy 50-es robogó soha, soha nem fog 90-nel menni széria állapotában. Lejtőn esetleg, amikor már a röpsúlyok lyukat ütnek a variótárcsádon, az ékszíj meg leszalad róla. Szerinted milyen áttételezése van egy ilyen robogónak? Szerintem át kellene gondolnod, mielőtt ilyet írsz.
Az nem jelent semmit, hogy ugyanazt a sebességet mutatják, a km óráid. Mindegyik csal. Ha fotocellával leméred, hiszek neked. Ha a 7,5 LE-t leméred fékpadon, hiszek neked. Elárulom, a 3KJ-s Jog-ok papíron 7 lovasak, de a büdös életben nem fog annyi a hátsó kerékre menni - megjegyzem az ugyanilyen idős koncepciójú Apriliák 2,7 LE-t teljesítenek papíron, Yamaha FC(?) blokkal. Tehát akkor nem értem, min vitatkozunk?
Én meg azt próbáltam magyarázni neked, hogy nem egy kategóriáról beszélünk. Sem árban, sem pedig évjáratban, de te váltig ugyanazt állítod. Csak mert neked volt egy ilyen üzleted. Szét is nézhetnél, mi folyik a kínálat oldalon, ahelyett, hogy más bölcsességét adnád tovább.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1035) simonzé


simonzé
addikt

fiúk, lehetne kicsit finomabban? Nehogy már anyázni kezdjetek egy eltérő vélemény miatt! :U

I don't fit in. I fit out.

(#1036) gaben


gaben
aktív tag

Üdv!
Lenne egy műszaki jellegű kérdésem:
Ahol a benzincsapot fellelehet fogatni a tankra(ahol jön a benzin),ott van egy hengeres fém rúd.Kitudom húzni olyan 6-7 cm-re.
Az mi?Mi a szerepe?

(#1037) Topiccsendőr válasza gaben (#1036) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Robogón, vagy motoron? Eredetileg motoron ez lenne a tartalék (a magasságában lévő benzinszint) Robogón meg egyszerű benzinszűrő, de ott nem ilyen hosszú.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1038) Topiccsendőr válasza simonzé (#1035) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Én csak azon kapom fel a vizet, hogy meg akarnak győzni ilyen dolgokról, hogy egy széria robogó nyitott blokkal (ami már nem is széria ebből kifolyólag?) 90-nel megy. Ez olyan, mint a DiTech-es legenda, 140-es végsebességgel, és 4 literes fogyasztással. Meg ezek a lóerők. Mindegyik csupán egy szám. Nem kell mindent vakon elhinni. Mindenhol ezzel etetik az összes misimókust. Csupán ennyi a bajom, de anyázni nem fogok. Ez nem csupán eltérő vélemény, ez egymás mellett elbeszélés. Nem ugyanarról beszélünk, ennyi.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1039) gaben válasza Topiccsendőr (#1037) üzenetére


gaben
aktív tag

Honda Robogó és nem tűnik benzinszűrőnek. 1 henger alakú fém rúd. Alapból be van tolva kb 0,5-1cm-re áll ki,de ki lehet húzni. 5let?

(#1040) Topiccsendőr válasza gaben (#1039) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha a vákuumcsap öntvényének a része, akkor az valamiféle szűrő lehet, ha meg nem vákuum csap akkor... X.
?
Gondolom nem a benzinszintmérődet húzogatod ki-be... :)

[Szerkesztve]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1041) gaben válasza Topiccsendőr (#1040) üzenetére


gaben
aktív tag

A tank csonkjának a része.Lehet ,hoyg szűrő.
Szerineted?

(#1042) GodHeart válasza simonzé (#1022) üzenetére


GodHeart
senior tag

hmm ezek szerint ez enyém mivel 15kw alatt van, és 550kg-t sem éri el, viszont 45km/h-nál lényegesen többel megy, jelen esetben 85km/h /de csak hogy persuader ne tudjon belekötni :D 45km/h-nál biztos, hogy gyorsabb :D/ és ez úgy, hogy semmilyen tuningot NEM tartalmaz! Arról, hogy így nem lehet 50ccm arról semmit nem írnak elvileg. Szóval ha leteszek egy nagyobb jogsit, levizsgáztatom a motort, akkor lehet rajta személyt szállítani. Jól értem? :)

[Szerkesztve]

(#1043) GodHeart


GodHeart
senior tag

hmmm, olvastam én ott a HP-n ilyet is: ''Ha ''A1'' jogosítvány 2 évnél nem idősebb, és ''A korl.''-ra szeretne jogosítványt szerezni,
akkor csak rutin valamint forgalmi vizsgát kell tennie, a KRESZ vizsga nem szükséges.''

Na most ha nekem B-s van és 1 évnél nem régebbi, akkor nincs valami hasonló? És mondjuk A korl-t szeretnék! Valaki tud róla valamit? Mert igazából csak a KRESZ miatt paráznék :D

(#1044) GodHeart


GodHeart
senior tag

nah, hogy tisztázzuk a dolgokat, küldtem az egyik autósiskolának mail-t, kiv vagyok, mint írnak vissza! :U

(#1045) Topiccsendőr válasza gaben (#1041) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Most már látnom kéne. Fogalmam sincs így. Nem tudod lekapni?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#1046) sowi válasza GodHeart (#1043) üzenetére


sowi
őstag

a kresz vizsga elvileg 1 evig ervenyes, de a B kat. nem lesz jo az A-hoz :(

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1047) sowi válasza Topiccsendőr (#1038) üzenetére


sowi
őstag

en sem szerettem volna anyazni, csak reggel kicsit alacsony az ingerkuszobom, arrol meg vegkepp nem szeretnek meggyozni senkit hogy ennyit es ennyit megy az xy robogo es ennyibe kerul, en elmondtam a tapasztalataimat es kesz...ugyhogy ha valaki ezek utan vesz 1 sonicot es nem megy 90et akkor ne engem szidjon :D
de ha vki pesthez kozeli, megbizhato forrasbol szarmazo, jo robit akar akkor emailben tudok segiteni, nekem ugyanis az volt a lenyeg(illetve baratnonek :) ) hogy tudjam kitol veszek, ha mar ennyi penzt kifizetek, hasznalt motor sajna elegge zsakbamacska

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#1048) simonzé válasza gaben (#1039) üzenetére


simonzé
addikt

Az a detonátor.

:)

I don't fit in. I fit out.

(#1049) simonzé válasza GodHeart (#1042) üzenetére


simonzé
addikt

Asszem. De ha a rendőrségen rákérdezel erre, valószínűleg még azt is megmondják, hogy ők mit szólnak hozzá.

Különben Európa nagy részén (ahol nincs ilyen sötét) 125ccm-ig lehet ''B''-s jogsival mocizni, és még az 50ccm alatti mocikkal is lehet utast szállítani... :U

Tessék már megmondani, mi már Európa vagyunk? :(

I don't fit in. I fit out.

(#1050) Topiccsendőr válasza sowi (#1047) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Mostanában azt veszem észre, hogy magánszemélyektől még rosszabb állapotban lehet járművet venni, mint kereskedésből. Főleg, ha otthon kezdik el tuningolni sk. Ráraknak egy 70-es hengert, és azt mondják 17,5 lóerő. Hát nekem ettől van agyérgörcsöm. Lassan az a meggyőződésem, hogy a kereskedésekben legalább normálisan összerakják, ezáltal megbízhatóbbak. Ezt a seftes haver dolgot lehet, hogy túlreagáltam... Bocs. Sajnos nap mint nap ilyen jótanácsokat kapok, hogy ennyiért, meg ennyiért mennyivel jobbat lehet kapni. Amikor meg komolyra fordulna a dolog, akkor valami miatt mindig meghiúsul ez a ''bomba üzlet''.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.