Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64701) Rivaul


Rivaul
addikt

Sikerült kimosni a minarelli blokkot a retekböl. Viszont lehet hülyeséget csináltam. Kiszedtem mindent de a blokkot nem húztam szét. Főtengely az benne volt. Az egészet lefúlytam alaposan brigéciollal és mivel tele volt lerakódással meg szerelés miatt sáros olajjal és egyebekkel így a blokk belseje is kapott rendesen. Fél óra állás után magasnyomásúval takarítás kívül és belül is. Mostanra szépen berozsdált a blokk belselye és ketyegő hangot ad ha megforgatom a tengelyt. Gondom kiöblítettem a csapágyakat is... Így utólag nem tűnik jó ötletnek a vízes kiöblítés de már ez van. Szóval most? Rozsdamaró bele mielött összerakom, öblítés azt a keverék helyreteszi vagy egyéb megoldás?

(sry telefonról vagyok)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64702) sityupityu válasza Rivaul (#64701) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Nagyon nagy butaságot csináltál. Az összes kosz és dzsuva belement így az összes csapágyhoz. Azt ki nem mosod sajnos. Nem véletlenül van újonnan úgy becsomagolva a főtengely, csapágyak stb. Amikor pl főtengely csapágyat cserélek, és amíg ténylegesen nem kell a művelethez addig ki sem szoktam csomagolni, addig sem megy bele a por.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64703) nyogo83 válasza Rivaul (#64701) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Igy mar ne rakd ossze, nem uszod meg a szethuzast.
Fogd ugy fel, hogy mostmar teljesen fel lesz ujitva az egesz blokk :(
Fotengely csapagy nem egy horror ar(Koyo C3 kb 1300-1400Ft), maximum ami macera lesz, szethuzni a blokkot.

[ Szerkesztve ]

(#64704) Rivaul


Rivaul
addikt

Köszönöm nektek. Miután megtettem, valahogy éreztem hogy nem a legjobb döntés volt. Csak nem volt más választásom. Szó szerint nem lehetett az alkatrészeket látni az olajos sártól. Mikor szétszedtem akkor elkerülhetetlen volt hogy a belsejébe is jusson. Meg akartam úszni a csapágyazást és a széthúzást de akkor marad a 100% restaurálás...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64705) Redneck válasza Rivaul (#64704) üzenetére


Redneck
veterán

Így legalább tudod hogy A-tól Z-ig frankó minden. 😆

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#64706) gyáliSanyi válasza üszök (#64698) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Ma meg s jött a csekk, be is fizettem.
A Netrisknek 1 hét kellett.

Live poor, die ritch.

(#64707) gyáliSanyi válasza Rivaul (#64701) üzenetére


gyáliSanyi
őstag

Attól is függ, hogy mennyire tudod kimosni.
Én ugyanígy csináltam pár gépnél, majd benzinnel a csapágyaknál megint kimostam, és le lett mosva még egyszer, de inkább csak belülről. Tettem a csapágyakra egy kis olajat összerakás előtt és már mehetett is 10-12 ezres fordulaton másnap.

Live poor, die ritch.

(#64708) sityupityu válasza Rivaul (#64704) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Széthúzás nélkül azt a mosást úgy lehetett volna csinálni, hogy rajta van még a henger. Akkor nem lett volna baj.

(#64707) gyáliSanyi Bocs, de ez egy sufni módszer amit javasolsz. Nem érdemes kockáztatni, azok a csapágyak már kuka.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64709) K.Zsolti


K.Zsolti
tag

Sziasztok,

lett nekem egy Piaggio Sfera 50-es robogóm és vele együtt egy visszatérő elég bosszantó hibám is.
A gép teljesen gyári, 50es henger, dellorto phva 12es karbival.
A hiba a következő, menet közben gondol egyet és onnantól csak alapjáraton jár a motor. Tehát indul pöccre, alapjáraton szépen jár, de amin meghuzom a gázt, azonnal lefullad.
Az első ilyen esetnél gyenge 12km séta és tolás után kicseréltem a benzincsapot, csöveket, tömítéseket, szívókönyököt és kikötöttem a döglött automata szivatot. Szivato nélkül használtam tovább. A probléma megoldódni látszott, azórta ment több 100kmt. Újra előjött a gond, majd spontán elmúlt, teljesen random, többször. Így viszont nem túl üzembiztos a dolog.... ma is sétáltam haza, szerencsére csak néhány utcáról.
Esetleg valakinek lenne valami tippje, ötlete, hogy mi lehet a gond?
(a többszöri karbi beállításon és takarításon túl vagyok, egyszer sem volt benne dugulás, piszok stb... )

üdv, K.Zsolti

(#64710) Csillag01


Csillag01
aktív tag

Hali

S6 r1200 hanyas fofuvokat javasol kb aki ert hozza? 21 phbg karbi, sport legszuro, 70 alu henger.
Most m5 94 van benne egy tecnigas triops kipuval, de sztem az keves lesz a masikhoz.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Phone 6

(#64711) sityupityu válasza Csillag01 (#64710) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Olyat kérdezel amire így nem lehet válaszolni! Ezt így senki nem fogja megmondani. Ezt te fogod majd látni abból, hogy milyen a gyertyakép, és érezni, hogy hogyan megy.
Ha összeraksz két ugyanolyan motort ugyanazokkal a cuccokkal, még akkor is lehet eltérés.

szerk: Ez kb olyan kérdés, mint amikor valaki azt kérdezi egy fórumban, hogy hány grammos görgőket használjon egy átvariált motorhoz. Ki tudja így megmondani? Majd a hangolás után derül ki.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64712) Zin


Zin
senior tag

180-as fxr eladó érd privibe!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#64713) Rivaul


Rivaul
addikt

Az ilyen 2-extreme hengerfejkészlet 8e-ért mennyire megbízható? A sima gyári helyére menne semmi tuning csak alap.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64714) dugynok válasza Rivaul (#64713) üzenetére


dugynok
senior tag

Sracing-be veszed?

(#64715) tnrita


tnrita
újonc

Meg tudja mondani valaki, hogy az Amerigo Bolvarban hol az aksi? Köszi.

(#64716) Rivaul válasza dugynok (#64714) üzenetére


Rivaul
addikt

Igen. Kifejezetten jó áron van rendesen boltból. Az enyém kuka úgy döntöttem. Ha már ennyire szétkaptam a motort akkor nem szórakozok ennek a foltozgatásával hanem teszek rá újat. Viszont szűkös az anyagi keret, főleg hogy még 20 ezernyi másik alkatrész is kell.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64717) dugynok válasza Rivaul (#64716) üzenetére


dugynok
senior tag

Normálisak sracing-nél, ha valami nincs weboldalon írj rájuk. Esetleg redracing-et nézd meg, az sincs messze. 2-extreme termékek alsó kategória, én inkább eladásos robeszba tenném.

(#64718) Rivaul válasza dugynok (#64717) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszi szépen. Akkor még nézelődök :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64719) body007 válasza Rivaul (#64716) üzenetére


body007
addikt

Ha megtartós akkor egy naraku-t legalább tegyél rá.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#64720) siti válasza tnrita (#64715) üzenetére


siti
senior tag

szerintem még a google sem :)
találomra az ülés alatt keresném, valamelyik műanyag burkolat alatt. (most nem mondok véleményt a kínai robogókról, de egy normális motorról van robbantott ábra, alkatrész, cikkszám. szóval sok sikert, ha ceruza elemeket találsz akku helyén, akkor azért ne lepődj meg :D )

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#64721) forandor válasza tnrita (#64715) üzenetére


forandor
tag

Láb alatt / taposóban?

(#64722) Redneck válasza siti (#64720) üzenetére


Redneck
veterán

Én most kacérkodom a gondolattal hogy egy új Keewayt vegyek. 2 év garancia van rá. Ha az alatt nem pusztul az 5-6000 kilométer alatt amit belerakok akkor nem rossz.

Szerk:
Alacsony vagyok, és könnyű. Csak járkálni kell, és a totalbike szerint sem olyan rosszak.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#64723) Spenike


Spenike
tag

Hali

Yamaha Aerox, ma kimentem vele kicsit motorozni meg jött az új bukom mondom motorozok kicsit hát nem tartott sokáig! :(

2kilóméter kb 2/3 gázon hagy melegedjen be, elérek az első "akadályig" kisebb domb hát a 3/4én meg áll alattam mondom fasza nem ált le csak elfogyott az erő! feltolom a tetejéig legurulok a másik oldalt húzom neki semmi kicsit gurulgatok magához tér.. megyek vele 2 kilométert fúl gázon max 50-55(tehát már itt sem olyan mint mikor megvettem 70et bőven vitte.) elérek a köv "akadályig" kis emelkedő nem is domb felénél ismét elfogy az erő húzom de semmi... kis pihi mondom majd megjön megint a lóerő :P kicsit húzom neki ne alapjáraton járjon 1-2perc megint magához tért megyek 1 kilométert ismét semmi leállítom hagytam pihenni 2-3percet ismét kezdődik elölről megy aztán semmi kis pihi megint megy megáll! :(

Végül nagy nehezen haza vergődtem ..

Skacok valaki segítsen mi lehet a gond pöcre indul aksiról is csak mikor megyek akkor csinálja ezt nem jó a sűrítési arány nem kap elég benzint, levegőt vagy mi a szösz lehet ?
(nem értek hozzá csak így nagy hirtelen ezekre gondolok)...

(#64724) gabe_ válasza Spenike (#64723) üzenetére


gabe_
őstag

A benzin-levegő arányt könnyen kiderítheted a gyertya szinéből...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#64725) Csillag01 válasza Spenike (#64723) üzenetére


Csillag01
aktív tag

Ha dombon elfogy az ero, kontraszt rugod elgyengult.csereld ki.
A levego-benzin arany a kovetkezo kepp alakul: ha keveset kap 3/4 gazig az a suber tun levo suberzegert kell alitanod. Felulrol lefele kene beloni. Szal ha elfogy az anyag,szegenyes a keverek akkor tedd lentebb a zegert. 3/4 gaztol nyelgazig a fofuvokat kene cserelned nagyobra. Tobb fajta letezi, attol fugg milyn karbid van. 17.5 phva m6 menet.19-21 phbg m5. Gyari 50es vas robikba 17.5 karbival kb 70-80 fofuvi, 70es vas hengerhez 21 karbival kb 80, 70es aluhoz 90-100 ig. Hogy keveset kap a gyertya képből tudod megallapitani vagy a motor viselkedesebol. Ha sok levego keves benya vilagos, feheres nagyon a gyertyakep azzal vigyazz mert ragadni fog, ilyenkor lehorog. Ha sok a benya akkor darál es benzines a gyertya meg sotetebb szinu. Ha keveset kap akkor melegszik a motor, a benzin is huti de azse jo ha sokat kap mert nem tud ontisztulni a gyertya. A hoertek is fugg. Ngk-nal 50es vashoz 7-es, 70es vas 8-9es, 70es alu 9-10-11. Amugy 70es alunal meg a suber tu alakja is szamit. A dellorto kb 30 fele alaku tut gyart hogy a megfelelot megtalald.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Phone 6

(#64726) Spenike válasza Csillag01 (#64725) üzenetére


Spenike
tag

Köszi a kimerítő választ! ,)

50-es a moci 2004-es vízhűtéses karburátoros 1 sport kipufogó van rajta, szét még nem szedtem nem néztem meg hogy mik és milyen állapotban vannak benne 1 hete vettem szervizből palival meg beszéltünk 1 hónap garit, bármi van vigyem vissza, ma vissza is viszem!

Remélem megoldják...

Ui: kontraszt rugó kérdés melyiket vegyem ahogy utána olvastam itt is vannak különböző erősségűek nem akarnám tuningolni tehát nekem csak az kell meglegyen minimum a 70es végsebesség meg előttünk van 1 elég nagy domb 90 kiló vagyok felvigyen! ,)

Pl.
[link]

ennél 32kg-mot ír ez elég lenne nekem ?
Meg a görgőket mondták az gyárilag úgy tudom 5,5-es elég lenne ide is gondolom az 5gmos ?

[ Szerkesztve ]

(#64727) siti válasza Redneck (#64722) üzenetére


siti
senior tag

igen, pont ezt szoktam mondani, hogy amire kell arra jó a keeway, motowell. két évet, 5-6e-t ki fog bírni, még az is simán lehet hogy mindenféle szerelés nélkül. az enyém 16 éves és ennek többszörösét futotta. javítgatni kell (hiszen olasz), de ha keresek hozzá alkatrészt, akkor minden van, gyári, racsing, utángyártott.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#64728) Redneck válasza siti (#64727) üzenetére


Redneck
veterán

Asszony megvétózta. Autó jobban kell, igaza van. Csak nagyon szeretem a kétkerekűt... :(((

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#64729) dugynok válasza Rivaul (#64718) üzenetére


dugynok
senior tag

Hali,

Nézz körül a tnt motor-nál, állítólag jó árai vannak!

(#64730) agent_k válasza Redneck (#64728) üzenetére


agent_k
őstag

Legközelebb, ha az asszony szeretne valamit te is vétózd meg. ;]

(#64731) üszök válasza Redneck (#64728) üzenetére


üszök
őstag

Add el az asszonyt,egy jó robogó 100x többet ér. :D
Nekem is morgolódott mikor bejelentettem,hogy 2 robogó lesz. De 2-3 csini táska meg napszemüveg kiengesztelte. :D

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64732) Redneck


Redneck
veterán

Kössz a tippeket, rendes tőletek! 😆 Kell egy kis takarékos kocsi, aztán gyűjtök egy kis kerekű Jogra és kész.😋 Azt is csípem. 174/65-höz elég.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#64733) fradi81


fradi81
veterán

Hello

2006 aprilia sr50 hátsó helyzetjelzőjének erősebben kell világítani felkapcsolt reflektor mellett?

moto g72, Ninebot d28e

(#64734) huniross válasza Spenike (#64726) üzenetére


huniross
tag

Majd írd már meg, hogy mi lett, kisértetiesen hasonló problémával küszködök én is. Köszi.

(#64735) agent_k válasza Spenike (#64726) üzenetére


agent_k
őstag

Eltört vagy elgyengült a kontrasztrugó nagy valószínűséggel.
Saját élmény a napokból: 2005-os aprilia scarabeo. Hidegen nagyon megy. 1-2 km múlva mikor bemelegedett már a lámpától is alig bírtam elindulni. Az üzemanyag fogyasztás az égben. Minden halálosan forró volt. Ha elkapta aztán már hozta a végsebességet, de ehhez végig nyelezni kellett. Kontraszt rugó csere után semmi baja.

(#64736) D1Rect


D1Rect
félisten

Van nekem egy F12 LC-m, amiben elég csúnyán besült a henger(hosszában elrepedt, keresztben eltört), szétszedtem, bele kéne tolni vagy 50eFt-ot, hogy megint menjen(70-es volt, malossi henger, 21-es phcb karbi).
Se időm, se energiám, se kedvem. Szóval felaprítom és eladom alkatrésznek.
2 dologban kérném a segítségeteket:

Ez milyen dob lehet?

A másik, hogy mi alapján árazzam be a maradékot? Elég vegyes a szórás alkatrészárak tekintetében a net.
Az odormotor.hu-n találtam kb. mindent. Mennyire reális ez?

(#64737) letepem válasza D1Rect (#64736) üzenetére


letepem
aktív tag

Az odormotor drágán ad alkatrészeket. Én is vettem onnan, bár csak kényszerből!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#64738) D1Rect válasza letepem (#64737) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor mi legyen az irányadó?

(#64739) letepem válasza D1Rect (#64738) üzenetére


letepem
aktív tag

Használtpiaci árak átagolva?
Nem voltam még hasonló helyzetben, nálam minden csak elromlik és veszem az alkatrészeket :D

Egyébként használt dolgok esetén a saját dolgaimat minimálisan alulárazom így el is viszik.

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#64740) csaby69 válasza Narancs (#64656) üzenetére


csaby69
csendes tag

Sajnos nekem az a beállitás nem jó!,Van hogy elsőre indul de olyan is hogy 6-8 rúgás ,a szivató szivathat?
Most úgy van hogy az alapjárati keverék csavar 1,5 fordulattal van visszaállitva a teljes betekeréstől,A szivatóval mit lehet csinálni csere?

(#64741) body007


body007
addikt

Honda dio-ba milyen variátor hézagoló kell? 13 mm-s kell?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#64742) Debilon válasza fradi81 (#64733) üzenetére


Debilon
addikt

helyzetjelző mindig ugyanúgy világít, annak nem erősödik/csökken a fényereje
hacsak nincs valami elektromos gond és/vagy ami általában elő szokott 50-eseken fordulni, hogy alapjáraton valamiért kisebb a fénye de gázadásra normál fénnyel világít (nem tudom mi a pontos oka, nem értek a villanyászathoz)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#64743) üszök válasza D1Rect (#64736) üzenetére


üszök
őstag

Jobban jársz,ha egyben eladod,mert pár dolog elkel róla hamar amit keresnek, a többi meg ott fog állni évekig nem kellesz senkinek.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64744) fradi81 válasza Debilon (#64742) üzenetére


fradi81
veterán

Akkor jól gondoltam, valami gebasz van mert reflektornál felerősödik, alapból meg szinte egyáltalán nincs fénye, az index meg nagyon gyorsan villog.

moto g72, Ninebot d28e

(#64745) tween


tween
őstag

S.O.S kellene. Vettem a minarellis SR-emhez NGK szilikonos pipát kábellel. A trafóból hogyan lehet kivenni a kábelt? Az fix? Vagy hogyan csatlakozik?

(#64746) gabe_ válasza tween (#64745) üzenetére


gabe_
őstag

Simán kitekered/kihúzod óramutató járásával ellentétesen.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#64747) tween válasza gabe_ (#64746) üzenetére


tween
őstag

Ez ugyan nem jött ki. Valamivel (gyanta) bele van ragasztva. 1 centi hagyva lett, blankolás, toldás, szigetelés, kész.

(#64748) body007


body007
addikt

Egy 75os vas hengernek hol erdemes dolgoznia? Az enyem 7000 kornyeken. Az jo neki?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#64749) sityupityu válasza body007 (#64748) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Annál azért feljebb kéne. Bár ez sok mindentől függ, de inkább olyan 9000 környékén.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64750) Rivaul


Rivaul
addikt

Ha a hajtókart ide-oda tudom tolni kb fél milit az gáz? Kilengése nem nagyon van, max ott is fél. A sonkáktól legalább 2-2 milire van akkor is ha rájuk hajtom. Ezt már tényleg nem cserélném ki ha nem életbevágó...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.