Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

áhgyerekek

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#7002) Karma válasza Topiccsendőr (#7001) üzenetére


Karma
félisten

Valami "Robogó Fesztivál" lesz holnap is a Városligetben, elmennék ha nem lenne egyetemi kötelességem :(((

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#7003) Atomgeszi válasza Karma (#6999) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Sztem hamar beletanulnál szal nem érdemes ezért külön venni egy tanulómotort.
Mindenképp fekvő vizes minarelli vagy piaggio(vizes) blokkos legyen.
Yamaha Aerox, Malaguti F12/15, Aprilia SR. De ezek csak példák. Van még pár fajta! Nézz ki egyet linkeld be és elmondjuk a véleményünket.

(#7004) Atomgeszi válasza Topiccsendőr (#7000) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nálunk? Sztem soha. Amíg azon van a rendőr, hogy a robogósokat basztassa ahelyett, hogy a bűnözést meg a cigányokat állítaná meg addig ez csak álom... :O

(#7005) Karma válasza Atomgeszi (#7003) üzenetére


Karma
félisten

Az Aprilia SR50 szimpatikusan néz ki így google képek alapján, sőt mintha fele annyiba kerülne, mint egy Aerox, de komolyan halvány fogalmam sincs, milyen szempontok vannak még.
Igazából azt se tudom, mi számít tanulómotornak - a laikus ártatlanságával az egész robogó fogalom egy a nagymotorokhoz vezető lépcső alacsonyabb foka :F.

Köszi, majd nézelődök.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#7006) Gergello válasza Karma (#7005) üzenetére


Gergello
addikt

Itt nem kell tanuló motoron gondolkozni, veszel amilyet szeretnél aztán beleszoksz. Átlagos közlekedést hamar megtanulod, határokat meg egy életen keresztül feszegetni bármilyen járművel.

(#7007) Gergello válasza Topiccsendőr (#7001) üzenetére


Gergello
addikt

azok a zipek, istenem. + az egész ugye :DDD

(#7008) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Néztem pár kis motort, és véleményt szeretnék kérni rólluk. Kettőszázezer forintnál többet nem szívesen költenék rá, illetve nyár közepe-vége felé lenne esedékes a vásárlás. Később kapna egy múltivariátort, egy sportlevegőszűrőt, (ha gyári a henger, akkor) egy LeoVice TT-t és egy 17,5mm-es vagy 19mm-es Dell'orto-t...
Aerox 01 - gyanúsan olcsó...
Aerox 02 - kis alkuval beleférhet...
Aerox 03 - jó lenne, csak fele ennyi km-el...
SR 01
SR 02 - egy új festést megérdemel. Sajna DiTech...
Ui.: Ha van valakinek eladó Rox, akkor szóljon, illetve linkeket várok, vagy segítséget vásárlással kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7009) Atomgeszi válasza Tothgera30 (#7008) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Aerox 1. Lehet a blokk halott már picit azért ennyi az ára. Vagy nagyon kell neki a pénz(van ilyenre példa). Sajna ezt nem lehet megmondani kép alapján, látni hallani kell(főleg, hogy a festés se látszik a képeken). No meg lehet, hogy mindkét gumi szar már(nem látszik ismét)
Aerox 2.. Ez már nem rossz a gumik is jónak néznek ki. Festés is rendben van amennyire látszik. Kérdés a motorikus dolog. (első gumi pilot - most ez vagy azért mert csokivá volt kopva(tehát kizárt,hogy 9ezerkm legyen benne) vagy kilukadt)
Aerox 3: Azt sose nézd, hogy mennyi van beleírva! Én megtippelném, hogy még több... Figyelj én 1 év alatt megyek el 9-10 ezer kmert(suliba, boltba járok, meg pár kör)... Az meg kizárt, hogy a 7 éves motorba annyi km legyen amennyit én 1,5 év alatt megyek.
SR1: Ez is ditech-es sőt még morinis is. Én azt hanyagolnám a helyedbe.
SR2: Ditech viszont Piaggios! Ez már picit jobb technika viszont a külleme a motornak valami eszméletlen szar sztem tuti, hogy törték már!

Mellesleg ha nyár végén akarsz venni akkor hanyagold a hirdetéseket mert rengeteget fognak még változni az árak és a felhozatal is!

[ Szerkesztve ]

(#7010) Gergello válasza Atomgeszi (#7009) üzenetére


Gergello
addikt

Nyárvégére felesleges is venni, annyival nem lesznek olcsóbbak. Mostanában vesz egyet, hajtja, hogy előjöjjenek a hibák. Ősszel/télen felújítás, köv szezonra meg összeállt a gép. Nekem is így volt kb, még egy picit kellene hangolni rajta és akkor kész.
Illetve kellene még egy oldal sztender is, de nem találok: Szóval piaggiora (mc2) keresek oldal sztendert.

(#7011) Sanyix válasza DigitXT (#6981) üzenetére


Sanyix
őstag

Miért ne kéne menni? Biciklivel is mentem ennyivel nem kevésszer, semmilyen jogsi nélkül(na meg védőfelszelés nélkül) :)

Éppen a jogsit akarom elkerülni, hogy legalább 60k-t elbasszak egy nagy semmire (egy műanyagdarabra), és még vizsgázzak is, amit mindenhogy utálok.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#7012) MmDorian


MmDorian
őstag

Üdv !

Kéne nekem egy kistestű robogó, ami működik, meg megy is, melóba járós robogónak, ha lehet occoér :DDD

Miket ajánlotok ?

[ Szerkesztve ]

(#7013) golyani


golyani
addikt

gyári motortól 7 évesen a 15k km teljesen korrekt. enyém idén augusztusban lesz 4 éves és most érem el a 12ezret. eddig még semmi baja. óramű pontossággal működik kb mint 2-3-4 éve. kellett bele olaj meg benzin meg fékbetét. most meg majd kap ékszíjat görgőt légszűrőt.

a kék 46-os rox egészen frankó állapotban van meg kell próbálni. gumi az jó kérdés nekem a hátsó pirelli EVO 12ezernél jár és sztem meg 1-2 hónap van benen a tükör állapotig:D. az első meg még egy ilyen gumit kiszolgál.
az ezüst-pirosat is meg kell próbálni de sztem lassan jönnek elő a gondok pl henger fúrás vagy csere+ dugó. habár ha sajátomból indulok ki és figyeltek rá akkor még egy 10-est simán elmehet. ha gyári a henger és még nem piszkáltak bele.
a sima kék roxin már nem gyári a cső ott sztem valami furfang van.
a factory-s sr meg sztem törve volt mert elég érdekes az a estés.

ja és nekem ne mondják az emberek h a GYÁRI motor 90-et megy mert az hazudik:D vagyis az órája szerint lehet...:D

MmDorian: Honda Dio, Yamaha Jog

[ Szerkesztve ]

(#7014) DigitXT válasza Sanyix (#7011) üzenetére


DigitXT
félisten

Hát ha 90-nel mentél biciklivel, ráadásul
védőfelszerelés nélkül, ahhoz nem tudok
hozzászólni.
Amúgy még azért nem kéne
ennyivel menni, mert segédmotorkerékpár
esetén a megengedett sebesség 40 km/h,
és ha 90-nel lefotóz, majd elkap a rendőr,
b*szhatod a B-s jogsidat. (Szerintem.;))
Nem a jogsitól fogsz tudni motorozni, ne
érts félre, csak a jogsival mehetsz olyan
motorral, ami legálisan megy 90-et.:R
Szerk: és közben nem pörög szét.:))

[ Szerkesztve ]

(#7015) Atomgeszi válasza DigitXT (#7014) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ilyen őrült bringásokkal én is találkoztam már! Görögbe voltunk nyaralni és béreltünk robogót! Két személyeztünk a szerpentinen erre nézem a tükröt jön egy biciklis nézem az órát 95 és gyorsulunk nézem a tükröt biciklis eltűnt nézek előre ott megy előttünk.. hát mondom jólvan! :DDD

(#7016) Tothgera30 válasza Atomgeszi (#7009) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A kék Rossi Replicát megnézem majd, mert nwekem is az tetszik, de a km tényleg gyanús.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7017) Tothgera30 válasza golyani (#7013) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A Rossi Replikára pályázom...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7018) bajnokpityu válasza golyani (#7013) üzenetére


bajnokpityu
félisten

most magadat akarod átvágni,hogy 7 éves motorban 15e km van,vagy normális motort akarsz venni.

nekem az a véleményem,hogy hozzáértő simán megvesz robeszt 40e km-el,ha rendben van amugy. barom meg 20ezerrel órában,közben 60at ment.

tök mindegy mi van órájában,állapota a lényeg.meg ha annyira tuningolni akarod,nem érné meg kapásból tuningoltat venni?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#7019) Gergello


Gergello
addikt

Ez nem tűnik rossznak, valamennyit alkudni is lehet. link Inkább ezt nézném, mint a 250-ért a gyárit, kamu km-el és ocsmány fényezéssel.

(#7020) golyani válasza bajnokpityu (#7018) üzenetére


golyani
addikt

jó lehet h kevés a za 15k km de így ránézve sztem sokat nem hazudhat. használatfüggő minden. de meg kell nézni. mellesleg én használtan nem igazán vettem még semmit. ha lehet akkor újat.

és nálad az igazság az állapot a lényeg.

(#7021) Tothgera30 válasza Gergello (#7019) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát, nállam nem jön be. De linkeket várok, hogy milyenre gonodolsz, vagy mit ajánlanál. Nem csak Aerox érdekel, lehet más is, levegős is...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7022) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ez milyen?

Most vagyek gyári robogót, vagy egíy külsőre lepukkat tuningolt gépet, és ezt újítsam fel? ...Mondjuk a gyári géphez húz a szívem, ilyesmi lenne az álmom...

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7023) Sanyix válasza DigitXT (#7014) üzenetére


Sanyix
őstag

Miért mostmár minden robogón van rendszám? Mert ha nincs, akkor fotózhatnak :D
BTW elég nagy marhaságok ezek a korlátozások, 40-el is ugyanúgy meg lehet halni mint 100-al, sőt még 20-al is.
Igazából az is cél, hogy szerzek egy korlátlan jogsit, de kicsit tolni akartam pár évvel a rohadt vizsgázgatást(mert még ha tudok, attól a szótól hogy vizsga akkor is ideges leszek, és máris nem tudok :D)...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#7024) runner 125 válasza Tothgera30 (#7022) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az a CPI csak jól néz ki, aztán annyi.

A többit sztem elmondja a név; CPI.

:R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7025) Gergello válasza Tothgera30 (#7022) üzenetére


Gergello
addikt

Mármint nem jó a link vagy a motor nem jön be?
Ezen a roxon én nem értem mi kerül 300-ba...

(#7026) Tothgera30 válasza runner 125 (#7024) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Értem, akkor hagyom...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7027) Tothgera30 válasza Gergello (#7025) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A motor nem jön be. De attól érdekelnek tuning motortk, csak én egy gyári gépért többet adok, mint egy tuningért. Szóval nállam a tunig olyan 200 ezer körüli áron, a gyári meg lehet kicsit több is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7028) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Törött Rox, ilyet érdemes venni?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7029) runner 125 válasza Tothgera30 (#7028) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nálam ez még beleférne.

Jó ok alkura.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7030) bajnokpityu válasza Tothgera30 (#7028) üzenetére


bajnokpityu
félisten

törött?
ááá,ezt magyarországon sérülésmentesen adnák el.aszondanák,hogy azért más az ekeidom,mert igy szebb :D

amugy ennek sztem kutya baja,simán kéne.bár,hogy ujabban miért nincs fordulatszámmérő az éroxokon,nemtom.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#7031) Tothgera30 válasza runner 125 (#7029) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát, azért van baja bőven! Még költeni kell rá. Áh, sajna csak akkor vehetem meg ha elmegy az MZ. De sajnálom is, nem szívesen válok meg tőlle...

bajnokpityu: Valahogy úgy. Sok szar van a hírdetett gépek között. Bár van mit cserélni rajta. Kukkold csak meg a bal oldali kapcsolókat (mondjuk a tompított-reflektor kapcsolóját), illetve nézd meg a jobb lábtartót (a vége kicsit törött), de a másik oldaláról nem is nagyon rakott fel képeket, szóval lehet hogy az neccesebb.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7032) runner 125 válasza bajnokpityu (#7030) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jaja, igazad van. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7033) DigitXT válasza Sanyix (#7023) üzenetére


DigitXT
félisten

Direkt írtam, hogy lefotóz, majd elkap.:))
Igen, bizonyos értelemben tényleg "marhaság" a
korlátozás, mert pl. sokkal balesetveszélyesebb,
ha az 50-55-tel haladó autók között 40-nel mész:
én is felveszem a tempójukat, ha kell, akár 60-ig.
Tovább nem tudom, mert nem bírja a mocim...:DDD

Viszont! Azért az nem igaz, hogy ugyanúgy meg
lehet halni 40-nél, meg 100-nál, de igazából nem
erre akartam kihegyezni a mondandómat, hanem:
ha veszel egy olyan gépet, ami csak nagy nehezen
éri el az "elvárt" 90 km/h sebességet, ráadásul azt
tartani sem kényelmesen tudja, tehát nem igazán
nevezhető ez utazósebességnek (eközben meg az
egész cucc szétpörög, meg csak leamortizálódik),
akkor megfontolandó egy nagyobb gép vásárlása.

Amúgy sokan járkálnak 50-es papírokkal: gondolom
addig, ameddig a rendőr őket sem kapja el, rendben
lévőnek érzik, ahogy te is a 90-nel való közlekedést
egy "segédmotoros kerékpáron".:DDD;) Ezzel most
nem azt akarom mondani, hogy vegyél ilyen gépet,
de elnézve az igényeidet (90 km/h), ahogy a nálam
sokkal inkább hozzáértők is megmondták: 50 ccm
brutális erejével valsz kevéssé lennél elégedett.:R

Szerk: nyugodtan kitolhatod pár évvel a jogsi szerzést,
és mehetsz 50 köbcentis robogóval, csak ne legyenek
irreális elvárásaid: fogadd meg a hozzáértők tanácsát.
(Nem, nem az enyémet, hanem akik ismerik ezeket a
gépeket, és megmondják, hogy 90 nem megy, stb.:B)

[ Szerkesztve ]

(#7034) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

(#7035) runner 125 válasza Atomgeszi (#7034) üzenetére


runner 125
nagyúr

Megalolrrrrr! :D

Komolyan már, amikor jött akkor "gyenge volt a hangja", beszarás, nem elkapar hanem egyszerűen eltűnnek a pacik.. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7036) Gergello


Gergello
addikt

Ha már videók. Saját
Remélem jövőhéten már be lesz hangolva rendesen.

(#7037) golyani


golyani
addikt

fentebb linkelt egyik rox

nyaka véres. felnin nincsen rossis matrica, van rajta világítás kapcsoló amit nem is tudom vagy 2001 környékétől nem raknak a rox-ra. ilyen kipuffot is utoljára 2001 körüliekre raktak vagy újabb apriliákra. a motor-csijjog villog a kipuf dobja meg egy marék rozsda.

kicsit gyanús. egü fórumon is feldobta valaki a hirdetést gondolom beszólok ide.

(#7038) bajnokpityu válasza golyani (#7037) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem is van pilács kapcsolóm,ugyanakkor több alkatrészbe 2003as évet ütöttek be.
2002esként vettem,igy mondjuk kiátlagolta a srác a romokból,amiből összeépítette :D

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#7039) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

...Szért nyugodtan dobálhattok linkekkel, amelyiken jó állapotú nagytestű robogó, vagy robogók szerepelnek, tehát eladók. A lényeg hogy 50 vagy 70ccm-es legyen, és minimum 12-colos kerekek legyenek alatta. Legjobban az Aerox érdekel, de sok a piacon a szar, így beugranék egy Peugeot Speedfight, vagy Yamaha Neos megvételébe is, szóval akármi jöhet, csak jó legyen... :R

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7040) golyani válasza Tothgera30 (#7039) üzenetére


golyani
addikt

pözsónál grízesebb az alkatrész ellátás ha jól tudom.

(#7041) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Szóval - 01, 02, 03, 04 - mit gondoltok, milyenek a motorkák? :F

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7042) Tothgera30 válasza golyani (#7040) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mit jelentene pontosan? Mert mondjuk az egünél nézehgettem, és ott volt pár cucc hozzá.

Ah, most jut csak eszembe, a 100-as Aerox mégis milyen? Mert annyit tudok hogy hátul dob, és levegős hűtés. De mégis érdemes beugrani egy 50-es ként használlt 100-as ba? Mert van egy eladó, a 3. szomszédomé és neki no lóvé így megvállna tőll, 250kp-ért, ő csak 4500km-t rakott bele, és már nem használlja. Azt hiszem hogy kék, és 2004-es évjáratú, de az ő állítása szerint nem húz úgy mint régen, pedig újonnan szalonból vette.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7043) golyani válasza Tothgera30 (#7042) üzenetére


golyani
addikt

hát azt h ismerek egy srácot és egünél nem kapott hozzá cuccost ő tán külföldről rendelte tavaly nyáron.

100-as aerox meg kb megegyezik a 50-essel , 10-el többet megy meg kicsit nyomatékosabb.

[ Szerkesztve ]

(#7044) Tothgera30 válasza golyani (#7043) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az lehet, hogy a francia Peugeothoz nem tartanak raktáron alkarészt...
Akkor marad az 50-es? Mert ha a rendőr elkap, akkr nem tudom kimagyarázni...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#7045) runner 125 válasza golyani (#7043) üzenetére


runner 125
nagyúr

...a 100-as Aerox, szvsz egy haszontalan motor, én mentem már vele, hát vmi iszonyat lomha.

Ráadásul léghűtés, dobfék,... totál fapad. :F

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7046) Gergello válasza Tothgera30 (#7041) üzenetére


Gergello
addikt

Nekem ezek közül max a katana tetszik a szokatlansága miatt.

(#7047) runner 125 válasza Gergello (#7046) üzenetére


runner 125
nagyúr

Morini blokk, hanyagolandó.

mod.: Nem én vagyok a Duli-fuli ;] , de robogóba részemről Piaggio, vagy Mina.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7048) Gergello válasza runner 125 (#7047) üzenetére


Gergello
addikt

Tudom. Nem sokból tart egy rox blokkot alátenni. + 30-40 rugó

(#7049) runner 125 válasza Gergello (#7048) üzenetére


runner 125
nagyúr

..és zsíros teló is.

Nem sokba tart beletenni egy Aerox telót. ;]
Aztán a végén azt veszed észre h fél gatyád ráment. :))
;)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#7050) bajnokpityu válasza Tothgera30 (#7042) üzenetére


bajnokpityu
félisten

gyorsultam már le pár 100as roxit.enyim 50es:) nemtom,hogy a srácok mennyire húzták,de 100as lead is csak éppen erősebb,és az tuti nyelezte.

méghogy erősebb,méghogy többet megy.aztán meg szivsz,ha bejön a renszám.nemhogy többet nem adnék érte,de még azonos áron sem kéne.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.