Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64801) siti válasza sityupityu (#64800) üzenetére


siti
senior tag

ha ott érzem a levegőt, akkor már nem elég a nadrág és elég hideg van hogy ne üljek robogóra. :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#64802) üszök válasza siti (#64799) üzenetére


üszök
őstag

Túl hosszúra kell hagyni a nadrág szárát,ha felülsz valamire akkor is rá,vagy bele lehessen húzni a csizmába/bakancsba.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64803) huniross válasza üszök (#64796) üzenetére


huniross
tag

Nekem megvan a gyári papírja, ezt írja:
Front: 130/60-13 M/C 53L
Rear: 140/60-13 M/C 57L
A "-13" - al bezárólag világos, ami utána van nem tudom mi.

(#64804) Norbika88 válasza siti (#64799) üzenetére


Norbika88
senior tag

Huszi.gyb kolléga jóvoltából, van egy ilyen alá öltözetem,. Betudom zokniba is tűrni.

(#64805) üszök válasza huniross (#64803) üzenetére


üszök
őstag

Innen megtudhatod.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64806) Micsurin válasza üszök (#64798) üzenetére


Micsurin
nagyúr

250-es Foresightra is 140 kell ! :) Engem is meglepett, hogy 140 kell a kis Aeroxra, de végül is "sportos" egy mitugrász! :) :D

más:
[link] Ha nem nagy gépre spórolnék tuti beleugranék, ez valami gyönyörű egy Mito! :Y :Y

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#64807) FeeLing_


FeeLing_
csendes tag

Sziasztok!

Gilera Stalker robogóra milyen mintájú gumit ajánlotok a sima futófelületűt vagy a bordásabbat?

120/90 R10, 130/90 R10.

BRIDGESTONE ML50 -et néztem ki.

Előre is köszi!

Üdv,
FeeLing_

(#64808) üszök válasza FeeLing_ (#64807) üzenetére


üszök
őstag

Kérdés mész e laza terepen. Ha nem,akkor vehetsz sima mintást,ha szoktál földúton,trutyisabb helyen menni akkor inkább bordást. A sima gumik még a vizes fűvel is nehezen birkóznak meg. A bordásnak meg van kis gördülési zaja,meg nem lehet úgy döntögetni.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64809) Micsurin válasza üszök (#64808) üzenetére


Micsurin
nagyúr

",meg nem lehet úgy döntögetni." Ha nem Le Visontara készül annyira nem gáz azért. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#64810) siti


siti
senior tag

bekerült egy malossi double red légszűrő szivacs a robgómba. következmények:
nem lett gyorsabb (bár reméltem)
nem lett jó az alapjárat (állítgatom megint, de lehet csak hideg idő teszi)
viszont kaptam mellé két malossi matricát [egy ilyen], meg egy másik, ha valakinek kell, akkor szóljon és elpostázom (sima boríték, egy gombóc fagyival lógni fog nekem az illető az élete végéig)

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#64811) sityupityu válasza siti (#64810) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Mitől lett volna gyorsabb vele?
Én már pár gyári szivacsot lecseréltem ilyenre, de emlékeim szerint nem kellett utána soha semmit sem állítani a motoron. Minden beállítás maradt a karbinál úgy ahogy volt.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64812) mumtaz válasza üszök (#64808) üzenetére


mumtaz
senior tag

Nekem már rajta vannak a vadiúj Metzeler FeelFree Wintec-ek. Erzsébet hídról úgy mentem át a Hegyaljára, mint aki nagyon siet. Rendesen be tudok dőlni vele. Viszont fura volt a kopott Hutchinson után. A kormányt még enyhén is nehezebb elfordítani menet közben.
Egyébként nagyon jó, jól is tapad.

Más téma: Tegnap talpra állítottam a Jetforce-ot. Kapott egy 70-es kínai vashengert, Polini okosságot, új tömítéseket. Ez volt két hete, de menni nem akart. Beindulni se nagyon. Végül tegnap derült ki, hogy az egyik új tömítésnél eleresztette a kompresszor levegőjét, ezért nem indult be. Ha mégis, akkor vagy azonnal leállt, bagy nem lehetett felpörgetni.
Tegnap végre mehettem vele, de még bejáratós.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#64813) sityupityu válasza mumtaz (#64812) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ha csak egy kicsit jobb hengert vettél volna (most nem a legdrágább vashengerre gondolok) akkor még járatgatni sem kellett volna. Ha csak kipróbálni vetted a 70-es hengert akkor is fenntartom, hogy jobban jársz, mert nem csak a köbcenti számít. Nem vagyok benne biztos, hogy abban a kínai hengerben hasonló vezérlés van-e kialakítva mint egy jobbnak. Tehát nem is megy úgy. Persze ez nem biztos, mert én nem tudom milyen kínai hengert vettél, de a bejaratás dolog tuti, hogy így van.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64814) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!

50es Runner benzincsapja rossz, betettem egy műanyag Gardenás kerti cuccot, amit az Obiból szereztem be, de azt most lecseréltem egy univerzális benzincsapra. A képen látható módon oldottam meg a felfogatást. A gond csak az így vele, hogy a csap melegszik, mert átveszi a hőt a fülről, és így a benzint is melegíti, gondolom. Vagy szarjam le, mindegy, hogy melegebb-e a benzin ami a karbiba megy?

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#64815) mumtaz válasza sityupityu (#64813) üzenetére


mumtaz
senior tag

Nyugalom. Pontosan tisztában voltam a dologgal. Tudtam, mit veszek. Ez a teszt nem a henger tesztje meg, hogy jobban megy-e vele a gép. Itt kimaradt az az infó, hogy nem karburátoros gépről beszélünk, hanem egy TSDI Jetforce-ról, ami ugye injektoros. Ez annak a tesztje volt, hogy a nyomásszabályzó okosításához való Polini cuccal és egyéb dolgokkal be lehet-e hangolni úgy, hogy menjen egy 70-es hengerrel. A gyári 50-es hengerrel nem lehetett volna szórakozni, mert ahhoz mondhatni tökéletesre van haangolva gyárilag. Itt az volt a lényeg, hogy a ECU map-ekbe nyúlás nélkül pusztán külső kiegészítőkkel be lehet-e lőni.
Ez megért egy 12000-es kínai öntőttvas hengerszettet.
Egyébként meglepő, hogy egy nevenincs kínai szett és le vannak törve az élek az átömlőknél és a kipufogónál is. Anno a 25000-es Narakunál sem volt.
Ami még érdekes, hogy adtak hozzá még egy szett gyűrűt, ami pár század mm-el nagyobb. Ráadásként a párokban a két gyűrűnek a felülete és anyaga sem egyforma. Meg az egész szett csomagolása sem azt sugallja, hogy szar. A hengerfal honolása is szép volt.
Természetesen ennél is (akárcsak anno a Narakunál) 49ccm van beleütve. Viccesek ezek a kínaiak.

Mikor még kint volt a blokk, fúrógéppel járattam meg rengeteg olajjal. Fúrógépen 9bar volt a kompresszió emelt préstávval. Két talptömítést kapott, tehát nem lett tökéletesre lőve. Egyrészt a gyári 50-es hengerfej miatt, másrészt meg az injektoros volta miatt, hogy az injektorosoknak ideálisabb az alacsonyabb kompresszió a karbisokkal szemben.
Az átömlők injektorosnál az átöblítésnél annyira nem számítanak, mint egy karbisnál. Mármint természetesen számít, de nem annyira, mint ott. Az átömlők egyébként szépek. Az látszik a hengeren, hogy a tipikus gyártástechnológiával készült, ahogyan a kínaiak legtöbbje. Kiöntik a formát, "lefestik" feketére, majd utána végzik a gépmunkát. Ez mondjuk jó abból a szempontból, hogy látszik, min dolgoztak utána a gépekkel. A Narakunál meg volt a talprész, a furat és henger tetejének síkja. Ennél az átömlőkön és a kipufogón is dolgoztak.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#64816) sityupityu válasza mumtaz (#64815) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

"Tudtam, mit veszek. Ez a teszt nem a henger tesztje meg, hogy jobban megy-e vele a gép."

Jó én ezt értem, de ebből akkor sem tudod meg, hogy egy jobb hengerrel mit tudna. Mindegy.
Mekkora préssávot adtál egyébként neki?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64817) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

Sziasztok!
Már régen jártam erre, de most, hogy lassacskán elérünk a szezon végéhez megint agyalok a téli motorozáson... Nincs valaki aki nagyobb gépre akar váltabi? Az egyik 180as Majestym szeretném 50es plusz kpra cserélni. Télen jobb ha csak smkp a gépsárkány. :)
Először gondoltam házonbelül kérdezek körbe. :)

www.dongosofor.hu

(#64818) letepem válasza mumtaz (#64812) üzenetére


letepem
aktív tag

Amit küldték linket, ott 16.150 Ft-ból 16.150 Ft a kedvezmény! Azaz 0 forint a gumi + szállítási költség :DD

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#64819) mumtaz válasza sityupityu (#64816) üzenetére


mumtaz
senior tag

De mondom, nem is az volt a cél, hogy megtudjam, mi a maximum, amit ki lehet hozni belőle. Benne volt a levegőben, hogy nem lehet hangolni és akkor azért nem mindegy, hogy 12000-et dobok ki az ablakon, vagy 30-at. Ez kizárólag a hangolhatóság lehetőségének a tesztje, nem a teljesítményé.
Nem egy olyan mociról beszélünk, amiből sok van (még karbis változat sem). Így a teszt sikertelensége esetén elég nehéz lenne a hengerszettet elpasszolni.

letepem: Nem is azért linkeltem, hogy ott és annyiért, vagy, hogy egyáltalán megvedd. Csak én ott vettem (igaz, még olcsóbban) és ott van leírás róla.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#64820) letepem válasza mumtaz (#64819) üzenetére


letepem
aktív tag

Szimplán felhívtam a figyelmet rendszerük "bizonytalanságára"! Linkelt terméknek az ára 0 Ft. Lévén, hogy a fogyasztónak tisztában kell lennie az árakkal (lsd fogyasztóvédelem), ez a bug nem kihasználható és nem is etikus kihasználni !:D Csak gondoltam megemlítem ! :)

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#64821) gabe_


gabe_
őstag

Én most a kipufogóval csesztem el egy másfél órát...
Az előző gazdája (gondolom) elcseszte az egyik csavar menetét a hengeren. Csak úgy alibiből volt belekókányolva egy, de láttam, hogy kifúj, gondoltam megnézem, hogy milyen tömítés kell bele, leszereltem. A visszarakásnál vettem észre, hogy az egyik csavar csak dísz...
Mérges vagyok, egyenlőre nem tudtam mit csinálni, összeraktam egy csavarral, de már úgysem sok van a szezonból, télen vissza kell térjek rá...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#64822) siti válasza gabe_ (#64821) üzenetére


siti
senior tag

Menet vágó lesz a te barátod a télen

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#64823) mumtaz válasza letepem (#64820) üzenetére


mumtaz
senior tag

Ohh bakker. Azt észre sem vettem. :D
Most kellett volna vennem őket. Rögtön 3 garnitúrát.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#64824) Jetx


Jetx
csendes tag

Sziasztok!

A kezdő hozzászólásban lévő .xls fájl nincs meg valakinek?
Üdv

(#64825) gabe_ válasza siti (#64822) üzenetére


gabe_
őstag

Szerintem is. :K

Sovány szakácsban sose bízz!

(#64826) üszök válasza Jetx (#64824) üzenetére


üszök
őstag

A robogó adatbázis ra gondolsz? Beütöd gugliba megtalálja. Ha mégsem, irj privátot elküldöm.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64828) sityupityu válasza rescue01 (#64827) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Sima, gyári robogóba semmi értelme.
Persze a placebo benne lehet mindenkiben. :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64829) blu79 válasza rescue01 (#64827) üzenetére


blu79
addikt

Szia, én azt tankolok mindig :) , Aprilia SR50-be (injektoros) , már csak azért is mert kb 1700-1800 ft ba van egy teletank ... akkor miért ne?! :D (lámpa kivillanásától lámpa kivillanásáig kb 4.5L benzin megy bele, és ezzel kb 270Km teszek meg :K és ebbe benne van minden , város meg azon kivül is :K)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#64830) csabi94


csabi94
őstag

Sziasztok!

Malaguti F12-re ez a gumi páros jó választás lenne? [link]

A lényeg az lenne, hogy jól tudjak vele kanyarodni, illetve fékezni. A múlt héten majdnem ütköztem, igaz, nem az én hibámból, de nagyon elgondolkodtató volt, hogy nem igazán lehet 50-60-ról pillanatok alatt megállni. Kopottak a gumik a gépen. :(

Itt egy helyi boltban 7 ezer Ft körül van CST gumi. Nyújt ennyivel többet egy Michelin?

(#64831) sityupityu válasza blu79 (#64829) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

De azt kérdezték, hogy van-e értelme. Szerinted van? :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64832) blu79 válasza sityupityu (#64831) üzenetére


blu79
addikt

injektorosnál lehet ... nem ? :) , a 100-as tisztább nem ?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#64833) sityupityu válasza blu79 (#64832) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Szerintem nem. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64834) dugynok válasza sityupityu (#64833) üzenetére


dugynok
senior tag

Talán a kisebb etanol miatt. Oktánszám miatt felesleges.

(#64835) adly77


adly77
tag

Sziasztok!
Fájó szível megválnék tőle mert egyáltalán nem használom..

A motort Dede István csinálta az utolsó csavarig
Egy gyorsulási versenyt futott ergo gyakorlatilag 0km-es a blokk
Kezdő motornak semmiképp sem ajánlom!
Dede 2T módosított kartel
Dede 2T módosított S6 Racing henger
Dede 2T módosított Polini membrán
S6 karbi kiemelő
S6 csonk
S6 légszűrő
Polini új 26os karbi
Polini új vario
Polini új kontraszt rugó
Polini kuplung
Malossi új hosszú kevlár szíj
Malossi hátsó szíjtárcsa
Malossi rotoros gyujtás
Top Hi-Tech főtengely új
Új csapágyak szimeringek
Új benzincsap
Hebo Manston HR 5 kipufogó
Koso hőfokmérő
Gyorsgáz
Új vízpumpa
Runner 180 hűtő+F-12hűtő
Zip futómű
Ha valamit kihagytam kérdezz
Természetesen a kartel és a henger is Dede szignózott
250000ft

(#64836) blu79 válasza adly77 (#64835) üzenetére


blu79
addikt

- szia! Hirdetést KIZÁRÓLAG Hardveraprón lehet !!! Itt Tilos, EZ szakmai topic !!!

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#64837) adly77 válasza blu79 (#64836) üzenetére


adly77
tag

Ohh..elnézést😶

(#64839) üszök válasza adly77 (#64835) üzenetére


üszök
őstag

Rendszámos Runner nem érdekel cserébe ? :C
Amúgy a kartel a te esetedben karter.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64840) csabi94 válasza csabi94 (#64830) üzenetére


csabi94
őstag

Valaki tud valamit ezekről a gumikról? Egyáltalán mehet ez a 130-as gumi hátra az F12-re? Érdemes ennyi pénzt áldozni rá, vagy vegyek CST-t?

(#64841) Casoli válasza adly77 (#64835) üzenetére


Casoli
őstag

Esetleg mondasz is valamit róla? Végsebesség, fogyasztás, lóerő? Youtube videó?

A két képen az eltéréseket kell megtalálni? :Y ;]

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#64842) mumtaz válasza üszök (#64839) üzenetére


mumtaz
senior tag

Én nem jöttem rá, hogy a karter mit takar egy 2T-n. Tudtommal hagyományosan 4T motoroknál szokás így nevezni a forgattyúsház+olajteknő kombót. Most itt akkor a forhattyúsházra gondolt?

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#64843) üszök válasza mumtaz (#64842) üzenetére


üszök
őstag

Remélem igen. :D

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64844) mumtaz válasza üszök (#64843) üzenetére


mumtaz
senior tag

De ott az sem karter. :D
'B' ötletem az áttételház. Ott van olaj.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#64845) forandor válasza Narancs (#64814) üzenetére


forandor
tag

Vízhűtéses a gép, nem hiszem, hogy annyira felmelegedjen az a kis pöcök, hogy már baj legyen. :)

(#64846) üszök válasza mumtaz (#64844) üzenetére


üszök
őstag

De pedig az na... :D Vannak száraz karteres motorok is. :D

Na,hogy értelmeset is kérdezzek. :D 180 4t Runnerre fel lehet vajon tenni gyors gázkart? Általában digitális üzemmódban használom a Bükkben k.b. havonta 1x, sokat kell csavargatni na.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64847) Redneck válasza forandor (#64845) üzenetére


Redneck
veterán

A vízhűtéses blokk is átmelegszik.
Egyébként kicsit "fogd meg a söröm amég beveszem a kanyart" típusú ez a mondat. :DD

Persze ettől még működhet rendesen. Eddig is működött nem?
Mondjuk én nem vagyok a berhelés híve.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#64848) sityupityu válasza adly77 (#64835) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Nocsak nocsak. Most nézem, hogy mit raktak ide fel. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64849) forandor válasza Redneck (#64847) üzenetére


forandor
tag

De ugye nem borult ki?! :D

(#64850) Rivaul


Rivaul
addikt

Csak érdeklődés képen. A fekvő minarelli blokkot ami pl a benellibe van, át tudom egy az egybe tenni másik fekvő minás motorba? Vagy felfogatások egyediek? Úgy döntöttem jövő tavaszig teljesen új alkatrészekkel töltöm meg az öntvényt. Így sokáig használnám majd. Viszont nem biztos hogy csak ezt a testet szeretném hozzá. Gondoltam hogy veszek valami másik motort majd amibe egy ilyen fekvő van csak kuka. Tehát szintén pepe kéne hogy legyen, vagy bármelyik fekvő minarelli megvehető és betehető az "új" blokk?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.