Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84001) KTMHobby3 válasza Rivaul (#84000) üzenetére


KTMHobby3
tag

OK! Részemről semmi probléma. Volt több autóm is, olyan is volt, amelyikbe kellett tömítőt öntenem, nekem bevált. Ésszel mindent meg lehet oldani.

(#84002) sityupityu válasza Rivaul (#83998) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Egy ignist 130 ezer kilométerrel kb bejáratottnak lehet tekinteni, baromi sokáig elmennek a suzuki motorok. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#84003) mumtaz válasza KTMHobby3 (#83997) üzenetére


mumtaz
senior tag

Én a leírás szerint adagoltam bele. A kereskedő meg nem hiszem, hogy finomkodott.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#84004) AaronOS


AaronOS
tag

Egy Yamaha Jog Poche mennyit érhet. Szép állapotú, de nem műgyűjtői darab. Elv. okésan teszi a dolgát. Nem szeretném túlfizetni. Tudom ez csajos robogó, de valamiért ezzel a gyári kosár dologgal nagyon megfogott és akarok egyet.
Vagy ez inkább kerülendő Jog?

So Long, and Thanks for All the Fish

(#84005) Rivaul válasza AaronOS (#84004) üzenetére


Rivaul
addikt

Látatlanban 70-110eft között vannak. De ez függ a meghirdetés helyétől is. Pl marketplace a 70-es ár gyakoribb, ellenben egy kepesmotorral ahol magasabb lesz.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#84006) hugi0


hugi0
őstag

Sziasztok !

Honda Dio-t szeretnek vasarolni.
4+1 darabot. :)
A dontesemet az alapjan tettem, hogy ebbol lattam az egyik legtobb meghirdetett modelt.
- Aprilisa SR - Yamaha Jog - Honda Dio.
De amit beirtam ezen forum keresojebe "dio" egybol szembesulnom kellet, hogy van:
AF34 - AF27 - AF18 - AF56 - van tobb model is ?
(Gondolom az Aprillia SR es a Yamaha Jog-nal is ez a helyzett.)

Segitsetek ! - melyiknek kisebb a fentartasi (csapatas utani) koltsege ?
- akar bontott alkatresz.
Ugyanis ha leesik a ho, akkor 4-en kimegyunk a "jeg"-re elkeritunk egy 100-200 meter hosszu palyat.
Aztan lehet versenyezni. :) - legalabis ez a terv.
- ha valakinek van kedve csatlakozni "csapatasra" privatban jelezze.

Ui.:
A kerosobe berva Dio - azt is olvastam, hogy kepesmotor vs marketplace (utobbin olcsobbak).

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#84007) nyogo83 válasza hugi0 (#84006) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Szia!

En AF28-AF34 korul keresgelnek, minimalis kulonbseg van kozottuk, viszont nagyon sok jominosegu aftermarket alkatresz van hozzajuk, birjak a strapat.

Af18 relativ regebbi kostrukcio, problemasabb lehet egy ket alkatresz hozza.

Af56 kiesik szerintem amiatt, amire akarnad hasznalni, mert ha jol remlik az 2000 utani modell (2002-3 talan) es negyutemu.

Ha kicsik "komolyabb" verziot akarsz belole, akkor erdemes ZX modellt nezni AF28-34-bol, a simahoz kepest erosebb, normalisabb elso teleszkopot es elso tarcsafeket kapott.

De ha jol remlik van/volt itt 1-2 tagnak Dio, majd jeleznek ok is :K

(#84008) Rivaul válasza nyogo83 (#84007) üzenetére


Rivaul
addikt

Én nagyon szeretem a Dio-t. Szerintem sokkal jobb konstrukció mint a Mina még ha ez szentségtörésnek is hangozhat (egyszerűbb) :D De az alkatrészek miatt kerülöm őket. Egy szenvedés. Az af27-28 amiket még valamennyire el lehet érni de ott incs nagy választék. Érdekes hogy külföldön ez nincs így, csak a hazai boltokban. Viszont a váza sem olyan hitvány mint a Jog-nak, így téli játékra biztos alkalmasabb.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#84009) sityupityu válasza nyogo83 (#84007) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Emlékeim szerint a 34-esek nem tárcsásak. A 28-asak voltak tárcsásak, és a 35 ZX-ek. A 34 és a 35 között a tárcsán kívül ami még volt különbség, hogy gyárilag pótféklámpás szárny volt a 35-ön csomagtartó helyett, plusz a gyári dob nem fekete hanem részben krómozott volt rajta. Ja, és a 34-el ellentéteben semmi fojtás nem volt bennük. Az af27 és a 28 között szintén nagyjából ezek voltak a különbségek, csak ugye az régebbi modell. A tévedés jogát fenntartom :D :R

Ja, és a legfontosabb ugye, hogy az af17/18, af27/28 állóhengeresek, míg az af34/35 már fekvő. A hajtásuk is másabb már, hosszabb szíj stb.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#84010) nyogo83 válasza sityupityu (#84009) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Igen, jol mondod, AF28-bol gondoltam a ZX tarcsafekesre, 34-ben nem nem voltam biztos.
Rengeteg verzioja letezik belole az azsiai/japan belpiacra, szoval sokfajta konfig elofordulhat itthon is a kontener import miatt.
En inkabb AF28-assal talalkoztam eddig, meg par regebbi 18-24-es modellel.

(#84011) sityupityu válasza nyogo83 (#84010) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Igen, rengeteg fajta volt. Sok hirdetésben az eladó meg nincs is igazán tisztában azzal, hogy valójában mit árul.
Nálam volt olyan konténeres af34-es, ami japán belpiacos volt. Nagyon tip-top volt kívül-belül, de iszonyatosan vissza volt fogva gyárilag. Dög nehéz katalizátoros cső, elektronikusan is vissza volt fogva, pluszban még a kuplungja is olyan volt, amit nem nagyon láttam előtte.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#84012) #50433536


#50433536
törölt tag

Nemrég az egyik ismerősömet át akarták verni egy 50-es robogóval. 2018-as évjáratú robogónak hirdették, a fényképek is meggyőzőek voltak és az ára is ehhez volt szabva. A helyszínen teljesen véletlenül derült ki a gumik DOT száma alapján, hogy a motor 2011-es! Mivel nincs rendszáma, előre nem lehetett lekérdezni. Az alvázszám alapján a forgalmazó is csak egy-két héttel később válaszolta meg, hogy a motor valóban 2011-es.
Vigyázzatok ti is! Mivel nincs rendszám a kismotorokon, nem könnyű ellenőrizni az előéletét, még a korát sem. Felpolírozzák a 18 éves robogót, szilikonnal fényessé varázsolják a műanyag felületeket és gumikat, majd 15 évvel fiatalabb motorként hirdetik.

(#84013) sityupityu válasza #50433536 (#84012) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Azért egy bizonyos idő távlatában változik a típus kinézetre. Még hogy csak minimálisan is, de van eltérés. Azokat könnyű átvágni, akik nincsenek otthon a témában. Plusz sokszor még az eladó sem tudja pontosan, hogy mit is árul. Milyen robogóról van szó egyébként amibe az ismerősöd belebotlott?

Egyébként köszi hogy leírtad.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#84014) Debilon


Debilon
addikt

valaki tud valami robogó bontót, ahol van Kymco hátsó fékkar? az újat 4-6 ezerért nem szeretném megvenni, ha nem muszáj
gondolom egyen fékkart használnak, nekem egy People S 50 4T-hez kéne

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#84015) Zoli bácsi válasza #50433536 (#84012) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Én kb 2 évig használt robogókat nézegettem. Vettem is, karambolosat. Becsületesen eladtam alkatrésznek (Tuti ma is fut a sérült vázával)
Tényleg, nincs rendszám, műszaki vizsga, semmiféle ellenőrzés.
Az Olaszoknál kereskedésbe beszámított lestrapált robogók, visszapörgetve, használhatóra gányolva keresik a balekjukat gazdájukat.
Ez a magyar valóság. Tisztelet a kivételnek. :)

(#84016) sityupityu válasza Zoli bácsi (#84015) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Bár nem robogó téma, de amúgy nem csak nálunk van már ez. Németországban is ugyanúgy megy már szinte mindegyik használt autókereskedésben mint nálunk, mondjuk leginkább azokra jellemző, amiket nem német nemzetiségű üzemeltet. De már ott is ez van, már nem kell itt visszapörgetni aki behozza, mert már megtörtént sok esetben. :K Biztos forrásból tudom. Van autókereskedő ismerősöm, aki már 20+éve csinálja a behozatalt, attól tudom. Ők is már inkább nyugatabbra járnak autóért.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#84017) Rivaul


Rivaul
addikt

Engem soha nem érdekelt mikori egy robogó. Kinéztem egy típust, de az hogy 2011-es vagy 98-as. Pillanatig nem foglalkoztatott. Aeroxoknál van nagy kavar mindig évszámban, mert vagy 15 évig csak ráncfelvarrásokon esett át. Közben meg technikailag ugyan az a blokk van alattuk. Nem látom értelmét az időnek az állapottal szemben.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#84018) perge666 válasza Rivaul (#84017) üzenetére


perge666
veterán

Engem is hidegen hagy az ilyen,de fórumtársunk gondolom ( ja meg irta is ) hogy emiatt akarták drágábban adni.

(#84019) #50433536


#50433536
törölt tag

Ez volt az átverés lényege, hogy három éves újszerű robogónak árulták, ennek megfelelő áron, közben meg tíz éves motor volt tíz éves gumikkal.

Ezért se volna hülyeség rendszámozni a kismotorokat. Meg sok minden másért is jó lenne. A tulajdonosok és mindenki más is jól járna vele.

[ Szerkesztve ]

(#84020) DJGABI válasza #50433536 (#84019) üzenetére


DJGABI
addikt

hát azért... adattábla már a Babettán is volt, abból szépen kiderül a gyártási idő

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#84021) perge666 válasza DJGABI (#84020) üzenetére


perge666
veterán

Ott a pont. :K

Meg ha tényleg nagyon egyben van,megkímélt állapotú akkor miért ne tarthatná többe mint egy fiatalabb de lerugottabb állapotút?

[ Szerkesztve ]

(#84022) nod1 válasza #50433536 (#84012) üzenetére


nod1
csendes tag

Kilométeróra állást nem írtál.
Állapota tükrözte az árát?
Nagyon kevesen értenek a robogókhoz, ez az évjárat meghatározás egy laikus számára lehet, hogy nem is direkt, hanem egyszerűen csak lustaságból, vagy hozzá nem értésből adódott.
Vinni kell minden esetben olyat magaddal, aki látott már közelről robogót, és így elkerülhetőek a csapdák. Runnernél, Aeroxnál, NRG-nél mindennapos, hogy nem tudják meghatározni az évjáratot, de ha pl. fészbuk csoportban hirdetik, ott mindig ki is javítják az eladót, akinek általában fogalma sincs, hogy mit árul, apró részletekből viszont kiderül (pl. dobos fék, műszerfal, kipufogó).

Ahogy a többiek is írják, soha nem évjáratot, hanem állapotot veszünk!

(#84023) nod1


nod1
csendes tag

Elütöttek egy robogóst.
Nem látom, hogy égett e a lámpája. Ha nem, akkor azért jár a hibapont neki.
Takarás honnan lehetett? Sarkon álló kisteher, vagy mi szerintetek?

Minden tiszteletem a pesti motorsoknak/robogósoknak, akik mindennap közlekednek ilyen helyeken. Életveszélyes..

(#84024) suste válasza nod1 (#84023) üzenetére


suste
veterán

Igazából tökmindegy hogy milyen takarásban volt, ez nem mentesíti az autóst.
Teljesen felesleges infó!!!
A jobbkézszabály tudtommal nem azt írja elő, hogy lassíts vagy állj meg aztán mehetsz, hanem azt, hogy aki jobbról jön, annak elsőbbsége van. (Nem tudom volt-e tábla is.)
Ha az volt a cél a riportban a holttér megemlítésénél, hogy erre mindenki figyeljen oda, akkor meg ezt kellett volna kihangsúlyozni. Így inkább olyan, mintha mentegetné a sofőrt....
SZERINTEM :)

Egyébként a videóban én azt látom, hogy a robogós látja az autót, arra fordul a feje, és nem lassít, mert arra számít, hogy az autós nem fog elindulni. Vagyis az autósnak is látnia kellett (szerkesztés) volna

[ Szerkesztve ]

(#84025) Rivaul válasza #50433536 (#84019) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez nem átverés. Pont ahogy írtam. Itt egy szép állapotú 10 évvel öregebb motor, ugyan abból a példányból simán 2x annyiért kerül eladásra. Ez ilyen. Nincs is indok rá hogy miért ne így lenne. A technika csavarra ugyan az. Nincsenek extrák, technológiai vívmányok stb. Sok motornál foggalmuk sincs a tulajoknak mikori. Felcsapja a netet, látja mikor gyártottak ilyet és azt be írja.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#84026) macilaci78 válasza suste (#84024) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Merci kétsávos útra hajtott fel balról. Akármilyen takarás is volt, azt a hozzá közelebbi sávban hagyta. Egyszerűen a Merci nem figyelt jobbra, a robogós pedig megtanulta a leckét, miszerint elsőbbsége akkor van, ha megadják.
A videóból amúgy kiderül, hogy a Merci egy STOP táblánál megállást követően gurult be a kereszteződésbe, a takarás pedig csak ötlet, nem tény.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#84027) #50433536 válasza Rivaul (#84025) üzenetére


#50433536
törölt tag

Persze, nem évjáratot, hanem állapotot veszünk első sorban. Ez egyértelmű.

De a valódi évjárat eltagadása a szándékos megtévesztés jele. Ja, nem is írtam, hogy első tulaj árulta, mégse volt meg semmi papírja. Semmi. Csak a forgalmazó igazolta vissza másfél héttel később, hogy tényleg ő vette.

Teljesen egyértelmű, hogy azért tagadta el a motor korát, mert így sokkal magasabb vételárat akart elérni. És vajon még mit nem mondott el... Az ilyen embertől semmit nem akarok venni.

Egyébként meg milyen állapot az, hogy tíz éve ugyanaz a gumi van rajta? Sokat elárul a tartójáról.

(#84028) macilaci78 válasza #50433536 (#84027) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én közel 20 éves gumikat cseréltem az újonnan vett robogómon, az utolsó 10 évben a padláson állt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#84029) #50433536 válasza macilaci78 (#84028) üzenetére


#50433536
törölt tag

Nagyon szomorú hogy sok ilyen motor van. Pedig a legfontosabb alkatrésze egy motornak, aminek eleve csak két kereke van.

(#84030) dabgergo


dabgergo
őstag

Sziasztok!

Napi 2x9km ingázásra milyen elektromos robogót ajánlotok? Lehet használtan 500e alatt olyat venni, ami minőségre elfogadható már?

(#84031) FeniX- válasza dabgergo (#84030) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Szia, szerintem még nem tartunk ott.
Csikós végigtesztelte a most kapható elektromos robogókat/motorokat, de újonnan mind bazidrága, és gyengék.
Attól függ, hol akarod használni és elég-e neked egy kis 50-es teljesítménye 45km/h-ra lekorlátozva.
Általában a gumik mindegyiken CST és egyéb kemény vacak kínai gagyik, amit azonnal cserélni is lehet.

(#84032) dabgergo válasza FeniX- (#84031) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi szépen a választ, igazából nem erre számítottam, de jobb így mint szépítve a valóságot :)
Ha az 50km/h-ás limitet elfogadom, akkor se nagyon van használható robogó megoldás?

(#84033) macilaci78 válasza #50433536 (#84029) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem is az első utam a gumishoz vitt, mikor újra elővettem. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#84034) FeniX- válasza dabgergo (#84032) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Ha jól rémlik, talán a NIU az, amelyik talán kapható 5 kiló "körül" ... használtan. (sok kérdőjellel írom)

újonnan 1 mill, körül van, ha jól emlélskzem, de fejből írom ezeket, nem nyitottam használtautó.hu-t.
A speedzone videóit végig tudod nézni.
Tényleg nagyban függ a felhasználás módjától.
(Távolabb a fővárostól 9 km-t talán egy ilyen nyugger z-tech 'akármivel' is meg lehet tenni a bringaúton, hogy mondjak valamit.)
De ha egy forgalomban használható dolgot akarsz, akkor szerintem még pár évet várnunk kell egy igazán használható közlekedési eszközre)
Többiek? :)

(#84035) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Sziasztok! Örülnék, ha tudna segíteni valaki, esős időben amint megállok leáll a robogóm. Ha újra akarom indítani vagy nem indul be vagy beindul, de épp csak van alapjárat és amint megmozdítom a gázkart leáll vagy nem indul be. Azért jó néhány perc indítózás után beindul, alapjárat is megmarad és megy is rendesen, de következő megállásnál már ismét leáll. Most megfigyeltem, hogy lámpához gurulásnál bizonyos sebesség alatt, ha ráhúzom gázt nagyon erőtlen, mintha leakarna állni, de aztán magához tér.
Már kőrbe spricceltem vízzel a bemelegedett járó motort, de akkor nem jött elő ez a hiba. Ötletem sincs mi lehet.

(#84036) FeniX- válasza teleahocipöm (#84035) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Szia, milyen motorod/robogód van?
Nem lehetséges, hogy egyszerűen valami dugulás miatt elfogy a benzin?

(#84037) teleahocipöm válasza FeniX- (#84036) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Dio 2T, nem hiszem dugulás lenne, mert száraz időben nem csinálja, csak esőben.

(#84038) nyogo83 válasza teleahocipöm (#84037) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Egy rossz gyertyapipa/gyertyakabel siman tud ilyet okozni. 1-2 eve egy Libertynel jatszottam el ugyanezt, a gazdaja 10-bol 9x ugyanigy megszivta amikor esos ido volt.

(#84039) teleahocipöm válasza nyogo83 (#84038) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Ezeket is bespicceltem vízzel, :) járatás közben, megfogtam kézzel is, mozgattam is és semmi hibajelenséget nem produkált. Persze attól még lehetnek ezek is, mert nem rögtön csinálja, hanem csak 2-3 km megtétele után.

(#84040) sityupityu válasza teleahocipöm (#84039) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Valószínű, hogy amikor "mesterségesen" akarod előidézni ezt a hibajelenséget, akkor a kérdéses helyre nem jut el annyi víz mint amikor rendesen mész vele.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#84041) teleahocipöm válasza sityupityu (#84040) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Elképzelhető, hogy így van, kicserélem a pipát és a gyertyakábelt és meglátom.

(#84042) macilaci78 válasza teleahocipöm (#84039) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Lada Samara is tudott kihagyó gyújtást produkálni, ha szakadó esőben sokáig követtem közelről kamiont, vagy buszt.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#84043) dabgergo válasza FeniX- (#84034) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszönöm! Kicsit akkor azért nézelődöm, olvasgatok teszteket.

(#84044) Zoli bácsi válasza teleahocipöm (#84041) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Régen a Simsonos időkben ha ilyesmi gond volt, levettük a pipát, levágtunk a kábelből egy keveset, és visszacsavartuk a pipát. Akkoriban egy hegyes tüske volt a pipa belsejében, ez belement a kábel közepébe, ez adta az érintkezést. Nem tudom ugyanez a magoldás van-e most is, ha igen egy próbát megér.
A gyertyapipába is volt valami ellenállás, vagy zavarszűrő, de ez nem nagyon szokott tönkremenni, a fent leírt buherálás megoldotta sokszor a gondot.
Azért én egy gyertya cserét is megpróbálnék. Az egyszerűbb dolgoktól mennék a bonyolultabbak felé, de mindenképp valami kontaktus hibának tűnik a dolog. Gyertya is tönkre tud menni, nem tudom hogyan, volt hogy kinézetre semmi baja nem volt, de az is valami rejtélyes hibákat produkált, míg ki nem cseréltem.
260-as hőértékű Isolator gyújtógyertya...Szülői ház melléképületének a zugaiban még ma is össze tudnák szedni egy tucatot szerintem...... ;]

(#84045) teleahocipöm válasza Zoli bácsi (#84044) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Gyertyát cseréltem, de az nem jött be :/. Hát a gyertyapipát, nem csavartam le a kábelről, mert úgy voltam vele, ha szárazon jó, úgysem látok rajta semmit. Az a baj ezzel a hibával, hogy ha bármit ki is cserélek vagy javítok várhatok az esőig a próbával.

(#84046) dabgergo válasza FeniX- (#84034) üzenetére


dabgergo
őstag

Egy ilyen elektromos robogó napi 2x8km-re nem lenne egyébként megfelelő?
Az egy dolog h nem igazán tetszik, de műszakilag mi az ami nem stimmel? Miért ennyire olcsó?
Pannónia E16
1600W, 72v / 20Ah
[link]

(#84047) hugi0


hugi0
őstag

Sziasztok !

Koszonom a Honda Dio-s valaszokat !

Akkor ha roviden osszefoglalom AF-27, -28, -34, -35 ami szamomra nyero lehet ?
Korulneztem a piacon (sirtam egyett) es radobbentem, hogy "a lehetetlen kuldetes"-t tuztem ki celul.
4+1 Diot osszeszedni (egy modelbol) . . .
Na majd szepen lassan jovo telre meglesznek.
Azert iden szeretnek kettot behuzni a "bakancslitan". :)
- a mocskos anyagiak is hatraltatnak igy ev vegen.

A dio melyik modelszamtol 4T ? - es melyik evjarattol ?
Jol gondolom, hogy 50ccm 4T ben nincs anyi kraft mint a 2T ben ?

Talaltam SR-t(AF25 ?) ZX-et(AF35 ?) mindketto tarcsafekes elol.
Az AF25 meg jo lehet "jatszani" ?

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#84048) FeniX- válasza dabgergo (#84046) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Szia, most elnézést, itt csak a saját véleményemet fogom mondani.
Láttál már élőben ilyen "robogót" ?
A műszaki leírásoknál még a kerékméret sincs kifejtve, de gyanítom, hogy 10"-os.
Szerintem ha ez 55km/h-val képes haladni, akkor nekem 25-ös a répám.
Számomra az a legárulkodóbb, hogy csak a 70+ os emberek használnak ilyet.
Futárok semennyire, tesztekben nem volt benne még egyszer sem.
De lehet, hogy tévedek és ez slágertermék valahol. (zimbabwéban, meg kína vmelyik eldugott prefektúrájában)
Szerintem 2x8km-re egy jó bicaj (vagy egy közepes) is bőven megteszi. 10-es átlaggal 1 óra alatt letekered, de az átlag - kondíció nélküli - bicajos is tud 15-el tekerni kényelmesen.
De nem említetted, hogy hol akarnád használni.
Elképzelhetőnek tartom, hogy valahol nagyon vidéken, az út szélén el lehet vele evickélni.

(#84049) macilaci78 válasza FeniX- (#84048) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Futárok semennyire, tesztekben nem volt benne még egyszer sem. - Futárnak vagy nem elég az 55 km/h, vagy ha igen, vesz egy 4T 50 ccm- 2 literes fogyasztással. Az 50 km hatótáv 6-8 órás töltési idővel meg vicc, egy nap talán egy tucat cím is belefér sétatávon belül. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#84050) Rivaul válasza dabgergo (#84046) üzenetére


Rivaul
addikt

De miért ragaszkodsz annyira az elektromoshoz, hogy valami távolkeleti szemetet is megvennél fél millióért? Egy normális robogót negyedéből lehet kapni és nem fosol hogy szarrá megy. Mellé vígan leviszi a 2x8 km-ed.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.