Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65251) Telda


Telda
addikt

Hali!
Tudtok ajánlani valami jó webáruházat?
Pár apróságot kellene vennem, vízpumpa felújító, görgők, variátor csúszka, szíj.
Az egü nekem kicsit drágának tűnik.

(#65252) Rivaul válasza Telda (#65251) üzenetére


Rivaul
addikt

Sztem ők nagyjából mindenbe az egyik legolcsóbbak

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#65253) sityupityu válasza Rivaul (#65252) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Én is őket ajánlanám. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65254) dugynok válasza Telda (#65251) üzenetére


dugynok
senior tag

Nézd meg a tntmotor.hu -t. Ha valami nincs, hívd fel, segítőkész a srác. Futarmotorosbolt is ok.

(#65255) Telda


Telda
addikt

Köszi mindenkinek :R .

(#65256) Telda


Telda
addikt

Átfutottam a boltokat amiket ajánlottatok, de ezek mind drágábbak mint az egü :DDD .

(#65257) sityupityu válasza Telda (#65256) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Pár dolog van ami az egüéknél olcsóbb, de az olyan mint a fehér holló. Te pont ezeket keresed? :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65258) KisTé


KisTé
tag

Valaki tudja, hogy hívják azt az alkatrészt ami a robogókba az akksit tölti ?? Lehet, hogy rossz az enyémbe mert mértünk feszültséget alapjárat közben igaz egy rossz akksi van most a robeszba nem tudom ez mennyire jó így...??? Olyan 6-10Voltig összevissza ugrált persze 10re gázadással ment fel. Nem tudom mi a neve gerjesztő vagy a tököm tudja hogy keressem :)

(#65259) Telda válasza KisTé (#65258) üzenetére


Telda
addikt

Feszültségszabályzó lehet az.
De szerintem úgy mérjetek rá, hogy nincs betéve az aksi.

(#65260) Telda válasza sityupityu (#65257) üzenetére


Telda
addikt

Görgő, szabadonfutó, aksi, ezek vagy picit olcsóbbak, vagy ugyan olyan árban vannak mint máshol.
Viszont kipufogóba gyapotot csak itt találtam 1500ért, annyit még adok érte.

(#65261) forandor válasza KisTé (#65258) üzenetére


forandor
tag

Ugyanez a gondom van nekem is. Hasonló értékekkel. :) Egyértelmű, hogy rossz a feszültségstabilizátor, de nekem a generátor is furcsa.
Örülnék ha te is megtudnád nézni, hogy a generátor kimenetei, és a földelés (alváz) között mérsz-e rövidzárlatot.

(#65262) Narancs


Narancs
őstag

"Progrip PG3000 páragátló lencse
-teljes páragátlást bíztosít, akár 0 fok alatti hömérsékleten is
-egyszerűen csak be kell ragasztni a bukósisak plexi belső oldalára
-bármilyen plexihez használható"

Használ ilyet valaki? Mennyire működik?

Beauty is pain

(#65263) mumtaz válasza Narancs (#65262) üzenetére


mumtaz
senior tag

Erre én is kiváncsi lennék.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#65264) KisTé válasza forandor (#65261) üzenetére


KisTé
tag

Sajna nekem műszerem sincsen meg nem tudom mi hol van nem értek hozzá nem szedtem még szét soha. Nemrég vettem majd jövőre nekifekszek mindennek csak nagyon jó lenne tudni, hogy ennyire szar akkuval vettem vagy maga a feszültségszabályzó vagy más tette-e tönkre az akksit mert ugye nem akarok majd párhavonta akksit vásárolgatni. Szívesen megmérném csak nem tudom mit hogyan :)

(#65265) forandor válasza KisTé (#65264) üzenetére


forandor
tag

Ha az akku nem kap megfelelő töltési feszültséget (12V-os akku esetén: kb. 13.5-14V), akkor tönkremegy. Veszek új feszstabot, aztán meglátjuk meddig bírja, ha az is tönkremegy, akkor lehet generátort is cserélni.

Ha már így szóba jött: melyik utángyártott márka a jobb: RMS vagy Teknix?
Illetve: eredeti NGK gyertyákat hol lehet venni? (BR7-HS) Sajnos sok a hamisítvány.

(#65266) Rico45


Rico45
őstag

itt a kép!

Leszedtem a karbit a Sepiáról.Ez az alkatrész mi lehet a karbin?

Választ előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#65267) letepem válasza Rico45 (#65266) üzenetére


letepem
aktív tag

Így, ezt megállapítani nagyon nehéz! Hol volt?
Addressem volt (~ Sepia), de csutkára szétszedve sem volt ilyen alkatrészem :D

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#65268) Rico45 válasza letepem (#65267) üzenetére


Rico45
őstag

Suzuki sepia Karburátor (Mikuni)oldalába való.Valami melegítős dolog lehet ez.Üzemanyag előmelegítő.Valaki írta is asszem.Igaza lehet. De kell ez oda egyáltalán? :-)Egyik saru le volt szakadva,és mikor döccentem a mocival leteszelhetett mert lehetett érezni,hogy akadozva járt akkor a motor.

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#65269) letepem válasza Rico45 (#65268) üzenetére


letepem
aktív tag

Tudom már. Csatipár: az egyik lapos, míg a másik gömb, vagy kúp alakú. Dugd vissza az a biztos, ha tudod, hogy a leszakadása óta dadog, akkor miért nem blankolsz egy vezetéket, kötöd össze és raksz rá egy másik csatit?

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#65270) Rico45 válasza letepem (#65269) üzenetére


Rico45
őstag

Mert a belső réz szál van szakadva.De holnap megoldom valahogy. Köszönöm a segítséged!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#65271) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Üdv.

Elhagytam a robogóm (Yamaha Jog3kj) kulcsait.

Kit keressek, mit csináljak?

(#65272) kaposznyak válasza kaposznyak (#65271) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Felhívtam a helyi (Monor) lakatosokat, kulcsosokat, nem tudnak segíteni.

Megpróbálok bontott zárakat beszerezni.

Van új szett 14.000 Ft körül, ha nincs más megoldás.

(#65273) Pete55555 válasza kaposznyak (#65272) üzenetére


Pete55555
addikt

Volt egy bontott Jog-om, annak voltak pótalkatrészei, komplett zárkészlettel, gyújtás, tank, ülés. Meglesem meg van-e még.

...Szeretem leracsniztatni...

(#65274) kaposznyak válasza Pete55555 (#65273) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Kösz!

(#65275) Pixx96


Pixx96
aktív tag

Sziasztok!

Néztem itt a közelben egy jó állapotú YAMAHA JOG 3KJ 50.000ft az ára ezt szerintetek mennyire jó? 183cm magas vagyok és 80kg munkába kéne járni úgy kb havi 320km-et menne mennyire lenne ez jó nem lenne kicsi nekem ? :D héten megakarom nézni miket kéne megnéznem rajta? illetve mennyire ajánlott motor ez nem eszik sokat stb?

Köszi a válaszokat előre is! :R

Üdv.

Pár kép róla:

[link]

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#65276) 22balu


22balu
aktív tag

sziasztok

Vettem egy ismerosomtol egy yamaha jog ot . azt mondta hogy ez 90cm3...honnan lehet megtudni a pontos tipusat?mert szerintem inkabb 50cm..az igaz hogy siman megy 80km/h alattam.a km oraja 100ig van irva de gyanus nekem...yamaha sport jog al irtuk az adásvételit (sport edition felirat van rajta) .. motorszam: 3wf...
alvazszama: 3vr05....
van valami oldal ami alapján belehet azonosítani? a googleba hiába irtam be :D
köszi

(#65277) kaposznyak válasza Pixx96 (#65275) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Üdv.

Én nemrég vettem pont ilyet. Jó kis motor, bár még csak 100km-et mentem vele.

3,5l kb. az enyém fogyasztása.
Viszont én csak 170 cm vagyok, de már derékszögben van a combom és a lábszáram, szóval valószínűleg neked kicsi.

(#65278) sityupityu válasza Pixx96 (#65275) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ezt neked kell kipróbálni, hogy mennyire kényelmes.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65279) sityupityu válasza 22balu (#65276) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

A Yamaha Axis-nak voltak 90-es motorjai. Valószínű, hogy az a kombináció lehet benne.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65280) 22balu válasza sityupityu (#65279) üzenetére


22balu
aktív tag

szoval szerinted ez olyan jog amibe axis motor van???

(#65281) sityupityu válasza 22balu (#65280) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Úgy akartam írni, hogy a Yamaha Axis-nak is voltak 90-es motorjai. Ugyanaz a motor van bennük. Van pl 50-es Axis is ami ugyanaz mint az 50-es Jog. Ezen egy nagyobb henger van és ennyi. És van gyárilag olyan változat ami azon a néven fut mint amit az adásvételire írtatok. Az 50-es Jog-okon nem 100-as óra van.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65282) kaposznyak válasza Pete55555 (#65273) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Üdv.

Sikerült meglesni a Jog zárait?

(#65283) Pixx96


Pixx96
aktív tag

Valaki tudna segíteni párdologban?

Mikuni karburatoron akarom az úszószintet beállítani (robogó) de nem tudom hogyan kell vagy mit kell nézni ilyenkor gondolom biztos van valami módszer rá.Illetve a rosszul beállított úszó az eredményezheti a motor nem indulását? Nagyon hálás lennék ha valaki segítene köszönöm előre is a válaszokat :R

Ilyen karbiról lenne szó!

(#65284) Pete55555 válasza kaposznyak (#65282) üzenetére


Pete55555
addikt

Szia! Nincs meg sajnos... :(

...Szeretem leracsniztatni...

(#65285) gabe_ válasza Pixx96 (#65283) üzenetére


gabe_
őstag

Hidegen nem indul, vagy melegen? A gyertya elektródája milyen színű?

Valami más lesz ott, mert a karburátorban a benzin szint nem szokott magától elállítódni...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#65286) kaposznyak válasza Pete55555 (#65284) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Azért köszi!

(#65287) Narancs válasza mumtaz (#65263) üzenetére


Narancs
őstag

Megvettem a párásodásgátló-fóliát (ProGrip 3000), és NAGYON bevált :))
Se reggel, sem most este nem párásodott a sisakom semennyire, pedig végig zárva volt, csak a légző ás szellőző nyílások voltak nyitva. Pirosnál se kellett felnyitnom. Eddig nagyon elégedett vagyok. :K

Beauty is pain

(#65288) Casoli válasza Narancs (#65287) üzenetére


Casoli
őstag

Nekem sem párásodik már a bukóm :C Tavaszig ki nem hozom a garázsból :DDD :C

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#65289) sityupityu válasza Casoli (#65288) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Te puhány. :D

(#65287) Narancs Köszi az infót.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65290) sityupityu válasza Pixx96 (#65283) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ha azon gondolkodsz, hogy belebabrálj a gyárilag beállított szintbe akkor szerintem ne tedd. A gyári úszószinthez általában nem jó hozzányúlni. Más problémák vannak ott, pl amiket már előttem is írtak.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65291) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Miután elkapott az eső múltkor suliból haza... jobbnak láttam lemosni még ha egy kis porón kivűl nem is volt koszos (Marha kényes sajnos ez a sárga... ), még ha az estébe bele is szaladtunk. Ciripelés meg van mitől volt... feszítők lesznek cserélve meg elől egy lánc (Bár akkor már inkább mindkettő egyszerre...), most nem lett még, valószínű mikor hó végén a fűtőt garázsba költözik megrendelem a a KoreanBikeParts.com-ról (Hátha jól jön valakinek, Hyosung, Daelimmel foglalkoznak... robi és motorok ... minden. OLCSÓK (A két vezműláncot és feszítőt megúszom 45-ből... bár lehet eggyel erősebb D.I.D vezmű lánc jobb lenne... na erről majd beszélek a szakival.) és mindenhova szállítanak.és elmegyek Taschnerhez.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#65292) gabe_


gabe_
őstag

Mai eset: szép napos délelőtt, mondom megsétáltatom a robogót. Elindulás után 100m, leállt mintha elvettem volna a gyújtást. Lerázódott a gyertya pipa. Visszatettem, 20m múlva megint. Egész nyáron tán ha 3x lett levéve róla, tehát nem értem miért, de teljesen kilazult. Piszkáltam benne a kis drót darabot ami rögzíti, de csak rosszabb lett. 10 méterenként leesett. Addig szórakoztam, míg egy nálam lévő cipőfűfővel rögzíteni tudtam a vázhoz, hogy elvergődjek egy autós boltig, ahol vettem egy univerzális pipát 750ftért. Ott helyben kicseréltem, és gyí.
Még jó, hogy nem kellett sietnem sehova... :)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#65293) sityupityu válasza gabe_ (#65292) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Egyszer már én is jártam így. Azt hittem, hogy hülyét kapok. Azóta rápattintós pipát használok mindegyiken.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65294) gabe_ válasza sityupityu (#65293) üzenetére


gabe_
őstag

Az az, amelyiknél a gyertya menetére rá kell tekerni egy hengeres bigyót? Mint az autóknál

Sovány szakácsban sose bízz!

(#65295) sityupityu válasza gabe_ (#65294) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Igen, pont ugyanaz.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65296) Pixx96 válasza sityupityu (#65290) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Nem csak volt szerelőnél a motor és ő azt mondta karbi kéne rá azért nem indul. De én az úszószintre gyanakszok hogy azért nem indul de nem tudom én úgy emlékszek alapból feljebb állt az úszó mintha most lejjebb lenne mikor leveszem az úszóházat szóval biztos állított rajta.

Akkor pár tipp hogy miért nem indulhat 1 motor?Automata szívató jó.Jól is van beállítva igazából így kezdődött a baj vele.

Elmentem dolgozni kicsit darabos volt a motor vagy 2 napig aztán mikor jöttem volna haza már nem indul ha indult is csak felpörgött 2-3ms-re aztán le is fulladt.Elmentünk érte rá kb 2-3 órára akkor meg beindult 1 rúgásra nem mondom ez fasza.Másnap mondom kitakarítom a karbit levettem darabokra szedtem minden.Nem indult 2 napig szenvedtem vele 1x csak elindult.Na utána boltba elmentem vele stb..(kb ment 3-4km-et) Haza jöttem utána még félóránként megnéztem hogy indul-e tekert egyet azt az önindító indult ezt kb 3x néztem meg másnapra nem indul és azóta nem is indult el :) kompresszió van bőven gyertyánál is meg a csonknál is szóval én is csak már a gyújtásra tudok tippelni ma max veszek új gyertyát bele bár 1 hónapos van benne.Ha netán még is gyújtás gond van akkor ott mit is kéne pontosan cserélni trafót?Benzin baja biztos nincs most Shell V-power nitro+ van benne ha ezzel nem indul semmivel :D

Köszi a választ előre is :R :R

[ Szerkesztve ]

(#65297) rwin5


rwin5
őstag

sziasztok, ezt néztem most ki. Szerintetek érdemes jobban megnézni? [link]

(#65298) mumtaz válasza Narancs (#65287) üzenetére


mumtaz
senior tag

Akkor asszem, be is nevezek rá, mert már aktuális.
Még szemezek náluk az akciós, kétrészes esőruhával is.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#65299) üszök válasza rwin5 (#65297) üzenetére


üszök
őstag

Az a gond ha ez gyárilag 100-as,márpedig volt olyan, akkor ha a rend éber őrei tüzetesen megnézik alváz szám alapján megállapítható,akkor kicsit meg fognak cumiztatni.
Ha gyári 100-as, akkor az 1 est levéve az ár elejéből sem kéne.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65300) body007 válasza üszök (#65299) üzenetére


body007
addikt

Ránéznek az órára és már bukta... :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.