Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) Lauda válasza SzlobiG (#22000) üzenetére


Lauda
félisten

A merciknel van inkabb cdi. :DD

(#22002) runner 125 válasza pinker77 (#21999) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha, óra szerint megy 80-at, abban biztosan nincs fojtás.

60-65 hosszú távob kényelmes lehet neki, de ezt a hangjából úgyis hallani.

Normális, sőt, az teljesen jó.

Az utolsó kérdésedet meg sem láttam.
Ha, gányolni akarsz, akkor ess neki, de h legyen értelme is az élvezetnek, kapásból teszkós kányhaezüst legyen.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22003) Tothgera30 válasza pinker77 (#21999) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Abban már nincsenek fojtások ha úgy megy, F12 vége olyan 70-80km/h körül van fojtástalanítva. Fogyasztása rendben van, ez 3-3,5 liter körül szokott lenni, ha a gyári 12mm-es torokátmérőjű karbi van rajta, utazója olyan 60-70km/h. Az enyémben is csak a kipufogóban van, bár ez Pigi blokkos, kicsit más.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#22004) Kolondrum válasza Tothgera30 (#21997) üzenetére


Kolondrum
félisten

nem hittem volna, h a céges desztvíz fog ebbe is csordogálni. Megnéztem pár idomot,meg a radiátort,mind 2002es. A csawarok mind érintetlenek.

(#22005) pinker77 válasza runner 125 (#22002) üzenetére


pinker77
tag

:)) Köszi a gyors választ.
Eladó mondta, hogy még benne van a fojtás, mivel láttam 100-ig van órázva, biztos igazat mond.
Na mindegy...
A festést hanyagolni fogom, majd akkor intézek valami megoldást
A kisebb karcok miatt akartam volna átfényezni....

[ Szerkesztve ]

(#22006) kkrisi válasza SzlobiG (#22000) üzenetére


kkrisi
senior tag

Úgy már értem.

Szerintem nem arra gondolt :N Erre :K

Lauda: Jövendőbeli autószerelőként az jutott eszembe igen!

[ Szerkesztve ]

(#22007) runner 125 válasza pinker77 (#22005) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha, 120-ig lenne skálázva 120-at várnál el? :D Ugyanmár, a km órát beskálázzák x sebességig, aztán annyi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22008) SzlobiG válasza pinker77 (#22005) üzenetére


SzlobiG
félisten

Abba tuti nincs fojtás eleve a kipufogó is ha jól látom leo vince zx. Attól hogy 100-as óra van benne nem fog annyit menni az enyémbe 160-as van és max 120-at megy.:U

[ Szerkesztve ]

(#22009) pinker77 válasza runner 125 (#22007) üzenetére


pinker77
tag

Értem, csak gondoltam mivel az eladó azt mondta még gyári minden, óra 100, én megyek 80, ezért gondoltam...

Bár a kipufogóról sejthettem volna hogy ki van szedve a fojtás

(#22010) Smani válasza pinker77 (#22005) üzenetére


Smani
senior tag

Nekem 120-as óra van benne mégse megy 85-90nél többet :D

(#22011) DigitXT válasza runner 125 (#21993) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem akadok fent ezen, csak tettem egy észrevételt, hogy gyanús az óraállás.:)

Ha valamin fennakadnék, az inkább az, hogy egy fotó alapján rámondod valamire, hogy ez a tuti vétel...:D Ha mondjuk fogok egy műszakilag totál romot, de kívülről rendbe rakom, csili-vili lesz, akkor arra is rá fogod mondani egy kép alapján, hogy ezt vegyétek?:) Azt az irányt megértem, hogy valakit "ránézésre" lebeszélsz egy ajánlatról, mert nagyon ütött-kopott a gép a fotók alapján, és ebből valószínűsíted, hogy műszakilag sem lehet tip-top, mert elhanyagolta a gazdája kívülről, de ezt a fordított irányt nem.:N Pl. a csavarok kopottak, rámondod, hogy ez kuka, ámde ha a csavarok újak, rámondod hogy ez patent? (Ha valóban ilyen egyszerű lenne, csak erre kéne rájátszani: az ember vesz csavarszettet, árulja a gépét megkíméltként.)

Szoktátok mondani, hogy a távszerelés nem működik.:K Ezzel messzemenőkig egyetértek.:D Hozzátenném viszont, hogy ebben a fotó alapján történő műszaki állapotfelmérésben is vannak kétségeim. Aztán lehet, hogy én vagyok helikopter.

[ Szerkesztve ]

(#22012) Criton válasza Lauda (#22001) üzenetére


Criton
veterán

Technikai leirasoknal az Elektronika nálam is CDI

(#22013) Criton válasza Lauda (#22001) üzenetére


Criton
veterán

Egyébként meg LINK
Két tartó van a mocin,egy kozepsztender meg egy egylabu.
Az egylabu mennyit bir ki?
Testverem volt annyira okos úgy gurulni vele ,hogy nem hajtotta vissza az egylabut...

(#22014) Smani válasza Criton (#22013) üzenetére


Smani
senior tag

Ha gurul vele az egylábú elvileg nem ér a földhöt vagy visszahajlik.

(#22015) Criton válasza Smani (#22014) üzenetére


Criton
veterán

Ok :R de ha minden igaz a kozepsztendernek is vissza kell ugrania

Kersztfiam látta a motort,azóta ez megy :)

[ Szerkesztve ]

(#22016) Smani válasza Criton (#22015) üzenetére


Smani
senior tag

De kis aranyos :DD

(#22017) Muton


Muton
addikt

Heló!
Akinek van direkt M kategóriás vizsgája is, annak is kell a 125-höz külön vizsga?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#22018) dave93 válasza Muton (#22017) üzenetére


dave93
őstag

Ne viccelj, ez itt Magyarország ;] Persze, hogy kell!

(#22019) Smani válasza Muton (#22017) üzenetére


Smani
senior tag

:K

(#22020) Muton


Muton
addikt

érzetem. köszi mindkettőtöknek!

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#22021) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nem hagyott nyugodni és szétszedtem.
Nekem sajnos semmit nem mondanak a képek. Kopott,jó,nem jó?
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#22022) runner 125 válasza DigitXT (#22011) üzenetére


runner 125
nagyúr

A következetesség vezetett mindig, tudom mit beszélek.

Az a BWS gyári, eredeti fényezéssel, - látatlanban megvenném, úgy, ahogy a múltkor linkelt Jog-ot is. Sőt, a Runner-emért sem mentem poénból majdnem 400 km-t.
Nem vagyok szerelő,de motor, robogó terén kb. 10 év alatt láttam, csináltam ezt azt, így biztos vagyok a dolgomban.

"Ha mondjuk fogok egy műszakilag totál romot, de kívülről rendbe rakom, csili-vili lesz, akkor arra is rá fogod mondani egy kép alapján, hogy ezt vegyétek?"

Azt hittem ezt már múltkor kiveséztük, de akkor újra.

Egy műszakilag, esztétikailag lelakott romot _soha_ nem raksz úgy rendbe, h ne süssön le róla a turpisság. Erre volt múltkor tökéletes példa a linkelt Majesty, amit újrafújtak, de a műanyagok, fékek mindent elárultak.
Ugyenez igaz a Te kérdésedre is. Lefújhatod gyári színre, felrakhatod az új gyári matricákat, de a markolat, kapcsolók, tárcsák, műanyagok, műszerfal, ülés, kipufogó, gumik, stb - mind -mind elárulják a motor valós futását! A fentebbi BWS-nél nem véletlenül kértem még ezekről fotót.
Ha, meg ezen alkatrészek cseréjével is "megvezetnéd" a vevőt, akkor emelném kalapom, ugyanis olyan szinten gazdaságtalan lenne egy ilyen "átverés" (inkább jótett), h egy bekeretezett, az aláírásoddal ellátott Teréz anya pósztert is mellékelhetnél a robogóhoz.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22023) runner 125 válasza Kolondrum (#22021) üzenetére


runner 125
nagyúr

Első hsz.-ból töltsd le a táblázatot és nézd meg az Aerox-nál a szíj cserehatárát. Meg kellene mérni a szélességét tolómérővel, mert könnyen lehet, h kopott.
Pláne, h a variódon látszik ki sem fut teljesen a szíj, így nem éri el a maximális végsebességét a motor.

Lehet el van hézgaolva, vagy kopott a szíj, esetleg könnyűek a görgők.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22024) Bati0501 válasza runner 125 (#21991) üzenetére


Bati0501
őstag

Köszi szépen,én is így gondolom. :R :C :K Szerk.: Az egyik képen látszik,h az a pontosabb neve,h Spy:

DigitXT: Akkor leírom részletesebben,mert látom hihetetlen-,de igaz-,amit írok. :DDD :D
Amikor ő megvette,akkor 2860 km volt benne,most tart 3200-nál.Azt mondta,h amikor akart venni egy robogót,akkor nézegettet használtakat,de mindegyikre még + tízezreket kellett volna költeni,ezért gondolta,h,akkor vesz agy újat.Be is ment egy kereskedésbe,ahol mondták,h 5-600e Ft.Mondta,h akkor még se kell új,mert nincs rá annyi pénze,ekkor szólt az eladó,h menjen már ki vele egy kicsit a bolt elé,mert szeretne neki valamit mondani.Kimentek,és az eladó mondta,h egy barátjának van egy eladó robogója,esetleg érdekli-e őt.Mondta,h igen,találkoztak,és óra múlva már megvette.Szóval ennyi,utána meg már az volt,amit a korábbi hsz-eimben leírtam.
Tudom,kicsit meseszerű,h eladó bolt előtt ajánl vkit+egy óra múlva már az övé is volt,de akkor is így mesélte,és én bízok benne,nem olyan ember,aki nem mondja meg az igazat,plusz nem is volt arról még szó,amikor mesélte,h esetleg egyszer meg szeretném venni...meg a képek is magukért beszélnek.Nem tudom,h mikor készültek,de egy hete láttam kb. a robogót,akkor is pont ugyan így nézett ki. :)
Ja,akitől vette egy szerelő volt talán. :) Tudom,most magammal mondok ellent,h pont egy szerelő ne tudna/akarná visszapörgetni,de minek,ha mondjuk egy év alatt beletett 2860-at?Nem egy borzasztóan nagy szám,sztem. :N

Ja,és az tényleg igaz,h az ilyen motorok olyan 25-30e km-t mennek el nagyobb javítások nélkül?És kb hány lóerős lehet?5? :D

[ Szerkesztve ]

(#22025) kkrisi válasza Kolondrum (#22021) üzenetére


kkrisi
senior tag

Milyen yamaha pontosan?

(#22026) golyani válasza Kolondrum (#22021) üzenetére


golyani
addikt

nekem az tűnik fel, hogy nagyon szivárványos a kuplungharang. a többi az rendben van. nekem se fut ki teljesen a szíj.

kkrsi: aerox 50

bati051: ha nem gyilkolják meg normális olajat tesznek bele akkor simán elmennek annyit. a fekvő vizes minarellis aerox az 4,6 ha jól tudom. képek alapján az a BW's álló minarelli, de az is hasonló erőben lehet.

[ Szerkesztve ]

(#22027) runner 125 válasza Bati0501 (#22024) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha, meg akarod venni, a már fentebb említett, kényesebb pontokról csinálj közeli fotókat. Azokból több minden kiderül. Ekkora képekből mást nem tudok mondani.

A topik első hsz.-ában benne vannak a tippek, mit h kell megnézni, ha azokat végigellenőrzöd és rendben találod, csalódás nem érhet.
Viszont az árát tekintve azért a fentebb is említett 300k-t ez már meg sem közelíti. Hiába nem használta, annyi pénzért sokkal fiatalbb, erősebb vizes robogók vannak.
Ha, tényleglesen tip-top szerintem valahol 170-180k körül lehet a reális ára.

Igen, annyit simán. Sőt. Egy 50-es robogó, ha karban van tartva, jó olajjal használják és szépen be van melegítve mindig, 35-40.000-et is simán elfut egy dugóval.
(Enyém ugyan 180-as, de ez is 2t. Nekem 50.000 a cél.)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22028) Kolondrum válasza golyani (#22026) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az mit jelent?miért?

kkrisi! Aerox 50 - 2002

Már összeraktam mire a képeket feltettem és nem merem újra szétszedni mert az imbusz hozzá el van nyalódva, kínai szar. :(

(#22029) Smani válasza Kolondrum (#22021) üzenetére


Smani
senior tag

Kuplungharang durván szivárványos :Y
Nem ártana arra sem ránézni.
Amúgy a berugókart nem kell levenni.

mod.:
Azt jelenti hogy el van szineződve ahogy láthatod a képen is. Lehet hogy kopott a kuplung és csúszik, vagy rosszabb esetben tuningolva volt a moci.

[ Szerkesztve ]

(#22030) golyani válasza Kolondrum (#22028) üzenetére


golyani
addikt

hát logikusan az olyankor következik be amikor a kuplungharangon sokat csúsznak a pofák, nagy hő termelődik és elszíneződik. nekem ilyet a gyári motorral még nem sikerült elérnem.

majd lehet csinálok én is pár képet.

[ Szerkesztve ]

(#22031) Kolondrum válasza golyani (#22030) üzenetére


Kolondrum
félisten

Mi a megoldás?

(#22032) Smani válasza Kolondrum (#22031) üzenetére


Smani
senior tag

Ilyenkor nincs megoldás a szín eltüntetésére. Vagyis van. Csere.
De előbb meg kéne keresni mi volt az oka az elszineződésnek.

(#22033) golyani


golyani
addikt

nálam ilyen a a kép a dekli alatt:

[link]
[link]

sajna egy kis bambáskodás eredményeképpen egy darabka hiányzik az egyik lapátból :DDD

(#22034) runner 125 válasza golyani (#22033) üzenetére


runner 125
nagyúr

Komolyan érdekes a Te varátorod is. Nekem volt egy 3KJ Jog-om, azon kifutott teljesen plafonid, illetve amiben eddig variót cseréltünk, mindnél felfutott. Filccel szoktuk is ellenőrizni. Amíg eltünteti a filcet biztosan kifut.

Az elszineződés egyértelműen hőterheléstől van, meg kell nézni a kuplungpofákat, de ha rendben vannak, én nem foglalkoznék vele.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22035) Bati0501 válasza runner 125 (#22027) üzenetére


Bati0501
őstag

Köszi szépen a segítséget. :R
A kényesebb részekről talán ezek a fényképek a legjobbak,amik közül tudok válogatni: Első fék,hátulról-oldalról,megint hátulról,csak a másik oldalról. :)
Remélem így jó lesz,mert egy kicsit megszívatott a fórum...de így talán nagyobbak lesznek a képek.
Ja,és ennek még hátul dobfékje van? :F

(#22036) runner 125 válasza Bati0501 (#22035) üzenetére


runner 125
nagyúr

Tényleg példás, viszont ezen infó szerint ezt a típust '96 és '98 között gyártották, így a legjobb esetben 14 éves, ami az alapvető tényen, - h szép állapotú és jól járhatsz vele, sokat nem változtat. Inkább az áran...

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22037) SzlobiG válasza runner 125 (#22034) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kép alapján nekem se fut ki.:U

De szerintem akkor kéne neki kifutni ha állandóan padlón mennél végsebesség tartományba, nem? És mivel ugye nem a végsebességgel közlekedünk így ritkán fut csak ki odáig a szíj, vagy rosszul gondolom?

Valamelyik nap leszedem majd az egészet mer látszik kis karcolás rajta meg a szíjat is megmérem mennyire kopott.

(#22038) Lauda válasza DigitXT (#22011) üzenetére


Lauda
félisten

Ha nagyon ujak a csavarok, az is feltuno, nezd meg a muszerfal csavarjait: [link] ;]

Talaltam egy olyasmit mint SymbianOS-e: [link]

(#22039) Smani válasza Lauda (#22038) üzenetére


Smani
senior tag

Hmm... 4000km és új hátsó gumi :U

(#22040) Bati0501 válasza runner 125 (#22036) üzenetére


Bati0501
őstag

És ez a kor mennyire számít öregnek a robogók körében?Mennyire nehéz hozzá alkatrészt találni?Ja,közben megtaláltam,hátul 110 mm-es dobfék,elöl 190 mm-es tárcsa fék van.Az első fék nekem nagyon tetszik,de a hátsó az mennyire jó?Persze attól,h tetszik az első,nem biztos,h olyan ütős,mint ahogyan kinéz,de Brembo meg hűtött is,szóval csak nem rossz... :)
Am ugye mindegyik gépen hűtött tárcsa fék van?
:R

(#22041) kkrisi


kkrisi
senior tag

jah....be is nyeli simán az 5-6 lityót :D

(#22042) Lauda válasza Smani (#22039) üzenetére


Lauda
félisten

Gyorsan kopik. :DDD

(#22043) Lauda válasza Smani (#22039) üzenetére


Lauda
félisten

Gyorsan kopik. :DDD

(#22044) Smani válasza Lauda (#22043) üzenetére


Smani
senior tag

jah :D

(#22045) Smani válasza Lauda (#22043) üzenetére


Smani
senior tag

jah :D

(#22046) SzlobiG válasza kkrisi (#22041) üzenetére


SzlobiG
félisten

De jól is megy...

(#22047) kkrisi válasza SzlobiG (#22046) üzenetére


kkrisi
senior tag

az nem vitás! :K

Amúgy peugeot robogók ajánlott vagy nem ajánlott kategória?
Komolyan annyi mindenkinek van aerox, (gondolom nem véletlen) és annyian mondják hogy jó, hogy még a végén én is beruházok egyre :D

(#22048) Smani válasza kkrisi (#22047) üzenetére


Smani
senior tag

Amit linkeltél aprilia abban is gyárilag az a minarelli blokk van mint az aeroxban :K

Amúgy egy ilyen tuningos motor napi használatra mennyire jó/nemjó?

(#22049) runner 125 válasza SzlobiG (#22037) üzenetére


runner 125
nagyúr

Kopott a szíj, vagy szar a hézagolás.
Annak ki kell futni, ha nem is plafonig, de érintetetlen pályának, akkor sem szabad 2-3mm szélességűnél többnek lenni.

Gyorsan előbányásztam pár fotót a volt robogóim varióiról.

Jog:
01

Jog Polini varió:
02

Ez még a 125-ös 6-7 éve vízpumpa csere folyamatában: (varió látszik)
03

Mostani kopott szíjjal:
04

Nexus: (kis görgő 50-esé, csak a szemléltetése végett.)
05

A kérdést nem nagyon értem.
A szíj addig fog kifutni végsebességen amíg tud. Az, h ez elég sok esetben nem történik meg a maximumig, a már említett problémák - kopott szíj, könnyű görgők, rossz hézagolás - okozhatják.

Az-az, ha jól hangolt robogó, és az életben csak 3x húzatod meg végsebsségre, a szíj akkor is hagy nyomot a varió és a szíjtárcsa legfelső pontjain, tök mind1, h milyen sűrűn mész vele végsebességen.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#22050) Lauda válasza runner 125 (#22049) üzenetére


Lauda
félisten

Enyem is kifut rendesen, meg Te irtad nemreg: [link] ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.