Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64751) Spenike válasza huniross (#64734) üzenetére


Spenike
tag

Hali

Hát elég vicces a történet.

Szóval mikor meg vettem a motort a kereskedésben a srác mondta át van nézve minden fasza(persze persze gondoltam de hát remélem ..)
Mikor elhoztam már akkor alig bírt feljönni az előttünk lévő dombon mondom fasza erős motor :( vége akkor kb GPS szerint 75.

köv 2 alkalommal mikor használtam egyre gyengébb már fel sem ment a dombra.. mondom alánézek(semmit nem értek a motorokhoz!)
Látom a levegő szűrő ház szét van nyílva nem volt normálisan összecsavarozva + hiányzott is belőle csavar..
Összeraktam noh mondom akkor gyerünk tesztelni másnap megjött a bukóm azért nem mentem addig vele mert volt 1 másik bukom nem nyitott és a kényelmetlen volt..
Elindultam semmi probléma mentem 2 kilométert jön az 1ső domb félúton megáll nem áll le csak nincsen benne erő mondom fasza kis pihi 1-2 perc megindul nem az igazi de ment aztán megint pihi noh így haza szenvedtem a gépet...vége max 55 volt ..
Aznap teló a srácnak mondom mi a kínom, ha gondolja be viszem nekik, mondja nem kell majd holnap kijön ő érte elvisz megnézik mondom oké.

Másnap jöttek is érte mondom mi a probléma oké.. 10perc múlva jön a teló meg állt neki is félúton megnyitotta a légszűrőt (ugye mondtam neki mit csináltam) rögtön ment alatta 80at legalább mondja ..
Mondom fasza mint kiderült úgy állították be a motort hogy közben a légszűrő ház félig nyitva volt...

Megcsinálták be állították raktak bele elvileg új görögöket is kisebbet mint volt benne.Most húz felfelé a dombon mint az örül, viszont szerintem most meg már nagyon pörög.. lehet ettől amit beleraktak még nem kérdeztem azért 1el nehezebb görgők elegek lenének ugye akkor javulna a végsebessége is meg talán nem pörögne ennyire ez nem tudom mitől lehet de szerintem így többet is fogyaszt xal jövőhéten szerintem megyek még 1 kört hozzájuk .. ,)

KB ennyi eddig ,)

Ui: szerintetek az mitől lehet hogy ennyire pörög a motor mit kellene állítani kicserélni ?

(#64752) Spenike válasza agent_k (#64735) üzenetére


Spenike
tag

Hali

Nem értek a motorokhoz de ahogy olvasgatom a fórumokat én is erre is gondoltam Yamaha Aeroxba milyen kontrasztrugót javasoltok ? semmi tuning nem kell csak van előttünk 1 kb 20méter hosszú meredek domb azon feljöjjön velem simán ,)

(#64753) body007 válasza sityupityu (#64749) üzenetére


body007
addikt

9500ot forog terheles nelkul. Nem gondolnam, h ott kellene dolgozzon vegig. Persze ha felkapcsolt akkor poroghet ameddig akar / tud :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#64754) sityupityu válasza body007 (#64753) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Rezonátorral és átalakított meghajtással kombinálva gondoltam. Így kell pörögnie 9-9,5-öt max teljesítményen. ;)
Persze ezek nélkül simán a 70-es vashengernek nem kell ennyit forogni.
Azt azért tegyük hozzá, hogy "natúron" egy 70-es vasnak nincs is sok értelme. Persze nyomatékosabb lesz valamivel, de amit valójában tudna a henger azt nem lehet kihozni a gyári meghajtással és csővel.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64755) Narancs


Narancs
őstag

Ti használtok kesztyűt?
Ha igen, milyet?

Beauty is pain

(#64756) Pete55555 válasza Pete55555 (#54744) üzenetére


Pete55555
addikt

Hali!

Van egy Suzuki Katana robogóm (link a megválaszolt hsz-re).

Tudja valaki, hogy mekkora ékszíj kellene bele?
Szervízkönyve faszán leírja, hogy mekkora vastagság alatt kell cserélni, csak azt nem, hogy mekkora kell bele...

...Szeretem leracsniztatni...

(#64757) üszök válasza Narancs (#64755) üzenetére


üszök
őstag

Munkahelyen mindig. :D
Robogóra nyáron egy ilyet, ha hűvösödik az idő akkor ezt.

Narvik-ot ne vegyél semmi kép. Több embernek,köztük nekem is pillanatok alatt elkezdett szakadni.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64758) siti válasza Narancs (#64755) üzenetére


siti
senior tag

shox téli kesztyűt nyáron is mert nincs most másik...

Spenike
milyen robogó az? 50-es? mert nekem fura hogy megy 75-t de nem megy fel a dombra. és az 55 is 15-el több mint a megengedett smkp sebesség. ;)
többet nem tud pörögni mint amennyit bír, ha meg már többet pörög, akkor nem fogja bírni. türelem és kitartás és meglátjuk mennyit bír :D

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#64759) sityupityu válasza üszök (#64757) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Én nagymotorra is használom az első link-ben lévő kesztyűt. Nagyon jó és könnyű kis darab.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64760) D1Rect


D1Rect
félisten

Update: Sajnálom az F12-őt, összerakom sima 50-es-re.
Vennem kéne hozzá pár apróságot mint henger+dugó+főtengely+karbi.
Honnan érdemes ezeket? Esetleg nincs valami jó forrás egy komplett blokkra?

(#64761) Pete55555 válasza Pete55555 (#64756) üzenetére


Pete55555
addikt

Közben kiderítettem, 783x18,1-es

Más:

Mi a véleményetek erről a gyertyaképről:

LINK1
LINK2

Szerintem rémes :D

...Szeretem leracsniztatni...

(#64762) body007 válasza sityupityu (#64754) üzenetére


body007
addikt

A kasztnijan kivul semmi nem gyari a gepezeten :K Kezdve bentrol, fotengely plusz csapagyazas, nagyobb henger plussz hengerfej, leomlo, karbi, legszuro, hajtasnal vari, alu nyomolap, komoly kuplung haranggal. Az egesz at van alakitva picit :)

Szerk: es persze egy technigas kipu, :)

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#64763) Pixx96


Pixx96
aktív tag

sziasztok ez az olaj jó lesz a 2t generic cracker robogómhoz?illetve azt szeretném kérdezni milyen karbantartásokat szoktak ezeken a robogókon végezni? ilyen olajszinten vagy ebbe nem kell más csak ez? mert hátul a hajtásnál is találtam valami kupakot a keréknél az nem tudom mi help pelase thx :)

(#64764) sityupityu válasza body007 (#64762) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Akkor tartom amit először írtam, kicsi az a fordulat.

szerk: Milyen technigas?

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64765) Spenike válasza siti (#64758) üzenetére


Spenike
tag

Hali

50-es igen ugye nem értek annyira hozzá de fórumokat olvasgatva ha nehéz görgők vannak pl benne nagy a végsebesség de nem megy olyan fordulaton nem pörög annyira ha kicsi akkor pörgős de kevés a vége vagy nem ???

Pörgést arra értem mivel az enyémen nincsen fordulatszám mérő hogy hamar eléri a max fordulatot így most nem megy annyit, tehát gondolom most átestek a ló túloldalára és nagyon kis görgőket raktak bele mert pl megállok most akár a domb felénél és lendület nélkül úgy megy fel mint a golyó eddig lendülettel alig akart fel menni.....

Vagy kontrasztrúgót tetteke bele erősebbet vagy nem tudom a lényeg hogy, "szeretném" ha nem pörögne fel ilyen hamar mint most ezt mivel lehetne elérni ???

Gondolom most hogy ennyire pörög többet is fogyaszt és hát ezt sem szeretném ...

(#64766) siti válasza Spenike (#64765) üzenetére


siti
senior tag

ha maxon pörög (és hátszélben sem megy többet) akkor a variátor már végáttételen van és a motor is elérte amit tud. és ahogy írták nehéz a görgő. ha a kuplungban is cseréltek rugót, akkor meg jóégtudja milyen irányba vitték el, de ezt meg a szerelő meg tudja mondani. Mondjuk ezek szerint sok időt nem töltött a hangolással. jó lesz ez így és otthagyta.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#64767) sityupityu válasza Spenike (#64765) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Teljesen gyári a motor? Cső, meghajtás, karbi stb? Ha igen akkor meg van adva, hogy gyárilag hány grammos görgő való bele és nem kell szenvedni a hangolással.
Egyébként értesz valamennyire hozzá, illetve vannak szerszámaid, szerelsz otthon? Csak azért kérdezem mert ha nem, akkor itt hiába kapsz infókat mindenképp szerelőhöz kell vinned.
Egyébként a szerelők döntő többségének fingja sincs a robogók meghajtás hangolásáról. Motorikusan persze mindent megtudnak csinálni rajta. Hengert főtengelyt cserélnek, karbit beállítanak stb, de lövésük sincs, hogy mi miért van a meghajtásban. Mármint azt értem ez alatt, hogy ha változtatnak valamin akkor nincsenek tisztában (nem értik) azzal, hogy milyen irányban mennek el és milyen következményei lesznek annak. Fogalmuk sincs, hogy pl egy erősebb vagy gyengébb kontrasztrugónak mi lesz a hatása és, hogy az miért is van. Találomra dolgoznak, tisztelet a kivételnek. Ez meggyőződésem!

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64768) Redneck válasza sityupityu (#64767) üzenetére


Redneck
veterán

Persze, azért tökéletesíteni egy rendszert időbe kerül. Nyilván nem egy 50cm-es robogón fognak nagyot szakítani, elvégre aki ilyet használ, általában nem annyiból gazdálkodik mint aki egy 600-1000 cm3 gépet vitt be a szervizbe.
Ettől függetlenül Pesten simán annyi a munkaóra díja mint egy nagymotornál.

Ha valaki versenyre épít 2T gépet, nyilván többet hajlandó a tökéletesítésére fordítani.

Megértem az ilyen jellegű problémákat, én se vagyok akkora szerelő, anno én is örültem volna ha a szervizes fullosan belövi a gépet, de azért jobban a zsebembe kellett volna nyúlni. Beletörődtem.
Ha érzel magadban erőt, kedvet és van hozzá érzéked, marad az otthoni szerelgetés és tökéletesítés.

Szerk:
Az első szerelő sajnálta a benzint a géptől, a második pedig adott a karbival rendesen.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#64769) sityupityu válasza Redneck (#64768) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

"Ha érzel magadban erőt, kedvet és van hozzá érzéked, marad az otthoni szerelgetés és tökéletesítés."

Én ezt teszem. Hosszú évek óta az egyik hobbim a robogótuningolás-hangolás. Az életben nem vittem szerelőhöz ilyen kaliberű motort.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64770) Redneck válasza sityupityu (#64769) üzenetére


Redneck
veterán

Tudom, nem is neked szólt igazán, csak az előző hozzászólásodhoz kapcsolódott! :R
Én személy szerint nem csináltam, mert nincs helyem és szerszámom, plusz jelenleg kétkerekű nélküli állapotban vagyok! Amint adottabbak lesznek a feltételek, tuti biztos hogy építek egy kis 2T gépet, mert imádom ezt az életérzést.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#64771) sityupityu válasza Redneck (#64770) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Az biztos, hogy megvan a varázsa a 2T-nek. A hang, a szag stb. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64772) Casoli válasza sityupityu (#64771) üzenetére


Casoli
őstag

Én azért nem bánnám, ha motorozás után nem lenne ótvar büdös a hátam és a táskám :DDD

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#64773) nyogo83 válasza Casoli (#64772) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Nekem per pillanat, hogy a kipufogo tomitesem ategett a hengernel a jobb labam budosodik :DDD
Egyebkent erdekes, eddig egy robogomtol se volt semmi szaga a ruhaimnak, nem voltam budos toluk.

(#64774) sityupityu válasza Casoli (#64772) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Használj jobb olajat és már nem is érzed büdösnek. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64775) dugynok válasza sityupityu (#64774) üzenetére


dugynok
senior tag

Mester!

200-as 4T Piaggio blokkba 7-es vagy 8-as hőértékű gyertyát tegyek? Manual 8-ast ír, de télen (-5, -10 fok) is hajtom. Azt ajánlották télen jobb a 7-es. Cserélgessem, vagy vegyek csak 7-est, jó az nyáron is? Vagy jó a 8-as is télen?

(#64776) Redneck válasza dugynok (#64775) üzenetére


Redneck
veterán

Én jelenleg 8-ast raknék bele, nekem a 7-essel nem ment olyan jól a paripa. Télen sem volt gondom, de ez csak egy vélemény, majd a szaki megmondja a tutit! :R

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#64777) nyogo83 válasza sityupityu (#64774) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Jo kis Ipone eperszagu olajat :))
Amugy viccet felreteve, nem rossz olaj es tenyleg nincs tole tipikus 2T szaga a kipufogogaznak.

(#64778) Redneck válasza Casoli (#64772) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem az utolsó 2T motoromtól nem voltam büdös sosem. Igaz csak induláskor füstölt, utána nem nagyon.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#64779) sityupityu válasza dugynok (#64775) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

"Mester!"

Na mész te a pi...ba. :DDD :N

Szerintem 8-as, de a 4T robogóknál annyira nem vagyok otthon, hogy mi a nagyon jó nekik.

(#64777) nyogo83 Azaz, az epres. :K Az még a finnyásaknak is jó.
Szerintem egy jó 2T olajnak (nem epres) elégve nincs rossz szaga. Legalább is az én orromnak egyáltalán nem büdös.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64780) Rivaul


Rivaul
addikt

Hali!
Mennyi átlagba Bp-n egy blokk alap összedobása olyannál aki ért is hozzá? Tengelyre csapágyak fel, tengely be a helyére és blokk össze, szimering be, henger+dugó fel és pont. Jelenleg üres az öntvény és úgy vinném elemenként az egészet. A többit én összerakom újra. Ezt is lehet megcsinálnám de ha emberi áron van akkor inkább kifizetem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64781) dugynok válasza Rivaul (#64780) üzenetére


dugynok
senior tag

http://robogoszereles.hu/

4ezer/óra a munkadíj. Közel van. Kérdezz rá.

[ Szerkesztve ]

(#64782) Poonkie válasza agent_k (#64735) üzenetére


Poonkie
tag

Ha a kontrasztrugó csere sem segít, érdemes megnézni a szíjtárcsát, nem szorul-e.

(#64783) Rivaul válasza dugynok (#64781) üzenetére


Rivaul
addikt

Írtam neki, köszönöm :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64784) Casoli válasza sityupityu (#64774) üzenetére


Casoli
őstag

Próbáltam, de szintén büdös tőle a hátam :DDD Nekem nem robogóm van, és a kipuff vége sajnos az ülésem alatt van.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#64785) mumtaz


mumtaz
senior tag

50-es Jetforce első telóba olajmennyiséget (vagy légrést) és típust nem tudja véletlenül valaki?

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#64786) dugynok válasza sityupityu (#64779) üzenetére


dugynok
senior tag

Nah, utánaolvasgattam kicsit... Tavasztól őszig maradok a 8-as, ősztől tavaszig a 7-es gyertyánál. Bár a manual csak 8-ast ír, viszont én télen a hidegbe is használom, ezzel nem számolnak robogónál a gyártók.

(#64787) Norbika88


Norbika88
senior tag

Nem pont robogós, de szerintem ott is lehet használni.
Egy ilyen nadrágot néztem ki magamnak, őszí-téli (amíg fagy nincs) robogózásra.
Esetleg ha valakinek tapasztalata van vele, vagy tud mást esetleg jobbat ebben a 20k s ár kategóriába ne habozzon.
:R

(#64788) body007 válasza sityupityu (#64764) üzenetére


body007
addikt

next-R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#64789) nyogo83 válasza Norbika88 (#64787) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Nem tunik annyira rossznak. En most egy ilyennel [link] szemezek, ugyanigy oszi/tavaszi hasznalatra.
Lehet mielott megvennem, megnezem ezt a masikat is.

(#64790) Norbika88 válasza nyogo83 (#64789) üzenetére


Norbika88
senior tag

Nem rossz, bár árat nem láttam.
Vagy esetleg shox.

(#64791) nyogo83 válasza Norbika88 (#64790) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Atlag 25k korul van ez a Plus Racing nadrag.
Shox sajatmarkasbol nem ajanlanek olcso nadragot,kabatot. Ismerosi korben volt es iszonyat hamar leamortizalodott normal hasznalat mellett(gyenge varrasok, kopas, foszlas).

(#64792) Norbika88 válasza nyogo83 (#64791) üzenetére


Norbika88
senior tag

Értem, pedig annál többet nem igazán szeretnék bele tenni.
Van egy Roleff cologne kabátom, iszonyat jó, bár azt használtan vettem, és nem volt hozzá thermo bélés, nem is találok neten hozzá külön. Így most lehet új kabátot is nézhetek.

Az első nadrág, igaz nem egy nagy márka, de pl ott van ingyenes méret ill. ingyen házhoz szállítás.
Valamint ugye neten a 14 nap elállás joga. Csak ugye írja nadrág mellet hogy, országúti és enduro nadrág.
Ez mit takarhat? Rövid a szára, csizmába való?

(#64793) sityupityu válasza body007 (#64788) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Igen ismerem, ez már az újabbik fajta Next-r.
Nos az a helyzet, hogy a rezók között azért hatalmas eltérés tud lenni, és ez nem tartozik a pörgős csövek közé. De a 7000-res fordulat ennek is kevés.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64794) sityupityu válasza nyogo83 (#64791) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ezt csak megerősíteni tudom. Egy kabáttal én is így jártam.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64795) Spenike


Spenike
tag

Hali

Yamaha Aeroxra szeretnék hátsó Gumit venni.

[link]
[link]
[link]
[link]

Kinéztem ezt a 4et ezek közül melyiket javasoljátok?
Semmi extrém feladatra nem kell aszfalt+ előttünk kb 200méteren kavicsos az út.

[ Szerkesztve ]

(#64796) üszök válasza Spenike (#64795) üzenetére


üszök
őstag

Bizti,hogy 140 a hátsó gumi méret? Maxi robogókra szokott kelleni 140.
Nekem a legutolsó van az 500-as robogón,azon kívül,hogy drága volt más rosszat nem tudok mondani róla.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64797) Micsurin válasza üszök (#64796) üzenetére


Micsurin
nagyúr

+1 a city gripnek jó gumi!

És igen, 140 a hátsó: "Gumi hátul: 140/60 - 13 " [link]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#64798) üszök válasza Micsurin (#64797) üzenetére


üszök
őstag

Na ezt sem gondoltam volna. A Bálna is 140/60 14 es gumin fut. :D A 250-es Phantom max is 140/60 13 gumin fut.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64799) siti válasza Norbika88 (#64787) üzenetére


siti
senior tag

bélelt túra nadrágomban megyek ki hidegben. bokánál húz a cúg, arra figyelj hogy fedett legyen ott (meg derék, nyak, stb) is mert ciki lesz öreg korban sántítani.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#64800) sityupityu válasza siti (#64799) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

A térdet se hagyjuk ki.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.