Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64851) sityupityu válasza Rivaul (#64850) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Elméletileg ugyanaz, a különböző vázak felfogatásainak kell igazodni a blokkhoz.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64852) Rivaul válasza sityupityu (#64851) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszi szépen, így akkor megéri egy blokkot teljesen felújítani szerintem :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64853) Micsurin válasza sityupityu (#64851) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Tudtommal van egy "short" és egy "long" verziója a blokknak, de javítsatok ki ha nem jól tudom! :F :) Anno még itt találtam, de lehet hülyeség. (Harmadik alcímnél részletezi, addig csak ecseteli a 90cc-t miben jobb.. :D )

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#64854) sityupityu válasza Micsurin (#64853) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Nem, igazad van! Persze, hogy nem mindegy, hogy rövid vagy hosszú mina. Csak ugyanaz a fajta ( vagy rövid, vagy hosszú) mehet a régi helyébe. De úgy gondoltam, hogy ez alap, nem kell leírni. :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64855) Micsurin válasza sityupityu (#64854) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Alap akkor alap, csak gondoltam rákérdezek mert én sem voltam biztos benne! :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#64856) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok! Van egy 1981-es Suzuki ZR50 típusú kismotorom..
A problémám a következő:
Nehezen megy a lefelé váltás... Ha nem váltok fel 3-asba, akkor simán megy oda - vissza az 1-2, viszont ha felmegyek 3-asba és tovább felfelé, akkor onnan lefelé kínszenvedés. A 2-est is nehezen veszi, de az 1-es szinte csak vakszerencsével sikerül. Van esetleg valakinek ilyen tapasztalata? Olajat cseréltem (nem rég vettem a motort használtan, vna mit rendbe hozni rajta).
Esetleg ötlet, hogy merre induljak, mit nézzek? Gondolom szét kellen szedni a kuplung - váltó részt?

Köszönöm!

(#64857) Micsurin válasza Gaborka30 (#64856) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Kapcsoló körmök és/vagy a léptető villára ránéznék első körben! :)

szrk.: Kidobni nem szokta a fokozatokat esetleg egyes fokozatokat ?

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#64858) Gaborka30 válasza Micsurin (#64857) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Kidobni nem... legalábbis rendszeresen tuti nem, mert akkor megjegyeztem volna :D
Ha már benn van, akkor benn marad. Nincs esetleg valakinek robbantott árbárája ehhez a típushoz? :D Vagy valamelyik hasonlóhoz? :D

(#64859) Micsurin válasza Gaborka30 (#64858) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Kuplung bowden... és a kar holtjátéka, és a váltókar nincs elállítva? :) :B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#64860) Gaborka30 válasza Micsurin (#64859) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Ezeket megnéztem és állítgattam is.. természetesen ésszerű határok között.. de sem rosszab, sem jobb nem lett számottevően.. Természetesen, ha nagyon szélsősegesen elállítottam, akkor pl már nagyon csúszott...

De ha esetleg írsz egy jó ellenőrző módszert, akkor kipróbálom...

(#64861) Micsurin válasza Gaborka30 (#64860) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Robbantott ábra...: háát nem tudom mennyire segít de az oem-partson ha kiválasztod melyik ZR50 akkor ott van pár részekre lebontva, de nem az igazi.
Szrk1.: Ennek jónak kell lennie viszont... szerintem! :)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#64862) Micsurin válasza Micsurin (#64861) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Elnézést bedupláztam. Későn van már fórumozni! :D
Robbantott ábra.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#64863) Gaborka30 válasza Micsurin (#64862) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

wow.. Köszi.. :) :R

(#64864) cal75


cal75
újonc

sziasztok

segitséget kérnék töletek

van egy kis robogom. 4t kinai.

139qmb motor .gondolom ismerös.

A motor elkezdett elfogyni. végsebességre mindig kevesebb volt. most már csak 45 nél járok.

elvittem szervizbe. kicserélték a porlasztot. jo lett ismét

azt mondták eltömödik és utánna annyi a porlasztonak nem lehet megtalálni a porszemet a gépezetben

szétszedtem a porlasztot darabjaira minden tiszta egy porszem nincs benne.

most eltelt 2 év...és most ismét ez a jelenség jött elö. nagyobb 70cm japán porlaszto van rajt ezt tették rá a szervizben

találkozott valaki ilyennel?? megint porlasztocsere???

(#64865) sityupityu válasza cal75 (#64864) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

"azt mondták eltömödik és utánna annyi a porlasztonak nem lehet megtalálni a porszemet a gépezetben"

A baromság és az átverés mértékét úgy látszik, hogy folyamatosan lehet überelni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64866) rtitusz


rtitusz
őstag

Sziasztok!

Kezdeném ott, hogy totál nem értek a robogókhoz. Kocsim van, vezetek, 10 ezrenként viszem szervizbe, és ezzel, meg időnkénti olaj és keréknyomás ellenőrzéssel letudtam. Budapesten munkába járáshoz gondolkozom egy 50-es robogóban, napi kétszer 8 km-ről van szó. 2T-ben gondolkozom csak, nem bízom a 4T 50 cc motorok erejében, hogy képes megmozdítani egy dombosabb budai oldalon. Abba a probléma futottam, hogy mivel alulról súrolom a 2 métert nem biztos, hogy bármin elférnék. Egy Honda JOG-ra egyszer megpróbáltam felülni, de azt a kis japánokra tervezhették. Mostanában használt Piaggio Libertyket, Aprilia Scarabeokat és Gilera Runnerekt néztem. Kínaiban nem gondolkozom, a Honda és Yamaha meg ha jól láttam nem gyárt nagyobb méretű 50-est. A fentebb említett három robogó jól vettem le az internetes fórumokról, hogy általában - persze mit fog ki az ember - megbízható, mi a véleményetek róluk? Nincs kedvem tologatni, meg feleslegesen szervizbe cibálni. A Gilera tűnik a legnagyobbnak, ezért most inkább azzal szemezek, de annak a legmagasabb az ára a három közül. Bele merhetek csapni egy ilyen vásárlásába? Mire ügyeljek?

Köszi a válaszokat! :R :R

(#64867) body007 válasza sityupityu (#64865) üzenetére


body007
addikt

Jaja, ez olyasmi mintha a porszivot ki kene cserelni ha tele van porral :d

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#64868) Casoli válasza rtitusz (#64866) üzenetére


Casoli
őstag

Neked inkább a váltós supermotokat lenne érdemes nézni.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#64869) Redneck válasza rtitusz (#64866) üzenetére


Redneck
veterán

Egy 50-es 6 sebességes motorral nagyobb a feeling, de a városban jobb az automata. Nekem RS 50 volt Derbi blokkal, de jobb lett volna egy automata, ami pakolható is. Nem ment volna úgy, de a városban nem használtam ki az enyémet. Vonzáskörzetben jó volt, de a belvárosban és a hegyvidékeken nem. Nagy kerekűt nézz mindenképp, és ha lehet japánt! Inkább több legyen mint rossz.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#64870) rtitusz válasza Redneck (#64869) üzenetére


rtitusz
őstag

Köszi a válaszokat! Közlekedni kell, nem kiélni a száguldós vágyaimat, a robogó praktikus, egy supermoto nem az. A nagy kerék alap itt Budapesten, nem óhajtok fejre állni az első csatornafedőn. :) Az olasz gépgyártás nem egy csoda, kocsit soha nem vennék tőlük, de a robogóikról annyira nem hallottam rosszat, bár lehet csak azért, mert a kínai darabokhoz viszonyítva gondolkoznak az emberek. Az biztos, hogy egy japán általában megbízhatóbb, bármiről legyen is szó. Néznék én japánt is, de nagy kerekű, nagyobb méretű 50-est nem találtam, bár simán lehet hogy rossz helyen keresgéltem (Yamaha Aerox esetleg?)

[ Szerkesztve ]

(#64871) sityupityu válasza rtitusz (#64870) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

"Yamaha Aerox esetleg?"

Az egyik legbeváltabb robogó. De ez az árán is meglátszik.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64872) Rivaul válasza rtitusz (#64870) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem egy benelli pepe van. Nagy kerekek, megbízható blokk és szerkezet de csak 2003-ig. 80kg közepes testü. 80-120-260 között vannak. A vége a legújabb ami már az amit keresnék mert az már nem minarellis.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64873) Casoli válasza rtitusz (#64870) üzenetére


Casoli
őstag

Nem annyira értem a supermoto miért egyenlő nálad a száguldással. És azt sem értem, egy robogó miért praktikusabb városban mint egy váltós. Nekem van mindkettő 70ccm Malaguti F15, meg egy kínai 50es supermoto. Már vagy 5 éve nem nyúltam a robogóhoz, pedig kizárólag budapesten használom munkába járáshoz. Egy váltós motor sokkal nagyobb élmény szerintem. Csomagtartó is megoldva, csak fel kell rakni hátulra egy dobozt. És szerintem sokkal igénytelenebb, mint egy robogó. A robogómhoz 6 év alatt vettem legalább 3 garnitúra váltót, ugyanennyi kuplungot, kuplungrugót, szíjat, karburátort, minimum 10 garnitúra röpsúlyt. Soha nem sikerült rendesen behangolni, hogy jól is gyorsuljon alacsonyabb sebességen, meg legyen neki végsebessége is rendesen. Az XRAY-embe vettem előre egyel nagyobb fogaskereket, jól is gyorsul meg van végsebessége is. Budapesti utakra a robogók kereke életveszély, egy váltós motor 17" vagy nagyobb kereke praktikusabb. Végre nem kell az úthibákat is sasolni vezetés közben.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#64874) Gaborka30 válasza Gaborka30 (#64863) üzenetére


Gaborka30
aktív tag

Na.. szétszedtük a váltót és megtaláltuk a nem visszváltás okát.

A linken találtható alkatrész visszaváltáskor nem ugrik vissza rendesen, nem akad vissza, ezért nem tudok visszaváltani a váltókarral. Ha minimálisan visszahuzom a váltókart , már jó is. Mit tudnék ezzel kezdeni? Vagy hagyjam így?

[pawl]

[ Szerkesztve ]

(#64875) rtitusz válasza Casoli (#64873) üzenetére


rtitusz
őstag

Félre értesz, vagy én fogalmaztam gyengén. A száguldást arra értettem, hogy nem kell nekem 50 köbcentinél nagyobb, és az 50-ből se kell a sportváltozat. A supermoto ha van dobozod nem rossz, de szerintem egy jó robogóhoz képest sose lesz olyan kényelmes. Öcsémnek van rendes motoros jogsija, volt pár supermotoja, ültem tehát páron, az ülés egyiken se volt kifejezettebben kényelmes és pakolni is csak a dobozba lehet. Ebből az tudásból mondom, hogy szerintem egy robogó praktikusabb városban. De mint fentebb írtam, nem értek a motorokhoz. A kerékméret összehasonlítás irreleváns, mert robogóból is van 17-es. :K

(#64876) balint730


balint730
csendes tag

Sziasztok. Derbi predator 50ccm-es robogó alvázszámát merre találom? Sokat kerestem és sehol nincs.

(#64877) Gaborka30


Gaborka30
aktív tag

Sziasztok!
Tuzd esetleg valaki Bp.-n olyan műhelyt, ahol kismotor aluminíum felnit rendbe rudnak hozni?

Köszi!

(#64878) rolcsi099


rolcsi099
csendes tag

Sziasztok :)
Valaki ismeri a Rieju sr2 matrix 50 sportmotort? :D Tudtok róla írni vélemény? Megbízható, esetleg sok a gond vele? Tapasztalat érdekelne, mert nagyon megtetszet és úgy néz ki hogy meg engedhetem magamnak :D

(#64879) Micsurin válasza rolcsi099 (#64878) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az idomok hajlamosak törni, nagyon ropik. A blokk az jó, kiforrott, legjobb tudomáson szerint egy Am6-os Mina hajtja. :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#64880) mumtaz válasza Gaborka30 (#64877) üzenetére


mumtaz
senior tag

Ha benyomódott, vagy üt, akkor gumisoknál kell érdeklődni, ahol görgőznek is, mert sokféle felni van és szokott lenni sokféle adapterük.
Ha törött, akkor dobd ki. Én fel nem raknék hegesztett felnit, mert baleset veszélyes és szerintem nem is javítanak.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#64881) petersonal


petersonal
tag

Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy szerintetek körülbelül mennyibe kerülhet egy visszapillantó tükör felszerelése? pl.: egy Piagio zip-re?

(#64882) sityupityu válasza petersonal (#64881) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Felszerelése? :)
Megveszed és felrakod. Nem egy bonyolult dolog.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64883) petersonal válasza sityupityu (#64882) üzenetére


petersonal
tag

Oké, mint a kérdésből látható, nem vagyok tapasztalt, azt hittem nagyobb varázslat :B

(#64884) body007 válasza petersonal (#64883) üzenetére


body007
addikt

Kb. mint betekerni egy csavart... :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#64885) Godmax


Godmax
tag

Sziasztok!

Ezt kérdeztem a motoros topikban : "Sziasztok! Tudna ajánlani valaki megbízható szerelőt Újpesten vagy közelében? Kismotorhoz, Yamaha DT 50 MX. Sajnos a hétvégén megfőtt a motor, valószínűleg nagygenerálra vinném. Tolva :/."

Majd "rátok találtam", így itt is érdeklődöm.

Remélem van valakinek ismerőse, mert lenne még a szezonból pár hónap! Nekem meg nincs helyem ahol szétszedhetném, így nem állnék neki az utcán a dolognak.

(#64886) mumtaz válasza Godmax (#64885) üzenetére


mumtaz
senior tag

Megpróbálkozhatsz palotán a Régi Fóti úton kifelé a Szilas-Patak előtt van egy motor szerviz+kereskedés (volt Naszádi Feri utánfutó és vonóhorog műhely).
Mondanám, hogy vidd be a Táborihoz, de a legutóbbi munkája - amit nekem csinált - szar lett. Bár korábban mindent jól megcsinált. Viszont baromi drágán is dolgozik.
Más most itt a környéken nem jut eszembe, én nem hordom szerelőhöz a gépet.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#64887) nyogo83


nyogo83
Topikgazda

En ittam tul sokat, vagy tenyleg eltunt jopar hozzaszolas? (Valaszoltam, hogy probalja meg Taborit, illetve volt meg itt kerdes lanc olajozas temaban is) :F

Szerk.: Oke, en ittam sokat :DDD :DDD
Megzavart, hogy a Motoros topicban is ugyanezt a kerdest tette fel Godmax es ott mar valaszoltam.

[ Szerkesztve ]

(#64888) Godmax válasza mumtaz (#64886) üzenetére


Godmax
tag

Szia, köszönöm, megnézem a helyet. Megkérdezhetem mit csinált a tábori a gépeden? Sajnos több helyről hallom, hogy drágák.

(#64889) Godmax válasza nyogo83 (#64887) üzenetére


Godmax
tag

Nem ittál, csak azt a motoros topikban írtad :D, épp most olvastam.

(#64890) Godmax


Godmax
tag

Van tippetek egyébként mennyi pénz reális egy hengerszett cserére?

[ Szerkesztve ]

(#64891) mumtaz válasza Godmax (#64890) üzenetére


mumtaz
senior tag

Lehet, hogy olcsóbb, ha találsz új hengerszettet. Az öreg csinált nekem már pár dolgot. Jól, de drágán. Már gyerekkorom óta ismerem (babetta, simson). Hengert furattam nála párszor. Jól csinálta. Viszont legutóbb a jetforce hengerét honolta (alig látszott) és 'A' méretes (vagyis alapméretes) dugattyút adott. Vagy az öreg cáfolta meg a fizikát és úgy honolta, hogy több anyag lett a hengerben, mint előtte volt, vagy jól átnyomott és csak "megkarostolta" a hengerfalat oszt adott egy új, alapméretes dugót (talán csak ez volt otthon raktáron).
Akárhogy is, de szar lett. Kibírt 1500-2000 km-t és vége. 20000-ért!? Ne má'.
Addig bíztam a munkájában, de ez nagyon úgy hatott, hogy örült, hogy végre elpasszolhatja azt az - egyébként jó minőségű - dugót.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#64892) Godmax válasza mumtaz (#64891) üzenetére


Godmax
tag

Ájjáj, nem jó hír. Holnap beszélek velük, látom nagyon kell vigyáznom. Elvileg a fia írt vissza emailen, hát meglátjuk. Valami garanciát nem szokás különben adni ilyen munkákra?

(#64893) mumtaz válasza Godmax (#64892) üzenetére


mumtaz
senior tag

Azért annyira nem kell megijedni tőle. Korábban soha nem volt bajom vele. Inkább csak az árral. Csak ez az egy dolog volt, ami el lett szúrva.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#64894) Godmax válasza mumtaz (#64893) üzenetére


Godmax
tag

No, hát nekem most telefonon előirányzott egy 40k-t fúrásra, új dugóra és munkadíjra. Irreális? Lehet alkudni egyáltalán :)? Amúgy rendes volt, mondta, hogy vannak kompromisszumos megoldások, de arról nem beszéltünk. Azért csak szeretnék egy rendes motorral közlekedni! A motor értéke nem nagyon számít, mert szeretem, itt csak az a kérdés, hogy ITT akarom-e javíttatni.
Mi a véleményed?

(#64895) siti válasza Godmax (#64894) üzenetére


siti
senior tag

Fúrás honolás kijön olcsóbban mint egy gyári új henger?

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#64896) Godmax válasza siti (#64895) üzenetére


Godmax
tag

Úgy tűnik! Valószínűleg meglépem. Pénteken viszem, meglátjuk kell-e egyáltalán.

(#64897) body007 válasza siti (#64895) üzenetére


body007
addikt

Hát nem tudom. Egy közepes henger (legalább gyári minőségű) olyan 20k + munkadíj...
Én a dio-ra ilyet tettem 3 éve lassan. Igaz ehhez már sok mindent kellett cserélni, nem gondoltam át a dolgot... :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#64898) siti válasza Godmax (#64896) üzenetére


siti
senior tag

Mert nálam is lassan érik a generál, de én komplett dugó, henger, szelep, szimering cserén gondolkodtam. Az egész hengerfej csere is jó lenne, de az árban már sok. Vezérmű nem tudom milyen állapotban van, de a motor külseje alapján nem fűzök hozzá reményt

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#64899) Godmax válasza siti (#64898) üzenetére


Godmax
tag

Szívesen megírom majd a tapasztalatokat ha gondolod.

(#64900) frigoo


frigoo
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy 1997-es Malaguti F12 minarelli blokkos robeszom és a kipufogóm sajnos csereérett. Jól gondolom, hogy ez jó lesz nekem: Kipuff

Válaszokat előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.