Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) üszök válasza szentkuti11 (#50998) üzenetére


üszök
őstag

:C :C


30z.Samu
(PH! addikt)

Utána meg még vagy 60k-ki kell tenned a korlátlanra.
Ha elmúltál 24 csak korlátlant csinálj.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#51002) wolfnet válasza 30z.Samu (#50996) üzenetére


wolfnet
tag

Az is jó vas amit te linkeltél. Sőt. :R

Privátban érdeklődj! :)

(#51003) 30z.Samu válasza wolfnet (#51002) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nekem is tetszik, egy ilyenre beneveznék. :) A jogsin pedig még csak gondolkodom, hogy mit kellene. :) Szerintem már csak jövőre vágok neki. :K Az Inazuma 250-es, ha megvan a korlátlan jogsi, kezdésnek ideális. Vagy ha nem is pont egy Inazuma, de egy 250-es gép. :K Szerintem...

Sic Parvis Magna

(#51004) Dexar007 válasza 30z.Samu (#51003) üzenetére


Dexar007
veterán

Pedig most kene,tavaszra minden hulye el akar kezdeni motorozni.
Ja,es egyebkent is,csak a buzik nem motoroznak telen,ugyhogy decemberben kezd. :DDD Amugy ha nincs szerencsed akkor mar el se kezdheted,mert nalunk pl szuneteltetik a motoros oktatast hideg idoben.

Give me your cum,bull!

(#51005) szentkuti11 válasza 30z.Samu (#51003) üzenetére


szentkuti11
addikt

Vagy egy jó Bandit, akár 250-es akár 400-as kivitelben.

(#51006) 30z.Samu válasza Dexar007 (#51004) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ez azért pénz függő is... :) Nem azt mondom, hogy be kell osztanom minden fillért, de nem akarok a ló túlsó oldalára esni. Odafigyelek a dolgok anyagi részére is. :) Úgy kalkuláltam, hogy jövőre belevághatok és amíg teszem a jogsit, gyűjtök egy motorra. Hogy mekkora lesz, meg hogy mennyiért, még nem tudom, max annyit, hogy szinte biztosan az is Suzuki lesz. :DDD Ha úgy esik a dolog, hogy előbb el tudom kezdeni, akkor nem fogok habozni.

Szerk.: Az SOS jogsinál nézem az árakat, ott durván egy 100-ast számol az egész jogsira. Ez ugye nem kis pénz, azt is össze kell melózni. :) Meg még hozzá egy keveset, mert én azzal is számolok, hogy esetlegesen valamelyik vizsga nem sikerül elsőre.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#51007) wolfnet válasza 30z.Samu (#51003) üzenetére


wolfnet
tag

Na az RF gyakorlatilag ugyan az a blokk/motor mint a 400as bandit csak idomos. A gyújtás szög más vagy mi. :D Amúgy 250-est ne vegyél. Nem lebeszélni akarlak, de ha pláne korlátlan jogsit csinálsz, akkor gyakorlatilag a harmadik héten kinövöd. Főleg hogy a vizsgát is egy 600-as horneten fogod csinálni (általában! :D ), és az meg száz paci. És értem én hogy nem kell 98lóval kezdeni, de 45-50le pont arra jó, hogy krúzolsz az országúton 80-85-el nekem 5500at forog ekkor hatodikban, fogyizik négyet és ha van valami az útban akkor van tartalék. A 250-est meg szarrá fogod forgatni. :U :R

Privátban érdeklődj! :)

(#51008) Grillo válasza 30z.Samu (#50999) üzenetére


Grillo
senior tag

Én B125öt csináltam tavasszal, lehet ha most állnék neki, inkább nagy A lenne, de nem bántam meg, csak tudom, hogy nekem kell a nagy A hamarosan, talán jövőre. Minden esetre, hanem buksz meg, akkor nincs nagy különbség összegileg a B125+A különbözeti és a közvetlenül korlátlan között. Én, ha minden elsőre ment volna, és nem ott ülök először váltós motoron, akkor az iskola árait szigorúan papíron nézve még egy ötössel olcsóbban is kijöhetnék a különbözetis megoldással. 2 éven belül érvényes a KRESZ, tehát csak gyakorlat kell.

Ja, és szerintem ilyenkor már nem indul gyakorlati képzés, majd tavasszal. Iratkozz be januárra, akkor lesz időd arra megcsinálni a KRESZ vizsgát, mire kijön a normálisabb idő, és akkor március elején elkezdheted a gyakorlatot. Ha beiratkozol időben, akkor elsőként kezdheted, a vizsgákra sem kell majd annyit várni, mint szezonban.

[ Szerkesztve ]

(#51009) bajnokpityu válasza wolfnet (#51007) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha hornetnél olcsóbban kellene megúsznom, vennék egy gs500at. nekünk még az volt a tanulómotorunk.
a 250/400as kategóriától én is irtóznék,szinte csak lehajtott hulladék érkezik be belőlük, itthon meg tovább romlanak.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#51010) 30z.Samu válasza wolfnet (#51007) üzenetére


30z.Samu
félisten

Előbb-utóbb az ezrest is kinőném. :DDD Viccet félretéve, ha azt a szempontot nézem, hogy nem elsősorban túrára kellene majd a motor, hanem városba, akkor elég kezdésnek szerintem a 250-es. Az igazat megvallva jelenleg nincs olyan ismerősöm, aki motorozna akár robogóval is, szóval így túrázni nem igen tudnék, max egyedül. De akkor is számításba veszem valahol, mert lehet, hogy ez pik pak megváltozik.

Sic Parvis Magna

(#51011) huszi.gyb válasza 30z.Samu (#51010) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Nagyrobogósba szerveződnek néha közös gurulások...

www.dongosofor.hu

(#51012) 30z.Samu válasza huszi.gyb (#51011) üzenetére


30z.Samu
félisten

Akkor ideje, hogy majd mi is lépjünk. ;] :DDD

Sic Parvis Magna

(#51013) kcsa válasza 30z.Samu (#51012) üzenetére


kcsa
veterán

ne felejtsd el, hogy huszi.gyb se 50-essel jár már ;]

(#51014) 30z.Samu válasza kcsa (#51013) üzenetére


30z.Samu
félisten

Majd visszaveszi a Tact-ot. ;]

Sic Parvis Magna

(#51015) wolfnet válasza 30z.Samu (#51010) üzenetére


wolfnet
tag

Ja ez így oké. Nekem sem volt ismerősöm aki motorozna, aztán mire befejeztem a jogsit csak nekem nem volt motorom az ismeretségemben. :D :C Terjed ám a hír a jóról. Amúgy ami nekem nagyon fáj az a többszörös lehúzás. 30rugó kresz vizsgára, amikor B-s tanfolyamra ültettek be újra. :K Meg az átírás is csak lehúzás. :D

Privátban érdeklődj! :)

(#51016) huszi.gyb válasza wolfnet (#51015) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Az átírás nem(teljesen) lehúzás. Vannak adminisztációs költségei. Pl az okmányirodai alkamazott, meg ilyenek. Csak egy a baj. Osztákoknál a forgalmi csere pénzes: 2€ (~600Ft), itthon 6000.
És kb a fizetés meg 5x-öse, az ügyintézőnek... Na ez a lehúzás. :DD

www.dongosofor.hu

(#51017) Mr.Peter válasza 30z.Samu (#51012) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Túrázásban én is benne lennék :K !
Bár nem tudom, hogy ha az átlag végsebessége a(z 50-es) robiknak 60 körül van akkor merre lehet menni velük...
De gondolom ez azért van mert nekem sincs közvetlen közeli robogós ismerősöm. Bár sógorom amikor megtudta, hogy robogózom, egyből mondta, hogy ő is régóta gondolkozik egy robeszen, csak ha venne egyet akkor a bringás karriere azzal véget érne. :DDD

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#51018) body007 válasza Mr.Peter (#51017) üzenetére


body007
addikt

A bringás karrierem nekem is derékba tört a robesz miatt, olyan 50 km-t ha mentem idén a "szokásos" évi 1,5-2 ezer (volt, h 3 ezer) helyett... :B

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#51019) szentkuti11 válasza body007 (#51018) üzenetére


szentkuti11
addikt

Nekem maximum a BKV-zásom tört derékba ( de kár :D ), a bringa nekem mindig sporteszköz volt és az is maradt.

(#51020) Skizz válasza body007 (#51018) üzenetére


Skizz
addikt

Dettó. :( Napi 20-30km megvolt ha esett, ha fújt, kb. márciustól novemberig folyamatosan. Mióta megvan Manci (kb. 3 hónapja) összesen mentem vagy egy 100-ast. Bár néha már úgy kelek fel reggelente, hogy ma aztán tekerek egy jót, úgyhogy még nem veszett el minden. :DD

(#51021) Mr.Peter válasza Skizz (#51020) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Hát én se tekertem idén sokat :( ... pedig van egy hegyi gépem, meg egy melóba járós, bárhol otthagyós slick gumis bicóm is. Az elmúlt hónapban egyszer használtam, amikor lementem a postára, és nem volt kedvem elővenni a robogót. Az volt a legjobb, hogy mindig odanéztem oldalra, ahol a robogón a visszapillantó volt, amikor irányt váltottam, és csak nagyon lassan esett le, hogy nagyon megerőltetően hátra kell néznem, mert a tükör helyén még mindig csak előre nézek. :DD

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#51022) Dexar007


Dexar007
veterán

Nahat megneztem ezt a Diot.
Mar csak itt el a hirdetes,a tobbi helyrol le lett szedve.
Nem vasarlasi szandekom lett,hanem sokkal inkabb feljelentesi szandekom.
A hirdetese alapjan,plusz a telefonban nem tunt a srac "eltero kulturajunak".Pedig az volt,es ezt jobb lett volna elore kozolnie,mert akkor el se indulok.
A kepeket amiket feltoltott nem tudom mikoriak de,hogy nem nala keszult az is szinte biztos.: Elso lampa torott,fejidom mogotti muanyagon van egy hatalmas lyuk, oldalidom szinten torott-ragasztoval megragasztva. Ules szakadt, kipufogo tomites szar.
De a legjobb,hogy ma, indulas elott elkertem a cimet,es olyat szol,hogy .: ,, azt meg tudnod kell,hogy a kipufogo tomitese rossz,es az ulest is erdemes athuzni,csak gondoltam szolok,hogy ne gyere foloslegesen" Ahh mondom az legyen a legkisebb gond,ha motorikusan hibatlan.
Nagy nehezen megtalalom a cimet,hah mondom itt nincs is aszfalt,es eleg szar kornyeknek tunik a hely.Biztos,hogy jo helyen vagyok? Befordulok az utcajukba,kint all mar a robogo,nehez lenne elteveszteni.Ket 13-14 eves ,es egy torpe cigany srac mar integetnek,hogy itt kell megallni.Pfu mondom szuper ,legszivesebben elhajtanek a picsaba,de a szomszedok is ott vannak,eleg hulyen jonne ki.Ok megallok,megnezem,ugy teszek mintha erdekelne a szarja. Kerdezgetem tole,hogy mi ez a lyuk itt,meg ott meg amott? ,, Hat igen,esztetikailag nem valami szep". Arra mar ra se kerdeztem,hogy ugyan miert lett kicserelve a zar,es miert egy ilyen lakaskulcs szeru valamivel inditod be (?)
Kerdezi,hogy megyek vele egy kort? Ah mondom kosz nem,elhiszem neked,hogy 60-at megy. -- Nem akartam otthagyni a putri kozepen az XT-met,mert meg veletlenul elillan.
Vegul elkezdek alkudozni mintha erdekelne,80-ban szoban megegyezunk ,,majd hivlak,ha aktualis lesz".

Most,nem tudom,hogy a rendorseget hivjam,vagy ugysem lesz belole semmi? Egy probat lehet megerne.

Give me your cum,bull!

(#51023) kcsa válasza Dexar007 (#51022) üzenetére


kcsa
veterán

indulásnak jelentsd a hirdetést. De ezért feljelentést tenni kb. értelmetlen :(

(#51024) Dexar007 válasza kcsa (#51023) üzenetére


Dexar007
veterán

Dehat vilagos,hogy lopott! Persze lehet Lakatos Armando Nintendonal pont elromlott a zar,pont "4200km-nel",es pont ugy,hogy az egeszet ki kellett cserelni.Nyilvan az eredeti kulcsokat pedig elveszitette,vagy kidobta,mivel mar nem volt ra szuksege.
Hasznaltauton,es aprodon is fent volt,most mar csak jofogason latom.

Give me your cum,bull!

(#51025) huszi.gyb válasza Dexar007 (#51024) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Ha nincs alvázszámod... b@szhatod. Mivel bizonyítod, hogy lopott? Oké, én értem, hogy gyanús, de ezért a rendőrök nem fognak kimenni. Nem érdekük, nem tudnak büntetni... Inkább trafiznak egy órával többet a bokorban.

www.dongosofor.hu

(#51026) Dexar007 válasza huszi.gyb (#51025) üzenetére


Dexar007
veterán

Nem lenne rossz akkor ha rendszamoznak a robogokat. Legalabb az ilyen kis pitianer fergek nem seftelnenek ilyenekkel. Nyilvan nem szunne meg a lopas,mivel motorokat-autokat is lopnak,de jo paran inkabb otthon maradnanak,mert nem eri meg a kockazatot.

Give me your cum,bull!

(#51027) Skizz válasza Skizz (#50949) üzenetére


Skizz
addikt

Háhhó.

(#51028) Dexar007 válasza Skizz (#51027) üzenetére


Dexar007
veterán

Pucold ki a karbit,ha nem lesz jo,akkor furj. :DDD

Give me your cum,bull!

(#51029) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Mai nap folyamán tudtam találkozni egy ismerőssel, akivel szoktunk itt a környéken sétálgatni. Egyszer csak meglátok egy 125-ös Burgman-t. Nézegettem egy percig kb..én azt hittem, hogy ez jóval nagyobb, de éppen hogy eltér a mérete az Address-étól.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#51030) Dexar007 válasza 30z.Samu (#51029) üzenetére


Dexar007
veterán

"Eppenhogy"

Give me your cum,bull!

(#51031) 30z.Samu válasza Dexar007 (#51030) üzenetére


30z.Samu
félisten

Az jóval kisebb volt, pedig megnéztem ötször, ott virított rajta, hogy Burgman 125. :Y És a formavilág is megegyezett.

Sic Parvis Magna

(#51032) Dexar007


Dexar007
veterán

En pedig lehet inkabb osztrak oldalon kezdek el nezelodni. Agility-k kb ugyanannyiert mennek kint is,350-400 euro kornyeken vannak 10 ezer km-rel. Ez bekerul Mo-ra,es lesz belole 2000-et futott szalon allapotu.
Vagy esetleg Olaszobol hozzak 30 ezerrel,amibol 15 lesz ,,aprobb esztetikai hibakkal". Aztan pedig majd megy az anyazas,hogy miert doglik meg 20-nal mikozben mar reg 35-40 ezer van benne.

Yamaha Mint-tel is szamolgattam.: 60 kornyeken lehet kifogni olyat amire talan nem kell kolteni egy ideig, de valoszinuleg idovel ugyis szethullik a kozel 30 eves teKnika.Tegyük fel elmegy 2 literrel, ugyanannyival mint egy 4T-s, csak eppen kozben folyamatosan kell onteni bele az olajat,es tobb mint valoszinu,hogy a szerelgetes sem marad el.

A Kymco Agility-vel egyebkent mit tortent? Cikk irasakor meg arrol volt szo,hogy boven 100 alatt mennek.Most a legolcsobb annyi kb,a tobbi szinten zsebbenyulos.

Szoval varom a csodat 100 kornyeken.Legyen 4T,es menjen jo-akarattal ;]

Give me your cum,bull!

(#51033) üszök válasza Dexar007 (#51032) üzenetére


üszök
őstag

Most kattant be,hogy nekem volt ilyen motorom rövid ideig. :D Friss olasz import volt,nem nagyon akart menni alattam,ennyire emlékszem. :D Meg arra,hogy egy taposóért a fél megyét feltúrtam,és úgy emlékszem nem is lett.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#51034) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Ja és láttam ma egy szép Simson-t is. Szerintem akkor vásárolta a srác, mert a téren megállt vele és nagyon fényképezgette. :)

Sic Parvis Magna

(#51035) Dexar007 válasza 30z.Samu (#51034) üzenetére


Dexar007
veterán

;]

Give me your cum,bull!

(#51036) 30z.Samu válasza Dexar007 (#51035) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na ezt se láttam még mozgóban... :DDD

Sic Parvis Magna

(#51037) Pubszon


Pubszon
veterán

Na, mivel a kis Yamaha Mint-emen nem jó a kilométer óra, ezért mértem egyet GPS-el, és a következőt kaptam: 54Km/h. :D

Már ha itt tartunk, mi lehet a baja? A spirál van elszakadva?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#51038) szentkuti11 válasza 30z.Samu (#51034) üzenetére


szentkuti11
addikt

Vagy csak nagyon el akarja adni. ;]

(#51039) huszi.gyb válasza Pubszon (#51037) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Spirál a leggyakoribb oka. Aztán jön a km óra meghajtó (bár ez többnyire a kínai és egyéb jó minőségű gépeknél jön elő). :))

Szép Simsonunk nekünk is van. :DD

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#51040) 30z.Samu válasza szentkuti11 (#51038) üzenetére


30z.Samu
félisten

Lehet, olvasgatja a fórumot és tudja, hogy nekem tetszik. ;]

Huszi: És működőképes is, vagy szopóroller? :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#51041) huszi.gyb válasza 30z.Samu (#51040) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

130k ráköltés után már nem lehet szopóroller. :D Az egész motor fel lett újítva (tényleg... Fényezés, kipuff, kerekek, váz, motorgenerál, karbi, tank... stb) szóval ez rendben van. Aki csinálta 1 év garit vállal rá. :))

www.dongosofor.hu

(#51042) DigitXT válasza huszi.gyb (#51041) üzenetére


DigitXT
félisten

Ilyenkor a legfaszább eldobni egy kavicsos kanyarban.:DDD

(#51043) huszi.gyb válasza DigitXT (#51042) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Ezt inkább szívd vissza, amiről beszéltünk eddig mindig bejött.. :(
De most fog megtörni a jég :))

Egyébként én a Simsonomat majdnem hasonló módon törtem össze, csak ott motorgenerál nem volt. Az utolsó csomag cucc (első fék) már postán volt, amikor csattantam. :DDD

www.dongosofor.hu

(#51044) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Milyen gyér idő lett...holnapra állítólag vihart is mondanak. :Y Így szép a motorozás... ;]
Szerk.: Az időkép alapján tényleg az lesz, viszont november közepéig adta az előrejelzést, még bevállalható a motorozás. Egyszer lesz egy fog éjjel.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#51045) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#51044) üzenetére


30z.Samu
félisten

*fok. :D Csak nem engedte már szerkeszteni. :B

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#51046) huszi.gyb válasza 30z.Samu (#51044) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Én nem is ültem fel reggel, inkább aludtam még 2 órát :D:D

www.dongosofor.hu

(#51047) 30z.Samu válasza huszi.gyb (#51046) üzenetére


30z.Samu
félisten

Inkább nem ecsetelem mi jutott most az eszembe... ;]

Sic Parvis Magna

(#51048) huszi.gyb válasza 30z.Samu (#51047) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

A második órámról késtem. 20 percet... :)

www.dongosofor.hu

(#51049) 30z.Samu válasza huszi.gyb (#51048) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ja Te még sulis vagy. :)

Sic Parvis Magna

(#51050) huszi.gyb válasza 30z.Samu (#51049) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Egyetem+ munka :DDD Melóban ezt nem lehet eljátszani... De az egyetem előnye tagadhatatlan :DD

www.dongosofor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.