Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#88001) zozyk válasza Rivaul (#87989) üzenetére


zozyk
addikt

Köszi a webshopot. ;)
Itt nekem is van minden, amit akarok a VOX-hoz. :)

(#88002) suste


suste
veterán

Sziasztok!
Honda PCX-hez (JF83/WW125A) keresek Dr. Pulley 13g-os görgőt.
Webshopokban nem találok sehol. Valaki tudja hol lehetne beszerezni?
A méret elvileg 20*15, de nincs meg szetszedve.

(#88003) dellfanboy válasza suste (#88002) üzenetére


dellfanboy
senior tag

motorline?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#88004) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Szabolcs megyek környékéről van amúgy itt valaki? :)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#88005) nyogo83 válasza Tamás9x (#88004) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Lélekben :D Záhony mellé valósi vagyok, ill. 4 evig voltam Nyíregyen suli alatt. De mar csak latogatoba jarok arra.

(#88006) Tamás9x válasza nyogo83 (#88005) üzenetére


Tamás9x
őstag

így akkor nehéz lesz bárkivel is összefutni, vasárnap gondoltam még utoljára megkergetem a vasat, mielőtt búcsút veszek tőle :)

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#88007) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Felkerült Hófehérke a netre....
[link]
Uh....az árát látva majdnem dobtam egy hátra szaltót. :Y

(#88008) Tamás9x válasza Zoli bácsi (#88007) üzenetére


Tamás9x
őstag

1459km volt benne?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#88009) Zoli bácsi válasza Tamás9x (#88008) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Igen. Ezer km-t beletettem gyorsan, kis túrákon, hogy menjen bele a km, jöjjön elő a hiba, ha van, és legyen meg a bejáratás. Egy év kimaradt eü. okok miatt. Tavaly meg úgy voltam, elő se nagyon vettem, helyben mindig elém jöttek, elektromos bicajnak nézték, túrázni meg kevés volt, illetve azért kényelmetlen. Szóval csak volt.
Valaki jól jár vele, ez a km is hosszú úton, 70-80km/h sebességgel került bele. Esőt nem látott.
AMúgy azért vettem, hogy horgászni járjak vele, 2019-ben. Ez számomra is nevetséges most már, hogy autó cserén is gondolkodom, mert az is kevés lassan a cuccoknak (HA asszony is jön, 2 szék, hűtőtáska, ő cuccai....) Egy dobozos autó kellene. :K
Na, mindegy, az a következő terv. Egyenlőre a régi motort lemondtam a biztosítónál, bejelentettem az ügyfélkapun az eladást.

(#88010) FeniX- válasza Zoli bácsi (#88009) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Ha nem titok, mennyiért számolták be? 4? 450?

(#88011) Zoli bácsi válasza FeniX- (#88010) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

600e.

(#88012) FeniX- válasza Zoli bácsi (#88011) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Hát, ez tök jó ár, amúgy!

(#88013) Bata Géza


Bata Géza
friss újonc

Kuba x-boss 50 segédmotor , jieli epz 14 tip. karburátor beállításahoz a levegő csavar pozíciójára lenne szükségem. :U

(#88014) Debilon válasza Bata Géza (#88013) üzenetére


Debilon
addikt

5

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#88015) FeniX- válasza Debilon (#88014) üzenetére


FeniX-
aktív tag

:-D :-D lényegretörő.

(#88016) Debilon válasza FeniX- (#88015) üzenetére


Debilon
addikt

jóvan :D

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#88017) Tamás9x válasza Bata Géza (#88013) üzenetére


Tamás9x
őstag

csontig be vissza 2,5 majd finomhangolni a legobb fordulatig. am pz16 jobb.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#88018) belsodavid


belsodavid
aktív tag

Sziasztok! Van nálam egy gyári 2003-as Piaggo Typhoon javításon. Arra jutottam, hogy karburátort kéne rajta kompletten cserélni. Weber 18 0M, de beállíthatatlan és rengeteget eszik, bele fullad a benzinbe. 60-as főfúvóka, talán 32 es alapjárati van benne és elektromos szívató, ami működik is. Egümotorson néztem rá egy dellorto utánzatot 17.5-ös méretben. Ezt érdemes megvenni? Valaki tudja mekkora fúvókák vannak ebben a karburátorba gyárilag? Valamint ebbe a katburátorba ehhez a motorhoz milyen alapbeállítással és fúvóka mérettel kezdjek? Vagy csak rakjam fel aztán kész? Gyári motorhoz jó lesz a 17.5-ös méret? Előre is köszi!

(#88019) TurpiUrfi2


TurpiUrfi2
tag

Szevasztok!

Eletem első robogóját tervezem megvenni. Sose volt saját motorom viszont 20 éve van balesetmentesen jogsim, a harmadik saját autót gyűröm, A robogó napi kijárásra kellene 10 kilométerre a telkünkre, illetve 5-6 kilométerre dolgozni. Használt 50 -es 2T -ben gondolkodok és a fő szempontok az alacsony fogyasztás, olcsó és megbízható szervízháttér lenne. Nem árt ha lehet vele 60-al menni de nem akarok tunningolgatni és hasonlókat. Mintahogy hónapokig keresgélni sem. A most 30 -50 kilométeres körzetemben elérhető, jó állapotú gépek közül lenne:
- Piaggio Liberty (2018)
- Kymco Yup 50 (2007)
- Yamaha Aerox (2005 és 2006- os)
- Malaguti F12 (2009 és 2010-es)
- Piaggio Typhoon (2006-os)
- Yamaha BWS (2009)

Melyik(ek) felelnek meg inkább a elvárásaimnak, melyiket választanátok állapottól függetlenül?

Köszönet

(#88020) nyogo83 válasza TurpiUrfi2 (#88019) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Liberty-t mondanam elsore, de 2018-as biztos hogy nem 2T hanem 4T. Mindenesetre egy probat megerhet, hogy legyen osszehasonlitasi alapod is mi a kulonbseg az 50 2T es 50 4T kozott, mert sok embernek meg annak a dinamikaja/vegsebessege is megfelel.
Mindenesetre az alkatresz ellatottsag es nagy kerekek miatti konfortosabb futomu, valamint megbizhatosaga miatt javasolnam.

Yamaha BWS a masodik, a ballonosabb gumik kompenzaljak a kisebb kerekmeretet, blokk szinten megbizhato, alkatresz van hozza.
Piaggio Typhoon majdnem ugyanez :)

Aeroxot, F12-ot en csak amiatt nem eroltetnem, mert nehez belole nem szethajtott jot talalni, koltsegesebb lehet mint az elozok. Fiatalok elso robogoja szokott lenni, aztan tiporjak ami a csovon kifer :D

(#88021) macilaci78 válasza TurpiUrfi2 (#88019) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem BWS van még 1999-ből. Egy átlagos férfi alatt megy a 60 km/h.
Arra figyelj, hogy gyárilag volt szerelve 50 ccm éd 100 ccm blokkal is. A 100 ccm-t szokták úgy is árulni, hogy "ötvenesként használtam", ami ugye azt jelenti, hogy szabálytalanul, rendszám, esetleg jogsi nélkül.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#88022) Tamás9x válasza TurpiUrfi2 (#88019) üzenetére


Tamás9x
őstag

+1 Liberty
Aerox igenytelen, cserebe ugy is bannak vele, sokat ra lehet locsolni.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#88023) Rivaul válasza TurpiUrfi2 (#88019) üzenetére


Rivaul
addikt

Az Aerox azon túl amiket eddig mondtak a többiek. Mindenre jó csak ingázásra nem. Olyan mint egy hokedli. Hülye pozíció, rövid és kényelmetlen ülőlap. Nem mellesleg barom módon összerakott. Ha valamihez hozzá kell nyúlni, akár csak a karbit beállítani, a fél motort le kell bontani.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#88024) TurpiUrfi2


TurpiUrfi2
tag

Köszi a válaszokat! Sokat segítettetek.

A lehetséges BWS:

https://www.facebook.com/marketplace/item/166568799612220/

A lehetséges Liberty, osztrák postás motor. Én mindenképp legalább első tartódoboz nélkül használnám de akkor lámpaátszereléssel kezdődik a történet. A fűben nem veszik el az egészen biztos:

https://www.facebook.com/marketplace/item/870307780797025/

(#88025) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Hali!

Az igaz, hogy a Honda Tact-ban ugyanaz a motor van, mint a Dio-ban?

(#88026) Rivaul válasza IMIIKE1998 (#88025) üzenetére


Rivaul
addikt

Igen és nem. Ez Dio és Tact-tól függ. AF kódoltak a típusok és blokkok. Pl az AF18 Dio és AF24 Tact motorikusan megegyezik. Nagyrészt. Viszont egy AF28-al már nem.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#88027) IMIIKE1998 válasza Rivaul (#88026) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

:R
Amúgy még mindig vadászom a robogót, de nem tudom, hogy tényleg annyival jobbak ezek az öreg japánok(Dio, Tact, Jog), mint a többi? Például Peugeot Ludixból 2008-12-es darabok is akadnak sokszor olcsóbban, mint a kétszer ennyi idős japánok.
Ismerőssel megnéztünk már 3 Diót a 130-150k-s kategóriában, iszonyat lelakottak, még ha motorikusan jó is lehet, de alulról csak nem húz annyira, fékkar hajlott, fék alig fog, illetve több helyen olajfolyás, hiába indul hidegen egy rugásra. :(

[ Szerkesztve ]

(#88028) macilaci78 válasza Rivaul (#88023) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ó, a BWS-z is meg kell kopasztani bármihez, ami nem akku, vagy a fejidomon van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#88029) Tamás9x válasza IMIIKE1998 (#88027) üzenetére


Tamás9x
őstag

Annyíra nem jók, hogy a 2* annyi idős 2* annyiba is kerüljön, főleg lelakottan. Vannak elrugaszkodott árak, nekem 200-ba ment el a 70-es aerox, csúnya burkolattal Malossi70-es vas, Gianelli reverse eredeti pufó Polini 3 pofás rezes kuplung Naraku performance R-vent harang, Polini hűtött csapágyazott dekni.... fullra felujitott fékrendszer, .... bontva jobb lett volna és még ezen is hisztiztek, miért ennyi. Szóval nagyon változ, olcsón is lehet patikát, drágán is lehet szart venni.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#88030) macilaci78 válasza TurpiUrfi2 (#88024) üzenetére


macilaci78
nagyúr

BWS: az enyém 10 évvel idősebb, alig használtam, első tulaja vagyok és éppen megvan a 10k km.
Ügyesen van fotózva, a jobb oldali gombok nem látszanak, de tippre az indítógomb így is sérült. Középsztender nincs, izgalmas így berúgni. Ha gyárilag csak oldalsztenderrel szerelték, akkor be sem lehet oldalsztenderen indítani, egy kapcsoló nyitja az áramkört.
Az ülés alatti gumikéder van nálam leharcolva és a bal oldali panelt rögzítő felső köröm letörve, ami az ülést felnyitva jól látszik.
A hátsó kerék fölötti kerékdob rögzítése halál, elöl az ülés aljába kell pattannia, a kettő között a benzincsappal, hátul a vázra csavarozott nyúlványba és a sárvédőbe.
Ezen nyúlvány is eltört a bal oldali rögzítőfülének tövében, hegesztve lett.

Ugyanilyen műszerfalban egy rizsszemizzó égett ki, az üzemanyagszintjelző kb 4 éves korában mutatott utoljára helyes értéket, óraspirál eltörött egyszer, csak az OEM Parts-ról rendelt lett jó, meg a gázbowden. Karbit kellett csak tisztítani, vákuumos benzincsap cserélve és az üzemanyagcső esett le egyszer, előtte a gyári elporladt.

Liberty: ha ez postás motorként ment, akkor vagy tekerték az órát, vagy 109k km van bennr, csak az óra a százezres helyiértéket már nem jelzi.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#88031) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Na, ez is kijött. :)

(#88032) nyogo83 válasza TurpiUrfi2 (#88024) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Postas Libertyt keruld ahogy lehet, vagy csak nagyon olcson. Nem annyira egyszeru, hogy csak lampat kell atszerelni, mert total mas a fej es elso idom a fenyszoronak/indexeknek, szivas. Tudom, volt ilyennel szerencsem, csak az nem ennyibe kerult, azert lett vegul megveve :)
Egyebkent meg a 2018-as evjaratot maximum a gumikra erthette, mert ez a Liberty inkabb 2010-as maximum, ha nem oregebb(kasztni, oracsoport alapjan).

(#88033) nyogo83 válasza FeniX- (#88031) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Ennek a Hebegő mókacsoport nevu gittegyletnek barmilyen megszolalasat es otletet csak annyira lehet komolyan venni, amennyire komoly otleteik vannak allandoan es szakmailag kepben vannak.

Szerencsetlenek ha mar valami fizetest kapnak, akkor muszaly valami latszatmukodest produkalniuk,de eddig meg mindegyik otletuk annyira valosagtol elrugaszkodott es szakmailag megalapozatlan volt, hogy semmit nem ertek el.

Rengeteg csusztatas, feligazsag, hulyeseg van az interjuban, pont annyira lehet az egesz otletet komolyan kezelni.

(#88034) Tamás9x válasza FeniX- (#88031) üzenetére


Tamás9x
őstag

Pedelec, ki kell tiltani, emelni kell az árat, ez így egy bábu, vicc, teljesen komolyanvehetetlen, ő is elmondja, hogy 500.000 járműről van szó, kb saccolva és nem tudják hol menyi :D Kapják a fizut, és kell valami látszatmunka. Dodornál, most minden tiszteletem, hogy nem veri képen, mert am mást nem édemelne az öreg, a hisztériakeltés miatt. Félig bírtam megnézni csak.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#88035) macilaci78 válasza nyogo83 (#88033) üzenetére


macilaci78
nagyúr

muszáj... Bocs, csak összeszedett hozzászólásaid vannak és így kilóg a lóláb. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#88036) FeniX- válasza nyogo83 (#88033) üzenetére


FeniX-
aktív tag

"Hebegő mókacsoport" :) :N :DDD

(#88037) zombei


zombei
aktív tag

Végülis nem inkább a kiherélt katalizátoros, meg részecskeszűrős retkeket kéne jól megbüntetni, hanem a százada annyit szennyező robogóst. :U
(Meg mikor a városban kezdenek el tisztítani ezek az új euro normás kocsik, akkor nincs légszennyezés.... :N )

(#88038) nyogo83 válasza macilaci78 (#88035) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

semmi baj, sokszor en is elkepedek miket kepes vagyok leirni, amikor reggel elolvasom az esti posztjaimat :B :R

(#88039) macilaci78 válasza zombei (#88037) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha egy ilyen csoporttag lenne a szomszédom, bejátszanám a kedvéért, hogy az elektromos járművemet egy dízel agregátorról tölteném. Még a társasházi kertészkedésre is vezetékes elektromos fűnyírót, sövényvágót vennék.
Karácsonyra pedig meglepném egy paksi strandbérlettel a Duna azon szakaszára, ahol a reaktor másodlagos hűtőközegét engedik vissza a folyóba.

nyogo83: fogd az atocorrectre! ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#88040) zombei válasza macilaci78 (#88039) üzenetére


zombei
aktív tag

Mármint milyen ? Nem igazán értem kinek lett címezve az üzenet.

(#88041) macilaci78 válasza zombei (#88040) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy hebegő mókacsoporttag...
Nem rád gondoltam, hanem azokra, akik habzó szájjal tiltanának be mindent a következmények ismerete nélkül.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#88042) TurpiUrfi2 válasza macilaci78 (#88030) üzenetére


TurpiUrfi2
tag

Köszönöm a részletes választ!!!

Szerelővel most beszéltem, dícsérte a BWS-eket de futómű a gyenge pontjuk , szerinte. Konkrétan nem mutattam neki a hirdetést.

50-es Liberty-k jók szerinte, de ritka a jó állapotú, elszálltak az áraik.

Kymco-król anyaghasználatban nincs jó véleménye.

F12-k attól függ melyik blokkosak. Újabb kínaiak nem javasoltak.

(#88043) macilaci78 válasza TurpiUrfi2 (#88042) üzenetére


macilaci78
nagyúr

150 kiló vagyok, nincs gond a futóművel. 6-7 éve a kormánycsapágy alatti-feletti csavarokat kellett meghúzni, kilazulás miatt volt minimális kotyogás, de ennyi. Ez akkor volt, mikor felhoztam Pestre, 5k km-rel ezelőtt.
70 km/h-nál éreztem csak soknak a sebességet, akkor már a motor is pörög rendesen, rázkódik az egész. Na de ezt alattam csak hosszú lejtőn nyélgázon futja meg. :D
Ezért is akarok feljebb lépni. Jó lenne végre úgy motoron ülni, hogy a kormányvég nem ér a térdembe.

Mondjuk, nekem mással nincs tapasztalatom.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#88044) mumtaz válasza FeniX- (#88036) üzenetére


mumtaz
senior tag

Na ezen én is be sz@rtam a röhögéstől. :D :DD :DDD :C

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#88045) TurpiUrfi2


TurpiUrfi2
tag

és esetleg ő olyan 280 - 300 körül?

https://www.facebook.com/marketplace/item/634773375147074/?ref=search&referral_code=null&referral_story_type=post&tracking=browse_serp%3A808bad61-503c-4f00-8e7d-bac301acc119

(#88046) Rivaul válasza TurpiUrfi2 (#88045) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem biztos hogy Facebookin keresnék robogót. Legalábbis a Te esetben. Ott ugyanis a lerúgottabb példányok vannak. Anno olcsóbbak is voltak. De mpst már ahogy látom, behozták a piaci árat. Tehát szar, drágán. Kepesmotor, Jofogas, Hasznaltauto ebben a sorrendben ahol nézelődnék.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#88047) TurpiUrfi2 válasza Rivaul (#88046) üzenetére


TurpiUrfi2
tag

ok, köszi. lássuk.

(#88048) TurpiUrfi2 válasza Rivaul (#88046) üzenetére


TurpiUrfi2
tag

Hasznaltauto.hu -n valóban nagyobb kicsit a kínálat, de olyan 70%-a fent van a face-n is. De HaHu-n jobb keresni, tényleg.

(#88049) Nikaré


Nikaré
őstag

Sziasztok!
Van közvetlen vagy közvetett tapasztalat Yamaha Nmax és Honda pcx összehasonlításával kapcsolatban. Úgy mint, üzemben tartás, megbízhatóság?
Vagy bármi ami a kettő közötti döntésben segítene.
A felhasználás módja, városi, elővárosi, normál igénybevétel, egy személy, nem futár és nem verseny módban. :)
(a cél, keveset futott km vagy új)
Thx

(#88050) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Helló!

Malaguti CENTRO 50-et szabad venni, van hozzá alkatrész rendesen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.