Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81001) #89309696 válasza sityupityu (#81000) üzenetére


#89309696
törölt tag

Ja, hogy így le lehet mondani simán? Az frankó, akkor oké, úgy csinálom meg majd. Azt hittem erre is kell valami bontós papír, mint autónál.

(#81002) perge666 válasza #89309696 (#81001) üzenetére


perge666
veterán

Szerencsére semmi nem kell.
Elég sok motorral jártam már úgy hogy megvettem,kötöttem rá biztosítást és év közben eladtam mert vagy nem jött be,vagy jó ajánlatot kaptam érte.
Na ilyenkor mindig hagytam hogy leteljen az év,és amikor jött a csekk akkor nem fizettem be,jött egy felszólítás utána pedig az értesítés hogy felmondták a biztosításomat.

Legelső alkalommal írtam a biztosítónak hogy mondja fel a szerződésemet mert eladtam a motort,írta a biztosító hogy küldjem el az adásvételi másolatát vagy várjam meg amíg lejár a biztosítás mert néhány hét volt hátra és ha nem fizetem be úgyis felmondják.
Na azóta nem idegeskedek az ilyeneken.

(#81003) KTMHobby3 válasza sityupityu (#81000) üzenetére


KTMHobby3
tag

Nem pontosan így van. Ha lemondod, akkor minden rendben, még pénzt is kaphatsz vissza. De ha lejár a biztosítás és nem fizeted be határidőn belül a folytatását, akkor "nemfizetés" miatt büntető összeget számítanak fel, ami 2x-ese lehet az éves összegnek. Én jártam így, ezért a fiam "megvette" a motoromat, majd új biztosítást kötött rá. Erre érdemes odafigyelni. Nem készakarva tettem így, csak gondoltam hogy majd tavasszal befizetem az összeget, de kifutottam a határidőből.

(#81004) perge666 válasza KTMHobby3 (#81003) üzenetére


perge666
veterán

Én egyszersem kaptam “büntető összeget” mondjuk nem is mostanában mondtak fel biztosítást.

(#81005) sityupityu válasza KTMHobby3 (#81003) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Én ilyenről még nem hallottam, persze ettől még létezhet.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#81006) sityupityu válasza #89309696 (#81001) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Dehogy van, ez csak egy segédmotor :N Bontós papír a forgalom kivonás miatt kell. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#81007) KTMHobby3 válasza sityupityu (#81005) üzenetére


KTMHobby3
tag

Írtam hogy velem nemrég megtörtént. Talán 2 éve történt. Ha akarod, pontos dátumot írhatok. Beszigorítottak, érthető okokból.

(#81008) nyogo83 válasza KTMHobby3 (#81007) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Nem lehet, hogy ez mondjuk az adott biztosito "szigora"?

Mert az elmult 10evben, evente minimum 1 robogora/kismotorra igy szuntetem meg a biztositast, mert mindig elfelejtettem elkuldeni az adasvetelit/elfelejtem lemondani.
Nagyon nem is szoktam figyelni, melyik biztositonal van, vetelkor az elso amit kidob a netrisk azt kotom, szoval meg tutira se tudnam felsorolni, hogy mi az amikkel nem volt ilyen gondom.

Mindenesetre fura, mert biztositasnal egyertelmu, hogy ha nem fizeted X hataridoig, akkor nem lesz rajta ervenytelen biztositas, cserebe utolag nem szamolhat fel semmit, mert a biztositast elore fizeted, nem utolag.

(#81009) nyogo83 válasza nyogo83 (#81008) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

"akkor nem lesz rajta ervenytelen ervenyes biztositas"

(#81010) mumtaz válasza KTMHobby3 (#81007) üzenetére


mumtaz
senior tag

SMKP-nál soha nem volt így. A biztosító nem számolhat fel semmiféle büntetést. Az a MABISZ határozza meg "fedezetlenségi díj" formájában, ami segédmotoros kerékpárra 0Ft.
Minden más jármű kategóriára számítanak fel fedezetlenségi díjat.

[link]

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#81011) KTMHobby3 válasza mumtaz (#81010) üzenetére


KTMHobby3
tag

Köszönöm a linket.
Sajnos, akkor engem átvágott az ügyintéző csaj. Vagy Ő nem tudta hogy az SMKP nem motorkerékpár. 5 ezer feletti díjhátralékot mondott, amit nem fizettem ki. A biztosító a K&H.

(#81012) Tamás9x válasza KTMHobby3 (#81011) üzenetére


Tamás9x
őstag

K&H egy undormany :D onnan jottem el 34% ot emelt a biztositason.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#81013) KTMHobby3 válasza Tamás9x (#81012) üzenetére


KTMHobby3
tag

SMKP biztosításnál ez biztos hogy nem igaz. Májusban adtam fel a csekket, 3744 Ft. volt. Ez egyáltalán nem sok.

(#81014) tothferenc válasza KTMHobby3 (#81013) üzenetére


tothferenc
senior tag

Honnan tudod, hogy mennyi volt neki elotte? :DD nem a dijat sokallta, hanem az emelest. :B

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#81015) Tamás9x válasza KTMHobby3 (#81013) üzenetére


Tamás9x
őstag

3400-as csekkel járkáltam, az ajánlat most 4700ft-ra szólt. :U
Másik banknál 3700-ra kötöttem meg. Nem a pénz sok, hanem maga a miért is..? 1 motornál a kutyát nem érdekli, de ha van 4-5.. :U

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#81016) nyogo83 válasza Tamás9x (#81015) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Vinora valamikor nyaron fizettem 49xx Ft-ot, az uj 125-os motorra pedig 3200-at.
Elozo evben valami 3400-3700 korul volt, raadasul K&H nekem is.

Igazabol lusta voltam azert az ezresert szorakozni valtassal.

(#81017) KTMHobby3 válasza Tamás9x (#81015) üzenetére


KTMHobby3
tag

Teljesen igazad van. Miért fizetnél többet, mikor abból Te semmit nem kapsz? Az enyém is emelkedett, de ha annyival emelkedett volna mint a Tiéd, én is kerestem volna más biztosítót.

(#81018) energy4ever válasza KTMHobby3 (#81017) üzenetére


energy4ever
addikt

En mar azzon is elgondolkoztam, hogy a GSX-R125-ommel is atmegyek az Allians-hoz. Dragabb lenne kb egy 10essel evente, de mar agyfaszt kapok attol, hogy minden mashova szol es nem latom at. Persze mindent is maskor kell fizetni, stb, stb.

(#81019) KTMHobby3 válasza energy4ever (#81018) üzenetére


KTMHobby3
tag

Érdemes kutakodni, mert nagyon megemelkedtek a díjak. A kötelező Neked semmit nem hoz, de sokba kerülhet. A kocsimnál például megemelkedett 2500-al a díj, de ha újat kötnék, még ugyanannál a biztosítónál is a duplája lenne. Máshol meg mégtöbb.

(#81020) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Sziasztok, egy kis elektronikai segítségkéréssel fordulnék hozzátok.
Vásároltam nemrégiben az ebay-en egy ilyen féklámpa villogtató kis mütyürt az ybr yamahához:

https://www.ebay.com/itm/Universal-Strobe-Controller-LED-Brake-Light-Flasher-Module-Hight-Flashing-6-30V/224193476329?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Annak rendje s módja szerint be is kötöttem, a bal oldali idomban futottak a hátsó lámpához a kábelek, kibontottam az idomokat, a kábelkötegből a fekete (gondolom a test), a kék (helyzetjelző) és a sárga (féklámpa) mentek a lámpához.
Egyenként kipróbáltam őket, és ott blankoltam meg őket, ahol előzetesen az előző tulaj is mókizott valamit a kábelekkel. (talán dobozhoz utólagos lámpa?)
A kis féklámpa-stroboszkópon ugye van Vin meg Vout oldal, (b)lack, (r)ed "+", "-" jelzésekkel. A dobozon lévő feliratokhoz képest mondjuk pont fordítva mentek ki a kábelek szín szerint, de mindegy. Bekötöttem és - tádáá! - semmi nem történt. Működik a féklámpa, helyzetjelző, de nem pulzál.

A leírásban szerepel egy ilyen guglifordítós mondat, hogy :"Note: first connected to the LED lights and then connected to the power, otherwise no flash effect.."
ez mit jelentene pontosan?
Hali!

(#81021) FeniX- válasza FeniX- (#81020) üzenetére


FeniX-
aktív tag

..Mármint, hogy még áramtalanított állapotban miért számítana, hogy milyen sorrendben köti össze az ember? Vagy, hogy melyiket köti rá először? Vagy tényleg számít(hat)?

(#81022) FeniX- válasza FeniX- (#81021) üzenetére


FeniX-
aktív tag

További észrevételek, hogy ha lekötöm a helyzetjelzőt, akkor prímán működik önmagában a féklámpa-villogtatás.

Mikor visszaadom rá a gyújtást (és be van kötve a helyzetjelző is) akkor viszont a helyzetjelző villog párat, ahogy a féknek kéne.

Konklúzió: A közös testre kötöttem a kütyüt, és nem kifejezetten a féklámpa testjére. (bár, ott amúgyis közös a test az izzó két szálának.)
Kipróbáltam azt is, hogy szétkötöttem mindent és újra összekötöttem, de először a led felé menő kábeleket.

Ugyanaz.
A helyzetjelző bevillog gyújtásra, a fék nem villog. Helyzetjelzőt lekötve villog a féklámpa.
:)

Amatőr kérdés: Esetleg a testet nem kéne bekötnöm a doboz fele? (azt csak simán hagyni, ahogy volt?)

[ Szerkesztve ]

(#81023) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Az izzó az egy sima led-es BAY15D -fajta.

(#81024) FeniX- válasza FeniX- (#81023) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Megfordítottam ma próbaképpen a "villogtatóból" jövő test kábelek sorrendjét is, de ugyanaz a hatás.
Talán ezzel az izzóval nem is lehet ezt megcsinálni? Amelyik hamarabb kap áramot (helyzetjelző) az villog, aztán soha többet, amíg áram alatt van.

(#81025) nyogo83 válasza FeniX- (#81024) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Ha az YBR-rol van szo, akkor ott elvileg a feklampanak a sarga a kapcsolt pozitiv, azt kellene megszakitani es a villogtato Vin-jere a lamapa fele meno kabelt kotni, a Vout-ra pedig a lampara meno kabelt.
A feketet meg siman a testre/fekere kotni.

Ha igy nem mukodik, akkor eleg erdekes kutyu.

Szerk:
Ha pedig ugy van megcsinalva a villogtato, hogy a pozitivat es a testet is megszakitja egyszerre, akkor pedig valahogy csak a feklampa testjet kellene kulon megszakitva rakotni a villogtatora a sarga kabellel egyutt.
De akkor meg eleg elb*sztt elektronika, mert ritkan lehet ezt megcsinalni barmolas nelkul.

[ Szerkesztve ]

(#81026) FeniX- válasza nyogo83 (#81025) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Igen, a sárgára van kötve!
A kék a helyzetjelző.

Úgy kötöttem be, ahogy mondod. Sárga a kábelkötegről -> doboz -> lámpa felé.
A testet ugyanúgy.

Még egyszer leellenőriztem, de sajnos ugyanaz. Gyújtást ráadva a helyzetjelző villog, a féklámpa nem. Ha azt külön kikötöm, akkor a féklámpa villog.

[ Szerkesztve ]

(#81027) nyogo83 válasza FeniX- (#81026) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

A testet ne szakitsd meg, azt kapja direktbe.

(#81028) FeniX- válasza nyogo83 (#81027) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Mármint, a kütyün lévő testkábeleket akkor ne kössem be sehova? Oké, du. kipróbálom.

(#81029) nyogo83 válasza FeniX- (#81028) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

De, kosd be, mskepp nem fog menni.
A ket testkabelt nyugodtan kozositve kotheted a motor testkabelere.

(#81030) FeniX- válasza nyogo83 (#81029) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Most ezt nem teljesen értem. Hogy gondolod?
A mostani az imígyen van, de ugye az nem jó.

Balról jönnek a kábelek, jobbra van a lámpabúra.

(#81031) nyogo83 válasza FeniX- (#81030) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

A fekete testek legyenek osszekotve egymassal. Tehat a motor testkabele megszakitatlanul menjen a hatso lampahoz es eghes kosd meg hozza a villogo ket (de minimum a Vin reszen levo) fekete testkabelet.

(#81032) FeniX- válasza nyogo83 (#81031) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Köszi, hamarosan "faragok" hozzá még vmi közdarab-kábelt, és kipróbálom.
Hogy szoktál a legkönnyebben elosztható kábelvéget gyártani? :)

(#81033) nyogo83 válasza FeniX- (#81032) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Dupla saruval:

Viszont ennel figyelni kell a megfelelo szigetelesre, olyan szilikon szigetelo gumit kell huzni ra, ami rendesen takarja.

Ha nincs eppen itthon, akkor betoldok egy rovid kabelt a saruba es arra rakok plusz egy sarut.
Ha csak "csapolni" kell, akkor kabelre csatlakozos leagazot:

[ Szerkesztve ]

(#81034) FeniX- válasza nyogo83 (#81033) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Nagy királyság, sajnos szinte alig ismerem ezeket a technikákat.
Most egy Y-t forrasztottam, de délutánig alig bírom ki, hogy nem próbáljam ki. Jó lenne, ha működne. :) még azzal együtt is, hogy tudom, hogy szabálytalan és nem fogom használni, de ha már ennyit nyűglődtem vele... :)

(#81035) cappa72


cappa72
nagyúr

Na végül meglett. Alacsony motor kellett, így a Motorhispania Furia lett belőle (Rieju RR lehetett volna még).
Nem vagyok rá büszke, mert foglalkozós motort vettünk (kevesebbért, mint amit eredetileg szántunk rá), de a pénzügyminiszter nem hagyta jóvá a kiterjesztett költségvetést. :B
Így marad a játszadozás (ami azt is jelenti, hogy később a most megspórolt összeget úgyis rálocsoljuk).
Viszont ha borul vele a kisasszony, akkor kisebb lesz az értékvesztése - tudom ez hülyén hangzik, de ezt is belekalkuláltuk.
(Képet nem oszthatok lányom engedélye nélkül, ebben megegyeztünk már korábban)

De legaláb AM6-os. És hát úgy tűnik mindenféle fojtást kivettek belőle. Hm... nem motoroztam sokat életemben, de ez mintha elég jól menne.
Éjszaka kint aludt, és úgy indult második rúgásra, hogy az elsőt direkt nem indulásra szántam. Remélem ez azért annyira nem rossz jel.

A kapcsolókról, visszajelzőkről inkább nem mondok semmit, vesszen ez a téma homályba (majd szépen átvezetékezem, és a megfelelő visszajelzőt a megfelelő színhez teszem majd...)

A kérdésem jellemző, mert sok ellentétes infó kering.
Ha már megvettük, első az olajcsere: 10w40 (ahogyan néhány vlogger állítja), máshol viszont rendes váltóolaj 75w80 /90/

Merre van vajh' az igazság?
(utóbbi 75w80/80w90 mintha előírás lenne, szóval azt a 10w40-es normál motorolajat nem értem; persze nem is értek hozzá)

A keverék, azt ha jól olvastam itt, akkor 1:40 (5liter benzin, 125ml 2T olaj).
Igenám, de mindegy, hogy milyen 2T olaj megy bele?
Mol Arol 2T vs Motul 710 2T (mintha két végletet írtam volna).
Vagy ha most először a Mol-t használom, de később jellemzően a Motul-t akkor ennyitől még nem károsodik/hat maradandóan a blokk, ugye?

Tényleg nagyon (an)alfabéta vagyok még, de igyekszem tanulni.

Egyúttal megköszönm a segítségeket, amiket hsz-ben és privátban is kaptam!
:R

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#81036) FeniX- válasza cappa72 (#81035) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Hali, ezt a cikket mindig ajanlani szoktam a témában. Kár, hogy a "Bunny" már nem cikkez a totalbikenak.
https://totalbike.hu/robogoblog/2012/03/18/ennyi_oromot_ennyi_penzert/

(#81037) energy4ever válasza cappa72 (#81035) üzenetére


energy4ever
addikt

Valtoolajjal kuplungot kenni? :F

(#81038) FeniX- válasza FeniX- (#81034) üzenetére


FeniX-
aktív tag

Sajnos, így sem működött... egyelőre visszakötöttem mindent úgy, ahogy volt. :) Legalább, legközelebb fogom tudni, hogy melyik kábel melyik lámpához tartozik.
Köszönöm a segítséget mindenesetre!

(#81039) KTMHobby3 válasza energy4ever (#81037) üzenetére


KTMHobby3
tag

Lehet hogy Neked új, de sok motornál így működik.

(#81040) tothferenc válasza FeniX- (#81038) üzenetére


tothferenc
senior tag

Egy sima dc tappal, vagy akkuval kiprobaltad, direktbe kotve? Akkurol IN oldalra fekete-negativ, piros pozitiv, OUT oldalrol meg racsipeszelni a ledet.

i5 2500k + 8GB RAM + Gigabyte R9 270X 4GB ~ iPhone 13 mini - MediaPad M3

(#81041) cappa72 válasza energy4ever (#81037) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nem értek hozzá, szóval akármi is lehet az igazság, és annak az ellenkezője is. :B

@#81039 KTMHobby3
[itt is ez a kérdés a kommentek között] YT alert!

Másik videón 5w40 racing ment bele.
Egy harmadikban meg nem tudom (finn volt a videó, és nem láttam hogy miféle volt)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#81042) Tamás9x válasza cappa72 (#81041) üzenetére


Tamás9x
őstag

Nedves kuplunghoz való 10W40 vagy 5W40 kell bele, ha egyben van a hajtás, és kuplung...
nekem is egyben van. Repsol 10W40 racing.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#81043) cappa72 válasza Tamás9x (#81042) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszi!
Próbálkoztam közben én is keresni.
bácsmotornál írják, hogy motul transoil, sae10w40 hajtómű/váltó olaj - mindezt az AM6 kategóriában.

És akkor - ha jól értelmezem - ez nem sima motorolaj (ami a 4 ütemű autókba való 10w40), hanem a kifejezetten hajtóműolaj.
Mondjátok ám, ha félreértenék valamit, így majd 50 évesen lett meg az első motor, foglalkozós, tehát valahogyan meg kell tanulnom, legalább annyira, hogy ne féljek tőle.

Esetleg a 2T olajra van javasolt olaj? (most Mol Arol 2T van, és azért ma kéne menni már végre egy kicsit)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#81044) Repsol600 válasza cappa72 (#81041) üzenetére


Repsol600
addikt

Gyári előírás szerint a váltóba szintetikus 75w90, keverékbe szintetikus 2t olaj kell.
Jó lehet még a 10w40 motorkerékpárba való olaj is, mert sok kis 4t-nek van egybe a motor olajzás a váltóval, kuplungal, ezért ebbe van valami adalék is gondolom.
De pl én úgy vettem az Ryz-t, hogy 2t olaj volt a váltóba is. :))

Elvileg kis ideig az Aroltól sem lehet baja, max jobban füstöl és köpköd, ezért nem igazán ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#81045) stellaz


stellaz
addikt

Sziasztok!

Itt lehet felszerelést hirdetni? Vagy a hardveraprón lehet/érdemes?

Zoli

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#81046) energy4ever válasza stellaz (#81045) üzenetére


energy4ever
addikt

Kimondottan tilos a forum ezzen reszen a hirdetes.
Szerk: Basszus beneztem a topikot. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#81047) cappa72 válasza Repsol600 (#81044) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszönöm.
Egyszer csak-csak képbe kerülök.

Este megyek a szomszéd városba, talán találok valami értelmesebb 2T olajat.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#81048) Tamás9x válasza cappa72 (#81047) üzenetére


Tamás9x
őstag

Igazából teljesen mindegy mit veszel bele, hacsak nincsenek extra igényeid, azaz nyél gázon közlekedsz vele, magasabb hőfokon mint az átlag, és nagyon nagy fordulaton :)

Én felülök rá Nyíregyházán, és küldöm neki Győr-ig, közbe megállok 2-3* max, tankolni... ami a torkán kifér... így inkább "racing, full szintetikus aminek elméletben jobba hő tűrése, és nem veszt a viszkozitásából. De nem esek kétségbe ha tesco-s full szintetikus kerül bele mert épp nincs másik, max fele annyi idő alatt cserélem le mint a repsolt.

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#81049) cappa72 válasza Tamás9x (#81048) üzenetére


cappa72
nagyúr

"Nyélgáz..." :D
Még ott vagyok, hogy kb. tanulok motorozni. Talán harmadikig már felváltottam. Ennyit a nyélgázról. :DDD Majd később lehet, de most még csak mellékutakon, földúton, ilyesmi helyeken próbálgatom.
Na meg hát én csak másodhegedűs vagyok, lányom őrült meg a motorért (és rántott magával engem is).

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#81050) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Elgondolkodtam..Lehet vissza kéne vinni az 1 éves 125-ös Liberty-t...Lecserélni. ;]
Szerintem egész korrekt ár: [link]
Hátha valakit érdekel, karácsonyig akciós. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.