Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77001) sityupityu válasza nyogo83 (#76996) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

+1, én sem látok semmi komolyabb problémát, szinte mindegyiken átestem én is amikor megvettem a 180 4T-t. A vízpumpán is. Már kb egy éve nálam volt amikor észrevettem, hogy finoman gyöngyözik a deklinél. Amikor szétszedtem kiderült, hogy a lapátokból is hiányzik kettő. :) Ez tényleg egy tizenéves motor amihez nemigen nyúltak hozzá. A gumi-műanyag alkatrészek megadják magukat...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#77002) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Egy kis helyzetjelentés!

Múlt szombaton a szerelő elszállította a motort. Végül kapott új dugót és gyűrűket, plusz nagyrészt be is járatta. Ezen felül a karbit újra eltakarította és tett be új tűt, illetve egy tök új automata szivatót is kapott. Ma teljesen simán hazarobogtam vele és köszöni jól van a motor. Korrekt volt a szerelő. :R Nem kért egy fillért sem. Sőt, felajánlotta,hogy vissza is szállítják hétvégén, de mondtam,hogy ma belefér,hogy elhozzam. Mondjuk lefagytam...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#77003) KTMHobby3 válasza V.Stryker (#77002) üzenetére


KTMHobby3
tag

Örülök hogy jól végződött a történet. Ez így tisztességes. Gondolom, ezután is hozzá viszed majd a motorodat. Kívánom legyen sok örömöd benne!

(#77004) V.Stryker válasza KTMHobby3 (#77003) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem viszem hozzá, mert messze van és itt helyben is van szerelő. Amúgy rendelt hozzá még üléshuzatot grátisz, de nem talált rá a méret, hiába írta a nagyker hogy jó a típushoz, így mondta, hogy sorry, hiába ígérte be, nem jó rá.
Jah, korrekt az öreg. Személyes sértésnek venné, ha szar lenne amit átad. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#77005) perge666 válasza V.Stryker (#77002) üzenetére


perge666
veterán

Na szuper,akkor széles utat és gumifákat. :D

(#77006) Runner_fxr válasza nyogo83 (#77000) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Gilera Runner klubban ajánlották a srácot, XXII. kerületben szerel. Nekem eddig háztól házig vitte hozta a motorom, korrekten lefényképezi amit lát és hozza is vissza azokat az alkatrészeket amiket kicserélt. [link]

Azon gondolkodtam, hogy ha elkészül a sárga/szürke Runner, nem feltétlen akarom napi használatra befogni, ahhoz túl értékes, meg azért lássuk be, nem is a leggazdaságosabb megoldás, már ami a fogyasztását illeti. Van egy másik 125-ös Runnerem is, egy régebbi, először arra gondoltam ez lesz a rohangálós igásló, ezt annyira nem félteném, de ahhoz meg sokat fogyaszt. Valami 4T 125-ös gépet vennék mindennapi használatra, a régebbi Runner meg megy eladásra. 4T 125-ből mit ajánlanátok? Valami ilyesmire gondoltam [link]

(#77007) nyogo83 válasza Runner_fxr (#77006) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Ha bejon a Scarabeos vonal, akkor inkabb neznek Liberty-t vagy Kymco Agility-t.
Sajnos a Scarabeo rotax blokkjaval es alkatreszekkel be lehet szivni, ha belefutsz egy kevesbe karbantartott peldanyba.
Libertynek ezereves bevalt Piaggio blokkja van, alkatreszt mindenhol talalsz hozza (bontott cuccokkal szinten tele van minden). Kymco Agility-vel ugyszinten nincs gond, nagyon megbizhato, ismerek futart aki azzal nyomja mar tobb eve minden nagyobb gond nelkul.

(#77008) nyogo83 válasza Runner_fxr (#77006) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Storno a Scarabeos kommentem, nem figyeltem rendesen az evjaratot :B

Ez mar boven az uj Scarabeo, ami a Piaggio Leader blokkot kapta meg (Beverly , Liberty 125-os) miutan az Aprilia a Piaggio csoporthoz kerult.

Szoval teljesen okes ez is, csak 2005-2006 utanit kell nezni belole. :K

(#77009) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Felkerült az új Pwk 24-es karbi egy 4t 125-re.
alapon megy, lassan húzva neki tökéletes, de nyél gázon torpan, és fullad.
Szerintem túl sokat kap, kevés a levegő, gyertyát még nem néztem.
Van bármi amire figyelni kell ilyen karbiknál?

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#77010) nyogo83 válasza Tamás9x (#77009) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Ez powerjet-es karbi, ha jol remlik.
Amiatt fullad nyelgazon, mert akkor kap plusz benzint a powerjet fuvokan keresztul. Ha amugy jol veszi a lapot es jonak tunik a keverek, akkor meglehet probalni a powerjet fuvokajat kisebbre cserelni.

(#77011) Tamás9x válasza nyogo83 (#77010) üzenetére


Tamás9x
őstag

Igen plusz fúvókás, amúgy van bármi létjogosultsága 4T-nél? mert 2T-be bele tud szólni, azt már tapasztaltam, ha más nem akkor kikötöm.
Olcsóbb volt a PWK-s mint a sima, ezért esett erre a választás.


[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#77012) nyogo83 válasza Tamás9x (#77011) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Bele tud, de igy utolag gyarit lecserelve azert eleg maceras beloni.

4T-nel altalaban a siktolattyusnal es a CV-s karbiknal is van hasonlo rendszer, csak az gyorsitopumpas, ott egy kisebb "benzinpumpa" spriccel be plussz uzemanyagot hirtelen gazadasnal.

A legegyszerubb a gyari motornal ha ledugozod es ugy lovod be karbit.

(#77013) Tamás9x válasza nyogo83 (#77012) üzenetére


Tamás9x
őstag

Ha jól emlékszem, a PilotJet-et akkor kell kiesebbre cserélni, ha a levegőcsavart maxra kicsavarva van meg az alapjáratom?
Ha a szívó oldalon lévő alapjárati levegő csatornát lefogom akkor megfullad, ergo nem szívhat máshol.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#77014) nyogo83 válasza Tamás9x (#77013) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Igen, probald meg kisebbel, gyanus hogy sok neki. De mindenkepp nez majd ra a gyertyara is.

(#77015) Tothgera30 válasza Runner_fxr (#77006) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A kinézett Scarabeo is jó vonal (bár az ára talán gyanúsan olcsó), esetleg 125-ös Liberty (előbbi vizes, utóbbi levegős). Én ezt a két vonalat lesném, Piaggio blokkal főképp. Annyi bajom van a Liberty-vel hogy szúrja a szemem hogy hátulra csak 14"-es kereket szereltek, így számomra a maxi Scarabeo kedvesebb.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#77016) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Üdv urak.

Egyik cimbim venni akar 50ccm/70ccmrobogót.

Csak karbis és viszonylag újat szeretne.

Tetszik neki az aerox, de tetszik neki az aprilia sr50 is, a factory. Viszont a piaggio blokkal nekem van félelmem. Mégpedig a vízpumpa, hogy belül van, nem úgy, mint a minarellinél..
Szerintetek van ennek valami hátránya? Gondolom csak akkor, ha beszarik.

Tudtok egy-két tapasztalattal szolgálni, vagy tanáccsal.

Kőszi előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#77017) sityupityu válasza SoulReaver (#77016) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

A minarelli-ben valóban jobb, de ettől sem kell félni annyira. Én nyugodt szívvel ajánlom.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#77018) SoulReaver válasza sityupityu (#77017) üzenetére


SoulReaver
veterán

Köszi a választ! Azt hittem lesz több tapasztalat :D

Ma voltunk megnézni egy factory-t, de inkább hagyjuk...

MÁS:
EZ az akkus ütvecsavarozó, 190Nm forgatónyomatékkal, elég lenne nekem a a főtengely anya leszedéshez és a kuplungéhoz? Így nem kellene vennem kompresszort és légkulcsot... Sokat spórolnék vele.

(#77019) sityupityu válasza SoulReaver (#77018) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Hát én mást nem tudtam írni. :) Volt SR-em és egyiknél sem volt gond. Egyik ismerősömnek van egy 2008-2009 körüli darabja ami újkorától van nála, és még mindig nem kellett ezzel a dologgal foglalkozni, pedig van km benne rendesen.

Ha tényleg tudja ezt az értéket, akkor simán le tudod vele szedni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#77020) nyogo83 válasza SoulReaver (#77018) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Legtobb fotengely anya meghuzasi nyomateka 50-esnel 30-60Nm kozott van (kuplung szinten 40-60 korul) tipustol fuggoen, szoval boven eleg hozza meg ha csak a toredeket is tudja.
A lenyegi konnyites itt ugye az, hogy ne kelljen blokkolassal bajlodni.

[ Szerkesztve ]

(#77021) SoulReaver válasza sityupityu (#77019) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nem hangzik rosszul.

(#77020) nyogo83

Elvileg akkor elégnek kell lennie nekem is. Jó lenne függetlenné válni a szerelőktől, mert sok időt és energiát spórolnék vele. Annyi tapasztalatom van már, hogy mit, hogy kell szétszedni, összerakni. A csapágy csere is könnyebb lenne. Viszont a kihajtásba nem tudom, hogy milyen olaj kell, ha leeresztem, utána csak frisset kapna oda is.

:R

(#77022) nyogo83 válasza SoulReaver (#77021) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

10w30-as hajtomuolaj, 110ml.

(#77023) SoulReaver válasza nyogo83 (#77022) üzenetére


SoulReaver
veterán

Köszönöm!

(#77024) Tothgera30 válasza SoulReaver (#77018) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ha szép, megkímélt állapotú Factory-t fogsz ki, az nagyon sokéig tartós darab lesz. Bár tuningolási/fejlesztési céllal lehet inkább egy SR50R lenne a tuti befutó.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#77025) d@vee válasza nyogo83 (#77022) üzenetére


d@vee
őstag

Ez általánosan mindhez jó, vagy mindegyiknek külön kötelezően a gyárit kell használni?
Mert ami írtál, az konkrétan van is itthol, de az enyémhez a gyári oldal 75W85-öt ír. De ami benne van, már full fekete, muszáj cserélni.

Ja

(#77026) energy4ever válasza d@vee (#77025) üzenetére


energy4ever
addikt

Irhatnank, hogy altalalnosan mindenhez jo, de ha valaki belerakja egy kivetelbe!? :F
Pl nalam a GSX-R kezikonyvebe megneztem milyen olaj valo a blokkba:
Ha a SAE 10W-40 motorolaj nem all rendelkezesre akkor:

Kulso homerseklet alapjan:
-20C-tol +30C-ig 10W-30
-20C-tol felfele barmeddig: 10W-40 10W-50
-15C-tol felfele barmeddig: 15W-40 15W-50
-10C-tol felfele barmeddig: 20W-40 20W-50

Es ez egy komplett blokk-ert felelos kenes, ami joval osszetettebb/erzekenyebb mint egy-ket fogaskerek a vegkihajtasnal.

(#77027) nyogo83 válasza d@vee (#77025) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Nem biztos hogy beletennem.

Ha a 10w30-as is hajtomuolaj, akkor azert van kulonbseg rendesen a 75w85-hoz kepest.
Hajtomuolajoknal maskepp van a viszkozitas jeloles, van hogy valaki sima motorolajat rak helyette. Olyankor pl a 75w90, 75w85-os hajtomuolajnak megfelel a 10w40-es, 10w30-as motorolaj. De ebbe nem melyedtem bele, nem vonz a tribologus szakterulet :))

Igazabol legkisebb kiszerelessel megveszed (meg ha Motul, akkor is 3-5k az 1L), aztan jopar cseret meglehet csinalni.

Mondjuk lehet mar irtam, de en altalaban olyan vegattetelnel ahol ismeretlen mikor volt cserelve, leeresztem, belerakom az eloirt mennyiseget. Megyek vele 20-30km-t, aztan lecserelem ujra, mert sok mocskot ki tud hozni ami lerakodott evek alatt.
Ilyenkor jol jon, ha nem csak az eloirt mennyiseget veszi meg az ember.

(#77028) Tothgera30 válasza nyogo83 (#77027) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...valaki sima motorolajat rak helyette... - Ez viszont veszettül érdekelne, pro/kontra hogy mégis milyen hatással van a fogaskerekekre, csapágyakra.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#77029) nyogo83 válasza Tothgera30 (#77028) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Ezt passzolom, kivancsi lennek ra en is, leegyszerusitve laikusok szamara. :)

Ezzel a temaval amcsi Honda Silverwing meg Honda SH forumon talalkoztam. Az 150-es SH-nal peldaul a gyari service manual 10w30-as motorolajat vagy 75W80-as hajtomuolajat ir a vegattetelbe.

(#77030) szabcsab válasza SoulReaver (#77018) üzenetére


szabcsab
csendes tag

Bőven jó ez az ütvecsavarozó, csak figyelj oda, mert ez az ár nem tartalmazza az akkut és a töltőt!
Ha azokat is meg kell venned, akkor igen sok lesz a végösszeg!

[ Szerkesztve ]

(#77031) SoulReaver válasza szabcsab (#77030) üzenetére


SoulReaver
veterán

Basszus tényleg. Köszi, hogy szóltál :)

Találtam közben egy full mindene meg van gépet..

Ezt vagy Ezt

[ Szerkesztve ]

(#77032) vittgen


vittgen
aktív tag

Üdv fórumtársak!
Van valaki(k)nek tapasztalata Suzuki Sepia AF-50-nel??

(#77033) perge666 válasza vittgen (#77032) üzenetére


perge666
veterán

Nekem Address volt tizenpár éve,az úgy tudom a Sepia elődje.
Szuper kis moci volt,szerettem,pörgött is,csak végsebessége volt elég kevés 55km/h.
Na meg a kis kerekei a hátránya.

(#77034) vittgen válasza perge666 (#77033) üzenetére


vittgen
aktív tag

Köszi...
A terhelhetősége...??
Én 108 kiló vagyok!! :B

(#77035) energy4ever válasza vittgen (#77032) üzenetére


energy4ever
addikt

Kepeken nem latszik, de irto kicsi robogo! Nekem hasonlo motorom van csak, de sok alkatresz eggyezik!
A sepiat 2 eltero villaval szereltek. Van tarcsafekes, es dobfekes is. 2T blokk, van tuning ia hozza(legalabbis regen volt).
En nem vennek ilyen kis motort, nem mozogja ki az uthibakat.

108KG vagy, akkor felejtsd el. Raulsz es lekkoppan az egesz. Egyenes uton sem birna szerencsetlen! Ha fele annyi se lennel, itthoni utakon akkorsem lenne ajanlott!

[ Szerkesztve ]

(#77036) perge666 válasza vittgen (#77034) üzenetére


perge666
veterán

Ahogy előttem is írták,ilyen súllyal szerintem is felejtős.

(#77037) d@vee válasza nyogo83 (#77027) üzenetére


d@vee
őstag

Nos, 80W90 hajtóműolaj van a közeli boltban. Volt egy kis időm, beszaladtam megnézni, ez van legközelebb a gyári előírthoz. Ez jó lehet bele?
"... Megyek vele 20-30km-t, aztan lecserelem ujra, mert sok mocskot ki tud hozni ami lerakodott evek alatt."
Ezt én is így akarom, veszek egy litert aztán elég egy jó darabig.

Ja

(#77038) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Szerelési segítség kéne:
Az olajszivattyút tenném vissza, de állandóan marad egy kis rés. Van valami trükkje?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#77039) V.Stryker válasza V.Stryker (#77038) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hátha így könnyebb. :)

Elnézést a minőségért.. nem vágtam meg. :D

Előzmény.

Jelen helyzet.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#77040) nyogo83 válasza d@vee (#77037) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Nincs olyan hatalmas elteres a ketto kozott, ha csak ez van akkor siman jo. Picit surubb hidegen/melegen, de elenyeszo.

(#77041) d@vee válasza nyogo83 (#77040) üzenetére


d@vee
őstag

Akkor veszem, köszi :R

Ja

(#77042) nyogo83 válasza V.Stryker (#77039) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Nem igazan van trukkje. A fotengelyt mozgatva finoman be kellene mennie a helyere.

Kifele konnyen jott? Csak azert kerdezem, mert nincs elottem most a service manulja, hogy a blokkon belul csapagyba vagy az ontvenyben kikepzett zsakfuratba kell a meghajto tengely vegenek belemennie.

Talan annyival lennel elorebb, ha levenned a deknit es kezzel tudnad mindket iranyba finoman mozgatni a fotengelyt, nem csak egyiranyba a berugokarral.

(#77043) V.Stryker válasza nyogo83 (#77042) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Esetleg ez számít valamit vagy rossz az irány?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#77044) st6969


st6969
őstag

Üdv,
egy barátomnál áll minimum 8 (!) éve 2 robogó. Egyik sem úgy lett lerakva, hogy működött, de arra sajnos már ő sem emlékszik, hogy mi volt a bajuk. Ismeritek ezeket a típusokat? Az egyikre "Honda Leader" van írva, de neten szinte semmit nem találok ilyen néven. A másik Amerigo Bolivar. Ehhez találhatók alkatrészek.
Igazából a kérdésem annyi lenne (bár sejtem a választ), hogy érdemes lenne szerintetek foglalkozni bármelyikkel is (szerelőt keresni, kitisztíttatni, ismeretlen hibát kijavíttatni, megalkudni a mocira a barátommal...)? Vagy inkább 150 körül venni egy Piaggio NRG-t / Aprilia SR50-et? Én inkább erre hajlanék, mint elkezdeni valami bizonytalant javíttatni.
Ezekről van szó:




Mit gondoltok? Köszi a választ :R

(#77045) SoulReaver válasza st6969 (#77044) üzenetére


SoulReaver
veterán

Szerintem ezeket el kell ásni valami pusztán és nagyon sok pénzt meg hajat spóroltok rajtuk :)

(#77046) st6969 válasza SoulReaver (#77045) üzenetére


st6969
őstag

:DDD :C
Gyanítom ez lesz a sorsuk :))

(#77047) vittgen válasza energy4ever (#77035) üzenetére


vittgen
aktív tag

...és
-perge666-

Köszi szépen! :DDD

(#77048) FeniX-


FeniX-
aktív tag

Halihó, sajnos a bws-nek vacak az első villája, és a kormánycsapágy is kotyog.
Az egyik szerelő, akihez elvittem külön a villát azt mondta, hogy ő úgy tudja, hogy az összes ilyennek vacak mamár a szerkezete és nem nagyon érdemes / lehet felújíttatni.
(Az új alkatrész meg 80 rongy körül van)
Honnan lehet tudni, hogyha valamilyen használtat vesz az ember, akkor az jó eséllyel még jó lehet?
A mostani tök száraz, 2 nap alatt ugyan "kimozgattam" (wd40 intenzív használatával), de semmit nem csillapít, és sokszor ha tolásból nyomom le az elejét, akkor nem rugózik, hanem inkább előrefele szét akarna esni. :)

(#77049) nyogo83 válasza V.Stryker (#77043) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Lehet az lesz a megoldas...Legalabbis az olajpumpa blokkba becsuszo reszen is latszodik, hogy kulonbozo szinu a resze ami bemegy a blokkba es a kelette levo meg oxidosabb. Lehet eleve megvolt az a hezag es annyit kilogott.

Megbprobalhatod meg, hogy a tengely menten betolsz valamit a blokkba es lemered, hogy meddig tud a tengely bemenni, majd atmered az olajpumpa tengelyere, hogy biztosra menj.

Igazabol eszre fogod venni, ha nem fog ott tomiteni rendesen.

(#77050) Dtomka


Dtomka
veterán

Van itt olyan közületek akinek van\volt Piaggio NRG MC4 robogója?
Néztem, és 2014 ~350-380 k ba kerül. Miért? Yamaha Aerox és Aprilia Sr 2014 es sokkal drágább. Ennyivel rosszabb lenne a Piaggio?
Ha nem akkor lehet ennél fogok maradni :)

Illetve méretileg kisebb mint az említett robogók?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.