Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#60001) mumtaz válasza Lauda (#59993) üzenetére


mumtaz
senior tag

Azzal sosem volt bajom, ha valamire időt kellett szánni. Nálam nagyjából akkor kerül valami közelebb a szívemhez és attól érzem igazán sajátomnak, ha nem csak megvenni kell, hanem időt is szánni rá. Ettől érzem igazán sajátomnak. Tehát, ha dolgoznom kell rajta, az nálam inkább előny, mint hátrány. Viszont ez elég nagynak mondható beavatkozás. A blokk szétszedésével nincs semmi bajom, bár célszerszámmal könnyebb lenne. Inkább ezzel van gond a főtengellyel.

Közben leveleztem egyet a tulajjal. Természetesen elfogadta, hogy be kell szállnia, hiszen ez eleve része volt az alkunak.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#60002) Lauda válasza mumtaz (#60001) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt maximalisan meg tudom erteni, en is szeretek elbabralgatni a dolgaimmal, ezzel a joggal is inkabb az a bajom, hogy nem kell rajta igazibol semmit sem csinalni. :D :) Innen a topikbol van egy titkos segitsegem :DDD , csak nem szeretnem elarulni ki az, nehogy mas is raszaljon, igy is elege lehet velem. ;] ;) Na szoval ovele beszeltuk, hogy a legszuroben levo kis benzines trutyi, az a szivo membran problemat jelzi, valoszinu cserelnem kellene majd. Annyira viszont nem veszes a jelenseg es a motoron sem venni eszre, hogy erotlen lenne, nem indulna stb, szoval egyelore azt nem bantom. A lengescsillapito gumiharangokat probaltam kicserelni, a bal oldalit nem sikerult a fekbuci miatt, szet kene kapni a telot, rendelek majd szimmeringet hozza es utana. Ezen kivul lekaptam a variot, semmi teendo (bar a gorgoket meg majd atnezem a mernokom tanacsara :D ), tobbi minden oke, csak hasznalnom kell a mocit. ;) Imadom ezt a kis jogot, minel tobbet hasznalom annal jobban. Kicsi, konnyu, olyan ero van benne mint a szuzmaria, orom vele a motorozas.

Ennek orulok es foleg hogy be is tartja amit vallalt, nem az a fajta elado, aki egy ilyen utan fel sem veszi a telot mikor keresed. :R

[ Szerkesztve ]

(#60003) ludsimon válasza Lauda (#60002) üzenetére


ludsimon
veterán

Két ember lehet: Den, dzso22. :)

undefined

(#60004) mumtaz válasza Lauda (#60002) üzenetére


mumtaz
senior tag

Most vagy kell valaki, aki meg tudja csinálni a kiszedett főtengelyt, vagy kellene egy bontott főtengely. Bújom a netet, de eddig semmi. Ha valaki véletlenül találna, az légyszi, szóljon. JetForce TSDI-ről van szó.

Köszi.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#60005) üszök válasza mumtaz (#60004) üzenetére


üszök
őstag

Megkérdezem neked a főtengelyt. Tudok egy ilyen használaton kívüli blokkot. Lehet egyben is eladó.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#60006) Bilux válasza Den (#59992) üzenetére


Bilux
veterán

Köszönöm :R üveghangon 14.7 egy vacak digitális voltmérővel

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#60007) Casoli válasza ludsimon (#59998) üzenetére


Casoli
őstag

Esetleg próbálj meg gyalog közlekedni. A folyamatos sírásod már tényleg közröhej :DDD

mumtaz: Tényleg egy vagyon az új főtengely. Kicsit jobban jártál volna egy fekvő Minarelli blokkos mocival. Ahhoz aprópénz minden.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#60008) Redneck


Redneck
veterán

Nekem tízezres fordulattól jelentkezik valami csörgés féle a Derbi blokkban. Illetve szerintem, a szerelő nem tapasztalt ilyesmit.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#60009) Casoli válasza Redneck (#60008) üzenetére


Casoli
őstag

Ugye azt vágjátok, hogy a váltóban vannak görgők amiknél teljesen normális ha egy picit zörögnek? Ugye ez adódhat a minimális kopásból is.

A blokkszéthúzó felajánlást köszönöm, de nekem egy ilyen művelet több hét, egyszerre soha nincsen fél óránál több időm motort szerelni.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#60010) Redneck válasza Casoli (#60009) üzenetére


Redneck
veterán

Épp ezért nem merem forgatni sem, de ha elhozom jövő héten akkor megnézem mi a kotta. Nem szeretném de ha kell télen blokk felújítás. Mondjuk még nem tudom miből... :W

Szerk:
Egyébként annyira nem vágom a 6 sebességes Derbi EBE/EBS blokkokat.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#60011) Casoli válasza Redneck (#60010) üzenetére


Casoli
őstag

Ja hogy váltós a tiéd. Na abban görgők nem lesznek. 10ezres fordulat, na az nekem új. Ilyen magasra van hangolva az a kis 50es henger?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#60012) mumtaz válasza üszök (#60005) üzenetére


mumtaz
senior tag

Köszönöm Szépen.

Casoli: Ez igaz, hogy ehhez egy vagyon. A speedfightomhoz is baromi nagy a kínálat mindenből. Mondjuk az fura, hogy a "boltok" nem listázzák a Jetforce-hoz a kuplungot sem, pedig egy az egybe ugyanaz, mint a Speedfighté. Sőt, a héten a speedfightét raktam át a Jetforce-ba. Csapágyméretek is ugyanazok és a varió is. Csak a főtengely nem. Amié érthető a kompresszor excentere és az önindító miatt is.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#60013) mumtaz


mumtaz
senior tag

Tegnap felhoztam azt az egy idomot, ami műgyantás javításra is szorul. Ezt valaki házilag nagyon gányul már "javította". Ráadásul műgyantával.

Nagy méret

Ezt már én törtem el. Mármint a műgyantázást.
Nagy méret

Szerintem ezen látszik a legjobban, hogy nem nagyon vették a fáradtságot, hogy normálisan lecsiszolják:
Nagy méret

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#60014) Den válasza Bilux (#60006) üzenetére


Den
veterán

Az már kicsit soknak túnik.

www.simson4t.hu

(#60015) Den válasza Casoli (#60009) üzenetére


Den
veterán

A blokkszéthúzót úgy gondoltam, hogy ha már le van csupaszítva a blokk úgy, hogy csak szét kell már húzni, elhozod, és széthúzod. Kb tíz perc az egész.

www.simson4t.hu

(#60016) sebestyen93


sebestyen93
tag

Üdv mindenkinek!

Lenne egy-két kérdésem, simsonnal kapcsolatban.

1. Miért köpi ennyire az olajat a kipufogócsatlakozásnál? Tömítés lehet a rossz? KÉP

2. Miért akar dadogva elindulni? Rossz a benzinkeverék? Karburátor rosszul van beállítva? A hengerfej fel van fúratva, nem tudom mennyit számít.

Köszönöm válaszokat előre is!

Apple iPhone 13 Pro Max + Apple iPad 9th 10.2 + Apple Watch SE 2022 40mm

(#60017) ludsimon válasza sebestyen93 (#60016) üzenetére


ludsimon
veterán

egy PZS-vel fogd be a kipufogó végét! Ha 1-2 mp alatt nem fullad le, akkor ott ereszt!

undefined

(#60018) Redneck válasza Casoli (#60011) üzenetére


Redneck
veterán

Váltós persze. Ezek a blokkok 7000-től de főleg 9000-től élnek, 12000-es tartományig. Én mondjuk 10 fölé nem tekertem, a szerelő azt mondta ő igen és nem vett észre semmit.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#60019) Redneck


Redneck
veterán

Szeretnék venni egy jó kis kesztyűt 5-10k között. Eredetileg a Shox Cemoto volt a kiindulópont de úgy gondolom komolyabb kéne. A lényeg hogy bőr legyen szellőzőkkel és protektorokkal. Csuklóvédő erősítés sem lenne rossz. Nem márkát akarok venni de ne legyen gagyi.

JM protektoros bőrkesztyű Szerk: ez kilőve, túl zárt!
W-TEC Amban Wala bőr/kevlár
My-ger L-Tech protektoros bőrkesztyű csuklóerősítéssel (ez nagyon szimpatikus de totál ismeretlen számomra)
Worker Perfekt bőr/kevlár

A insportline által forgalmazottal bajban vagyok mert S méretben nincs jelenleg. Hétfőn felhívom őket az M-es szerintem nagy lenne. Ti mit ajánlanátok vagy hol nézzem meg?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#60020) mumtaz válasza Redneck (#60019) üzenetére


mumtaz
senior tag

Szerintem a Shox egyáltalán nem komolytalan. Nekem Shox Fjord van. Akkor vettem, amikor elkezdtem télen is robogóval járni melóba. Nagyon jó kesztyű. Más kérdés, hogy a legnagyobb, 3XL-est vettem, de nekem az is kicsi. Túl nagy a kezem.

Igazság szerint törtem a fejemet valami nyári Shox kesztyűn is. Nekem tetszik ez a Cemoto II is

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#60021) Redneck válasza mumtaz (#60020) üzenetére


Redneck
veterán

Nekem is tetszik egyébként, de a komolyabb bőr cuccokat nézve elcsábultam. Mondjuk nyári kesztyűnek ez a Cemoto 2 nem rossz ennyiért. Azért a többin komolyabb a védelem.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#60022) kcsa válasza mumtaz (#60020) üzenetére


kcsa
veterán

Az összes shox cucc így van méretezve. Nem vagyok épp sovány, de hogy az 5xl-es kabát cippzárja ne érjen össze, az röhej :D

(#60023) golyani


golyani
addikt

Én robin ezt használom:
[link]

Itt egy video meleg motorról, a hidegindításost még nme sikerült feltolni:
[link]

(#60024) Lauda válasza golyani (#60023) üzenetére


Lauda
félisten

Jo kis hangja van! Latom aeroxod van es ujan vetted? :Y :C Nagyon szep. Ennel amit hallani, az a gyuru hangja, vagy a rollnis kosar?

(#60025) ludsimon válasza golyani (#60023) üzenetére


ludsimon
veterán

uh ez csörög. :(

undefined

(#60026) dzso22 válasza ludsimon (#60025) üzenetére


dzso22
senior tag

hol?? Az a pici szabadonfutó hang az elején?
Szebb hangja van mint az enyémnek.

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#60027) golyani


golyani
addikt

ennél amit hallani, hogy a szabadonfutónak van egy kis lógása és becsilingel. Menetközbe néha úgy egy bizonyos fordulatszámon, hogy behallatszik a bukóba :D. Picit zavaró, de műszakilag hibátlan úgyhogy nagyon nem töröm vele magam.

Jaja újonnan volt 2005 aug végén, nemsokára átfordul a 30000 km-en :D

[ Szerkesztve ]

(#60028) ludsimon válasza golyani (#60023) üzenetére


ludsimon
veterán

hoppá, mobilról úgy tűnt, de gépről tényleg j hangjva van! :R

undefined

(#60029) golyani válasza golyani (#60027) üzenetére


golyani
addikt

pontosabban a szabadonfutó fogaskerék csilingel.

(#60030) Lauda válasza golyani (#60027) üzenetére


Lauda
félisten

Azt figyeltem meg a mocidon, hogy tok hamar visszaall alapjaratra, ez egybol feltunt. Amugy minarelli blokkos a motorod? ;) Gondolom bontatlan. ;)

(#60031) Bilux


Bilux
veterán

Találós kérdés, hidegen megy az önindító üzemmeleg motornál csak a relé kattog de nem húzza le a feszt sem mert a stop visszajelző lampa csak akkor pislan egyet mikor meghúzom a fékkart és felgyullad a féklámpa. Mikor önindítózok akkor csak kattog. Amint kihül várok egy kicsit már jó is. ..
2700km van a motorban 2010 peugeot jetforce karbis.

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#60032) ludsimon válasza Bilux (#60031) üzenetére


ludsimon
veterán

uh basszus, pontosan ettől fosok én is nagyrobogónál mi van egyszer nem tudok vele hazajönni. :(

undefined

(#60033) Bilux válasza ludsimon (#60032) üzenetére


Bilux
veterán

Nekem van berugóm na, de hát akkor is...

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#60034) Casoli válasza ludsimon (#60032) üzenetére


Casoli
őstag

Vannak traileres cégek. Persze, ha erre nem tellik, akkor nagymotort sem kell venni. Autókon sincsen berugókar. Ott is ugyanez a helyzet (automatánál).

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#60035) golyani válasza Lauda (#60030) üzenetére


golyani
addikt

Jaja minarelli, abból is a gurtner karbis változat. Bontatlan, kivétel a vario (gyári megkopott), vízpumpa (18 ezernél megkotlott a szimmering és vele a csapágy is) és a szívócsonk (tavaly észrevettem, hogy elkezdett repedezni).

Itt mai első indítás:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#60036) sebestyen93 válasza ludsimon (#60017) üzenetére


sebestyen93
tag

kb 4 mp alatt fulladt le, de eléggé köpi a füstöt a hollandernél, meg a bilincsnél is.. tömítések elég rottyon vannak nem?

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 13 Pro Max + Apple iPad 9th 10.2 + Apple Watch SE 2022 40mm

(#60037) ludsimon válasza sebestyen93 (#60036) üzenetére


ludsimon
veterán

Akkor érdemes kicserélni a tömítéseket.

undefined

(#60038) ludsimon


ludsimon
veterán

Ma odadurrantottam a kis Libertymnek, mivel mondta Den semmi komoly baja.

Ezen az útvonalon amin most a google maps autóval 26 percet ír csak oda.

Na most én motorral elindultam otthonról 8:29-kor, odaértem 8:41-re. :DD
12 perc alatt értem oda. :D
Végig nyélen, igaz autók között csak 30-al, nehogy valaki megajtózzon, mert az végzetes lehet 80-al.

8:46-kor visszaindultam, 9:01-re itthon. :D
Vissza 15 perc. Visszafelé Üllőin jöttem nem a Baross u.-n az is igaz. Oda Baross utca kézenfekvőbb.

Simán bírta, semmi nem volt! :C Kerepesin óra szerint 80-al. :C
Csörgés enyhült a 100as benzintől. :C

[ Szerkesztve ]

undefined

(#60039) Bogyó bá' válasza ludsimon (#60038) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A lényeg, hogy kíméled a gépet! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60040) Lauda válasza golyani (#60035) üzenetére


Lauda
félisten

Jo kis geped van, hasznald egeszseggel, szupi a hangja is! ;) Te mivel szoktad lezarni, azert egy ilyen robogo elegge celpontja a tolvajoknak. ;)

[ Szerkesztve ]

(#60041) ludsimon válasza Bogyó bá' (#60039) üzenetére


ludsimon
veterán

Kímélem, amikor nem kell időre oda-meg visszaérnem. :)
Ingázáskor kímélem is, de elhoztam valamit időre. :)

undefined

(#60042) DigitXT válasza Bilux (#60031) üzenetére


DigitXT
félisten

Vezetékezést kellene átnézni. Nekem a nagy Maja csinálja ezt, ha megfeszül az
önindító tápkábele... kontaktos a csatlakozó. Szét kell szedni, megpucolni, és jó.
De "lusta" vagyok (1x WD-40-nel "javítottam"), inkább nem ülök rá indítózáskor.:DDD
Persze az, hogy melegen csinálja, más jellegű, de hőtágulástól is lehet, vagy vmi.

(#60043) sebestyen93


sebestyen93
tag

Az miért van, hogy Simsonnal egyesben megyek, kattog és ugrál a motor, felváltok kettesre, akkor is csinálja, de hármasban semmi. A hátsó kerék felől jön a hang. Lánccal van valami giccer, vagy fogaskerék szalajt??

Apple iPhone 13 Pro Max + Apple iPad 9th 10.2 + Apple Watch SE 2022 40mm

(#60044) Bogyó bá' válasza sebestyen93 (#60043) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ezt most mi a képernyő előtt ülve találjuk ki?! Talán ha megnéznéd.... :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#60045) sebestyen93 válasza Bogyó bá' (#60044) üzenetére


sebestyen93
tag

Mondjuk, marhára nem érek hozzá, meg gondoltam megkérdezem, hátha járt már valaki így. Elvégre azért van a fórum nem? -_-

Apple iPhone 13 Pro Max + Apple iPad 9th 10.2 + Apple Watch SE 2022 40mm

(#60046) golyani válasza Lauda (#60040) üzenetére


golyani
addikt

Semmivel csak kormányzárral. Melóhelyen be tudom tolni zárt helyre ahol mozgás is van, városban meg ott állok meg ahova megyek és rálátok.

(#60047) Den válasza sebestyen93 (#60045) üzenetére


Den
veterán

Nézd meg, holy a lánckerekek nincsenek-e elkopva, illetvea lánc megnyúlva. A láncot úgy tudod ellenőrizni, hogy hátsó lánckeréken középen (hátul) megpróbálod elhúzni a láncot. Ha lazán elemelkedik, akkor cserélni kell

www.simson4t.hu

(#60048) Bilux válasza DigitXT (#60042) üzenetére


Bilux
veterán

Nézem :) :R

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#60049) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Szóval, adott a téma. Piaggio blokkos, vizes gépek közül, használtan 2010-es évjárattól 300-350k körül Aprilia SR Street lenne a legésszerűbb döntés?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#60050) Bilux


Bilux
veterán

50-es gépeknél a variátort mekkora nyomatékkal kell lehúzni?

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.