Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) vtechun válasza sajtosbeats (#24000) üzenetére


vtechun
veterán

Mit szeretnel venni? Nemreg linkelte itt valaki a apiaggio zipjet, egesz korrekt cuccnak tunt, bar nemtom mennyi az uj ara, annyira nem neztem utana :)

(#24002) Criton válasza sajtosbeats (#24000) üzenetére


Criton
veterán

nézd meg a http://www.robogocenter.hu oldalt, itt vannak néha használtak.
11.kerület Karolina út 37/A, én itt vettem a robogót, ma is megyek ma ide olajat (amit runner 125 ajánlott) meg kesztyűt venni :DDD

Mondjuk ha akkor látom ezt a Gilera Runner VRX Sport-ot akkor lehet ezt vettem volna, a Magnet Sport helyett. Az ára nem vészes guruk:F :B

[ Szerkesztve ]

(#24003) Criton válasza Criton (#24002) üzenetére


Criton
veterán

Lehet megkérdezem, hogy az enyémet nem számítják -e be :DDD
Egy próbát megérhet... szerintetek milyen ez a Gilera:F

(#24004) runner 125 válasza Criton (#24002) üzenetére


runner 125
nagyúr

130k max a forg. helyezés költsége. :D

..így rendszám nélkül is. min 500k egy ilyen. Ez nem kicsit van elírva.
Ha, meg vizsgáztatható, akkor még több.

ui. Amúgy VXR, de szarul van az oldalon még az is..

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24005) Criton válasza runner 125 (#24004) üzenetére


Criton
veterán

320.000ért árulják. De 2006hoz képest szerintem nagyon kevés a futott km.

(#24006) Tothgera30 válasza Criton (#24005) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Igen, elég kopott a műszerfal is, állapotából ítélve jóval több van már benne 20 ezer km-nél! De 320k-ért nem lenne rossz, ha műszakis lenne.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#24007) sajtosbeats válasza vtechun (#24001) üzenetére


sajtosbeats
csendes tag

nagyobb testű 50est 100 körül. :)

Citron köszi a tippet, a Typhoon nincs ott most amit neten hirdetnek, csak egy Free. az annyira nekem nem jön be

Kiegészítő és barkács termékek: https://www.inshop.hu

(#24008) runner 125 válasza Criton (#24005) üzenetére


runner 125
nagyúr

..az meg a másik. Ha, ebben 3000km van, akkor az én 9 évesem majd jövőre gördül le az összeszerelő sorról. :D

20.000 minimum van benne, de inkább több. Ahogy elhangzott a műszerfal is full kopott, ráadásul a belső műanyagok is össze vannak rúgva.

Rendszám nélkül 50-esként én egy fillért nem adnék érte, ha vizsgáztatható - bár kétlem -, akkor annyiért jó vétel lehet.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24009) DigitXT válasza runner 125 (#24008) üzenetére


DigitXT
félisten

3000-en áll a napi számláló...:DDD

(#24010) zso79 válasza Criton (#24005) üzenetére


zso79
őstag

(#24011) sajtosbeats válasza Criton (#24002) üzenetére


sajtosbeats
csendes tag

és ez a Gilera Runner VRX Sport most vajon 320-e mint itt látszik, vagy amit te linkeltél 130? :)) kicsit mintha nem stimmelne :C

Kiegészítő és barkács termékek: https://www.inshop.hu

(#24012) Vanek úr


Vanek úr
csendes tag

Sziasztok !

Egy kérdés : kétütemű 50cm3 -es keverék olajozású katalizátoros robogó mennyi olajat fogyaszt ?
A kérdést azért tettem fel, mert nekem nagyon lassan csökkent az olajtartály szintje, ezért kíváncsiságból lemértem.
40 km-t mentem, ami kb 1l benzin, és 10 ml olaj fogyott. (fecskendővel mértem, tehát pontos adat )
Ez 1:100 -as keverék. :Y
Ez nagy gebasz, nem ? Gondolom, úgy 1:50 lenne ideális. ( ami az előbbi mérési adatokkal 1l benzin, 20 ml olaj.
Nagy gond lehet ?

[ Szerkesztve ]

...nincs klímám, windows van.......

(#24013) barack1997 válasza sajtosbeats (#24011) üzenetére


barack1997
senior tag

VXR !!

(#24014) Smani válasza Criton (#24005) üzenetére


Smani
senior tag

(#24015) golyani válasza Vanek úr (#24012) üzenetére


golyani
addikt

nálam 1l olaj kb 1100-1200km, ~2,8-3 literes fogyasztás mellett. ez meg kb 1:33-as keverék. de ez aerox (minarelli). múltkor mondta a boltos, mert rákérdeztem, hogy ez meg nem-e sok, arra mondta, hogy alapjáraton 1:100 körül keverhet, ha meg tépik a bajszát akkor akár 1:20 is lehet.

(#24016) Tothgera30 válasza Smani (#24014) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azok a festett felnik, a cserélt/kopott műszerfal nem sok jót sejtet... :U

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#24017) sajtosbeats válasza barack1997 (#24013) üzenetére


sajtosbeats
csendes tag

a linkről másoltam :N

Kiegészítő és barkács termékek: https://www.inshop.hu

(#24018) Criton


Criton
veterán

Na megvettem ott az olajat ahol a motort,kiderult hogy eddig is Respol Moto Scooter 2T volt a motorban.
Meseltem,hogy voltam Baboeknal,egy kicsit ki voltak akadva es mondtak jovoheten guruljak oda hozzajuk es atnezik ,hogy Baboek mit muveltek,ingyen!
A hangra mondtak hogy jo.Azt mondtak 1000ig ha nincs korlatozas a motorban lehet huzni 50-60-70ig is,de neha csinaljak gazfroccsoket(de inkabb 50es tempo),szoval gazkar egy picit vissza majd ujra gaz.
Elvileg hogy minden fordulaton jo legyen?
Egyebkent ezt a modszert csinaltam most felfele jovet.nem huztam neki tovig,csak haromnegyedig majd kicsit vissza ugy fel aztan megint egy kis gaz :)
Na jov.het kozepere mar meglesz az 1000 :)

Es tanacsoltak hogy Baboekat keruljem el jo messzire.
Az a szerelo aki itt van dolgozott a Baboeknal 1honapot azt nem birta oket tovabb.
Meselt jo kis dolgokat...

[ Szerkesztve ]

(#24019) kkrisi


kkrisi
senior tag

hogyan tudom kimérni önindítórelénél, hogy melyik ágat hova kell csatlakoztatni? Kaptam egy aerox önindítórelét mondván az is jó lesz a kis suzukiba, de csak annyi hogy más a csatlakozója. Gyári csati le, csak nem tudom hogy jönnek rá az ágak, és nem szeretném kinyírni :S

(#24020) Criton válasza Smani (#24014) üzenetére


Criton
veterán

Az ottani szervizes srace,neztem anno de mint mondtam lebeszelt az Rs rol mondvan hogy rengeteg az elektronikai baja,meg a hutes sem stimmel igazan.

(#24021) SzlobiG válasza Criton (#24020) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hűtése jobb mint a levegősé mivel vizes.:U

(#24022) runner 125 válasza SzlobiG (#24021) üzenetére


runner 125
nagyúr

Motowell-nél azért ez nem egyenes konklúzió. :D

Simán elképzelhető az is, h szimplán alultervezett a hűtője, így esetleg jobban melegszik, amitől már szarabb is, mint a levegős.
Vagy pl. gyenge a vízpumpája.., persze ezek csak feltételezések. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24023) SzlobiG válasza runner 125 (#24022) üzenetére


SzlobiG
félisten

Na jó de ha annyira szar lenne akkor nem venné senki mert nem lehetne használni. Mondjuk én biztos nem venném egyiket se.:D

Gondolom ezek ilyen gyermek betegségek lehetnek amiről beszélt.

Mod: Ma megjött a bukó nagyon szuper, meglátjuk élesbe milyen.

[ Szerkesztve ]

(#24024) runner 125 válasza SzlobiG (#24023) üzenetére


runner 125
nagyúr

..dehogynem, occsó, új, ez kell a magyarnak.

Most néztem meg hahu.-n, majd 140 Motowell van eladó. Mióta van és hány modellel ez a márka? 4 éve kb. és max 3?

Gyakorlatilag az összes eladó motor 2008 utáni, ez azért valami sejtet.

mod.

Grat hozzá. Milyen lett végül? Éró?

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24025) Criton válasza SzlobiG (#24023) üzenetére


Criton
veterán

Az egesz Motowell meg gyermekbetegsegben szenved...
Idovel talan kinovi...talan...
De mig a Motowell=Babo Motors es marad ez a stilus nem fognak muszaki teren fejlodni,ezt a boltos is megmondta...vannak meg bajok rendesen.

runner 125: azoknak a hirdeteseknek a tobb mint a fele kereskedoi ha megnezed.
A 2008 es 2011 kozott volt rengeteg hibas,de szerintem most is ugyan azok a hibak vannak.
Egyebkent a nyugati eladasokbol tartjak fent magukat,meg eleg eros a nemet tamogatasa is...itthon nem veszik, de a Nemetek veszik rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#24026) SzlobiG válasza runner 125 (#24024) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mondasz valamit ettől független egyre többet látni az utakon motowellt ugye olcsó az emberek zöme meg csak azt nézi...

Igen pontosan ez.

(#24027) runner 125 válasza SzlobiG (#24026) üzenetére


runner 125
nagyúr

Frankó, jól néz ki.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24028) Bati0501


Bati0501
őstag

Hadd kérdezzem már meg,mert pont most beszélgettek a bukókról,h miért vesz "mindenki" felnyithatót?Azért,mert a zárt túl zárt? :DDD Vagyis hamar beleizzad az ember feje,vagy van,aki nem szereti,ha annyira szűk helyen van a feje?

(#24029) Criton válasza SzlobiG (#24026) üzenetére


Criton
veterán

Atlag embernek szerintem nem olcso,ha azt nezzuk hogy egy Crogen mar 370ezer korul van.
Szerintem ez nem mondhato olcsonak...Apriliahoz meg a tobbi markashoz kepest viszont olcsobb az teny.
Hazafele jovet bementem egy Aprilia kereskedesbe es mit mondjak...680ezer egy uj SR?
Ehhez kepest a Motowell olcso...
Teny es valo,hogy egy ideig Motowellt nem veszek,de ha 15ev mulva is lesznek,akkor lehet kiprobalok egyet megint,persze nem 0kms peldanyt.

[ Szerkesztve ]

(#24030) runner 125 válasza Bati0501 (#24028) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mert robogóra ez a legpraktikusabb, de ha összejön a VFR800, arra is azt fogok használni.

Városban, ha nagyon meleg, fel tudod nyitni, van beépített napszemüveg. Komolyabb tempónál meg le tudod csukni és teljes védelmet nyújt.

mod.

Criton

.., ha a Motowell márkanév nem fut be, majd kijönnek ők is másik névvel. Mibe kerül? Új matrica. :D

Nézd a meg CPI, Keeeway, - meg a franc tudja még milyen néven futottak - vonalat, évekről évekre más márkanév alatt árulták ugyanazokat "robogókat"...

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24031) Smani válasza Criton (#24029) üzenetére


Smani
senior tag

680k egy új SR.

Azon kívül, hogy robogó-robogó nem sokban lehet összehasonlítani e kettőt :N

(#24032) vtechun válasza SzlobiG (#24026) üzenetére


vtechun
veterán

Mennyi volt a buko? Szerintem praktikusabb a felnyithatos. Miota megvan szinte csak felnyitva jarok, max, ha hideg van akkor zarom le. De hianyzik az az idoszak, amikor meg lakott teruleten nem kellett buko segedmotorra..

(#24033) Criton válasza Smani (#24031) üzenetére


Criton
veterán

Egyik robogo sem egyforma.2ugyan olyan Aprilia kozott is lehet az egyik gyengebb vagy hibasabb.
Kocsiknal is van ez.
Egy Suzukit meg Mercedeszt sem lehet osszehasonlitani,pedig mind a ketto auto.

(#24034) SzlobiG válasza vtechun (#24032) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez is felnyithatós. 30k+futár.

Az az időszak igencsak nem mostanába volt.

(#24035) DigitXT válasza Criton (#24029) üzenetére


DigitXT
félisten

ha 15ev mulva is lesznek,akkor lehet kiprobalok egyet megint
Miért kínoznád magad megint?:D Addigra már rég nagymotoron tolod, de
legalábbis egy korrekt maxin, szóval fel sem merül egy 50-es Motounwell.

(#24036) Criton válasza runner 125 (#24030) üzenetére


Criton
veterán

Igazad van,de mi a biztositek hogy egy markas robogogyarto nem ugyan azt csinalja?
Ertem itt hogy a Benelli allitolag jo,nagyon jo robogokat gyartott.
A kinaiak atvettek,es mar nem ugyan az,de a nev megmaradt,es ezt ki is hasznaljak.
Itt a forumon meg valaki a Piaggio robogojat szidja hogy nem megy.
Egyik kollegamnak Aeroxa van,nincs vele megelegedve,helyette jar egy 800ccm Hondaval :DDD
Attol ,hogy itt a forumon ketten vagyunk hogy nem vallt be,meg ki tudja...
Infoparkban minden 3. Robogo Motowell, egyikben mar 12ezer kmel.
Lehet ok a jobb gyartast fogtak ki...ki tudja...

DigitXT: igaz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24037) runner 125 válasza Criton (#24036) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nah az bebszna, ha az 1884-ben alapított Piaggio-t felvásárolná Kína. :D

Eltelt azóta majd 130 év, kizártnak tartom. De, ha mégis, akkor meztelenül végigegykerekezem az Andrássy-t a Runner-ral. ;]

Most már nem látni erre felé bajnokpityu-t, neki is van egy Aerox-a, és egy 600-as sor 4 CBR-je. A normális ember tudja _mi mire való_, mire hivatott, így felesleges egy 800-as Honda után fikázni egy 50-es robogót, mert nulla köze van egymáshoz a kettőnek.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24038) akos727 válasza Criton (#24036) üzenetére


akos727
senior tag

Az egy dolog, hogy mi a márka, mert kb a márka is csak összeválogatja más gyártók alkatrészeit. Benelli 2003-ig volt jó, mert eddig fekvő minarelli lc/ac blokkot kapott ami köztudottan az egyik legerősebb és megbízhatóbb a piaggio mellett. 2003 után Morini blokkot tettek alá, mert azok leálltak az 50es blokk gyártással és olcsón ki is árulták a maradékot, de a morini már erőben és egy kicsit megbízhatóságban is elmarad elődjétől. És itt jön ami végleg betett szegény Benellinek. 2005-ben megvette a milKeeway és egyből megkapta a rövid minarelli blokk másolatát.
Nem véletlen, hogy a Malaguti,Yamaha,Aprilia,Piaggio,Gilera nem adták fel a nevüket és tettek bele ilyen hulladék másolat kávédarálókat.
Ki szidja a Piaggiokat? Gyárilag és high end kategóriában is ezek a legerősebbek, illetve nagyon megbízhatóak.

(#24039) Smani


Smani
senior tag

Ejnye. Pizzafutár ismerősnek 180 2T runnerja van. Nyitott dobbal. Hát valami isteni ahogy gyorsul és a hangja is :DD

Nem kellett volna ráülnöm :U .

DigitXT:
Naja. Az nincs. 7éve használja és leginkább belvárosban. Senkit se érdekel ??!! Balesete is volt nem 1. Kimentek elé, nekiment valakinek. És baja se volt belőle.

[ Szerkesztve ]

(#24040) DigitXT válasza Smani (#24039) üzenetére


DigitXT
félisten

Gondolom rendszám nincs rajta.:DDD

(#24041) Criton válasza runner 125 (#24037) üzenetére


Criton
veterán

Remeljuk nem tortenik meg, de a Benellinel sem gondolta volna anno senki.
Mondjuk a Motowellnek az tenne jot talan ha egy nyugati ceg felvasarolna es europaban lenne a gyartasa...akkor talan.

Most nem vedem oket,mondom egy jooo ideig nem is vennek,de most ez van :(
Se multja...se neve nincs meg...legalabb valamiben jok lennenk mi magyarok.
Egyebkent azt nem hiszem,hogy itthon miert ne menne a gyartas?Vagy ha nem akkor miert pont eppen Kina??
Ezt azt hiszem a Totalkaros interjun is megkerdeztek...

Na megyek meg robogni :DDD

(#24042) g@bo válasza runner 125 (#24037) üzenetére


g@bo
nagyúr

nna, hivott egy komolynak tűnö vevő - melyikőtök volt az? ;] - nem gatyázott, 240é vinné a zip-et......... alq rulez. kicsit fáj a szivem érte, de elkezdtem lesni ezeket..... [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#24043) Lauda válasza Criton (#24041) üzenetére


Lauda
félisten

Nem az a lenyeg, hogy hol gyartjak, hanem hogy mit akarnak gyartani. A bmw is gyart autot kinaban es az audi is magyarorszagon. A motowell azert egy hulladek, mert hulladekot akarnak gyartani es azt hulladek arban is adjak el.

[ Szerkesztve ]

(#24044) Smani válasza g@bo (#24042) üzenetére


Smani
senior tag

Neked is egy 125-s kéne :U

(#24045) SzlobiG válasza g@bo (#24042) üzenetére


SzlobiG
félisten

Asszem ezt linkeltem nem rég, jó vételnek tűnik, karbis verzió tuti nem csalódsz benne.:)

(#24046) runner 125 válasza g@bo (#24042) üzenetére


runner 125
nagyúr

..add oda neki szerintem. Tudod te is, h nem egyszerű eladni, annak ellenére, h hibátlan és új.

Szép ez az SR, rendben is van így fotók alapján, de ennyi pénzt bakker 50-esért, szerintem drága, de persze, ha azt nézzük, h 6 kiló az új.
De, miért nem veszel nagyobbat? Ennyi pénzért már van 125-ös is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24047) g@bo válasza runner 125 (#24046) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát ja, max lekötöm kamatozni, és veszek télen egyet, tavaszra......
holnap beviszem neki megmutatni.

125 jó lenne, de ódzkodom a rendszámostól, bár lehet lesz hamarosan 50-esre is. inkább egyelőre nem tökölnék a jogsival, de tény, jobb lenne.
50-essel ez a gyorsulás, extra gány. 4t kissé lomha ganyé.

vizhűtéses 50-es a vágyam, bár lehet megint befürdés lesz.

filóztam rajta, olyan gép kéne, ami visz kényelmesen 70, és eltúrázni messzebb, mint a belváros, pl esztergom, visegrád.

[ Szerkesztve ]

(#24048) runner 125 válasza g@bo (#24047) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, én nem fogok erőlködni, a te döntésed, h újra 50-est veszel. Tény, h erősebb, jobban gyorsul, de ez is ugyanúgy 50ccm, aminek szerintem piszok hamar meg fogod érezni a "végét", s majd ismét komoly bukóval eladásra kényszerülsz.

Ezt a rendszám témát már múltkor is kitárgyaltuk. Egy 125-össel piszok jól ki lehet lőni, autók mellett előre tudsz menni, van erőtartalékod, ezekkel együtt a szabályokat betartva is mérföldekkel haladósabb leszel, mint az autósok.
Ha, meg az 50-essel mérnek be 80 körül, úgyis utánad mennek. Szerintem feleslegesen pörögsz ezen.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#24049) Smani válasza g@bo (#24047) üzenetére


Smani
senior tag

filóztam rajta, olyan gép kéne, ami visz kényelmesen 70, és eltúrázni messzebb, mint a belváros, pl esztergom, visegrád.

125-t vegyél. 50est bánni fogod.

(#24050) Kolondrum válasza Smani (#24049) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én ide túrázgattam 50-essel és elvoltam. Nézelődtem meg minden.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.