Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64151) mumtaz válasza mumtaz (#64150) üzenetére


mumtaz
senior tag

Azért én sem vagyok teljesen ép. Tegnap este még le kellett "ugranom" Csabdiba meló után. Tehát XI. kerület >> Csabdi >> Haza Újpestre. Az előző hozzászólást az út szélén állva Biatorbágy és Budaörs között írtam, mikor megálltam pihenni.
Robogóval éjszaka 96Km aláöltöző gatya nélkül hideg és párás időben, legalább két számmal kisebb jólláthatósági mellényben. Királyság. :-D

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#64152) sityupityu válasza thEndeR (#64143) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Én örülök, hogy megúsztad, de azért biztos tanultál belőle. :)

De egyet nem értek. Mi a francnak adtál nekik gépkönyvet és minek ismerted el, hogy 150-es?
Mert én nem adtam volna nekik semmit. Vagy súgott valaki, hogy mit tegyél, hogy hogyan jársz jobban?
Egyébként tök érdekes, hogy nem rendelték be a motort. Ez azután dőlt el, hogy beismerted a dolgot, vagy már előtte?

Amúgy simán el tudom képzelni, hogy mivel nem történt semmi baleset a megyei közlekedési felügyelet elküldte őket a bánatba, hogy nincs ilyesmire idejük és kapacitásuk. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64153) benceman00 válasza sityupityu (#64152) üzenetére


benceman00
tag

Szerintem jól tette, hogy beismerte. Ők is emberből vannak és ha látják a megbánást enyhítő körülmény lehet.
Persze nagyon nem mindegy kik bírálják el az ügyet, mert vannak akik azt élvezik ha alávághatnak másoknak.

Üdv, ASZPi

(#64154) sityupityu válasza benceman00 (#64153) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

"Ők is emberből vannak és ha látják a megbánást enyhítő körülmény lehet."

Ó, hidd el, hogy ez egy hülyeség. :D :N Semmi ilyesmi nincs náluk. :N Kamionozok, baromi sokat vagyok az úton, tudom, hogy mit beszélek.
Itt az van, hogy egyszerűen nem tudtak mit tenni. Csak a miértjére vagyok kíváncsi, ezért is érdekelnének a részletek amiket kérdeztem tőle.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64155) benceman00 válasza sityupityu (#64154) üzenetére


benceman00
tag

De kis naiv vagyok :O :C

Üdv, ASZPi

(#64156) sityupityu válasza benceman00 (#64155) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Nekem ez a véleményem és meggyőződésem. Ezek nem a máltai szeretetszolgálat, hogy bármit is emberileg mérlegeljenek. Higgyél nekem. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64157) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Vettem használtan egy Aprilia Scarabeo 50-et (2005-ös 8000 Km) Mit érdemes átnézetni rajta (szezonra felkészítés)?
Kompresszió alacsony úgyhogy kap új dugógyűrűket, lecseréltem az olajakat (Repsol 2T ISO L-EGD), a szerelő megnézi a szíjat és a hozzá tartozó görgőket, gyertya, légszűrő csere.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#64158) rolcsi099


rolcsi099
csendes tag

Remélem valaki tud segíteni. Ma haza hoztam a motorom a szerelőtől, és mikor be toltam a garázsba hallottam hogy a fék súrolt. Ez azért van mert 2 hetet ált vagy más gondja van? Remélem nincs nagy baja mert most költöttem rá 130 at. :)

(#64159) thEndeR válasza sityupityu (#64152) üzenetére


thEndeR
tag

A gépkönyv benne volt a "kesztyűtartóba" amibe a rendőr benézett és kiszúrta, egyből elkezdte olvasgatni (nem tudom miért nem vettem ki :D) . A szomszédom, aki rendőr segített intézni a dolgokat, Ő járt utána, hogy mit mondjak amivel jobban járok. Igazából ezt is a szomszédom intézte, a rendőrségtől nem is telefonáltak, hogy mikor menjek be, megkérdezte tőlem, hogy mikor érek rá felhívta azt aki kihallgatott megérdeklődte, hogy neki is jó-e ez az időpont és ennyi volt. Ő mondta, hogy miket vegyek magammal.

(#64160) agent_k válasza zoltanz (#64157) üzenetére


agent_k
őstag

Nekem egy ilyen átnézés most 80k-ba fog fájni.... Szóval mindent érdemes átnézni.

(#64161) rolcsi099


rolcsi099
csendes tag

Lenne még egy kérdésem
Milyen olajat használjak?
https://alkatreszek.hu/repsol_2t_sco_i ilyen van most jelenleg de azt mondja a szerelőm hogy váltsak
http://www.arukereso.hu/motorolaj-c3678/motul/710-2t-4l-p47004065/#velemenyek
Szerintetek?
Rieju MRX 50 sm be kellene :)

(#64162) nyogo83 válasza rolcsi099 (#64161) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Szerintem tokeletes a Mannol, Eni, Castrol vagy a linkelt Repsol az olajok kozul(2-2500huf kornyeke), ha kicsit tobb felesleges zsetonod van, akkor pl Repsolbol valami dragabb vagy Motul, de nem nagy kulonbseg lesz nalad a ketto kozott.

Nem akarok nagyon vitat nyitni a 2T olajokrol, de egy nem kihegyezett 50cc-es ketutemube amig nem faradtolajat ontesz, nagy gond nincs.(tehat nem valami noname parszaz forintos olajat)

Pl haverom evek ota epres Ipon olajat hasznal, a robogoban boven van mar vagy 40k km, kompresszio okes, teljesitmeny szinten, gondja semmi. Ezt is csak azert hasznalja mert megszokta, hogy valamennyire semleges szaga van ettol az olajtol a fustnek.

[ Szerkesztve ]

(#64163) rolcsi099 válasza nyogo83 (#64162) üzenetére


rolcsi099
csendes tag

Olvastam hogy mindegy de most költöttem 130 at a motorra és nem szeretném szétvágni legalább 10 év után :D amúgy az enduromhoz melyik érné meg jobban? repso sintético vagy a scorter? mert az első cross motorba az utóbbi robogóba ajánlót vagy nem ? Én szívesen venném a moto 710 et de 4200 + 1300 ft os + posta szerintem drága :)

(#64164) nyogo83 válasza rolcsi099 (#64163) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Szerintem mindegy :)
Igazabol mint emlitettem, nagyon sokmindent nem befolyasol az esetedben amig full szintetikus olaj es megvan a megfelelo JASO illetve API jovahagyasa.
Nem ettol fog hamarabb tonkremenni a motorod.

Ha valami kihegyezett 125cm3 2t 30Le koruli mocid lenne (Mito Evo, Aprilia RS, stb) akkor azt mondom korultenkintobben lenne erdemes olajat valasztani.

[ Szerkesztve ]

(#64165) rolcsi099 válasza nyogo83 (#64164) üzenetére


rolcsi099
csendes tag

Akkor jó :) marad ez a repsol. A következő motorom egy Suzuki drz 400 as lesz :)

(#64166) sityupityu válasza thEndeR (#64159) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Így már értem.
A hátszelednek köszönhetően szerintem így kilátásban sem volt a közlekedés felügyelet.

Egyébként attól függetlenül, hogy hozzányúlhatott volna e a rendőr vagy sem, mi a bánatnak hordasz motoron gépkönyvet magaddal? :DDD :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64167) Rico45 válasza nyogo83 (#64148) üzenetére


Rico45
őstag

Szia!Megnéztem és nem folyik,tehát jó a csap.Plusz levettem a karbit is hogy megnézzem zár-e rendesen.Az is jónak tűnik!
De reggelre megint szivárgott a légszűrőből is meg pici a kipu/henger csatinál is. Igaz már nem olyan nagy mennyiségben.
Nem értem ezt.
Vagy maradjon így ?
Minden robeszomnál ez van.Ugyan ez :-)

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#64168) üszök válasza Rico45 (#64167) üzenetére


üszök
őstag

Mindkét csövet le vetted? Mert ha a vákum van átszakadva akkor tud ilyet csinálni, az egyenesen a torokba engedi a benzint. Ha a csap enged az a karbi túlfolyón távozik,nem jut a hengerbe.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64169) Rico45 válasza üszök (#64168) üzenetére


Rico45
őstag

Mindkettőt igen! De már nem tudom mit kéne tennem.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#64170) Narancs válasza üszök (#64168) üzenetére


Narancs
őstag

Nekem ugyanilyen problémám van, szóról szóra.
Gilera Runner, lészűrőház sarkán csöpörög a benya, nehezen indul. A vákuum csőben áll a benzin. Mivel az átlátszó, le sem kell húzni, látni szemmel. Rendelhetem is az új csapot?

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#64171) Rico45 válasza üszök (#64168) üzenetére


Rico45
őstag

Lehet jobb lenne egy manuális benzincsap .-)

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#64172) tween


tween
őstag

A gépsárkány állandóan ledobálja a gyertyapipát, de nem tudom milyent kell vennem. Fekvő minarelli. Van valami típus, vagy univerzális?

(#64173) adriano18


adriano18
tag

Sziasztok
Szeretnék venni magamnak egy Aprilia Sr 50 motort. Ezt néztem ki magamnak: [link]
Erről mi a véleményetek, megéri? Illetve rosszat mondó-e az, ha sport kipufogóval, áthangolt karburátorral adják el?

[ Szerkesztve ]

(#64174) zoltanz válasza adriano18 (#64173) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nekem volt már ilyen kis kerekű robogóm sokáig. Maradok 16 col körül.
Sajnos nálunk (Veszprém megye) olyan rosszak az utak, néhányszor majdnem eldobtam.
Pl éjszaka nem láttam meg időben egy rosszul kivitelezett csatornalefolyót (gödör), épphogy korrigáltam, ha elestem volna mögöttem meg egy teherautó ki is vasal.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#64175) thEndeR válasza sityupityu (#64166) üzenetére


thEndeR
tag

Igazabol eszembe sem jutott, hogy valaha is megallitanak a varoson belul, ezert benne hagytam. Rosszul gondoltam. :D

(#64176) gabe_ válasza tween (#64172) üzenetére


gabe_
őstag

Semmi extra, ha bemégy egy autósboltba, és kérsz egyet 50-es robogóhoz. Fognak mutatni szerintem 2-3 fajtát, ha kell kábelt is adnak mellé. Megveszed amelyik tetszik.

Én mikor vettem robogómat, utána nemsokkal kicseréltem a gyertyát is, és csodálkoztam, hogy lerázódik a gyertyapipa. Hát ami gyertya benne volt el volt görbítve a vége, azért nem esett le. Az új gyertyán persze egyenesen állt, arról le is rázódott 100 méterenként, mert az előző tulaj ahelyett hogy kicserélte volna a párszáz forintos pipát inkább elgörbítette az érintkezőt... :U

Sovány szakácsban sose bízz!

(#64177) sityupityu válasza adriano18 (#64173) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ajánlott típus, de ezt az árat én sokallom érte.
Az áthangolt karburátorba sok mindent nem kell itt beleképzelni, a főfúvóka valószínűleg egy számmal nagyobbra lett cserélve a sportcső miatt. Gyárilag ezzel a méretű karbival van szerelve.

(#64176) gabe_ Annyit lehet variálni, hogy lehet olyan pipát is választani, mint ami az autóknál használatos.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64178) adriano18 válasza sityupityu (#64177) üzenetére


adriano18
tag

Alkudni fogok az biztos. Akkor már csak az lenne a kérdésem, hogy egy 194 cm magas férfi hosszú lábai el-e férnek ezen az Sr 50-esen (vékony testalkattal) ? :) És köszönöm a választ

[ Szerkesztve ]

(#64179) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Ha 125 4T-ről váltanék kihegyezett 125 2T (Mito vagy Nsr pl) milyen költségekkel számoljak éves szinten ? Dugó, olaj stb, tényleg csak 16.000 km és dugó csere? Lenne értelme? Vagy várjam ki a maradék egy évet és A2 és pl egy gsf 250? :F Gondolom a mostani 3l/100km-t dupláznám ... :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#64180) üszök válasza Narancs (#64170) üzenetére


üszök
őstag

Szerintem igen. Lehet jobban jársz egy bontott gyári csappal,mint egy már újkorában is áteresztő Kínai szeméttel. Menet közben is kapja onnan a benzint,ez hatással van a fogyasztása is és a menet teljesítményre is.


tween
(őstag)
Kétféle gyertya vég van,vékony 4-es körüli menettel és a vastagabb egy durunggal a végén. Van olyan is amiről a durung letekerhető. Vedd le a pipát,és nézd meg milyen van benne. Nemrég raktam linkeket is ide a kinézetről ha van kedved keresd vissza lesznek képek.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64181) üszök válasza adriano18 (#64178) üzenetére


üszök
őstag

"Akkor már csak az lenne a kérdésem, hogy egy 194 cm magas férfi hosszú lábai el-e férnek ezen az Sr 50-esen (vékony testalkattal) ?"
Szerintem nem. Állandóan bele fog akadni a kormányba minden szűkebb fordulónál.


Micsurin
(PH! addikt)

"Lenne értelme?"
Nincs.
Fogyasztás 6 literről indul,6000 felett kell tartani a fordulatszámot,hogy menjen rendesen,és kitudja előtted már hány "hülyegyerek" tekerte ki a szemét. Szerintem bele se fér az A1-be van vagy 15-16 kw legalább papíron is.
A2-be már egész jó motorok beférnek,400-as több féle is van,Létezik SW 650-nek is 25 kw verziója.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64182) Micsurin válasza üszök (#64181) üzenetére


Micsurin
nagyúr

SV 650 25kw az fojtva van ugye? Rs és Mito is degeszre van 11kw okmányokkal.. még ha csúnya dolog is... :D 6 literhez és dugó cseréhez semmi kedvem jövő nyáron A2 és egy fojtott monster akkor... az a baj az elmúlt fél évben azonnal megjött az étvágy ... :((( :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#64183) sityupityu válasza adriano18 (#64178) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Az egyik ismerősöm, aki egy ilyen motort használ közel olyan magas mint te, viszont mázsa fölött van jóval. Ő elvan vele. De lehet, hogy neked nem felelne meg. Rá kell ülni és kipróbálni.

(#64180) üszök "Van olyan is amiről a durung letekerhető."
A gyertyák döntő többsége szerintem olyan amelyikről le lehet tekerni. Ezért is írtam, hogy eldöntheti, hogy melyik fajta pipát választja.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64184) huniross


huniross
tag

Sziasztok! Yamaha Aerox 50 ccm olyan gond lenne vele, hogy hidegen remekül megy, viszont ha bemelegszik, 40-nél nem megy többet. Ha megállok és várok kicsit, akkor megint megy rendesen (80 km/h), egészen addig, amíg le nem lassítok 40 alá. Innen megint nem lehet visszagyorsítani, úgy megy, mint egy csiga. Ilyenkor annyira nem megy, hogy induláskor nyélgázon vissza lehet tartani a motort erőlködés nélkül és szinte meg kell lökni, hogy eliduljon. Olyan, mintha a fordulat olyan alacsony maradna, hogy a kuplung sem tud fogni. Ha lejtőn sikerül átlendíteni a 40-es holtpontján, megint megy rendesen, míg vissza nem kell lassítani 40 alá, vagy meg nem kell állni. Ha valakinek van valami ötlete, megköszönném.

(#64185) Casoli válasza huniross (#64184) üzenetére


Casoli
őstag

Már meg is válaszoltad magadnak a problémát. Rossz a váltó beállítása. Kuplung, variátor, szíj, görgő, kis és nagy rugó. Ezeken kell állítani.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#64186) huniross válasza Casoli (#64185) üzenetére


huniross
tag

De akkor, ha "megpihen" miért megy megint normálisan? Mikor rendetlenkedik csutka gázon a fordulat is alacsony, nem pörög fel a motor, ezért nem megy. Nem dadog, egyenletesen alacsony fordulaton ballag.

(#64187) Casoli válasza huniross (#64186) üzenetére


Casoli
őstag

Ilyen a röpsúlyos váltó "természete".

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#64188) üszök válasza Micsurin (#64182) üzenetére


üszök
őstag

A 25kw fojtott verzió, asszem Német piacra készült. Találkoztam múltkor ilyennel panaszkodott a csákó,hogy nem nagyon akar menni. A Ducatik nem a megbízhatóság mintaképei,elég szervizigényesek.

http://prohardver.hu/dl/faces/own/sityupityu.gif
sityupityu
(őstag)
Ez lehet igaz,nem végeztem kutatásokat az ügyben,viszont találkoztam már olyan NGK CR7EB-vel amiről letekerhető volt,és olyannal is amiről nem.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64189) sityupityu válasza üszök (#64188) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Igen, van kevés kivétel amiről nem letekerhető, de ez elenyésző.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64190) sityupityu válasza huniross (#64184) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Mióta csinálja ezt? Szét kell szedni a hajtást mert ott valami nagyon nem oké. De minél hamarább! Láttam már horror állapotban lévő variátorokat amik mehetettek is a kukába. De nem csak az első variót hanem mindent, a hátsó szíjtárcsát is át kell nézni. Egy biztos, meghajtásproblémád van.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64191) huniross válasza sityupityu (#64190) üzenetére


huniross
tag

Köszi a választ. Én is meg akartam nézni, de az előző 'mester' lehegesztette a főtengely végén lévő csavart, ami a variátort tartja. Gondolom megszakították a menetet és így oldották meg. Most főtengely cserére írakoztam fel a szerelőnél, mert annak nagyon nem mernék nekikezdeni a garázsban. Ha szétszedik remélem megtalálják a bajt is.
Ráadásul a középsztender gumi ütközője elveszhetett az idők során és nekiütődött mindig a deklinek, ami kilyukadt. Ha valaki Aeroxot vesz és nincs a sztenderen a gumi ütköző, feltétlenül nézze meg a dekli alját, valószínű lyukas lesz.

[ Szerkesztve ]

(#64192) sityupityu válasza huniross (#64191) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

"Most főtengely cserére írakoztam fel a szerelőnél"

Robogó szerelésnél kb ez a legdrágább művelet. Nem lesz olcsó.
Persze ha úgy érzed, hogy nem menne, akkor nincs is más választásod. Ha nincs tudás-gyakorlat, szerszám stb, akkor neki se állj.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64193) huniross válasza sityupityu (#64192) üzenetére


huniross
tag

40-50 a főtengely csere, de gondolom mikor szétszedik lesz még ez-az, ami kiderül. Így jártam sajnos.

(#64194) huniross


huniross
tag

Viszont reményeim szerint lesz egy tip-top robogóm, amit még évekig használhatok. Esztétikailag nagyon rendben van a korához képest, a vásárláskor 40 ezret eleve hozzágondoltam, hogy rendbeszedjem teljesen. Főtengely csere mondjuk nem szerepelt a tervek között.

(#64195) benceman00 válasza huniross (#64191) üzenetére


benceman00
tag

Tényleg csak nagyon idézőjeles mester lehetett aki hegesztővel hozzá mert érni a főtengőhöz, jóisten... :O

Üdv, ASZPi

(#64196) üszök válasza benceman00 (#64195) üzenetére


üszök
őstag

Találkoztam már én is ilyennel de hálistennek a mester béna volt és a főtengelybe nem olvadt bele az anyag,így az elektromos kerékkulcs egyből lepattintotta. Sok helyen hamarabb akad egy trafó,vagy co mint egy sűrű menetes anya. A feletted írónak mondanám,hogy egy flexel csak megkapirgálnám az anya végét hátha javítható csere nélkül is a hiba.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64197) sityupityu válasza huniross (#64193) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ebbe már a főtengely ára is benne van?

(#64196) üszök Én is találkoztam már hegesztett megoldással, de sajnos ott oka is volt a dolognak.
De nem rossz ötlet, hátha menthető lenne neki és nem kéne ez miatt szétszedni. Már ha eleve nem főtengelyes. Ezt nem tudjuk.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64198) huniross válasza sityupityu (#64197) üzenetére


huniross
tag

20 körül a főtengely, 20 körül a munkadíj, plusz a csapágyak, miegymás. Itt hegesztésben elég profi volt a 'mester', co-val rendesen, két helyen odafogatta.
De tényleg nem lehet veszíteni rajta, megpróbálom flexxel óvatosan leszedni, mivel csak azért kell megbontani, hogy a görgőkhöz hozzáférjek.
Előfordulhat, hogy csak az anya ment tönkre és inkább tönkretették az egészet, minthogy vettek volna másik anyát? Erre nem is gondoltam. Biztos voltam benne, hogy a tengely menetnek lett vége és úgy született ez a megoldás, ami nem megoldás, viszont eladásra tökéletes. Innen üzenem a 'mesternek', vagy a felbujtójának, hogy nőljön köröm a tökére.

[ Szerkesztve ]

(#64199) Micsurin válasza üszök (#64188) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:R Rendben köszi majd körül nézelődők mert jó lenne valami nagyobb a következő szezonra! :D Lehet van velük probléma de szépek! :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#64200) Drakoo


Drakoo
tag

Megoldódott :) Ki kellett pucolni a karburátort :) Hallod jobban megy mint új korában :D még a hangja is "durcább" :D Mondjuk az aksim is le volt merülve :S

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.