Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67001) x1port válasza fradi81 (#67000) üzenetére


x1port
addikt

Omw bixxoil 4.000 huf

(#67002) sityupityu válasza fradi81 (#67000) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Castrol Power 1 Racing 2t. Talán a legtökéletesebben, alacsonyabb hőfokon is elégő olaj gyári, illetve közepesen tuningolt robogókba.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#67003) dtsdexter válasza x1port (#67001) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

Bixol 2T ??... de az egy hulladék! Baromi drágán a repsol szintjét nem hozza :D

[ Szerkesztve ]

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#67004) sityupityu válasza dtsdexter (#67003) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Szerintem ne használd a Repsolt-t mint gyűjtőnevet a sz@rra, mert a Repsol-nak vannak akár 6000-ért is extra minőségű 2T versenyolajai is. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#67005) x1port válasza dtsdexter (#67003) üzenetére


x1port
addikt

Nekem teljesen bevált.
Omw olajok azért nem rosszak. Szerintem.

(#67006) blu79


blu79
addikt

Sziasztok, Aprilia SR50 Factory (karbis) elérte a 4000km és a műszerfalon megjelent a szervízjel... piros háromszög nem világít... . Ilyenkor mi a teendő? Hogy lehet eltüntetni ? Csak szervízben tudják ?

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#67007) fradi81 válasza blu79 (#67006) üzenetére


fradi81
veterán

hali, majd megszokod :) Amikor vittem még az elején kötelező szervízre akkor kiiktatták, de hogy hogyan..

Kösz az olaj tippet a castrollal teszek egy próbát.
Visszatérve az új rezonátorra, létezik hogy 2 nap után a halk tompa hangja átalakuljon olyan hangos karcosra mint az előző szétrohadt gyárinak volt?

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#67008) dtsdexter válasza sityupityu (#67004) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

Félre értettük egymást, én a bixolra értettem. Repsolnak tudom, hogy vannak jó olajai de ez nem is meglepő hiszen évtizedekig volt/van jelen a MOTO GP-ben illetve rengeteg neves motor sportban és még autó sportban is, arról nem beszélve, hogy specifikus olaj is, tán a Hondának, vagy az Apriliának?!

Bár valóban számomra kicsit sokat vesztett értékéből, hogy nekem nem jött be az SR-be, de lehet én választottam rósz olajat, szóval számomra így volt értendő a "nem hozza a szintet" :)

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#67009) dtsdexter válasza x1port (#67005) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

Ugyan az a cég gyártja mint a Shell, MOL, AGIP és OMV olajakat és még rengeteg itthon nem ismert kúthálozatnak. Az OMV, Shell és az AGIP használ hozzá saját adalékot, ezért árusíthatják saját néven saját márka ként.

Ezen felül van a Shellnek is és az AGIP/ENI-nek is saját fejlesztésű és márkájú olaja, Amit nyilván nem minden napi felhasználásra olcsó kivitelre szántak, vagy éppen verseny körülményekre kínál.

[ Szerkesztve ]

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#67010) fradi81 válasza fradi81 (#67007) üzenetére


fradi81
veterán

megoldva, szerencsére csak ki volt lazulva.

moto g72, Ninebot d28e

(#67011) siti válasza blu79 (#67006) üzenetére


siti
senior tag

Leragasztod, vagy ráírod filccel hogy turbo boost. És még plussz lóerőt is ad. :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#67012) xfer70


xfer70
újonc

Sziasztok!

Egy másik fórumon is feltettem ugyanezt a kérdést, de nem kaptam érdemi választ, ezért itt is felteszem, elnézést kérek ha valaki 2x látja.

Elakadtam a kínai robogóm javításában, segítséget szeretnék kérni.

Motowell Magnet 4T robogóm egész idáig jól működött, egyszer csak, szinte egyik pillanatról a másikra, elment az erő, nem pörög ki. A motor maga a BN139QMB (ZN50QT).
Gyönyörűen beindul, ketyeg, látszólag jó, de ha megyek vele, semmi erő, nem akar pörögni, sőt olyan hangja van, mintha a gyújtás maradna ki, olyan dadogós már közepes fordulaton.
Amit megnéztem: benzin van, nem régi, benzincsap (vákumos) jó, karburátor tiszta, úszó elzár, fúvókák tiszták, légszűrő rendben, van erős szikra, szelephézag rendben, olaj rendben (cserélve is lett), kipufogó nincs eltömődve (levett kipufogóval is dadog), új gyertyát raktam bele.
Egyszerűen nincs ötletem, pedig életemben rengeteg motort szereltem.
A kipufogó szelephézagot kicsit állítottam, mert alig volt, remélem nem az a baj, hogy felmelegedés után a szelep nyitva maradt és beégett.

Köszi előre is minden segítséget.

(#67013) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

Valaki tudna pár jó tanácsot adni hogy miért lehet?

Köszönöm előre is! :R

(#67014) blu79 válasza siti (#67011) üzenetére


blu79
addikt

Ha nem tudod inkább halgatsz! Nem ilyen ovodás viselkedest , válszt vártam. Szerintem neked mindere az van ráírva ami valami hibát jelez hogy : Turbo boost ! És jó sok loerőt kapsz te ovodás ! És még te is be vagy ragasztózva.... inkább az újjaid ragasztózd le mikor ilyen hülyeségeket írsz...!!!

Más : Megtaláltam hogyan kell kiütni ;) . Már nem jelez a szervíz kulcs ;) . Egyébként ha jol tudom minden 4000nél fog világítani. De már tudom a megoldást :K :D

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#67015) JoinR válasza fradi81 (#67000) üzenetére


JoinR
senior tag

Nekem jó a Scarabeoba a narancs Repsol. A versenygokartomba is Repsolt tankolok, bár nem a "Scooter" feliratút :DDD

[ Szerkesztve ]

(#67016) siti válasza blu79 (#67014) üzenetére


siti
senior tag

Google how to turn off service sign aprilia? tudom, egyszerűbb itt kérdezni, meg a szomszédot is meg lehet kérdezni, meg a service manualt is meg lehet keresni, meg...

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#67017) Debilon válasza dtsdexter (#66998) üzenetére


Debilon
addikt

ez érdekes, mert én a sárgát használtam amíg kellett és sosem füstölt és nem volt vele semmi gond, büdös sem volt, hidegindítás után minimális szaga volt (automata olajadagolós robogó)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#67018) blu79 válasza siti (#67016) üzenetére


blu79
addikt

Ezért van a forum nem ? Ha van valami itt gyorsan meg lehet kerdezni...
Főleg akkor ha nem ilyen emberek es nem ilyen valaszokat kap az ember....

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#67019) larpi válasza xfer70 (#67012) üzenetére


larpi
tag

A dugattyúgyűrű törésnek is hasonló tünetei vannak.

(#67020) siti válasza blu79 (#67018) üzenetére


siti
senior tag

természetesen segíteni is szoktam, de hogy te se maradj ki:
[link]
itt van egy csomó aprilia szerviz leírás, ami között van SR50 2004 karbu. Miért nem linkeltem be reflexből a 45256 kódot a diagnosztika menühöz? mert nem tudom hogy tényleg ilyen a factoryd, neked viszont ott van kéznél a robesz és meg tudod nézni, hogy stimmel e, vagy más (gyújtás, menü, nyomkod sorrend) módszer kell. Nincs azzal semmi baj ha kérdezel, de ezeket leírják a szerviz könyvekben és lám, megtaláltad te is. (végül is rávettelek, hogy önállóan oldj meg problémákat)

Szerezd be az ilyen könyveket a robogódhoz, ha bármit is akarsz bütykölni rajta. Ha pedig elakadsz vagy csak nem vagy benne biztos, hogy egyedül neki merj állni, akkor nyugodtan kérdezd meg. (Legjobb persze céltudatosan venni robogót, amihez van szerviz könyv, átlapozni vásárlás előtt és nem jársz úgy mint én, aki megvett egy "pöpec" robogót, csak éppen más típusból kapott donor alkatrészeket, amikkel lehet szívni mikor a netről rendelek alkatrészt, mert a fél piaggio választék benne van és se a karbi, se a légszűrő nincs köszönő viszonyban a típussal.)

és akkor még egy tanács, ha valaki poénkodik, ne kapd már fel a vizet. Ez továbbra is egy remek társaság ahol megosztunk minden gondot örömöt és néha még húzzuk is egymást, hogy ki hogy szokott kilőni zöld lámpánál.

na hosszú lett, bocsi :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#67021) sityupityu válasza blu79 (#67018) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Igazat adok siti-nek, kicsit túlreagáltad ezt a dolgot. Nem kell ennyire mimózának lenni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#67022) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy robogó kereket centíroznak-e gumisnál? Cseréltem első fékbetéteket, és érezhetően ráz a kormány 40-50es tempónál :S A gumik teljesen újak amik fent vannak.

Pacsi

(#67023) ALI_G válasza dtsdexter (#66999) üzenetére


ALI_G
veterán

:C

(#67024) ALI_G válasza blizzrd (#67022) üzenetére


ALI_G
veterán

Igen, minden kereket kell centirozni, de ha fekbetetet csereltel, akkor nem ertem, hogy mitol razhat.

(#67025) blizzrd válasza ALI_G (#67024) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Én se..Viszont a gumis aki gumizta a motort nem centírozott. :/

(#67026) dugynok válasza blizzrd (#67025) üzenetére


dugynok
senior tag

Oda ne mennj többet...

(#67027) sityupityu válasza dugynok (#67026) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Sok helyen nem is tudnak robogó kereket centírozni, legalább is egy bizonyos tengelyméret alatt.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#67028) blizzrd válasza dugynok (#67026) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Lehet akkor ez lesz a megoldas :D Majd rakerdezek itt a kornyeken par gumisnal.

Koszi :)

(#67029) sityupityu válasza blizzrd (#67028) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Egyébként gyanús, nehogy az legyen, hogy szövetes az új gumi (újnál is lehet). Az kerékmérettől függetlenül pont 40-50-es tempónál jön ki. Robogóabroncsokat (kisrobogó), ezért nem is szoktak centírozni, mert annak a hatása csak nagyobb (90 felett) jönni ki.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#67030) blu79 válasza siti (#67020) üzenetére


blu79
addikt

Szia, más a "trükk" , nem kell semilyen kód... nem is lehet beírni ilyen kódokat mert ez karbis.... csak a ditech-hez lehet ilyen kodokat beírni... ott van menu is. Szóval más a megoldás.
Egyébként nem arrol van szó hogy felkaptam a vizet meg ilyenek... hanem gondoltam valaki gyorsban megmondja... és ennyi. De elég sokmindent tanultam magamtól az életben és erre büszke is vagyok mert olyat is meg tudok csinalni amit más tanult es nem mer vagy nem tudja megoldani... . Szoval csak az nem tetszett hogy ilyen valaszt kaptam... amit sztem senki nem erdemel meg...
Na mindegy, nem haragszok senkire es ti se haragudjatok.... :R
Egyebkent megvan minden papir a motorhoz ... hisz szinte új :) . Csak gondoltam gyorsba megvalaszolja valaki mert hátha volt mar rola itt szó... de ezek szerint nem sokan tudják ra a megoldast....

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#67031) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Fiatal hölgy számára keresünk robogót. F12 és Aerox van kinézve. Aránylag olcsók, és alkatrész is van hozzájuk. 100-as levegős, vagy 50-es vizes a jobb döntés? Tuningolva nem lesz, viszont mindig indulnia kell.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#67032) blizzrd válasza sityupityu (#67029) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Hmmm....gumis ezt meg tudja mondani? Mert itt helyben vettem a gumikat, tobb cuccal egyutt viszont se blokk se szamla se semmi. Es ha a gumi a ludas az gondolom cseres. Nem szivesen dobom ki a gumi arat ha nem veszik vissza :/

Beszeltem robogoszervizessel, de o sem feltetlen a centir hianyaban latja a hibat :/

[ Szerkesztve ]

(#67033) sityupityu válasza blizzrd (#67032) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Persze, hogy megtudja, szerintem ugyanazt fogja mondani mint én.
A szereléseim legalább párszor már belefutottam gyárilag hibás vadonat új gumikba.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#67034) blizzrd válasza sityupityu (#67033) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Fasza :S
Hát meglássuk...viszont ha nem a gumi, akkor mi tud még ilyet okozni..vajon? :S

(#67035) sityupityu válasza blizzrd (#67034) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Hát...olyan sok dolog nem jöhet számításba. Gumicsere előtt érezted?
Amúgy akartam már kérdezni, hogy próbáltad már megpörgetni a kereket? Nem látsz tojást a felniben, gumiban vagy mindkettőben? Ha a felni rendben van de a gumiban látsz akkor már dobhatod is ki.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#67036) blizzrd válasza sityupityu (#67035) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Ezt meg nem probaltam, de holnap vilagosban ra fogok nezni. Ugy remlik hogy gumicsere elott nem ereztem. Plusz lett cserelve fekbetet is, es ha meg van porgetve a kerek lehet hallani hogy bele -beleer a tarcsaba, es ha erosebbeg fekezek akkor is baromira raz a kormany.

(#67037) hunior válasza blizzrd (#67036) üzenetére


hunior
csendes tag

Sziasztok! Mi a velemenyetek a Honda Sky 50-esrol (Sgx 50), allohengeres. Eddig csak minarellim volt, dragabb a honda fenntartasa a mas kialakitasu henger miatt?

(#67038) Agostino


Agostino
addikt

sziasztok

sajnos a motoros kérdésemre nem kaptam választ, de igazából már az is jó info lenne, ha tudnátok ajánlani budapesten olyan sulit, ahol a 125-nek nekifuthatok. 14 éve vezetek, tehát a forgalomtól nem félek és tapasztalatom is van, viszont sem motorom nincsen és még csak nem is ültem egyen sem, szóval valami olyan hely kellene, akik türelmesek.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#67039) Kiki18 válasza Agostino (#67038) üzenetére


Kiki18
őstag

Hát, én csak azt tudom mondani hogy hol ne. Sost ne, ott nem foglalkoznának veled sokáig.

(#67040) csabi94 válasza Tothgera30 (#67031) üzenetére


csabi94
őstag

Ment PÜ, de én itt leírom, amit a többiek is fognak mondani. A vizes motorok kicsit bonyolultabbak, minimálisan több odafigyelés szükséges (ez annyiban kb ki is merül, hogy pár havonta megnézed, hogy van-e víz benne :) ), de hosszútávon szerintem jobb a motornak ha víz hűti. 50-est, esetleg 70-est ajánlanék, jópárszor előjött már itt a téma, hogy elég veszélyes játék ez a papír nélküli 100-as, 125-ös vezetés. A rendőr legtöbbször nem nézi, nem ért hozzá, stb., de azért előfordulhat olyan szitu (egy esetleges baleset során), hogy megvizsgálják a motort. Nekem volt 125-ös négyüteműm, nagyon szerettem, de nem fért bele a sisakom, plusz ugye folyton volt bennem egy minimális para, hogy nem vagyok szabályos, ezért eladtam. :)

(#67041) adriano18


adriano18
tag

Sziasztok!
Van egy Aprilia Sr 50 karburátoros motorom (2008-as). Jelenleg 80 km/h körül van a végsebessége (órája szerint), na én ezt feljebb szeretném tolni. Sportkipufogó mellé mit érdemes/kell venni, hogy összhangban legyen az egész motor müködés szempontjából a végsebesség növelés mellett?

(#67042) gabe_


gabe_
őstag

Spd scooter weekendre jön valaki kecskemétre?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#67043) dtsdexter válasza adriano18 (#67041) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

hát, kipufogóval kapásból egy normális benzinszűrő, azzal együtt egy variátor (rugó+görgő+hézagoló), bár ezzel nagyobb teljesítményt nem fogsz elérni, inkább csak optimalizáltabb lesz. Ha feljavítód még egy 70ccm hengerrel plusz dugattyúval, ajánlott főtengelyt cserélni ill egy karburátort (gondolom már nem ditech, ha az volt), és voala kész is a 14-16hp egy sport cdi még ráférhet a vasra, illetve egykevlár bordás szíj, és könnyítésnek karbon membrán is jól jöhet ... :)

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#67044) enginev3.0 válasza adriano18 (#67041) üzenetére


enginev3.0
félisten

Rengeteg mindenre lehet költeni

Nekem is 50 SR-em van

Staage 6 pro replica kipufogóval
Stage6 sport variatorral
És egy 70ccm vas hengerrel volt 95km/h a vége GPS szerint
De nem nagyon volt összhangban, még akkor
Most készül az új szett, itt már jobban szeretném egybehozni a dolgokat

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#67045) csongi válasza sityupityu (#67035) üzenetére


csongi
veterán

Attol fugg mekkora az a tojas :)
Szivtam en is, sajnos a kis meretu gumiknal ez benne van. Konkretan Michelin gumi.
Aztan gumi leszed , es csak a felni megnez.
Abban is volt. A ketto egyutt egy pontba mar sok volt. Szerencsemre a fumi elforgatva a felnin ossze lehetett hozni egy elfogadhato allapotot es pici sullyal. :)
Ez mar igy marad, 120 felett erezheto, de 125-nel amugy is a vegere er :D

Mas:
Mennyire jo egy 50ccm vasnal a 80-100km vegsebesseg? Illetve mennyire stabil ott a vas?
Azert a rendszerint 12 alatti kerek meret a rovid tengely tav, a vaz, a fekrendszer a futomu nem ehhez a sebesseghez van meretezve. Meg akkor sem ha csak rovid ideig van ebbe az uzemi allapotba.
Nem felelmetes igy menni vele?
Volt nekem is de a 60 kornyeken mar nem ereztem jonak, de a mivolta biztos aokat szamitott a kis Velociferonak. :D
Egyem is meg a leleket.

[ Szerkesztve ]

(#67046) enginev3.0 válasza csongi (#67045) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én nem érzek semmi félelmet
Egyetlen félelmem van, a rohadt szar utak, nyilván ahol lakom ismerem az utak nagyrészét, hol van kátyú stb... de van ahol elkerülhetetlen, és a hideg kiráz mikor át kell rajta mennem mert ki nem állhatom.
Mentem már több városon át 90km/h fölött, városon kívül belül, nem volt félelmetes

Városban autók között sem érzem soknak a nagy sebességet, legalábbis ezt hallottam erről :U

Ültem már nagymotoron mint utas, ott féltem, nagyon rossz, hogy nem te döntöd el mikor halsz meg, plusz kevésbé látsz, plusz rossz kapaszkodni, ott se a lassú se a gyors sebességet nem szerettem, soha többé nem ülök fel senki mögé

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#67047) fradi81 válasza csongi (#67045) üzenetére


fradi81
veterán

80 fölé nem mennék az már mindenre elég, egyébként is nálam kb az a vége :) Ilyen hitvány utakon nincs értelme száguldozni.

Más, ezt a sok olajat érdemes elkenni rajta, így kitolódik majd a rozsdásodás? :DDD

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#67048) dtsdexter válasza fradi81 (#67047) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

Hát az első 100KM-en, utána úgy is rá ég :)

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#67049) dtsdexter válasza fradi81 (#67047) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

Nem tudom nekem egyszer volt kicsit halálfélelmem, amikor felhajtottam az M5-re ... párom szerencsére kapcsolt, és a legközelebbi kihajtón kiálltunk, majd viccesen megjegyezte, bocsi megszokás ...

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#67050) x1port


x1port
addikt

Üdv

Ma vettem egy utángyártott cdi-t a suzuki lets robogómba.
Ebben már nincs tiltás.
De nagyon furán megy a moci.
Rángat , nincs ereje.
Ami a legszebb , hogy némelyik indításnál gázadáskor hátrafelé! kezd el menni :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.