Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) yodamastah


yodamastah
őstag

350-ert mar illene jo sr-t talalni...

[ Szerkesztve ]

(#26002) SzlobiG válasza g@bo (#26000) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én már simán elhoztam volna egyet.:U Ha ennyit agyalsz akkor sose fogsz venni vagy max azt hiszed, hogy kivártál egy jót és mégse...

[link]

[link]

[link]

Amúgy szerintem nem para ha kereskedőnél veszed ott is lehet jókat venni csak el kell menni megnézni, kipróbálni.

(#26003) runner 125 válasza SzlobiG (#26002) üzenetére


runner 125
nagyúr

Harmadik Di-tech.., második karcos, csúszott (már annyi SR-t néztem gabo-nak, h konkrétan emlékszem rá, csak a tag valamiért kivette a szöveget, gondolom kutya nem hívta). Az 1. meg újra van fújva, gyári matricák sehol. Nepper-darab. Egy tükör, jobb első fék úgy lóg, mint a jót dugott pénisz, hatalmas kopással. (én 50-nel csúsztam el, de akkora kopás még az enyémen sem lett.)

Linkeltem már neki csomót, de én feladtam.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26004) dave93 válasza SzlobiG (#26002) üzenetére


dave93
őstag

Ezeket annyira gyűlölöm, 250k és egy nyamvadt tükröt nem képes rá rakni b+ :C Számomra egy ilyen annyira rontja az összképet, hogy hihetetlen. Ez olyan , mint amikor a 2,5 millás kocsit úgy hirdetik meg hogy nincs rajta dísztárcsa. Legalább egy 400Ftosat venne rá a teszkóban...

A harmadik viszont tetszetős, én kérnék még róla képet, mert ezekből sok minden nem látszik. Persze gondolom nem ez volt g@bo álma, hogy Sárospatakra menjen motorért, dehát a szomszéd utcában sajna úgy se lesz :)

mod: Hát ezek szerint az se jó ahogy visszaolvasok...

[ Szerkesztve ]

(#26005) runner 125 válasza dave93 (#26004) üzenetére


runner 125
nagyúr

Sry, én csesztem el a számozást, a böngészőm ahogy pakolgatta őket, úgy számoztam be h első, második, harmadik.. de most javítottam. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26006) SzlobiG válasza runner 125 (#26003) üzenetére


SzlobiG
félisten

Úgy kerestem hogy új hirdetések hátha nem látta még ezeket, de akkor ezek szerint jobb is.:U

Most már kezdem én is, ha nekem itt lenne a zsebembe a pénz nem totojáznák persze az ő dolga. :)

Dave: Az a tükör amúgy tényleg kirívó, hogy nincs a másik oldalon.:D

(#26007) g@bo válasza runner 125 (#26003) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát válogatok, meg némelyik messze van... de azért mutatom, ha valami szimpi.. :B

(#26008) akos727


akos727
senior tag

Jön valaki egüre?

(#26009) Attila17


Attila17
tag

Üdv. Mi lehet a gond ha a robogón folyamatosan van gáz?
nem is húzom de megy majd vissza áll egy idő után alapjáratra. A gázt is nehéznek tűnik húzni.
A Bowden adta meg magát?

(#26010) Tothgera30 válasza runner 125 (#26003) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Pedig az a befecsis darab még egész rendben van :K !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26011) Criton


Criton
veterán

Szerintetek Vredestein gumi jó (Aeroxra lenne)? Előre, és hátulra.

(#26012) Rellind


Rellind
senior tag

Hasonló a kérdés. :U
Erről a gumiról mi a vélemény? Használ valaki ilyet? :U
Köszönöm. :R

(#26013) runner 125 válasza Criton (#26011) üzenetére


runner 125
nagyúr

404, de márkát vegyél.

Michelin, Bridgestone - e kettőben én még nem csalódtam.

Bridgestone, Pilot City - ez jó választás lehet, ha egész évben használni akarod. Vagy; City Grip

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26014) Criton válasza runner 125 (#26013) üzenetére


Criton
veterán

404? Másnál bejön rendesen :(

Egyébként erre a méretre kéne : 130/60×13 első, 140/60×13 hátsó.

(#26015) Colos1


Colos1
őstag

Az mitől lehet, hogy pár km után az alapjárat 20...30 másodperc után áll vissza? Addig magasabb fordulatszámon pörög.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#26016) Criton


Criton
veterán

Azt vettem most észre, hogy a Yamaha oldalon hajtóműolajnak SAE10W30, API SE írtak elő, nekem a szervizben Repsol 80W90 et raktak bele. Ez most jó? Bocsi a hülye kérdésért, csak nem tudom :U

(#26017) runner 125 válasza Criton (#26014) üzenetére


runner 125
nagyúr

Most bejött, az előbb nem.

Mondom, nekem ezekkel van tapasztalatom (és a Continental-lal, de esőben qrva szar, többet soha nem veszek olyat). Az a két típus biztosan jó választás.

Richie146

Neked is szól ez a rész, meg ott van 3 link is.

Colos1

Dolgozik a szívató.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26018) AndrewTdi válasza Colos1 (#26015) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Vagy alapból magas az alapjárat? :F
Esetleg a levegő csavaron is érdemes lenne állítani.

(#26019) Kolondrum


Kolondrum
félisten

criton! Engem is várnak..ámen!köv hét közepe-vége mire meglesz és hétvégén viszem le.

(#26020) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

a 2t olajjal kapcsolatban............ ugye 1:30 as keveréket feltételezve ( 30 liter benyába 1 liter olaj ) tehát 30 liter benzint elégetve kell vennünk 1 liter pöpec castrol 2t szintetikus olajat 2000+ ruppóé (?), 30L benzin egy átlagos 3.5L fogyasztásnál mondjuk 860 km hatótáv.

akkor a mostani benzináron (410 huf) 100km kb.. 1435 forintunkba került, + az olaj ami 3.5L benzinnél 0.116 L /100km-en/ ami +232 Ft - 2000 forintos 2t olajjal számolva.

így durván 17ft/km költség jön ki csak az üzemagyag tekintetében.

sacc/kb jó a számítás? ;]

olvasmány [link]

[ Szerkesztve ]

(#26021) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Budaörsi haveromnak meg nőljön köröm a pöcsére. vett egy 2003-as 500-as Tmaxot. nem tud vele ideérni, pedig tuti lenyúlom pár kilóméterre Tőle. :U

(#26022) DigitXT válasza AndrewTdi (#26021) üzenetére


DigitXT
félisten

Lehet, csak lerohadt vala vele valahol...:DDD

(#26023) AndrewTdi válasza DigitXT (#26022) üzenetére


AndrewTdi
addikt

áááá. remélem nem, nem is kívánnék ilyet. Elöbb érjen ide! ;]

(#26024) SzlobiG válasza Criton (#26011) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nekem hátul ez a vredestein van, jövőre cserélem mind2-t de tuti valami jobb márkára.

(#26025) Tothgera30 Csak is azt. ;]

[ Szerkesztve ]

(#26025) Tothgera30 válasza SzlobiG (#26024) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hidenau :DDD ?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26026) runner 125 válasza g@bo (#26020) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezek versenyenduro-k, robogót felesleges hozzájuk hasonlítani. Más részből a robogók kb. 1:50-es keverékkel járnak.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26027) Telda válasza Criton (#25983) üzenetére


Telda
addikt

A blokkhoz... Elég hülye megoldásnak tartom.
Lehet a sztenderd lyukai vannak kikopva, vagy a rosszabbik esetben a blokk, esetleg kitört egy darab.

(#26028) Colos1 válasza runner 125 (#26017) üzenetére


Colos1
őstag

Köszi, erre nem gondoltam, mert tegnap amikor csinálta, akkor 36 fok volt, és 8 km -t tettem meg vele.

Gondolom alighanem hibás :U

Elég régi már a robogó, 84 -es gyártású, és még az eredeti automata szivató van rajta.

Esetleg megnézem, hátha lehet javítani.

(#26018) AndrewTdi: Nem magas az alapjárat, sőt, kissé alacsony. Indítás után kb. 1 percet kell melegíteni mire beáll, mert különben lefullad.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#26030) runner 125 válasza #45553408 (#26029) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem értem a kérdés elejét.

PZS-n kívül alapvetően nem is tudok használt motort Szombathelyen. Mi a konkrét kérdés?

Airoh pl. S, javasolt robogóra felnyitható állút venni. Emlékeim szerint 30 alatt már kapsz olyat, beépített napszemüveggel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26031) Criton válasza Kolondrum (#26019) üzenetére


Criton
veterán

Mondtad nekik, hogy én ajánlottam őket? Mert tegnap említettem nekik, hogy menne még valaki :)

(#26032) Criton válasza Telda (#26027) üzenetére


Criton
veterán

A blokkhoz? Ez mekkora hülyeség már? Ennyi erőből akkor a blokk felét ki lehetne szakítani... :(((

(#26033) runner 125 válasza Criton (#26032) üzenetére


runner 125
nagyúr

Minarellin tényleg a blokköntvényen vannak a sztendernek a furatai. De, szinte biztos, h maga a sztender van elkopva. Ha, a sztenderen lévő motorra sokszor ráülnek, akkor tizen pár év alatt könnyen megkopik.
De, megkéred SymbianOS-t, megfogja addig a motort, te lehajolsz és leveszed. 90%, a sztender kopott ki.

(Újat szerintem ne vegyél, hibátlan bontott simán megteszi.)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26035) Criton válasza runner 125 (#26033) üzenetére


Criton
veterán

Még az utángyártott is 10ezer fölött van, szóval felejtős. Egyébként a motor sérülhet ha véletlen rosszul tőrök ki mondjuk a sztender, vagy is okozhat nagyobb kárt a blokkban?

[ Szerkesztve ]

(#26036) Telda válasza Criton (#26035) üzenetére


Telda
addikt

Vagy a két oldalára hegesztetek 2,5-3as lemezt, kifúrjátok és fel is van újítva :K .

(#26037) g@bo válasza runner 125 (#26026) üzenetére


g@bo
nagyúr

úgy saccolva számoltam. a versenymociknál meg a 2t/4t fenntartási szervizköltségeket írta, gondoltam nagyjából igaz az utcai gépekre is - arányaiban -.

akkor melyik az az általánosan baba 2t olaj, ami nem 4000/L? ;]

(#26038) DigitXT válasza g@bo (#26037) üzenetére


DigitXT
félisten

Egy utcai gép, pláne egy robogó mitől lesz "üzemórás"?:)

(#26039) Kolondrum válasza Criton (#26031) üzenetére


Kolondrum
félisten

nem,majd pénteken.

(#26040) runner 125 válasza g@bo (#26037) üzenetére


runner 125
nagyúr

Repsol Moto Scooter.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26041) Tothgera30 válasza DigitXT (#26038) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...70cc+ hengertől, versenyfőtengelytől, 21mm+ karbitól... folytassam ;] ?

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26042) runner 125 válasza Tothgera30 (#26041) üzenetére


runner 125
nagyúr

Gyári 2t, 4t-ről volt szó...

mod.

Azt hiszem 2. videó, NRG villa:

Ez egy brom.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26043) DigitXT válasza Tothgera30 (#26041) üzenetére


DigitXT
félisten

Szerinted g@bo ilyen széttuningolt masinákat keres napi közlekedésre?
Ugye, hogy ugye. Egy utcai, napi használatra szánt gép nem üzemórás.
Szerintem. (Ha mégis, akkor nem utcai, napi használatra szánt gép.;])
Arra akartam rávilágítani, hogy az a szervizköltség számítás (vélhetőleg)
nem jól aránylik egy sima utcai géphez, ami nem pár órát fut 2 "felújítás"
közt, hanem simán 1000 km-ekben mérhető futásteljesítményt produkál.

(#26044) Tothgera30 válasza runner 125 (#26042) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Oh.. úgy más :DDD .

Látom... ott aztán nincs rugózás ;] . Szerintem már mindegy ha fix villát tesz be :U .

#26043 DigitXT: Azt nem tudhatjuk hogy ki mire izgul, este félhomályban a gép elé görnyedve :P . Lehet hogy épp egy ilyenen vagy ilyenen filózik, 70-es szettel, tartós, hosszú távú városi közlekedésre :DDD .

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26045) Criton


Criton
veterán

Ma bementem abba a boltba motorolajat venni ahol a Motowellt vettem.
Kérdezte az eladó ez milyen motor? Mondom nem Motowell :)
Mondtam Repsol Moto Scooter 2T olaj kéne, erre ő, az Aeroxba nem jó...
Szerintem jó, szerintetek? Most azt vettem hozzá, és múltkor is ebből töltöttem bele.
Teljesen bizonytalan lettem ettől a "hülye" eladótól...

(#26046) akos727 válasza Criton (#26045) üzenetére


akos727
senior tag

: DDDDDDDDDD hogyne lenne jó bele... bezzeg a f*stos motowellbe pont jó mi? Hol van ez a bolt?

(#26047) fesii válasza Criton (#26045) üzenetére


fesii
aktív tag

Az enyémbe 600ft-os tescos olaj van szóval a repsol számodra tökéletes :)

(#26048) Tothgera30 válasza Criton (#26045) üzenetére


Tothgera30
Ármester

LOL :DDD. Hülye az az eladó :U .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26049) runner 125 válasza Criton (#26045) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha, Pesten laknék, bemennék, oszt megkérdezném, h mégis mér nem jó elvtás úr...
Hallott ő már olaj kapcsán jóváhagyásokról?!?! Vagy az olajos doboz - motor színharmóniája alapján dönti el, h mi mibe jó.

Bírom az ilyen szög egyszerű "eladókat", biztos azért rágott be, mert motorral mentél, nem egy kínai fröccsöntvénnyel.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#26050) Criton válasza runner 125 (#26049) üzenetére


Criton
veterán

Biztos azért :)

Nos egy mai utolsó hülye kérdés...
Tegnap a szerelőt megkérdeztem hány literes az olajtartály, 1,5-2Liter környékén van és ha már 1Liter olaj van a motorban éghet a lámpa, most megint vettem 1Litert.
Mivel sajnos nem nagyon látni, hogy mennyi olaj van benne, mondta a szervizes, hogy töltsem nyugodtan, míg a tetejéről nem látom. Szerintetek? Bocsi a nagyon hülye kérdés miatt, csak semmi vonal nincs a tartályon, látni meg nem nagyon lehet, akinek Aeroxa van tudja miről beszélek :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.