Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65801) Sokka


Sokka
aktív tag

Üdvözlet Urak és Hölgyek!

Beszúrnám a hirdetésemet ide is, hátha valakit érdekelne a robogóm.
A hirdetésben szereplő telefonszámon bármikor elérhető vagyok, és szívesen válaszolok minden felmerülő kérdésre.

További jó fórumozást mindenkinek.

¤>Xiaomi_Redmi_Note_10_5G<¤><¤>70MAI_Pro_Plus<¤>Mibro-A1<¤

(#65802) gjoe válasza üszök (#65799) üzenetére


gjoe
őstag

Tuti van, de ki tudod nyitni a dobozt és nézd meg benne van e.

(#65803) freelanced válasza nyogo83 (#65776) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a válaszokat !

Bemásolom ide az első posztom, talán jobban átlátható
[link]

A Simsonról lemondtam közben, de mivel még komolyan, saját motorral nem motoroztam ezért mindenképp valami kezdő motort szeretnék, de nem robogót.

Jelenleg olyan 300.000-ret tudnék rászánni, sajnos most ment tönkre az autóm, nem a legjobbkor.

Ebből tudok bármilyen értelmes motort venni? Vagy mit ajánlotok az embernek ilyenkor?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#65804) üszök válasza freelanced (#65803) üzenetére


üszök
őstag

Motoroztál már amúgy? Van a rokonságban 2 olyan ember aki mindenáron motorozni akart. Kaptak egy Szimót valakitől ingyen,kicsit mókolni kellett,hogy menjen. Megcsináltam nekik,az egyik k.b. nullával elesett a fűben a másik ment vagy 30 kilométer vele ő is esett vagy csak tolni kellett kicsit arra már nem emlékszem,de ő sem ült rá többet, a Szimó meg ment a levesbe. Ezt csak azért írtam,hogy gondold meg mielőtt kiadsz 300k t valamire.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65805) freelanced válasza üszök (#65804) üzenetére


freelanced
addikt

Tapasztalatom nincs vele, de ültem már motoron.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#65806) Peti N95


Peti N95
aktív tag


Sziasztok. Hétvégén újítottam az asszonynak is egy Jetforce C-tech et. Igen jó árban sikerült hozzá jutni, és elég patika is a gépezet... :K

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#65807) FeeLing_


FeeLing_
csendes tag

Sziasztok!

Találtam egy Piaggio NRG50 Hi-PER2 PRO DD-s változatot (vízhűtés+karbi) 2011-es 22.000 km-el.
Elég jó áron 150.000 ft-ért. 3 hónapja volt beindítva, hamar elindult, szépen jár.

A kérdésem, hogy ennyi km-el jó vétel-e, egy stalkerem van, érdemes-e lecserélni, szervizigényes-e?

Véleményetek?

Üdv,
FeeLing_

(#65808) KisTé válasza Peti N95 (#65806) üzenetére


KisTé
tag

Ez a Jetforce az egyik ha nem a legszebb robogó, ezekbe milyen blokk van ? Gratu hozzá szép páros lehettek :)

(#65809) Peti N95 válasza KisTé (#65808) üzenetére


Peti N95
aktív tag

Peugeot blokkos, de nagyon sok minden fekvő mina kompatibilis... Hajtás asszem egy az egyben minarelli... Amúgy jó kis motor, gyári karbis, a tsdi-vel szemben fele annyi elektronika, jobban is megy... Stb Szeressük! :K

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#65810) gabe_


gabe_
őstag

Közeleg a motoros idő! :DDD

Sovány szakácsban sose bízz!

(#65811) quicky98


quicky98
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segitseget szeretnek kerni.Adott egy jo regi yamaha jog (27v lehet,ce50 jelzes van rajta) a motor 3 eve nem jart (sokat) ,1-2 inditasa volt csak ,az is nehezen.Szeretnem eletre kelteni de nem szeretnek horror arakat fizetni ra.A karbit mondtak sokan ,hogy takaritsam ki, de felek hogy nem igen menne.Esetleg valakinek van valami tippje ,hogyan tudnam elinditani,eletre kelteni? Ha mas nem marad akkor a karbi :/ elore is koszonom es bocsanat az ekezetek hianyaert

(#65812) mumtaz válasza gabe_ (#65810) üzenetére


mumtaz
senior tag

Jahh. Az én jetforce-om meg nem megy. Az áll.Bratyónak vettem egy Kymco Super 9-et, de Ő egyelőre nem tud motorozni, így én járok vele. Megy, mint a disznó. De nekem a Jetforce kell.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#65813) KisTé válasza Peti N95 (#65809) üzenetére


KisTé
tag

Az enyém is minarelli blokkos megy mint a rakéta, ímádom !

(#65814) F1r3b1rd


F1r3b1rd
tag

Tavaly volt egy hátsókerék defektem a Kymco Agility RS 50 Naked 2T robogómon, hirtelenjében nem volt 13" átmérőjű gumi, csak 12"-es a szakinál így feltettem azt h haza tudjak jönni. Úgy voltam vele hogy az az 2-3 hét ami hátra van a szenzonból, már elmegy így is.
Nos a sebesség drasztikusan visszaesett(szíj + görgők cserélve lettek).

Kérdésem a következő: mennyire károsodnak ezek a gumik az újbóli levétel és felrakáskor?
Mivel az első keréken is kezd már csereszavatos lenni, gondoltam átrakatom arra és hátra veszek rendes
méretet.

[ Szerkesztve ]

(#65815) gabe_ válasza F1r3b1rd (#65814) üzenetére


gabe_
őstag

Ha kezd cserés lenni a gumi, akkor szerintem érdemes újakat venni rá, nagyon sokat számít a jó gumi.
És nem mellesleg a megkeményedett gumikon olyan szépeket lehet zakózni, hogy öröm nézni.
Tavaly láttam egy robogóst elcsúszni egy körforgalomban, meg volt ijedve rendesen...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#65816) F1r3b1rd válasza gabe_ (#65815) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Az elsőt azt mindenképpen cserélni fogom, csak az a kérdés h a tavaly ősszel rátett vadi új gumi mennyire sérül meg mikor leszedik az egyik felniről és felteszik másikra(ha nem muszáj, nem dobnám el a 13.000 FTos gumit amibe nincs 50 km se).

(#65817) forandor válasza quicky98 (#65811) üzenetére


forandor
tag

Szia!
Karbi, légszűrő legyen tiszta. Légszűrő szivacson pedig legyen légszűrőolaj.
Egy kis robogó karbi nem egy bonyolult dolog. Nagy vonalakban: szétszeded, kitisztítod (főleg a járatokat, ügyelve, hogy ne karcolj), majd ugyanúgy összerakod, ahogy szétszedted (az állítócsavarok pozícióit is jegyezd meg).

(#65818) gabe_ válasza F1r3b1rd (#65816) üzenetére


gabe_
őstag

A szakszerű szereléstől (gumisnál pl.) nem sérülhet sem a gumi, sem a felni.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#65819) üszök válasza F1r3b1rd (#65814) üzenetére


üszök
őstag

Ezt azért nehezen hiszem. A 13" felnire nem lehet 12" gumit feltenni szerintem.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65820) gjoe válasza üszök (#65819) üzenetére


gjoe
őstag

Ez így van.
Szerintem keveri a szélességgel, és pl: 130 széles helyett 120-ast tettek neki fel.

[ Szerkesztve ]

(#65821) sityupityu válasza üszök (#65819) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Én már ezen elakadtam. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65822) sityupityu válasza quicky98 (#65811) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Az a baj, hogy hiába kapsz jó tanácsokat ha úgy érzed, hogy egy karbi szétszedés is gondot jelent.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65823) F1r3b1rd válasza üszök (#65819) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Jogos, látszik h már közel 40 órája talpon vagyok.:D
Naszóval 12" a kerék csak a hátsón az eredeti 130/70-12 helyett 120/70-12 gumi került.

Hamár itt tartunk, tudtok ajánlani pár márkát v konkrét gumit városi használatra, ami tapad vizes aszfalton is?
Nem száguldozok 80-al, csak az előző abroncs a legkisebb víztől úgy viselkedett mintha jégen mentem volna.

[ Szerkesztve ]

(#65824) sityupityu válasza F1r3b1rd (#65823) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ebből semmi problémád nem keletkezett.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65825) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Asszony szeretne egy robogót magának.
Nekem egy Malaguti F12 van. Szóval mondtam neki is,hogy maradjunk az olasz vonalon.
Yamaha Neos-nál csajosabb motor van? :D Tetszik neki kinézetre.. Lenne is a közelben egy.
Típushibák vannak?

Köszi!

(#65826) üszök válasza F1r3b1rd (#65823) üzenetére


üszök
őstag

A Conti twist-et ingyen se vedd,meg a Kínaiak nagy részét.
City grip,battlax mondjuk. Olcsón vettem novemberben Battlax-ot ha holnap felkelek megkeresem a linket ha kell. A Runneren IRC volt nekem,azon kívül,hogy gyorsan kopott nem volt rossz. Mondjuk az is Kínai.
Tetesd át a 120-ast előre hátra meg vegyél 130-ast.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65827) Debilon válasza üszök (#65826) üzenetére


Debilon
addikt

City Grip jó.. Super9-en használtam, vizes úton is jó volt, nem csúszkált

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#65828) üszök válasza Debilon (#65827) üzenetére


üszök
őstag

Nekem is az van a bálnán hátul.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65829) sityupityu válasza üszök (#65826) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

"A Conti twist-et ingyen se vedd"

Azért kíváncsi lennék, hogy akik ennyire ellene vannak ennek a guminak azok vajon mind ki is próbálták-e? :) Ezt most nem csak neked írtam hanem csak úgy általánosságban kérdezem, mert mindenki használhatatlannak mondja ezt a gumit. Azt nem vonhatom kétségbe, hogy esetleg a 250-500-as robogókon valóban rosszul teljesít, mert bár nagymotorom mindig is volt, de nagyrobogóm sohasem. Egy robogónak baromi sz@r súlyelosztása van egy "normál" motorhoz képest, ezért azt elképzelhetőnek tartom, hogy egy nagy batár robogón rosszul viselkedik ez az abroncs.
Én tavaly próbáltam ki legelőször ezt a gumit már csak azért is, mert feszt szidja mindenki. Nos elmondhatom, hogy egy ötvenes (70) méretű robogón használva én semmi különösebb kivetnivalót nem találtam ebben az abroncsban. :N Nem azt mondom, hogy ez lenne a legjobb gumi amit robogón valaha használtam, de konkrétan nekem semmi bajom nem volt benne. És igen, vizes úton is teszteltem, ráadásul szerpentinen fel és le.
Egyébként ha bizonyítottan olyan életveszélyes lenne mint amilyennek titulálják akkor már rég nem is árulhatnák.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65830) üszök válasza sityupityu (#65829) üzenetére


üszök
őstag

A 250-est ezekkel vettem majdnem újak voltak. Városban még csak csak elment bár fordulni ott is nagyon finoman kellett,a bükkben meg nem mertem menni vele rendesen miután 2x megcsúszott. Hálistennek a hátsó hamar odalett,és ment a kukába az elsővel együtt. 50-es tapasztalatom nincs,azokon sosem volt ilyen gumim.

Szerk. Valószínű nem véletlen a legolcsóbb nem Kínai gumi.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65831) sityupityu válasza üszök (#65830) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Azért mondom, hogy lehet, hogy egy nagytestű farnehéz robogón nem úgy muzsikál ahogy kéne, de én 50-es robogón abszolút nem tartom rosszabbnak az átlagnál.
Egyébként pont most néztem meg, hogy a cég egészen nagy képekre is gyártja ezt a gumit, ha annyira rossz lenne akkor nem hiszem, hogy meg mernék tenni ezt.

szerk: Annyira olcsónak azért nem nevezném, de ha olcsó is, akkor az a többi gyártónak valószínű, hogy nem is tetszik igazán. :)

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65832) freelanced válasza freelanced (#65803) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv !

Szerintetek ha nagyobb jogosítványt tennék akkor mivel lehet számolni mennyiért tudok belépni a 35kW-os kategóriába?

Olyan 5-600 ezerre lehet számítani? Vagy több?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#65833) qad


qad
senior tag

Sziasztok, kymco agility 50 4t-nél automata szívató gondom van. Áram hiányom van és ötletet kérnék merre keressem, ugyanis már a szívató csatlakozóhoz sem megy el a 12 volt. Van valahol egy hőfok gomba ami kapcsolna?

(#65834) Peti N95 válasza qad (#65833) üzenetére


Peti N95
aktív tag

Szia. Azt hiszem ott nem is tudsz 12V-ot mérni. Pontosan már nem emlékszem, de azt tudom hogy én sem tudtam kimérni, de mégis a szivatónak volt baja... Nem tudod kipróbálni egy másikkal?

★Huawei Mate 10 Pro★Samsung Galaxy Watch 46mm★GSX-R 600★Peugeot Jet Force C-tech★

(#65835) dugynok válasza qad (#65833) üzenetére


dugynok
senior tag

A szivató elvileg csak akkor működik, ha jár a motor, mert a generátorrtól kapja az elektromosságot - természetesen fesszabon keresztűl - úgy tudom.

(#65836) qad


qad
senior tag

Tyűha, azt hittem ha ráteszem a gyújtást akkor működni kellene a szívatónak hogy könnyen beinduljon. Na mindjárt megrugdosom hogy induljon és rámérek úgy is.

Köszi a válaszokat, (#65834) Peti N95, (#65835) dugynok

Ehh, nem is tudom mit mérek, valami 0,2-0,3 volt jön ki attól függően hogy húzom neki vagy nem. Ezzel sem vagyok előrébb.

[ Szerkesztve ]

(#65837) dugynok válasza qad (#65836) üzenetére


dugynok
senior tag

Nos, a szivató nem pumpa, szerintem hülye az elnevezése... Alap helyzetben a tű nyitott állapotban van, ami azt jelenti, hogy be van húzódva. Meleg és áram hatására pedig kitolja a tűt, így zárva a benzin útját és csökkenti a dúsítást. Ha gyújtásra menne, akkor, ha véletlenül rajtahagynád percekig, hidegben nem kapna elég benyát, azért van így megoldva.
De majd kijavít valaki, ha nem így van.

[ Szerkesztve ]

(#65838) F1r3b1rd


F1r3b1rd
tag

Hm, most néztem meg vmi VeeRubber nevű gumit szerelt fel a szaki anno.
Ez miféle gumi? Valami kínai bóvli? Esetleg tapasztalat, vélemény vele kapcsolatban?

(#65839) qad válasza dugynok (#65837) üzenetére


qad
senior tag

Ezért kérdeztem van-e valahol hőfok gomba ami megmondja neki hogy mikor kapcsoljon hőmérsékletre.
Levettem a világítást most 0,4 - 0,7 voltot mérek a vezetéken ami megy a szívatóhoz D.

Rendelek egyet 1400 Ft körüli összegért max ha azzal sem megy akkor megyek vele villanyászhoz.
Köszi a válaszod dugynok

Másik kérdés. Kymco agility 50 ccm 4t
Van ezekhez( 4t kínai főtengely) 16-os és 22-es olajpumpa meghajtó fogaskerék számú főtengely. Jól gondolom hogy a 16-os lenne a jobb mert az többet/gyorsabban hajtja az olajpumpát? Nagy eséllyel az enyém már 22 fogas(2011-es), ha jobb lenne a 16-os akkor inkább átvariálnám.

(#65840) dugynok válasza qad (#65839) üzenetére


dugynok
senior tag

Maga a szivató eg "hőfok gomba", mondjuk így...

(#65841) KisTé válasza qad (#65839) üzenetére


KisTé
tag

Hol van ilyen villanyász, mert nekem is meg kellene nézni valami leszívja az akksit és nem tudok rájönni mi okozza, ha benne hagyom akkor vége lesz állandóan ki kell vennem.

(#65842) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Összefoglalóban ez a link nem működik:

4 ütemű robogó vásárlása esetén – bármit mond az eladó – az olajat és az olajszűrőt cseréljük le!
Innen letölthetünk egy „robogó adatbázisként” futó excel táblát, amelyben nagyon sok hasznos információ van, szinte minden típusról!

(#65843) Telda válasza Atomgeszi (#65842) üzenetére


Telda
addikt

Nekem le van mentve, ha kell el tudom küldeni.
Milyen típushoz keresel?

(#65844) Atomgeszi válasza Telda (#65843) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Főként az összes (is :D) érdekelne...
Amúgy Kymco Agility 125.

50-esben 4T még mindig felejtős, gondolom?

(#65845) sityupityu válasza Atomgeszi (#65844) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ha a menetteljesítményre gondolsz akkor az is marad. Cserébe alacsony fogyasztás és kimész vele a világból.

szerk: Ha most veszel 125-ös Agility-t akkor csak papírosat vegyél. Most már nagyon rajta vannak a rendőrök ezeken a dolgokon.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65846) Telda válasza Atomgeszi (#65844) üzenetére


Telda
addikt

Nincs benne sajnos.
Csak ezek vannak.
Aprilia, Gilera, Honda, Malaguti, MBK, Peugeot, Piaggio, Suzuki, Vespa, Yamaha.

Mediafire-re tudtam csak feltölteni, más nem elérhető.

(#65847) Atomgeszi válasza sityupityu (#65845) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mindenképpen papírosat szeretnék. :K A Kymco-hoz(főleg, hogy eddig csak Yamaha és Malaguti-m volt minarelli blokkal) nem ragaszkodom, csak elég jó áruk van.
Előtte mindenképp egy B125-öt kell elvégeznem, mert egyelőre A korlátlant ki sem használnám, és a garázsban sem fér el egy 500-as Nexus, így maradtam, hogy 125 4T, ha vállalható teljesítményt nyújtanak jó fogyasztás mellett, akkor miért ne?
Összefoglalóban nem sok minden van említve a B125-ről. Gyakorlati tapasztalat, költség, idő valakitől? :B

(#65846) Telda

Köszönöm szépen!

Amit hiányolok, az a csomagtartók mérete lett volna, legalább a bukósisak miatt, hogy befér-e. De ezt majd típusra keresve kell néznem akkor :)

(#65848) sityupityu válasza Atomgeszi (#65847) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Annyit tudok mondani, hogy nagy teljesítményt ne várj egy 125 4t-től. :N
Kymco 125 is volt már nálam, egy széria 50-es robogóról átülve nem rossz, de nagyon hamar kevésnek fogod érezni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65849) Atomgeszi válasza sityupityu (#65848) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link] 2:42-nél ez full gáz volt? :DDD

Nem mennek, de legalább termelik a benzint? :D

[ Szerkesztve ]

(#65850) Rellind


Rellind
senior tag

Sziasztok.

Motorozás közben használ valaki headsetet? Gondolkodom egy ilyenen,féláron lenne. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.