Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65651) sityupityu válasza gabe_ (#65650) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Én egy ilyet vettem ott kb 3-4 éve csak kíváncsiságból. Az egyik 100AH-ás munkaakkum újkorától csak ezen van egyfolytában és tökéletes. 6-7 ezer környékén lehetett akkoriban.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65652) #33253120 válasza sityupityu (#65649) üzenetére


#33253120
törölt tag

Viszont az is egy vicc, hogy a Voltcraft honlap a Condrad-on keresztül árul.
A másik vicc, hogy a gabe_ féle az egy olyan töltő amit a Voltcraft honlap nem ismer. :)

[ Szerkesztve ]

(#65653) sityupityu válasza #33253120 (#65652) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

A Conrad már tök rég tele van Voltcraft cuccokkal.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65654) forandor válasza sityupityu (#65651) üzenetére


forandor
tag

Akkutöltésre a legjobb szerintem a labortápegység. Nem olcsó, de lehet építeni kínai konverter panelból olcsón. Egyet már csináltam otthonra, épp holnap fogok nekiállni egy másiknak, mert olyan jó lett, hogy nekem is kell egy pluszba. Bármilyen akkut feltölthetsz vele, ha tudod, hogy milyen töltési karakterisztikát szeret.

(#65655) Zin


Zin
senior tag

6V-re ha att allitom a toltot akkor tolthetme bátran?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#65656) sityupityu válasza forandor (#65654) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Én nem értek ilyennek a megépítéséhez. Van komolyabb töltőm is amivel mindent lehet tölteni. Mindent be lehet állítani rajta, töltési karakterisztikát is teljesen egyénire lehet szabni, a különböző akkuknak a programját el lehet menteni benne.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65657) forandor válasza sityupityu (#65656) üzenetére


forandor
tag

Az olyan töltők a legjobbak, csak az áruk is szép.

(#65658) sityupityu válasza forandor (#65657) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Igen, nem volt olcsó darab.
Régebben modelleztem egy darabig, azokhoz meg egy ImaxB6-ot használtam. Az is elég nagy tudású, és ahhoz képest szerintem nem is olyan drága. Meg is tartottam, bár már nincs modellem. Másra is lehet használni.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65659) nyogo83 válasza forandor (#65654) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Persze, lehet labortappal is akksit tolteni, regen se voltak mikrokontrolleres toltok, hanem neked kellett beallitani a toltesi aramkorlatot fixen.
De azt mondani, hogy a legjobb, azert felrevezeto :N

Persze ha egy olyan labortapot epitesz, amit be lehet programozni az alabbi toltesi karakterisztikara, akkor egalban lesz egy kb 5k-ert kaphato AutoXs toltovel.

Van labortapom, sot akar meg epithetnek is microcontrolleres toltot ami tudja ilyen vagy akar szabadon valtoztathato karakterisztikaval tolteni az akkut, de ennyi penzert nem allok neki.
Talan 10 eve poenbol nekialltam volna, mikor sok volt a szabadidom :))

(#65660) gabe_


gabe_
őstag

Én azért annyira nem vagyok otthon az elektroban... Nekem igazán egy olcsóbb félautomata-automata töltő is megfelelne, amivel tudok motor és autó akksikat is tölteni, ne gyulladjon ki a ház, ha véletlenül 1-2 órával később kapcsolom ki, mint kellene...
(Régen amíg airsoftoztam, ott kellett számolgatnom a töltési áramot, időt az nicd, és nimh akksiknál, ezt azért az ólomakksiknál már azért kihagynám... ) :)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#65661) forandor válasza nyogo83 (#65659) üzenetére


forandor
tag

Ennyire azért nincs szabad időm nekem sem, meg azért nem kell újból feltalálni a kereket. :) Szeretem magam állítgatni a feszt, és a töltőáramot. Meg még sok másra is lehet használni akkutöltésen kívül. :)

(#65662) üszök válasza gabe_ (#65660) üzenetére


üszök
őstag

Nem kell a hókusz pókusz meg labor táp egy robogó aksihoz. Nézd a Lidl meg Aldi újságot,mikor akciós lesz vedd meg. Vagy akár holnap is szétnézhetsz ha van a közeledben a 2 üzlet.

Én vagy 20 éve egy Ruszki automata töltővel töltök mindent.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65663) sityupityu válasza gabe_ (#65660) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ha veszel legalább egy olyan töltőt mint amiről beraktam képet akkor az tökéletes lesz, nem kell figyelni. A töltési ciklus végén már csak egészen kis áramot ad az akkunak (csepptöltés) a végén pedig leáll magától, nem kell kihúzni. Csak akkor kapcsol vissza ha ha valamennyi merülést érzékel. Egy munka akkut pl akár a nap 24 órájában is rajta lehet hagyni.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65664) üszök válasza sityupityu (#65663) üzenetére


üszök
őstag

Jaja. Szerintem átvált csepp töltésre magától. Havernak múltkor 2 napot rajta maradt semmi baja nem lett.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65665) sityupityu válasza üszök (#65664) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

A használatija írja is, hogy ezt teszi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65666) gabe_


gabe_
őstag

Köszönöm a válaszokat, akkor ez lesz, úgyis itt van 2km-es körzetben mind a két bolt. :)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#65667) KisTé


KisTé
tag

Nekem most meg beindulás után gázadásra elhal aztán ha huzogatom akkor egyszer csak elkapja és már lehet a gázt húzni mi a sz.r ez ???

(#65668) üszök válasza KisTé (#65667) üzenetére


üszök
őstag

Hideg van. Vagy meghótt a szivató.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65669) üszök


üszök
őstag

Én meg azon gondolkodok pár napja,hogy a Runnert szeptemberben tankoltam tele,azóta is úgy van. A bálnát meg november elején,abból sem sok hiányzik. Vicces lesz ha 25 lityi benzin megy a levesbe.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65670) gabe_ válasza üszök (#65669) üzenetére


gabe_
őstag

Én valamikor novemberben tankoltam a robogóba, azóta 3x volt beindítva, egyszer az utca végéig is elpöfögtem vele, hogy megmozgassam. Csak nem savanyodik már bele a nyál... :))

Várom már a tavaszt :DDD

Sovány szakácsban sose bízz!

(#65671) dtsdexter


dtsdexter
csendes tag

Egy olyan kérdés, hogy minden motorra lehet (normális nem tákolt ) fordulatszám mérőt szerelni? (Aprilia SR 50 old ami érdekelne kifejezetten) csak mert hogy fentebb olvastam, hogy nem gyárira is szerelnek.

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#65672) üszök válasza dtsdexter (#65671) üzenetére


üszök
őstag

Persze. A fentebb tárgyalt fekete Kínai bármire jó. A gyújtó kábelre kell teketni a vezetékét,onnan veszi a jelet.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65673) Repsol600


Repsol600
addikt

Üdv!

Nem indul a robi, kb 10 fokos helyen van bent, de nagyon sokat kell rugdosni. Valószínű a szivató nem ad neki elég anyagot. Viszont a szivató szerintem jó kb 4,5mm-t mozog. Youtube videón néztem, hogy lehet ráállítani, kicsit tekertem is ki de érezhetően nem lett jobb. Gondolom baja nem lesz ha még tekerek ki max nem zár el rendesen ugye? :) Dink classic 50 2T.

[ Szerkesztve ]

(#65674) dtsdexter válasza üszök (#65672) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

Uhh köszi, ez lett volna igazából a kérdés, mert én naivan egy mechanikus szerkezetnek képzeltem el, mint mondjuk az Olajpumpát vagy ilyesmi, és ehhez hasonló szerkezetet közel s távol nem talált "A" internet :P

Na, szét szedtem most így éjszakás műszak után. Szóval, légszűrő levesz, kézzel rátartok, önindítózok és benzines a tenyerem. Karbit kihoztam, szívatót kihúztam belőle (elég merev volt) le is repült a feje a rugóval együtt. Össze szedtem kicsit állítottam rajta, kényelmesen vissza megy feszület nélkül a helyére. Még mielőtt vissza tettem volna, a már össze szerelt bovden véget a kézi szívató karral próbáltam mozgatni ... esélytelen, még csak annyira sem húzza meg a bovdent, hogy a rugó összébb mennyen, nem mintha utána kitolná a rugórész na mind1. Szóval szívatót "zárt" állapotában vissza helyeztem. Pattent, de most sem indul. Tippeltem még egy olyanra, hogy mivel új gyújtásalaplapot kapott ill új gyújtótrafót és CDI-t lehet még azzal is valami kavar ... volt is ... 3*1eres, 1* 2eres 1*3eres kábel jön fel a gyújtásalapból. Természetesen a színek egyértelműen nem stimmelnek az aprilia gyári kábeleivel, így találomra ment, hiba volt. A 3*1 eresben a földelésen kívül (fekete/fehér) egy Fekete/piros Kék/piros vezeték jött ki (aminek egy Piros/fehér és egy Fekete/Sárga kábelhez kellet csatlakoznia), ez lett megcserélve. Már most jobb a hangja, "Hallani ahogy dzsal az amper" ... Szóval ... most sem indul. Membrán le, benzines kívül belül ... akkor kinyit. Mindegy kicserél Karbonmembránosra, össze rak. Láss csodát már elkapja (persze miután vissza raktam a vákumcsövet, mert addig b@szta szívni a benyát, mind1 10 perc alatt meg is világosodtam). Szóval a karbin kell állítgatni, mert hol elindul hol befullad, gázadásra. Ja meg megkapta az új gyertyát is.

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#65675) dtsdexter


dtsdexter
csendes tag

Akit érint :) 5% kedvezmény többszöri vásárlás esetén is.

Kuponkód: BOLDOGTAVASZ
Érvényes: 2017.02.06. 23:59

Tovább az oldalra: https://motomotors.eu

[ Szerkesztve ]

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#65676) jFox válasza Repsol600 (#65673) üzenetére


jFox
őstag

Nekem annó a Piaggio Free-n az automata benzincsap csinált ilyen mókát.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#65677) Repsol600 válasza jFox (#65676) üzenetére


Repsol600
addikt

Az jó kipróbáltam, lehúztam a csövet megrúgtam és jött a benya. :) Valamiért nem enged elég anyagot át a szivató. Próbáltam azt is, hogy kivettem a szivatót befogtam a nyílását, úgy 2. rugásra el is indult.

(#65678) Telda válasza dtsdexter (#65675) üzenetére


Telda
addikt

Szerintem ez még így is drága.

(#65679) üszök


üszök
őstag

Penniben van akciós aksitöltő. 5490

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65680) gabe_ válasza üszök (#65679) üzenetére


gabe_
őstag

Köszi az infót, már csak holnap tudok elmenni, de megnézem a helyi boltban.
Ez is olyan, amivel autó és motor akksit is lehet tölteni?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#65681) üszök válasza gabe_ (#65680) üzenetére


üszök
őstag

Szerintem igen,de sajnos nem tudtam megnézni mert Tokajban már nem volt. Még a másik gagyit is elhordták az sem volt.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65682) sityupityu válasza gabe_ (#65680) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ugyanaz belül mint amiről felraktam képet. Autót és motort is lehet vele tölteni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65683) gabe_


gabe_
őstag

Két pennyben megnéztem, de sajnos csak ilyen töltő volt:

Most találtam a totalcaron: [link] Ilyen töltőt szeretnék :K

Sovány szakácsban sose bízz!

(#65684) sityupityu válasza gabe_ (#65683) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Lidl-ben kellett volna nézned. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65685) dugynok válasza sityupityu (#65684) üzenetére


dugynok
senior tag

Vagy Aldiban

(#65686) gabe_ válasza dugynok (#65685) üzenetére


gabe_
őstag

Jelenleg nincs egyikben sem. :(

Sovány szakácsban sose bízz!

(#65687) üszök válasza gabe_ (#65683) üzenetére


üszök
őstag

Ezt meg ne vedd. Várj míg lesz akciós, Lidl vagy Aldi,és az első nap reggelén ott légy mert elhordják hamar.
Kedden megnézhetem neked az egyik Miskolci Penniben ott szokott lenni sokáig mindenből.

Ha mindenáron kell Jófogáson is előfordul 1 2 darab.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65688) jFox válasza üszök (#65687) üzenetére


jFox
őstag

Ez az XS ez jófajta. Ilyen van nekem is vagy 2 éve. Van rajta autó, motor, meg csepptöltő funkció. Csak fele ennyibe kerül, ha akciós az Aldi-ban. Én ott vettem annó.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#65689) dugynok válasza jFox (#65688) üzenetére


dugynok
senior tag

Csak szólok, hogy az Aldis xs töltőnél a hópihe jel nem csepptöltés, hanem 6V-os akkukhoz való. Ha azzal a funkcióval töltöd a 12V-os akkukat, hamar tönkremegy. Csepptöltésre automatikusa áll át, miután feltöltötte az akkut.

(#65690) Repsol600


Repsol600
addikt

Én egy ilyet kaptam ajándékba ez is Lidles ugye? Leírás nem volt hozzá, a hópihe ennél mit jelent?

(#65691) dugynok válasza Repsol600 (#65690) üzenetére


dugynok
senior tag

Az aljára nincs írva?

(#65692) gabe_


gabe_
őstag

[link]
Ezt néztem ki most, a lidl és aldi 02.02.-től kezdődő akcióiban sem lesz a jövő héten... Erre rá lehet tenni 1,2Ah - 63Ah közti aksikat.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#65693) dugynok válasza gabe_ (#65692) üzenetére


dugynok
senior tag

Hát, csak 0,8A-rel tölt, ha autóhoz is használnád inkább felejtsd el... Látom Kecskeméti vagy. Pesten szoktál járni?

(#65694) gabe_ válasza dugynok (#65693) üzenetére


gabe_
őstag

Hát, mondjuk az igaz, hogy ha ráteszek egy 55Ah-s akksit, 2-3 nap mire feltölti... :))
Szoktam néha Pesten járni, miért?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#65695) Badboys


Badboys
őstag

Sziasztok!
A Penny ben vettem egy akkutöltőt erről lenne valakinek tapasztalata? 1 év garanciális és az irományok szerint echte német.Nincs semmi kínai gyártásra utaló jel.

Ami furcsának tűnt,hogy nem automatikusan választja ki a töltést,hanem manuálisan kell meg adni. Fúl töltöttségnél viszont autómatikusan csepp töltésre vált.
Kíváncsiságból föltettem a robogó akksiját 12,3 at mutatott,majd elkezdte tölteni 14,4 el ez egy 12v 9ah ás savas akksi kérdezném a hozzáértőket,hogy ez így normális? Sosem használtam töltőt így nem is tudom,hogy ezek így rendben vannak e? Nem igazán akartam beruházni töltőre a párom unszolására lett mert szerinte van autó van motor,de töltő az nincs na így beruháztam egyre, Nem tudom jól választottam e? Sem a Lidl be sem az Aldiban nem kaptam.Maradt a Penny s.

[ Szerkesztve ]

(#65696) sityupityu válasza jFox (#65688) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Nem az XS-re írta, hogy nem jó hanem a másikra, a hagyományos töltőre.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65697) sityupityu válasza dugynok (#65689) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Nem is mondta, hogy a hópihe a csepptöltést jelenti. :) Bár lehet, hogy valóban nem tudta, hogy a csepptöltés automatikus.
Amúgy tudod, hogy mi a hópihe jelölés? Az egy "téli töltésmódot" jelent rajta, amikor az akkuk jobban igénybe vannak véve. Ha arra van állítva, akkor a hidegre való tekintettel egy kicsit tovább tölti az akkut a megszokottnál. Nem sokkal, csak minimálisan.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65698) dugynok válasza sityupityu (#65697) üzenetére


dugynok
senior tag

Nekem a felsorolásból (autó, motor, csepptöltés) úgy jött le, hogy a hópihére gondol. Nálam az xs töltőnél a hópihére 6V töltést ír. Szerintem az nem jó egy 12V akkunál, ha hideg van, ha nem.

(#65699) Repsol600 válasza dugynok (#65691) üzenetére


Repsol600
addikt

:(

(#65700) jFox válasza dugynok (#65689) üzenetére


jFox
őstag

Honnan veszed, hogy az 6v-os? A leírásában az volt, hogy szinten tartásra van. Volt rajta akksin így napokig, semmi baja nem lett. :K

Sityupityu: tudom, de amiket linkelt ott volt egy XS töltő, csak arra írtam, hogy jóféle.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.