Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65001) SLYM válasza SLYM (#64992) üzenetére


SLYM
veterán

up

(#65002) üszök válasza SLYM (#64992) üzenetére


üszök
őstag

Nem kell,de a kötelezőről a befizetés igazolást is hordd magaddal. A T2 az gondolom 2t akart lenni,azt nem kell cserélni mert megeszi. Hátul a hajtásban kell olajat cserélni csak.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65003) SLYM válasza üszök (#65002) üzenetére


SLYM
veterán

köszönöm. és oda hajtóműolaj kell ugye? ha jól tudom ezekben nincs olajszűrő, de levegőszűrőnek ha minden igaz lennie kell, azt is meg kéne tisztítani, vagy cserélni gondolom

inkább akkor úgy fogalmaznám meg a kérdésem, hogy amikor vásárolunk egy 50-es motort, akkor miket kell kicserélni/tisztítani, hogy ha azt feltételezzük, hogy az előző tulaja semmit sem foglalkozott a géppel? köszi

(#65004) Casoli


Casoli
őstag

Legutóbb ILYET raktam a motorba. Elég jó ára van. Remélem nem sok köze van az arol 2t-hez :DDD

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#65005) rwin5


rwin5
őstag

az újabb yamaha aeroxos is ilyen 4-5 litert fogyasztanak? Nem azon múlik a robogó megvétele, de az utolsó robogóm evett kb 2 litert, én abban a tudatban voltam, hogy az újabbak is kb ennyit esznek :D

(#65006) üszök válasza SLYM (#65003) üzenetére


üszök
őstag

Igen az kell bele. Rá lesz írva mi kell bele pontosan. Légszűrő egy szivacs, ki lehet mosni utána be kell fújni olajjal. Szíjat megmérném,görgőket is megnézném,fékek,kerék csapágy,gyertya.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65007) üszök válasza rwin5 (#65005) üzenetére


üszök
őstag

Ami megy is,az 3,5 környékén el fog kérni az alá nem fog menni nagyon semmi. Aetoxot meg nehéz lesz normálisat találni,mert tipikus tuning darab. Az a vicces,hogy a 250-es robogóm is 3,5 evett,viszont tudott 140-et menni.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65008) letepem válasza SLYM (#65003) üzenetére


letepem
aktív tag

Olajszűrő nincs, mert a kétütemű el is égeti az olajat.
Levegőszűrő, karbi,gyertya, görgők, szíj és a variátor rugókra kell figyelni.
Én amikor vettem robogót mindig kicseréltem az olajat, ki tudja mi fűt fát öntöttek bele.

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#65009) nyogo83 válasza üszök (#65007) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Nekem is furcsa volt, hogy a mostani 125 2T 3,5-3,7l kozott eszik, akarhogy huzom neki.
Elsore nagyon keveseltem, mivel mindenki mondta, hogy ilyen porgos 2T-vel 4-5L alatt nem fogok varosban elmaszkalni. Aztan at lett nezve, karbi rendesen beallitva es ennyi.
A regi 50-es Runnerem tobbet evett neha a Malossi varioval+sport kipuffal pedig a ketto kozott van kulonbseg gyorsulasban meg vegsebessegben is.

(#65010) rwin5 válasza nyogo83 (#65009) üzenetére


rwin5
őstag

Már 125-öst lehet vezetni sima B-kategóriás jogsival is ugye ?

Most milyen motorod van?

[ Szerkesztve ]

(#65011) nyogo83 válasza rwin5 (#65010) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

A B-s jogsihoz meg kell egy kiegeszito B125-os vizsga, hogy vezethesd.(30-35ezer forint)

Cagiva Roadster : [link]
130ezerert vettem majusban rendezett papirokkal/muszakival, par aprosagot kellett csak megcsinalni rajta (uleskarpit javitas, karbi pucolas/beallitas, meg most lanckerek/lanc csere).

(#65012) rwin5 válasza nyogo83 (#65011) üzenetére


rwin5
őstag

Ismerem ezt a fajtát, néztem annakidején őket újonnan (bár akkor még nem lehetett volna, csak motoros újságban találtam :D)

Szép!

Pedig valami olyat olvastam, hogy akinek 2 évnél régebb óta van B-kategóriás az vezetheti őket, de most nem találom a cikket

(#65013) KisTé válasza nyogo83 (#65011) üzenetére


KisTé
tag

Atyaisten ez a motor gyönyörű, olyan potom pénzért vetted az nem semmi!

(#65014) Casoli válasza rwin5 (#65012) üzenetére


Casoli
őstag

Felesleges keresned. B kategóriás jogsid lehet 30 éve, akkor sem vezethetsz legálisan segédmotornál nagyobb kategóriát.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#65015) forandor válasza rwin5 (#65012) üzenetére


forandor
tag

EU Uniós országokban 2 éves vagy annál régebbi személygépkocsis jogosítvánnyal (B) lehet 125ccm-es motort vezetni (, tudtommal). Nálunk persze ez nem így működik. Fizess még jó pár Deákot vagy Istvánt, ha akarsz vezetni a B-s jogsiddal 125-ös motort, de szintén korlátozásokkal.
A segédmotoros gépjárműveddel meg ne menny 45 km/h fölé, és ha útközben elromlik, eszedbe ne jusson sisak nélkül tolni...

(#65016) Pete55555 válasza forandor (#65015) üzenetére


Pete55555
addikt

EU Uniós országokban viszont nincs ilyen, hogy rendszám nélküli smkp műszaki, meg semmi nélkül évi 3000 ft-os biztosítással, hanem fizess még pár eurót átíráskor, műszakin, stb...
Lehet számolgatni melyik jobb...

...Szeretem leracsniztatni...

(#65017) Redneck válasza Pete55555 (#65016) üzenetére


Redneck
veterán

Szerintem jobb lenne mindenkinek ha lenne rendszám. A sok 125-ös és 250-es 4 ütemű robogó rendszám nélkül eltűnne. Plusz nem lehetne adni-venni a lopott motorokat.
Eltűnnének a berhelt, szutykok, és ha valaki szabálytalanságot követ el, meg lehetne büntetni.

Cserébe lehetne 125-öst vezetni, így csökkenhetne a légszennyezettség, autó helyett jó időben érdemes lenne kétkerekűre váltani. Kecsegtetőbb egy A1-es közlekedésre jóval alkalmasabb jármű, mint egy max 45km/h sebességre képes moped.
Mert ugye mindenki maximum 45-tel megy a mopedjével...

Nem akarok vitát generálni, ez csak az én véleményem, és tudom hogy van itt olyan aki pont az ellenkezőjét gondolja.

Persze maradjon így:
Motor előélete? Sokszor ki tudja...
Sok csaló 50-es papíros? Pipa
Letörtétek a "tükrünköt"? Há' ki tudja ki vót! Rendszám nélkül?

Pete55555:
Ha már EU, akkor az átlagfizetés/költségek/benzinár/útminőség/lopási statisztikák viszonyára is kíváncsi lennék.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#65018) Casoli


Casoli
őstag

Én inkább maradnék az 50es rendszám és műszaki nélküli verziónál.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#65019) Pete55555 válasza Redneck (#65017) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem nyilvánítottam véleményt a rendszám ellen/mellett, csak jeleztem a fórumtársnak, hogy ugyan Mo-n vannak bizonyos megkötések, pl B125, de ugyanakkor meg a smkp kategória nagyon lazán van kezelve.

Amit meg leírtál azzal nagyrészt egyetértek, főleg ha ez pl. hozná magával, hogy 125-öst is lehetne vezetni külön jogsi nélkül. csak mondjuk így kb eltűnne a sok 50-es, mert ki az a marha aki 50-est vesz, mikor 125-öst is vezethet? De ez már megint egy másik történet.

Ha már EU, akkor az átlagfizetés/költségek/benzinár/útminőség/lopási statisztikák viszonyára is kíváncsi lennék.

Ebbe ne menjünk bele :DDD

...Szeretem leracsniztatni...

(#65020) nyogo83 válasza Redneck (#65017) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Ezzel teljes mertekben egyetertek. Igazabol szerintem picit még a használt árakat is átrendezné, hogy a papirok nélküli sok szar sokszor a papiros gép árával vetekszik.
Attól meg motor/robogo keresesnel kivan a tkom hogy 10-bol 6-7 papirok nelkuli, vagy 50-eskent aruljak a 125-ost, nem egyszer szerencsetlen usert beszivatva.
Csak ugye itt a rendszammal az a "problema", hogy akkor az 50-esre is kellene sulyado+muszaki(bar utobbival egyetertenek).

(#65021) Redneck


Redneck
veterán

Mielőtt belemerülnénk!
Félre ne értsetek, szerintem így is túl vagyunk sarcolva, jó hogy legalább van 50-es ócsóba' !

Meg lehetne oldani ésszerűen, életkor, és jogosítványszerzés évét alapul véve.
A műszakit is lehetne logikusan csinálni és nem lehúzósan. Fékek, világítás, gumik, károsanyagkibocsátás és teljesítménymérés. Viszlát!

Csak úgy lehet kifehéríteni a piacot, ha ésszerű lépésekkel haladunk.

Pete55555:
Nem rád gondoltam, még régebben vitáztam egyet valakivel itt a topikban.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#65022) rwin5 válasza forandor (#65015) üzenetére


rwin5
őstag

Anno meg akartam csinálni kismotor után korlátlan köbcentire a jogsit, de pont akkor emelték fel a korhatárt 25 élet évre, most meg már betöltöttem, de valahogy annyira már nem vonzz a motor gondolata, inkább egy 50-es kis robogó, de az tény, hogy egy 125-ös jobban menne, de külön most ezzel nem akarok foglalkozni, de akkor tévedtem. Jó lesz egyelőre szerintem valami kisebb robogó is nekem

(#65023) üszök válasza rwin5 (#65022) üzenetére


üszök
őstag

Csinálj korlátlan jogsit,1x felülsz egy 250 re többet nem akarsz 50 re ülni. :D

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65024) Redneck válasza üszök (#65023) üzenetére


Redneck
veterán

Én is azt fogok jövőre. Bár ha év elején összejön az autó amit terveztem akkor halasztom.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#65025) Pete55555 válasza Redneck (#65024) üzenetére


Pete55555
addikt

Én is azt fogok jövőre.

+1

Idén már nem, se pénz, se normális idő...

...Szeretem leracsniztatni...

(#65026) csemeteim


csemeteim
tag

Sziasztok
Beállítottam a 17.5 karbit, 30tól 70ig húz mint a villanymotor de a 0 rol való el
induláskor elég nehezen gyorsul.
Mit erdemes állitani a karbin?
Köszi

(#65027) forandor válasza csemeteim (#65026) üzenetére


forandor
tag

SMKP biztosítás, amit minden velem egykorú ismerősöm baleseti adóval együtt 3000Ft-ért köt. Nem értem nekem miért 6000 (persze nem kereken, de majdnem).
4-5 éves jogosítvány, nulla baleset.
Ennyit számít ha van mellette autóra v. lakásra is biztosítás?

csemeteim: a variátoron kell variálni :) ( szerintem: elgyengült kuplungrugó(k) )

[ Szerkesztve ]

(#65028) siti válasza forandor (#65027) üzenetére


siti
senior tag

nekem drágább lett idén ősztől, mostantól 4300Ft-ért porosodik a garázsban

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#65029) Casoli válasza forandor (#65027) üzenetére


Casoli
őstag

Hasonlítsd össze a netrisken a biztosítókat.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#65030) Redneck válasza forandor (#65027) üzenetére


Redneck
veterán

Az is számít hogy nagyvárosi lakcímed van, vagy kistelepülés/falu.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#65031) SLYM válasza forandor (#65027) üzenetére


SLYM
veterán

nekem 3000 volt baleseti adóval együtt, pedig nem ennél a biztosítónál van a ház és a kocsik. 27 év feletti kedvezményem volt, illetve a vidéki lakcím, jogsi meg 2007 óta van. ennyi

[ Szerkesztve ]

(#65032) sityupityu válasza rwin5 (#65022) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Nem 25 hanem 24 év a korhatár.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65033) rwin5


rwin5
őstag

Ma mentem autóval a városban, fiatalabb csaj gondolt egyet kb 70-el ráment a bicikliútra és onnan ráhajtott a körforgalomba, az más tészta, hogy engem majdnem telibe kapott balról.. ilyenkor elmélázok azon, hogyha robogón ülök ott, és be is következik a baleset, mi maradt volna belőlem.. Tényleg ott tartunk, hogy nem arra kell figyelnem, hogy én magam, hogyan közlekedek, hanem, hogy más milyen idióta..

(#65034) Debilon válasza forandor (#65027) üzenetére


Debilon
addikt

rossz biztosítót választasz :) (szerintem)
ahogy én látom a K&H ami korrekt és olcsó.. a többinek csak nyűg az SMKP kategória és (sokkal) magasabb áraik vannak

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#65035) sityupityu válasza Debilon (#65034) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ez pontosan így van. Mindentől függetlenül a K&H a legjobb, és valóban csak egy nyűg a biztosítóknak. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65036) forandor válasza Debilon (#65034) üzenetére


forandor
tag

:D És mit adj isten, a K&H-nál vagyok. Tegnap megnéztem egy biztosítóösszehasonlító oldalon, a K&H volt a második legolcsóbb, azt csak az Allianz előzte meg (420Ft-al).
Már nem emlékszem, hogy a zalai robogómnak mennyi volt a biztosítása, de mivel itt a fővárosban is kötöttem egy másik robogóra, a K&H-nál voltak olyan kedvesek, és a zalai robesz biztosítását is ide küldték, szintén 6K. :C

(#65037) SLYM válasza rwin5 (#65033) üzenetére


SLYM
veterán

én már vagy 5 éve csak erre figyelek, meg szerintem mindenki, aki rutinosan vezet. Még szerencse egyébként, hogy belőlük sokkal több van a utakon.
egyébként a nőkkel jobb vigyázni, nem értik a vezetést, vagy nem látják át, vagy a fene tudja, de csak nézd meg, hogy kik azok akik nem engednek be soha sehova. néznek meredten maguk elé, stresszelnek, közben látni semmit sem látnak.
van egy érdekes sztorim nekem is, kb 2 hete történt. ugye az utóbbi kb 5-10 évben megtanulták az autósok, hogy ha zebra van és áll ott valaki, akkor megállnak előtte, gyakorlatilag tényleg most már mindenki. emiatt gyalogosként nem nagyon figyelsz már az átkelésre olyan szinten, mint régen. erre múltkor megyek a kedvenc érdi sütizőmből a lidl fele, ahol parkoltam, itt át kell menni 2 zebrán. elpillantok balra, látom jön egy suzuki SX4, de relatív lassan, simán van ideje megállni. csak valami nem stimmelt, nem lassított. ez egy pillanat tört része, de ha vezetsz, akkor tudat alatt is furcsa kezd lenni, mert te már lassítanál, ő meg ezt nem tette meg, ezért nem is léptem le végül, megálltam a rebra előtt és néztem a nőre. ő meg szintén maga elé meredve (mint a legtöbb nő) hajtott át a zebrán ahogy kijött a körforgalomból. rám se nézett, szerintem nem is vett észre, maximum csak a végén, de akkor meg már inkább rám se mert pillantani. nem az a szitu volt egyébként amit ne lehetett volna reflexből fékezéssel megoldni, hogy ha lelépek, vagy ha kicsit elkésett volna, akkor sem lett volna sok bajom, hogy ha 10 km/h-val elüt, de hát érted.
ezzel kapcsolatban szerintem jó megoldás lenne, hogy ha mindenkinek kötelező lenne a jogsiszerzést követő 3 évben használni a tanulóvezető matricát a szélvédőn elöl is meg hátul is. mindenkinek jobb lenne

[ Szerkesztve ]

(#65038) Redneck válasza SLYM (#65037) üzenetére


Redneck
veterán

Rossz tapasztalatom rengeteg van, gyalogosan, motorral, és autóval egyaránt. Az utóbbi években azonban javult a közlekedési kultúra.
A normális, előzékeny, defenzív, és egyértelműen közlekedőkön kívül velük találkozhatsz:

1. Akik néznek, de nem látnak.
2. Akik nem akarnak látni.
3. Leszarnak mindenkit ha nem muszáj megállni

Erre fejlesztettem ki a ráutaló magatartást a közlekedésemben. Mindegy mivel vagyok, időben és látványosan nyomatékosítom hogy mit szeretnék. Ha motorral sávot váltanék, nem csak időben indexelek, hanem kiteszem a karom, és hamar be is engednek. Megköszönöm.
Autóval szintén. Figyelek arra hogy tébláboló gyalogos van a járdánál, hát látványosan fékezek és intek.
Jobbos utcánál szintén. Nem úgy mint sok barom hogy az utolsó méteren fékeznek nagyot oszt' menjél!
Gyalogosan pedig igyekszem látványosan átmenni a zebrán és jó időzítéssel. Kiteszem a kezem és megköszönöm hogy elengedtek, ha tudom úgy megyek hogy az autósoknak se legyek forgalmi akadály, lassítani is minimálisan kelljen. Ha nagy a forgalom, várok fél percet, és csak akkor nyomom meg az átkelés gombot, senkinek sem jó ha a lámpánál füstölögnek az autók.

Ehhez mondjuk kell ritmusérzék, szituációfelismerés, empátia.

Szerk:
+1 K&H-nak. Mondjuk nem sok dolgom volt velük.
-1 K&H-nak. Félretájékoztatás miatt még levettek egy kis lóvéval.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#65039) SLYM válasza Redneck (#65038) üzenetére


SLYM
veterán

hehe, pont most jutott eszembe, hogy a zebra előtt álló trécselő öregasszonyok és babakocsis anyukák miatt én is bevezetném, hogy aki a zebrán át szeretne menni, az tegye föl a kezét. svájcban például ez a szokás. lehet, hogy én is kipróbálom majd, egyelőre csak 1-1 köszönésre futja (kézmozdulattal), hogy ha már megtörtént az átengedés

[ Szerkesztve ]

(#65040) Redneck válasza SLYM (#65039) üzenetére


Redneck
veterán

Szerintem tök logikus. Ráutaló módon kell a zebrán átmenni, így az embert szépen el tudják engedni. Beszélgetni arrébb is lehet.

Mondjuk azzal aki véletlenszerűen lép a zebrára és nem néz körül, úgysincs miről vitázni, nem érti. "Elsőbbségem van!". A billenős Kamaznak meg 10T sóderrakománya.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#65041) KisTé


KisTé
tag

Tönkrement az akksim a Yamaha Jog-omba ! Most ilyen van benne :

[link]

Tud valaki ajánlani valami jót ??? A mérete nagyon fontos, hogy nagyobb nemigen lehet mert csak ekkora vagy kisebb fér bele és ha lehet pesten át lehessen venni !??
Illetve a 3A-es az elég ebbe a robogóba vagy van akinek 4A-es van ?

(#65042) siti válasza KisTé (#65041) üzenetére


siti
senior tag

nekem JP van, de nem maintentance free és egy telet simán átvészelt (lakásban), hosszabb állásokat is jól viselte, szóval ajánlott márka részemről, de ez csak egy vélemény összehasonlítási tapasztalat nélkül.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#65043) Rivaul válasza SLYM (#65039) üzenetére


Rivaul
addikt

Az a baj hogy van aki valóban ott rohad a zebra közepén és rázza magát. Viszont az hogy meg kell köszönni hogy méltóztat valaki átengedni... Volt hogy még babakocsival is ott rohadtam vagy hátra kellett rántanom mert még a gázra is lép a paraszt, nah az nonszensz. Ezt úgy mondom hogy sofőr voltam és a fél életem autóban töltöm. Ha zebra van akkor ne kelljen jelentkezni és nehogy már nekem kelljen megköszönni hogy méltóztat átengedni, én sem várom el. Értelmezhetően, körbenéz és átmegy. Persze nem elém ugrik hogy "hé már itt vagyok" és nem is ott kezdünk pokémont keresni a telón de eléggé elmászott a közlekedési morál nálunk.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#65044) üszök válasza siti (#65042) üzenetére


üszök
őstag

A JP az Jász Plasztik, Kínai cuccot importálnak ők csak matricáznak. Véleményem szerint az egyik legsz@rabb aksik. Nekem 14 AH 8 hónap alatt kapufa lett.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65045) KisTé válasza üszök (#65044) üzenetére


KisTé
tag

Na pont ezt akarom elkerülni, minimum 5évet simán bírja má ki, csak tényleg szűkös helye van neki !

(#65046) Debilon válasza forandor (#65036) üzenetére


Debilon
addikt

pff.. akkor passz, most a 400-asra nem fizetek 6000-et adóval együtt :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#65047) Pete55555 válasza KisTé (#65045) üzenetére


Pete55555
addikt

Nekem Exide van ~fél éve, eddig szavam nincs rá. Zselés akku, savat bele kellett önteni, onnan gondozásmentes. Fel sem kellett töltenem, beraktam, indítottam, megy, azóta nincs vele gond, pedig szereltem is a motort, és tekertettem vele többet néhanapján...

...Szeretem leracsniztatni...

(#65048) üszök válasza KisTé (#65045) üzenetére


üszök
őstag

Hát annyit nem nagyon fog egyiksem. Áram lehet lesz még benne 5 évesen,de beidítani nem fogja.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65049) KisTé válasza üszök (#65048) üzenetére


KisTé
tag

Az elég szomorú, nem bír egy akksi 5évet, autókba meg motorokba 8-12éveket simán elmennek, akkor ezek a kicsik miért nem ?

(#65050) Rivaul válasza KisTé (#65049) üzenetére


Rivaul
addikt

Azért autóba se nagyon mutatsz nekem 12 éves akkut... Főleg nem olyat ami simán teszi mindezt. 4-5 év már szép futás autóba.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.