Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) SzlobiG válasza Kolondrum (#34999) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezt neked kell eldönteni, de én korlátlannal nem vennék ilyet eleve a nagy fogyasztás miatt se. Nézd meg Andrew 500-asa kevesebbet eszik mint egy 180-as FXR.

(#35002) runner 125 válasza SzlobiG (#35001) üzenetére


runner 125
nagyúr

4,5-es fogyi szvsz nem nagy. Noh meg mindig kérdés, h kinek mi a célja. Mire akarja használni az ember.
Nekem rövid távokra, másodmotornak kellett az FXR. Arra tökéletes, és van kellő erő is, mármint ahhoz, h 100-ról ne okozzon gondot előzni.

Egy korrekt Nexus meg minimum 2x annyiba kerül, mint egy rendszámos 180-as.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35003) SzlobiG válasza runner 125 (#35002) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jah, de egy nyelezősebb hónapba már 5 fölött van és az egy személlyel nézd meg sonky-t mennyit eszik neki.:D Andrewnak meg volt két személy is abba a fogyiba. Mondjuk az is igaz, hogy ha valami jól megy az ált eszik is...

(#35004) nyogo83


nyogo83
Topikgazda

OC Choppers hángérien edisön ;] [link]

(#35005) kcsa válasza korpicschess (#35000) üzenetére


kcsa
veterán

Egy testesebb 250 vagy nagyobb robogó kifejezetten jól kiváltja autót városi forgalomban. A nagy test az esővédelem miatt pont előnyös, enyémen pl. 50 körül már alig ázok sisakot leszámítva. De ez kifejezetten robogóra igaz, motoron ronggyá ázol nulla burkolat miatt :)

(#35006) korpicschess válasza kcsa (#35005) üzenetére


korpicschess
veterán

Nem pont a természeti tényezők miatt.... Hanem a többi sofőr miatt. Nem biztonságos.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#35007) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Vettem pár alkatrészt a mocihoz a zacskóján kínai feliratok és
az hogy GENUINE ez vmi kínai gyártó?
NET ről nem lehet ezeket közvetlenül rendelni?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35008) huszi.gyb válasza korpicschess (#35006) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Az élet nem biztonságos...

Mostanában, hogy már én is robogóval járom szeretett fővárosunk útjait, már tudom, hogy mennyire különbözik egy "vidéki várostól" ahogy itt mondják :DDD Szóval... Szerintem semmiben. n+1 helyett kell figyelned (n= autósok száma). Ha ezt megteszed az a kellemes meglepetés ér, hogy néhány figyel rád... De annak ellenére, hogy néhány seggfej, én igyekszem rendes lenni velük, segíteni őket a közlekedésben. És így szerintem kimondottan élvezhető a robogózás Bp-en belül, még kis 50-essel is... :R

www.dongosofor.hu

(#35009) korpicschess válasza DonThomasino (#35007) üzenetére


korpicschess
veterán

genuine azt jelenti, hogy eredeti (szó szerint). :DDD

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#35010) DonThomasino válasza korpicschess (#35009) üzenetére


DonThomasino
veterán

Akkor a ninja betűs rész az lett volna hogy honda dio. :DDD
Fura mert a fékbetéten is és km spirálon is ez állt.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35011) kcsa válasza huszi.gyb (#35008) üzenetére


kcsa
veterán

A vidéki közlekedésről is megvan már a véleményem. Egy hetet töltöttem Pécs környékén, és határozottan az a véleményem, hogy a pécsi közlekedési morál - ha lehet - rosszabb a pestinél. Ennyiszer még soha nem akartak letolni szabályos sebességnél, soha nem dudáltak rám mert az általa elvártnál lassabban fordulok be (busz után, hogy érthető legyen: nem én voltam a lassú). A kétsávos körforgalom előtti versenyzésekről már nem is beszélek. Ma én is helyiként viselkedtem, 150 90-nél még bejött elém, aztán satufék.

Mondjuk ezzel szöges ellentéteket sorolni tudnám (a kedvencem pl. Mosonmagyaróvár - egy az egyben nyugat: megállnak az autósok a zebra előtt ha gyalogos áll az út mellett), de Pécs hatalmas csalódás ilyen téren.

(#35012) korpicschess válasza kcsa (#35011) üzenetére


korpicschess
veterán

Pécs is már elég nagy város... Meg azért túlzás vidékezni mindent ami nem pesti.... Ezt csak a pestiek csinálják, meg az idióta média.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#35013) DonThomasino


DonThomasino
veterán

A légszűrőn melyik a javító nyílás?
Ha azt befogom jobban indul a moci?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35014) runner 125 válasza DonThomasino (#35013) üzenetére


runner 125
nagyúr

Van a légszűrőn javítónyílás? Ez nekem is új. :D

Gyári szűrőkön általában egy kb 1,5cm átmérőjű pipa van, onnan szívnak. De, befogni nem szabad, mert teljesen elzárod a levegő útját.
Erre találták ki a szívatót.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35015) kcsa válasza korpicschess (#35012) üzenetére


kcsa
veterán

kikérem magamnak, nem bpi vagyok, soha nem is voltam :D

Speciel van is erről egy vicces-szánalmas történetem. Solymáron lakom (budai agglomerációt nem ismerők kedvéért Bp-Solymár távolság egyik úton kb. 200m, másik főúton kb. 5km).
Telekszomszédot soha nem láttuk, nyakig érő gaz. Egyik alkalommal megjelentek, bemutatkoztak majd a következő mondat hagyta el a száját:
"Ja önök helyiek. Mi Budapesten (így, hangsúlyozva) lakunk. Tudják merre van?"

Na az ilyeneket hívom én "pesti"-nek :D

(#35016) DonThomasino válasza runner 125 (#35014) üzenetére


DonThomasino
veterán

Egy másik fórumon olvastam számomra is új . :)

Mit gondolsz arról hidegen 10-20 rugásra indul
melegen pedig pöcre miért van ez?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35017) Rico45 válasza DonThomasino (#35016) üzenetére


Rico45
őstag

:C :B

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#35018) huszi.gyb válasza kcsa (#35015) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Na én a vidéket ezért tettem " "-e. Számomra nem vidék Győr sem. Mondjuk egy tanya, amitől 10km-re van a legközelebbi kocsma... Az vidék. Nekem Győrből vannak tapasztalataim, ott néhány barom kivételével azért lehet közlekedni. Bár volt, hogy majdnem felkent egy BMW-s a szélvédőre (kocsival) mert vagy 100-zal tépte be a kanyarba, és a sziget rossz oldalára kanyarodott... De amúgy szerintem Bp-en sokkal butábbak az emberek. Tükör, index, oldalra néz? Minek? Max jön egy robogós... Tisztelet a kivételnek, egyre többen húzódnak félre akár pirosnál, akár csorgás közben, hogy kényelmesebben lehessen haladni. Ez az, ami biztató :)

www.dongosofor.hu

(#35019) Rico45


Rico45
őstag

Találtam egy ilyen leírást a beteg runneromról!
Végül is ezt tudtuk már,de azért elfér itt :K

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#35020) jFox válasza runner 125 (#34984) üzenetére


jFox
őstag

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Igazából csak az elérhetőség volt az ami felkorbácsolat a fantáziánkat. A motorkák jól mennek így is, csak egy kis plusz erő jól jönne néha. Nem akarunk mi versenyezni vele, csak jó lenne egy kis utazó sebesség. Olyan 60-70 körül, hogy legalább a teherautókat ne tarsuk fel amikor túrázgatunk. :DDD
Mondjuk így is megy 60-at velem a kis Free, pedig vagyok mázsa10. :) Csak arra gondoltam egy ilyen hengerszettel nem erőlködne annyira.
A B125 is szóba jött mint "fejlesztés", de akkor meg pont a pénzügyi függetlensége veszne el a dolognak. Arra már kell teljesítmény adó, vizsgáztatni kell, stb. De lehet, hogy mégis ez lesz a vége....

Akkor azt mondjátok érdemesebb inkább a variátorral játszani? Végül is variátor szettek is vannak hasonló árba, de akkor meg nem romlik a "part mászó képessége" a gépnek?

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#35021) kcsa válasza jFox (#35020) üzenetére


kcsa
veterán

125-nél a teljesítményadó nem fog anyagi romlásba dönteni :D a vizsga ára sem rettenetes 24 hónapra vetítve, cserébe nyugodtabban haladsz a forgalomban :)

(#35022) runner 125 válasza DonThomasino (#35016) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, akkor én pontosítom arra, h az hülyeség volt.

Első körben a szívatót kellene megnézni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35023) Kolondrum válasza runner 125 (#35002) üzenetére


Kolondrum
félisten

Alap helyzetben munkába járás ami 10km oda, meg mindenre amihez ez egyszerűbb mint egy autó. Pl boltba elugrani, kicsit menni a környéken, esetleg kirándulni asszonnyal szintén a környékre. Ritkán nagyobb akár 100km-es utakra. Nem tudom elképzelni, hogy én valaha az a nagy motoros leszek aki felpattintja asszonyt és come on Balaton vagy ilyen, az a gazdagok sportja. A nexus 500-as drága és rettentő nagy. A runner sem épp kicsi, merem úgy mondani, hogy mentem is vele. Az is erősen a határt súrolja méretben. Pl már a runner sem férne be a munkahelyen a fűtött előtérbe.
Ahogy elnéztem a runner 180-as az ami valamiért kilóg a sorból árban és teljesítményben, elég sok van a piacon belőle és az árát sem tartom soknak. A színvilág amiben elérhető viszont KO. Sőt olvasva a leírt hibákat róla az sem gyenge. Bár mint mondtam, lehet, hogy azok elhanyagolt darabok.
Ja és keveseknek eszik 5l alatt.

[ Szerkesztve ]

(#35024) runner 125 válasza Kolondrum (#35023) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nézzél 200-as 4t-t. 370-400 körül patika darabot kapni.
Korábban linkeltem a grafitot, azért szó nélkül mennék.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35025) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ez még tetszik is. A küllem nekem nagyon fontos tényező. Ezért sem nézek pl aprilia Scarabeo-t és hozzá küllemben nagyban hasonlító társait.
Ez is SZÉP!

Aprilia leonardo 250?

[ Szerkesztve ]

(#35026) SzlobiG válasza Kolondrum (#35025) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ezek korrektek inkább ilyet vennék mint FXR-t, de amit runner linkelt egyik nap az nagyon jó és olcsóbb is volt ezektől nem kicsit. Itt már megint a Nexust hozom fel mivel amiket linkeltél majdnem fél milla 600k-ért meg már nexust kapni...

Az érvényes rá mint ami a runnerekre kevés a jó belőle csak is ST-t érdemes nézni belőle mert az az utolsó széria. Bár mondjuk ha csak jövőre akarsz akkor tök felesleges most nézegetni mert kb mind el fog kelni addigra.

[ Szerkesztve ]

(#35027) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

(#35028) korpicschess válasza huszi.gyb (#35027) üzenetére


korpicschess
veterán

Jó cucc egy quad amúgy... Azzal mentem már 150-essel, és jól megy azért, viszont meglepően borulékony. Na meg nem is igazán lehet használni, kevés az olyan hely.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#35029) Kolondrum válasza korpicschess (#35028) üzenetére


Kolondrum
félisten

11-es főút jó hely rá hidd el nekem. Egyik éjjel el kénem menni és muskátlizni az összes kátyút, reggelre virágoskert lenne szinte végig. :W

SzlobiG! Ez oké értem én, meg részben egyet is értek veled pl abban ,hogy a nexus lenne a vége a dolognak, a runenrt el tudom képzelni, hogy később leváltom, DE 600k, csak a hobbynak az sok.
Pontosan, most jogsi, majd tél és jövőre az akkor anyagi keret sok mindent meg fog határozni.

(#35030) huszi.gyb válasza korpicschess (#35028) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Tudom... Nekem Honda TRX 250, 450 és Suzuki Ozark 250, 400-zal van tapasztalatom... Meg néhány kisebb döggel :) Iszonyatosan ment főleg a TRX. Borulékonyságról a motoros ruhám tudna mesélni :) 60 nál kanyarból oldalra majd fejre borulás (persze én lerepültem) :DD

Egyébként robogókat nézegettem, csak kicsit eltévedtem :)

www.dongosofor.hu

(#35031) DonThomasino válasza runner 125 (#35022) üzenetére


DonThomasino
veterán

Hogy tudom ellenőrizni?

Kukkansd mér meg ez is befog ott valamit. :Y :D
[link]

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#35032) korpicschess válasza DonThomasino (#35031) üzenetére


korpicschess
veterán

Mostanság nekem is nehézkes néha az indulás (hidegen). Nem tudom, hogy én csinálok-e valamit rosszul... de ha elsőre nem indul, akkor jó sokat kell játszani vele.. Nem automata szivató ugye.. Maxig szoktam ráhúzni.

Ott kommentbe írják, hogy a levegőcsavaron állítson... Az megér egy próbát. Érezhető a hatása ahogy tekered rögtön. Simsonnál tekergettem utoljára.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#35033) akos3 válasza DonThomasino (#35031) üzenetére


akos3
addikt

szivatót nézted?

szerk. ja Márk is ezt ajánlotta..Meg a vidi kommentbe is ez van most látom

[ Szerkesztve ]

(#35034) Rico45 válasza Kolondrum (#35025) üzenetére


Rico45
őstag

Kipróbálnék egy ilyen négyüteműt is :Y Nagyon egyben vannak!

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#35035) runner 125 válasza DonThomasino (#35031) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem fogja be, hanem odarakja a kezét, mert félbe van a légszűrő. Ha, nem zárná el a karbi szívótorkát, be sem indulna.

"Ha nem fogtam volna be a levegőt, akkor megállt volna, meg el sem indult volna."

Mekkora felfedezés. Az ilyenektől kapok agyfaxt, fingja nincs az egészhez, de szerelni akar.

mod.

Automata szívatót a legegyszerűbben úgy tudod ellenőrizni, h kiveszed, akkura kötöd, és ha kimozdul a kis tüske, akkor működik.
De, ha már új kell, sokkal jobb választás manuálisra váltani.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35036) Kolondrum válasza DonThomasino (#35031) üzenetére


Kolondrum
félisten

Bnőm azt mondta miközben néztem a videót, hogy olyan a hangja mint mikor rázod a kindertojást, hogy mi van vajon benne: 0:17-től

(#35037) runner 125 válasza SzlobiG (#35026) üzenetére


runner 125
nagyúr

Azért azt tegyük hozzá, h Nexus-ból 600-ért nagyon nagyon az alját kapod meg.
Sok km-rel, bizonytalan előélettel.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35038) akos3 válasza runner 125 (#35035) üzenetére


akos3
addikt

de állítása szerint a simson szerelés az megy neki :D

(#35039) runner 125 válasza akos3 (#35038) üzenetére


runner 125
nagyúr

..az ilyen videókon már ott kiborulok, h a frissen learatott kukoricaföldön "szerelnek".

Hol itt az igényesség? Szakértelemet inkább ne is boncoljuk.

mod.

Srác adatlapja:

"Hobbik: Bringázás,Motor szerelés, Motorozás"

Nincs több kérdés.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35040) Rico45 válasza runner 125 (#35039) üzenetére


Rico45
őstag

:C :DD

Még jó hogy lehet kapnyii! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#35041) SzlobiG válasza runner 125 (#35037) üzenetére


SzlobiG
félisten

Andris nem 650 körül vette? Úgy rémlik bealkudva. Nekem amúgy mind1 mit vesz, de én félmilláért nem vennék runnert.

(#35039) runner 125 Háá mer ott van a simó műhely is a kukorica földön. :D

(#35042) AndrewTdi Akkor nem szóltam. :B

[ Szerkesztve ]

(#35042) AndrewTdi válasza SzlobiG (#35041) üzenetére


AndrewTdi
addikt

840

(#35043) Kolondrum válasza AndrewTdi (#35042) üzenetére


Kolondrum
félisten

Meg is akartam kérdezni. :)) 840-ért nem lesz motorom. Még 600-ért sem, sőt 500-ért sem.

AndrewTdi! Ez pont olyan mint, hogy windowsból csak ultimate kiadást mert az a max. :DD Nem szeressem a korlátokat. Jó lesz az, ha már megint nekiállok és szórakozok vele akkor biza max lesz.

runner 125! 320-350-ért 180-as 2T-t korrektnek gondolok, 400-at sokallok, 200-as 4T-ért 400-at kevesekkel, de 500-at már sokallok. Igaz jelenleg a 320k is nehezen elérhető határ, azért képlékeny még a dolog. Ki tudja lehet, hogy elvesztem a munkám vagy munkahelyi tettlegesség miatt fegyelmit kapok és áthelyeznek. ;]

[ Szerkesztve ]

(#35044) AndrewTdi válasza Kolondrum (#35043) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Akkor nem biztos, hogy kell A korlátlan. Ott is spórolsz :U

(#35045) runner 125 válasza SzlobiG (#35041) üzenetére


runner 125
nagyúr

500-at én sem, de 400 körül már találni korrekt VXR-t, és az az ár nálam még a "lélektanin" belül lenne.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35046) SzlobiG válasza runner 125 (#35045) üzenetére


SzlobiG
félisten

400-at már én is főleg ha új kasztnis lenne igaz annyiért csak max VX125 van.

Mod: Ülést húzatott már valaki kárpitossal? Mennyiért csinálnak kb? Mert akarok egy ST ülést.

[ Szerkesztve ]

(#35047) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

jutszembe.

Szétszedtük a nexust. Volt benne egy eléggé elkopott mali multivar gyári görgőkkel, egy gyári szíj, egy fehér színű malossi szerű konrtaszt (azért írtam, hogy szerű, mert vékonyabb volt az anyaga és puhább volt mint amit én kaptam a vario szetthez), és gyári fekete kuplungrugó.
betettük az új variótárcsát, a malo (15g) görgőket, Maló szíjat, új, vastagabb fehér kontrasztot meg sárga kuplungrugót. Hááát... Bitang lett! :C

Most kipufogó kérdésen gondolkodom. (Márk nagy örömére... :D)

(#35048) SzlobiG válasza AndrewTdi (#35047) üzenetére


SzlobiG
félisten

[link]

Ezt már rendelném is ennyiért még a 100dolláros posta árral együtt is nagyon jó ár.

(#35049) AndrewTdi válasza SzlobiG (#35048) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Drága! Najó. kb ugyanannyi :D

Annál találtam olcsóbbat!
Pont azt vitattuk Márkkal, hogy ez rendszer? leömlőtől? Vagy leömlővel?

szerk: Meg azt sem tudom, hogy a több féle között mi a különbség.
4 road
sbk
stb...

[ Szerkesztve ]

(#35050) korpicschess


korpicschess
veterán

Egy tükör kötelező a KRESZ szerint? Gondolkozom, mert egyébként néha jól jönne. Csak hát nem néz ki túl jól.
pl

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.