Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65051) Luck Dragon válasza Rivaul (#65050) üzenetére

Most adta meg magát az akku 8-évesen az autóban apunál. :-)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#65052) Rivaul válasza Luck Dragon (#65051) üzenetére


Rivaul
addikt

Jellemzően a gyári akkuk bírhatják eddig. Meg ha nagyon gondosan van vele foglalkozva. Az utcán sínylődve akkor töltve mikor már alig indít. Akkor néhány év. Viszont azért a 8 az még nagyon messze van a 12-től így is. Szép eredmény. Nekem átlag 4 éves korba kell cserélnem. De az elsőként említett kategóriába tartozok :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#65053) KisTé válasza Rivaul (#65050) üzenetére


KisTé
tag

Na most várjunk egy autót azért télen-nyáron használsz ráadásul, míg egy robogót csak szezonban egyébként autóban a VARTA-k nagyon jók azok kibírnak 12évet éppen most lesz 11 nálunk és nagyon fasza, de nem akarok hasonlítgatni mert Én nagyon nem értek hozzá csak amit tudok több helyről meg tapasztalatból azt mondom....viszont ezekről a robogó akksikról semmit nem tudok, de elég szomorú így kezdetnek.A motoromba is 7éve van egy Yuasa és az is hibátlan, ezt a robogót meg igaz most vettem lehet egy régi sz.r akkuval adták de jó lenne ha valaki hozzáértő tudna egy megbízható fasza akksit ebbe a robogóba !

(#65054) üszök válasza KisTé (#65049) üzenetére


üszök
őstag

Nem véletlenül van a motor aksikra 6 hó garancia. A Yuasa egy jó aksi,de már az sem olyan mint régen,és azt is 6 hó garral adják.
Az autómban a gyári aksi kibírt 9 évet,de nem ez az általános. 4-5 év és csere.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65055) Rivaul válasza KisTé (#65053) üzenetére


Rivaul
addikt

Jól leírtad a lényeget hogy miért is nem jó ennyi időre a robi akku. Hisz az autót télen-nyáron használod. Ellenben a robit nem. És mi a legnagyobb ellensége az akkunak? Igen, az állás :) Célszerű kivenni a gépből és csepptöltőn tárolni normál hőmérsékleten, így valóban el lehet évekig. De ezt kevesen teszik szerintem. Napi használat, 20+km autóval egy huzamban és nem 10x2km indítással, már egy "örök élet" garancia egy jó autó akkura. Kis távok és sok állás, alacsony töltéssel, az meg az ellenség :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#65056) KisTé válasza Rivaul (#65055) üzenetére


KisTé
tag

Valami ilyesmire gondoltam, de arra is, hogy vannak itt nagyon hard robogó userek akik bizony napi szinten használják na tőlük várnék tanácsokat mi az igazság, hogy vesznek újat évente kétévente vagy van ami tényleg bírja, mert nekem tapasztalatom csak jó sok év múlva lesz e téren mivel pár hete vettem a robogót ! :)

(#65057) mumtaz válasza KisTé (#65056) üzenetére


mumtaz
senior tag

Ami nekem van a Jetforce-ban, 5 éves Varta. Ismerve a moci előéletét és állapotát, vagy nagyon jó az akksi, vagy wredetileg nem ebben a mociban élte az életét.
Bár szegényen már érződik, hogy a telet nem fogja már bírni.
Vartában az a poén, hogy anyám autójában kellett cserélni, mert éreztük, hogy ez már szar. Egy teljes telet kint volt az udvaron. Aztán tél végén az én akksim lett cella zárlatos, így betettem a Vartát ellenállásnak mondván, hogy betolom a kocsit és elmegyek venni egy akksit. A meglepő az volt, hogy volt áram. Világítottak a visszajelzők. Erre rátekertem indításra és nagyon nyögve nyelősen, de beindult. Mindezt 4 hónap szabad ég alatt állás (esőben, hóban, hidegben) után. Utána még 1 évig az az akksi volt az autóban.
Szóval nálam mindenképpen Varta a nyertes.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#65058) Luck Dragon válasza Rivaul (#65055) üzenetére

Csepptöltők megközelítőleg mennyibe kerül amit már érdemes megvásárolni és működő képes is több éven keresztül?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#65059) siti válasza Luck Dragon (#65058) üzenetére


siti
senior tag

5-10e egy robogó akku töltő, jobbak van 20e felett is (intelligens, de hogy mit tud), amiből már kijön azért 3-4 akksi is.

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#65060) üszök válasza Luck Dragon (#65058) üzenetére


üszök
őstag

Lidl Aldi szokott lenni akciós töltő,azok asszem tudják a csepp töltést is. Én csak oda szoktam tenni töltőre az aksit karácsony táján,meg februárban.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65061) üszök válasza mumtaz (#65057) üzenetére


üszök
őstag

Viszont neked 9Ah van benne,amik azért tovább bírják mint a kicsik.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65062) mumtaz válasza üszök (#65061) üzenetére


mumtaz
senior tag

Ez igaz.
Mondjuk az autóm akksija volt, hogy 1 évesen eldobta magát.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#65063) SLYM válasza üszök (#65002) üzenetére


SLYM
veterán

most jutottam el odaáig, hogy veszek hajtóműolajat, milyet kell venni 50-es motorba, illetve mennyit (83-87 között gyártott honda lead-ről beszélünk)? köszi

egyébként kicsit átkenegettem motortisztítóval a blokkot, a karburátort, meg a környékét, vastagon állt rajta az olajos mocsok, egész tiszta lett a gép. akkor már a levegőszűrűre is rápillantottam. na, hát mi olyan 20.000-enként szoktuk az alfákba cserélni a levegőszűrőt, az ennyi használat (igaz poros helyen nem járunk) után szokott szürkés, enyhén feketés lenni, ez itt hallod a full fekete és a koromfekete között volt félúton. :D ki se lehetett mosni benzinnel. pláne úgy, hogy elszakadt, mikor próbáltam leszedni. na mindegy, nincs másik, szóval visszatettem. keresgettem itthon újat, de egyedül az ebay-en találtam hozzá szűrőt. tényleg nem lehet itthon ilyet kapni, vagy csak én vagyok gyökér? [link], [link] :F

[ Szerkesztve ]

(#65064) üszök válasza SLYM (#65063) üzenetére


üszök
őstag

Rá kéne lennie írva a betöltő nyílás környékére mennyi kell bele és milyen. Általában 80w90 szokott kelleni bele,és pár ml 50-100 között.

Ez a hengeres szűrő van rajta? Ilyet még nem láttam. Nem egy műanyag dobozban van? Lehet kapni robogó boltban táblás szivacsot Így néz ki abból lehet megtudod csinálni. Ha nem, ezt megrendeled 1,5-2 hét alatt itt van.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65065) body007 válasza üszök (#65064) üzenetére


body007
addikt

Az egy direkt szűrő lenne, nem? :)

Inkább ez kellene oda

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#65066) SLYM válasza üszök (#65064) üzenetére


SLYM
veterán

van egy műanyag ház, annak van egy nyílása/sapkája, ahol szívja be a levegőt. ebben van benne egy "pattintós" műagyan csőszerűség, amit körbeölel a szivacs, olyan, mint amit linkeltem. az újabb honda lead-ekbe teljesen más a levegőszűrő, azt lehet kapni mindenhol. egyébként köszi, ebből meg fogom tudni csinálni, elmegyek a helyi szerszámüzletbe, hátha ott is van ilyen. az lesz érdekes, hogy hogyan "kössem össze" a végét, mert az oké, hogy összehajtom, de ugye a 2 véget ettől még valahogy össze kéne kapcsolni

[ Szerkesztve ]

(#65067) üszök válasza SLYM (#65066) üzenetére


üszök
őstag

A megoldást már a kreativitásodra bízom. :D

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65068) Debilon válasza Luck Dragon (#65058) üzenetére


Debilon
addikt

én ilyet vettem tavaly:
akku töltő

tökéletesen bevált

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#65069) Luck Dragon válasza Debilon (#65068) üzenetére

Köszönöm és a többieknek is. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#65070) sityupityu válasza siti (#65059) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ezeknek a töltőknek köze sincs a csepptöltéshez. A legolcsóbb sima, elektronika nélküli töltővel ráadásul ki is lehet nyírni egy akkut.
Jó ha van egy csepptöltést tudó töltő a háznál, a nagy, 12 voltos munkaakkumulátoroknál meg ugye kötelező darab. A drágább töltőkön pedig már a töltési ciklusokat is egyénileg be lehet állítani (programozni).

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65071) mumtaz válasza sityupityu (#65070) üzenetére


mumtaz
senior tag

Mit értesz drágább töltőn. Mert azért a C-Tec MX5.0 nem éppen olcsó kategória. Csepptöltés van. Ciklus nem állítható. Mégis 25000+ Ft az ára. És a C-Tec-et, mint gyártó nem sorolnám gagyi kategóriába. Pláne, hogy sok nagyobb autógyártónak ezt, vagy az MX7.0 töltőjüket adják az autógyártó logójával.
Mégis milyen töltőt kellene vennie egy halandónak, aki csak a robogója akksiját szeretné karbantartani?
Esetleg 50000-est?
Azért húzzunk már meg egy határt. Ne riogassuk a népet.

Egy sima mezei töltőt (értsd adapter) 1500Ft-ért meg lehet venni. Egy csepptöltésre képes töltő nem a világ. Jól hangzik a mikroprocesszoros vezérlés és valljuk be, egy mikrokontrolleres töltőt pár ezer forintból össze tud rakni bármelyik gyártó. Még csak nem is akkora bonyolultság, hogy szakaszosan tölt, majd időnként ellenörzi az akksi állapotát.
Ezek a 10-12000-es töltők egy átlagembernek bőven megfelelőek.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#65072) sityupityu válasza mumtaz (#65071) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Mit ne értesz az alatt, hogy drágább? Ha a 30 ezres nem tudja akkor értelemszerűen fölötte kell keresni. :)

"Mégis milyen töltőt kellene vennie egy halandónak, aki csak a robogója akksiját szeretné karbantartani?
Esetleg 50000-est?"

Én egy büdös szóval nem mondtam, hogy hogy autó-motor-robogó töltéséhez kellene ilyen drága töltőt venni!
Komoly munkaakkumulátoroknál nem mindegy, hogy milyen töltővel töltöd, illetve a modellezők világában van igen nagy jelentősége annak, hogy befolyásolni tud a töltés ciklusát. De én egy szóval nem mondtam, hogy ilyet kell venni robogóhoz! Csak megjegyeztem, hogy vannak ilyenek is.

Igen, 10-15 ezerért lehet már venni csepptöltést tudó töltőt. Ez így van. Csak ne a linkelt oldalról vegyél ilyet és ilyen összegben mert az közel nem tud és nem ér annyit.
Ezt akartam csak mondani. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65073) mumtaz válasza sityupityu (#65072) üzenetére


mumtaz
senior tag

Ok. Akkor félre értettem. Bocs.

Mondjuk munkaakkumulátor itt elég ritka.
Van is ismerős, aki munkaakksikkal foglaljozik. Mármint a nagyobbakkal (pl. Targonca). Ott meg az akksi csere is néha milliós tétel.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#65074) sityupityu válasza mumtaz (#65073) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Van horgászcsónakom, és a benzines motor mellett használok elektromos motort is. Van egy 100 és egy 120 AH-s akkum hozzá. Azokat töltöm jobb és komolyabb töltővel. Ezek folyamatosan fenn vannak a csepegtetős töltőkön ha nem használom őket, hogy állandóan max szinten legyenek ezáltal minél hosszabb életűek maradjanak.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65075) rolcsi099


rolcsi099
csendes tag

Valaki tud nekem segíteni? (am6 blokk) Az van hogy kitört a berúgó karban a rugó de most vettem egyet. valaki le írná pontosan hogy lehet ki cserélni? Mert meg tudom bontani azt az oldali deknit, Csak nem tudom hogy kell vissza rakni a rugót :D szerelőhöz nem viszem mert 32 kilométert nekem nem ér :D Valaki tud nekem egy leírást adni vagy egy videót ? :)

(#65076) loosht


loosht
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok nekem egy jó szerelőt ajánlani Debrecenben?
Az mitől lehet, hogy menet közben, főleg mikor döccen, rázkódik a motor, kávédaráló hangja lesz? Így fülre a motorból jön, nem behorzsol valami a futóműbe vagy ilyesmi.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#65077) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Itt is rákérdezek azért mivel itt is sok az igazán hozzáértő! :) Mi lehet ez a pici ciripelés? Vezműlánc? Esetleg feszítő? Vagy semmi extra ? V2 8 szelepes DOHC levegő olajos blokk. (Suzuki Intruder átdolgozott blokkja.) 2000km alatt most vettem csak észre... a friss 5100-as Motul után hallom csak. Pedig 10W40 lett bele téve... pont olyan mint volt benne. 33200km van a vasban. Ereje változatlanul jó, csak egy picit mintha ciripelne. :F

Ma is megtettük a kötelező kilométereket! :)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#65078) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

sziasztok!

Ezt valaki tudja hogy a fenébe kell cserélni?
Zip SP2

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#65079) rwin5


rwin5
őstag

Ilyet vezetett már valaki? Nekem esküszöm tetszik [link] :DDD

(#65080) üszök válasza rwin5 (#65079) üzenetére


üszök
őstag

Egy időben divat volt,de hamar kikopott. Elég Lowbudget termék volt,ha jól emlékszem műanyag volt a vezérmű tengely meg ilyenek.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65081) sityupityu válasza üszök (#65080) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Vezérmű tengely? Milyen motor volt ezekben?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65082) rwin5 válasza üszök (#65080) üzenetére


rwin5
őstag

nem nagyon lehet kapni sem ahogy jobban megnéztem, pedig nekem valamiért bejön, nyilván kicserélném a fél motort, láttam googlin egy elég szép példányt :D

(#65083) üszök válasza sityupityu (#65081) üzenetére


üszök
őstag

50 4t valami 40-45 körüli végsebességgel. Ha jól emlékszem ez Valami Japán belpiaci cucc volt,nálunk nem forgalmazták hivatalosan.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65084) sityupityu válasza üszök (#65083) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Hm, soha nem láttam ilyet élőben.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65085) mumtaz


mumtaz
senior tag

Nos. Több, mint 1 hónap szívás után megint összeállt a gép. Elég kalandos volt, mivel egyszer már összeraktam a kínai 70-es hengerrel. Ez végül többször is megszorult. Végül szembesülnöm kellett vele, hogy a dugattyú nem menthető, de a hengeren szinte nyoma sem volt a megragadásnak.
Bele raktam a Speedfightom dugattyúját, ami érdekes módon pontosan ugyanolyan, mint ami tönkrement. Indítás még ekkor sem volt ugyanis véletlenül eltörtem a levegő injektoromat. Ebből kellett egy bontott. A bontott példányon kiderült, hogy az enyémen a kezdetektől fogva a levegő és a benzin injektor találkozásánál egy O gyűrű hiányzot. Fura, hogy neten többször is láttam képeket az injektorokról, de ez soha nem tűnt fel. De teljesen logikus. Végre megszűnt a levegőnyomás probléma. Olyan lett az alapjárat is, mint egy metronóm. A moci is megy rendesen.
Még picit hangolni kell az üzemanyagon és úgy néz ki, hogy így már a görgők picit könnyűek, de nem nagyon. Nem a 7000-7500 (kb 7200 lenne ideális) közötti ideális tartományban tartja, hanem egy hangyányit felette, olyan 7800 környékén. De így is 75 környékén megy alattam. Hidegen is pöccre indul - már amennyire egy injektoros pöccre indulhat - és szép hangja van.
Soha nem volt ilyen jó a gép.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#65086) üszök válasza sityupityu (#65084) üzenetére


üszök
őstag

Nem sok működő lehet belőle az országban.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65087) SLYM válasza Micsurin (#65077) üzenetére


SLYM
veterán

lehet én vagyok süket, de mi a baj ennek a hangjával?

(#65088) benceman00 válasza Micsurin (#65077) üzenetére


benceman00
tag

Szerintem csak szimpla szelep hang.

Üdv, ASZPi

(#65089) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Köszi a válaszokat, húzni jól húz stb(hidegen melegen pöcre indul se szívató se gáz nem kell, még a reggeli 5 fokban se kellet neki, kicsit komótosan járt de bemelegedett.) , benézek vele lassan Taschnerhez... őt ajánlották odaát.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#65090) sityupityu válasza Micsurin (#65089) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Én is hallom azt a hangot amire gondolsz, de ez hiba lenne? Előtte nem volt?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65091) Micsurin válasza sityupityu (#65090) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Előtte nem, de 750km túl futás volt a cserében és állt 2 hónapot. (khm 6 fokban is pöccre indult reggel, az állás után is mikor elhoztam, a blokk maga patika szerencsére kopp kopp, 250 létére húz is tisztességesen. :) )
A friss olajjal jött a hang. (Elvileg apróbb lerakodásokat kimoshatott innen onnan..) Hyo fórumon ( [link] ) arra jutottak nem hinnék, hogy vezérműlánc eredetű a dolog, inkább megnőttek a szelephézagok szerintük. :F Az tud ilyet elvileg nem?

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#65092) Casoli válasza Micsurin (#65091) üzenetére


Casoli
őstag

Szerintem teljesen jó a hangja.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#65093) gabe_


gabe_
őstag

100-as malaguti ciakhoz hol/milyen kipufogót lenne érdemes keresni? Csendeset szeretnék.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#65094) üszök válasza Micsurin (#65091) üzenetére


üszök
őstag

Lehet volt az előző olajban valami adalék,hogy ne adja ezt a hangot,vagy csak szimplán sűrűbb volt és azért nem jött elő.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65095) Micsurin válasza üszök (#65094) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ezt megtudom tudakolni valahogy ? Mert meg van még több mint egy liter a régiből. Kerti kisgépekhez szoktam eltöltögetni... azokba még jó! :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#65096) üszök válasza Micsurin (#65095) üzenetére


üszök
őstag

Hát a MOL biztos be tudná azonosítani a laborjaiban,de nem hiszem,hogy ki akarod fizetni. Amúgy meg nem hiszem.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65097) Trava


Trava
tag

Sziasztok!
A robogoalkatresz,eu shopba nincs valakinek törzsvásárlói státusza? Jól jönne egy kód!
Nagyon megköszönném ha netán tudna valaki segíteni benne. :K

Még egy kérdés télen olcsóbbak a gumik mint most a szezon végén?

[ Szerkesztve ]

(#65098) Norbika88


Norbika88
senior tag

Volt már? :D [link]
sry az offért

(#65099) nyogo83 válasza Norbika88 (#65098) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

A videon levo kek Runnernek bukta van :D Eleg ranezni a legszurohazra, mar megsporoltak a probapadi merest.
Vagy lehet kivancsiak voltak, mennyi a vege ;]

(#65100) Norbika88 válasza nyogo83 (#65099) üzenetére


Norbika88
senior tag

Ha 45km / h életveszélyes...Moped autóról meg ne is beszéljek...
Lelki szemeim előtt van öreg bácsika babettájával, gyári minden rajta, vigyázott rá és kipörög a padon, mehet szegényke büntetőeljárásra...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.