Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62001) mumtaz válasza tatabike (#62000) üzenetére


mumtaz
senior tag

Én mondjuk nem ilyen drasztikusra gondoltam.
A speedfightomon volt megoldás a Runnerekhez hasonlóan, hogy a hűtőn keresztül áramló levegőt a lábtérhez vezették. A Runnernél a láb belső oldalára nyomta a meleget, a speedfightnál pedig a lábtér idomon volt kialakítva a lábtér külső részén kilépő nyílás. Hidegben arra jó volt, hogy mint egy légfüggöny, megvédte a lábamat a hidegtől.
A Jetforce-on nincs ilyen, de már nézegettem és ki lehetne alakítani. A hűtőn átáramló levegő egy műanyag idomban áramlik ki a föld felé a hasidom alján. Simán meg lehet csinálni, hogy ezt a csatornát lent lezárom, a lábtérnél meg a belső két oldalidomba berakok egy-egy rostélyt. Így akkor menet közben ott jön ki a meleg levegő. Persze olyanra csinálnám, hogy nyitható-zárható legyen az alsó is és a két felső is.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#62002) gabe_ válasza mumtaz (#62001) üzenetére


gabe_
őstag

Plusz ha rádobsz egy tucano-t, és derékig fűtve van... :B

Sovány szakácsban sose bízz!

(#62003) tatabike válasza mumtaz (#62001) üzenetére


tatabike
őstag

Jó ötlet. Robogónál az a baj, hogy meg kéne fordítani a levegő áramlását, mert ugye ott meg mögötted/alattad van a blokk. Legalábbis a lábadhoz képest. Esetleg egy erősebb ventivel a gyertyacsere-ablakon át lehetne visszafele nyomatni a hengerről meleg levegőt, mondjuk egy hasonló cucc alá, mint amit gabe_ linkelt.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#62004) tatabike


tatabike
őstag

Közben berheltem egy LED izzót az első lámpába is, Piaggio Free. A gyári egy 15 wattos izzó, most egy 21wattosnak megfelelő 24LED-es (5050) került bele. Vettem egy BA15Y foglalatba való autós LED izzót, és átalakítottam, hogy belemenjen a P26S foglalatba. Rá kellett forrasztani egy tányért, amit egy kiégett régi izzóról szedtem le.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#62005) Norbika88 válasza tatabike (#62004) üzenetére


Norbika88
senior tag

Linkre kattintva egy behajtani tilos tábla jött be nekem.

(#62006) tatabike válasza Norbika88 (#62005) üzenetére


tatabike
őstag

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#62007) norbert1998 válasza tatabike (#62006) üzenetére


norbert1998
veterán

Így is azok jönnek be.

(#62008) tatabike válasza norbert1998 (#62007) üzenetére


tatabike
őstag

Fasza. Nálam a felső képen az átalakított izzó van, az alsón meg a komplett lámpatest, ahogy világít... :C Egyre trébb ez az oldal. Szokásos magyar probléma, kőművesre rádől a háza, a cipésznek lyukas a cipője, autószerelőnek rossz a kocsija, IT oldalnak nincs egy normális weblapja... :)) :))

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#62009) tatabike


tatabike
őstag

Enél többet nem tudok...:D

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#62010) norbert1998 válasza tatabike (#62009) üzenetére


norbert1998
veterán

Most jó :K

(#62011) üszök válasza tatabike (#62004) üzenetére


üszök
őstag

Most vettem egy Free- tegnap előtt. :D
Milyen foglalatú égő kell bele pontosan? Most valami led cucc van benne.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#62012) tatabike válasza üszök (#62011) üzenetére


tatabike
őstag

P26s foglalatú, 15 wattos. Én próbáltam bele 25 wattost, nem bírta el. 3-400Ft.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#62013) crom47


crom47
csendes újonc

Valaki cserélt már ki ilyen Aprilia SR lámpabúrát :

ilyenre :

Azt írják ezzel jobb a világítás .

(#62014) kcsa válasza crom47 (#62013) üzenetére


kcsa
veterán

Kb. ilyen GU10 foglalatú halogének vannak a menyezetemen :DDD

(#62015) üszök válasza tatabike (#62012) üzenetére


üszök
őstag

Kösz majd szétnézek. :R

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#62016) tween


tween
őstag

Sziasztok.
Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy 16.5x751-es ékszíj csere érett, de Malossiban nem találok ilyen méretet, csak megközelítő méretet... szóval mennyivel szabad rövidebbet venni? A masina egy Aprilia sr 50 '97-es, minden tuning rajta, most vettem és marhára nem vágom ezt a tuning dolgot..
Köszönöm!

(#62017) Den válasza tween (#62016) üzenetére


Den
veterán

Szerintem vegyél más márkát a megfelelő méretben. Úgyis azt hallottam, hogy szíjban nem a legjobb a malossi.

www.simson4t.hu

(#62018) mumtaz válasza tatabike (#62003) üzenetére


mumtaz
senior tag

Miért kellene megfordítani? Nem léghűtésesről beszélünk. Léghútésesnél bonyolultabb lenne megoldani. Vízhűtésesről van szó, ahol a hűtő gyakorlatilag előtted van. Mondjuk a kipufogó hőjét sem lenne rossz hasznosítani. Egy rakat hő megy el a semmibe, ami ilyen hidegben pont jól jönne.

A lámpához hozzászólva: Megkérdeznéd a szembe jövőt is, mit szól a szanaszét szóródó fényhez, ami kiégeti a retináját? Mert ezzel a ledes izzóval kizárt, hogy ne világítsón szanaszét. A fák tetejéről még a mókusok is lefordulnak tőle.
A sima belevaló izzó fényforrása egy kicsi pontból származik. Így találták ki a fényszóró tükröt. Egy ilyen fényforrástól viszont mindenhová világít. Még a szembejövő szemébe is és itt teljesen mindegy, hogy nem egy atomvillanásról van szó, akkor is zavaró.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#62019) Polemius


Polemius
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudjátok, Ausztriában B kategóriás (magyar) jogsival milyen motor vezethető? Ott is 50ccm-ig, vagy ott külön kategória, képzés nélkül 125-ig is?

(#62020) tatabike válasza mumtaz (#62018) üzenetére


tatabike
őstag

Jah, én a levegős Free-ről beszéltem, vagyis arra értettem.

Annyira nem világít ez a LED-es cucc, megnéztem. 2 méterről belenéztem pont szemből, még a személyautók nappali LED-menetfénye is zavaróbb, mint ez... :K Van kerékpárlámpám, abban nem tudom milyen LED van, de csak egy darab, és az tényleg éget, ha szemből belenézek, még 50 méterről is.

Polemius, azt nem tudom, csak azt, hogy itthoni 50-essel oda nem mehetsz, mert megbüntetnek elvileg. Ugyanis ott a segédmotoros kerékpár is rendszámköteles.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#62021) kcsa válasza tatabike (#62020) üzenetére


kcsa
veterán

De mehetsz, mivel megfelel a hazai előírásoknak. Más kérdés, hogy végig macerálni fognak.

(#62022) adly77


adly77
tag

Sziasztok.
Piaggios rotoros gyujtást keresek

(#62023) Soler


Soler
csendes tag

Sziasztok!

Akinek volt már dolga Malaguti f12 s robogóval kérném hogy privátban keressen meg !! köszönöm :R :R

(#62024) tatabike válasza kcsa (#62021) üzenetére


tatabike
őstag

Hivatalos magyar álláspont az, hogy rendszám nélküli jármű nem léphet Ausztria területére, mivel nem azonosítható. Még útvonal engedélyt sem ad rá az osztrák hatóság. Az egyetlen lehetséges, hivatalos módja a dolognak, ha lezáratod az útszakaszt, ahol közlekedni akarsz vele, ez meg ugye nonszensz, illetve sport célú felhasználás lehet (zárt versenypálya).

Osztrák álláspont: 50ccm-ig elég az országjelzés (H betű).

Szóval döntsd el...:D

Szerintem meg hiába felelsz meg a hazai előírásoknak, külföldön az ottani törvények az elsődlegesek, hiszen ott vagy, és nem itthon.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#62025) üszök válasza Soler (#62023) üzenetére


üszök
őstag

Én már mentem olyannal az számít? :D

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#62026) Casoli válasza Soler (#62023) üzenetére


Casoli
őstag

Nekem Malaguti F15ösöm is van. F12-t szintén próbáltam.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#62027) tween


tween
őstag

Aprilia SR 50-hez keresek bivaly erős akkumulátort. Valaki ajánlana párat a legjobbakból?

Köszönöm!

(#62028) Den válasza tween (#62027) üzenetére


Den
veterán

70-es henger került rá és nem forgatja rendesen az önindító?

www.simson4t.hu

(#62029) Plafoon válasza Den (#62028) üzenetére


Plafoon
tag

70-es hengernél el lehet felejteni az önindítózást.

(#62030) Den válasza Plafoon (#62029) üzenetére


Den
veterán

Igen, azért kérdem, mert ha ez van, hiába rak erősebb akkut.

www.simson4t.hu

(#62031) body007 válasza Den (#62030) üzenetére


body007
addikt

Én a bendixet is kihajítottam, csak súly :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#62032) gabe_


gabe_
őstag

Vettem egy 3x3db-os kuplung rugó szettet, a hétvégén lesz mivel elszórakoznom. :U

Nagy baj igazán nincs vele, elindulásnál szerintem kicsit hamar zár a kuplung, és lassan akar megindulni. Megnéztem, a szíj és a görgők rendben vannak, ezért gondoltam a kuplung rugókra... Jelenleg csak bekukkantottam, valami piros színű rugók vannak bent.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#62033) tatabike válasza Plafoon (#62029) üzenetére


tatabike
őstag

?? Free 70-es, pöccre indul még mínuszban is. Sógorom NRG-je 70-es, rossz az automata szívatója, mégis pöccre indul. Munkatársam Yamaha Aerox, 70-es, pöccre indul. Mindegyik önindítóval. A Free rosszul beállított karbi miatt nem indult pár hete, 10-15 hosszas önindítózást simán kibírt az akku.
Soha nem hallottam még, hogy 70-es henger miatt nem lehetne önindítózni. És ezek nem "játékból" 70-esek, a Free kivételével mindegyik 100km/h felett megy...

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#62034) Den válasza tatabike (#62033) üzenetére


Den
veterán

Sok blokk van ami simán tekeri a 70-es vagy nagyobb hengert is, de konkrétan az álló minás sr az nem. Rengeteget szoptunk velet, kábeleket akkut, relét, még önindítót is cseréltünk, de csak kínlódott. Alul van méretezve az önindító. Morini, fekvő mina, kínai blokkok elbírták még mindig a 70-es hengert, de old sr az nem

www.simson4t.hu

(#62035) tatabike válasza Den (#62034) üzenetére


tatabike
őstag

Nem 4ah-s akku kell bele, hanem 5-ös vagy 6-os. Azok eltekerik a 70-es hengert. Indítóáram kell, a kis akkuban az a kevés. Az Aeroxban meg se nyekken az önindító a 4-es akkuval, az 5-össel már vígan tekeri.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#62036) mumtaz válasza tatabike (#62035) üzenetére


mumtaz
senior tag

Pl. Peugeot Speedfight 70-es hengerrel, 7Ah akksival a büdös életben nem indult be. Ellenben leégett az önindító.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#62037) Den válasza tatabike (#62035) üzenetére


Den
veterán

Nem számít mekkora az akku próbáltuk 12Ah-sal is. Ha kicsi az indítómotor teljesítménye tökmindegy mekkora áramforrást kötsz rá, közvetlenül rákötheted paksot is, a tekercsek ellenállása limitálja az adott feszültségen átfolyó áramot (ohm törvény). Az egyetlen megoldás a feszültség növelése lenne, de az meg túl macerás és drága bár megoldható.

www.simson4t.hu

(#62038) mumtaz válasza Den (#62037) üzenetére


mumtaz
senior tag

Vagy az indítómotor át tekercselése. Vagy más, nagyobb indítómotor, ami esetleg passzol bele. De a leg biztosabb a berugókar

Pont ezekért félek a Jetforcera 70-es hengert rakni. Mert az üzemagyag beállítására már meg van a megoldás, de nincs rajta berugókar.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#62039) tatabike válasza Den (#62037) üzenetére


tatabike
őstag

Én azt értem, de akkor valószínűleg inkább az a probléma, hogy egyes robogók gyenge/gagyi indítómotorral készülnek. Yamahánál és a két Piaggio-nál elég volt egy kicsit erősebb akku, mindegyikben az eredeti (50-es) indítómotor van, és most 70-es henger van rajtuk.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#62040) Kommy


Kommy
veterán

Sziasztok!

Van egy Adly Silver Fox 50-es robogóm, és egy olyan gondom lenne, hogy néha gondol egyet és nem akar menni, majd egy pici alapjárat után újra nekilódul, mindig csak akkor csinálja ha valami miatt egy kicsit le kell lassítani és újra elindulni. A motor 4 évet állt, ki lett pucolva a karburátor, először csak simán kézzel, aztán kétszer ultrahangban.

Nem tudok rájönni miért lehet ez, a motor csak rövid utakra van használva.

(#62041) mumtaz válasza Kommy (#62040) üzenetére


mumtaz
senior tag

Ez karbis, vagy injektoros? Karbisnál nem értem az ultrahangot.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#62042) Plafoon válasza tatabike (#62039) üzenetére


Plafoon
tag

Piaggioba DR hengerét szereltem anno, meg sem nyekkent az önindítóra. Azért írtam hogy nem lehet öndindítózni, mert sok aprilia, yamaha ismerőseimnek sem működött, sőt még hírből sem hallottunk olyanról hogy valakinek működött volna.

[ Szerkesztve ]

(#62043) Kommy válasza mumtaz (#62041) üzenetére


Kommy
veterán

Karbis, pedig elhiheted, hogy kézzel nem lehet úgy kitisztítani, erre rájött egyik ismerősünk is aki régi motorokat újít fel és egyszer elhozott egy karbit, amit nem volt képes működésre bírni, ultrahangos tisztítás után tökéletes lett.

(#62044) Redneck válasza mumtaz (#62041) üzenetére


Redneck
veterán

Egy jó kis ultrahangos rezgető fürdő jó lehet a fúvókáknak.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#62045) mumtaz válasza Kommy (#62043) üzenetére


mumtaz
senior tag

Elhiszem én, csak ha ultrahangról hallok, mindig az injektor ugrik be.
Érthető, hogy fellazítja a koszt, csak azért volt fura, mert a legtöbben otthon szétszedik és kitakarítják.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#62046) tatabike válasza Plafoon (#62042) üzenetére


tatabike
őstag

Akkor most hallhatsz, nekem a Piaggio Free gond nélkül röffen a 70-es hengerrel. Az önindító 23 éves...:D

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#62047) mong08 válasza tatabike (#62046) üzenetére


mong08
tag

Abban még volt anyag.. :D :D

Ha nem látsz horgot a számban ne fárassz !

(#62048) roseane2004 válasza Kommy (#62040) üzenetére


roseane2004
csendes tag

Egy kipufogó tisztitás megoldaná 90%;) Bp és vagy pest megyei lennél egy 2óra megcsinálnám neked.
(Rövidtávon 2ütem főként bekormolodik,és fulldoklik a motor,hosszu utakat meg nem szeretik az 50esek..)

(#62049) dzso22 válasza tatabike (#62046) üzenetére


dzso22
senior tag

Törött gyűrűvel ;] :D

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#62050) tween


tween
őstag

Mi van akkor, ha a jelenlegi szíjam egy elhasználódott 16.5x751-es Mitsuboshi, de amit kinéztem az egy 16.5x746.5 Malossi X-Kevlar? Az a kevés méretkülönbség nagy probléma?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.