Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Üdv emberek! :P
Elég régen jártam errefelé... 226 Új hozzászólás érkezett közben :B .
Mivel Valentin nap van, úgy gondoltam, hogy újra meglátogatom a pincében darabokra szedett kedvesemet, és eljátszok vele egy kicsit, hátha bejövök neki, és elvisz egy körre.
Biztosra mentem, vittem ajándékba 5 liter friss benzint is, és hát... nem volt hálátlan. ;]

Komolyra fordítva a szót, nem gondoltam volna, hogy ennyire érzékeny az állott benzinre.
December közepén raktam le ha jól emlékszem, és először 3 nap után indítottam be, majd 2 hét után már nem sikerült.
Gyertya takarítás, karbi pucolás (1x decemberben, és 1x most a hét elején), a benzinpumpát darabokra szedtem, kitakarítottam azt is, karbit állítgattam, össze-vissza, jópárszor már azon voltam, hogy felgyújtom, erre csak a benzin volt rossz? Na nee!
Leszívtam a tankban lévő ~6 literből 5-öt, és hozzáöntöttem 3 liter frisset.
Nem elsőre, és a karbit is kellett állítgatni, de működik. Összeraktam, mentem vele 5km-t, jól kifüstöltem a környéket. Hiányzott már nagyon.

Tanulság: télire felesleges teletankolni.
OFF: A leszívott benzint ha beöntöm a kocsiba, lesz valami baja. (a tankra gondoltam :) )

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#54002) üszök válasza Mr.Peter (#54001) üzenetére


üszök
őstag

Valami ott nem jó akkor. Nekem október vége felé ment utoljára a motor,tegnap vagy 6-7 rúgás után indult. Be volt keverve az olajba a benzin?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#54003) huszi.gyb válasza Something_ (#53998) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Szerintem motorra nem fogják bevezetni... Amennyiben igen, véletlenül otthon felejtem a rendszámot. Papírok rendben, biztosítás rendben, csak a rendszámot hagytam el út közben... ;] ;]

www.dongosofor.hu

(#54004) Den válasza üszök (#54002) üzenetére


Den
veterán

Benzine válogatja. Van hogy három hét állás után karbi tisztítás szükséges, mert ilyen lepedék válik ki a karbiban. Szezon elején a behozott motorok jó része olyan hogy ősszel lerakták még jó volt, tavasszal már nem megy, és szinte mindig a benzinből kivált szar miatt.Ilyenkor már rutinból a benzint is cseréljük, mert valamilyen tulajdonsága megváltozik, és nem működik rendesen vele a motor. Nem tudom mi okozza, talán a benzinben lévő etanol, ami a levegőből megköti a vizet. Mindenesetre sokszor szívtunk vele, hogy sehogy sem akart egy motor jó lenni, rákötöttük a próbatankot friss benzinnel, és hopp megjavult.

www.simson4t.hu

(#54005) Mr.Peter válasza üszök (#54002) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Nem volt bekeverve, magának keveri a gép.
Ma reggel lementem, és egy rúgásra indult. :C

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#54006) Norbika88


Norbika88
senior tag

Légszűrő olaj spray hijján lehet használni 2T olajat, valamint elég bekenni a légbeömlő nyílás felőli oldalt vagy az egész légszűrőt áztassam olajba!
Szép időmben kedvet kaptam tmkzni, kimostam benzinben a légszűrőket.

(#54007) akos3 válasza Mr.Peter (#54001) üzenetére


akos3
addikt

A fém tankosakat a rozsdásodás elkerülése miatt érdemes teli tankkal eltenni. Nem tudom neked milyen van, nekem a cbr az fém tankos, mindig telin teszem el és soha nem volt gond tavasszal az indulással.

Apropo tavasz..Vajon visszajön még a tél? Nem tudom h kezdjem e éleszteni a kcisikét vagy még korai lenne.. Az a baj, h nagyrészt este használom és akkor még 0 fok van most is :S

(#54003) huszi.gyb
Ja persze aztán remeghet a térded minden egyes rendőr láttán. Én cbr-el nem fogom ezt bejátszani az tuti. Előbb adom el..De leygen igazad és ne vezessék be motorra. :B

(#54008) kcsa válasza akos3 (#54007) üzenetére


kcsa
veterán

Volt már olyan mifelénk hogy kivételeztek a motorral a fizetés alól? Itt kapásból a regadó jut pl eszembe... Úgyhogy annyira nem számítanék erre a helyetekben :)

(#54009) huszi.gyb válasza akos3 (#54007) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Én nem adom el a motoromat az biztos... Egy raklap pénz áll benne, hatalmas buktával lehetne értékesíteni. Akkor inkább játszunk... Viszont a parkolás pl motorral még mindig ingyenes. Tehát csak-csak eszükbe jut, hogy a városban nem a motorosokat kéne szopatni. Főleg egy robogót kitiltani? Szerintem ha ezt megtennék, akkor az amúgy is feszült húrt, túlfeszítenék... Hatalmas ellenállásba ütközne. Kérdés továbbá, hogy autós részről milyen ellenállás fog keletkezni. Úgy érzem az sem lesz piskóta... Főleg, ha heti 2x átjövök a városon, amikor jövök haza, és lehúznak havi 3k-val... Napi szinten meg nem is terhelem az utakat. De ez megint más kérdés.

www.dongosofor.hu

(#54010) Norbika88 válasza Norbika88 (#54006) üzenetére


Norbika88
senior tag

Kössz már megoldottam!

(#54011) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Alakulgat a project, kezd motorra hasonlítani. :)

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#54012) 30z.Samu válasza KelemenUhr (#54011) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jó lesz ez! :) Ahogy elnézegettem az előrejelzést, lehet, hogy lassacskán vehetem le a muffot a motorról. :) Van, hogy este már nem is kellene, mert izzad a kezem a kesztyű alatt. Nap közben meg rám gyullad a kabát. :D Majd ha jobb idő lesz, kiszedem a thermo-t, kíváncsi vagyok mennyire engedi át a levegőt, mert ez elvileg hidegebb időkre szánt ruha, de hátha átereszti annyira, hogy ne kelljen ruhát venni nyárra is. :DDD Bár nadrágból így is-úgy is kellene, mert azóta fogytam és eléggé bő lett még övvel is. :DDD

Sic Parvis Magna

(#54013) Grillo válasza 30z.Samu (#54012) üzenetére


Grillo
senior tag

Nyárra még a szinte csak hálóból álló kabátba is beleizzadsz, úgyhogy sztem erre ne számíts.

(#54014) kcsa válasza Grillo (#54013) üzenetére


kcsa
veterán

azaz, nyáron hőtűrő képességtől függően a hálós dzseki is sok tud lenni. :)

(#54015) 30z.Samu válasza Grillo (#54013) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem baj, felér egy guruló szaunával és fogyni fogok... ;] Ráadásul fekete, így kerek a foci... :D

Sic Parvis Magna

(#54016) Grillo válasza 30z.Samu (#54015) üzenetére


Grillo
senior tag

Sajnos ettől fogyni nem fogsz, tapasztalat, pedig rám férne.

(#54017) 30z.Samu válasza Grillo (#54016) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem ártott volna pedig nekem se a kondi mellé valami zsírégető projekt, na mindegy. :) :DD

Sic Parvis Magna

(#54018) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

Bár még érdemben nem tudtunk foglalkozni vele, meghirdettem, hátha...
A már sokszor emlegetett NSR :)

www.dongosofor.hu

(#54019) Bogyó bá' válasza huszi.gyb (#54018) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

12LE? :D 15 lesz az...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#54020) huszi.gyb válasza Bogyó bá' (#54019) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Kérem szépen ez a papírforma... Amúgy ha jól tudom 36 paci power szeleppel valahol 10kRPM környékén. :D
Bár sosem mértük... De többen 36Le-vel hirdetik. :) 9500-nál épp csak nyit a power szelep. :D

szerk.: Wiki szerint 19kw@10500RPM

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#54021) Den válasza huszi.gyb (#54020) üzenetére


Den
veterán

Az a reális amit a wiki ír, 30le fölött ezek sose tudtak.

www.simson4t.hu

(#54022) huszi.gyb válasza Den (#54021) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Igen, de 15LE-nél több szerintem. 19kW számomra is elfogadható. Minden esetre a forgalmiban 9kW szerepel, ezért írtam annyit a hirdetésbe.

www.dongosofor.hu

(#54023) Brekii


Brekii
tag

Hi mindenkinek.
Egyáltalán nem vagyok nagy motoros, bár már régen letettem a motoros jogsit 30 eve :-). Most szántam rá magam mivel kaptam egy Malaguti Madison 180 ast. No nem is sokat mentem vele, eltört az egyik hátsó lengéscsillapító. :-) Ez még nem akkora tragédia, de mos meg nem indul, csak kattan az önindító. Anélkül meg nem tudom beindítani. Valaki tud egy szerelési utasítást az önindítóhoz, vagy módszert beindítani anélkül? Hol érdemes csináltatni ezt?
Brekii

(#54024) üszök válasza Brekii (#54023) üzenetére


üszök
őstag

Nem csak a relé kattog? Mert akkor csak kontakt hibája van.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#54025) Brekii válasza üszök (#54024) üzenetére


Brekii
tag

Lehet az is azt merre talalom?
Brekii

(#54026) Den válasza Brekii (#54025) üzenetére


Den
veterán

akku fel van töltve? Mert ha gyenge, akkor is csak a relé kattog.

www.simson4t.hu

(#54027) Brekii válasza Den (#54026) üzenetére


Brekii
tag

megtalaltam a relet az kattog. Az akksi 12.3V feklampaval iditozas kozben (ez most a rele kattogasat jelenti)

(#54028) Brekii


Brekii
tag

ezeket csak oninditoval lehet beinditani?
Mekkora szivas mar :-)

(#54029) body007 válasza Brekii (#54028) üzenetére


body007
addikt

Vagy csak lecsúszott az önindítóról a sarú (mint nálam...)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#54030) DigitXT válasza Brekii (#54028) üzenetére


DigitXT
félisten

Mivel a 180-as Yamaha Majesty blokkja van benne, igen.:K Nézd meg
az önindító csatlakozását, mert ha tiszta retek, lehet kontaktos, akkor
szokott csak kattogni a relé, és nem indítózni. (Nagy Maja is csinálja.)
Mostanában megint kezdte, de ilyenkor ugrok egyet az ülésen, s indul.
(Le kéne szedni a csatlakozást, kompletten átpucolni és visszarakni...
De amíg elég volt munka nélkül csak lefújni egy kis WD40-nel, addig...)

(#54031) huszi.gyb válasza Brekii (#54028) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Igen, a nagyobb robogóknál ez átlagos. Maján sincs berúgó kar, önindító van. Betolni nem lehet.

www.dongosofor.hu

(#54032) üszök válasza Brekii (#54027) üzenetére


üszök
őstag

Húzd ki a relét,és pucold meg a lábait. Az aljzatba fújj egy kis kontakt sprét,párszor dugd be húzd ki a relét.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#54033) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Fórumtársaknak, azok ismerőseinek olcsóbban adom: Clover protektoros női kabát :)

(#54034) petata


petata
őstag

Na, megvettem tegnap a múltkor linkelt Derbi Sendát. Nagyon jó kis motor meg minden, csak akksi nincs benne... a műszerfalon minden visszajelző világít a fordulattal arányosan, gondolom egy akksi berakása után normálisan működnének(?). Az indexek pedig csak világítanak kapcsolásra és nem villognak, elöl-hátul, ez is ugye az előbbi miatt lehet és nem a relék cserések? Illetve valami suhogó hang mintha jönne a blokk felől, ezzel érdemes foglalkozni?

Na és ami a legfontosabb: Ma és tegnap mentem vele valamennyit, most egy órája hazafelé jövet hirtelen elkezdett bőgni a motor, majd így max fordulaton ment vagy 20 másodpercet és leállt, azóta be sem indul. Telefonáltam párat, azt mondták valami miatt megszívhatta magát benzinnel, és most meg kéne várni míg elpárolog... :D Mi a véleményetek? Nemsoká eltolom valakihez a közelben, aki ért hozzá... :D

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#54035) DigitXT válasza petata (#54034) üzenetére


DigitXT
félisten

Jó vétel volt...:DDD (Amúgy az indexhez biztos, hogy kell akku.)

(#54036) Peczek válasza Something_ (#53998) üzenetére


Peczek
aktív tag

Londonban kétkerekűre (ill. taxira, tűoltóra, mentőre stb. ) nincs dugódíj.

Persze ez nem azt jelenti, hogy nálunk se lesz motorra dugódíj. Sőt inkább azt jelenti, hogy lesz.

(#54037) Grillo válasza petata (#54034) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, én akku nélkül nem használnám, nem véletlenül van beiktatva a rendszerbe.

(#54038) Bambalazs válasza Peczek (#54036) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Nálunk még a bringásokra is kivetnék a dugódíjat... :W

(#54039) DigitXT válasza Something_ (#53998) üzenetére


DigitXT
félisten

Meg a dugódíj előtt talán P+R parkolókat kellene építeni. Egyszerűen nonszensz.
bogyo112: nem akarok politizálni, de van egy mondás, hogy ilyenekből kéne sok!
Aztán ugye sorban egymás mellé beállítani őket a Duna partján, és...:))

[ Szerkesztve ]

(#54040) petata válasza DigitXT (#54035) üzenetére


petata
őstag

Hát, a felsoroltak közül csak az utolsó aggasztó, nem tudom pontosan mit jelent ez, meglátjuk. Nemsoká viszem szerelőhöz, eldől mennyire volt szar vétel. :P De még ha pár dologra költeni is kell, megérte szerintem.

(#54037) Grillo: Veszek hozzá, de ebben a pillanatban nyilván nem tudok mit kezdeni vele.

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#54041) Bogyó bá' válasza DigitXT (#54039) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem érted a lényeget: P+R parkolót építeni, plusz BKV járatokat beállítani, az kiadás. Nagy kiadás. A dugódíjat bevezetni meg bevétel. Nagy bevétel. Nincs összefüggés a kettő között.... :N

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#54042) huszi.gyb válasza Bogyó bá' (#54041) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

P+R parkoló 13. kerület... Oda járok matekra, gondoltam majd legközelebb kocsival megyek... 500Ft/óra parkolás... (Megkezdett óráért fizetsz, utána megkezdett fél óránként). Hát... Ilyet építhetnek, akkor se lenne ott senki... 4000-5000Ft/nap a munkahelyen? Hát kösz nem.

Viszont ha tényleg be akarják vezetni motorra (ugye erről nagy a csend), akkor tiltakozni kéne ellene. Szerintem...

www.dongosofor.hu

(#54043) 30z.Samu válasza huszi.gyb (#54042) üzenetére


30z.Samu
félisten

És az szerinted érdekelni fog bárkit?

Sic Parvis Magna

(#54044) huszi.gyb válasza 30z.Samu (#54043) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Ha elegen megmozdulnak, talán... De ha nem, legalább megpróbáltuk... Bár igaz, én is egyre jobban gondolkodom azon, befejezem az egyetemet, és elhúzok a p.csába. :DDD

www.dongosofor.hu

(#54045) üszök


üszök
őstag

Begurult egy újabb roller. :C

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#54046) akos3 válasza huszi.gyb (#54018) üzenetére


akos3
addikt

Kívülről szp :) Aztán, hogy belülről milyen?...azt csak te tudod :D

(#54008) kcsa

Sajnos nekem is olyan érzésem van h bevezetik motorra is... Akkor pedig vége nálam :U

[ Szerkesztve ]

(#54047) huszi.gyb válasza akos3 (#54046) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Kívülről vannak kis hibái. A képeken annyira nem adja vissza, de ha figyelmesen megnézed, a többsége látszik.
Jobb oldalán nyúzás nyom a piros, és fehér idom sarkán, bal oldalon az ülés, és a kapaszkodó szintén nyúzott. Valamint a vínasszonyok ráb@szkodták a biciklit, úgyhogy a tankon van pár karc... :(

Belülről sincs rossz állapotban, utolsó útja a szerelőtől jött haza, műszakira felkészítve. Szét soha nem szedtem, de mindig 1 gombnyomásra indult. (Jelenleg akku=0, tehát nem indul, de betolva a múltkor ment. Most tüdőgyulladással nem kísérleteztünk a tologatással, de legközelebb, ha otthon leszek, kap egy karbi pucolást, és egy új akkut.) Utána pöcc-röff gép lesz. :)

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#54048) akos3 válasza huszi.gyb (#54047) üzenetére


akos3
addikt

anno szemezgettem ilyenekkel, de mível analfabéta vok a szereléshez így meradtam a cbr125-nél annak ellenére, h gyengébb.

(#54049) Den válasza petata (#54034) üzenetére


Den
veterán

A felbőgés, majd leállás inkább üzemanyaghiányra utal. Ha a karbi nem kap üzemanyagot (pl zárva a csap, kiürül a tank, stb..) akkor pörög így fel, majd mikor kiszippantotta az üzemanyagot az úszóházból akkor leál.

Van benzin a tankban? Eljut a karbiig?

[ Szerkesztve ]

www.simson4t.hu

(#54050) huszi.gyb válasza akos3 (#54048) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

A srác is max annyit szerelt, hogy a benzincsövet visszarakta. Típusbetegség, hogy ahogy a tankot felnyitod, megfeszül a benzincső, és lecsúszik a csapról, ha már öreg és merev. :) Nem nagy tétel a javítása, de a cserét már én oldottam meg a motoron. Eladás előtt szintén újat fog kapni, ha nekiesünk. :)

www.dongosofor.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.