Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64201) body007 válasza Drakoo (#64200) üzenetére


body007
addikt

Az enyémnek is durcább lett a hangja. És csak egy nyitott bukót kellett vegyek :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#64202) nyogo83


nyogo83
Topikgazda

Egy altalanos kerdes: faternak keresek most robogot. Ti mennyire vennetek meg olyan robogot, amit ugy hirdetnek, hogy felujitott, uj hengert+dugot kapott.
Ugye itt felmerul a kerdes, hogy ha megcsinaltatta(nem pont most, par honappal ezelott), miert akarja eladni?
Vajon milyen minosegu hengert,dugot kapott?

A masik reszrol meg, benne van a pakliban hogy veszek egyet es par szaz km utan nekem kell cserelni, mert belenyulok...

Eddig meg egy motoromnal/robogomnal sem fordult elo ilyen, hogy bemakoljak egy felujitast.

(#64203) norbert1998


norbert1998
veterán

Üdv!
A rég betervezett variátorgörgőcsere megtörtént, de 12 g-os nem volt, úgyhogy 13g-ost tettem bele, így egy kicsit hamarabb vált, viszont alacsonyabb fordulaton megy mondjuk 60-al.

A kérdésem az lenne, hogy durván mekkora sebességbeli különbséget okoz az, hogy a szíj 691x18 helyett csak (nem tudom mennyire megnyúlott)x16.5?

(#64204) sityupityu válasza nyogo83 (#64202) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

"Ugye itt felmerul a kerdes, hogy ha megcsinaltatta(nem pont most, par honappal ezelott), miert akarja eladni?"
Lehet, hogy üzemképtelen volt a motor, és nem akarta úgy, vagy alkatrészenként eladni.

"Vajon milyen minosegu hengert,dugot kapott?"

Ezt csak ő tudná megmondani.
Kellő gyakorlattal és jó cuccokkal összerakva (főtengely stb) sokkal strapabíróbb lehet mint a gyári. Nem véletlenül költenek a tuningolók "vagyonokat" az erősített alkatrészekre. Egy komolyabb tuningnál a tizedét nem bírná ki pl egy gyári csapágy-főtengely.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64205) nyogo83 válasza sityupityu (#64204) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Persze, tudom hogy ha jo minosegubol van megcsinalva, akkor jobb mint a gyari.
Csak tudod, bennem van a kisordog, mert hallottam mar nem egy storyt, hogy megcsinaltatta valami kokany mesterrel, nem sikerult 100-asra vagy egyeb nyugje lett es inkabb szabadulna tole.
De ez csak "eloitelet".

Mindenesetre elugrom majd megnezni a robogot, aztan nagyjabol kiderul ha valami nem kerek.

(#64206) dugynok válasza nyogo83 (#64205) üzenetére


dugynok
senior tag

Ez minden használt-gépjárműnél így van, aminek nem ismered a gazdáját. Sőt, még ott is akadhat ilyen, ahol ismered... Autónál könnyebb, ott elviszed átnézetni, kompressziót mérni... Helyedbe olyat keresnék, ami eleve hibás (olcsóbb) és te megcsinálod. Arról tudod a tutit.

[ Szerkesztve ]

(#64207) sityupityu válasza nyogo83 (#64205) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Igen. Ezért is írtam, hogy csak az tudja pontosan, hogy mi van benne és hogyan aki összerakta. Ez ilyen.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64208) Drakoo válasza body007 (#64201) üzenetére


Drakoo
tag

Jahh az meg h 2500 ft-omba került az egész meg nem is mondom :D Ezért a kezemet sem mocskolom össze :D jahh és 1 délután megvolt :) Jó fej az öreg szaki :D

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#64209) siti válasza Drakoo (#64208) üzenetére


siti
senior tag

téli leállás után eddig négyszer szedtem szét a karbit, kipucoltam, átfúvókáztam, akkor ez már 10e Ft. Mióta kosz robogót szerelni, hogy mocsokos lesz az ember keze? :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#64210) Drakoo válasza siti (#64209) üzenetére


Drakoo
tag

Csak úgy mondtam, de hidd el hogy az idődet megspórolod sajnos pláne ha valakinek ugye millió egy más dolga van :D pl egy alternáló rendbetétele :D a másik meg nem nyúlok olyanhoz amihez nem értek :D max ha szakértői kezek megmutatják :D

[ Szerkesztve ]

A modern mũvészetet épp olyan nehéz megérteni, mint a cselekményt követni a betũlevesben.

(#64211) Narancs


Narancs
őstag

Kezdő robogósként kérdezem: ti le szoktátok valahogy zárni a motort, ha utcán hagyjátok?
Akitől vettem a Runnert, azt mondta, ő sosem zárta le. Én gondoltam veszek egy U lakatot és keresztül tolom a keréken. Vagy felesleges? Vagy van jobb megoldás a lopás ellen?

Beauty is pain

(#64212) Motion_Blur válasza Narancs (#64211) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én ilyet használok: [link] nyilván ha akarják akkor elviszik, de így legalább a cigánygyerekek nem tudják szép csendben eltolni.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#64213) norbert1998 válasza Motion_Blur (#64212) üzenetére


norbert1998
veterán

A kormányzár nem elég? Már ha van :)

(#64214) Norbika88 válasza Narancs (#64211) üzenetére


Norbika88
senior tag

Esetleg riasztó?
Én egy ilyenen gondolkodok.

(#64215) blu79 válasza norbert1998 (#64213) üzenetére


blu79
addikt

A kormányzárt könnyen el lehet törni :)

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#64216) benceman00 válasza Norbika88 (#64214) üzenetére


benceman00
tag

Ezek a riasztók akkor is riasztanak ha felemelik a motort? Nem láttam még ilyet soha élőben.
A legtöbb robogót úgy lopják el, hogy első villánál és hátul megemelik és feldobják egy utánfutóra. Durva, hogy 10mp alatt megvan az egész művelet :(

Üdv, ASZPi

(#64217) norbert1998 válasza blu79 (#64215) üzenetére


norbert1998
veterán

Hat... Az enyémen elég masszívnak tűnik. Legalábbis a nyelve, 20*10-es tömör anyag.

(#64218) Norbika88 válasza benceman00 (#64216) üzenetére


Norbika88
senior tag

Igen elvileg ez is mozgás érzékelős, gondolom ha megszólal akkor csak felhagynak a művelettel, vagy csak gyorsabban fognak "dolgozni"..

(#64219) Narancs válasza Motion_Blur (#64212) üzenetére


Narancs
őstag

Köszi, akkor én sem misztifikálom túl a zár kérdését :K

Más: úgy vettem a motort (Gilera Runner 50 2T 1998) , hogy az üzemanyagszint-jelző nem működött, folyamatosan azt jelezte, hogy üres a tank, tök mindegy mennyi benya volt benne. Ma kikaptam a jeladót a tankból, és megmozgattam kézzel: láss csodás, a mutató azzal arányosan mozdult, ahogy mozgattam az úszót. A két végállásban mutatta a tankot üresnek, szóval nem tudom, hogy a tankon belül le- vagy felakadt az úszó. A mechanika finoman, könnyen, akadás nélkül mozgott.

Az úszóban van egy nagyon pici benzin, de fogalmam sincs hogy került bele, mert nem találok lyukat, így kifolyatni sem tudom belőle.

Kérdésem: az alján lévő, fehér műanyag henger (nem az úszóra gondolok!) szerepe micsoda? Azért kérdem, mert nem értem az a cucc minek rá. Az tele volt benzinnel, és szerintem az nem engedte lefelé a kart mozogni.


[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#64220) Narancs válasza Narancs (#64219) üzenetére


Narancs
őstag

Kipróbáltam egy vödör vízben, tökéletesen működik. Visszatettem a tankba, és már ott is. Kezd összeállni a kép: mivel nincs jelölés, merre álljon úszó, be lehet tenni bármilyen pózban. Először én is úgy raktam be, hogy az úszó a tank oldalának ütközve felakadt, fizikailag nem volt elég helye, hogy felemelkedjen. Most visszatettem, de még mindig két választásom van: az úszó nézhet a motor eleje vagy háta felé. Elvileg mindkét esetben működik. Most úgy tettem be, hogy hátrafelé áll a kar, amin az úszó van. Szerintetek előre vagy hátra nézzen?

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#64221) siti válasza Narancs (#64220) üzenetére


siti
senior tag

szavazzunk!

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#64222) Narancs válasza siti (#64221) üzenetére


Narancs
őstag

Tessék csináltam ábrát is, érzékeltetve a problémát ;)

Beauty is pain

(#64223) huniross


huniross
tag

Sziasztok.
Yamaha Aerox: a vízhőfok visszajelzés úgy működik, hogy nincs hőfok kijelző, hanem csak egy lámpa jelzi, ha túlmelegszik a motor. A jeladóról le volt szakadva a vezeték, visszatettem. Most ahogy melegszik a motor, úgy világít egyre erősebben a lámpa. Üzemmeleg motornál kb fél fényerővel világít ahhoz képest, ha letestelem a jeladó vezetékét. Testelve teljesen világít, melegedő motornál már elkezd 'parázslani'. Ez így jól van, vagy esetleg mérő órához való jeladó van benne? Vagy, mikor nagyon világít, akkor kell megállni vele és lehűteni? Akinek esetleg van/volt ilyen Aeroxa írja már meg, hogy neki hogy van/volt.

Köszi

(#64224) huniross válasza Narancs (#64220) üzenetére


huniross
tag

Tedd vissza úgy ahogy volt. Hátha hozzáértőbb valaki tette be előtted.

(#64225) Narancs válasza huniross (#64224) üzenetére


Narancs
őstag

Igen, ez a hozzáértőbb valaki tette be úgy, hogy ne működjön, hanem felakadjon a tank oldalán. ;)
De szerinted ha valami rossz, akkor ne javítsuk meg, mert biztos valaki olyan tette tönkre (akit egyébként nem ismerünk, de biztos), aki jobban értett hozzá mint mi. :W Akkor fogadd meg a saját tanácsod, fárdj ki a robogódhoz, és tépd le a jeladó kábelét, amit visszatettél. :((( Mert biztos valaki olyan tépte le, aki jobban értett hozzá, mint te :O

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#64226) Pete55555 válasza Narancs (#64225) üzenetére


Pete55555
addikt

:C :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#64227) rolcsi099


rolcsi099
csendes tag

Sziasztok.
Sokszor fordultam már hozzátok és mindig jó válaszokat kaptam tőletek :)
Lenne itt még valami :) A motorom nem rég lett elhozva a szerelőtől és azt vettem észre hogy 1-esbe ha eléri a 6-7e fordulatot akkor megindul és ha adok rá egy kövérebb gázt akkor el kezd rángatni. vagyis olyan mintha egyszer 8e fordulaton lenne máskor meg csak 3 e fordulaton.
Úgy tudom hogy ha gyűrűt cserélünk akkor nem kell bejáratni vagy rosszul tudom? :D
Ja még valami, ti milyen olajat használtok a benzinbe? :D mert nekem de marhaságnak tartóm kiadni egy liter olajért 5700 at :D ez már vicc. :) vagy érdemes annyit költeni rá? :D

(#64228) Casoli válasza rolcsi099 (#64227) üzenetére


Casoli
őstag

Az az 5700Ft-os olaj a versenymotorokba való, ami 20ezret pörög.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#64229) Norbika88 válasza rolcsi099 (#64227) üzenetére


Norbika88
senior tag

Most lehet le leszek hurrogva én ilyet használok..
8-9K pörög az enyém.

(#64230) siti válasza rolcsi099 (#64227) üzenetére


siti
senior tag

Inkább az a fura, hogy a legtöbb ilyen kérdés úgy kezdődik, hogy elhoztam a szerelőtől és most nem jó valami... Nekem is volt ilyen esetem, de ott elmodták mit csináltak (subertű magasan volt, dőlt a benzin a motorba, visszaraktuk, de most nyélgázon fullad, szar a motor) és csak azt kellett vissza alakítani... Szóval én a karbi felé nézelődnék és a gyári beállításból indulnék, tippelve arra, hogy új gyűrűket kapott és most van kompresszió, lehet sok a benzin most. De csak tipp, meg szeretk a karbiban turkálni. Bejáratást passzolom.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#64231) body007 válasza siti (#64230) üzenetére


body007
addikt

Bejáratni több benzinnel szokták. Hűti a motort :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#64232) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!

Adott 2 db teljesen új benzincsap, mindkettő máshonnan van és más gyártótól származik, de mindkettő ugyanazt csinálja. Ha kiszerelem a kis tartállyal együtt a csapot, és a tartályt megtöltöm vízzel, majd a vákuumcső végére egy egyszerű gyógyszertári fecskendőt teszek fel, amit meghúzok (vákuumot hozok létre), akkor a csap rendeltetésszerűen működik, szépen leengedi a vizet. Amint megszüntetem a vákuumot (visszatolom a fecskendőt, vagy egyszerűen lehúzom a csövet), a csap azonnal elzár, és nem engedi ki a tartályból a vizet.
Ha felteszem a tartályt a helyére a motoron, tölcséren át megtöltöm a benzinnel, majd csatlakoztatom a csöveit is, a csap magától nem ereszt. Viszont az első indítás után soha többé nem zár el, hiába állítom le a motort, vagy veszem le a vákuumcsövet, addig folyatja a benzint, amíg a tartály ki nem ürül. Miért van ez?


Szerk: a tegnapi benzinszint-jelzős kérdésemre a helyes megoldás a piros a verzió, hátha valaki szív majd még Runnerrel. ;) A repedt sztendert meghegesztettem, az üzemanyagszint-jelző működik, már csak a folyatós benzincsap és a nem működő vízhőfok-jelző maradt hátra. De inkább nem kiabálom el ;]

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#64233) siti válasza Narancs (#64232) üzenetére


siti
senior tag

hááát én csak ezt találtam, az hogy mindkét új csap rossz legyen alapból, annak meg annyi az esélye, mint az intel proci lebegőpontos számolási hibája.

ha újra teszteled fecskendővel, akkor meg működik?

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#64234) Narancs válasza siti (#64233) üzenetére


Narancs
őstag

Igen, többször kipróbáltam, motoron sosem zár el az első indítás után, amíg ki nem folyik a benzin. Az jutott még eszembe, hogy nyomás alatt (?) lehet az üzemanyag rendszer, amit én nem tudok reprodukálni, csak beépítve kerül nyomás alá. Talán itt lesz a kutya elásva. Nem tudom, hogy lehet-e rossz mindkettő. Az egyik olasz és 8K volt, a másik spanyol és csak 4K. Egyelőre nincs kedvem venni egy harmadikat. Lehet, hogy beiktatok egy ilyet a csőbe:

Csak egyrészt gagyi, másrészt úgyis mindig elfelejteném elzárni / megnyitni. :N

Beauty is pain

(#64235) siti válasza Narancs (#64234) üzenetére


siti
senior tag

Ha jó a karbi (az van neked?), akkor majd elzárja az. Max csőrepedésnél okoz gondot.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#64236) Narancs válasza siti (#64235) üzenetére


Narancs
őstag

Karbis, viszont nem zárja el, mert a légszűrőház csavarjai mentén kifolyik az egész tartálynyi. :(
Mondta az eladó, hogy ez a hibája, de csak egy pici tócsa lesz reggelre. Hát ebben nem hazudott, a benzin baromi gyorsan párolog, reggelre tényleg csak pici tócsák maradtak a padlón, de a garázsban olyan benzinszag terjengett, hogy ha meggyújtok egy gyufát szerintem belobban az egész ;]

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#64237) thEndeR


thEndeR
tag

Megjött a levél a rendőrségtől. Figyelmeztetés + 5 büntetőpont. Elég jól megúsztam szerencsére. :B

(#64238) Poonkie válasza Narancs (#64211) üzenetére


Poonkie
tag

Ha van rá mód, legyen riasztó a robogóban. :)

(#64239) siti válasza Narancs (#64236) üzenetére


siti
senior tag

karburátor tűszelepnek el kellene zárni, hogy ne menjen tele a karbi, onnan meg mindenhova.
vagy a tűszelep cserés, vagy az úszó, vagy mindkettő. de továbbra is csak tipp, lehet tesztelni ezt is, csak csövek, benzin meg türelem kell.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#64240) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nézegettem Aprilia Scarabeo 50-hez (2005' Minarelli) alkatrészeket.
Pl Dugóknál a magyar milyen minőségnek számít? Gondolom a japánnál gyengébb az indiainál jobb. :R

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#64241) üszök válasza Narancs (#64234) üzenetére


üszök
őstag

Fújd meg szájjal ott ahol a benzin bemegy a kis tartályból. Ha át tudod fújni szar a csap. Amúgy mindkettő Kínainak néz ki a képek alapján. :D

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64242) mumtaz válasza thEndeR (#64237) üzenetére


mumtaz
senior tag

Remélem, okultál is belőle. És ez alatt nem azt értem, hogy akkor óvatosabban fogsz 100+ ccm-es mocival rendszám nélkül a zsandárok látóterében gangolni.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#64243) kcsa válasza mumtaz (#64242) üzenetére


kcsa
veterán

Ennyiből okulni? Még én se tenném, pedig azért tettem le lassan 10 éve a motorjogsit, mert paráztam a rendőröktől

(#64244) Micsurin


Micsurin
nagyúr


Csak 2-3 csepp olaj, de kezdjek aggódni? :U

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#64245) mumtaz válasza kcsa (#64243) üzenetére


mumtaz
senior tag

Azért ez is valami figyelmeztetés, hogy legközelebb nem fogja ennyivel megúszni.
Én anno már azért eladtam a 100-as Speedfightot, mert már pusztán a lehetőségtől is fostam.

Fél órája jöttem be az M1/M7 bevezetőn a Budaörsin 70-el. 3 rendszám mentesített dög is úgy húzott el mellettem, hogy majdnem leszálltam p.sálni.
Ebből az egyik még hülyült is, hogy bejött mellém, rám nézett, aztán odarántott neki.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#64246) thEndeR válasza mumtaz (#64242) üzenetére


thEndeR
tag

Muszaj lesz. Nem szivesen fizetnek ki 70-225 k kozotti buntetest. Ha mar ezt az osszeget nem kellett befizetni elmegyek inkabb jogsira. :D

(#64247) nyogo83 válasza thEndeR (#64246) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Helyes :K Nagyon olcson megusztad.

Micsurin: Ez a kuplung oldal, ugye? Eloszor takaritsd meg, majd nezd meg hogy mennyire/mennyi ido alatt folyik ott valami. Mondjuk szamomra furcsa, hogy hogy tudna ott legfelul folyni olaj. De tuti van neki valami szimmering/tomites ott.

[ Szerkesztve ]

(#64248) nyogo83 válasza Micsurin (#64244) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Lejart a szerkesztesi ido...

Szoval itt a 91301-es szamu 6.8*1.9-es O gyuru-t kellene cserelni, lehet ott engedi el az olajat. [link]

(#64249) Micsurin válasza nyogo83 (#64248) üzenetére


Micsurin
nagyúr

:R Köszönöm, szuper vagy! Csak az fura, hogy eddig nem volt sehol folyás, reggel letöröltem most még mindig semmi 300km-rel később ! :U :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#64250) nyogo83 válasza Micsurin (#64249) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

En nem nyulnek hozza amig nincs komolyabb folyas, figyelgetnem, aztan max olajcsere elott megejtenem a cserejet. Az O gyurut meg barmelyik autos/motoros boltban vagy kulon szimmering boltban erdemes megvenni fillerekert.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.