Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64551) Redneck válasza Spenike (#64544) üzenetére


Redneck
veterán

Ez a tipikus szar duma. Időt sem szabad rá pazarolni. :o

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#64552) Rivaul


Rivaul
addikt

A félig szétszedett blokkot mivel moshatom ki belülről? Van benne lerakódás is de leginkább a szerelés alatt beleesett saras dzsuvát öblíteném ki. Én brigéciolra gondoltam és utána forró vízzel vagy deszt? vízzel öblíteném ki. Maga a blokk maradt, benne a főtengellyel.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64553) csaby69


csaby69
csendes tag

Sziasztok!Öninditóval nehezen indul a motor sokáig kell inditózni rugásra meg negyedikre indul mi lehet a gond?

(#64554) üszök válasza csaby69 (#64553) üzenetére


üszök
őstag

Ha minden negyedik rúgásra beindul,akkor szorul a motorfék pofája,vagy elkopott a leffentyű. De ha néha harmadikra is beindul,akkor ennyiből szerintem nincs ember aki megmondja pontosan mi a gond. :D

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64555) csabi94 válasza üszök (#64541) üzenetére


csabi94
őstag

De megy akksi nélkül. ;)

Nekem lehet, hogy lesz egy eladó F12, a szerelő az utolsó simításokat végzi rajta. Gond már nem lehet vele, mert gyakorlatilag minden tönkrement rajta ami tönkremehetett, szóval minden meg lett csinálva. :D

Én vettem egy négyüteműt inkább.

[ Szerkesztve ]

(#64556) csabi94


csabi94
őstag

Ígértem annó egy Kymco People S 125 beszámolót. :)

Rövid lesz: első önindítózásra, pillanatok alatt indul, megbízható, jön-megy, teszi a dolgát. A fékek nagyon jól adagolhatók, nagyon jók, jól megy, jól gyorsul, kényelmes.

Kb. 2 hátrányt tudok jelenleg felsorakoztatni. Az egyik az, hogy a bukóm nem fér be a tartójába, ami akkor lesz rossz, amikor majd egyetemre megyek vele (vagy hozzákötöm, vagy hurcolom a bukót). A másik, hogy még egy pár dolog javításra szorul rajta: jobban kéne mennie (valószínűleg a szíj kopott, vagy a görgők, nem tudom), berúgókar rossz, hátsó fék menet közben is kicsit csikorog, nincs reflektor (nincs is rá mondjuk szükségem).

Ha a szerelőm kicsit jobban rá fog érni, akkor megy hozzá egy teljes átnézésre, mindent beállít szépen, és a hajtásrendszernél kicseréli nekem a kopott dolgokat, hogy jobban menjen (nem azért mert fontos, nekem elég az 55-60, és jelenleg is megy 80-90-et, de ha már jó motor, akkor legyen is jó). :)

Olajcserét eszközöltem pár napja, kicsit eszi az olajat, de nem zavar, havonta rátöltök majd.

Egy kép:

(#64557) Casoli válasza csabi94 (#64556) üzenetére


Casoli
őstag

Rendszámtábla?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#64558) csaby69 válasza üszök (#64554) üzenetére


csaby69
csendes tag

Aha és azon hogy lehet állitani hogy ne szoruljon?És mi az a leffentyű? :)

(#64559) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Horgászni járni keresek B jogsival vezethető robogót. Hetente kb. 20 km-et mennék vele, 95% beton, 5 % földút.

1-2 komoly domb is van az útvonalon, biciklivel igen nehezen leküzdhetőek. (cuccokkal együtt max. 75 kg-t kell felvinnie)

Tudom, hogy álom, de olyan gép kellene, ami jó minőségű és olcsó, valamint lesz hozzá alkatrész 5 év múlva is.

Keret kb. 100.000, de ha 50-ért is van, akkor a maradékból tudok napijegyet venni:-)

(#64560) Micsurin válasza Casoli (#64557) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Blokkba ütve, hogy 50-ven! ;] Mint a Quannonomnál az előző tulaj ... kis réz tábla 50cc felirattal a hengeren... :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#64561) sityupityu válasza csaby69 (#64558) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Most komolyan kíváncsi vagy rá?

szerk: Ahhoz spéci szerszámok kellenek, otthon nem fog menni. Vidd el a legközelebbi szervizeshez ott betudják állítani. Nem is egy nagy összeg.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64562) perge666


perge666
veterán

Üdv.
Le szeretném cserélni a Yamaha DT50MX motoromon a gumikat, ezek a méretek vannak jelenleg rajta :

Első : 2,50-21
Hátsó : 3,00-17

Azt szeretném kérdezni hogy ugye az első méretet nyugodtan variálhatom?
Mert ilyen méretben amik most vannak rajta, nem igazán találok rá egyforma mintásat.
Most enduro gumik vannak rajta, de ilyen utcai vagy moped vagy nem tudom hogy hívják, szeretnék tenni rá.

Találtam egyforma mintásat 2, 75-21 és 2,75-17-be,ezeket szerintetek megvehetem rá?
Gondolom ez a szélességet jelenti.

[ Szerkesztve ]

(#64563) Narancs


Narancs
őstag

Szerintetek ez a tűszelep kopottnak néz ki?

A zárt benzincsap és a karbi közötti csőből minden reggelre eltűnik a nafta. Elvileg ha jól zárna, nem történhetne ilyen, nem igaz?

Beauty is pain

(#64564) Casoli válasza Micsurin (#64560) üzenetére


Casoli
őstag

Azzal ki is törölheted, ha baleseted lesz.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#64565) Zin


Zin
senior tag

Telefonomat akarom tolteni a robogom aksijarol.Mi a teendo hol s mit kell megvasarolnom?GPS miatt fontos hisz robogoval turazok...

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#64566) Micsurin válasza Casoli (#64564) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Pontosan tudom... :) Meg is mosolyogtam az előző tulajt... :D Nálam már:

szrk.: imádom ezt a gyökér kép kezelést a Ph!-n... :D

Picit hiánylom... most vastalan állapot van... :D :)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#64567) üszök válasza Zin (#64565) üzenetére


üszök
őstag

Kell egy szivargyújtó aljzat,1 szivargyújtós usb töltő,meg egy töltő kábel.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64568) mumtaz


mumtaz
senior tag

Hétvégén volt némi művelet a gépen. A levegő kompresszorom rejtéjes okokból elrepedt, így azt cserélni kellett. Meg akkor már végre kicseréltem a gumikat is. Felkerültek a Metzeler FeelFree Wintec-ek, amiben fura az első guminál a fordított mintázat. Kotorásztam is a netet, hátha csak "elírás" a forgás irány a gumi oldalán, de nem az.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#64569) Zin válasza üszök (#64567) üzenetére


Zin
senior tag

Linket esetleg tudsz?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#64570) Rivaul


Rivaul
addikt

EZ még mindig aktuális. Ha lenne szíves valaki segíteni :B

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64571) Tarisznyarak válasza Rivaul (#64552) üzenetére


Tarisznyarak
tag

Én is brigéciolt használtam anno a kimosásra, jól befújtam 3x. Késő este meg elvittem egy 0-24 es kocsimosóba és nagynyomásúval lenyomattam. Mint az "új" :D

(#64572) Rivaul válasza Tarisznyarak (#64571) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszi szépen. ez így jó is lesz. Közel van a mosó, bedobom akkor a csomiba és adok neki. :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64573) sityupityu válasza mumtaz (#64568) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ilyen abroncsokba már én is futottam bele. Józan paraszti ésszel gondolkodva látja az ember, hogy ha a gyárilag megadott forgási irányba rakom fel azt a gumit akkor a mintázat nem kifelé vezetné el a vizet. A mai napig nem értem ezeket én sem. :F De biztos vannak gumiszakértők akik el tudnák magyarázni nekem, de nehezen menne az biztos.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64574) csaby69 válasza sityupityu (#64561) üzenetére


csaby69
csendes tag

Hát most volt szétszedve blokk meg minden szimering csere azt hittem ennél nem nagyobb meló lenne!

(#64575) sityupityu válasza csaby69 (#64574) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Neked még mindig nem esett le? :)
Te valamennyire tisztában vagy a belső égésű motor működésével? Szerinted van ilyen, hogy motorfék pofa meg leffentyű? :DD :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64576) nyogo83


nyogo83
Topikgazda

A henger es a kipufogo csonk kozott kifuj a kipufogom.
Mivel nem egy surun elofordulo motorom van, igy nem vadasznek hozza "gyari" tomitest, mert max kulfoldrol lenne.
Klingeritbol jo lehet?

Egyebkent ugy nez ki, hogy henger->tomites>kipuff csonk csavarral rogzitve, majd ehhez szoritja oda 2 rugo a kipufogot. Ha mar leszedem, valoszinu a csonk es kipuff koze kap egy kis Bosal kipufogo pasztat is.

(#64577) mumtaz válasza nyogo83 (#64576) üzenetére


mumtaz
senior tag

A helyedben klingeritet nem tennék oda, mert szétég. Gyári kipuff tömítés nem nagyon létezik, csak különböző méretű tömítések. Szinte minden mociban ugyanolyan van, de vannak méretbeli különbségek. Vedd ki - ha van még mit - és minta alapján keress. Vagy méregetni kell.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#64578) nyogo83 válasza mumtaz (#64577) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Lehet az lesz. Elmeletileg a Cagiva Mito-val rokonlelkek, szoval keresek majd olyat.
Egyelore ma kapott friss muszakit, tegnap jutott eszembe hogy lejar a heten, ma meg begurultam levizsgaztatni.

Annyira meg nem gazos meg a tomites, csak furcsa volt hogy kipufogo gaz szagu a nadragszaram mindig :DDD Aztan ma reggel neztem, hogy ott egy picit kifuj.

(#64579) Redneck válasza nyogo83 (#64578) üzenetére


Redneck
veterán

Az miaz? Érdekelne, imádtam a Mitot. Legerősebb 125-ös kétütemű gyorsasági.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#64580) mumtaz válasza Redneck (#64579) üzenetére


mumtaz
senior tag

Volt Mitom még jó húsz éve. A mai napig siratom. Eddie Lawson replika (annak prototípusa).

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#64581) nyogo83 válasza Redneck (#64579) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Egy Cagiva Roadster 125-os. Elvileg Mito blokkos, csak leghuteses, de baromi eros, 6 sebesseges.
Papiron 15Le, de valami 20Le korul van. Fogyasztasan meglepodtem, mert varosi hasznalatban, ha nincs agyonporgetve, akkor 4,3-ba megall. Multkor M0-ason kiprobaltam, 140 volt a vege, de ott is inkabb mar a futomunek.

Egyebkent vicces, hogy eleg sok alkatresze megegyezik a 250/350-es Jawa-eval(pl teleszkop, lanckerek, lanc), mert a CZ gyartotta akkoriban ezt a motort.

[ Szerkesztve ]

(#64582) Redneck válasza mumtaz (#64580) üzenetére


Redneck
veterán

Ha nyerek a lottón veszek kettőt és csapatjuk! :) Csak a 125-ös versenykrossz volt durvább nála.

Imádom a régi 2T gyorsasági és krossz motorokat. Valami hihetetlen életérzés. :DDD

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#64583) mumtaz válasza Redneck (#64582) üzenetére


mumtaz
senior tag

Nekem csakis az UAX-533 kell. :-D

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#64584) Micsurin válasza nyogo83 (#64581) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az nem hiszem, hogy mito blokk, az 160-ig nem állna meg! :D :N És 5,5 liter alatt sem! :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#64585) X Factor


X Factor
addikt

Sziasztok,

Irgalmatlan sok szÍváson vagyok túl egy helyi szervÍzzel. Pedig csak egy 50-es Honda Dio-n kellett volna pár apró dolgot megcsinálniuk, ha lesz időm, talán le is Írom a kálváriát.

Vegyük úgy, h. megvolt a tanuló pénz, naÍv voltam, kocsinál alaposan utána ovlastam mindennek és találtam is egy remek helyet, azóta is odahordom.

Kérdésem erre irányulna, h. tudtok-e szakit ajánlani Budapesten, főleg a Pesti oldalon annak is a déli részén, bár ha megbÍzható akkor inkább elrobogok bárhova városon belül.

[ Szerkesztve ]

Make things work

(#64586) tikshow válasza X Factor (#64585) üzenetére


tikshow
addikt

X-bike?

(#64587) gabe_


gabe_
őstag

Az alapállapot: 2t minarelli, könnyen beindult hidegen-melegen, viszont fél gázra mindig először dadogott a motor, majd ha odahúztam neki, megindult rendesen. ( Hidegen nem volt gond, míg nyitva volt a szivató, csak üzemmelegen dadogott)
A gyertya alapján sokat kaphatott, mert kormos volt.
Első lépésben az alapjárat állító melletti csavaron próbáltam állítani,befele majd utána kifelé is, hozzá állítva az alapjáratot, de semmi sem változott.
Második lépésként a suber tűn állítottam, egy bevágással feljebb tettem a zégergyűrűt, hogy a tű lejjebb kerüljön. Hozzálőttem az alapjáratot, és csodálatosan húz mindenhol, nem dadog. Viszont most meg hidegen nehezen akar beindulni.
Mit tegyek?
Másik kérdés: a főfúvóka mellett közvetlenül van egy másik, kisebb fúvóka annak mi a szerepe?

Egy dellorto 17,5-ös karbiról van szó

[ Szerkesztve ]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#64588) Casoli válasza gabe_ (#64587) üzenetére


Casoli
őstag

Ez egyértelmű, hibás karbi beállítás. Viszont itt nem a csavarható dolgokra gondolok, hanem a főfúvókára :D Egyébként lehet fals levegő is valahol, és ezért nem jó a karburáció.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#64589) #53314048


#53314048
törölt tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy Robogót munkába járáshoz, napi 2x1.5-2 km télen nyáron. (Olyan munkám van, hogy nap végére hulla vagyok, illetve néha túlórázok és ilyenkor már semmi nem vesz rá, hogy sétáljak vagy biciklizzek. Inkább a robogó mennyen tönkre, mint az autóm.)

Honda Dio-t néztem ki magamnak. A kérdésem az, hogy télen hogy indul, van valakinek tapasztalata?
Youtube-on találtam pár videót, ami cold startról szól, de elég nehezen röffennek be. Aztán olvastam, hogy az automata szívatós motorok annyira nem indulnak télen könnyen. Mik a tapasztalatok? (Ráadásul nem is tudom garázsban tartani, mert nem fér be, így az udvaron kell tartanom letakarva.)

(#64590) gabe_ válasza Casoli (#64588) üzenetére


gabe_
őstag

A fals levegőt néztem, szerintem nem kap sehol plusz levegőt.
Valami kis apróságot kell még állítani, hogy hidegen könnyen induljon.
Még az jutott eszembe, hogy esetleg az automata szivató tűjét lehet-e állítani, hogy mikor nyitva van, több benzint kapjon. Csak akkor meg elzár-e rendesen majd pár perc után?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#64591) mumtaz válasza Micsurin (#64584) üzenetére


mumtaz
senior tag

A gyári Mito 1 gyári adata 27 ló, a Mito 1 Eddie Lawson Replica pedig 36 ló. Simán 160 felett ment. A súlya pedig 120kg. Csak 5-el több, mint az 50-es Jetforce-om.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#64592) Casoli válasza mumtaz (#64591) üzenetére


Casoli
őstag

Durván mehetett.

Gabe_: Lehet rossz az automata szivatód.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#64593) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!

50-es robogónál miket kérhetnek el igazolás közben? Kötelező felszerelések vannak?

Live poor, die ritch.

(#64594) tikshow válasza gyáliSanyi (#64593) üzenetére


tikshow
addikt

Becsatolt bukosisak, B vagy M jogsi.

(#64595) sityupityu válasza tikshow (#64594) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Meg egy biztosítás sem árt.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64596) Redneck válasza mumtaz (#64591) üzenetére


Redneck
veterán

Így van, pár Mito és Mito Evo simán 35+ LE volt. Nekem egy 40 LE feletti minimálisan módosított példányhoz volt szerencsém. Csak a versenykrossz ütötte gyorsulásban 100-ig. 😂

Szerk:
Egyik sem utcai példány volt. Egyszer egy utcai Mitoval is mentem, az is bejött.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#64597) Casoli válasza sityupityu (#64595) üzenetére


Casoli
őstag

Elvileg egy egészségügyi csomag is kellene. De nincsen csomagtartóm :DDD

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#64598) Redneck válasza Casoli (#64597) üzenetére


Redneck
veterán

Azért ha van nálad egy mini, nem fognak csúnyán nézni. Legalább valami kis imitáció. 😎

Szerk:
Mondjuk állatos sebtapasz nem játszik! :DD

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#64599) sityupityu válasza Casoli (#64597) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Persze elvileg kell, gyakorlatilag viszont szinte soha nem kérik csak ha kötekednek. A biztosítást viszont mindig.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64600) mumtaz válasza Redneck (#64596) üzenetére


mumtaz
senior tag

Elvileg az enyém is erősebb volt. Versenyeken futott gép volt, részben utcaira vissza alakítva (lámpák, stb...) a motor kivételével.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.