Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64451) sityupityu válasza F1r3b1rd (#64447) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Megmondom őszintén, hogy ebből én semmit nem tudok megállapítani. A telefon mikrofonja úgy felnagyítja a hangokat, hogy itt aztán lehet hallani mindet. Most a variátor vagy a kuplung felől jön a zaj? Csak azért kérdezem, mert a telefont inkább a variátor közelébe tetted.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64452) Rivaul válasza dugynok (#64450) üzenetére


Rivaul
addikt

Nem várok sokat csak hogy eldöcögjön. Vásárolni meg ilyenek néha. Arra a bicó az kevés de az autó meg néha sok. Most sincs autóm mert apósnál van és ilyenkor is jó lenne. Egy olcsóbb foglalkozást igénylő gép ez de elbütykölgetem. Csak a km-re voltam kíváncsi.

A kutyus eléggé megnőtt de a keréktől amit adtál a mai napig fél :D Azért próbálkozunk vele, hátha ráharap :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64453) siti válasza Rivaul (#64448) üzenetére


siti
senior tag

Az enyémben óra szerint 8000 van, szerelő szerint megvan az 38000 is. Ha nem több. Simán elmegy ennyit. Minden olcsó robogó lutri, mert ha alapból nem volt pénz rá, akkor karbantartásra se. Nem az a baj ha epoxival kijavít egy burkolat sérülést, hanem mikor csörgő motorral jár, mert megy az még... Drága robogó is lutri, mert simán átvernek, de azért itt elvárható, hogy nem popszegeccsel javították a burkolatokat, hanem kicserélték. Ezt laikus is látja és erre legalább nem kell költeni. :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#64454) letepem válasza kokov (#64445) üzenetére


letepem
aktív tag

Hőlégfűvóval sem lehet szétszedni?

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#64455) Rivaul


Rivaul
addikt

Nah sikerült motort venni az igényeimnek mérten és abból az árból. Egy rom :DDD Viszont ennyi pénzért ne várjon mást az ember. Benelli Pepe 50-es 35eft.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64456) Pete55555 válasza Rivaul (#64455) üzenetére


Pete55555
addikt

Képet várunk ;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#64457) Rivaul válasza Pete55555 (#64456) üzenetére


Rivaul
addikt

Már sötét van. Bár lehet csak az előnyére válik :D Holnap megmutatom a roncsot. Egyenlöre indul, jó hangja van. Bár az eladó a motorra garit válal, azt mondta az az egy tuti benne. És nem 20e hanem csak 12ekm van benne. Sok törés, xar gumik, fel lityós palackból kapja a naftát, km óra spirál leszakadt és ütött kopott. Az autóimat évek óta szerelem, majd elvacakolok ezzel is. Max járok sűrűn kérdezgetni titeket :P

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64458) sityupityu válasza Rivaul (#64457) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

"fel lityós palackból kapja a naftát"

Az nem rossz. :D

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64459) Rivaul válasza sityupityu (#64458) üzenetére


Rivaul
addikt

Kifejehetten leleményes megoldás. Ez konténeres töltelék motor olaszoktól. Behozatali áron kaptam nagyjából. Levették a kontiról és se kép se hang. Lehúzták a tankról és palackra kötötték, így egyből indult. Ennyi pénzért nem is várhatok mást szerintem. 2003-as minarelli blokkos még, nem a kínai. Egy rom de talán nem volt rosz vétel és arra jó lesz amire kell. Holnap elemeire szedem és elkezdem rendbetenni.

Sry a helyesírásért csak telóról vok.

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64460) üszök válasza Rivaul (#64459) üzenetére


üszök
őstag

Olaszból nincs konténeres motor,mindenki magának hordja haza a szemetet.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#64461) tween válasza siti (#64453) üzenetére


tween
őstag

Az enyémben 41000km van és 1 évet spirál nélkül ment. :DDD

(#64462) csaby69


csaby69
csendes tag

Holnap szimering csere és ha utána is felpörög a runner akkor feladom

[ Szerkesztve ]

(#64463) Zin


Zin
senior tag

180 fxr runner eladó! Érd privibe!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#64464) Micsurin válasza üszök (#64460) üzenetére


Micsurin
nagyúr

C :DDD Köszi, most sírva röhögök! :) :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#64465) sityupityu válasza Zin (#64463) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

A cuccaid hirdesd a megfelelő helyen!
Nekem is van kismillió eladó motoros holmim, mégsem b@szom ide pofátlanul.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64466) Zin


Zin
senior tag

honda nes 125... megérte szerintetek 60k-ért? eredeti papirjai megvannak...elég örült aki eladta nem annyiért ?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#64467) nyogo83 válasza Zin (#64466) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Ha forgalomba lehet helyezni minden gond nelkul, es nem veres a torka, akkor nyilvan.
De itt vagy egyik vagy masik opcio nagy esellyel elofordulhat.

(#64468) Micsurin válasza nyogo83 (#64467) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Csak nehogy az eredetiség vizsgánál bukjon a dolog... :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#64469) Zin válasza nyogo83 (#64467) üzenetére


Zin
senior tag

40 ev körüli emberé volt hiszen láttam az elöző adasvetelit.Valami munkát csinált neki a srác akitől vettem, de ő neki valami kettyója van.Multkor 70 ért adott oda 4T nem is tudom milyen motort srác 3-4 honapja azzal jár semmi baja.Én mentem 800km-t eddig olajcsere megvolt,semmi baja a motornak...Srácnak 3 hétig volt meg s elada 60ért nekem...valami nem tiszta a fejében plane ennyiért plane eredeti okmanyokkal, de hát szerencsére vnanakilyen ismeroseim...runner nem is kell, ebbe beleszerettem, eszik 3-at nagyon fain!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#64470) nyogo83 válasza Zin (#64469) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Eredeti okmanyok alatt mit ertesz? A magyar forgalmi, torzskonyve? Vagy a kulfoldi papirjai?
Gyanitom az utobbi.

(#64471) Rivaul


Rivaul
addikt

Ígértem képeket csak a telefonom nem hajlandó csatlakozni a géphez így kicsit késtem de itt vannak. Elsőn az látható ahogy vettem a Benellit. Második már pár órával utána :D Terveim szerint még a héten elemeire szedem. A váz jó állapotú de ahol kell ott rendbe rakom. A tartályokat megpucolom, kábelezést újrahúzom, amit lehet kijavítom. Műanyagokat kell megpucolni még és pár törést helyretenni. Ami költős az gumik, akku, olajok. Mivel az autóm is most szervizeltem le így mire gurul a moci az jöv hó vége, anyagiak hiánya miatt. A karbinál amúgy hiányzik valami szerintem, bár ettől még jár a motor de teszek fel képet ha odáig jutottam. Szóval ez a rocsi volt 35k. (házhoz hozták és egy csomagtartót is kaptam ebbe az árba)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64472) Zin válasza nyogo83 (#64470) üzenetére


Zin
senior tag

kulfoldi papirjai!

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#64473) Casoli válasza Zin (#64472) üzenetére


Casoli
őstag

Akkor nincs kizárva, hogy külföldről lopott.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#64474) Zin


Zin
senior tag

forgalomba helyezhető hiszen megvan a forgalmija...nemde?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#64475) Casoli válasza Zin (#64474) üzenetére


Casoli
őstag

Nemde? Majd az eredetvizsgálaton kiderül.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#64476) dugynok válasza Casoli (#64475) üzenetére


dugynok
senior tag

Ott se. Külföldi papirosnál pláne.
Ha megvannak a külföldi papírjai, nem hinném, hogy lopott. De forgalomba helyezéshez kell pl. a kinti kivonó és kétnyelvű adásvételi is.

(#64477) Rivaul


Rivaul
addikt

Kérdés. Ha elöl 2 1/2 16" gumi van ami kuka, és én kaptam egy 2 1/4 16" gumit azt feltehetem vagy itt nem térhetek el valamennyit mint autónál? Hátul 3/4-es van de az is cserés. Csak így nem kéne kettőt vennem hanem elég lenne egy is, ha használhatom amit kaptam.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64478) forandor


forandor
tag

Sziasztok!
Piaggio ZIP (kb. 98-as évjárat), nem saját, de érdekel, hogy mi baja lehet, ha már ennyi időt rászántam... Tulaj ment vele, majd egyszer csak leállt, (lehörgött, elerőtlenedett, előtte viszont ment mint a golyó).
Szikra van, másik gyertyával is volt próbálva, karbit 3-szor is pucoltam (már kívülről is mintha új lenne).
Észrevételek: légszűrő száraz volt (légszűrő olaj? az valami új pokemon?), karbi úszóházát tartó két csavar közül az egyik foglalata menethibás, 1-2mmnyire tátongott a műanyag "benzinmedence" (jelenleg dróttal meghúzva, megkötve), az külön érdekes, hogy így is ment :U.
Indítózásnál néha hallatszik mintha indulni akarna, de semmi nem lesz belőle. Kipufogónál érezni, hogy járkál egy kis levegő (csak levegő), a karbi levegőbemenetét közvetlenül befogva semmi szívást nem érzek. A vákuumos benzincsapot se hozza működésbe (megszívva dől a cuccos).
Ha a szimering megy el, okozhat ekkora gondot? Hengerbe injekciózva se hajlandó elkapni a témát. Kb fele tankot beleszurkáltam, a gyújtás viszont már kicsit benzines lett. Egyedül jobban nem tudtam szétszedni, a hűtőlapát igen szorosan a helyén van.
Vélemények? :)

[ Szerkesztve ]

(#64479) larpi válasza Rivaul (#64477) üzenetére


larpi
tag

Nagyon kicsivel vékonyabb, simán felteheted.

[ Szerkesztve ]

(#64480) Rivaul válasza larpi (#64479) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszönöm szépen. Ha már új akkor nem szívesen költöttem volna másikra. Hátra is egy számmal vékonyabbat vegyek akkor, vagy ha már veszek akkor azt vegyem ami rajta van?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64481) body007 válasza Rivaul (#64477) üzenetére


body007
addikt

Feltehetsz "bármilyet" ami befér :)

(#64480) Rivaul: nekem elől van a "nagyobb" (ballonosabb) kerék, de csak azért mert hátra nem fért nagyobb :D

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#64482) larpi válasza Rivaul (#64480) üzenetére


larpi
tag

A hátsó keréknél maradnék a ballonosabbnál (2,75 vagy ha befér 3,00), mivel ez a hajtott kerék, és a szállított súly 2/3-át ez hordozza. Nem baj ha kicsit több a tapadó felület.

(#64483) Rivaul


Rivaul
addikt

Köszi mindenkinek. Hátra veszem akkor a gyárit. Ha már venni kell akkor mind1 milyet veszek természetesen. Az első volt a lényeg mivel az adott.

A házi barkácsba betettem, de itt is megosztom. Mikor szedtem volna le a gumit akkor a felni fala mögött ez fogadott ;]

Most itt tartok:

(több évnyi olajos sár, pókháló, darázsfészek és miegymás miatt úgy döntöttem elemeire szedem és újra felépítem teljesen kipofozva)

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64484) sityupityu válasza Rivaul (#64483) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Az a gumi nagyon komoly. Hihetetlen, hogy miket tudnak csinálni. :DD :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64485) mumtaz válasza Rivaul (#64483) üzenetére


mumtaz
senior tag

Azt a nem normális mindenit. :D

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#64486) Redneck válasza Rivaul (#64483) üzenetére


Redneck
veterán

Ez mégis mi a fészkes fene? Nem normálisak az emberek...

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#64487) tween válasza Redneck (#64486) üzenetére


tween
őstag

Aztán megy a csodálkozás, ha baleset van... Potom pénz egy ekkorka gumi, de nem, jóvanazúgy...

(#64488) body007 válasza tween (#64487) üzenetére


body007
addikt

A faluba mindegy, legfeljebb beborul a paraszt az árokba :D gondolhatta a volt "gazdája"

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#64489) larpi válasza Rivaul (#64483) üzenetére


larpi
tag

Sok szerencsét hozzá! Szinte irigyellek. Majd célfotót rakjál fel ha kész lesz!

(#64490) adriano18


adriano18
tag

Sziasztok!
A nem rég vett Aprilia Sr 50-esem (2007-es) olyan problémát produkál, hogy hidegen csak harmadjára akar beindulni öninditóval és berugóval is, míg melegen már pöccre indul. Amikor nem tudja beinditani öninditóval furcsa erőlködő hangot ad ki. Sztetek mi lehet a baja? És kb. mennyibe kerülne megjavittatni?

(#64491) Rivaul válasza larpi (#64489) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszönöm. Mindenképpen teszek de kb szeptember közepe fele tervezem kerékre állítani. Ma a vázat csiszoltam föl és marattam/passziváltam le. Nemsoká fújom. Apránként haladok de én szeretek szerelgetni, kikapcsol :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#64492) sityupityu válasza adriano18 (#64490) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Pontosan mi az, hogy harmadjára? Háromszor kell rövid ideig önindítózni? Az még elmegy szerintem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64493) Pixx96


Pixx96
aktív tag

Hali!

van egy Generic cracker robogóm 2t arra lennék kíváncsi hogy a variátorba van-e fojtás?és ha igen akkor mit is kéne ott pontosan keresni ebben szeretnék segítséget kérni kipufogóból ki lett véve karbiba nem volt elvileg vagy az előző gazdája kiszedte (passz) így kb 40-45km/h-val megy amit keveslek nagyon is szóval gondolom csak a variátorba lehet már fojtás.örülnék ha valaki segítene. köszi előre is

(#64494) letepem válasza Pixx96 (#64493) üzenetére


letepem
aktív tag

Általában az első két tárcsa között szokott lenni egy gyűrű (kb 5 mm széles, sacc), ha azt kiveszed közelebb kerülnek a tárcsák és a szíj perem felé tolódik (nagyobb lesz a hajtott oldali átmérő). Viszont nem összekeverendő az első tárcsa alatti "csúszócsővel vagy távtartócsővel"!! Nézd meg hozzá a szíjat is , hogy leugrik e nagyobb fordulaton.

Szerintem a Te esetedben nem fojtás-problémák vannak, át kellene nézni a motort. Fojtva is mennek 55-60 km/h környékén óra szerint.

Azt viszont hozzátenném, hogy nagyon figyelj arra, hogy mit és milyen sorrendben kell visszarakni!

[ Szerkesztve ]

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#64495) sityupityu válasza letepem (#64494) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

"csúszócsővel vagy távtartócsővel"

Csapszegnek hívják. :)

Ennek a motornak szinte tuti, hogy az a baja, hogy variátor és a külső tárcsa között benne van a műanyag (általában műanyag) távtartó (nem hézagoló) ami megakadályozza, hogy kifusson a szíj rendesen.

"Nézd meg hozzá a szíjat is , hogy leugrik e nagyobb fordulaton."

Mármint, hogy max sebességen nem fogja-e ledobni a szíjat a fojtás kivétele után? Biztos, hogy nem fogja.

"Szerintem a Te esetedben nem fojtás-problémák vannak, át kellene nézni a motort. Fojtva is mennek 55-60 km/h környékén óra szerint."

Nem! Ha a variátorban benne marad az a bizonyos távtartó akkor hibába van máshonnan kivéve a fojtás, a végsebességet szigorúan megfogja 45 km/h környékén! Ezeknek a korlátozó gyűrűknek a szélességét kb pont erre a sebességre szokták belőni.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64496) letepem válasza sityupityu (#64495) üzenetére


letepem
aktív tag

Elnézést, nem ismerem a teljesen korrekt szaknyelvet! Köszönöm! :R

Láttam már példát, ami leugrott, nem én csináltam, de meg volt nyúlva a szíj is.
Pár robogó fojtva érkezett hozzám és amiben nem kellett ki sem vettem (valljuk be ezek a kis p*csösök nincsenek felkészítve a nagyobb sebességre*) 55-60km/h az átlag fojtott csúcssebesség (persze órájuk szerint).

Mondjuk igaz, az Ausztriából behozott modellek durván vissza vannak fogva, nagyon figyelnek kint a fakabátok!

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#64497) dugynok válasza letepem (#64496) üzenetére


dugynok
senior tag

Nem azért vannak lefolytva, mert nem bírják, hanem, hogy törvényileg az smkp kategóriába beleférjenek. Bőven bírják a nagyobb sebességet is, csak állandó folyamatos maxon pörgetést nem szeretik. De egyik gépjármű sem. A folytás általában 3 részből áll.
1, Kipifogónál
2, Karburátornál
3, Variátornál

[ Szerkesztve ]

(#64498) Pixx96 válasza sityupityu (#64495) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Szétszedtem és nem volt benne olyan amit mondtatok de ugye ami alapból bent van az a henger alakú cucc amin lényegében a variátor van annak a végén + egy ugyan olyan alátét volt toldásnak azt levettem (lényegében olyan volt mint egy alátét csak ez nem rá csúszott hanem utána volt ugyan olyan méretű) hát ezt kivettem most jobban pörög észrevehetően most ilyen 55km/h körül megy :D néztem a görgőket is azt szokták cserélni idővel ha kopik?Elég kopottak voltak (legalább is az egyik oldala) így átforgattam őket.De érezhető a változás most így ahol eddig lejtőnek 30-355 körül ment ki most lazán 50-el.

Ha esetleg tudtok valami okosságot mondjatok h hogyan mehetne még többet vagy van-e még bent vhol fojtás cdi-n kívül persze de nekem már ennyi is megfelel nagyot változott a motor meg is lepődtem :D

Dugynok: karbiban hol kéne ezt keresni?

[ Szerkesztve ]

(#64499) sityupityu válasza letepem (#64496) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

A tök gyári motorokban lévő gyári variátor fojtások pedig nem nagyon szokták feljebb engedni a sebességet. Én most nem használt, konténeres motorokról beszélek, hanem itt nálunk vásárolt, max 5-10 éves robogókról. Szándékosan lövik be 50km/h alá a max sebességüket. Az újonnan vásárolt robogókból a szerviben egy bizonyos km után ki is veszik ezeket ha kéri az ember.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#64500) sityupityu válasza Pixx96 (#64498) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Milyen széles volt az az alátét? Szerintem az ékszíj hézagolást vetted ki. Ennek a kivételével is nőhet a végsebesség egy kopott szíjnál.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.