Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65301) sityupityu válasza üszök (#65299) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Az gyárilag 100-as, és ahogy body007 mondja már a 140-es órára pillantva bukta. :)

(#65296) Pixx96 Én ezt így nem tudom megmondani, hogy pontosan mi lehet. Zavaros. Ahhoz ott kéne lenni a motornál.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65302) sityupityu válasza sityupityu (#65301) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Nem tudtam szerkeszteni.

Számomra az jön le, hogy ott valami karburációs probléma van. Felesleges az egy hónapos gyertyát lecserélned. :N Miért tennéd?

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65303) gabe_ válasza sityupityu (#65295) üzenetére


gabe_
őstag

A következő olyan lesz. :)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#65304) Pixx96 válasza sityupityu (#65302) üzenetére


Pixx96
aktív tag

Meglett a baj... Pipa értitek a pipa :)) megmértem multiméterrel hiába volt szikra nem adta át rendesen. levettem pipát rá kötöttem csak simán a vezetéket és megy a motor...Na veszem most újat rá meg vezetéket is szépen

(#65305) ponyo


ponyo
újonc

Sziasztok!
Honda tact af24-es blokkja tönkre ment. Állóhengeres. Jó bele a af18 blokkja?Az ugyanugy állóhengeres,ránézésre egyezik!Tud erről valaki valamit?

[ Szerkesztve ]

(#65306) Rico45 válasza rwin5 (#65297) üzenetére


Rico45
őstag

Igen ez egy gyönyörű gyári 100-as Mala f12. De hát igazuk van a többieknek ,hogy gázos 50-ként használni.Nagyon meg lehet szívni.
Ha téged ez nem hat meg, akkor szerintem érdemes meglesni :-)

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#65307) Casoli válasza Rico45 (#65306) üzenetére


Casoli
őstag

Nem véletlen, hogy eladja. A rendőrök se hülyék. Gyanítom megfogták az eredeti tulajt is, most meg szabadul a motortól.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#65308) dzso22 válasza Pixx96 (#65296) üzenetére


dzso22
senior tag

A karbival csak óvatosan érzékeny az úszószintre ez a típus :)

[ Szerkesztve ]

A legfontosabb,hogy a kacsák előtt mindíg legyen víz!

(#65309) Pixx96 válasza dzso22 (#65308) üzenetére


Pixx96
aktív tag

De most pontosan miket okozhat ha nem jó az úszó szint?Illetve mi okozhat túlfogyasztást?persze az automata szívatón kívül.

(#65310) sityupityu válasza Pixx96 (#65309) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

"Illetve mi okozhat túlfogyasztást?"

Pl nagyobb főfúvóka.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65311) Narancs


Narancs
őstag

Sziasztok!

A tél közeledtével szeretnék venni valamilyen protektoros kabátot. Nektek erről mi a véleményetek / tapasztalatotok? Én nem értek hozzá, nem tudok érveket felhozni ellene: Shox Bergen

Beauty is pain

(#65312) Telda válasza Narancs (#65311) üzenetére


Telda
addikt

Nekem pont ilyen van már lassan 3 éve. Én nagyon szeretem. Csak egy polár pulóvert szoktam alávenni. Ha meg már 0 fok körüli a hőmérséklet akkor, van egy kivehető thermo bélés, azt bele szoktam rakni. Elég könnyű beleizzadni, mindig csak közvetlenül induláskor veszem fel.
Protektor könyök, váll és derék részen van, nem műanyag, hanem valami keményebb szivacs.
Valamilyen szinten vízálló is, kisebb esőket simán kibír, a belső réteg nehezen engedi át a vizet, ezért könnyű beleizzadni. Ilyen tépőzáras szellőzők nincsenek rajta.
175cm magas és 85kg vagyok és az xl méretet vettem, pont alá megy egy vastag pulcsi.
Nekem van hozzá való nadrágom is, arra is pont ugyan ezt tudom elmondani.

(#65313) üszök válasza Narancs (#65311) üzenetére


üszök
őstag

Szerintem hosszabb kiviteleket nézegess,ez elég rövid,lehet fázni fog a derekad.

És ha lehet ne feketét vegyél,mert tavasszal kisüt kicsit a nap,és folyni fog rólad a víz.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65314) forandor


forandor
tag

50-es 2T hengerfej tömítés. Régit vissza, ha megvan még. Vagy pótoljam valamivel. Pl. van-e valakinek tapasztalata az alu sörös doboz ezen felhasználásáról? (Ki spórolták az újat a csomagból...)

(#65315) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Jamaha Jog Artistic special. Akkumulátor nincs benne.

Kulcsokat elhagytam, vettem egy bontott gyújtáskapcsolót.

Sikerült berakni (bár a kormányzár pöcke négyzetes, nem kerek, mint az enyémben volt).

Indítja, de az index nem működik.
Illetve, amikor leveszem a gyújtást, egy pillanatra bevillan, meg hallani is a jellegzetes kerregést.

A gyújtáskapcsolóból kijövő kábelköteg végén a műanyag dugó sérült. Felül

Okozhatja ez a problémát?

Köszi.

(#65316) sityupityu válasza forandor (#65314) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

A régit ne rakd vissza és ne is pótold mással! Én vennék egy szettet az adott típushoz. Azért jó, hogy ha szettet veszel, mert ha rendelkezel különböző vastagságokkal akkor ki lehet választani azt, ami a megfelelő préssáv eléréséhez szükséges.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65317) mumtaz


mumtaz
senior tag

Bakker. Sehol nem találok a Jetforce-hoz gumi hengerfej tömítést, amilyen a gyári.
Mindenhol csak EZ a fémlemez van.
Ezt nem tudom, hogy mi haszna, mert önmagában csak ezt nem lehet felrakni, mert ereszt. A gyári gumival együtt meg nem tudom, mi értelme van. Viszont a gyári gumi meg szétmálott.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#65318) dugynok válasza mumtaz (#65317) üzenetére


dugynok
senior tag

oem-parts.hu ?

(#65319) mumtaz válasza dugynok (#65318) üzenetére


mumtaz
senior tag

Náluk nem nagyon vannak Peugeot alkatrészek.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#65320) dugynok válasza mumtaz (#65319) üzenetére


dugynok
senior tag

easyparts.nl ? Csak onnan meg a szállítás drága... Esetleg futármotorosbolt.hu

(#65321) nyogo83 válasza mumtaz (#65317) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Ez lenne az?

Ket helyen talaltam, egyik se annyira olcso :(
Peugeot Spare parts : [link]
Amazon ( :D ) : [link]

(#65322) mumtaz válasza nyogo83 (#65321) üzenetére


mumtaz
senior tag

Parádés.
Akkor azt hiszem, marad valami saját megoldás

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#65323) nyogo83 válasza mumtaz (#65322) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

A Roadsteremen terveztem egy kis hengerfej takaritast illetve henger allapot felmerest (ugy nez ki eleg sok lerakodott korom van, es becsorog magasabb fordulaton).

Mielott szetkapom, rendeltem hozza tomitest. Nekem csak 1 db gumi tomites van, ilyen:

2500-ft volt, egy kb max 150Ft-os O gyuru.
Esetleg megprobalhatod, hogy vekonyan hoallo pasztaval bekened a tomitest/feluletet, a Loctite-nak van ilyen pasztaja Loctite 5920

(#65324) mumtaz válasza nyogo83 (#65323) üzenetére


mumtaz
senior tag

Speedfightokon is ugyanolyan a tömítettség, mint a Jetforceon, de ott kettő tömítés van: a belső különálló és méretileg azonos a Jetforce-al, tehát az oda jó lenne. A külső gyűrű viszont kicsi lenne a Jetforce-ba.
De én is inkább a pasztázás felé hajlok.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#65325) nyogo83 válasza mumtaz (#65324) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

A helyedben a Speedfight tomiteset beraknam, aztan a kulso reszt pedig pasztaznam.
Talan az tutibb megoldas lenne mint az egeszet pasztazni, raadasul ahogy elnezem a Speedfight tomitese nevetseges aron van a Jetforcehoz kepest.

(#65326) mumtaz válasza nyogo83 (#65325) üzenetére


mumtaz
senior tag

Jaja. Én is ezen gondolkodtam.
Köszi.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#65327) sityupityu válasza mumtaz (#65326) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Én annyira azért nem tartom jó ötletnek a pasztázást. Persze, megértem, hogy valahogy meg kell oldani, de akkor sem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65328) mumtaz válasza sityupityu (#65327) üzenetére


mumtaz
senior tag

Mi baj lehet? A jó paszta valóban olyan, mint a gyári tömítés. Pasztázásban van gyakorlatom. Ha úgy csinálnám, mint egyesek, hogy telenyomják, azzal gyorsan végeznék. Viszonr egy gány pasztázásnak miatt motorcsere lett az eredménye az előző tulaj miatt a vectrámon, mert annyi pasztát nyomtak a szelepfedélhez, hogy a benyúló "nyelvek" (felesleg) 3 évvel később leszakadtak és eldugították az olajpumpát.

Itt is lenne számtalan hibalehetőség és dugulás/megragadás. Pont ezért én az ilyenre rászánom az időt és úgy pasztázok, mintha gyári tömítés lenne.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#65329) Tomdriver válasza mumtaz (#65328) üzenetére


Tomdriver
őstag

Milyen pasztát használsz?

Legutóbb én is megkínlódtam a hengerfejtömítésekkel, elméletileg ua. a motor, a gyártók tömítései meg mind eltérnek valamiben, úgy kell összeválogatni.

(#65330) Narancs válasza Telda (#65312) üzenetére


Narancs
őstag

Köszi a választ :R

Beauty is pain

(#65331) Telda válasza Narancs (#65330) üzenetére


Telda
addikt

Végül is ezt veszed meg?
Írták fentebb hogy rövid, igaz én viszonylag alacsony, csak 175 vagyok, de sosem fázott még a derekam.
Sajnos az idei hidegben való motorozás kimarad, beteg lett a moci, aztán jelenleg nincs keret a javításra. Így lehet már csak tavasszal ülök rá megint :(.

(#65332) mumtaz válasza Tomdriver (#65329) üzenetére


mumtaz
senior tag

Volt már több a kezemben. Loctite is. Ha az nem fellelhető, akkor létezik még Mannol. De figyelni kell, melyiket veszed. Anno vettem két tubussal egy nem tudom, melyik gyártóé volt, de 400 fokig hőálló volt.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#65333) forandor


forandor
tag

Megzavarom a csendet. :)

CDI 3
CDI 4

Egy kis 2 ütemű ZIP-ben ilyen 3 lábú gyújtás van. Gyanakszom, hogy az ment tönkre. Úgy látom, hogy a 3 és 4 lábú elektronika egyforma, csak a földelés bekötése más. Kérdésem, hogy a 4 lábút használhatom-e a 3 lábú helyett? Vagy vannak még más különbségek is?

(#65334) forandor válasza forandor (#65333) üzenetére


forandor
tag

Tárgytalan.

(#65335) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Gyűrű-vel kapcsolatban lenne kérdésem (4 ütemű fűnyíró motor):[link]

Képek:
[kép] [kép] [kép]
henger, dugattyú, 5. gyűrű, 3. gyűrű, 2. gyűrű (olajlehúzó?) 1. gyűrű (kompresszió?)

Csak gyűrűket vennék, de nem tűnnek kopottnak. A 2. pont akkora, mint az első, csak nincs rajta egy vékony réteg ezüst színű anyag még pluszban, így attól tartok, hogy egy új szett is pontosan ekkora lenne.

Már jó ideje égeti az olajat, a hengerfejnél volt gazdagon, a szelepeknél is volt gazdagon, és az a vicces, hogy a légszűrőt is beköpi belülről (nem tudom, hogy hogyan), de ez mind még beleférne, ha nem ingadozna a fordulat, mert amikor égeti az olajat, az nem úgy ég, és ekkora lecsökken a fordulat, majd a regulátor emeli, és ekkor füstöl egyet, és ez ismétlődik. Ha minden használat előtt légszűrőt, gyertyát letakarítom, akkor enyhébb a dolog.

(#65336) Narancs válasza Telda (#65331) üzenetére


Narancs
őstag

Igen, ennek a szellőzős verzióját sikerült megvenni használtan, XL-es, nem fázik a derekam ;)

Más: téligumival mi a helyzet? Csak hóban/jégen van értembe vagy száraz de hideg időben is? Eddig nem csúsztam meg a nyárival sem száraz időben, esőben meg a záróvonalon, villamossínen csúszik a motor segge, de az nyáron is. ;]

[ Szerkesztve ]

Beauty is pain

(#65337) nyogo83 válasza Narancs (#65336) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

En epp most vettem uj gumikat es kifejezetten olyan gumit kertem, amit a teli szamomra meg motorozhato idoben(tehat nem szakado hoban es -10 fokban :DDD ) valamint nyaron is gond nelkul tudok hasznalni.

Heidenau K62 lett vegul(4 evszakos), nagyon jo cimboram ajanlotta aki kepben van ezekkel valamint szart nem sozna ram(Kekhold tulaja).
Most hogy lassan mar "bekopott" es merem dontogetni, kurvajo szerintem.
Egyedul akkor sikerult megcsusztatnom, amikor a nyalkas/vizes avaron indultam el nagy gazzal(mondjuk megneznem azon mi nem csuszik meg).

Mondta, hogy elozo szeriak hajlamosak voltak "duruzsolni" menet kozben, ugye a butykosebb profil kialakitas miatt, de ennel a szerianal ez szinte alig veheto eszre.

[ Szerkesztve ]

(#65338) DigitXT válasza nyogo83 (#65337) üzenetére


DigitXT
félisten

Nekem is olyan van a 400-ason, és tényleg nagyon jól muzsikál.:R

(#65339) sityupityu válasza nyogo83 (#65337) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

"mondjuk megneznem azon mi nem csuszik meg"

Szöges gumi? :D

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65340) Telda válasza Narancs (#65336) üzenetére


Telda
addikt

Tudsz dobni egy linket melyik az? :)

(#65341) nyogo83 válasza sityupityu (#65339) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Lanctalp ;]

(#65342) mumtaz válasza Narancs (#65336) üzenetére


mumtaz
senior tag

A Heidenau-val én is szemeztem, de végül Metzeler Feel Free Wintec-et vettem. Ez sem rossz. Jókat is írtak róla.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#65343) DigitXT válasza mumtaz (#65342) üzenetére


DigitXT
félisten

A Heidenauhoz még annyit, hogy mondták, hogy tavasszal nyugodtan
visszarakhatom a Michelint, legalább kímélem a mintáját (hátsó defekt
miatt cseréltem ősszel), aztán ez elmaradt, szóval egész nyáron ment
(elvégre 4 évszakos, csak bírnia kell ezt is): annyira nem kopott szét...
Szóval a Michelin - első - azóta is elcsomagolva várja a tavaszt...:R

Szerk: persze van extrém téli gumi is (nem szöges), ami hóban is jó.:DDD
Most hirtelen nem találom a méretemben, de tavaly tuti lett volna az is,
nade hóban nem megyek: ahhoz kicsit nehéz vas, hogy kockáztassak.

[ Szerkesztve ]

(#65344) Rellind


Rellind
senior tag

Sziasztok.
'97-es Honda Dio esetében mire kell odafigyelni vásárlásnál? Köszi :R

(#65345) sityupityu válasza Rellind (#65344) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Nincs semmi olyan különösebb dolog amire jobban oda kéne figyelni az általános dolgokon kívül.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65346) Rellind válasza sityupityu (#65345) üzenetére


Rellind
senior tag

És '97 Jog esetén? Arra is azt mondják örök darabok. :U

(#65347) sityupityu válasza Rellind (#65346) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Az is jó, de a dio talán még annál jobb.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65348) hori-zoli válasza [CS]Blade2 (#65335) üzenetére


hori-zoli
tag

Hello.

Gyűrűzéssel részben orvosolható az olajfogyasztás, de nem hosszútávon!
A képeket megnézve, a hengerre ráférne egy hónolás. Egyedül a kompresszió gyűrű lehet jó, a többinél hatalmas a hézag. Teljes gyűrű csere javasolt!! A szelepeknél, és a szűrőházban belül azért van olaj, mert a szívószelep nem zár rendesen, és a kompresszió visszanyomja a benzin-levegő-olaj keveréket.
Az én szakmámban (autószerelő) ilyenkor teljes generált csinálok a motoron.
Pár kopott alkatrész cseréjével, csak ideg-óráig javítunk a problémán.

(#65349) sityupityu válasza hori-zoli (#65348) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Én szerintem meg érdemesebb venni egy új fűnyírót.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65350) [CS]Blade2 válasza hori-zoli (#65348) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Vettem bele új gyűrűket, még a kompressziós hézagja is a fele most. Olajlehúzó meg majdnem ugyanekkora.
A hengerfejnél a szelepekre benzint öntve nem ereszt át, akkor lehet, hogy az csak beállítás hiba :F

Össze van rakva egyébként, csak még szárad a tömítő, meg nincs 10W30-as olajom, azt még be kell beszereznem, hogy ki tudjam próbálni, csak még az is kérdéses, hogy mennyi olajat tegyek bele, mert mindenki mást mond. A szervizes szerint a menetig fel kell ezekben tölteni.
Igazából van benne pálca, de a kupakon van rajta [link], és ugye nem mindegy, hogy betekerve kell nézni, vagy kiveszem, és úgy mérek, hogy nem tekerem be.
A menet alatt a peremig, ahogy a szervizes tölti, az már a maximum felett még a kupak menete nélkül is.
Látom a topicban van akinek csak 4dl ment bele. Gondolom olyan 5,5dl-nek illene bemenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.