Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74001) macilaci78 válasza vtechun (#74000) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem. 9900 Ft a motoron a gumicsere, kétkerekű motor esetén, amennyiben belefér 1 munkaórába.
Tehát egy az első és hátsó gumira együtt értendő, ott vásárolt gumi esetén. szépen dolgoznak, a fényes fekete felnimen nem látom a gép nyomát, hallottam már olyat is, ahol lepattant a festék.
Az adott helyet nekem is itt ajánlották anno, nem bántam meg, hogy oda mentem és hogy az itt ajánlott gumit tetettem fel.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74002) nyogo83 válasza vtechun (#74000) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Ha nem naluk vasarolt gumit viszel es nekik kell kiszerelni a kereket is.

Nem megyek bele, hogy identol miert valtottak erre az arazasra illetve miert probaljak arra osztonozni az embert, hogy naluk vedd a gumit is, mert erosen OFF. De nem a meggazdagodas a celjuk, legyen eleg ennyi. :(((
.

[ Szerkesztve ]

(#74003) nyogo83 válasza macilaci78 (#74001) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Amugy tudok olyan helyet, ahol felniket is ujitanak fel, gumiznak is mellette.

Ott kb 20k korul van egy kerek atgumizasa, cserebe garanciat vallalnak ra, hogy mikrokarc se lesz a felnin.
Volt aki speci gyari porfestett felnivel elment gumiztatni random helyre es szetcsesztek a felnijet.

A gumis szettarta a kezet, hogy erre nincs garancia, a sracnak zsebbenyulos volt kijavittatni.

Az emlitett hely pedig meg igy is fullon van autokkal is, amiken tobb 100k-s felniszett, meg tukorpolir felniken kell gumizni.

(#74004) huniross


huniross
tag

Sziasztok, Yamaha Jog kipufogóval kapcsolatban kérdeznék. Ha valakinek van otthon leszerelve és lehet?sége megmérni a súlyát, megtenné? Én levettem és bitang nehéznek találtam (4,2 kg), lehet tele van már olajjal, vagy alapban ilyen súlyú? A másik, hogy alul, ahol a lejöv? cs? csatlakozik a dobhoz, van egy apró menetes furat egy csavarral. Annak mi szerepe van? Ha kiveszem, ott is jön ki a kipufogó gáz. Köszi a válaszokat.

Sziasztok, Yamaha Jog kipufogóval kapcsolatban kérdeznék. Ha valakinek van otthon leszerelve és lehetősége megmérni a súlyát, megtenné? Én levettem és bitang nehéznek találtam (4,2 kg), lehet tele van már olajjal, vagy alapban ilyen súlyú? A másik, hogy alul, ahol a lejövő cső csatlakozik a dobhoz, van egy apró menetes furat egy csavarral. Annak mi szerepe van? Ha kiveszem, ott is jön ki a kipufogó gáz. Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#74005) nyogo83 válasza huniross (#74004) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Van, es bitang nehez ez is :D Igaz en nem mertem le sulyra menyi lehet, raadasul ez se mai darab, de egyaltalan nem konnyu.

Azt a furatot passzolom, az enyemen nincs :F

(#74006) Kobun1980 válasza macilaci78 (#73999) üzenetére


Kobun1980
aktív tag

Szia!
Köszi a tippet. Szimpatikusak tűnik az elmondottak, illetve a honlap alapjan, illetve örülök neki, hogy ők is forgalmazzák gumit. Nekem így a legkényelmesebb, illetve megertem az uzletpolitikat is.

Markaban, tipusban van erdemi kulonbseg? Számít, hogy Michelin, Dunlop, vagy éppen Pirelli?
Köszi előre is!

(#74007) macilaci78 válasza Kobun1980 (#74006) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én Michelint tettem fel, az én méretemben az volt a legjobb ár-érték arányban az itt ajánlottak szerint a kínálatból.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74008) zozyk


zozyk
addikt

Tanácsot kérnék.

Hol keressem a hibát, ha a hibajelenség a következő:

A motor hidegen-melegen simán és könnyedén indul, jól húz, de néha néha indítás után erőtlen lesz, alig és lassan gyorsul, de alapjárat van illetve menni azért megy, csak gyengén, és van hogy menet közben megjavul

Én valami dugulásra tippelnék, első körben egy karburátor takarítást tervezek.
Jól okoskodok?

Habana custom

[ Szerkesztve ]

(#74009) mokus1 válasza zozyk (#74008) üzenetére


mokus1
addikt

Szerintem ilyet egy kopott görgő is tud okozni, de a karburátor pucolás is segíthet.

(#74010) macilaci78 válasza zozyk (#74008) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Karburátor első körben, esetleg benzinszűrő.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74011) spanglee001 válasza vtechun (#74000) üzenetére


spanglee001
addikt

ha ott veszed a gumit akkor kb 12k a 2 gumi csere, de megéri. hidd el máshol is kb ennyi vagy kicsit olcsóbb de nem is minősíteném mit művelnek ott :W
én a kékholdhoz járok elégedett vagyok velük. megvárhatod nézheted ahogy csinálják, átnézik a motort szelepet cserélnek, és mindent is amit szükséges, zsíroznak olajoznak, jelölnek, centíroznak , szakszerűen célszerszámokkal, szóval nem véletlen ennyi. volt tapasztalatom összehasonlítani más gumissal őket ami 3k forinttal olcsóbb, és ott megmondták egy robogót nem kell centírozni mert nem megy annyival hogy indokolt legyen centír :Y megkarcolták a motort, majdnem fel is borult legszívesebben nem is fezettem volna.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#74012) vtechun válasza vtechun (#73974) üzenetére


vtechun
veterán

csináltam új hangvideót, menet közben
a zsebemben volt a telefon
Hang

talán itt jobban átjön

(#74013) #07746304


#07746304
törölt tag

Üdv:

Újonnan vett, pár hetes Polymobil POB-02BR-nél megjelent a rozsdafolt. Mit lehet / kell vele tenni?

(#74014) nyogo83 válasza #07746304 (#74013) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Szia!

En mindenkepp jeleznem a bolt fele ahonnan vetted. Valoszinuleg erre nem ter ki a garancia, plusz egyelore feluleti "vak rozsdanak" tunik, de nem normalis. (Bar ez relativ, sajnos a Polymobil markanev alatt elofordulnak minosegbeli problemak)

(#74015) KTMHobby3 válasza #07746304 (#74013) üzenetére


KTMHobby3
tag

Semmiképp ne hagyd annyiban. Kérj tőlük kp-t a helyreállításra, vagy küldd rájuk a fogyasztóvédelmiseket.

(#74016) #07746304 válasza KTMHobby3 (#74015) üzenetére


#07746304
törölt tag

Holnap megyek, viszem hozzájuk. A vakrozsda elvileg viszonylag könnyen kezelhető.

(#74017) KTMHobby3 válasza #07746304 (#74016) üzenetére


KTMHobby3
tag

Persze, ha Te csinálod. De ha fizetned kell érte, sokba kerülne. Na, ezt kérd tőlük.

(#74018) #07746304 válasza KTMHobby3 (#74017) üzenetére


#07746304
törölt tag

Elvileg ők szerviz is, és náluk garanciális.

A motoros támasz leesett, felrakták ingyen. Aztán kiderült, hogy támasz kinyomta a tárcsánál lévő csavart azt is megcsinálták ingyen, egyébként szerintem herótot kapnak ha meglátnak :D Május idusán vásároltam tőlük 225 ropiért :D

Csináltam róla videót is: Polymobil POB-02BR - Elektromos robogó (240-300W)

Azért ezt vásároltam, mert a Ztech-09-ből csak bordó volt :( A másik ok meg az, hogy erre több minden fér fel, mivel az akkumulátor máshol (a taposó alatt helyezkedik el)

[ Szerkesztve ]

(#74019) #07746304


#07746304
törölt tag

Ez a kép a megvásárlása előtt készült:

(#74020) KTMHobby3 válasza #07746304 (#74018) üzenetére


KTMHobby3
tag

"egyébként szerintem herótot kapnak ha meglátnak"

Ezen könnyen segíthetsz. Vigyél nekik egy üveg konyakot (vagy amit szeretnek), hogy lássák a jó szándékot. Add át, utána mond el hogy mit szeretnél, szerintem biztos segítenek.

(#74021) Bib válasza #07746304 (#74013) üzenetére


Bib
őstag

Pedig látszik, hogy szépen tisztán tartod :) Na viccet félretéve mosd meg, úgy vidd a szervízbe. Én attól tartok minden ilyen festett vázalkatrész ilyen lesz rajta. Garancia keretén belül kötelesek megcsinálni vagy akár kicserélni, ne hagyd magad megvezetni.

(#74022) #07746304 válasza Bib (#74021) üzenetére


#07746304
törölt tag

A Pedálnál, pedig azt nem is használom.

(#74023) #07746304 válasza Bib (#74021) üzenetére


#07746304
törölt tag

A napokban autómosóban tisztítottam: https://youtu.be/odIrDVe3pvQ

Holnap majd megint elviszem, ott is megkezelem alulról :D

(#74024) #07746304 válasza #07746304 (#74023) üzenetére


#07746304
törölt tag

(#74025) #07746304


#07746304
törölt tag

Bevásárolva

(#74026) #07746304


#07746304
törölt tag

Rozsdamentes, alapozó felvitel megtörtént.

(#74027) zozyk válasza #07746304 (#74026) üzenetére


zozyk
addikt

Pár hetes gépet így kókányolni... :C

Nem volt idő még azt a nyomorult bowdent se kiakasztani? :(
kb 12 sec az egész... :U

[ Szerkesztve ]

(#74028) #07746304 válasza zozyk (#74027) üzenetére


#07746304
törölt tag

Ugyanolyan feketére lesz fújva.

[ Szerkesztve ]

(#74029) #07746304


#07746304
törölt tag

Szárad

(#74030) zozyk válasza #07746304 (#74029) üzenetére


zozyk
addikt

"Szép" lett...

(#74031) #07746304 válasza zozyk (#74030) üzenetére


#07746304
törölt tag

Milyennek kellett volna lennie?

Ott lett fekete, ahol eddig is fekete volt...

[ Szerkesztve ]

(#74032) #07746304


#07746304
törölt tag

Egyébként utólag lehet korrigálni nem?

(#74033) Casoli válasza vtechun (#74000) üzenetére


Casoli
őstag

Ha viszed a gumit akkor igen. Húzós. Nyilván nem a 60 ezres robogós a célközönség.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#74034) Casoli


Casoli
őstag

Megjött a mérőtüském. Kábelt honnan szerezhetek hozzá, nem arany árban?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#74035) nyogo83 válasza Casoli (#74034) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

A legolcsobb ebay. Hirtelen en most nem talaltam relative olcsot, mert ahol arulnak, ott minosegi van csak, darabja 1800-2000ft korul.

Ami viszont most szembejott, az egy komplett keszlet a Conrad-nal, ami ismerten nem az olcsosagarol hires, megis a minosegehez kepest nem sok erte [link]
Lehet megeri igy kit-ben nezni egyet, vagy vateran/jofogason szoktak kinabol berendelt olcso kabeleket arulni.

(#74036) mumtaz


mumtaz
senior tag

Írok némi kálváriát, meg majd a kérdést. Nem olvasom vissza, hogy esetleg leírtam-e már egyszer korábban. Pár hete volt, amikor nagy esőben kénytelen voltam menni a jetforce-al, de jött egy gyökér taxis (másképp nem tudom írni), aki szándékosan alig mellettem-kicsit előttem belement egy akkora "tócsába", hogy úgy betakart, hogy majdnem leestem a paripáról. Akkora nyomással jött a víz, hogy bejutott a légszűrőházba is és az azonnal bejutott. A moci onnantól alig ment, de nem mertem megállni és leállítani, így kénytelen voltam olyan 20-25-ös tempóban elmankózni oda, ahová mennem kellett. ott többé nem indult be. Itthon levettem a hengert, de nem láttam semmi sérüést. Dugót és gyűrűt azért cseréltem, de azóta sem indul be.

Gyújtás/égés van, mert, ha elég sokáig indítózok, akkor az égés rásegít az önindítónak, csak ugye ténylegesen beindulni nem akar.

Mivel ugye injektoros, így elég nehézkes lenne a jól bevált karbis megoldásokkal lepróbálni, hogy esetleg falsot szív (fúj) a főtengely szimeringeknél. Tehát itt nem segít, hogy a szimeringekhez féktisztítót fújok. Mert én erre gyanakszom, ezért kellene valami cáfolat/megerősítés, hogy esetleg lehetséges-e, hogy a bejutott víz a forgattyúsházban kinyomja a szimeringeket? Volt erre precedens?

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#74037) nyogo83 válasza mumtaz (#74036) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Siman elofordulhat a szimering problema, de ha bejutott a viz, akkor mas dolgok is szoktak tortenni.
Szaknyelven "hydrolock"-nak hivjak mikor folyadek kerul az egesterbe. Ugye attol fuggoen mennyi jutott be, olyan karokat csinal. Mivel a folyadek gyakorlatilag osszenyomhatatlan, igy valami gyengebbnek engedni kell es ez sajnos legtobb esetben a hajtorud szokta karat lani.
Van amikor latvanyosan meghajlik, van amikor csak annyira, hogy meressel lehet eszrevenni hogy a dugo az nem eri el a henger sikjat, illetve csokkent a kompresszio.

Ugye ez lehet akkor is, ha annyi jutott be, hogy a forgattyushazban emiatt megnott a nyomas, es ott nyomta ki a szimmeringeket.

Szoval a szimmeringek mellett nem artana egy kompressziot nezni, illetve hogy mennyire jon ki a dugo felso holtpontot.

A tobbi esetleg elektromos stb majd ez utan, bar azota boven jo idok voltak, szoval ami elektromos resz vizet kapott az mar kiszaradt azota.

[ Szerkesztve ]

(#74038) sityupityu válasza mumtaz (#74036) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Nem semmi. Én is azokat a dolgokat mondanám ellenőrzésre amit nyogo83 írt. A szimeringek nagyon esélyesek...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#74039) Casoli válasza nyogo83 (#74035) üzenetére


Casoli
őstag

Hát ez szomorú. Két hónapot vártam mire megjött ez. Aki ajánlotta, írhatta volna hogy speckó kábel nélkül fabatkát sem ér. Megy a jófogásra.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#74040) energy4ever


energy4ever
addikt

Ma leszakadt a kipufogo a choimon... :O
Van masik szerencsere, mert 3db ilyen motort vettem, az ilyen esetekre elbontottam az egyiket.
A kerdesek:
Henger-kipufogo tarto csavarokat melegen, vagy hidegen szedjem ki?
Csavarokat zsirozzam?
Vajon gyarilag fixen van rogzitve a vazhoz, vagy volt ott valami gumo is, amit elhagytam a csavarral eggyut? :F

(#74041) nyogo83 válasza Casoli (#74039) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Ne viccelj, en ezert siman nem adnam el. (Mondjuk az teny, hogy altalaban emelle szoktak adni a kabelt is)
Vagy rendelnek melle ebayrol kabelt, vagy megneznem, hogy a sima banadugos merokabel jo-e hozza (4mm az erintkezo vastagsaga).

Aztan pl a Hestore-bol vennek vagy ket banandugos merozsinort [link], vagy egy ilyen univerzalis szerelheto kabelszettet (ra kell kerdezni hogy a csatlakozo jo-e) [link]

Ezek minosegben ahhoz amilyen mereseket akarsz csinalni, boven jok.

Bocsi, csak most volt idom rendesen utananezni, mennyiert is lehetne megoldani

(#74042) mumtaz válasza nyogo83 (#74037) üzenetére


mumtaz
senior tag

Hengert már szedtem le. Hajtókar nem görbült. Nekem lehet szerencseként mondható, hogy sűrítésnél nem teljesen zárt az égésterem. Pontosabban nekem ott nyit közvetlenül a gyújtás előtt az injektor. És, mivel a víz nem összenyomható, simán lehetett akkora ellennyomás, hogy a vizet visszanyomta az injektorba. Mikor levettem az injektorfejet, jött is belőle víz. De az kerülhetett oda a forgattyúsházból a levegőkompresszoron keresztül is.

Mondjuk nem akkora gáz. Úgyis akartam némi renoválást. Lendkereket, főtengelyt, szimeringeket, csapágyakat cserélni. De ezek mind meg is vannak, mert már korábban beszereztem Őket.
Már csak az az egyetlen bajom, hogy tavaly költöztem és sajnos olyan helyre, ahol az utcán nincs olyan félreeső hely, ahol ott tudnám hagyni a gépet motorblokk nélkül leponyvázva. És elvinni sem tudom. Nincs hova. :(

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#74043) Casoli válasza nyogo83 (#74041) üzenetére


Casoli
őstag

Szerzek valahonnan kábelt hozzá. Ki kellene derítenem vele végre, miért csak 9V jut a világításra és a töltésre.

Egyébként két órája került fel a robogómra a frissen hónolt Malossi henger új dugóval. Beleraktam utána 50km-t. Robogó az nem nagy távolságra van kitalálva. Elgémberedtem tőle teljesen. De már csak 950km maradt a bejáratásból :DDD

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#74044) Zin


Zin
senior tag

Honda Nes 125 4T.Menet közben 80-90 körül olyan érzés néha mintha néhe vmi vissza fogná a motort.Ez csak a menetszél érzet lehet?Mentem vhova odaféle eléggé zavart.Vissza felé már nem volt olyan gondolom a szél máshonnan fujt.Ez normalis lehet vagy a szij meg a görgők már szarok lehetnek ?

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#74045) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Mostanság azon agyalok, hogy Budapesti közlekedésre milyen lenne egy elektromos robogó. Ahogy nézegettem, 300-400-ért vannak már egész használhatók. Ennél sokkal többet nem költenék rá. Jó lenne ha tudna mászni emelkedőket (Buda), és >50km hatótáv legyen, esetleg kivehető aksival.
Ezek reális elvárások? Tudna valaki kiindulópontot adni?
Előre is köszönöm!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#74046) macilaci78 válasza Zin (#74044) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mikori a szíj+görgők?
Ha csak mentől, meg jöttél ugyanazon az útvonalon, akkor simán lehet a változó szélirány az oka.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#74047) mumtaz válasza Casoli (#74043) üzenetére


mumtaz
senior tag

Csak egy kérdés: Malossi alu hengert honoltak?

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#74048) Casoli válasza mumtaz (#74047) üzenetére


Casoli
őstag

Malossi sport vas henger. Alu, az par kilometer alatt bejaratodik. En honoltam meg. Mire bejaratom raunok a motorra :D. Tegnap ejszaka 60km-t koroztem vele.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#74049) suste válasza Casoli (#74048) üzenetére


suste
veterán

50-es kiskereküekkel már 20-25km is nagyon kényelmetlen a robogósnak. Ha ez városon kívül, vagy hosszú egyenes úton van, akkor már 15km sem esik jól, még a robogónak se....
Most nekem kis 125-össel ez kb 35km -ig kitolódik városban, de pl Gödöllőre (20km) már nem volt olyan idilli....

(#74050) piaggionrg


piaggionrg
újonc

Valaki szerelt már be ilyesmi fordulatszámmérőt? Jók ezek?
Tervezem hogy rendelek egyet de nem vagyok nagy elektronikai szakember. Mit mire kellene kötnöm?
Ezeknél mindegy hogy 2 vagy 4 ütemű a motor?
Mert aliexpressen erről nincs leírás viszont a vásárlói véleményeknél ahogy néztem többen 4t motorra szerelték.
Két kábel ami az óra világításáért felel azzal gondolom elbírok. Van egy kábel ami a gyertya kábelre kell. A maradék két kábel hova?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.