Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65601) Zin


Zin
senior tag

Üdv uraim!
Tavaly szeptemberbe egyik naprol a másikra 60-nál jobban nem ment a motorom.Szerviz, srác szétt kapta kopott a veztengely meg van 2 nem tudom mi ugye fekete volt égett.Olaj volt benne szintig mindig azt néztem.
Rendeltem ugye bontott hengerfej (6ekm) uj tömítések össze rak indul...Igen ám de hátul a hajtókar kat kat hallani a hangját.Hazamentem vele de csak 70 el ment max 115 helyett az a vége.
Honda nes 125 4t.Lehet a hajtokar miatt nem megy csak 70-el max?Mert 60 ezer volt ez a javitás, s most mondta hogy tavasszal hajtokar csere, uj tomitesek munkadij megint 60k.Ez valós lehet?Sok motor van nála, nagyon keni a szakmát anyit tudok rola rendes hivatalos üzlet már vagy 15 éve.
Üdv

░▒▓█.:Itt a tél! Lassan lehet Core i-zni:.█▓▒░

(#65602) gabe_ válasza Zin (#65601) üzenetére


gabe_
őstag

A varaiátornak is köze lehet a nem menéshez, nem csak a motornak... ;)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#65603) mumtaz válasza dtsdexter (#65600) üzenetére


mumtaz
senior tag

ÉŰn nem is a közúti versenyzőket féltem a rendszámosítás miatt. Vannak ám öreg bácsikák a mai napig (amilyen nagyapám is volt), akik kis motorokkal járnak. Számukra a rendszámosítás kb. akkora tortúra lesz, hogy egyszerűen nem fogják tudni megoldani. Fiatal motorrajongóknak könnyű, de Ők hogyan fogják megoldani? Ők úgy használják a mopedjüket, mint mások a biciklit.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#65604) sityupityu válasza gabe_ (#65602) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Az ám, nem is kicsi. :K

mumtaz Ez így van.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65605) dtsdexter


dtsdexter
csendes tag

Létezhet az, hogy nem nyit ki a membrán?
Közvetlen befecskendezés után felpörög majd leáll de a dugattyú hang alapján még forog egy párat. Hengerfejnél, főtengely szimeringek, és szívócsonknál nem enged, nincsenek folyás nyomok, gyújtás van, benzincső nem levegős, pikpak felszívta a benyát, karbiház is tele volt amikor leszedtem. Benzin pontos 1:50 keverést kapott. (jó minőségű olajjal: MANNOL 2T Premium Scooter)

Kompresszió hiánya lenne?

[ Szerkesztve ]

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#65606) mumtaz válasza dtsdexter (#65605) üzenetére


mumtaz
senior tag

Befecskendezés?

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#65607) dtsdexter válasza mumtaz (#65606) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

gyertya ki, pár csepp benzin fecskendővel, gyertya vissza.

[ Szerkesztve ]

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#65608) sityupityu válasza dtsdexter (#65605) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ha te nem nyomsz be külön benzint akkor csont száraz az egész égéstér?
Nem hinném, hogy a membrán semmi üzemanyagot ne engedne át, legalább is én olyannal még nem találkoztam.
Viszont én a karbit átnézném, mert az csak egy dolog, hogy a karbiház tele van benzinnel, de lehet, hogy onnan nem jut az el sehova. ;)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65609) dtsdexter válasza sityupityu (#65608) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

Első tippem nekem is ez volt, kitisztítottam karbitisztítóval (25%kerozin stb) az összes fúvókát, de fényfelé tartva nem láttam dugulást rajta. Valamennyit kellet át engednie, mert benzines volt, a membránon a csonk. magát a membránt nem néztem át még. Vadonat új fém membrános. Az égés teret nem néztem, de meglesem amint lesz időm rá.

[ Szerkesztve ]

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#65610) üszök válasza dtsdexter (#65609) üzenetére


üszök
őstag

Légszűrő rajta volt? Ha nem tedd rá próbáld meg azzal. Ha rajta akkor vedd le,fogd le teljesen a karbi légszűrő végét,és indítózz. Ha beindul tömítetlenségi probléma,ha nem,és benzines sem lesz a tenyered, a membrán tényleg nem enged át. Vagy ha fent van a légszűrő fújhatsz bele féktisztítót,ha azzal indul,lehet csak a szivató nem megy.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65611) dtsdexter válasza üszök (#65610) üzenetére


dtsdexter
csendes tag

Rajta, persze. De ez megér egy próbát, holnap meglesem. Ám szívatóval lehet probléma, elég gyenge már a rugója a bovden is megnyúlt már szerintem ... előtte megnézem, ha az a probléma, akkor rendelek hozzá újat, amúgy sem ártana. :)
Még a kompresszióra tippeltem, mivel fogalmam sincsen hova lett a mérőm, azt is elő bányászom már valahonnan.

[ Szerkesztve ]

... esküszöm, gyári főnök ;)

(#65612) D1Rect


D1Rect
félisten

Tudni már mi lesz az 50-esként használt 125-250-stb. robogókkal rendszámozás után?
Van ebben a témában jó összefoglaló cikk?

(#65613) forandor válasza D1Rect (#65612) üzenetére


forandor
tag

Ez a rendszámozás, csak egy javaslat. Ha esetleg lenne is belőle valami úgy évek múlva, azt biztosra veszem, hogy a kamu 50-esek semmi jóra nem számíthatnak. Hacsak nem annyi lesz az egész, hogy a biztosító állítja ki, de ezt kétlem.

(#65614) sityupityu válasza D1Rect (#65612) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Itt most az a kérdés, hogy a gyári 50-es motorokkal mi lesz. Jobban mondva, hogy lesz-e. Hogy jönnek ide az általad felsoroltak? Azokkal már most "full veszélyes" közlekedni, a rendőrök sem hülyék annyira, sokkal jobban odafigyelnek mint kb 5-6 évvel ezelőtt. A sok 180-as okmány nélküli runner-nak is a béka segge alatt van az ára, mert normális ember nem veszi már meg őket. Tele van bontott runner-al a piac. Mennek a levesbe, egyértelmű, mivel nulla papírral az életben nem fogod leműszakiztatni egyiket sem.
De ez már az 50-es motorok rendszámoztatásának a híre előtt is így volt, ezért is kell külön kezelni az 50-es motoroktól.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65615) RMZ250


RMZ250
senior tag

Na, kész a téli projekt. Kapott egy 70-es hengert, nagyobb karbit,új varátort+szíjat a fejidomot kukáztam és lett helyette az a TNT kormány+gyorsgáz. A festéssel viszont piszkosul mellébasztam a cimbalomnak, egyáltalán nem ilyet akartam :DDD lila helyett sikerült ezt kikevernie a festőnek. A dobozban még vállalható volt de így már..........
Most már mindegy ez van. Már csak egy kicsit jobb idő kéne, hogy ki tudjam próbálni és hangolni amit kell.
Esetleg nincs valakinek egy "jóárasított" fordulatszám mérője. Meglepődtem milyen rohadt drága, 20 fölött kezdődnek :Y


Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#65616) sityupityu válasza RMZ250 (#65615) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Nem olyan gáz ez a szín csak szokatlan. :) De most komolyan, szerintem nem rossz.
A jófogáson stb szoktak árulni 6-7 ezerért is. Ezek ilyen nevesincs kínai dolgok, de ugyanazt tudják mint amit 20 ezerért vagy még többért vennél.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65617) RMZ250 válasza sityupityu (#65616) üzenetére


RMZ250
senior tag

Ott még nem kerestem, de mindjárt rálesek. Köszi.

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#65618) nyogo83 válasza RMZ250 (#65615) üzenetére


nyogo83
Topikgazda

Szerintem ne band annyira ezt a szint.
A tuning+sticker bomb+rikito(nem atlagos) szin tipikusan egymassal osszeillo stilus.
Ez igy jo :K

(#65619) sityupityu válasza RMZ250 (#65617) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Van fönn egy használtan 5 ezerért. Ilyen típusom is van, teljesen jól működik. Gondolom ellenőrzésre illetve hangolásra akarod csak használni, nem pedig valami dizájnelemnek?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65620) KisTé


KisTé
tag

Nekem most meg beindulás után gázadásra elhal aztán ha huzogatom akkor egyszer csak elkapja és már lehet a gázt húzni mi a sz.r ez ???

(#65621) RMZ250 válasza nyogo83 (#65618) üzenetére


RMZ250
senior tag

Köszi szépen :R

sityupityu ha tudnál küldeni egy linket megköszönném. Azóta is keresgélek de nem találom.

Ezt találtam: [link]

4.000 ért árulja, holnap lehet felhívom.

[ Szerkesztve ]

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#65622) sityupityu válasza RMZ250 (#65621) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ilyenről beszélek én is, csak én ötezerért láttam. Szerintem a célnak teljesen megfelel.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65623) RMZ250 válasza sityupityu (#65622) üzenetére


RMZ250
senior tag

Ez az, jó lesz ez nekem :R

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#65624) freelanced


freelanced
addikt

Üdv mindenki !

Örülök, hogy találtam erre való topicot itt a PH-n !

A helyzet az, hogy tavaszra szeretnék magamnak egy motort. Tervezek később nagyobbat is viszont úgy gondoltam, hogy megadom a módját és az elején egy kisebbel kezdek, ráadásul most a pénztárcám is ezt engedi meg leginkább, főleg, hogy még jogosítványra is szükség lenne egy nagyobbhoz.

Tehát az lenne a kérdésem, hogy ebben az 50cm3-es ligában mit tudnátok ajánlani az embernek?

Én magam Simson S51-es modellen gondolkodtam, mert abból viszonylag sok van, könnyű alkatrészt találni, kinézetre sem rossz.

Személy szerint pár kivétellel nem vagyok annyira oda a robogó formáért, remélem nem sértek meg senkit nem szeretném lehúzni. Egyszerűen jobban tetszenek a nagyobb motorok formái, a retro motorok és robogók.

Mindenesetre eléggé keveset tudok a témáról, azt reméltem valaki tud esetleg segíteni, hogy mégis mivel lenne érdemes kezdeni, mibe érdemes gondolkodni !

Illetve a másik kérdés, hogy mi a módja a 125cc jogosítvány megszerzésének amennyiben már van B kategóriás jogosítvány. Tehát mennyi időbe kerül körülbelül, mi a tapasztalat, megköszönnék minden infot.

Természetesen most átolvasom az előzményeket is, illetve az összefoglalót, de bármilyen tapasztalatot, meglátást, segítséget szívesen veszek!

Köszönöm előre is !

Szép napot!

Üdv,
freelanced

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#65625) sityupityu válasza freelanced (#65624) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Jó választás a Simson, de már ezekért is elég szép pénzt kérnek, legalább is a jobbakért. Ami a nagy hátrány ezeknél a volt szoci motoroknál, hogy az utángyártott alkatrészek minősége amiket lehet hozzájuk kapni az sajnos egy sapka sz@r. De itt legalább valóban egy rendes motorról beszélhetünk (van váltó és kuplung). :)
Mire vagy egyébként konkrétan kíváncsi?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65626) freelanced válasza sityupityu (#65625) üzenetére


freelanced
addikt

Egyelőre azt erdekelne,hogy van-e más a Simsonon kívül. Jelenleg olyan 150-200-ret szánnék rá, az reális?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#65627) sityupityu válasza freelanced (#65626) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Persze van. Ha van rá 200ezred akkor szerintem már ne Simsonba gondolkodjál. Majd dobok 1-2 linket.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65628) üszök válasza RMZ250 (#65615) üzenetére


üszök
őstag

Férfiba nem volt? :DDD
A fordulatszám mérő a fele k.b. Ebyról ha nem sürgős.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65629) sityupityu válasza üszök (#65628) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ahhoz a motorhoz és a tuninghoz illik az a szín.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65630) gabe_


gabe_
őstag

Sziasztok

Robogó akkumulátor töltéshez hol és mennyiért lehetne töltőt vásárolni? A külföldi rendeléstől sem zárkózom el.

Más:
A szezonra való felkészítés közben rátaláltam az önindítózáskor előjövő hibára, miszerint egy pillanatra elkezdi forgatni a főtengelyt, majd egyből csak Üresen pörög az önindító. A bendixet eltakarítottam, de sajnos a fogaskerekén látszik egy kis kopás, és a lendkeréken is, szóval be kéne szereznem ezeket:
Lendkerék
Bendix
Hol lehetne olcsón hozzájutni ezekhez?

Így néz ki kiszerelés után:

Ja, egy Malaguti Ciakról van szó... :U

Sovány szakácsban sose bízz!

(#65631) üszök válasza gabe_ (#65630) üzenetére


üszök
őstag

Lidl Aldi szokott akciózni töltőt 5-6k között, a tökéletesen jó lesz neked.
Bendix meg koszorú van valszeg robogó websopokban is,csak kell a blokk típusa.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65632) RMZ250 válasza üszök (#65628) üzenetére


RMZ250
senior tag

Óóóóóóóóóóóóóó ne is mond, már előre félek a kolegáktól mit kapok majd ha meglátják :B
Amúgy minél többet nézem annál jobban kezdem megszokni. Mikor az 5 éves kislányom meglátta, odaszaladt hozzá és megpuszilta "apa ezt nekem csináltad?" Szóval neki már biztos tetszik :DDD

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#65633) freelanced válasza sityupityu (#65627) üzenetére


freelanced
addikt

Rendben,koszonom várom !

Amúgy most kicsit letettem a Simsonrol. Ahogy olvasgattam vissza aggasztó hogy hajlamos túlmelegedni hűtés híján, senki sem ajánlja hosszabb távra ráadásul elvileg az egyes elemek is hamar "koszolódnak", sűrűn kell mókolni vele, tisztitgatni stb,több macera mint élvezet. Ezek reálisak?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#65634) üszök válasza freelanced (#65633) üzenetére


üszök
őstag

Nem nekem írtad ugyan,de a véleményem az,hogy 200k t biztos nem adnék e Szimóért. Tegyük fel találsz egy tök eredetit annyiért amin ha bármi tönkremegy csak szemét alkatrésszel tudod pótolni.
200 ért elég szép fiatal robogókat lehet venni,főleg most,hogy 30 centi hó van.
Vagy valami váltós 50 es supermoto,vagy endúró.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65635) sityupityu válasza freelanced (#65633) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Reálisak azok a dolgok, hogy állandóan szerelgetheted ha tele van utángyártott alkatrészekkel. És itt nem csak a motorikus dolgokra kell gondolni, hanem olyan egyszerű valamikre mint pl a fék vagy gázbowden. Katasztrófa a minőség.
Azt elfelejtettem megkérdezni, hogy milyen stílusú motort is akarsz? Amit előttem is említettek, pl egy enduro jó választás lenne. Pl egy Yamaha DT.

Üszök Nem kell neki robogó, rendesen akar motorozni. Kuplungolni és váltani is szeretne. :) Sokan nem szeretik a robogókat.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65636) üszök válasza sityupityu (#65635) üzenetére


üszök
őstag

Tudom. Olvastam csak hátha. :)

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65637) freelanced válasza sityupityu (#65635) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a válaszokat ! :)

Igen magam sem szeretnék annyit Simsonra csak írtam hogy kb ez az elképzelés árban.

Elsősorban valóban jó lenne egy váltós,kuplungos vas de semmiképp sem szeretném hogy állandóan gond legyen vele ( lasd Simson). Tehát végső esetben robogó is érdekel. De mivel tervezek nagyobb motort majd jó lenne már egy kisebbnel elkezdeni a gyakorlast megszokni a dolgokat.

Formára szinte barmi érdekel ami nem a robogó forma, az enduro illetve a supermoto is bejön :)

Megnézem a Yamahat majd ha hazaértem de bármi egyéb típus, ötlet, javaslat is érdekel akar robogó is de az abszolút a B terv arra az esetre ha nem találok semmit amire gondolok.

Csak az lesz meg a kerdes sikerül-e kidognom egy jo darabot illetve hogy hogyan ellenőrzöm.

Köszönöm a gyors segítséget egyébként.

Ui.: Erről a B kategoria mellé tehető A-rol mit kell tudni? Érdemes? Mi a menete? Tényleg pár nap?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#65638) Debilon válasza freelanced (#65637) üzenetére


Debilon
addikt

a B125, ha szerencséd van 1-2 hét, de maximum 1 hónap (mivel vizsgázni nem lehet akármikor menni, hanem csak kijelölt vizsganapokon és fix létszám van)

hogy megéri-e azt nem tudom (szerintem nem) max. 125 cm3 ÉS 11KW amit lehet hajtani vele
inkább egy A2 kategória, az 35KW teljesítményig rendben van

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#65639) üszök válasza freelanced (#65637) üzenetére


üszök
őstag

Ha elmúltál 24 mindenképp korlátlant csinálj. Amit te kérdezel ahoz szinte semmi oktatás nem jár,csak a vizsgadíjak vannak benne szinte. Viszont ha ilyen irányú terveid vannak most kezd intézni,mert sok a vizsgázó kevés a vizsga hely ahogy írták is.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65640) gabe_ válasza üszök (#65631) üzenetére


gabe_
őstag

2 környékbeli motorosboltnak elküldtem az árajánlat kérést, hát azt kell mondjam, elkeserítő válaszokat kaptam:
Az egyiknél 68ezer + 21ezer forint
a másiknál 70ezer + 44ezer forintot írtak a két alaktrészre.
A motort vettem 75ezer forintért...
:(

Sovány szakácsban sose bízz!

(#65641) üszök válasza gabe_ (#65640) üzenetére


üszök
őstag

Ez 100 as ciak? Mert az 50 be minarellit néztem,az meg nem így indít emlékeim szerint.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65642) freelanced válasza üszök (#65639) üzenetére


freelanced
addikt

Csak 23 leszek idén úgy,hogy egyelőre be kell érnem az alacsonyabb kategóriával.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#65643) üszök válasza freelanced (#65642) üzenetére


üszök
őstag

Akkor A1,jövőre meg korlátlan,és nem kell kresz vizsga másodjára.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65644) gabe_ válasza üszök (#65641) üzenetére


gabe_
őstag

Ja igen, 100as.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#65645) üszök válasza gabe_ (#65644) üzenetére


üszök
őstag

Rendszám?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65646) gabe_ válasza üszök (#65645) üzenetére


gabe_
őstag

van, de mi köze ennek a bendixhez? :B

Sovány szakácsban sose bízz!

(#65647) gabe_ válasza üszök (#65631) üzenetére


gabe_
őstag

Ez a conrados töltő megfelelő lenne?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#65648) üszök válasza gabe_ (#65646) üzenetére


üszök
őstag

Akkor semmi. Nézz bontottat a környéken ami jó állapotú.
A Lidl,Aldi töltők tudnak sokmindent. Autó,motor,talán 6 Volt is,csepp töltés regenerálás.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65649) sityupityu válasza üszök (#65648) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Nekem is van egy lidl-s töltőm, meglepően jól végzi a dolgát. Én munkaakkut szoktam vele tölteni.

gabe A conrad-ban a legdrágábbak a cuccok, ebből kiindulva ez a töltő nem lehet egy nagy durranás.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65650) gabe_ válasza sityupityu (#65649) üzenetére


gabe_
őstag

Bennem is felmerült, hogy ha már töltőt veszek, akkor legyen jó autó akksihoz is, hátha egyszer szükség lesz rá.
Lehet, kivárok akkor egy lidl/aldi akciót :)

Sovány szakácsban sose bízz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.