Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65201) kaposznyak válasza üszök (#65200) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Akkor milyet érdemes venni?

(#65202) sityupityu válasza üszök (#65200) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Nagyobb bogarak ellen azért jó. :DDD

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65203) siti válasza kaposznyak (#65201) üzenetére


siti
senior tag

Bogarak ellen mindegyik jó, Zetor ellen meg egyik sem. Érzésre döntsd el, hogy mivel találkozhatsz útközben. Amíg mások rohambilivel futnak, ahoz képest ez már egy életbiztosítás. Én csak azért ragaszkodnék márkáshoz, mert jobb eséllyel tudja az előírásokat.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#65204) kaposznyak válasza siti (#65203) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Ha azt veszem, hogy biciklivel is dombról lefelé megyek 40-et és csak biciklis bukó (vagy az se) van rajtam, tényleg előrelépés.

Bár ez a teszt nem Tornádó, de szemlátomást gyenge elég riasztó.

(#65205) sityupityu válasza kaposznyak (#65204) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Volt különbség a két bukó között. :K
Egyébként azoknál a biliknél amit sokan hordanak tényleg többet ér, de normális bukó nem igazán van 40-50 alatt.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65206) Pete55555 válasza üszök (#65200) üzenetére


Pete55555
addikt

Kinek mennyit ér a feje...

Ilyenkor az jut eszembe, csak azt sajnálom, akinek össze kell majd szedni az aszfaltról...

...Szeretem leracsniztatni...

(#65207) mumtaz válasza sityupityu (#65205) üzenetére


mumtaz
senior tag

Aláírom. 22 éve Nolan-t hordok. Akkor lett egy N80-asom. Aztán 3 éve letettem, mert felhajtható állvédőst akartam. Akkor vettem egy Nolan N100E-t használtan. Azt használom jelenleg.
Bár nekem nagyon tetszett az a sisak, amit Lidl-ben árulnak hébe-hóba. Nyilván nem az a kategória, de amikor néztem, nagyon kényelmes volt, jól is nézet ki és jó volt a körítés hozzá. Nagyon tetszet és nem tűnt gagyinak.
Relatíve mondjuk könnyebb dolga lenne a halottkémnek, vagy a tűzoltóknak, mert könnyebb lenne lehámozni a holttestemről.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#65208) kaposznyak válasza mumtaz (#65207) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Régi Nolan-t vehetek? N35-ös.

(#65209) Micsurin válasza kaposznyak (#65199) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ha gatya van... akkor nem hiszem, hogy ez óvná meg a fejed... :U
Nézd meg az MT-ket... Nem drágák és már egész elfogadhatóan teljesítenek a Sharp teszten!

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#65210) kaposznyak válasza Micsurin (#65209) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Persze, ha testem megtapossa a sárga busz, bármi lehet a fejemen...

De ha megcsúszok a vizes úton és beverem a fejem a padkába, azt szeretném túlélni.

(#65211) Micsurin válasza kaposznyak (#65210) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Épp erről beszélek... egy MT Flux Optimus (nyitható) ... zárt téren az MT Blade SV ami szerintem a minimum....

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#65212) Tomdriver válasza Micsurin (#65211) üzenetére


Tomdriver
őstag

Ne vazze!
Ezek szerint jobban körül kellett volna járnom a témát?
Nekem ez van. Ismeri valaki? Nem versenyhasználatra vettem persze, csak egy kis lightos erdei túrázásra. :)

[ Szerkesztve ]

(#65213) Micsurin válasza Tomdriver (#65212) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Én annyit mondtam én ott húznám meg a minimumot mert nekem is és több ismerősömnek is volt tapasztalata velük, egyik barátomnak volt a Blade SV-vel "éles"bevetése is... :)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#65214) sityupityu válasza Tomdriver (#65212) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

"kis lightos erdei túrázásra."

Vigyázz mert az törvényellenes. :) Kb 10-15 éve még mi is csináltuk, de már akkor is kergetek minket.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65215) Tomdriver válasza Tomdriver (#65212) üzenetére


Tomdriver
őstag

Az a baj, hogy nem látunk bele ezekbe a sisakokba és csak a drágábbakról van részletes leírás. Így 20 - 50K közötti tartományban kaphatók közül senki nem tudja mennyire véd és úgy ahogy mondod, csak az éles bevetések tapasztalatai segítenek a választásban.

(#65214) sityupityu: Tudom, tudom és örülök hogy így gondolkozol (remélem a többiek is.!) és figyelmeztetsz másokat. Nálam az a helyzet, hogy csak azon a néhányunk által bérelt 900 ha erdőn teszem ezt, ahol vadászunk is és szigorúan a vadászati létesítmények ellenőrzésére - így már valamilyen szinten jogszerű. Ezt itt nem akartam annyira kibeszélni de a lightos túrázás esetemben ez.

[ Szerkesztve ]

(#65216) sityupityu válasza Tomdriver (#65215) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Ja értem, akkor az úgy már teljesen más. :K

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65217) KisTé válasza Casoli (#65196) üzenetére


KisTé
tag

Nekem gyári Yamaha Jog ZR Evolution van és 85öt is mentem már vele és nem lejtőn bármikor simán hozza megy mint a golyó és 2literrel elvan szóval olasz robogó kanyarba nincsen hiába szép, persze a Runner-eket elismerem meg az SR Apriliákat is mert gyönyörűek és mennek is rendesen csak injektorosat ne vegyen senki mert ahhoz nagyon érteni kell, nagyon fasza csak írta mindenki ha baj van akkor kuka !

(#65218) Micsurin válasza Tomdriver (#65215) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Az MT-nek egész jó kezd lenni a neve az alsóbb polcon! :K Nem rég egy 5/5-ös védelmi osztályú sisakot is összeraktak, csak megsúgom nem kínai márka... :N

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#65219) Tomdriver válasza Micsurin (#65218) üzenetére


Tomdriver
őstag

Na ez a védelmi osztály az, amit minden sisak forgalomba hozatali engedélyéhez kötelezővé tennék, csak akkor lehet eltűnnének az óccsók, mert azokat tuti nem tesztelik.
Köszi a tippet, néztem az oldalukat ha minden igaz valami spanyol cég, és mivel a motorom is az így rossz nem is lehet. :)

(#65220) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Hogyan tudok leggyorsabban biztosítást kötni robogóra?

Gugli-n alkuszokat, árajánlat-kéréseket vagy kocsira kihegyezetteket találok.

Direkt link valami biztosítóhoz? Vagy személyesen hol? Uniqua, K&H?

(#65221) Tomdriver válasza kaposznyak (#65220) üzenetére


Tomdriver
őstag

Simán alkuszon keresztül akár, én is így kötöttem Allianzal, ment minden simán, két héten belül küldték a kötvényt. :K

(#65222) kaposznyak válasza Tomdriver (#65221) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Gyártási időt, legnagyobb össztömeget megtippelhetem?

(#65223) Tomdriver válasza kaposznyak (#65222) üzenetére


Tomdriver
őstag

Szerintem igen, alvázszám a fontos inkább, abból a gyártási év egyébként kiolvasható. (de típus függő hol jelzik)

[ Szerkesztve ]

(#65224) sityupityu válasza kaposznyak (#65222) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Simán. Személyes megkötéskor is csak tippelt adatok szoktak általában bekerülni.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65225) Tomdriver válasza sityupityu (#65224) üzenetére


Tomdriver
őstag

Amúgy ha a szerv megállít és elkéri a biztosításról szóló passzust, összevet valami adatot a papíron szereplővel, mi a tapasztalat erről?
Alvázszám jó kiindulópont lehet, szokták azt ellenőrizni? Csak azért kérdem, mert haverom fiának motorjánál ezt sikerült frankón lefesteni, így abból semmit nem látni, bukta lehet. :D

(#65226) sityupityu válasza Tomdriver (#65225) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Motorszámot nem igazán szoktak nézni csak alvázszámot. A biztosítási csekken is csak az alvázszám van rajta. Sok motoron két helyen is megtalálható az alvázszám. Ha lefestették akkor tegyék újra láthatóvá. :) Egyébként ha odáig jutottál, hogy a rendőr alvázszámot keresgél a motoron az már rég rossz. :N

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65227) Tomdriver válasza sityupityu (#65226) üzenetére


Tomdriver
őstag

"Egyébként ha odáig jutottál, hogy a rendőr alvázszámot keresgél a motoron az már rég rossz. :N"

Nálam keresgélhet mert passzol, de amúgy jogos mert akkor nagyon bele akar kötni valamibe. :D

[ Szerkesztve ]

(#65228) forandor


forandor
tag

Sziasztok! megelégeltem, hogy nem töltődik az akku, ezért rámértem a feszstabra diódaméréssel. Az összes kombinációt kipróbáltam, de mindenhol szakadást mutatott a multiméter.
A generátor váltóáramú feszültsége alapjáraton 14-15V, finoman pörgetve, ahol már kezd fogni a kuplung, ott 20-30V fölé megy. A generátor kimenetére rámérve (ami belemegy a feszstabba) kb. 0.5 MOhm. Az egyik kimenet mindig rövid zárba van az alvázzal, a másik csak néha-néha.
Ez a rövid záras dolog, csak szerintem nem normális? Vagy ez így OK?
(97-es Aprilia, fekvő minarelli, 1 fázisú)
Szerk: Így utólag belegondolva, a tekercs ellenállása egy kicsit nagy, vagy a multiméter ennyire gagyi.

[ Szerkesztve ]

(#65229) mumtaz válasza forandor (#65228) üzenetére


mumtaz
senior tag

Ha nincsenek referencia értékek, akkor azért sokat mem ér az ellenállás méregetés.
Mérj inkább feszültséget az akkusarun alapjáraton és emelt fordulaton. Nézd a különbséget, valamint fordulaton gagyi multival 14V körüli feszültséget kell mérni. Ha nem változik, illetve megegyezik az akku feszültségével, akkor van gáz.

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#65230) letepem válasza mumtaz (#65229) üzenetére


letepem
aktív tag

Ökölszabályként elmondható, hogy a töltőfeszültség max a nominál fesz 120%-a lehet szóval az a 14 volt nem sok, a határérték alatt van.
Pl.: újabb Opelokban a feszszab 14.5 voltig szabályoz

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#65231) forandor válasza mumtaz (#65229) üzenetére


forandor
tag

Ezzel kezdtem. Csak az akku feszültségét láttam. Rámértem akku nélkül is, hogy lássam mit kap. Alapjáraton 3V körül, pörgetve 7V körül ugrált. Ezért is ellenőriztem le a feszültségstabilizátort, melyet hibásnak vélek, ugyanis látnom kellet volna a dióda nyitófeszültségét, de mindenhol minden kombinációnál, polaritást is figyelembe véve szakadást mértem. Új fesztab vásárlását nem úszom meg.
Generátor szépen adja a feszt, csak furcsállom, hogy az egyik kimenete és a földelés között rövid zárt mérek, a másikon meg attól függ épp milyen kedve van. Erre vagyok kíváncsi, hogy ez normális-e? Mert ha nem, akkor hiába veszek új feszstabot, az is ki fog nyiffanni.

(#65232) mumtaz válasza forandor (#65231) üzenetére


mumtaz
senior tag

Jó lenne valami kapcsolási rajz.
Bár a váltakozás egy fix tekercsnél eléggé fura.

[ Szerkesztve ]

-=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

(#65233) Telda


Telda
addikt

Megfordult a fejemben hogy kicsit föntebb kellene váltani a 50ccm-ről és gondoltam szétnézek a hirdetések között. Szomorúan tapasztalom hogy a 125-250 kategóriában hirdetett robogók kb. 80%-ra nem hogy rendszám, semmiféle papír nincs hozzá, mindenki 50ként használja... Ráadásul minden második motor rom.
Ilyen 8-9000km-rel hirdetik a 96-01 gyártású gépeket. Hagyjuk már, nekem a körSRben óra szerint van 45ezer.
Jól meg kell gondolnom, nehogy csak egy pénztemető legyen.

(#65234) forandor válasza mumtaz (#65232) üzenetére


forandor
tag

(#65235) siti válasza Telda (#65233) üzenetére


siti
senior tag

ez van sajna. ezért maradok még pár évet 50cc-n, pedig már vinnék magammal utast néha.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#65236) sityupityu válasza letepem (#65230) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Így van.A nagykönyv szerint ha jól emlékszem akkor kb 13,8-tól kb 14,4-ig mondják normálisnak.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65237) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!
Melóba járós Suzi Sepián cseréltem automata szivatót.Jó is lett indul szépen.Viszont találtam a fotón lévő csatlakozót ami sehová nem volt csatlakoztatva.
Vagyis csak az egyik oldala,a másik a piros sehova.
Mi lehet ez?A blokk felső részél volt .Vagy ez az olajpumpa csatlakozöja?

Választ előre is köszi!

Kép

[ Szerkesztve ]

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#65238) üszök válasza Telda (#65233) üzenetére


üszök
őstag

Üdv a valóságban. :D
Van amúgy egy eladó Runnerem...

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#65239) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok!

Yamaha Jog3kj-be milyen akkut vegyek?
Most nincs benne.

Jóféle kéne.

(#65240) body007 válasza Rico45 (#65237) üzenetére


body007
addikt

Hol van ott piros szín? :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#65241) Rico45 válasza body007 (#65240) üzenetére


Rico45
őstag

Oké :-) Sötétbordó :-)A fotó nem adja vissza!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#65242) Casoli válasza Rico45 (#65241) üzenetére


Casoli
őstag

Én sárgát és feketét látok.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#65243) Rico45 válasza Casoli (#65242) üzenetére


Rico45
őstag

Igen a vezeték! Én a csati végére gondoltam :-D

Mindegy is.Minek a csatlakozója lehet?

Runneremen is van,a blokk felső részéhez csatlakozik.

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#65244) Casoli válasza Rico45 (#65243) üzenetére


Casoli
őstag

Nem az üzemanyag előmelegítőnek a kábele? Ilyen szerintem csak a gyári karbin lehetett.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#65245) Rico45 válasza Casoli (#65244) üzenetére


Rico45
őstag

Nem tudom. Ezért is kérdeztem!

Gyári karbi van rajta!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#65246) Onlány


Onlány
tag

Sziasztok! Honda dio AF34 robogóhoz magyar nyelvű kézikönyv valahol fellelhető? Orosz és angol nyelvűt találtam de jobb lenne magyarul vagy németül. Köszönöm előre is.

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#65247) sityupityu válasza Onlány (#65246) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Mire lennél kíváncsi?
Csak ezt a régi rajongói oldalt tudom így hirtelen, itt bogarászhatsz.

Itt vannak a típusok.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#65248) Rivaul


Rivaul
addikt

Nem robogó de ugyan azon elvű. 2t fűnyíró :D Indításnál ment, majd dadog és nagy kék füst közepette leáll. Gyertyát kivettem és beköpte rendesen. Jól sejtem hogy az olajozás a ludas és tolja a hengerbe? ilyenkor mocinál mi a történet? Pucolás és olaj lekötése, külön keverés? Még nem szedtem szét mert apósnál van de nem 2 forintos darab. Neki nincs türelme és villanyt akar venni mert ez nem jó. Sztem viszont csak kis baki van vele.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#65249) Onlány válasza sityupityu (#65247) üzenetére


Onlány
tag

Szeretném átolvasni. Köszönöm ezt az oldalt már én is megtaláltam egy kezelési útmutatót keresnék de látom nincs magyar nyelven. Tavasszal vettem egy ilyen robogót de aztán külföldön dolgoztam így nem tudtam használni. Gondoltam átolvasom, hogy legyen fogalmam dolgokról. Kezdő vagyok még az indítás is újdonság volt nekem :U

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#65250) sityupityu válasza Onlány (#65249) üzenetére


sityupityu
Topikgazda

Amire kíváncsi vagy azt nyugodtan kérdezd meg itt. Nagy részben biztos, hogy fogsz választ is kapni a kérdéseidre.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.