Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) ludsimon


ludsimon
veterán

Ha nem jár a motor és akkor lehúzom a csöveket a karbiról nem kezd el folyni semmi (olaj?), ugyanúgy mint ahogy a benzincsövet elvágtam és semmi nem folyt ki belőle? :)

undefined

(#57002) Pete55555 válasza 30z.Samu (#56956) üzenetére


Pete55555
addikt

Szarul :W

Nehéz beállítani, mert kicsi a látószöge a kamerának, és még mindig feljebb kéne állítani. Csak ugye menet közben nem tudom nézni, csak ha megérkezek. ma akartam alakítani a konzolon, de elfelejtettem, és ott is hagytam melóhelyen, úgyhogy majd max holnap.

...Szeretem leracsniztatni...

(#57003) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy nézegetek mostanában egy Rieju RS1 motort, amiben ha minden igaz, akkor minarelli (talán) am6-os blokk van. A kérdésem az lenne, hogy mennyire megbízható motor ez?Ebben akkor ha minden igaz, akkor pontosan ugyan az a blokk van, mint ami pl. egy Apriliában, vagy csak annak a másolata, silányabb alkatrészekből? Alkatrész ha minden igaz akkor a blokkhoz elérhető minden? (gondolom magához a motorhoz nem sok minden van, de elsődlegesen motorikusan lenne nekem a lényeg). Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#57004) Pete55555


Pete55555
addikt

Íme egy LINK a mini kamera felvételéről (60 Mb). Nincs még normálisan beállítva, de látszik már a lényeg. Annyi gebasz van, hogy vmi miatt a 4-5. videó elkezd akadozni, tehát csak az első 3 használható. De lehet a többi utána megjavul, passz.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#57005) ludsimon


ludsimon
veterán

Ezek tényleg elhiszik, hogy a való élet az nfs. :Y
Nem normálisak. :(

[ Szerkesztve ]

undefined

(#57006) ludsimon


ludsimon
veterán

Ennél nem lehetne aktuálisabb ez a mém. :DD


Paint skills FTW. :D

undefined

(#57007) huszi.gyb válasza DigitXT (#56981) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Én mondtam, hozd el, lemosom, lefotózom, megiszunk egy Monstert, és mire hazaérsz Majával, fent lesz a hirdetés (a te számoddal, onnantól te intézed).

A későbbi megjegyzésre: Te is tudod, bonyolultabb volt ez ennél... Lassan érik az, hogy személyesen is találkozzunk, írok privátot. ;)

www.dongosofor.hu

(#57008) Dexar007 válasza ludsimon (#57006) üzenetére


Dexar007
veterán

Ez jo lett mondjuk. :DDD

Give me your cum,bull!

(#57009) ludsimon


ludsimon
veterán

Száraz adatok, egy kis matek.

12mm és 17.5mm torokátmérő között kb ~0.7 Le különbség van a 17.5 javára. (forrás alul)
Instant +0,7Le a karbicsere és jobban fog húzni alacsony sebességnél.

6.4 - 7.1 Le körül lesz a vége ahogy számolgatok.

Fogyasztás main jet méretből számítva 3.36L-ből 3.8L fogyasztás lesz ami +0.4L, de cserébe ugrani fog ha 50kphnál rántok oda neki. Ez az a szint ami felé már nem mennék fogyasztásban. Ez még elfogadható, de csak azért nem mennék tovább a tuninggal mert 4 felett ne fogyasszon már egy 50 v. 70es.
Főleg mert ingázásra és nem szórakozásra lesz használva. :)

1L üzemanyagból most 29,8 km-t tudok megtenni, tuning után
1L üzemanyagból 26,3 km-t tudok megtenni.

Forrás:
Karbi összehasonlítás
Exhausts review comparison part 2
part1

[ Szerkesztve ]

undefined

(#57010) Geccoka válasza ludsimon (#57009) üzenetére


Geccoka
csendes tag

Kíváncsi vagyok, ebből a nagy matekból mi fog megvalósulni a végére :DD

(#57011) huszi.gyb válasza Geccoka (#57010) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

,,Nem indul, mit csináljak?'' :DDD

www.dongosofor.hu

(#57012) ludsimon válasza huszi.gyb (#57011) üzenetére


ludsimon
veterán

Baszki, ne fesd az ördögöt a falra! :D Pont ez jutott eszembe, hogy olvastam külföldi fórumokat, lecserélte a kiput meg a karbit és azt mondja csak durrog de nem húz. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#57013) Bambalazs válasza Geccoka (#57010) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Annyira elcseszi a robogót, hogy visszaül biciklire. :D

(#57014) huszi.gyb válasza ludsimon (#57012) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Egy dolgot megtanultam... Ami működik nem kell basztatni, mert csak szívni fogsz... Hiába mondjuk, te kiszámoltad, várom a szerelős hszeket. :DD

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#57015) #TOTTI válasza ludsimon (#57009) üzenetére


#TOTTI
őstag

Egy 50-70 - es gép, ahhoz, hogy "ugorjon" nyugodtan számolj 5-7 litert! :) Ez a matek ez semmire nem jó, a hajtáson el fog veszni, nem lesz egyenletes a teljesítmény, az az egy biztos, hogy a fogyasztás nőni fog! :)

Ha csak ugrani akarsz vele, akkor tegyél egy stunt áttételt.

[ Szerkesztve ]

(#57016) ludsimon válasza Bambalazs (#57013) üzenetére


ludsimon
veterán

Hát 3 napja már bringával megyek mindenhová. :D
Szóval veszíteni valóm nincs, lesz egy jól húzó robogóm, vagy lesz egy gyári robogóm. :D
Ha megjön a karbi meg a kipu, feldobom rá, és jön a főpróba. Ha szar valami akkor visszaépítem az egészet szóval nincs veszítenivalóm. :) Addig biztos nem adom el a cuccokat amíg penge nem lesz. :)
Ha kilő 0-60-ig akkor teszem fel a régi cuccokat az apróra. :D

De ha sikerül egy penge robogót kreálnom a nagy matekozásból akkor előléptetem magam tuningmesternek. :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#57017) dj79


dj79
senior tag

Üdv a tisztelt szakértőknek :).

Eléggé erős késztetést érzek magamban, hogy ismét két kerékre pattanjak. Ennek megfelelően kicsit már körüljártam a témát, de a döntés kissé nehezebb, mint gondoltam.

Mi lenne az értelmes megoldás napi 2*10km-re (8km város, 2km mellékút):
- vattaúj Motowell (nem röhög ;] ) garanciával, 1 év fejfájás nélkül (haveromék forgalmazzák őket), így lenne egy új magnet city 2t 240e Hufért dobozzal, beüzemeléssel, fojtás nélkül :).
- 150 körül valami használt (bár eléggé lefosott darabokba futottam eddig), amire még rá lehet locsolni pár tizest?

Nos, szerintetek melyik megoldás miért nyerő?

(#57018) szentkuti11 válasza dj79 (#57017) üzenetére


szentkuti11
addikt

150-ért már olyan robogót veszel, amire nem kell locsolgatni a 10-eseket, szerintem használtan vásárolj.

(#57019) dj79 válasza szentkuti11 (#57018) üzenetére


dj79
senior tag

Köszi a választ. Sajnos a lakhelyünk 30-40 km körzetében 150 körül csak ilyen és ehhez hasonló csodák vannak.

[ Szerkesztve ]

(#57020) huszi.gyb válasza dj79 (#57019) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Nem hiszem el, hogy Komárom-Esztergom megyében nincs normális robogó. Akkor inkább gyere el Bp-ig. 150-ért lehet olyat kapni, amivel nemhogy 1, de több fejfájás mentes éved lesz. Új Motowellt meg felejtsd el, inkább a két gép különbségét fektesd sorsjegybe... Kb annyi az esélye, hogy nem buksz, mint a Motowellen. ;] ;] Ezek a kínai csodák 4-5 évesen 100k alatt érnek. A piac kegyetlenül áraz, nem véletlenül ennyi az annyi... Rengeteg szívást hallottam már... Én inkább vennék egy olasz/japán gépet 150-ért.

www.dongosofor.hu

(#57021) ludsimon


ludsimon
veterán

Most gondoljatok bele, hogy ennél is kisebb a torokátmérője.
Múltkor picit eltévedtem egy 8-10%-os emelkedőn lyukadtam ki és majdnem megállt hiába húztam fullra. És nem 90-100kg vagyok hanem 75kg.
Tipikus alulméretezett karbi jel.

undefined

(#57022) dj79 válasza huszi.gyb (#57020) üzenetére


dj79
senior tag

De tényleg nincsenek. 3 hete mászkálok, megnéztem jópárat. Pl 8-10 éves normális SR nincs 270 alatt sehol, a jó áruakat a kereskedők azonnal viszik aztán pofátlan áron kirakják, pl:

aerox
aprilia

Amúgy tele van a használt piac szeméttel és kínai cuccal errefelé sajnos....

[ Szerkesztve ]

(#57023) szmissz válasza dj79 (#57017) üzenetére


szmissz
senior tag

Vedd az újat!

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#57024) ludsimon válasza dj79 (#57022) üzenetére


ludsimon
veterán

A kínai sem rossz. Mondjuk attól függ melyik kínairól beszélünk.
Tengernyi alkatrész áll rendelkezésre ha elromlik benne valami!

Fater Honda Dio koppintása, egy Sym DD50 és nem rossz, csak be kellett állítani, pöccre indul, meg ha bemelegedett hozza a gyári értékeket, szombaton kipróbáltam és az én gyári olasz motorom meg az övé között csak annyi volt a különbség, hogy az övé 55-nél többet nem ment, valószínű szíj cserés vagy valami a hajtásban.

Az más kérdés, hogy én se vennék mást csak igazi japánt vagy olasz motort. ;]
És abból is tudjuk melyiket, kizárólag. :DDD

[ Szerkesztve ]

undefined

(#57025) huszi.gyb válasza dj79 (#57022) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Akkor gyere Budapestre, adok neked olyan címet, akinél van jó robogó. Ismerem, csak jót vesz meg. :)

szerk.: szerintem még a szállításban is meg tudsz vele egyezni, ha kell.
szerk2: A kínai sem rossz. Mondjuk attól függ melyik kínairól beszélünk.
Tengernyi alkatrész áll rendelkezésre ha elromlik benne valami!

Ekkora emeletes baromságot leírni!! Sokféle kínai van, amihez rohadtul nincs alkatrész. A Keeway/Motowell ebbe nem esik bele. Azért azon gondolkodtál, hogy miért van annyi bontott alkatrész 4-5 éves robogókhoz?

Több ismerősöm vett már Keewayt, Motowellt, volt, amelyik már azt is tudta, hogy a szervizes papírokat intéző csajnak mikor jön meg a havija, annyiszor járt vissza garanciaidő alatt... Előítéletes vagyok? igen, beismerem.
Ettől még amikor egymásra borítottam egy majd 20 éves Honda DJ-t és egy 10éves Keewayt melyik tört össze? A Keeway. Nekem ennél több nem kell...

Volt, aki szintén nem hallgatott rám, vett Riejut. 2 évesen 100ért adtuk el a 240-ért vett gépet, 5k km-rel az órában, 70es hengerrel. Az a motor is úgy volt szar, ahogy lehetett... Ment, nem azzal volt a baj, de a műanyagok, a kormánycsapágy folyamatos kilazulása, a zörgések... a 95-ös évjáratú Tactom különb volt annál, pedig az is kaphatott már az élettől...

[ Szerkesztve ]

www.dongosofor.hu

(#57026) kcsa válasza ludsimon (#57024) üzenetére


kcsa
veterán

A Sym nem is kínai, de nem is gagyi kategóriás.

(#57027) dj79 válasza huszi.gyb (#57025) üzenetére


dj79
senior tag

Úgy tűnik, mindenképpen tágítanom kell a keresést :). Kérhetnék némi infót PÜ formájában? :R

[ Szerkesztve ]

(#57028) huszi.gyb válasza dj79 (#57027) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Persze, írok PÜ-t hamarosan.

www.dongosofor.hu

(#57029) -Mike- válasza ludsimon (#57009) üzenetére


-Mike-
addikt

Instant +0,7Le a karbicsere és jobban fog húzni alacsony sebességnél.

Az biztos. 0-30-ra nyersz 0.2mp-et, de 0-15-re lehet lesz -0.4mp is.

[ Szerkesztve ]

(#57030) Dexar007


Dexar007
veterán

Tegnap nagyon kilöttem a Matraban. Iden eloszor.Jo vot,adta. ;]

Give me your cum,bull!

(#57031) 30z.Samu válasza Dexar007 (#57030) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én a munkahelyről lőttem ki 14 óra meló után, hogy érjek már haza a retekbe. ;]

Sic Parvis Magna

(#57032) ludsimon


ludsimon
veterán

Ez is kilőtt, csak benzint. :O
A hülyék, hogy nem lehet azt a rohadt karbit szétszedni és megnézni mi van vele. :O
Előre félek a jövőhéttől. :o

Kaptam időpontot a görgő+szíj+rugó cserére a szerelőhöz, jövőhét péntek délelőtt.
A rendelésről azt az infót kaptam, hogy jövőhét elejére érkezik meg.

Ha minden jól megy akkor jövőhét közepén, - igaz behangolás nélkül - de ki fogom tudni próbálni.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#57033) ludsimon


ludsimon
veterán

Lenne egy buta kérdésem, hogy az olajat azt az üzemanyaghoz keveri és átmennek a fúvókákon?
Csak mert ha az olajba van valami szar akkor ugyanúgy el fog dugulni.

Azon gondolkodok, hogy összerakom most még1x megnézni csinálja-e azt ami miatt szétszedtem.
Mert akkor az olajban van szar.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#57034) body007 válasza ludsimon (#57033) üzenetére


body007
addikt

Nálam a leömlőbe (szívó torok) csatlakozik az olaj a benzin-levegő keverékhez. Ahogy tudom mindig a keverékhez adja az olajat (nem megy át a fúvókán).

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#57035) ludsimon válasza body007 (#57034) üzenetére


ludsimon
veterán

Én is így gondoltam.
Akkor nem szarozok, megvárom a jövőhetet amíg megjön az új karbi.
Amúgy 99% a benzintankba volt valami, mert az úszóház alján nem kevés piszok volt..
Azóta tettem a rendszerbe szétszedhető, mosható réz benzinszűrőt csak kipróbálni nem próbáltam ki mert szét van szedve a karbi.

undefined

(#57036) Pete55555 válasza ludsimon (#57033) üzenetére


Pete55555
addikt

Tényleg buta kérdés. Csak meg kellett volna nézned, hogy hova csatlakozik az olajtartályból a cső.

(Segítség: blokk, vagy karbi)

...Szeretem leracsniztatni...

(#57037) dj79 válasza szmissz (#57023) üzenetére


dj79
senior tag

Sok minden szól az mellett is, igen. De nem zárkózom el egy jó állapotú használttól sem, amennyiben mindenben megfelel és a környékben található :). Csak ezek sajnos jelenleg a nem létező kategóriába sorolódtak át.

(#57038) ludsimon


ludsimon
veterán

Na összeraktam... és nem indul. :DDD :DDD
Lehet röhögni. :D

Nem működik egyáltalán az a rohadt automata szivató... nem akarom kinyírni az önindító motort sem, 6x15 mp-nél tovább nem próbálkoztam.... megvárom a jövőhét elejét és a Dellorto-val meg a manuális szivatóval amit rendeltem ráadom, hogy dúsabb keverést csináljon úgy tuti be fog indulni.

Ti találkoztatok már olyan motorral amin működött? :W
Fater motorján se működik illetve ezelőtt megnézett (2) Libertyken sem működött, meg enyémen sem.

Jó nagy szar ez az automata szivató.
Most már értem miért volt a webshopban úgy írva, hogy "megszűnik az automata szivató gyakran felmerülő problémái." :DDD

Fater motorja is valami 30-40 másodperces köszörülés után indult be végig csutkagázt húzva mikor sokat állt.
Én nem akartam kinyírni az önindító motort, szükségem van azért rá. Mondjuk ha manuális szivató lesz rajta szerintem nem fogom használni csak a berugót, de sose lehet tudni mikor lesz rá szükség, nem nyírom ki. :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#57039) Dexar007 válasza ludsimon (#57038) üzenetére


Dexar007
veterán

Hetvegen nem lesz ebböl kilöves. ;]

Give me your cum,bull!

(#57040) body007 válasza ludsimon (#57038) üzenetére


body007
addikt

Szerintem használd a lábad... ;] Ha 200at rárúgsz és nem indul, na akkor tényleg vmi nem kerek. Egy tipp. Gyújtás levesz, rárúg 3-6x, gyújtás rátesz, rugdos...

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#57041) ludsimon válasza body007 (#57040) üzenetére


ludsimon
veterán

ilyenkor kiköpi a benzint? (ha gyújtás nélkül rárugok?)

fszom aki kitalálta az automata szivatót. Azért nehogy már ennyire automatizálva legyen minden, jó hogy nem automatikusan törli ki a wc a seggem. :W (Tudom, pedig megállíthatatlanul ebbe az irányba tart a világunk, ami nem feltétlen baj szerintem, csak a faék egyszerűségű dolgokat nem kéne túlbonyolítani.....)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#57042) szmissz válasza dj79 (#57037) üzenetére


szmissz
senior tag

Egy új motor.

Új fékek, új gumik, senki nem kókányolta, hagyta ki a szervízt, nincs összekaristolva, lefingva, 1 évig garanciát kapsz, ismered az eladót, stb.

Lesz ilyen használtan? Garantálja itt a topikból bárki, hogy nem kell majd 1 évig semmit fizetned rá, amit veszel?

Biztosan ki lehet fogni szuper vételt 240 ezerért, de neked eddig nem sikerült, mert olyat keresel, ami szép, tiszta, nem agyonhaszált, stb. Ezt az új tudja.

Más lenne a helyzet, ha milliós gépekről beszélnénk, de ezekkel a paraméterekkel a legkisebb szopásfaktort az új jelenti.

Aztán persze bármivel be lehet szopni, de ezt tudod, hogy hova kell vinni.

cikk

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#57043) ludsimon válasza body007 (#57040) üzenetére


ludsimon
veterán

így se indul. mindegy, szarom le majd az új karbival meg a manuális szivatóval, ráadom 100%-on, tuti 5-6 mp alatt beindul.

Szerk.: Ha több levegőt kap (leszedem a szűrőház oldalát meg a szivacsot) attól gondolom nem fog beindulni mert nem a levegőt hanem a keverést kell dúsítani.

Most már viszont lehet kíváncsi lettem erre a szarra, kiszerelem az automata szivatót és ha megjön jövőhéten rádobom a manuális szivatót a Weberre, megnézem úgy beindul-e. Hogy kiszűrjem a karbinak van baja vagy mi a szar van most. (Mondjuk 90% a szivató a baja..)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#57044) frigoo válasza ludsimon (#57043) üzenetére


frigoo
aktív tag

Csak egy kérdés: megszívtad a vákumcsövet? Van abban a karbiban egyáltalán üzemanyag?

(#57045) ludsimon válasza frigoo (#57044) üzenetére


ludsimon
veterán

vákumcsövet meg kell szívni? :D :D Nem szívtam meg. Hogy a francba tudom, hogy van-e benne üzemanyag ha nem szedem szét? :D Tuti van, mert szétcsavartam a benzinszűrőt és kicsöpögött a benzin.

undefined

(#57046) Rellind válasza Peczek (#56972) üzenetére


Rellind
senior tag

Köszönöm az infot. :R

(#57047) frigoo válasza ludsimon (#57045) üzenetére


frigoo
aktív tag

Ja, azt hittem, hogy leszedted a karbit tisztítani. Akkor nem szóltam.

(#57048) ludsimon válasza frigoo (#57047) üzenetére


ludsimon
veterán

a benzincsövet vágtam el és tettem bele szűrőt.
Az úszóházat is leszedtem.
megszívjam a vákumcsövet?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#57049) Debilon válasza ludsimon (#57048) üzenetére


Debilon
addikt

jól raktad bele szűrőt? :DD

úszóház alján van (szokott lenni) egy csavar ha azt kihajtod folynia kell a benzinnek

amúgy automata szívató: nekem működik 2006 óta), igaz nem kilövőállomás Liberty-m van, hanem csak egy Kymco Super 9S 2T :DDD

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#57050) DigitXT válasza szmissz (#57042) üzenetére


DigitXT
félisten

A Motewellről nekem mindig Criton és a boldog 2012-es évek jutnak eszembe:

#57053: Hát ez borzalmas volt
Érdemes visszaolvasni: talán még az sem biztos, hogy a legjobb vétel...:))

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.