Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) fesii válasza DigitXT (#22996) üzenetére


fesii
aktív tag

"a még amúgy annak is van egy veszélye, hogy ha "megszokod", hogy
te vagy mindig a "leggyorsabb" mondjuk lámpáktól indulásnál. Egyszer
jártam úgy, hogy "kilőttem"*, majd váltottam volna sávot, de előtte azért
csak benéztem oldalra, és baromira meglepett (!), hogy valami böszme
merci is lepadlózta, és akkor ért mellém + húzott is el mellettem. Ilyen
is van. (A meglepetés meg nem barátja a motorosnak, mint azt tudjuk.)"

Én egy pizzás autóval jártam így, le is dudált az útról joggal :D

(#23002) SirKero válasza Criton (#23000) üzenetére


SirKero
őstag

Ment a pü.
Egyébkét jó pár hsz-l ezelőtt már ugyan ezt javasoltam neked ,hogy vidd máshová a motort ahol kiveszik a fojtást az 1000Km előtt is és a garancia is megmarad.

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#23003) Criton válasza SirKero (#23002) üzenetére


Criton
veterán

Válasz pü is ment.
Sajnos a környéken nem volt olyan szerviz ahol a garancia is megmarad, tudom nem sokat ér, de nem árt ha van rajta.
A másik opció az EGÜék maradtak volna, de róluk is kaptam rossz infókat :(

(#23004) iff válasza Criton (#23003) üzenetére


iff
senior tag

Szia!

Nem régen cseréltem le a linea 4t robogómat f-act 2t-re. Ég és föld a kettő. A 4t-vel mennyit szívtam :K 4 szíj csere stb..., a szerviz az semmi volt (a hátsó fékre azt mondták jelzés értékű), nem is ott vettem a másikat. Az f-akt-nak brutál jól fog a hátsó féke a tárcsa a régin jobb volt (két dugattyús). Nekem 300 km-nél szedték ki a fojtást. 1, karburátor ill. fúvóka csere, 2, kipufogó oldalán lévő vak cső levágása, 3, szintén a kipun volt még egy kis cső ami végül a vázba vezetett azt is eltávolították, 4, variátor. Ingyen volt az első szerviz. A következő 4000 km vagy 6 hónap. Majd csak jövőre viszem még 1x aztán majd meglátom. Van amikor padlózom néha ;] rövid időre, 800 km van benne. Óra szerint 60km/h-nál, ha neki húzom, nagy húz és ez tettszik, jól beállította a szerelő. Egyszer lemértem gps-el 45km/h-ig kb jó, utána eléggé pontatlan az óra. 80km/h óra és gps 65km/h valami mással is bemérem majd ellenőrzésként. ismerősöm régen a babóéktol vette a mátrixját és az első szerviznél a gyertya hézag össze volt ütve. Na többet a házuk tájára se ment.
Ahol én vettem az autó szervíz inkább, de van egy szaki, aki kimondottan motorokat javít és bármit kérdeztem tőle elmagyarázta. Még a szervizeléskor is ott maradhattam.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#23005) Criton válasza iff (#23004) üzenetére


Criton
veterán

Most már hiába mondjátok, de tegyétek nyugodtan, hogy oda ne. Ha más helyet mondok, akkor tuti oda sem lett volna szabad...
A motor már ott van, máshova nem tudom most vinni. Fojtást kiveszik, megnézik a mocit. És ennyi, majd keresek max más szervizt.

(#23006) DigitXT válasza golyani (#22853) üzenetére


DigitXT
félisten

Találtam másik tárcsát, múltkor nem láttam: ADIGE
Van ezek között érdemi különbség? Árban csak pici.

Azt látom, hogy formára nem éppen ugyanolyan, és
a Grimeca hasonlít jobban a gyárira + olcsóbb is.:DDD
De gondoltam rákérdezek, hogy mik a vélemények...

(#23007) zso79


zso79
őstag

Mivel lehetne segíteni rajta, hogy alapjáratról pl. gyorsabban pörögjön fel ill. gázérzékenyebb legyen?

(#23008) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ma reggel alapból nem mentem volna motorral mert fújt és mert nagyon adta magát, hogy esni fog, de mondom megpróbáljuk. Hát szemerkélő esőben nem éppen jó motorral, de túl lehet élni. A nagyobbik gond az út és a kerék közötti megromlott viszony. ( :DDD ) Én is így érzem meg mások is mondják: Ha szakad az eső inkább jobb mintha utána menne az ember vagy éppen csak szemerkélne mert sokkal rosszabb az utóbbi. Előbbinél inkább a felúszás esélyesebb. Én ebben a szemerkélő éppen telibe vizes úton mentem és 1x volt olyan, hogy a motor magától ment arra amerre akart, hát volt para.Mindez a rossz út miatt történt.

(#23009) Smani


Smani
senior tag

Megvolt az elso eses. Faj a hatam meg a nyakam.

(#23010) DigitXT válasza Smani (#23009) üzenetére


DigitXT
félisten

Uh. Eső?

(#23011) barack1997 válasza Smani (#23009) üzenetére


barack1997
senior tag

tegnap előtt kijöttek elém, röpültem , autós elhajtott = 2 helyen eltört a kezem + 5cm mély seb a faromon..

(#23012) Smani válasza DigitXT (#23010) üzenetére


Smani
senior tag

+ körforgalom. elindult kifelé megfogtam és zsupsz a másik oldalra eldobtam meg pörögtem egyet táskával a hátamon. jobb első idom meg a tükrön van egy kis nyom.

(#23013) golyani válasza DigitXT (#23006) üzenetére


golyani
addikt

link

ennyit találtam róluk. különbségről fogalmam sincs.

már tudom:) jobbulást. körforgalomban én szárazon is félek, van nálunk egy aminek nagyon tükör a felülete és cipővel érezhetően csúszós, mindig fosok, hogy megborulok.

[ Szerkesztve ]

(#23014) DigitXT válasza Smani (#23012) üzenetére


DigitXT
félisten

Még jó, hogy nem komolyabb (lásd előző HSZ).
Akkor ez "klasszikus" highsider, csak robival.:(

golyani: köszi.:) Ja, nálunk is fehér aszfalt van
az egyik "körforgóban", ott meg lehet csúsztatni.

[ Szerkesztve ]

(#23015) barack1997 válasza DigitXT (#23014) üzenetére


barack1997
senior tag

Nagyon rossz a törött kéz, aludni is alig tudok.. de idáig kibírtam törés nélkül (15 évig)
ui.: a bal tükrömbe egy üveg bánta + az első sárhányó

[ Szerkesztve ]

(#23016) dave93 válasza barack1997 (#23015) üzenetére


dave93
őstag

Fasza :( Mentő vitt el? Legalább a rendszámát láttad ennek az idiótának? :(

(#23017) runner 125


runner 125
nagyúr

Közúton hála ég az eddigi kb 40.000km alatt robogóval egyszer sem estem.

Ez viszont egyszer már ledobott, de semmi komoly.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23018) SzlobiG válasza runner 125 (#23017) üzenetére


SzlobiG
félisten

Közúton még hála az égnek én se estem a suzukival a 7év alatt, egyetlen egyszer a homokbányába olyan mély volt a homok full szárazan persze hogy szimplán eldőltem vele.:D Na de még kis tacskó voltam akkor. ;]

(#23019) barack1997 válasza dave93 (#23016) üzenetére


barack1997
senior tag

rendszámot nem láttam, hazajöttem a motorral.

[ Szerkesztve ]

(#23020) Lauda válasza barack1997 (#23011) üzenetére


Lauda
félisten

Hol tortent ez? :W

(#23021) Kolondrum válasza Smani (#23009) üzenetére


Kolondrum
félisten

:( Jobbulást!

Én is érzem, hogy ez nagyon veszélyes játék, totál egyenes úton is képes nagy baj lenni csak a rossz út miatt.

(#23022) Smani válasza Kolondrum (#23021) üzenetére


Smani
senior tag

Protektoros kabát tette a dolgát :DD
Még a noti is túlélte pedig pörögtem egyet a hátamon.
Érdekes mód alig látszik valami a fényezésen.

(#23023) Criton


Criton
veterán

Na voltam Baboeknal.
Eleg komolyan nyomjak az ipart,teljesen rendes es kulturalt az uzlet meg a szerviz is.
Viszont a fojtast nem veszik ki!! Szervizes meg a fonoke is mondta,hogy valtoztak a dolgok.Mar nem az 1000es szerviz el,hanem az 1ev. 1 ev utan veszik csak ki a fojtast mert rengeteg problemajuk volt a hatosagokkal.Ha eddig kivettek es tovabbra is volt a garancia es az ugyfelnek valami baja volt akkor rogton tudtak,hogy hol es mikor vettek ki a fojtast.Szervizes mondta,hogy most is kiveszi nekem de nagyon nem ajanlott.Az,hogy most rajta van a fojtas egyaltalan nem vedi a motort az esetleges serulesektol,azt viszont elmondta,hogy ha az egy ev alatt megdoglik a motor akkor az garancia.
Mondtam neki,hogy kizart mert ha ilyen van,szoval hogy ha olyan dolog miatt doglik meg ami nem kopo alkatresz az mindig user hiba szokott lenni,amit itt ti is mondtatok.A hegyre valo felmenetelt elmondtam neki meg hogy fustolt utana eroteljesen,mondta ez normalis.Ha az 1000km bol 300kmt nyelezek sem lehet gondja,de persze ne tegyem.Na szval azt tanacsolta,hogy mikor megyek fel a hegyre nyelezzem nyugodtan,de ha erzem hogy egy kicsit lassul a gep akkor rogton tegyem alap allapotba a gazkart egy pici idore,annyira hogy nagyon ne lassuljak le,majd megint szepen adjam ra a gazt ameddig lehet.Szerinte ilyenkor egy kicsit hut a gep vagy valami hasonlo.Csinaltam videot a feljovetelrol,mindjart felrakom.

(#23024) runner 125 válasza Criton (#23023) üzenetére


runner 125
nagyúr

"Viszont a fojtast nem veszik ki!! Szervizes meg a fonoke is mondta,hogy valtoztak a dolgok.Mar nem az 1000es szerviz el,hanem az 1ev. 1 ev utan veszik csak ki a fojtast mert rengeteg problemajuk volt a hatosagokkal."

Ez most mi? Ugye ezt ők sem gondolták komolyan? 1 év után már nincs gond a "hatóságokkal", vagy h a francba kell ezt érteni?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23025) Tothgera30 válasza Criton (#23023) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A tiéd levegős, nemde?! Akkor ha visszaengeded a gázt, épp az hogy csökken a főtengely fordulatszáma és kevesebbet forog a venti, úgy lehet szépen megsütni. Én ragaszkodtam volna a fojtás kiszedéséhez, akkor te sem szenvednél tovább, a motor meg úgy sem fog megdögleni, fojtás nélkül úgy sem kell addig pörgetni. Tehát még egyszer utoljára leírom, én a helyedben bevinném, kiszedetném a fojtást, és sz@rnék a garanciára, mert őket se érdekli (ha komolyabb baja van, úgy is rád fogják és az zsebből megy), azután nem kellene nyelezned, és a maradék 500-600km-t már max. 50-60km/h-val megtennéd, hogy kíméld a gépet, azután persze ésszel, de már lehetne hajtani és tuti nem lenne semmi baja hosszú éveken és km-eken át! Gondolom szeretnéd kímélni a motort, ha már újonnan vetted, akkor meg pláne, tehát szerintem ez lenne a legjobb döntés!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#23026) iff


iff
senior tag

Nekem a szerelő azt mondta, hogy a végsebesség mindegy, csak a motor fordulatára kell vigyázni. 6-7e legyen. De volt már 8200 ;] is. Amikor a fojtás benne volt, akkor is felment akár 7000 fölé is, csak nem akart menni, meg ha a szívató rádolgozott (füstölt is mint állat) na aztán már majdnem lábbal is lökni kellett. :DDD Fojtás kivétel óta kevesebbet eszik, meg jobban megy, nem erőlködik a motor és nem füstöl. Legalább is nálam.

..........""..........

(#23027) Criton


Criton
veterán

Tothgera30:

Jol irtad,elvileg meg kb 500kmt kene mennem igy,ha minden papirforma alapjan lenne.
Szoval ha jol ertelek,ha a fojtast kiveszik akkor a maradek 500kmen belul semmi gond nem lenne?Persze nem nyelezve jonnek akkor fel hanem fel gazzal ha lehet.Kimelnem nekem sem erdekem a motort kinyirni.
jozsi252-nek valahol 200km kornyeken mar ki is vettek a fojtast.

A szervizes srac mondott meg valami jobb hutest,gondolom penzt akartak...

Itt a video,az elejen egy egyenes szakasz van amin nem problema vegig menni,de eddig is fel kell jutni.A korforgalom utan van a meredek ut amin felkell mennem :P

A motor most ott van Baboeknal pentekig mert megnezik azt amit elmondtam nekik.
Addig meg tudom nekik mondani,hogy a fojtast vegyek ki.Egyebkent ha meg csak 100km lenne a motorban mar akkor is kivetetnem...
Ezt azert irtam igy mert az egyik haverom is volt olyan hulye,hogy ilyen motort vett,de crogent,o most fogja a 100km elerni,o hegyekre nem nagyon jarkal.O is kiszedetheti a fojtast?

iff: a fordulatszamos dolog nekem is eszembejutott,de az a baj,hogy nem latom :(
Kulsot erdemes rarakni:F

[ Szerkesztve ]

(#23028) Kolondrum válasza Criton (#23027) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ugye te is érzed, hogy ez vicces emelkedő? Én egy kb 1 km-en ennél lényegesebben meredekebben haladok felénél lámpával megfűszerezve mindkét oldalról. Báááár fojtással el tudom képzelni a szenvedésedet. Ha 1000km a kívánalom hát kis pénz és menni menni menni. :R

(#23029) iff válasza Criton (#23027) üzenetére


iff
senior tag

Szerintem érdemes. Én a régi 4T-re vettem, de gondoltam jó lesz máshova is és EZT vettem, elég komoly. Jóval olcsóbban vettem még. Az f-act-on még hagyományos műszerfala van, így jól jött a régi fordulatszámmérőm. Tesztet olvastam az f-act-ról, ott digis műszerfalat írtak, hát ez nem az.
"csak nem akart menni, meg ha a szívató rádolgozott (füstölt is mint állat) na aztán már majdnem lábbal is lökni kellett" amíg a fojtás benne volt. Nekem nincs gondom az emelkedőkkel szedi rendesen a talpát.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#23030) Criton válasza iff (#23026) üzenetére


Criton
veterán

Te mennyit mentel fojtassal?

Tothgera30: akkor a teljes gaz elvetelevel hulyeseget mondott a szervizes?
SymbianOS: videon azert mashogy jon le :DDD de tenyleg szenvedes,ha mar vetelnel tudom kiszedettem volna a fojtast,attol meg nem hajtom meg...varosban viszont nem is lehet mindig menni

[ Szerkesztve ]

(#23031) dave93 válasza Criton (#23030) üzenetére


dave93
őstag

Felejtsd el a külső fordulatszámmérőt, semmi értelme és mondtuk már hogy egy fillért se költs rá, a fojtás kivételen kívül. Ha már pénzt ölsz bele akkor azt legalább a teljesítmény növelésére fordítsd, ne idióta mutatókra, de mégegyszer mondom nem érdemes rá költeni :)
Nekem a kocsimba sincs gyárilag, de nem is hiányzik...

(#23032) iff válasza Criton (#23030) üzenetére


iff
senior tag

Pontosan a szervízkönybe 333 km. De 1000 km-ig pár kupakkal rakok a benzinhez +-ba.

A fordulatszámmérő nekem megvan 4 éve.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#23033) Smani


Smani
senior tag

50-es is ugrik lámpánál. Volt ma mellettem egy 180-as runner. Na az kicsit nagyobbat ugrott :D
Kéne egy, de szinte alig van normális :(

(#23034) Criton válasza dave93 (#23031) üzenetére


Criton
veterán

Akkor a fulemre hivatkozzak,vagy ha mar erzem,hogy erolkodik vegyem vissza a sebesseget?

iff: 333km utan ment bele a fojtas?

Ismerosnek akkor mit mondjak?100 nal vetesse o is ki:F

(#23035) Smani


Smani
senior tag

Ezt a folytást nem lehet otthon kiszedni? Elvileg csak egy csatlakozó/modul nem?

(#23036) dave93 válasza Smani (#23033) üzenetére


dave93
őstag

Van normális, csak fizetni kell érte ;] [link]

(#23037) barack1997 válasza Lauda (#23020) üzenetére


barack1997
senior tag

shell kut viztorony vasárnap este 8 óra

(#23038) iff válasza Criton (#23034) üzenetére


iff
senior tag

320km-nél jártam a szerviz fele, mondta, hogy meg is várhatom kb.: 1 óra beállította kipróbálta minden fordulat tartományba és 333km került -bele. Egyébként a főnök mondta,hogy van aki úgy kéri, hogy egyből vegyék ki a fojtást. Most gázadásra ugrik.

..........""..........

(#23039) jozsi252


jozsi252
veterán

Criton

Hívd fel őket hogy vegyék ki azt a nyamvadt fojtást. Mert akkor véget érnek a te gyötrelmeid is a mocival. Hidd el nemér annyit az egész amennyit foglalkozol a dologgal. Vetesd ki és megoldódnak a gondjaid. Ha nem elég erős a motor add el. De a fojtást ne hagyd benne, akármit mondanak..

Inkább szenvedsz még vele hónapokat amikor letelik az 1 év?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#23040) Criton válasza iff (#23038) üzenetére


Criton
veterán

Valaki mar ugy veszi meg,hogy 0km-el a fojtast kiveszik?
Egyebkent volt egy idosebb szerelo is,az annyit mondott nekem mikor a fiatalabb elment,hogy a fojtas ma mar nem csak balesetveszelyes de inkabb ront a motoron mint segitene.

Emlitettem meg nekik az uzemanyagjelzot,hogy felet mutat mikor mar ures,azt cserelik.
A km/h ra meg annyit mondtak ez ilyen,van hogy 10kmt is csal felfele az ora.

jozsi252: holnap megint odamegyek hozzajuk es megmondom nekik es lehet csut reggel mar haza is tudom hozni fojtas nelkul :D

[ Szerkesztve ]

(#23041) iff válasza Criton (#23040) üzenetére


iff
senior tag

igen.
Nálam mint feljebb írtam itt 4 helyen volt fojtás. Elektronikában nálam nem volt. Ez a fojtás mizéria én nem értem, mert ennyi erővel az autókat is lehetne korlátozni pl.: 130 km/h. Múltkor szűk országúton egy Porschés majd le lökött az útról, elvileg 90-el lehet menni, de még a 70 is gázos annyira sz@r az út. Ő tuti 150-nel söpört. Ez nem veszélyes. :F

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#23042) SzlobiG válasza Criton (#23027) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez emelkedő?:D Amit symbian mutatott sokkal durvább, de ezen egy 50-es robogónak röhögve fel kell mennie. De vetesd ki a pics@ba azt a fojtást már mióta küzdesz azzal a robogóval én már az első ilyen dadogásnál kivetettem volna.

(#23043) vaksi8 válasza jozsi252 (#23039) üzenetére


vaksi8
senior tag

Szerintem inkább adja el,mert ez már vicc számba megy ami ezzel a fojtás témával kapcsolatban itt megy több száz hsz.-en keresztűl..
Én már rég felmentem volna vele a dombra az egyik oldalon,de a másikon már repült volna lefele...
De tényleg ez a szenvedés már fááááááj :O :W

(#23044) runner 125 válasza dave93 (#23036) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jaja, ezt linkeltem volna én is.. , egyébként most meglepően sok szép, rendszámos FXR van fent a hahu.-n, kapásból 4-5-öt láttam múltkor, amelyeket még én is megnéztem volna.

..vele beszéltem telón, a mocsok' nem adja el külön a ponyvát. :(( :(

Szlobi

Asszem' Citron ezzel az egésszel fogalmat, sőt pontosabban vírust teremtett.

A neve; Criton-fojtás kór.
Előfordulási terület: Mo., főként városok.
Fertőzés góca: Motowell kereskedés.
Ellenszer: van, de egyesek embereknek nincs.

;]

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23045) Criton válasza vaksi8 (#23043) üzenetére


Criton
veterán

Igazad van,mint ahogy a tobbieknek is,veget is vetek neki es holnap mar megy is ki a fojtas,es ez a tema itt most tenyleg pont :R

Mas mar nem a fojtas: piros lampanal ha allok,erdemes akkor egy kis gazt adni a hutes miatt vagy felesleges?

Mire figyeljek majd meg?

Ennyi volt most,majd fojtas nelkul jovok ujra.

(#23046) Smani


Smani
senior tag

(#23047) jozsi252 válasza Criton (#23045) üzenetére


jozsi252
veterán

Hatalmas Respect :R :P

Mindent ugyanúgy csinálj ahogy eddig, semmi gázt nemkell plusszba húzni sehol. Amúgy a legutóbbi 2-3 hétben, csupán 100x szerepelt a fojtás szó a topicban :C

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#23048) Kolondrum válasza Criton (#23045) üzenetére


Kolondrum
félisten

:R :R :R

(#23049) runner 125 válasza jozsi252 (#23047) üzenetére


runner 125
nagyúr

+ 6, mert Smani nem bírja megjegyezeni, h pontos j-vel írandó. ;]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#23050) Criton válasza jozsi252 (#23047) üzenetére


Criton
veterán

Hetfoig tuti nem fogok itt zavart kelteni :)
A virus most nyari pihenore megy egy hetig :) na jo,majd csutortoktol :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.