Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#54251) Chaser válasza kisza25 (#54250) üzenetére


Chaser
titán

Nem is mondtam hogy a vga rossz...csak a körítéssel vannak gondok:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54252) Pocok256 válasza kisza25 (#54250) üzenetére


Pocok256
veterán

AMD terméktámogatása papíron 5 év, ettől függetlenül magasról lekakilják a már 2 éves hardvert is. Nem tudom te emlékszel -e az asus k53ta típusú gép dual graphic szívásaira... 2 év után egyetlen olyan driver sem volt kb amiben normálisan működött volna a vga váltás vagy nem lett volna valami használhatatlanul bugos....

Az meg a másik oldala, hogy a fele termékük az első félévben használhatatlan mert annyira forradalmian új, hogy a driverek félkészen kerülnek ki :/

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#54253) kisza25 válasza Pocok256 (#54252) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

azért nem emlékszem mert nekem tökéletesen működött, annyi volt az egész, hogy a géphez kapott drivert kellett felpakolni és arra ráfrissíteni, bár csak 2évig volt meg, a nagyobb gond inkább az volt, hogy, pl. az én esetemben az A8-3500m 1,73Ghz-en sem volt képes kiszolgálni a HD6650-es kártyát sem, és akkor még DG-be sem kapcsoltam, ahol további 400SP-t kellett volna kiszolgálnia, összesen 880SP-t, ezt csak akkor láttam 100%-on dolgozni mikor egy külső fullHD monitort csatlakoztattam, szerintem pontosan ugyanez lesz a gond a hp 455-el is, hogy multira alkalmatlan lesz, mert az APU "CPU" limites beállításnál elvérzik, még az i3-4000m is 20%-al gyorsabb, az i5-4200m meg 40-45%-al, a gond csak annyi, hogy minden % 1db ezres :P
hp pb 455 a8-4500m 150eFt
hp pb 450 i3-4000m 169eFt
hp pb 450 i5-4200m 187eFt ez most kicsit lejebb is ment,
nekem azért lenne fontos, mert eladnám asztalit, abból venném a HP probookot és néha kikapcsolódásnak, játszanék 1-1 órát:)
Chaser: hát igen az a gép, nem a modern technológia csúcsa:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#54254) f.szabo


f.szabo
tag

Üdv, nektek ezek közül melyiket ajánlanátok: SAMSUNG ATIV Book 4 Core i3, DELL Inspiron 3537 Core i5 1GB VGA, ASUS X550LB-XO112D Core i5, LENOVO IdeaPad S510P Core i5, HEWLETT PACKARD Pavilion Core i3 (F6Q12EAW). köszi :R

"Boldog ember az aki féli az Urat"

(#54255) TOZ válasza LaptopSystem (#54151) üzenetére


TOZ
addikt

Simán.
2008-as T61em van. Semmi baja. Pedig volt már, hogy állt rajta a gyerek véltelenül.

(#54256) Dhampir válasza kisza25 (#54243) üzenetére


Dhampir
félisten

Kérdezd meg spyduck fórumtársat, hogy várható-e teszt róla.

(#54257) Borote válasza Raga (#54086) üzenetére


Borote
addikt

Félrecímezve :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54258) Andris837


Andris837
senior tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Május eleje - vége, de ha úgy van akkor lehet előbb is. Az asszony örülne neki, hisz tudná intézni a dolgait ő is.

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?

0-130k

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)

Lényegében "irodai" alkalmazások futtatása, web, HD (720p-1080p) film, pár éves játékok (bár úgyis PC-n játszom inkább, úgyhogy ez nem fontos)

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?

Ha úgy van akkor cod2-vel, ETS2-vel bohóckodnék, de nem fontos.

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?

Szeretem a minőségi dolgokat, de nem minden a külső. Fontosabb a gördülékeny működés.

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!

Ez sem lényeges, de ha belefér akkor jól jönne.

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?

HD 14" feletti

(8) Notebook tömege?

Ez lényegtelen.

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?

Ez sem fontos szempont.

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?

Tárhely: SSD/HDD: 120 GB felett SSD lehet kisebb is a rendszernek + pár programnak (64gb-nél ne legyen kisebb)

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

HDMI, webcam, mikrofon bár az utóbbi kettő az nem fontos.

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?

Notebookon nem hiszem, hogy használnék.

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)

Nincs ilyen.

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?

Csak és kizárólag új, garanciás.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#54259) Chaser válasza Andris837 (#54258) üzenetére


Chaser
titán

Lenovo B590 2020m pentummal +120GB samsung evo SSD belefér 130k-ba.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54260) crey


crey
MODERÁTOR

Sziasztok!

Unokahúgaim most fognak ballagni, és laptopot fognak kapni a családtól, hogy ezzel is segítsék egyetemi tanulmányaikat. 18 éves lányoknak lesz a kütyü.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - februárban.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 100 000 Ft + ÁFA
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) - elsősorban internet, egyszerűbb játékok, office, filmnézés.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? flash játékok, de egy Age of Empires II-nél nem lenne bonyolultabb játék egyik gépen sem.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? - mind a kettő fontos.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! - nem szempont.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? - személy szerint a matt kijelzőt preferálom, de nem fő szempont. A mérete már inkább, 13-14"-nál ne legyen nagyobb.
(8) Notebook tömege? - minél könnyebb legyen, gyalog fogják hurcolni.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? - mindkét opció érdekes lehet.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? - optikai meghajtó nem kell, RAM legalább 4GB. Jó lenne egy minimum 500GB-os winchester, de ha ez kisebb, az sem gond - kapnak mellé hordozható winchestert.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) - webkamera, és akár egy HDMI port is jó lenne. De nem létszükség.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? - nem jellemző.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) - abszolút fehér folt ez az árkategória, így semmilyen tippem sincs.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? - most kizárólag új!

Köszönöm a segítségeteket és az rám szánt időtöket előre is! :)

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#54261) AxBattler válasza kisza25 (#54253) üzenetére


AxBattler
félisten

Ebben az árkategóriában azért ne számítson már, hogy a legjobb grafikával rendelkező multi játékokkal tutijól tudj frag-elni, és mellette persze még minőségi is legyen a gép... :U

Szerintem 20k-ért inkább vegyél bele egy SSD-t, azzal jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#54262) runner 125 válasza crey (#54260) üzenetére


runner 125
nagyúr

A 13-14" viszonylag erősen leszűri keretet. Br. 130 körül nagyon a beugró, műanyag consumer vonalat fogják csak megkapni. Kicsit pótoltasd ki a keretet és vegyenek Vostro 3360-at.
Van belőle ezüst és bronz is.
Minőségi gépek, 3 év helyszíni garival, matt képernyővel, fém borításokkal.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#54263) crey válasza runner 125 (#54262) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Én ezt értem, de azért a "pótoltasd ki a keretet", és fizesd rá a dupláját nem egészen ugyanazt jelenti.... :P :DDD

Ahogy elnézem 220 000 Ft a 3360. Az biztosan nem fér bele :( - esetleg egyel kisebb és egyel nagyobb méret kategória - az sem baj, ha 15,6"-os, csak valami könnyű laptopot keresünk nekik, mert vállon fogják hurcolni A-ból B-be), és nem akarom hogy valami nagy ormótlan dög legyen.

vak vagyok basszus, még linkeltél is :W de ettől még érdekel 15,6"-on valami könnyű variáns, hátha befér ebbe a keretbe.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#54264) AxBattler válasza crey (#54260) üzenetére


AxBattler
félisten

Érdemes lenne kipuhatolni, hogy nem lenne-e megfelelőbb nekik egy táblapc a mindennapi hurcoláshoz.
Lenovo Miix 10
Asus TFB T100
Utóbbi újabb, jobb, erősebb, de csak 32GB, szóval bővíteni kell.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#54265) boglyas


boglyas
újonc

Sziasztok!

Barátnőm szeretne laptopot venni, mivel Veszprém és Bp között ingázik, és mindkét helyen kellene neki gép. Negyedéves építészhallgató, szóval tervezőprogramok, photoshop gördülékenyen kéne h fusson.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
(8) Notebook tömege?
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?

1: Minél előbb
2: 200-250-[300 000] (Inkább olcsóbb, de ha mondjuk 250-ért kétszer jobb vasat kapni mint 200-ért akkor belefér az is)
3: ArchiCad, PhotoShop, 1080p filmek, néha játék, de ez nem fontos. A lényeg, hogy az építész tervezőporgramok jól fussanak
4: Nem lényeges, arra van asztali gép, de nem árt ha elfut rajta pl a WOT, nekem. :)
5: Mindkettő
6: Igen, de jó ha marad benne mellette HDD (filmeknek, képeknek, stb)
7: Mindegy, legyen szép, jó, meg azért tervezni akar vele -> ne 14" legyen
8: Mindegy, ne legyen túl nehéz
9: Lehet nélküle, nem szívesen fizetnék érte
10: 8 giga legalább jó lenne, tárhelyből is mondjuk fél-egy tera
11: webcam legyen
12: Igen, ArchiCAD
13: Eddig még nincs kiszemelt laptop
14: Új, számlás, garanciális

Előre is köszi!
Balázs

(#54266) crey válasza AxBattler (#54264) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Biztosan nem. :( Elég macera gépelni egy ilyen klaviatúrán, és ők sokat használnák erre - ezt sajnos tapasztalatból tudom.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#54267) AxBattler válasza crey (#54266) üzenetére


AxBattler
félisten

A baj az, hogy az ajánlható minőségű 13-14"-os gépek szinte mind 150k+ ársávban mozognak.
Vékonyabb 15"-osok közül én a Lenovo U510-est mondanám, de az is 130k.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#54268) runner 125 válasza crey (#54263) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nyilván 2db-nál a bővítés már 70k-t jelent, de hidd el, teljesen más kategóriát jelentenek a Vostro-k. Hosszú távon kifizetődő döntés lenne - feltéve, ha mindenképpen ragaszkodnak a 13-14-es mérethez.

15,6"-on az U510-et mondanám én is.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#54269) kisza25 válasza AxBattler (#54261) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Van ssd-m 2db is, azt majd én rakom bele, amúgy azt had döntsem el, hogy nekem mi a fontos ;) amúgy 1366*768-ban szerintem nem nagy az elvárás :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#54270) AxBattler válasza kisza25 (#54269) üzenetére


AxBattler
félisten

Úgy értem, 150k-ért szerintem kicsit irreális elvárás a minőségi gép + megfelelő multis teljesítmény. De döntsd el te, nekem jó lenne az a 455-es! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#54271) brumi1024 válasza kisza25 (#54269) üzenetére


brumi1024
veterán

Pedig 200k alatt ha számít a minőség akkor nagy elvárás a 768p is.

(#54272) Dexar007


Dexar007
veterán

Na,csak vettem egy elitebook 6930-at..hazaviszem,erre nincs benne kamera. :DDD

Give me your cum,bull!

(#54273) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Vettem egy sony vaio fit 15e-t

6gb ram
1tb hdd
nvidia geforce 740m 2gb
intel core i5-3337u

és a bf4 mediumon stabil 40 fps el megy multiban.......Remek laptop mindenkinek ajánlom.

ez az iponon

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#54274) bubumaci007


bubumaci007
csendes tag

Sziasztok

Van valakinek tapasztalata arról hogy Intel HD 4000-n cad programok hogy mennek, mert nem mindegy hogy ugyanannyiból üzleti gépet veszek intelel, vagy consumer gépet integráltal.
http://mobilarena.hu/tema/milyen_notebookot_vegyek_3/hsz_54237-54237.html
Válaszokat előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

Enyém volt a -= Millenium Falcon =- , de eladtam egy csávónak akinek volt egy bazi nagy, szőrös majma... állítólag lenyomták vele a Birodalmat

(#54275) _tony


_tony
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni a választáshoz. A szempontok:
(1) Januárban / februárban szeretném megvenni
(2) 200 ezer forint körüli összegben
(3) Általános felhasználásra: filmek, netezés, irodai programok, de egy kis szimuláció esetén se haljon meg egyből
(4) Játékra is, bár ez nem elsődleges, nem a high-end FPS-ek érdekelnek (hanem pl. GW2). Azért a dedikált GPU követelmény.
(5) Ugyanakkor fontos a minőség is (nem muszáj fém, a műanyag is lehet jó minőségű ugye :)
(6) SSD jó lenne, és mivel az optikai meghajtó nekem csak felesleges teher, ezért annak helyére akár
(7) 15,6" FHD kijelző (itt hajlandó vagyok kompromisszumokra), de mindenképpen matt
(8) És mindemellett ne is legyen nehéz (max. 2,4 kg, optimálisan 2 alatt), se túl vastag
(9) Operációs rendszer nem számít
(10) RAM és ROM mennyisége nem hiszem, hogy szűk keresztmetszet lesz
(11) kényelmes billentyűzete legyen, VGA kimenet előny
(13) Eddig ezeknél csillant fel a szemem, de kompromisszumos mindkettő:
- HP ProBook 450 G1, itt a kijelző az, ami gyengébb az elvárásaimnál; a DVD helyére menne az SSD
- Acer Aspire v5-573G, itt pedig nincs SSD-re lehetőség
(14) Első körben kizárólag csak új, garanciás laptop lehet.

Köszönöm előre is.
Bónusz kérdés: fényes kijelző + visszaverődés elleni fólia mennyire jó megoldás?

(#54276) Figo22


Figo22
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A húgomnak szeretnénk notebookot a venni a következő hetekben. Egy alap felhasználásra lenne gép. Max 150, ezerig. Én ezt néztem ki neki:

[link]

Oprendszer nem lényeg azt megoldom én neki :)

Milyen véleményetek van róla? Vagy esetleg valami tipp helyette?

Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#54277) kisza25 válasza brumi1024 (#54271) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ez elég gáz így 2014-ben a 4K korában és amúgy 2006-óta van fullHD, vagy csak én látom így :U
és mi csak egy vacak 768p-ről beszélünk, hogy 200eFt alatt túlzott elvárás lol

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#54278) D@ve89 válasza kisza25 (#54277) üzenetére


D@ve89
tag

Meg alapvetően nem játékra szánt "olcsó" kategóriás laptopokról beszélsz. :)

(#54279) kisza25 válasza D@ve89 (#54278) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

egy játékra szánt lapos tudjon 1080p-t, de lassan a 4" telefonomnak nagyobb a felbontása, mint egy 15,6" laptopnak és azon is futnak játékok...na mindegy,
nem is játékra venném, csak néha kikapcsolódni, amúgy 768p-ben nem értem miért nagy az elvárásom nincs ezzel baj csak 455-re lettem volna kíváncsi...
azért hp probook, nem annyira olcsó kategóriás szerintem, de mindegy

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#54280) Yany


Yany
addikt

Kisza, teljesen igazad van, tényleg gáz, amit mondasz, de sajnos attól még igaz. :S

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#54281) brumi1024 válasza kisza25 (#54279) üzenetére


brumi1024
veterán

Az a gond ezekkel a játékokkal, hogy kb a Metron kívül mind 0 igényű. Nem ritka, hogy a 8870M 100 fps-el (átlag? max? nem tudom milyen érték szerepel a táblázatban, ez pedig fontos lenne) futtatja őket. A metro pedig már mediumon sem túl acélos. A Probook 450 pedig a HP-nak a beugró "üzleti"-szerű gépe, mondjuk lassan már az Elitebookokra sem mondhatjuk azt, hogy üzletiek... :U Ez nagyjából G500 szint, ilyen kártyával az is ilyen áron van. A drága laptop valahol 3-400k-nál kezdődik. Asztaliban 2-250k-ból brutális konfigot raksz össze, laptopok terén viszont csak ott kezdődik az élet, de játékra inkább felette.

A mobilos játékokat ne keverjük ide, eleve egy felsőkategóriás 1080p mobil annyiba kerül, mint a laptop amit készülsz venni.

[ Szerkesztve ]

(#54282) stratova válasza kisza25 (#54243) üzenetére


stratova
veterán

Akkor szerintem érdemes a nemrég neked linkelt A8-5550M A10-5750M tesztek fórumát megnézni megbízható ES lelőhely után.

(#54283) premete válasza kisza25 (#54279) üzenetére


premete
veterán

A másik kézben én azt nem értem, hogy a kérdezők nagyrésze 100-150 ezerért akar venni egy jó laptopot, többet sajnál rá, közben simán kiad egy top mobilért 200 ezret is. akár.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#54284) kisza25 válasza premete (#54283) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja mondjuk ezt én sem vágom, de az én 50eFt-os mobilom kijelzője 233ppi(HTC desire x), míg egy 15,6" laptopé 200eFt-ért 768p-vel ~100ppi(fullHD-val is csak ~130) és még ehhez is kevés dVGA-val, ezt már egy IGP-nek tudnia kellene,
ha már asztalit hasonlítunk laposhoz, kiszámoltam, hogy az asztaliban lévő CPU-m a 3x, a VGA pedig a 4x olyan gyors, mint a szóbanforgó hp pb 455-ben :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#54285) premete válasza kisza25 (#54284) üzenetére


premete
veterán

Asztalit nem vágom, '91 óta csak laptopjaim vannak. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#54286) littlemole


littlemole
őstag

Megint itt vagyok. :) Már szorít az idő a vásárlással.

Lenovo thinkpad T420. 130000ft új 1 év gari. Vegyem vagy ne vegyem? Tetszik nagyon is, Az anyaga ennek tényleg szénszálas, üvegszálas?
Ami jó lett volna ha van benne az USB 3.0, meg 720p webkamera. Az USB 3.0 kártyával mondjuk helyettesíthető. A képen látok webkamerát rajta, de a specifikációk között nem.

Régebbi proci de még mindig bőven jó. [link]

Amit nem értek hogy miért adják 32bites win 7 el? :F Hamár 4GB memória van benne.

"We believe we have a moral responsibility to keep porn off the iPhone. Folks who want porn can buy an Android" From Steve Jobs to a Customer (Xiaomi Note 3 PRo)

(#54287) thomeef válasza kisza25 (#54284) üzenetére


thomeef
őstag

De szerintem azt az asztali gépet nem annyiért vetted, mint amennyiből most hasonló tudású notebookot akarsz venni. Azért 200k fölött már elég jó gamer laposok vannak. Alapból én ha gamer asztali pct leváltó notira akarnék beruházni, 200 alatt neki sem álnék.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#54288) drmazsi


drmazsi
aktív tag

Sziasztok!

Néztem 3 laptopot, de mivel felszereltség és igényesség is szempont nekem, kérlek segítsetek választani.

Lenovo1

Lenovo2

Dell

Igazából teljesítményben nekem videószerkesztésnél/vágásnál/konvertálásnál nem számít 1-2 perc plussz. Játék meg max ilyen War Thunder.

Akkumulátor nem árt ha bírja, utazni fogok vele inkább. Árban 200 a legfelső plafon. Legyen jól/igényesen felszerelt (nem kell 6 usb, meg firewire) Elég egy HDMI, 2-3 usb, kártyaolvasó. Full HD kijelzőt meg nem találok ilyen árkategóriában .

Ha van jobb ajánlata valakinek, megköszönöm.

Üdv

Don't hate the player, hate the game ...

(#54289) troland26 válasza drmazsi (#54288) üzenetére


troland26
őstag

picit drágább , de fullhd és matt [link]

(#54290) DougButabi válasza troland26 (#54289) üzenetére


DougButabi
tag

Kicsit drágábban, de itt 3 év garral adják.
[link]

Bár nemrég, még az USANOTEBOOK-nál is 228 volt, lehet itt is lemegy az ára nemsokára.

(#54291) rearzz


rearzz
csendes tag

Sziasztok!

A napokban szeretnék laptopot vásárolni. 130-140k körüli összeget szánnék rá.
Leginkább netezés, hd filmnézés lenne a cél, mellette némi játékkal (League of Legends, Hearthstone, Minecraft és CoD2 multi) Újab játékok, pl battlefield4 és társai nem érdekelnek.

Eddig ezt néztem ki: Lenovo

Kérdés, hogy ennyi pénzért megéri-e megvenni, vagy hasonló áron kapok ennél jobban felszerelt gépet?
Márkában leginkább a Lenovo-Hp-Dell hármasban gondolkozom.

Súly és aku üzemidő nem elsődleges szempont.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#54292) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

200k körül keresek laptopot Office alkalmazásokra, filmre, zenére, internetre, kis játékra (SC2 és Diablo3).

Ami fontos lenne, maximum 14-es méret, masszív, jó minőség, hardveres gomb wifi, hangerő szabályzó, lehessen tenni bele második hdd caddyt, jó lenne még a led háttér világítású billentyűzet.

Lehetőleg intel cpu és nvidia dedikált vga párost keresek, olyat aminek van itthon is szervizhàttere.

Mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#54293) runner 125 válasza kutga (#54292) üzenetére


runner 125
nagyúr

Vostro 3460, és még bill. világítás is van.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#54294) kisza25 válasza thomeef (#54287) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ezeket a köröket már korábban lefutottuk, az asztali gépem értéke jelenleg 150-160eFt használtan, újonan ~200eFt volt(de a ház 30eFt a táp meg 27eFt, mert mini-ITX szóval jóval olcsóbban is meg lehet építeni) ez a gép fullHD ultra felbontással tud futtatni mindent 30+ FPS-el pl. BF4 fullHD ultra (minden maxon) 50-60FPS
nem akartam ennyire erős lapost, csak, hogy bf4 multi fusson rajta fullHD medium/lowon,
ezt notiban 300eFt+ al lehetne kiváltani, ha kompromisszumokat kötök és akkor még mindig ott van, hogy throttlingol pl. lenovo Y510P i7+gt750 sli tehát normális játékgép notiból 400-500eFt+
ezért erről letettem, ezután jött a gondolat, hogy asztalit megtartva akartam egy jó minőségű lapost, ekkor jöttek képbe az i5+HD8750 laposok amiről lebeszéltek az enduro nyügjei miatt,
így jött képbe HP probook 455 G1 és benne az A8-4500m és HD8750m és ha már benne van 150eFt-ért egy relatíve erős dVGA kíváncsi lettem volna hogy 768p-ben akár lowon menne nekem a BF4, mert ha igen akkor eladnám asztalit, de ha nem akkor vennék egy i5-ös változatot 190eFt-ért megkockáztatva enduro nyűgjeit, kb ennyi a történetem nagy vonalakban:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#54295) brumi1024 válasza rearzz (#54291) üzenetére


brumi1024
veterán

Jó lesz, veheted.

(#54296) spyduck válasza runner 125 (#54293) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az msata-t kene meg megnezni.

(#54297) Atomreaktor válasza snipy (#54244) üzenetére


Atomreaktor
csendes tag

Isten vagy, köszönöm szépen :R :R :R :R :R

(#54298) runner 125 válasza spyduck (#54296) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ezek szerint van benne: 01, 02

Persze ez is lehet régió függő, mindenesetre a tuti az, ha szét van szedve és bele van tolva egy. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#54299) thomeef válasza kisza25 (#54294) üzenetére


thomeef
őstag

+monitor 50k minimum:)
Jah és multizni full hd-n? Nézz meg bármilyen profi ligát fps-ben, CS:GO például, 27-es fhd monitoron játszák 1024-es felbontáson, minden low-ra húzva, egyedül a karaktermodellezés van highon. Multiban az fps a lényeg, nem a látvány. So sztem a GT640/650/730/735/740/745/750, HD8690/8750/8850 stb. karik egy 15,6os géphez bőven elegendőek lesznek neked. És ezek bármelyike megvan 200 alatt.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.