Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#53051) Tothgera30 válasza p_zsolt (#53050) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Második szerintem jobb vétel. SSD-k ára úgy is esik, azt később még vehetsz bele, HDD meg úgy is kellesz adattárolásra.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#53052) Acsifun


Acsifun
aktív tag

Kérlek segítsetek nem tudunk dönteni...egy haverom is meg énis gépet vennénk és ugyanolyat tervezünk.
[link]

vs

[link]

Fontos a játékteljesítmény is de az SSD-t meg hiányoljuk az Asusbol, nemtudunk dönteni.. egy pár pro-kontra vélemény?

Elöre is köszönet!

A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen.

(#53053) Pocok256 válasza Acsifun (#53052) üzenetére


Pocok256
veterán

Akkor adok egy harmadikat ami mindkettőnél jobb :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#53054) formula01 válasza Acsifun (#53052) üzenetére


formula01
aktív tag

Ha még +15e Ft belefér akkor

m.laptopszalon.hu/?m=product&pid=10201

inkább ezt válasszátok, ha játszani akartok szerintem. Ha nem akkor nehéz kérdés, azt kellene először kideríteni, abban az asusban a lebutított gt740m van, vagy a sima.

[ Szerkesztve ]

(#53055) brumi1024 válasza formula01 (#53054) üzenetére


brumi1024
veterán

Majdnem biztos, hogy lebutított GT740M van benne.

(#53050) p_zsolt: Nagyon nem egyforma a két konfig, az egyikben az IGP mellett egy 2 magos, magasabb órajelű i7, míg a másikban egy erősebb 4 magos i7 operál, ezek minden előnyével és hátrányával együtt. Ha kell a procierő akkor a második a jobb választás, de kérdés, hogy bírja-e hűtéssel.

[ Szerkesztve ]

(#53056) Tikakukac válasza formula01 (#53054) üzenetére


Tikakukac
titán

Asus eddig 128 biteseket rakott a gépekbe, szvsz abban is ez lesz, de passzolom, megérzés.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53057) kisza25 válasza Pocok256 (#53029) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

akkor most melyiket:P közben ezt találtam még erről vélemény?
ennek nagyon gáz a hűtése?
utóbbiról nem tud valaki tesztet? :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#53058) Busterftw


Busterftw
veterán

sziasztok, milyen laptopot tudtok ajánlani játékra? Nem vagyok hardcore gamer, de szeretném ha az elkövetkező játékokat nem lowon kellene nyomni. Op rendszer nem kell és ~250-300k lenne rá. Segítséget előre is köszönöm :)

(#53059) formula01 válasza Busterftw (#53058) üzenetére


formula01
aktív tag

m.laptopszalon.hu/?m=product&pid=11234

vagy

m.laptopszalon.hu/?m=product&pid=8855

(#53060) Chaser válasza formula01 (#53059) üzenetére


Chaser
titán

Linket beszúrni úgy kell, hogy beírod mi jelenjen meg, pl XY gép, ezt kijelölöd, rákattintasz a link gombra, a felugró abrakba pedig beírod a url-t.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53061) formula01 válasza Chaser (#53060) üzenetére


formula01
aktív tag

Igen így kell, de nem poénból másolgatok be m.-al kezdődő címeket, mobilról netezek, mobil felületen pedig csak egy egyszerű beállítási lehetőség van, offtopic vagy sem. :P

[ Szerkesztve ]

(#53062) Chaser válasza formula01 (#53061) üzenetére


Chaser
titán

Jah jó, én telón is normál nézetben netezek:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53063) formula01 válasza Chaser (#53062) üzenetére


formula01
aktív tag

Galaxy Gio-n viber+facebook mellett ezt a "luxust" én már nem engedhetem meg magamnak... :D :D

(#53064) Lacces


Lacces
őstag

Hali,

Laptopot szeretnék leváltani, használt piacon néznék szét elsősorban, a jelenlegit mindenképp túl kéne szárnyalnia :)

ASUS X52JR
- Core i3 350M
- 3Gb Ram
- ATI mobility radeon hd 5470 1Gb rammal(dedikált)
- 320Gb Hitachi HDD.
- DVD-RW

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Február-Március, de inkább február.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
80.000Ft lenne az ideális, de max nyöghetek 100.000Ft-ot is, de használtan szerezném be!
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Programozáshoz kellene. Memóriát kell megnyomni 4-6Gb-ra.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Stratégiai. Lehet az új Sim City-t kipróbálnám, de nem hinném, hogy vinné :) TeamFortress 2, max. Ilyen téren nincs nagy igényem, vigye a 3 éves játékokat.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Is-is. De a teljesítmény jobban.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Sokat nem segít rajta, amire használnám, mindenképp az operatív memóriát használják a fordítók a programozás során, ami nekem kell.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Matt előnyben, de ha fényes, hát akkor ennyi pénzért nem válogatok :)
(8) Notebook tömege?
max 3kg.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Ha van aktivációs kulcs hozzá, az már pöpec :)
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
320Gb-nal nagyobb, olyan 4Gb Ram alapból, vagy 6Gb, de ahogy néztem a használt piaci árakat, nem egy nagy tétel a bővítés.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera, SD kártya olvasó, usb foglalat, HDMI sosem hátrány.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
CPU inkább a programozáshoz, de olyan CPU kellene, ami nem 1%-os kihasználtságon pörög ha fullon van a memória :D
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Hát talán egy Lenovo z500 (2 magos Pentium procis), de nem hinném, hogy használtan ez az a kategória.
Elsősorban az Asus és Lenovo márkák érdekelnek. Még én is nézőlödök, hát ha van olyan, ami képes "leváltani" a jelenlegit.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Természetesen használt az ami elsősorban szóba jöhet ezen költségvetés mellett.
:R

(#53065) Chaser válasza Lacces (#53064) üzenetére


Chaser
titán

T510 HD+ kijelzővel pl

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53066) abcukistván


abcukistván
tag

Sziasztok,

T500-ról váltanék X220-ra, viszont bekerültek a Dell gépek is a sorba. Tudtok tanácsot adni? Delleket nem ismerem.

Nem ragaszkodom a 12colhoz, jelenleg a hordozhatóság és megbízhatóság a kulcs számomra, amire egy 13 és talán 14-s gép is megfelelő, a lényeg, hogy T500-nál kisebb és könnyebb legyen.

Köszönöm!

(#53067) Chaser válasza abcukistván (#53066) üzenetére


Chaser
titán

E6320 6420, de x220 sem rossz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53068) Dreimus


Dreimus
senior tag

Sziasztok,

Segítségeteket kérném, hugom szeretne notebook-ot vásárolni és a következő dolgoknak kell megfelelnie:
(1) 2014 tavasza
(2) 190-200e
(3) Felhasználási kör: játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka
(4) MMORPG pl. AION
(5) Teljesítmény
(6) Nem szükséges az SSD
(7) 15,4" minimuma, fényes, minimum 1366*768.
(8) Nem lényeges
(9) Operációs rendszer nélkül
(10) Minimum 750 GB és minimum 4GB RAM, legyen benne optikai meghajtót?
(11) USB 3.0 port, HDMI, eSata, webkamera (minimum 1MP)
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Igen, játék és render programok videó konvertálás elsősorban.
(13) Kinézett gépek: ACER Aspire V5-573G-54204G1TAKK, Dell Inspiron 3537-157813, DELL Inspiron 5737-157758
(14) Kizárolag új

Köszönöm előre is segítségeteket,
Dreimus

(#53069) strikt válasza Chaser (#53003) üzenetére


strikt
csendes tag

Szia!
Annyiban változott, hogy kikötése volt a hölgynek, ne legyen kifutott típus.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Néhány héten belül.
2. Maximális keretösszeg Ft-ban? Új, 150k
3. Felhasználási kör? netezés, böngészés, office, levelezés, zene, film
4. Játékra használnád-e? Nem
5. Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Két mag, Talán i3. több évre szeretné
6. Szeretnél bele SSD-t? lehet
7. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15,6 hd. lehet fényes is
8. Notebook tömege? Nincs jelentősége. Nem lesz hordozva.
9. Operációs rendszerrel vagy nélküle? Nehéz kérdés. Nélküle illetve win7 home-al is érdekel.
10. Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 500 gb 4gb. Optikai meghajtó kell.
11. Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) webkamera
12. Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Nem.
13. Eddig kinézett notebookok? asus, lenovo, acer
14. Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Új

Tehát árban elmenne 150-ig és hangsúlyozottan nem játékra kell. Azaz a grafikus magnak nincs jelentősége.
Maradhat a lenovo, mint márka. Hogy melyik notebook mikor jött ki a gyártónál, ezt sajnos nem tudom.

(#53070) formula01


formula01
aktív tag

150-ért van nem egy i5 procis gép is, akkor már azt vegyetek szerintem.

(#53071) btudos válasza formula01 (#53070) üzenetére


btudos
veterán

Ja, amiben 150 k-ért i5 van (i3-hoz képest hétköznapokban hol fog előrelépést érezni? Sehol.) az minőségben általában olyan is. :U

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#53072) Chaser válasza strikt (#53069) üzenetére


Chaser
titán

A B590 nem kifutott típus, de nem a legújabb platformra épül.

formula01: Sztem ha nem értesz hozzá ne osztogass tanácsokat.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#53073) szergix


szergix
csendes tag

Sziasztok,

Az alábbi két gépet néztem ki egyenlőre:

http://www.aqua.hu/lenovo-ideapad-g505-notebook-fekete-59-402610-256526.html

http://www.aqua.hu/lenovo-ideapad-g500-notebook-fekete-59-390048-246353.html

A keretösszeg: 100-100 ezer Ft.
A felhasználási kör: Letöltés, Film, Többlapos böngészés (5-10 lap) néha régebbi játékok (4-5 éves kiadások, közepes részletességgel és közepes minőségben: Mass effekt3, NFS régebbiek, Crysis 1-2)
A minőség fontos, karcálló burkolat, jó billentyű, jó zsanérok, szép képű kijelző.
SSd-ről kevés infom, de a 500 GB nyi tárhelyre min szükségem van.
Kijelző 15,5 15,6 elég.
Tömeg, méret mindegy.
Op rendszer nem kell.
RAM 4 GB, Optikai meghajtóra szükség van.
Új gép kellene a garancia miatt és új akksi miatt.

Ezek utáni kérdés:
A két gép relatíve azonos. A fő különbség a proci.
Több ide vonatkozó tesztet elolvastam, ami az alábbi:
Az AMD kevesebbet fogyaszt(akkuidő jobb) , de az általános egy magos működés esetén jóval lassabb. (HDD, VGA jobb)
Az Intel többet fogyaszt (kevesebb akkuidő) ugyanakkor az egy magos működéskor gyorsabb.) Ha mindkét gépben megy minden mag akkor relative azonosak a mért paraméterek.

A fő kérdés (amire a tesztek nem adnak információt) hogy a leírt felhasználási módok esetén, kihasználja e a gép akár a 2 vagy 4 mag előnyeit, vagy többnyire egy magról megy a rendszer?

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?

(#53074) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Sziasztok!
4. generációs i7-el szerelt ips kijelzős notebookot szeretnék GeForce 750m videókarival (a többi spec mindegy mert cserélhetők)

Az asusnak már megjelent a N550JV-DB72T kódnévre hallgató változata, ami a fényes érintőkijelzővel igen impozánsnak hat, az európai megjelenéséről lehet tudni valamit?

továbbá elképzelhető hogy a dell i7 4700m procival dobja egyszer piacra az Inspiron 15 7000 típust? külcsínre nálam eddig verhetetlen

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#53075) Busterftw válasza formula01 (#53059) üzenetére


Busterftw
veterán

Melyiket érdemes megvenni?
1 vga + 16gb ram vagy
sli + 8gb ram?
Esetleg valami hasonló érkezik közeljövőben amire érdemes várni?

[ Szerkesztve ]

(#53076) btudos válasza --Disztroj-- (#53074) üzenetére


btudos
veterán

Minek a quad-core i7? Olyan vékony gépben tuti nem lehet majd lehűteni, ezért nem rakják bele.

Busterftw: Attól függ kell-e 16 GB RAM. Ha nem, akkor az SLI-s verzióval jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#53077) formula01 válasza Busterftw (#53075) üzenetére


formula01
aktív tag

Laptopon, meg úgy egyáltalán bármin játszani, 16 Gb ram teljesen felesleges egyenlőre, hacsak nem használsz egy halom virtuális gépet, szerkesztesz videókat, óriási képeket, stb. nem kell annyi.
Szóval szerintem játszani inkább 8 gb ram +sli, bár ott meg nem tudom, hogy a hővel nem-e lesznek gondok.

(#53078) --Disztroj-- válasza btudos (#53076) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

videóvágáshoz és grafikai programokhoz nekem elkél a quad [: ugyanezért kéne az ips kijelző is, nem mindegy hogy mit látok, más esetben már vettem volna egy y510p-t (((:
amúgy sejtettem hogy emiatt nem teszik bele, de valahogy az apple is megoldotta (: (persze más kategória)

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#53079) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!
Dell e6540 laptophoz lehetséges valami módon firewire kamerát csatlakoztatni?

(#53080) demars


demars
addikt

Sziasztok!

Szeretnék egy notit venni, ehhez kérném a segítségeteket!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Heteken belül... Ha épp most akciós egy megfelelő masina, akár azonnal meg is venném!

(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 100 ezer körül ( ha jó vétel, lehet picivel több is )

(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) Első sorban normál használat ( office, filmezés, netezés ), néha játék... régi kedvenc CS , illetve telefon rom cserélgetés!

(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Esetenként játszanék kicsit, CS, Battlefield, MOHAA, régi játékok...

(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Minőség! Megbízható, strapabíró gép kell! Nem cipelném sokat, csak ha szükséges! Emiatt én használt üzleti gépeket nézegettem. Sajnos ezeknél sok kompromisszumot kell kötni! Nem ragaszkodok csak a felsőkategóriás gépekhez. Ha ajánlotok megbízható más típust, hajlok affelé is!

(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Nem feltétlenül! Ha jó áron lenne benne jó lenne... Ha jól tudom HDD később is cserélhető!

(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Minimum 14.1", vagy nagyobb! Inkább matt fele hajlok. nem zavar be a lámpa illetve a napsütés!

(8) Notebook tömege? Nem számít!

(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Ha lenne hozzá minimum win7 licensz jó lenne!

(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 320 GB legalább, (bár ez később is bővíthető ), minimum 4 GB ram ( ez is bővíthető ), optikai meghajtó kell!

(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI kimenet legyen rajta ( okos TV miatt ), legalább 3-4 USB csati is elkellne!

(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Nincs tervben!

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Első kiszemelt! Nagy hátránya, hogy nincs HDMI kimenet! Árba belefér, jó minőségű üzleti gép!

Második kiszemelt! Sajnos ennél sincs HDMI kimenet!

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Használt gépeket nézegettem, természetesen új is szóba jöhet! Fontos a jó minőség, megbízhatóság!

Remélem elegendő információt adtam meg!
Segítségeteket előre is köszönöm!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#53081) szergej


szergej
tag

Sziasztok !
Légyszi segítsetek egy picikét. Vettem annó egy Toshiba Portégé M200as tabletet [link], szépen felfejlesztettem de lassan itt az idő a fejlesztésre/cserére. Méretre teljesen megfelelő, közben kiderült hogy a tablet funkcióját nem használom ki abszolut.

A kérdésem az lenne, hogy szétnéztem és megtetszett a Dell e4200/e4300-as széria és minimális ráfordítással kis előrelépés lehetne számomra. e4200 / e4300
Végülis nem tudom általános használatnál mennyiben lehet fürgébb ez a két masina, de pl az én gépemnél már nem kell a YouTube videót kirakni teljes képernyőre ... :(((

A gépet netezésre meg képszerkesztésre, általános dolgokra használom esténként, csak már kezd idegelni hogy a neten se lehet böngészni egy egymagos cuccal a sok flash miatt...

A másik dolog, hogy most felröppent hogy az új Haswell Atom elég combos lehet, gondolom jövőre érkeznek az ilyan Asus T100as tablet-laptop kombók. Inkább spórolás és egy olyat kivárni ?
Köszönöm a segítséget !

[ Szerkesztve ]

Na milyen csokit kér minden PH! tag a büfében ? ---> 3Bit-et

(#53082) Busterftw válasza formula01 (#53077) üzenetére


Busterftw
veterán

Ilyesmiket nem tervezek, akkor marad a sli verzió.

(#53083) norbi964


norbi964
csendes tag

Hali! Tervezek egy laptopot venni, 2 gép között vacilálok (Toshiba Satellite L50-A-10W és Acer V5 573G NX.MCEEU.007). Toshiba cuccai: i7 3630qm (4mag), 8gb ram, 740m 2gb. Az Acerben: i7 4500u (2mag), 8gb ram, 750m sli 4gb. Melyik lenne jobb játékra, vagy hosszabb távon melyik éri meg jobban?

(#53084) brumi1024 válasza norbi964 (#53083) üzenetére


brumi1024
veterán

Egyik sem. Az a Toshiba egyáltalán nem ajánlott gép, főleg nem i7-el, lásd teszt róla. Melegszik, lakkos, gyenge minőségű ház, rövid üzemidő, gyenge kijelző. Az Acerben pedig nem GT750M SLi van, hanem egy DDR3-as GT750M, feleslegesen sok DRAM-al. Sokkal inkább egy Dell 5537-et ([link], [link]) ajánlanék, erősebb dGPU-val.

Legközelebbre amúgy sokat segít, ha linkeled a kinézett konfigurációkat, mert egyrészt az sem mindegy honnan veszed, és azt is jó lenne tudni mennyi a kereted, ha két ilyen kevésbé szerencsés gépet választasz ki.

[ Szerkesztve ]

(#53085) btudos válasza norbi964 (#53083) üzenetére


btudos
veterán

Az Acer jobb grafikában, és talán le tudja hűteni rendesen a benne lévő ULV procit, a Toshiba grafikában nem túl erős, ráadásul tök felesleges a négymagos CPU, játékban nincs rá szükség, és a hűtés miatt úgyse tudnád kihasználni.

Szóval összességében az Acer, de ennyi pénzből én inkább Dell Inspiron 7537-et vennék. Ez minőségben jóval a brumi1024 által ajánlott 5537 fölött van, és a GT750m drivergondoktól mentes, ezáltal kiegyensúlyozottabba teljesítményt nyújt.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#53086) Yany


Yany
addikt

Rendszeresen elhangzik, hogy a Radeon-oknak driver gondjaik vannak. Valaki leírná nekem, hogy miről is van szó? :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#53087) brumi1024 válasza btudos (#53085) üzenetére


brumi1024
veterán

Attól is függ mire kell neki, mivel tervez játszani. Ha lesz multi akkor az i7-4500U-val jobban jár, ezt a minap kitárgyaltuk Pocok-kal.

(#53088) Pocok256 válasza brumi1024 (#53087) üzenetére


Pocok256
veterán

Na meg az se mindegy milyen multi gamma lesz :P

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#53089) Tikakukac válasza Yany (#53086) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen: van egy 1000 lóerős autód, ami egyes játékokban a pocsék driver miatt szívószálon kap levegőt, így kenheted a hajadra az egész hóbelevancot. Így ha kicsit keverve is de szerintem átmegy az érzés.

Ha van driver akkor baromi erősek a 8850-ek, ha nincs akkor hal a szatyorban effektus :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53090) stratova válasza brumi1024 (#53022) üzenetére


stratova
veterán

Élek a gyanúval, hogy i5-4200H az IGP-t engedi jobban "nyújtózkodni" az alap és turbó órajele között. Kétlem, hogy ha az nincsen terhelve többet fogyasztana/fűtene mint az alábbi 2 delikvens. Illetve a H proci BGA.
i5-4200H - 2/4 2.6@3.4 GHz HD 4600 400@1150 MHz 3 MB L3 - 47W
i5-4330M - 2/4 2.8@3.5 GHz HD 4600 400@1250 MHz 3 MB L3 - 37W
i7-4600M - 2/4 2.9@3.6 GHz HD 4600 400@1300 MHz 4 MB L3 - 37W

Viszont érdekes módon a decemberi doksiban még nem szerepel 2magos H-processzor:
Mobile 4th Generation Intel® Core™ Processor Family: Datasheet, Vol. 1[link]
A mechanikai leírásnál 3 típust különböztet meg:
Quad Core BGA Processor with GT3 Graphics (H-Processor Line)
Quad Core BGA Processor with GT2 Graphics (H-Processor Line)
Quad Core rPGA Processor with GT2 Graphics (M-Processor Line)

Valamint más a memória támogatásuk.

(#53091) Yany válasza Tikakukac (#53089) üzenetére


Yany
addikt

És az E6540-esekben található 8790-es GPU-t érinti ez a dolog? Nincs rá jó driver? Azért vagyok értetlen, mert évek óta Radeon-onom van a desktop gépemben és soha nem volt gondom velük. Ez notinál másképp van?

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#53092) kicsigi97


kicsigi97
tag

Sziasztok!
Elsősorban játékra szeretnék laptopot venni. Nincs szükségem hardcore gamer notebookra, inkább egyfajta "kiegészítőre", amelyen elfut minden játék, nem teljesen low-ra állított grafikán. Igazából elég nehéz körülírni, milyen célra kellene, ezért leírom, hogy mi a helyzet: Alapvetően nem ezt a laptopot használnám játékra, hanem XBOX-ot, de mégis szeretném, hogy legyen egy gépem, amin tudok különféle MMORPG-ket illetve LoL-t játszani, továbbá bármilyen, nem "netes" játékot, hogyha elutazom. A keretem meglehetősen kevés, 100-120k, de az lenne a legjobb, hogyha hardverapróról tudnám beszerezni.

Válaszaitokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#53093) Tothgera30 válasza kicsigi97 (#53092) üzenetére


Tothgera30
Ármester

[link] vagy [link].

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#53094) Teta1


Teta1
csendes tag

Sziasztok!
Laptopválasztásban szeretném a segítségeteket kérni.
Egyik ismerősöm kért meg, hogy segítsek neki választani.

A kérései:
- Legalább 5 évig nem szeretne gépre költeni, és nem szeretne sokat várakozni a programok indulására, a Win betöltésére, tehát gyors legyen. (minimum i5 procira gondoltam, dual chanel ramra, és mSATA-ra, hogy hagyományos HDD-n tudjon adatokat tárolni)
- Elég sokat hordozza, úgyhogy könnyűnek kell legyen, ha lehet 1,5 kg körüli,
- Ideális lenne neki a 14" méret.
- Mivel 5 évre tervez, és esetleg GPU gyorsítást is használna a jövőben dedikált viedeokártyára is gondoltam (szerintem Nvidia, mert ha jól tudom az ATI nem tud átkapcsolni dedikáltra, mint az nvidiák (otimus))

A keret 300000 forint. (Az árban benne kell legyen a windows is)

Amit én néztem, és mutattam neki az ez: [link] , de nehéznek találta.
Könnyebbet tudtok ajánlani esetleg, ami minőségi, és kibírja a tervezett időtartamot?

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#53095) premete válasza Teta1 (#53094) üzenetére


premete
veterán

1.5 kilósóknál felejtse el a 4 magos i7-et, a dedikált vga-t és a hdd-t alapból, ha talál egy ilyet esetleg, az nem biztos, hogy 1 évet kibír. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53096) Tothgera30 válasza Teta1 (#53094) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Inkább: [link]

Egy Win-t, +4Gb ramot és SSD-t meg vesz hozzá.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#53097) Teta1 válasza Tothgera30 (#53096) üzenetére


Teta1
csendes tag

Mint mondtam max 300000 a keret, nem lehet a notebook mellé még venni kb 60-ért cuccot, de azért köszönöm a segítségedet!

Premete: Azért még várok ajánlatokat, köszönöm.

(#53098) kicsigi97 válasza Tothgera30 (#53093) üzenetére


kicsigi97
tag

Szerintetek ez nekem jó lenne? [link]

(#53099) Tothgera30 válasza Teta1 (#53097) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Apróról SSD 20k lenne, +4Gb DDR3-as meg 5-6k körül, egy Win7 meg szintén megvan olcsón. Tehát pont beleférne az árba! Ha mégsem akkor nézzétek ki ugyan ezt a gépet csak nem HD+-al, és kisebb CPU-val, mert ez az i5 3210-es majdnem ott van mint az enyémben az i7.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#53100) premete válasza Teta1 (#53097) üzenetére


premete
veterán

Ami legközelebb áll az elvárásokhoz, az például a Dell 6430U, 1.6x kg, 4 év helyszíni garancia, és tudja a katonai szabvány 16 tesztjét. Ez 300-ból kijöhet, de hdd csak külső mediabayben lehet hozzá.
Én már láttam ilyent, és normál e6430ast is élőben, ami 1.5 x nehezebb, 1.5x vastagabb, és van különbség.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.