Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#53651) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok ne öljetek meg csak hátha valakinek tetszene ez a gép most láttam facebookon. jó áron van sz.tem

[link] Bocsi ha már linkeltétek vagy volt téma csak ebben a pill-be láttam emg

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#53652) kisza25 válasza Whysperer (#53645) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ok köszi várós :R
Tikakukac: akkor a semmiről vitatkozunk voltaképpen,
az rendben van, hogy nem lehet 100% monitorozni multit, de irányadónak azért jó, mert a min és max az tényleg nagyon változó, de az átlag az azért multi alatt is megvan, a max mindegy is ,a minimum azért nem ott hoz sokat az erős proci
Pocok256: erről van szó :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#53653) Tikakukac válasza Whysperer (#53651) üzenetére


Tikakukac
titán

Sajnos nem linkeltük még ki, viszont a benzin is alig 400 forint ha fogod a maradék 179600 forintodat és felgyújtod vele, elképzelhető hasonlóan jó befektetés lesz az is :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53654) kisza25 válasza Tikakukac (#53653) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

de most ezzel a lenovoval tényleg mi a gondod :F
" Figyelemre méltó, hogy alapjáraton kapunk egy 44 °C-os processzort és egy mindenhol hűvös burkolatot, játék közben átlagosan pedig csak egy 65 °C-on járó CPU-t és egy 74 °C-on járó GPU-t kapunk. Ezek nagyon alacsony értékek, amit betudhatunk a terhelés miatt magasabb fordulatszámon járó ventilátornak."

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#53655) brumi1024 válasza kisza25 (#53654) üzenetére


brumi1024
veterán

A bolttal van, a külföldi szürkeimport gép miatt, amire passz hogy megy-e a gari.

(#53656) Tikakukac válasza kisza25 (#53654) üzenetére


Tikakukac
titán

Ez a baj mikor nem vagyok konkrét hanem csak érzékeltetem, ha valaki sügérkedik.

Nem a géppel van baj, hanem a bolttal.

Másik: azért elég csudamód tud az az fps grafikon változni. Néha ha lereccsen az fps-ed az ezerszer idegesítőbb, mint 4-5 fps tartósan zuhanva. Az irányadás nálam úgy működik, hogy 2-3 fps difivel tudsz mutatni egy komplett tesztet. Az, hogy valaki eltolt 2-3 multit, az nagyon nem globális, max azt mutatja meg, neki hogy ment 2-3 napja a játék.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53657) kisza25 válasza Tikakukac (#53656) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ja akkor félreértettelek, azt hittem arra célzol, hogy leég a gép,
multinál pont azért kell az erős CPU, hogy ne essen le az FPS, mert hidd el nekem, hogy az miatt van,
i3-al olyan fps dropjaim voltak, hogy 80-ról 30, i5-3470-el max 60-ig esik le i7-el me 65-70 ugyanaz a VGA ugyanaz a beállítás és több 100óra játék ami alatt mindig mérem az FPS-t ez nálam egy mánia :B
azért van megint i5 mert i7 tényleg felesleges volt, de a 4mag az kell BF3/4-nek, laptopban tudtommal nincsen sima 4 magos intel, így marad az i7 multira,
amúgy HD8750 sem túl ideális, mert mind ddr3-mas pedig létezik ddr5-is, 1366x768-ban max lowon lehetne vele szerintem multizni egy i7-el karöltve, de persze ezt valakinek le is kellene mérnie, addig csak elmélet marad,
bf3/4 igazi gépzabáló játékok, igazából ez a gép lenne az amire már azt mondanám, hogy bf4 multi rendbe lenne vele, de a fullHD miatt ezt is le kellene mérni:P

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#53658) Tikakukac válasza kisza25 (#53657) üzenetére


Tikakukac
titán

Szinglit tudom, ott baromi nagy a VGA limit, messze nem 8750M szinten is i5-el. Ebből jön le nekem az, hogy rakhatom az i7-et multiban ez a limit meglesz, plusz még 50 retardált lesz a pályán akik nonstop robbantanak.

Aki meg lehúzza nudlira a grafot és úgy méri az okés, csak akkor főleg nem lehet egymáshoz mérni a teszteket.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53659) kisza25 válasza Tikakukac (#53658) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

multinál nem a grafika a lényeg, hanem, hogy meglegyen átlag 60FPS ami a monitorod frissítési gyakorisága, értelem szerűen, ha ez 75 akkor annyi, ha 100 akkor annyi... és így tovább, mert ha kevesebb akkor elvesznek képkockák ami miatt későn látod meg az ellenfelet, vagy még azt látod, hogy háttal van közben meg már lő rád...(ez ping-től és smothering-től is függ) az asztali gépemmel megy ultrán a játék 40+FPS-el, ami singleplayerhez rendben is van, de ha multiban úgy játszom egyfolytában halok, mert elvesznek képkockák, high-on már jó, mert folyamatosan 80 körül van és nem esik 60 alá ilyenkor már vsyncet is be lehet kapcsolni, hogy ne számoljon annyit feleslegesen a VGA én mondjuk nem szeretem, ez egyén függő,
tehát a grafikát addig kell lehúzni, hogy még ne legyen 100% CPU limit(mert az megint csak drophoz vezet), de legyen elegendő képkocka, na és ehhez kell az erős CPU,mert ha gyenge hiába veszem le a grafikát nem fog nőni az FPS, mert a CPU 100% teker, csak a GPU kihasználtság fog csökkeni azonos FPS mellett, ezt hívják CPU limitnek

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#53660) Tikakukac válasza kisza25 (#53659) üzenetére


Tikakukac
titán

Mint már mondtam: félprofiként codoztam anno, nem kell bemutatni mi a fontos és mennyire :B És, hogy mennyit kell állítgatni a dolgokat, míg bejön a pont elég fps, hogy szépen tudj csipázni :K

De aki tényleg hajlandó arra, hogy úgy lebutítsa egy játék grafikáját most, mert vagy halott gyenge a GPU vagy az U-s proci kevés, az bolond :) Nem tudok rá mást. Itt akkora szakadékok vannak már, amihez gyakorlatilag ki kell dobni egy kiló pénzt az ablakon, mert valami nem passzol a másikhoz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53661) kisza25 válasza Tikakukac (#53660) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ezért is mondtam én le erről az elképzelésemről és maradok asztalinál, meg valami üzleti notinál, mert 300eFt alatt nincs rendes gép BF4 multira (a rendes alatt azt értem, hogy tudjon 60+FPS felett)
ez a szívem választottja, csak most éppen nem lehet kapni:)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#53662) AxBattler válasza kisza25 (#53661) üzenetére


AxBattler
félisten

Szvsz inkább vidd az A8-as 455-öt, lásd Dedikált VGA-s notebook guide + a hozzászólások! :U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#53663) grunker


grunker
csendes tag

Sziasztok
tervezek egy laptopvásárlást:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? közeljövő
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 200e Ft +/- 10%
(3) Felhasználási kör? képszerkesztés, videoszerkesztés, video renderelés, office, net, HD film (játék nem annyira kell)
(4) Játékra használnád-e? annyira nem szükséges
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? minőség, és teljesítény, jelenleg egy asus k50id-m van és már nem nagyon bírja szegény a video szerkesztést
(6) Szeretnél bele SSD-t? Ha belefér a keretbe, akkor igen.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15 vagy 17,3
(8) Notebook tömege? Nem számít, nem lesz cipelve.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? mindegy
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 500GB tárhely minimum + SSD ha lesz benne, illetve amennyit az ár megenged. RAM úgy gondolom 6-8 GB minimum kellene. Optikai meghajtó nem szükséges.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI, webkamera.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? igen
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk):
- http://www.laptopszalon.hu/kategoriak/dell#pid_10201 (Dell Inspiron 3537 laptop
(Intel® Core™ i7-4500U Processzor / 8GB / 1TB / AMD Radeon HD 8850M / Linux / Fekete))
- http://www.laptopszalon.hu/kategoriak/dell?pg=2#pid_10192 (Dell Inspiron 3737 laptop
(Intel® Core™ i7-4500U Processzor / 8GB / 1TB / AMD Radeon HD 8870M / Linux / Fekete)
- http://www.laptopszalon.hu/kategoriak/lenovo#pid_9223 (Lenovo IdeaPad G510 laptop
(Intel® Core™ i5-4200M Processzor / 6GB / 1TB + 8GB / AMD Radeon HD 8750M / Free DOS / Fekete)
http://www.laptopszalon.hu/kategoriak/lenovo#pid_8995 (Lenovo IdeaPad G500 laptop
(Intel® Core™ i7-3612QM Processzor / 4GB / 1TB + 8GB / AMD Radeon HD 8750M / DOS / Fekete)

laptopszalon.hu megbízható bolt?

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak új
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

(#53664) kisza25 válasza AxBattler (#53662) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az is benne van a kedvencek között, elolvasom a linket köszi :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#53665) Yandelus


Yandelus
tag

sziasztok, pár héten belül kellene új gép egyik lány barátomnak
maximális ár 130 ezer forint, ennél több semmiképp.
csak film, net, zene... másra nem kell neki, ötletek?:)
én egy lenovo b590-t ajánlottam neki, ti mit mondtok?
csak újan boltból venné.

[ Szerkesztve ]

(#53666) kisza25 válasza AxBattler (#53662) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ok elolvastam, meggyőztél :P :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#53667) Lajkó válasza spyduck (#53589) üzenetére


Lajkó
őstag

A belőtt ár 80, a lélektani határ, amit talán meg tudok hágni pár ezressel, az 100.
Melyik a matt? Gondolom a B590, mert az drágább... :U

Találok 64bit-es Win7 alá rendes drivereket, illetve a funkciógombok működnek ezen az oprendszeren rendesen?
Van valahol a Lenovonak boltja Miskolcon?

(#53668) premete válasza kisza25 (#53661) üzenetére


premete
veterán

Ezek jobbak, mint az előző Probookok? Nálunk 6470-es van rendszeresítve, azokon a BSOD napi rutin, de gyakran már a biosnál kifagynak.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53669) kisza25 válasza premete (#53668) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

jól hangzik:D a végén nem is veszek notit inkább veszek még 1 monitort és cipelem asztalit melóba:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#53670) premete válasza kisza25 (#53669) üzenetére


premete
veterán

Mondjuk az előző sorozatoknál sosem volt "kék halál".

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53671) AxBattler válasza kisza25 (#53669) üzenetére


AxBattler
félisten

Ha a lehető legnagyobb megbízhatóság kell, munka miatt, akkor dgpu nélküli, komoly üzletit kell venni, nincs mese. :N
Talán egy 14-15"-os Elitebook, használtan... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#53672) kisza25 válasza AxBattler (#53671) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

mondjuk egy ilyet?
amire használnám : open vpn szóval a gépen nem lesz semmi adat, vagy komoly hardverigény :N erre szerintem a probooknak is elégnek kell lennie:)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#53673) premete válasza kisza25 (#53672) üzenetére


premete
veterán

Ilyenem volt, ezzel ment minden. Elméletileg elég lenne a Probook is, de gyakran addig sem jut el, hogy a rendszer felálljon. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#53674) AxBattler válasza kisza25 (#53672) üzenetére


AxBattler
félisten

Például. Persze csak ha nem bízol a Probook-ban, pedig anno a 4530s-eket eléggé dicsérték.
Nekem 4545s volt egy darabig, és meg voltam vele elégedve, viszont lehetett érezni a különbséget - annyira azért nem volt masszív, mint egy Elitebook.

Szerintem akkor jársz a legjobban, ha mindkettőből sikerül megtapogatnod egyet, és az alapján döntesz!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#53675) stratova válasza kisza25 (#53672) üzenetére


stratova
veterán

Mit találtam :)

(#53676) kisza25 válasza AxBattler (#53674) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én nem mondtam, hogy nem bízok, de kolléga írta 1-el régebbire, hogy gondok vannak vele :)
az stratova: túl nagy itt az enyém:Pazért is írtam veszek 1 monitort ezt meg a hónom alá csapom:D

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#53677) voLeRQ^


voLeRQ^
újonc

Üdv!
Segítségre lenne szükségem, előre is köszönöm szépen a segítséget.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Amint megvan a megfelelő gép
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 150.000
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) irodai munka, Photoshop, játék
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? kis gépigényű játékok pl: killing floor, cs,16, bastion, indie gamek,
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? nehéz kérdés, ennyi pénzért úgy gondolom nagyon minőségit nem lehet venni bár lehet tévedek
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! SSD szeretnék mindenképpen, amint megveszem jön is ki a vinyó és beugrik az SSD
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? matt, felbontás mindegy
(8) Notebook tömege? mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? optikai meghajtó nem szükséges, HDD minél kisebb méretű legyen mert ki lesz véve úgyis, SSD már van, RAM minimum 4GB
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI legyen mindenképpen és USB 3.0 is jó lenne
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Nem használok, a régi játékokhoz úgy gondolom elegendő egy integrált gpu is, nem szeretnék dedikált VGA-t felesleges hőtermelés
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
lenevo b590 i3-3110M
lenevo b590 i5-3210M
És itt jönne az első kérdés: megéri-e +20.000 Ft-ot az i5-ös verzió? (Persze ha jók egyáltalán ezek a gépek)
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? új

Köszönöm előre is :R

[ Szerkesztve ]

(#53678) Whysperer válasza stratova (#53675) üzenetére


Whysperer
addikt

8)))) nagyon klasssz tényleg!! 8) gondolkoztma átrakom a gépem mini atx-be és úgy kivihetem a gépen! 8-P

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#53679) AxBattler válasza kisza25 (#53676) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor te döntesz.
Azt hittem, hogy viccelsz... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#53680) Whysperer válasza kisza25 (#53676) üzenetére


Whysperer
addikt

milyen cpu hüző van rajta? Cm-ben?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#53681) hallador válasza premete (#53668) üzenetére


hallador
addikt

Érdekes Angliában más ProBook-ok lennének? 300-ból egy kettő fagyott (BIOS frissítés után nem). Nem tudom mit csináltok a notebookokkal (Vagy inkább mit nem amit meg kellene csinálni), Szóval ha rendesen be van driverezve, akkor semmi baj nincs a probookokkal az emberi lustaságot ne vegyük bele abba, hogy rossz a termék.

Bisosnál kifagynak? Perszeeee, nekem van benne egy caddy, meg sd card, meg mifene, és soha nem fagyott ki a 6460B meg az 5310m (abban csak SD card volt) sem.

~ 10 -11 hónapja mennek a probookok legfőképpen User Error van 300 -ból 10 alatt vannak azok aminél probléma volt, ez k...va jó arány szerintem. A Dell földhöz verné a seggét, ha a Latitude 5xxx ilyen fasza aránnyal rendelkezne.

A Te BSOD problémáid mögött USER error és IT szakértelem hiány lapul meg. Nem a termék minőségi problémája.

Most futnak ki USA-ban a 6470B-k ebből is rendelt a cég 150-et, sztem pontosan annyi lesz a helyzet, hogy rendesen leteszteljük, és tesztlaborban 1 hónapig nyúzunk 5 - 6 db-ot, hogy meg legyen a tapasztalat, a Driverset, meg a telepítőkészletek és kb pontosan ugyanannyi probléma lesz velük mint a 6460B-kkel. Semmi.

Majd beszámolok róla van-e baj velük. De nem lesz....

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#53682) stratova válasza kisza25 (#53676) üzenetére


stratova
veterán

Ja, ha már van egy ilyened, az más. :D Azért vadásztam vékonykát, mert arra esetleg mehetne maga a monitor.

(#53683) umfrider


umfrider
senior tag

Sziasztok!

Már minden lehetséges darabot átnéztem, ez a kettő maradt. Azt szeretném kérni, hogy felhasználási területtől függetlenül ( mindenesnek kellene, egy kis játék alap szinten. Max Counter strike, LOL, autoCAD építőmérnöki funkciók, netezés, hasonlók... ) melyiket választanátok? Az acerben erősebb a videokártya és a laptopszalon több alternatvát kínál +ba. A lenovoban sshd van és jobb a processzor.

Lennovo
Acer

Biztosan a kettő közül fogok választani, 4 hete rá vagyok állva a dologra, jól körbejártam!

Köszönöm :)

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#53684) grunker


grunker
csendes tag

megismételném a kérdést, hátha átsiklottatok felette :))

Sziasztok
tervezek egy laptopvásárlást:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? közeljövő
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 200e Ft +/- 10%
(3) Felhasználási kör? képszerkesztés, videoszerkesztés, video renderelés, office, net, HD film (játék nem annyira kell)
(4) Játékra használnád-e? annyira nem szükséges
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? minőség, és teljesítény, jelenleg egy asus k50id-m van és már nem nagyon bírja szegény a video szerkesztést
(6) Szeretnél bele SSD-t? Ha belefér a keretbe, akkor igen.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15 vagy 17,3
(8) Notebook tömege? Nem számít, nem lesz cipelve.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? mindegy
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 500GB tárhely minimum + SSD ha lesz benne, illetve amennyit az ár megenged. RAM úgy gondolom 6-8 GB minimum kellene. Optikai meghajtó nem szükséges.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI, webkamera.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? igen
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk):
- http://www.laptopszalon.hu/kategoriak/dell#pid_10201 (Dell Inspiron 3537 laptop
(Intel® Core™ i7-4500U Processzor / 8GB / 1TB / AMD Radeon HD 8850M / Linux / Fekete))
- http://www.laptopszalon.hu/kategoriak/dell?pg=2#pid_10192 (Dell Inspiron 3737 laptop
(Intel® Core™ i7-4500U Processzor / 8GB / 1TB / AMD Radeon HD 8870M / Linux / Fekete)
- http://www.laptopszalon.hu/kategoriak/lenovo#pid_9223 (Lenovo IdeaPad G510 laptop
(Intel® Core™ i5-4200M Processzor / 6GB / 1TB + 8GB / AMD Radeon HD 8750M / Free DOS / Fekete)
http://www.laptopszalon.hu/kategoriak/lenovo#pid_8995 (Lenovo IdeaPad G500 laptop
(Intel® Core™ i7-3612QM Processzor / 4GB / 1TB + 8GB / AMD Radeon HD 8750M / DOS / Fekete)
laptopszalon.hu megbízható bolt?
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak új
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

(#53685) androidzero


androidzero
csendes tag

Sziasztok!
Jövő héten tervezem az új laptop vásárlását.
200.000ft szánok rá
Szeretném játékra is használni pl ami a mostani játékokat simán viszi közepes grafrikán akadálytalanul
Szeretném kihasználni a tv-mel tehát 3d full hd filmek intel widi
számomra fontos a minőség és a teljesítmény ha lehetséges
kijelzőben 15,6 ra gondoltam
op rendszerem van ssd-van
min 4gb ram
ami legyen benne hdmi kártyaolvasó usb 3.0 webkamera
kizárólag új gép vásárlásán gondolkodom.

„Mortui vivos docent”A halottak tanítják az élőket

(#53686) kisza25 válasza Whysperer (#53680) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

COOLER MASTER T2 BLIZARD+ 92mm Arctic PWM CO 24/7/365 i5-3470 terhelve max 65fok és ilyenkor még hangtalan, házhűtő is 120mm Arctic PWM CO
stratova: ez is elég kicsi

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#53687) Kovax1986


Kovax1986
csendes tag

Sziasztok,

egy laptop vásárlását tervezem:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? ASAP
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 150 000, de annyi legyen, amennyi gép hozza az elvárásokat
(3) Felhasználási kör? Internet, youtube, filmek, sorozatok (leginkább 1080p-s filmek tv-n történő nézése)
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? 1 játék kellene, Civilization 5 kiegészítőkkel - felbontás, részletezettség lehet alacsony
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Minőség, szeretnék jó szervizhátterű, akár 3 év garanciás laptopot
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Ha a fenti elvárások esetében is jelentős a hozzáadott sebesség, akkor igen, lehet róla szó
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? mindegy
(8) Notebook tömege? mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Tárhely mindegy, memória: annyi amennyi kell az elvárásokhoz, optikai meghajtó: mindegy
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI, webkam
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Semmi extra.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) nincs kinézett
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? új

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#53688) Dexar007


Dexar007
veterán

Tipus: Lenovo G580

Probaltam utanajarni ennek a mikrofon problemanak,es szerencsere megoldodni latszik .:
,,The inbuilt mic however is a big disappointment and produces a slightly distorted sound. So get ready for people asking if you have a cold when you chat them in Skype. "
Miert nincs egy ertelmes tesztben sem rola szo? Miert kell a net sotet bugyraibol elokeresni,hogy ,,Hee Jozsika! Lenovoek olyan igenytelen szarok,hogy egy par dollaros mikrofont sajnalnak a szerencsetlen gepukbe,amivel meg talan a skypeot is hasznalni lehetne" ?

Kell valakinek a gep? Tesztgyoztes hiperszuper ar/ertek arany 1.5 ev garival.
/En a reszemrol az eletben nem veszek tobb lenovot/

Give me your cum,bull!

(#53689) Tikakukac válasza umfrider (#53683) üzenetére


Tikakukac
titán

Levonót, szegény Aceren tényleg érezni, hogy belépős.

grunker: Ha nagyon ütöd a vasat, akkor el kell az i5 és esetleg i7, így G500- G510 között megy le a meccs. Bolt jó, innentől te döntesz mennyire kell a párhuzamosított feladatokhoz az extra kraft.

androidzero: WIDI az inteles karival megy egyedül, ergo olyan kell amiben ez adja a wifit. 200 rugó alatt szerintem Dell lesz csak ilyesmivel, bár tök se emlékszik mibe mit raknak most már annyi változat van, 5537-et lehet érdemes csekkolnod, 8850M-el.

Kovax1986: Játék remek kérdés, Dell 3537 lesz ennyiből 3 év garival, vagy 3521 7670M-el ha van még valamerre olcsóért, vinniük kell a gémeket. Rohadt nagy minőség ennyiből nincs, ahhoz egy bő 40-est le kéne rakni az asztalra, ez van sajna.

Nem lenne rossz a Probook sem, de azt amíg nem volt nálam nem merem mondani biztosra. Plusz az maxolja a keretet erősen SSD-re ott már nem futi.

Dexar007: Mert mások a preferenciák, plusz ha kiadnak egy tesztgépet, akkor általában ez sokadlagos, rendes miki az onnan indul, hogy dupla és zajszűrős, ergo messze mindegy mit veszel, nem fog árba férni.

Mások meg a hűtésbe szarnak bele. Sistergős mikrofon vs 80 fokos burkolat, hát kinek mi.

Ne is vegyél lenovot. Már csak az a kérdés, akkor mit veszel, mert anno hugyosra verte az összes többi gépet a G580, amúgy nem vagyok benne biztos nem szériáktól függ ez a hiba, 4 G580 van ismerős körben nem mondtak még erről semmit.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53690) kisza25 válasza Kovax1986 (#53687) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

amiket leírtál annak ez a gép felel meg(HP ProBook 455 G1 H0W30EA), én is ezt a gépet akarom megvenni, de vannak itt nálam jobban hozzáértők, majd ajánlanak mást is:)
Dexar007: pont így jártam egy lenovo tablettel(LENOVO Idea Tab A1000 7" 16GB 59-374127 fehér), nem értenek a túloldalon egy szót sem abból amit beszélek :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#53691) runner 125 válasza umfrider (#53683) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ragaszkodsz az SSHD-s konfighoz?

10k-t szvsz nem ér meg, úgyhogy 155-ért ezt jobb vételnek tartom, pláne ha a későbbiekben normál SSD-t tolsz alá.

Az mSata SSD foglalat miatt az U510 is megnézhetnéd.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#53692) Dexar007 válasza Tikakukac (#53689) üzenetére


Dexar007
veterán

Eddig hp dv6 3010-esem volt. Annak normalis a mikrofonja erdekes modon,vagy legalabbis olyan,hogy ha esetleg el merek mozdulni a laptoptol 1.5 metert,akkor meg hallanak.
Az mas kerdes,hogy melegedett es rossz volt a zsanerja (mar eleve ugy vettem hasznaltan- 3 evig birta).

Jo kerdes,hogy mit fogok venni. Hp Probook 450-nel szemezek (i5 8750- 160k korul).

A lenovoval egyebkent semmi bajom nincs: jo a bill,jo a tapipad,gyakorlatilag nincs hangja.De azzal,hogy nem tudnak beletenni egy par szaz forintos normalis mikrofont,ezzel kiakasztanak.

Give me your cum,bull!

(#53693) Tikakukac válasza Dexar007 (#53692) üzenetére


Tikakukac
titán

Erről beszéltem, bár Isten adná, hogy a mikrofon legyen a legfosabb a gépekben, bár adná...

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53694) Yany


Yany
addikt

Delleseket kérdezném: tegyük fel, veszek egy Latitude-ot Win7 Pro-val. Utólag tennék bele SSD-t. Hogy fogom tudni a gyári előtelepített oprendszert ugyanabban az előtelepített fázisban viszontlátni az SSD-men, amikor bekapcsolom a gépet? (HDD sürgősen kikerül belőle).

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#53695) runner 125 válasza Yany (#53694) üzenetére


runner 125
nagyúr

HD Clone?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#53696) Tikakukac válasza Yany (#53694) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát a bitenkénti másolás egy jó progival csodákra képest.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#53697) Dexar007 válasza kisza25 (#53690) üzenetére


Dexar007
veterán

Hu,ez a gep viszont megtetszett.
Kerdes:erdemes kiadni meg egy keveset az i5-ert,vagy teljesen folosleges?

Give me your cum,bull!

(#53698) AtHoS válasza Tikakukac (#53387) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ezt tapasztalatból írod?

S-video csatlakozót sem látni rajta, mindössze a tápcsatlakozó néz ki hasonlóan mint az s-video (persze ezt csak képek alapján írom, nem volt még kezemben ilyen cucc, de nagyon vékonynak tűnik képek alapján a "középső" részen a lyuk) ráadásul gyári oldalon sem említik meg az s-video kimenet jelenlétét , ami azért már elég aggályos.

read-only mode on the forum

(#53699) umfrider válasza runner 125 (#53691) üzenetére


umfrider
senior tag

Nem ragaszkodom az SSHD-hez, csak gondoltam hátha kifizetődő, de akkor jól érzem, hogy 10e FT-ot pedig nem ér meg, mert annyival nem gyorsabb mint egy HDD.
Terveim közt szerepel mondjuk egy év múlva SSD berakása is, majdan valamikor, ha újratelepítem a gépet. Na de ez most lényegtelen.

Akkor Acer kapufa? Mellesleg nekem is a Lenovo szimpi a grafikus kártya ellenére is.

Továbbá az U510-es 2 dolog végett nem szimpatikus. Sajnos nincs rajta VGA kimenet és a processzor az, ahol elvérezhet. No meg a 720-as grafika szintén nem a best of. Persze az ára jó, meg az mSATA előnyös.

Amit linkeltél előtte LaptopSzalonos lenovot, mint ami edigitalnál is van. Ez eddig elkerülte a figyelmem. Szimpi. Ugyan az tulajdonképpen, csak nem SSHD.

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#53700) rizso válasza Dexar007 (#53697) üzenetére


rizso
addikt

Alap dolgokra fölösleges egy i5. Öcsémnek egy korábbi 4535s van, amiben ha minden igaz egy A4-3305M proc van, és mindenre elég neki, gyors a gép (leültem elé, nem vettem észre lassulást korábbi gépeimhez, vagy a mostani "i7-es" 7537-hez képest). Szintetikus tesztekben lehet, hogy gyengébben teljesít mondjuk egy i3-as Intelnél, de a mindennapos használat során semmivel sem lassabb.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.