Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#54601) zkosaras


zkosaras
aktív tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm notebook vásárláson gondolkodik, pár infó ezzel kapcsolatban:

Mikor lenne esedékes a vásárlás? - TAVASZ
Maximális keretösszeg Ft-ban? - 200e.
Felhasználási kör? PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) - Főként irodai munka
Játékra használnád-e? NEM
Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? - MINDKETTŐ!!!
Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! - Nem fontos
Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15,6" - HD - lehet fényes, matt is, de fontos jó betekintési szög
Notebook tömege? nem szempont
Operációs rendszerrel vagy nélküle? - Operációs rendszerrel
Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? 1TB HDD, 4-8GB RAM, DVD-író legyen
Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) ez mind + minimum 3 usb
Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? nem hinném, átlag felhasználónak lesz
Eddig kinézett notebookok? semmi konkrét
Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Új

Mit tudnátok ajánlani?

(#54602) Tikakukac válasza zkosaras (#54601) üzenetére


Tikakukac
titán

soros port

Natívban ez bukó, EC karival esetleg, de akkor ide üzleti gép kell. Az meg opival neccesen fér be 200 ropiba.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#54603) zkosaras válasza Tikakukac (#54602) üzenetére


zkosaras
aktív tag

Üzleti gép 200k-ig? :(
Soros nélkül? (szerintem még eSata sem kell neki, csak rábökte hogy legyen minden)

(#54604) Tikakukac válasza zkosaras (#54603) üzenetére


Tikakukac
titán

Éppen futós E5530 Lati akad, ha akarsz benne látni valamit, akkor FHD változat, 210-220k körül hozható.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#54605) zkosaras válasza Tikakukac (#54604) üzenetére


zkosaras
aktív tag

Köszi, de 200 a max. A FHD-t ejthetjük, és az sem fontos hogy üzleti gép legyen.

(#54606) Tujmos


Tujmos
tag

Sziasztok!
Kinéztem egy notit link

Szeretném kérdezni van e hasonló gép, esetleg jobb, ilyen árban.
A dedikált kártyához ragaszkodnék, néha játszanék pár régebbi játékkal, és pár újabbal is, (d3, tf2, wow, lol, dota).
Valamint szeretnék tévén filmet nézni vele fhdban.
Van esetleg valami tapasztalata valakinek mennyire melegszik, és mennyire tartós kis gép ez?
Előre is köszi a válaszokat! :R

(#54607) Tikakukac válasza zkosaras (#54605) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha akarsz egy minimum szintet minőségben akkor azért fontos. E5530-at mondok akkor sima kijelzővel, oprendszerrel és i3-as procival is megáll 200k alatt. Príma gari remek gép.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#54608) Yany


Yany
addikt

Tudom, hogy járnak ide notiárusok is, ezért egy felhívásom lenne feléjük, ha megengeditek ezt nekem:

Szeretnék árajánlatot kapni M3800, XPS 15, E5540 és E6540-es Dell gépekre. Aki tudna nekem árakat írni, legyen szíves privátban jelezni felém és megírom a részleteket. Nagyon szépen köszönöm. :R

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#54609) Tikakukac válasza Tujmos (#54606) üzenetére


Tikakukac
titán

Hasonlóan vékony nem nagyon, designosabb sem hiszen. Amúgy nem egy nagy durranás, a belső DGPU sem szaggatja le az eget FHD filmhez meg sima wow egyebekhez nem is kell, lassan a 20k-s tabletben is olyan a vidkari, hogy visz mindent, képzelheted laptopokban.

Tartóssága meg megbízhatósága meg hát remek kérdés, eggyel előzőt 3 napja hozták menteni vagy szervizbe leadni :P

Kicsit szürkébb vastagabb gép lesz.

Yany: Ezt apróban keresd, 2 perc keresés után megtalálod kit kell zargatni, a kis szúnyogos avatarral mosqu!to néven lesz embered.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#54610) PAINfájdalom


PAINfájdalom
aktív tag

Notebookot vennénk, legfeljebb 100e FT-ig. márka mindegy, csak jó legyen. első évben itthon facebook, net, szövegszerkesztés, levelezés, filmnézés, aztán 2 év múlva egyetemen és akkor már játszenék is rajta. Kb. cod bo2es szintet vigye közepes grafikán, de a cs: source fusson rendesen. milyet ajánlotok?

Road- Az Isten állatkertje http://www.youtube.com/watch?v=Yh6SR7BV5Y8

(#54611) btudos válasza PAINfájdalom (#54610) üzenetére


btudos
veterán

Esélytelen 100 k-ból olyan gépet venni, amivel később játszani is lehet.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#54612) PAINfájdalom válasza btudos (#54611) üzenetére


PAINfájdalom
aktív tag

akkor játék kilőve, marad a többi :(((

Road- Az Isten állatkertje http://www.youtube.com/watch?v=Yh6SR7BV5Y8

(#54613) 3RROR válasza PAINfájdalom (#54612) üzenetére


3RROR
aktív tag

Ha jó használt is akkor Lenovo G580-at ki lehet fogni i3-al GT635-el.

(#54614) PAINfájdalom válasza btudos (#54611) üzenetére


PAINfájdalom
aktív tag

100k felett milyenek vannak? nem kell nagyon játékra. most egy AMD Phenom II X2 procis AMD Radeon HD 5670 videokártyás asztalim van, ennél egy picit kellene hogy jobb legyen

Road- Az Isten állatkertje http://www.youtube.com/watch?v=Yh6SR7BV5Y8

(#54615) btudos válasza PAINfájdalom (#54614) üzenetére


btudos
veterán

120 k körül már van HD8570m, vagy GT720m Lenovo-nál. G500-at érdemes nézegetni.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#54616) PAINfájdalom válasza btudos (#54615) üzenetére


PAINfájdalom
aktív tag

ASUS K56CA-XO098D Notebook ez vinné a cs:s-t???

Road- Az Isten állatkertje http://www.youtube.com/watch?v=Yh6SR7BV5Y8

(#54617) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Sziasztok!
Elromlott a Laptopom 6 év után ASUS volt és szerettem de hát öreg volt. Laptopot vennék nagyon max 90 ezerig. Az a lényeg hogy megbizható legyen és sokáig birja. A képernyő mindegy mekkora. Az igényem legtöbbbet netre kéne, iskolai dolgok vagyis nem szoktam játszani rajta.
Köszi előre is :R :R

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#54618) btudos válasza Ricsko :D (#54617) üzenetére


btudos
veterán

Innen nézz valami neked tetszőt.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#54619) Ricsko :D válasza btudos (#54618) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Nem értek hozzá ezt kihagytam.... Milyen márka? vagy nem tudom nem értek hozzá... fősulira kéne

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#54620) thomeef válasza Ricsko :D (#54619) üzenetére


thomeef
őstag

Szerintem amire te használnád ezekkel jársz a legjobban: 1 2 3 4 5 6 7, de az olcsóbbak (55k) között is lehet neked megfelelő ahogy elnézem.

Már csak azt kell eldöntened, 14-es vagy 15,6os gép kell, mekkora hdd-vel, milyen felbontású kijelzővel, melyik tetszik külsőre stb. Amire neked kell mind jó lesz. Ha kolis vagy én a 14est vennék.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#54621) Ricsko :D válasza thomeef (#54620) üzenetére


Ricsko :D
aktív tag

Csak új kellene :) Illetve esetleg ez ? [link]

LG 4X HD The Best Phone :DDD

(#54622) btudos válasza Ricsko :D (#54621) üzenetére


btudos
veterán

Új gép 90 alatt elég kevés van, azt hiszem a Lenovo G500-ból van Celeronos verzió, az használható, Asus X széria ahhoz képest gyengébb.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#54623) thomeef válasza thomeef (#54620) üzenetére


thomeef
őstag

Laptopszalon

Újonnan nincs túl sok lehetőség.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#54624) Chaser válasza btudos (#54622) üzenetére


Chaser
titán

Vagy a B590 celeronos.
Asus x felejtős. Nem tudom melyik modellt néztem a napokban, 100k körül volt. De olyan hitvány billzet meg zsanér... :(

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54625) redwhite78 válasza Ricsko :D (#54621) üzenetére


redwhite78
aktív tag

Ne félj a használttól, csak még garival vedd! Sokkal jobban fogsz járni. Én is a laptopsystemtől vettem egy dell e6520-ast és nem bántam meg. Ezek a használt business class gépek köröket vernek bármilyen hasonló áron megkapható új notebookra. Nem szabad elfelejteni, hogy ezek az üzleti gépek újonnan min. 3-400 ezres masinák voltak, ami meg is látszik rajtuk.

Ha többet költhetnél, akkor lehet persze alternatíva az új is, de 90-ért nagyon az alját fogod megkapni.
Pláne, hogy azt írod fontos a megbízhatóság.

[ Szerkesztve ]

never go full retard

(#54626) Chaser válasza redwhite78 (#54625) üzenetére


Chaser
titán

A kinézett asus biztos megbízható pár dologban: élmény lesz a "gyorsasága", nem lehet rajta gépelni, ideális esetben többet tölt a tulajnál mint szervizben, gar lejárta után pár héttel fog eltörni a zsanér... ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54627) formula01


formula01
aktív tag

Tudom, hogy ez nem az a topic, de tekintve, hogy uj a gep, erdekelne a velemenyetek, mert en ilyen anomaliaval meg nem talalkoztam..:D

Far Cry 2-3.. majdnem max grafikara beallitva minden, teljesen folyekonyan fut minden. De ha bekapcsolom a feliratokat, mikor feljon valamilyen felirat, lesz kb 10 fps-em. kikapcsolom, ujra folyekony. Ezt fejtse meg nekem valaki..:D

inspiron 3737 i7 4500u + radeon hd 8870m

(#54628) Chaser válasza formula01 (#54627) üzenetére


Chaser
titán

Vagy driver, vagy bug a játékban.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54629) Tikakukac válasza formula01 (#54627) üzenetére


Tikakukac
titán

Örülj neki. Régebben már az 5fps sem volt semmi defaultban 8850M/8870M mellett. Írj az AMD/Dell párosnak, hogy sz@r van a levesben még 1 év után sem képesek alapvető dolgokat megcsinálni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#54630) brumi1024 válasza Tikakukac (#54629) üzenetére


brumi1024
veterán

Mehet az nyugodtan az AMD-nek, a Samsung gépeknél is ugyanúgy vannak drivergondok. És mind az AMD-nél mind az nVidiánál pár kivétellel a GPU gyártó vette át a driverírást minden gépre.

[ Szerkesztve ]

(#54631) Tujmos válasza Tikakukac (#54609) üzenetére


Tujmos
tag

Nem kell hogy vékony legyen és szép, a lényeg hogy legalább i3 legyen, minél újabb, és legyen valami használható dedikált kártyája. Minél több gari se hátrány. Néztem pl ezt Erre már 3 év gari van és az akksija is 6 cellás nem 4.

(#54632) Young92


Young92
tag

Sziasztok van valami tapasztalat-vélemény erről a gépről ?
Ahogy nézegetem mostanában csak a Dell ad 3 év garanciát ami igen biztató :)
ez

(#54633) Chaser válasza Young92 (#54632) üzenetére


Chaser
titán

Beugró inspiron, ez a legalja dellnél. 3 év gari miatt vállalható.
Ha megmondod mire szeretnéd használni jobban tudunk segíteni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54634) Young92 válasza Chaser (#54633) üzenetére


Young92
tag

Igazat meg vallva asztali gépem szeretném eladni majd és helyette egy notebook, játék már kizárt, grafikai munkákat nem végzek. Általános használatra kellene irodai programok használata, filmezés, netezés szóval csak a mindennapos dolgokra használnám. A hordozhatóság olyan szinten nem fontos, hogy napi hurcolászás lenne.

Max ár 150 ezer forint, fontos a min. i3, 4GB ram, HDMI kimenet, LED kijelző illetve az usb3 :)

(#54635) Chaser válasza Young92 (#54634) üzenetére


Chaser
titán

Nincs LED kijelző, ez tévhit - max arany áron -. LED háttér megvilágítású van, ami a CCFL-lel szemben olyan frekvencián dolgozik amit az emberi szem észlel és sokakat zavar, "hullámzó" képet eredményez. Fényerőben jobb, ennyi.
Lenovo B590-et mondanék i3-mal ha feltétlen kell az a cpu. 120k körül van. Mindent tartalmaz amit kérsz. Felárból inkább SSD-t vegyél. 2év gari de jobb minőség és matt kijelző. Inspironból is vannak olcsóbbak ha fontos a 3év gar.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54636) Young92 válasza Chaser (#54635) üzenetére


Young92
tag

Dell-től mi lenne az ami ebben a kategóriában megállná a helyét ?

(#54637) Chaser válasza Young92 (#54636) üzenetére


Chaser
titán

Pl ez. A 3537 elődje, kb ugyanaz. cpu ulv, vga gyengébb.
De előrébb vagy egy B590-nel, vagy egy i3-as fujival. Szervize is jobb, gart olcsón lehet rá venni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54638) Tujmos válasza Chaser (#54637) üzenetére


Tujmos
tag

Akkor nekem is jobb lenne ez
mint ez :))

(#54639) Young92 válasza Chaser (#54637) üzenetére


Young92
tag

Annyi kérdésem lenne a B590-nel kapcsolatban, hogy elég az i3 IGP vagy kell az a GT720M ? Full HD filmeket néznék HDMI-n keresztül TV-n mennyire lenne alkalmas az igp ?

(#54640) Chaser válasza Tujmos (#54638) üzenetére


Chaser
titán

Jah, csak ne onnan.

Young92: Elég bőven. Még a 2020m pentiumos verziójé is. Ezer éves gépemen is játszottam le FHD-t, maiaknál ez már alap. i3 mellett HD4000 van, még 1-2 játékkal is elég jól elboldogul.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54641) Young92 válasza Chaser (#54640) üzenetére


Young92
tag

Értem köszönöm a segítséget. Tudnál esetleg megbízható boltokat ahonnan bátran megrendelhetném majd ?
Illetve mg annyi kérdésem lenne, hogy melyik az a cég amelynek a legjobb a szerviz elérhetősége itthon és külföldön egyaránt? Elég nagy esély van rá, hogy külföldi kíntartózkodásra kerül majd sor év végé közeledtével.

(#54642) Chaser válasza Young92 (#54641) üzenetére


Chaser
titán

Mysoft, laptopszalon, usanotebook, ipon, edigital így hirtelen.

Dellnek itthon a legjobb a garija, de csak NBD gar esetén, inspironokra nem az van. Felárért lehet venni. Szervizgarban fujtsu a legjobb szerintem. Kinti gariztatásokat nem tudom. Lenovo, acer, asus jelenleg is külső országban szervizeltet, innen csak futár viszi el a gépet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54643) Tujmos válasza Chaser (#54640) üzenetére


Tujmos
tag

Köszönöm a segítséget :)

(#54644) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Sziasztok!

Az összefoglalóból csak pár pontot emelnék ki..
Vásárlás:1-2hónapon belül
Összegkeret: max 200-210e...
Kijelzőt sajnos behatárolja az összegkeret is: 17,3 és 15,6 között megy a variálás;
HD Led kijelzős lenne úgy a kiszemelt.
Odd mindenképp kell.!
SSd max én teszek bele vagy később szervízbe bővítik..ez mind1...

Tehát az általam kiszemelt példányok.
samsung atívbook 4

Samsung series 3 350v5c

Samsung series 3 370R

Hp Probook 4540S

Hp Probook 4740S

Asus x75Vb

Proci kérdés..és a vga...i3ba érdemes gondolkodni? mégis csak egy laptop..nemlehet elvárni h csúcs i7legyen benne...DE! félek h nagyon gyengén muzsikál.
Illetve h vgaból nem lehet vmi jobb megoldásra számolni mint ddr3 2gb:(?
Ezek közül melyikkel járok a legjobban, nem lepukkant tré cuccot akarok amit a youtube vagy a közösségi oldalak megfognak, nem bf4re lesz a gép; inkább durva hardvert nem igénylő jártékokra.
/nem is ez a célja a beszerzésnek!/

Remélem tudtok segíteni:) Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#54645) chester91


chester91
senior tag

Sziasztok!

A következő kérdéssel fordulnék hozzátok. Párom notebook-ot akar venni. Szolgáltatótól fogja, és kinéztünk három lehetséges áldozatot. A felhasználási köre: internetezés, filmnézés, irodai felhasználás. Ami fontos szempont, hogy tartós legyen, ne kelljen megszenvedni vele már 2-3 év múlva, mert lelassul, sokat gondolkodik (később ha lesz rá mód, a HDD helyett belekerül egy SSD). Az alábbi gépek jöhetnek szóba:

- Acer Aspire E1-472
- Lenovo G500
- Dell Inspiron 3521 Base.

Melyiket ajánlanátok?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#54646) btudos válasza chester91 (#54645) üzenetére


btudos
veterán

Lenovo vagy Dell, az Acer felejtős.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#54647) Lite


Lite
őstag

Játékra, minőségre, tartósságra:

Dell 3737 vagy Lenovo z510? Mi a véleményetek?

A 200-as keret dinamikus... ;)

(#54648) chester91 válasza btudos (#54646) üzenetére


chester91
senior tag

Köszönöm a választ! És miért felejtős az Acer?

„Az emberiség ostoba nézetei közül a legostobábbak azok, amelyekkel a jó körülmények között élők a szegények szokásait kritizálják” Herman Melville

(#54649) btudos válasza Lite (#54647) üzenetére


btudos
veterán

Z510 masszívabb, ezáltal valószínűleg valamivel tartósabb (bár a jövőbe nem látunk :) )de nehezebben szerelhető/bővíthető, illetve grafikus teljesítményben is elmarad a 3737 mögött.

Nehéz döntés, én a Z510-et venném, de ha a grafika elsődleges, akkor a Dell jobb választás.

chester91: Zsanérok, a billentyűzet, az összeszerelés is rosszabb mint a másik kettőnél, a tartóssága erősen kérdőjeles.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#54650) Dhampir válasza Apollo_21 (#54644) üzenetére


Dhampir
félisten

Az i3 elegendő lehet neked. A ProBookok jól össze vannak szerelve és 3 év garanciát kapsz. A Radeon 7650M játékok alatti teljesítménye ebből a táblázatból kikereshető.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.