Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#54301) kisza25 válasza thomeef (#54299) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

tudom medim /High-on játszom 100-as átlag min 80 max 150FPS mellett, nem is rosszul :B BF3 BF4(az 1024 az egy hülyeség), a fullHD ultrával csak szemléltetni akartam a gépem teljesítményét ;) nekem is van egy laza 2000órám csak bf3-4-ben
és jelenleg HP proobook-al szemezek és abból 455 és 450 modellekkel mindegyik HD8750-el van szerelve, APU-k: a8-4500m, i3-4000m, i5-4200m, igazából én i5 + 8750-et választanám, csak elriasztottak kicsit az enduro nyűgjeivel, de közben értekeztem a cikk írójával aki szerint tökéletesen gond nélkül működött,
szóval i3-vagy i5 lesz a vége a dolognak, csak a gépemre keresek vevőt:)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#54302) stratova válasza runner 125 (#54298) üzenetére


stratova
veterán

Ilyen teszt (mSATA/NGFF) kéne még a Probookokról is csak túl frissek még.
Még mindig érthetetlen számomra, ha Dell elérhetővé teszi a már Vostroban is, miért csak Elitebook kap HP-nál.
Ehhez képest opcionálisan van a HP Spectre, Envy és Pavilion DV gépekhez. :F

[ Szerkesztve ]

(#54303) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Üdv!
Jól látom,hogy a LENOVO IdeaPad Z510-be nem lehet cserélni a HDD-t SSD-re?Csak ha a teljes alját leszedi az ember,de az meg garivesztés.

(#54304) Dexar007 válasza kisza25 (#54301) üzenetére


Dexar007
veterán

Szerintem csinald azt,hogy megrendeled,kiprobalod ha tetszik megtartod,ha nem akkor visszakuldod.Ezt akartam en is,es lehet el is fogom jatszani,amint elmegy a g580-as.

(#54305): Ha nagyon ovatosan bansz vele,es tenyleg csak par orat hasznalod,akkor nem fogsz kicseszni senkivel.Viszont ha a 8. napon döntöd el,hogy neked ez megsem kell,miutan raontotted a kolat es a dobozt is kidobtad,akkor az mar valoban kicseszes.Nem a gyartoval,hanem a bolttal.

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#54305) kisza25 válasza Dexar007 (#54304) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nem tűnik túl korrekt megoldásnak, de végül is a gyártók is egyre kevésbé azok...

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#54306) Tikakukac válasza Mikulásbá (#54303) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem feltétlen garivesztés, matrica belül van csak. De leszedni qrva kemény feladat, tudunk mesélni sokan, hogy hány patentet lehet eltörni akármilyen óvatos is vagy...

Dexar007: A tesztpilótasággal azért finoman, ez a kivisszük aztán ha jó jó, ha nem vissza dolog egészen addig ok, míg nem pukkan be a boltos agya és a nem száll rá a boot szekire, mert egy beformázott ubuntu/freedos mentes gépet már nem hajlandó visszavenni, visszaállítani meg csesznek mindig.

kisza25: Bolttal b@szol ki, nem gyárral. Közvetettem meg magaddal előbb-utóbb.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#54307) brumi1024 válasza kisza25 (#54305) üzenetére


brumi1024
veterán

Ezzel a boltossal szúrsz ki, a gyártóval nem túlzottan. :)

[ Szerkesztve ]

(#54308) Dexar007 válasza Tikakukac (#54306) üzenetére


Dexar007
veterán

Vettem egy elitebook-ot.Mar csak egy oltony kene,es teljesen beleelnem magam a helyzetbe. ;]

Give me your cum,bull!

(#54309) Mikulásbá válasza Tikakukac (#54306) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

mSATA hely van benne?Én nem láttam.

(#54310) runner 125 válasza Mikulásbá (#54309) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nincs.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#54311) adp


adp
őstag

Sziasztok milyen laptopot érdemes venni 120-ért? Semmi extra felhasználás film+net+ néha kis wow.
Dell-eket néztem a 3 év gari miatt. Nekem is az van igazából egyszer kellett rajta alaplapot cserélni de az is az miatt mert elcsesztem a jack kimenetét.

(#54312) mosquetoo


mosquetoo
tag

Sziasztok véleményt szeretnék kérni erről a gépről, érdemes e befektetni rá vagy tudtok hasonló árban jobb alternativát ajánlani ?
Lényeg a nagy tárhely, kis játék,film+net-re lenne használva .

[link]

(#54313) -Mosquito- válasza -Mosquito- (#54018) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Nos erre a két játékosra esett a választás. Lenovo G500 , Lenovo U150

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#54314) thomeef válasza adp (#54311) üzenetére


thomeef
őstag

Itt egy 10-essel több, viszont 3+1 év gari. Vagy ha nem ragaszkodsz a márkához akkor Lenovo G500 2+1 év garival. Mondjuk játékra a Dell erősebb.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#54315) thomeef válasza mosquetoo (#54312) üzenetére


thomeef
őstag

Asust semmiképp, főleg nem ennyiért. Neked is sokkal inkább egy Lenovo G500-at ugyanazzal a hardverrel. +1 év gari és mellé sokkal megbízhatóbb gép mint az asus.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#54316) agoka07


agoka07
senior tag

Sziasztok.
Használt notebookot szeretnék vásárolni. Nincsenek nagy igényeim, hogy többet költsek rá. Eddig egy Comrace típusú notebook-om volt, megváltam tőle, mert jó árat fizettek érte és ami inkább zavart, hogy nem tudtam megnézni egy HD videót sem a videómegosztón, mert nagyon laggolt. Ezt kikerülendő, egy olyan készüléket szeretnék venni, ami nem vékonyítja erősen a pénztálcámhoz, és azért megbirkózik a HD- val és néhány játékkal is.
A kiszemeltjeim:
-Toshiba Satellite l500d
-Dell Latitude E5400
-Acer Extensa 5635G
-Compaq Presario F700

Előre is köszönöm!

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#54317) kisza25 válasza Tikakukac (#54306) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ezért is írtam, hogy nem túl korrekt dolog, nem is tervezek ilyet, még megvárom g510 tesztet Techkalauz-on, majd utána döntök:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#54318) varj


varj
újonc

Szevasztok!

Segítséget kérek notebook vétel ügyében. 2010 óta nem követem a trendeket, így nem tudom (pontosan) milyen irányba tart a pc-s ipar. Utána olvastam már különböző gépeknek, de dűlőre nem jutottam a már említett hiányosság miatt. Első sorban Draftsight, Ardour és a hozzá kapcsolódó programok, Office, böngésző, virtualbox futna a gépen.

Ha van valakinek konkrét ötlete, vagy irányadása (melyik a legutolsó videókártya amit keresnem kell ezek mellett a feltételek mellett, processzor magszám/órajel/egyéb paraméter) azt megköszönném.

off: Egyébként hallottam kósza híreket a ddr4-ről, illetve látom, hogy dupláján vannak a DDR3 memóriakártyák ár az egy éves árhoz képest. Ebből azt a következtetést vontam le (nem biztos, hogy jól), hogy jön valami nagyobb fejlesztés a közeljövőben processzor, foglalat stb terén. Ha jön, érdemes kivárni a piacra "lépését"?

Üdv!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - 4 hónapon belül.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? - 150 000 Ft
(3) Felhasználási kör? - CAD, virtualizáció, irodai munka, hd filmnézés, zenefelvétel+szerkesztés (ez fő alkalmazás. Linux-ardour)
(4) Játékra használnád-e? - Akár. Legutolsó utáni szempont. Dead Space, Penumbra
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? - ...
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! - Nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? - Inkább matt, de utolsó szempontok között van. Tervezés miatt a nagyobb preferáltabb, de most is csak egy 17" van előttem.
(8) Notebook tömege? - ..
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? - Nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? - Optikai nem feltétel, RAM - min 4 GB. Többi nem számít. Amiket láttam azokban pont elég a HDD.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) - Webkamera nem kell. Jó minűségű hangkártya,
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? - Csak új

(#54319) Sheld


Sheld
senior tag

A régi A6-3400m az milyen procinak felel meg intel téren? Alap órajelen is érdekel, meg 4x2GHz-re húzva is. Előre is köszönöm a segítséget! (Viszonylag fontos kérdés lenne) Én alap órajelen az új dual core-os pentiumhoz saccolnám, emelt órajelen meg az i3 környékére, de inkább alá.

Az a vezeték, amiben van áram, pont úgy néz ki, mint amelyikben nincs, csak más a fogása!

(#54320) fematthew89


fematthew89
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni laptopvásárlással kapcsolatban. Lehet új vagy használt laptopról szó, a lényeg, hogy megbízható legyen és ne melegedjen nagyon. Elsősorban munkára használnám (Catia, Pro-E, Inventor és hasonló...) másodrészt játszanék is rajta. Az előbb felsorolt programok miatt úgy vélem erős processzorral és sok rammal rendelkező laptop felelne meg full hd-s kijelzővel. Méretre 15,6"-17,3"-ra gondoltam a full hd-s kijelzőn lenne inkább a hangsúly. Ami még fontos lenne, hogy két sata foglalat legyen benne, mert egy ssd-t és egy nagyobb hdd-t szeretnék egyszerre a gépben tudni. Márkában nem vagyok nagyon elfogult, mert volt már mindenféle (HP, Dell, Asus, MSI főként), viszont egy jó másfél éve nincs laptopom csak pc-m. Lenovo Y500-as laptop tetszett az sli-vel, de nem tudom ezek a programok mennyire használják. Árban 200-250 ezer forintig tudok elmenni.

Köszönöm!

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos! / Tel.: 30/820-2515 E-mail: FEMatthew89@gmail.com / PH! megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=fematthew89

(#54321) lackosing


lackosing
csendes tag

Sziasztok!

Laptop vásárlásra adnám a fejem viszont nem tudom milyen márkát vagy típust érdemes meg vásárolni. Az ára kb 100-130e Ft között lenne jó, mérete nem számít, mindegy, hogy új vagy használt, filmvágásra kellene Sony Vegas 8.0 vagy ezen program felmenői normálisan fussanak.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

(#54322) -Mosquito- válasza thomeef (#54315) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Asus,Acert,HP ki is húztam. G500-as lesz a befutó. :R

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#54323) jordankende


jordankende
csendes tag

üdv
szeretnék egy laptopot ami elbirja a gta san andreas MTA kliens et
szivesen cserelem wayteq xtab 700dc re ráfizetéssel
a laptop ára max 30 000 lehet de nem baj ha nem uj

(#54324) Tikakukac válasza lackosing (#54321) üzenetére


Tikakukac
titán

Define: normális futás. Ez azért elég bő. Bár az árból csoda nem lesz.

jordankende:

szivesen cserelem wayteq xtab 700dc re ráfizetéssel

Apró feladata, ez nem az a részleg.

a laptop ára max 30 000 lehet de nem baj ha nem uj

:DDD Nyugi az új gépek 80k-tól indulnak, így ha akarod ha nem használt lesz. Nagy mágus nem vagyok játékokban, de SA-t én is játszottam és az kért vasat, 30k-ból ez szerintem esélytelen.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#54325) jordankende válasza Tikakukac (#54324) üzenetére


jordankende
csendes tag

lehet 40000 is

(#54326) 3RROR válasza jordankende (#54325) üzenetére


3RROR
aktív tag

Ennyiből asztalit tudsz venni ami elviszi... :U

(#54327) jordankende válasza 3RROR (#54326) üzenetére


jordankende
csendes tag

az is jo

(#54328) 3RROR válasza jordankende (#54327) üzenetére


3RROR
aktív tag

Akkor ez nem az a topik.

(#54329) stratova válasza jordankende (#54323) üzenetére


stratova
veterán

30-ért ilyen nem lesz. Ha vissza tudod igényelni az áfát, ebben lehet némi ráció (a WXGA+ felbontás 1440x900). Az FX-570M a GT 8600M munkára tervezett ikertestvére.

(#54330) jordankende válasza stratova (#54329) üzenetére


jordankende
csendes tag

ez csak 2.2 ghz
és nekem a san andreas MTA kliens kell www.see-game.com on van fenn

[ Szerkesztve ]

(#54331) 3RROR válasza stratova (#54329) üzenetére


3RROR
aktív tag

Nem lehet visszaigényelni az áfát aflától.

(#54332) renasava


renasava
csendes tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? 1-2 hónapon belül.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 250000
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
irodai munka, netezés, filmnézés, skype
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? nem játszom.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! nem.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? a kijelző minél nagyobb legyen, ez lényeges!
(8) Notebook tömege? mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? mindegy
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? mindegy
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) webkamera és hangszóró fontos a skype miatt, beépített wifi, és ha van lehetőség akkor szeretném ha a külseje színes (lányos) lenne, de ez persze nem szempont.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Toshiba Satellite P875-S7200 http://www.elektrofutar.net/toshiba_satellite_p875_s7200_173_notebook_36265?utm_source=arukereso&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link
Sony VAIO SV-E1713E1E/W
http://www.radium.hu/sony-vaio-sve1713e1ew-g4-01.html
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?kizárólag új.

Bármilyen tanácsnak örülnék, egyáltalán nem értek hozzájuk, nem tudom hogy melyek a megbízható márkák. Köszönöm a válaszokat.

(#54333) jordankende


jordankende
csendes tag

ez csak 2.2 ghz
és nekem a san andreas MTA kliens kell www.see-game.com on van fenn

(#54334) stratova válasza 3RROR (#54331) üzenetére


stratova
veterán

Az áfát sosem az eladótól igényled vissza.

jordankende legózz össze valami asztalit vagy nézd meg az aprót.

[ Szerkesztve ]

(#54335) jordankende válasza stratova (#54334) üzenetére


jordankende
csendes tag

nem nagyon értek hozzá igy inkább kész termék kéne nem szeretném magam összerakni

(#54336) HornedReaper


HornedReaper
senior tag

Sziasztok!

Gyorsan kellene egy ajánlás egy i5 vagy i7 procis, érintőképernyős, 4-8 GB RAM-os, inkább SSD-s, 15" körüli laptopra. Haveromnak kellene, jó lenne egy olcsóbb és egy drágább típus ajánlása 400eFt körüli összegig..
Ő a Lenovo ThinkPad S540-et nézte ki, Németországban 1.200 EUR jelenleg 8GB RAM, 256GB SSD-vel, i7-4500U procival. Én azt mondtam, van valószínűleg ennyiért olcsóbb is.. Van? :))

Játék/GPU egyáltalán nem fontos, de a strapabírás és nagy sebesség, érintőképernyő igen!

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#54337) mickeyz


mickeyz
csendes tag

Sziasztok!

Laptopvásárláshoz szeretnék segítséget kérni és a következő paramétereim vannak:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
150.000,- br.
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Internet, irodai munka, HD film lejátszás (720),
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Kisebb játékok, nem jellemző. pl. Mahjong
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Most nem.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15 esetleg 17
(8) Notebook tömege?
Nem fontos
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
RAM min 4 GB, HDD 500-tól, DVD olvasó/író
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
HDMI, webkamera
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem, hacsak a HD filmek nem azok
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Nincs.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Új

Ezek a feltételek alapján tudna valaki ajánlani valamit?

(#54338) Chaser válasza mickeyz (#54337) üzenetére


Chaser
titán

Lenovo B590 2020m pentiummal 100k körül bőven jó ilyesmire. Ha nagyon ki akarsz rúgni a hámból akkor i3-mal 120 körül, de ide nem kell. 22-24k egy 120-as SSD, annak van értelme.
Vagy ott van fuji A502 A532

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54339) adrian94


adrian94
őstag

Sziasztok ! ezen hogy futnának a játékok? újabbakra is gondolok és multiplayerre is!

http://laptop.hu/termek/dell-inspiron-3537-ag3l-black-i7-lx-egt

vagy ez jobban megéri +10.000ft ért? vagy tudtok 200.000 ft ig jobbat ? vagy esetleg olyat ami kb ilyen tudásu de olcsóbb?

(#54340) adrian94 válasza adrian94 (#54339) üzenetére


adrian94
őstag

link lemaradt ! erre gondoltam ami 10.000 ft al olcsóbb :

http://www.laptopszalon.hu/kategoriak/dell?pg=2

(#54341) agoka07 válasza agoka07 (#54316) üzenetére


agoka07
senior tag

Megfogalmazom így is:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
-1-2 héten belül.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
-50.000 Ft (max 800lej)
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
-HD lejátszás!,zene hallgatás.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
-A lehető legfrissebb Fifa, ETS.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
-teljesítmény
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
-idővel nem kizárt
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
-15"környéke
(8) Notebook tömege?
-nem lényeges
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
-nem lényeges
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
-utólag tudom módosítani
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
VGA, esetleg HDMI kimenet
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
-alkalmanként
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Toshiba Satellite l500d
Dell Latitude E5400
Acer Extensa 5635G
Compaq Presario F700
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
-használt

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#54342) csudri


csudri
őstag

Sziasztok!

A szüleimnek lenne szükségük egy laptopra, apám szeretné meglepni anyámat a 60. születésnapjára. Viszonylag sokat hurcolná a gépet, így a 13.3-14 colos méretkategóriában keresgélek. Nem kell erős vas, főleg netezne rajta illetve néha megírna ezt-azt Wordben.
Nem igazán értek a mostani architektúrához, nekem még egy ősrégi E6300 Pentium dual-core ketyeg az asztali gépemben, nem tudom az i3 illetve i5-ös procik mit tudnak mostanában. Egy valami elég fontos lenne, hogy tudjanak filmeket nézni full HD-ben. Nemrég vettek végre egy normális tv-t és ki is szeretnék használni. Erre elég akár egy i3 proci is vagy kell az i5?
Jó lenne, ha pár évig azért használható sebességű lenne a gép, ebből a szempontból talán az i5-öt favorizálnám, de tippem sincs mekkora memóriával vegyük. Ahogy látom már mindenbe belecsűrik a 4gigát, ez elég-e?

Ezeket néztem eddig:
[link]
[link]
[link]
[link]
Sajnos a 6 cellás akkuknál nem írták oda a pontos teljesítményt. :(

Érdemes a matt-fényes dologgal foglalkozni vagy ha főleg zárt helyen használja, akkor tök mindegy? Előre is köszönöm a segítséget!

(#54343) thomeef válasza csudri (#54342) üzenetére


thomeef
őstag

Szia, cpu teljesen mindegy milyen, a 80k-s gépekben lévő energiatakarékos cpu-k is mind viszik a full hd-t, illetve dedikált vga is felesleges, mert az igp-k is tökéletesen elegendőek fhd-ra. Inkább a minőségre és a garancia mennyiségére próbálj koncentrálni.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#54344) HornedReaper válasza HornedReaper (#54336) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Ultrabook-ot, kicsivel gyengébb strapa-laptopot (pl. Panasonic Toughbook) is ajánlhatnátok az előző hozzászólásomhoz.

Érintős Lenovókról mi a vélemény?

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#54345) Armagedown válasza agoka07 (#54341) üzenetére


Armagedown
őstag

Dell Latitude E5400 , de inkább boltban vegyed, olyantól ami ezzel foglalkozik, ne egy olyan személytől akinek csak 4 értékelése van.
[link]
Nekem egy ilyenem van : Hp 6910p, igaz nem innen :)

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#54346) csudri válasza thomeef (#54343) üzenetére


csudri
őstag

Köszönöm! Tudsz esetleg olyan boltot, ahol kiterjesztett garanciával tudok gépet venni? Anno emlékszem, hogy találtam olyan boltot, ahol akár 3évet is vállalnak némi plusz pénzért.
Irtad a minőséget, mi számit jó gépnek? Gyártóra gondolsz vagy arra, hogy gyártón belül ne a low-end category? Van esetleg valami konkrét tipus javaslatod?
Most egy HP-t nyúz anyám, előtte egy Thinpadja volt (akkor még IBM), elégedett ezekkel, bár a HP tapipadján a gomboknak valami gumiszerű boritása van, ami sajnos nem birta.

(#54347) Chaser válasza adrian94 (#54339) üzenetére


Chaser
titán

Ennyiért nincs jobb játékra 200-ig.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54348) agoka07 válasza Armagedown (#54345) üzenetére


agoka07
senior tag

A tiedről mik a tapasztalatok? A HD-val megbirkózik?

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#54349) adrian94 válasza Chaser (#54347) üzenetére


adrian94
őstag

de játékra jó lenne ?

(#54350) Armagedown válasza agoka07 (#54348) üzenetére


Armagedown
őstag

Megy vele a HD, csak mivel nem képes az integrált videó a hd gyorsításra, a processzorhasználat ilyenkor majdnem 100 %os . killa sample is szépen, akadás mentesen végigmegy, nekem a Radeon x2300as verzióm van, a processzor pedig a T8300.Youtube 1080p-nél eldob néhány képet.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.