Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#49501) brumi1024 válasza GeGexx (#49499) üzenetére


brumi1024
veterán

A memóriát mindenképp, az i7-et nem igazán. Az Air nem pont egy videovágó gép, sokat az i7 sem fog dobni rajta. Ha videót is akarsz vágni oda Pro kell, abból is inkább a 15"-os.

(#49502) GeGexx válasza btudos (#49500) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Alkalmanként beleférne talán. A vágással meg azért szerintem nem gyűlne meg a baja maximum több ideig tartana a kódolás. Rosszul gondolom?

brumi1024: igen de MBP-ben már akkor négymagos cpu lenne az igazi de annyi pénzt most nem fogok rákölteni. És szempont az is, hogy egy napot kibírjon töltés nélkül illetve a mobilitás.

[ Szerkesztve ]

(#49503) GeGexx válasza brumi1024 (#49501) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Ez szerint nem kell olyan sok teljesítményről lemondani. Bár nem tudom mennyi létjogosultsága van ennek a cikknek.

(#49504) brumi1024 válasza GeGexx (#49503) üzenetére


brumi1024
veterán

Hát elég kezdő egy cikk: az előző szériás sima Pro-t HDD-vel hasonlítja a jelenlegi SSD-s Airhez, ami azért elég sokat befolyásol az FCPX tesztekben. Az IGP teljesítmény szintén hasonló, nyílvánvalóan jobb lesz az Airnél, mint a HD4000-res Pro-nál. Prociban viszont lemarad az Air a Pro-hoz képest, már csak az órajel és az alacsonyabb TDP miatt is.

Azért is írtam egyébként a 15"-os Pro-t, mert abban mindenképp 4 magos CPU van, az nem opció. Egyébként tökéletesen mindegy, melyik mostani Apple gépet veszed, mindegyik kibír egy átlagos napot akksiról(jó nyílván nem videóvágással). A retina Pro-k 7-8-9 órát, az Air 13-at. Még a nem retina Pro-m is hoz 6-7-et pedig ennek 20Wh-val kisebb kapacitású az akksija.

[ Szerkesztve ]

(#49505) GeGexx válasza brumi1024 (#49504) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Hát igen valóban jó lenne egy MBP de talán majd diploma után. :) Egyenlőre maradok a 300k-s keretben és szerintem egy fullos MBA lesz 128-as ssd-vel.

(#49506) dReFiX


dReFiX
senior tag

Hali.Kinéztem egy ilyen gépet Dell3537, az lenne a kérdésem, hogy a optikai meghajtó helyére be lehetne rakni egy SSD-t, hogy az eredeti HDD is maradhasson ?

[ Szerkesztve ]

(#49507) humax


humax
senior tag

sziasztok

barátnőmnek szeretnek egy i5 laptop
15-os monitor
játékra nem hasznúja.
a fontos neki a szín)
piros, rozsa, kék, stb.
ar 150-190 kozot.
koszi

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#49508) Chaser válasza dReFiX (#49506) üzenetére


Chaser
titán

Igen. De célszerűbb HDD helyre rakni az SSD-t. Ennél a gépnél pár csavar kérdése, gart nem befolyásolja. HDD-t meg a DVD helyére optibayben.

szerk: humax: 3 év gari miatt mondjuk ez. Bár lehet olcsóbban is van színes gép ha játék nem fontos.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49509) Pocok256


Pocok256
veterán

Egyre jobban úgy érzem, hogy bejönnek ezek az XMG laptopok nekem, kérdés menyire lehetnek jók :U

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#49510) btudos válasza humax (#49507) üzenetére


btudos
veterán

Minek az i5? :F

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#49511) Dhampir válasza Pocok256 (#49509) üzenetére


Dhampir
félisten

Rezeg az Inspiron alatt a léc. ;]

(#49512) Pocok256 válasza Dhampir (#49511) üzenetére


Pocok256
veterán

Majd ha milliomos leszek csak akkor :D Addig marad ez töltelék :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#49513) Dhampir válasza Pocok256 (#49512) üzenetére


Dhampir
félisten

Ma már a Gigabites LAN-nak is örülni kell. :)

(#49514) rizso válasza Pocok256 (#49509) üzenetére


rizso
addikt

Kérdés, hogy mi a fontos. Van Schenker XMG ugyanannyiért, mint amennyiért a 7537-et vettem, ráadásul i5+GTX 765 kombóval, de nálam a külső is erősen befolyásoló tényező volt :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#49515) Pocok256 válasza rizso (#49514) üzenetére


Pocok256
veterán

Na igen ez elég rút :D
De vannak szép gépei is a XMG nek :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#49516) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

[Ez a Lenovo U510] jó választás 138k-ért? Ált. felhaszñálásra+elvétve játékra lenne. Itt ajankották páran korábban.

Minőségben jobb egy fokkal, mint a többi olcsó kategóriás gép?

(#49517) Dhampir válasza Pocok256 (#49515) üzenetére


Dhampir
félisten

Szép ez, nem lányos.

(#49518) makkai


makkai
aktív tag

sziasztok!

1 gyors kérdés.

i3-2348M vagy 2117U procis notebook? A többi paraméter kb. egyforma.
Irodai célra, + esetleg videók nézése.

Az i3-2348M-et erősebbnek nézem.

2 mag + HT 2,3 GHz a 2 mag 1,8 GHz-el szemben.

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#49519) Pocok256 válasza makkai (#49518) üzenetére


Pocok256
veterán

Irodai célra mindkét hardver elég, viszont egy notit nem belső hardveres egységei miatt veszünk mert akkor mindenki packard bellt és acert venne. Hanem fontos a kaszni is amiben benne van.

(#49517) Dhampir
:DDD

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#49520) Sasi82


Sasi82
csendes tag

Sziasztok!

Laptop vásárláson töröm a fejem, mert a régi Acer E525, már nem sok mindenre elegendő számomra.
Érdeklődnék, hogy a 3.generációs és a 4. generációs procik között nagyon nagy a különbség?
Nem tudom, hogy a grafikai programok esetében mennyire számít a videokártya? (mondjuk integráltat nem szeretnék)

Előre is köszönöm a segítségeket.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül, akár azonnal.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
150-160.000 Ft. (Sajnos ez a plafon, mondjuk több, mint a semmi)
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Inkább Photoshop, Lightroom, Adobe Pro, esetleges filmnézés.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Nem használnám játékra.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Mind a kettő.i5-ben gondolkodok.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Szeretnék, de sajnos a keret nincs meg rá.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Tudom, hogy a grafikai programokhoz nagyobb kijelző kellene, de megelégszem a 15,6-al, lehetőleg matt legyen, sajnos ilyen árban, a műanyagot nem tudom elkerülni.
(8) Notebook tömege?
Nincs jelentősége, nagyrészt itthon használom.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Op. rendszer nélkül.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Mivel SSD-re nincs keret, a HDD-nek nem kell óriásinak lenni, külső vinyókat használok. RAM 4 és 8 GB között.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Azért 3 USB legyen rajta, lehetőleg USB3.0, de ez nem 100%-osan lényeges.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
PhotoShop, Lightroom, Adobe Pro, remélem ezek beletartoznak.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Egyelőre ezeket néztem, de nyitott vagyok mindenre, habár inkább az ASUS, ACER, DELL márkákat ajánlották.
http://www.computerimperium.hu/images/DELL_Inspiron_3537_i5_Black.jpg
http://www.computerimperium.hu/images/Acer_Aspire_E1-571G-i5-3230M.jpg

(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Használt gépet nem szeretnék.

(#49521) makkai válasza Pocok256 (#49519) üzenetére


makkai
aktív tag

akkor konkrétan

HP 250

Samsung ATIV book2

Ismerősnek kell, azt mondta, azt veszi, amelyik jobb, kinézet mindegy.

[ Szerkesztve ]

mcsaba80 - AsRock Z77 Extreme4 i7 3770K CM Hyper N520, 4x4 GB Corsair Vengeance LP 2133MHz CL11 DDR3 @1866 Mhz CL9 1,5 V, Samsung 250 GB SSD, GAINWARD PHANTOM GTX970, COBA NITROX 750W, THRUSTMASTER T150 PRO kormány, BenQ W2000 projektor, Denon avr x2500h, JAMO S809 5.0 + JAMO C 912 SUB

(#49522) Pocok256 válasza makkai (#49521) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha van lehetőséged mást is választani én inkább akkor ezt venném :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#49523) Tikakukac válasza Sasi82 (#49520) üzenetére


Tikakukac
titán

A baj, hogy nagyon belőtted az árral a gépeket. Sajnos az U-s procik elég soványak, Ezt tudnám javasolni, ez kellően erős mindenhez, és minőségben sem egy szemét.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49524) ImI87 válasza ImI87 (#49516) üzenetére


ImI87
őstag

Erre vki adna véleményt?
Már rendelném meg, csak bizonytalan vagyok.

Lenovo U510 vs Asus X550CC vs HP Pavilion 15

Adott árért a tudásuk ugyanaz, gari is 2 év, így csak minőség alapján kéne dönteni.

[ Szerkesztve ]

(#49525) Tikakukac válasza ImI87 (#49524) üzenetére


Tikakukac
titán

Paviliont ne. Jelenleg az Asusról írok, nekem bejött, pusztuljak meg :B
A maga kis belépős szintjével egészen jó, de az akksi az tényleg nem túl acél, főleg haswell mellett.
U510-et néztem, szép volt, jó volt, de sajna sokat nem nyomkodtam, de kb. egy kaptafa az Asussal. Neked kéne megnézni élőben jópár boltban van mindkettő kirakva.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49526) Chaser válasza Sasi82 (#49520) üzenetére


Chaser
titán

Ebben az esetben használt géppel sokkal többre mennél pedig. Egy FHD kijelzős E6520-at már meg lehet csípni ennyiért sok garival. De egy E5520 sem rossz.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49527) ImI87 válasza Tikakukac (#49525) üzenetére


ImI87
őstag

Köszi!
Most nézem csak, létezik, hogy a fentebb linkelt U510-ben nincs dvd ìró? Vagy csak elírás?

(#49528) Chaser válasza ImI87 (#49527) üzenetére


Chaser
titán

Létezhet, slim gép. Dell 7xxx szériában sincs már dvd.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49529) zsole84


zsole84
senior tag

Segítségeteket kérném laptop vásárlásban:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Mostanában, esetleg várnék Karácsonyig, hátha lesz valami akció.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 130.000 Ft
(3) Felhasználási kör? Általános használatra, jó lenne, ha játékok is elfutnának, de természetesen nem gamer gépet szeretnék, már csak a keretösszeg miatt is.
(4) Játékra használnád-e? Lásd fentebb.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Minőség.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Később igen, egyenlőre nem szempont.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 15,6", inkább matt, de nem feltétel.
(8) Notebook tömege? Nem lényeg.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Nélkül.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Min. 4 gb ram, tárhely nem releváns.
(11) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) Eddig ez jönne be: Dell
(12) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Új.

Köszi!

(#49530) Tikakukac válasza ImI87 (#49527) üzenetére


Tikakukac
titán

Simán létezhet. Most egyre több gépből kimaradt, Asus K56CB-ben is tartotta magát hozzá, lehet valakinek jól jön, SSD-nek esetleg jó lehet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49531) Chaser válasza zsole84 (#49529) üzenetére


Chaser
titán

Ha minőséget akarsz nem ez lesz a te géped. 3 év gari ami mellette szól, más nem. Cpu is elég karcsú. Fuji AH532, lenovo B590 i3-mal, akár 2020m pentiummal, az már 100k alatt is van. i3-mas verzióban HD4000 van, azzal már játszogatni is lehet éppen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49532) zsole84 válasza Chaser (#49531) üzenetére


zsole84
senior tag

Melyik az a gép, amelyik ár-érték arányban legjobban megfelel az én szempontjaimnak, ha keretösszeget nem adok meg?

(#49533) orbo válasza Chaser (#49463) üzenetére


orbo
tag

Elvileg nem elírás, 5537 van újabban FHD-s változatban is, én most rendeltem egyet, elvileg holnap megyek érte. :)
spyduck, te tudsz erről? Biztos az lesz? A laptopszalon eladó szerint fhd-s.

(#49534) Mercutio_ válasza Chaser (#49490) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez a B590 a 2020M-es procival mennyire lenne jó választás?
notebookcheck-es tesztben azt írják zajos a hűtése, ez nem dob fel túlzottan :(

Ja egyébként nyugdíjas szülőknek lesz, neteznek, flashes sz*rok, youtube, vicces pdf-ek küldözgetése, össze-vissza küldött vicces oldalak nézegetése, kb. ennyire használják. Lényeg a 15,6"-os kijelző (romlik a látásuk), a kis melegedés (ha ölben használják) és talán az is cél, hogy halk legyen, bár ez a része még nem egyértelmű. (Az asztalijukat is én raktam össze, és az csendes)

+Ja esetleg még a súlya ha kisebb az lehet pozitívum, de gyanítom, hogy jobbára asztalon lesz, csak hurcolászás van konyha-nappali-háló-telek útvonalon :D

Ja igen és occsó legyen persze. :DDD szóval ilyen 100k körüli keret van rá szerintem, esetleg egy SSD-t még ki tudok belőlük könyörögni, ha kölcsönadom addig a sajátomat és látják, hogy mennyivel gyorsabb azzal (gyorsabb lesz még egy 2020M is?)

:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#49535) jagyugyaerik


jagyugyaerik
tag

Sziasztok!
Találtam egy ilyen modelt egy ilyen teszttel
Mit gondoltok? Minőségre milyen?

(#49536) Tikakukac válasza jagyugyaerik (#49535) üzenetére


Tikakukac
titán

Pocsék. Az első gondolatom pedig: akkor ha berakom a szenyát és rácsukom a fedelet szépen megsüti?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49537) Pocok256 válasza Tikakukac (#49536) üzenetére


Pocok256
veterán

Hmm erre a felhasználási körre nem is gondoltam fene bele, hogy 7537 et vettem ez az acer simán 1 et fizet 2 öt kap ;]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#49538) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

Ismerősöm szeretne notit venni:

(1) Mostanában
(2) 160-170 e
(3) Otthoni felhasználás meg egy kis játék :)
(4) Igen, ami belefér
(5) Inkább a teljesítmény
(6) Nem feltétlen kell SSD
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 17" elsősorban
(8) Notebook tömege? Nem érdekes.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Nélkül
(10) 1 TB HDD 4GB RAM dvd író elég
(11) HDMIm webkamera
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Játék
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
(14) Csak új

Amit nézett eddig: link

KÖszi!

[ Szerkesztve ]

(#49539) jagyugyaerik válasza Tikakukac (#49536) üzenetére


jagyugyaerik
tag

Jól van. Megnyugodtam, hogy ekkora csodák nem léteznek. Pedig, ha, akkor még el is gondolkodtam volna rajta.

(#49540) Arthuro_Adam


Arthuro_Adam
őstag

Sziasztok!

1 héten belül szeretnék egy laptopot venni max. 120ezer forintért (legvégső ár a 150.000).

Netezésre, filmnézésre, munkára használnám (ez főleg csak szövegszerkesztés). Hosszútávra venném, nem szeretném nagyon cserélgetni, jó akkuidő szintén fontos, valamint a hordozhatóság (max. 13 col, de 10-nél semmiképpen sem kisebb).

Windowson szocializálódott embernek lenne, ezért ez is fontos kritérium.
Ha belefér az árba, akkor ezek még fontosak:
Minőség fontosabb, mint a teljesítmény. Jó felbontású kijelző szintén fontos lenne. Jó lenne, ha op. rendszer van hozzá, de ez sem kizáró ok.

Köszönöm a segítséget.

(#49541) Pocok256 válasza Arthuro_Adam (#49540) üzenetére


Pocok256
veterán

Használt de garis gép játszik ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#49542) zooom3r


zooom3r
tag

Sziasztok!
2 laptop között nem tudok dönteni. Az egyik Lenovo G500 a másik Dell 5737

Általános felhasználás melett játszani is szeretnék. A Dell ugye 17"-os ami multimediára jobb, de gyengébb a hardvere, vajon elég e a nagyobb felbontáshoz?

(#49543) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#49534) üzenetére


Mercutio_
félisten

Korrigálnám a leírtakat, notebookcheck tesztben azt írják, hogy alapon csendes, de terhelés alatt se vészes a hangja, csak figyelmetlenül olvastam :B , akkor eszerint 110k-ig a B590 a bestbuy?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#49544) rizso válasza Chaser (#49528) üzenetére


rizso
addikt

Pedig egy slot-in megoldás nem lenne olyan rossz. Oké, nem használnám sokat, de akkor is. Így ha bármikor ki kell írnom valamit, akkor vagy veszek hozzá külsőt, vagy átmásolom asszony gépére, és azzal írom ki. Mondjuk ha belerakták volna, akkor meg lehet máshol lenne gyengébb a gép (mondjuk akku, hűtés, vagy ki tudja még mi).

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#49545) zsole84


zsole84
senior tag

Melyiket mondanátok ezek közül: B590 vs [G500] vs G500s ?

[ Szerkesztve ]

(#49546) csbalazs87


csbalazs87
újonc

Kedves Fórumozók!

Milyen notebookot tudnátok nekem ajánlani, ami elég teljesítménnyel rendelkezik ahhoz, hogy adott esetben videóvágást/ rendert is végezzek rajta, illetve akár több gigás PSD AI. fájlokat is kezeljen ?
Tudom, hogy ezekhez a feladatokhoz asztali gép ideális, nagyrészt azon dolgozom, de sokszor hosszú időre nem jutok hozzá sajnos.
Az egészre max bruttó 360 ezret tudnék szánni, így sajnos a Mac kiesett, eddig is Windowst-t használtam és nem feltétlenül tartom annyira rossznak mint sok OSX fanatikus.

A válaszokat előre is köszönöm!

Balázs

(#49547) brumi1024 válasza Mercutio_ (#49543) üzenetére


brumi1024
veterán

Vagy Fuji A512 jobb garival.

(#49548) ImI87


ImI87
őstag

Hello! Ilyen optibay-t beszerezni honnan érdemes, és milyen fajtát?
Illetve külső usb-s házat a laptop gyári dvd-írójának?

[ Szerkesztve ]

(#49549) Chaser válasza zsole84 (#49545) üzenetére


Chaser
titán

B590. De nézd meg több helyen, 120k körül szokott lenni.

szerk: Mercutio_ Jó választás igen. Zajosságáról nem tudok nyilatkozni, nem olyan környezetben próbálgattam ahol hallani lehetett volna.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49550) Renok


Renok
senior tag

Sziasztok,

Múltkor sajnos nem jött össze a notebook vásárlás, ám most lett aktuális. Nem tudom mennyire változtak a dolgok, így megint kitöltöm ezt, előre is köszönök szépen minden segítséget Mindenkinek.

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Dec. első hete.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 200000 Ft.
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) Netezés 10+ füllel, irodai munka, youtube.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? Nem nagyon használnám játékra, max ilyen GOG-os öreg játékokra (Theme Hospital, Dungeon Keeper 2, Populous 3)
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? Minőség.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! SSD-t külön akarok belevenni, menne a vinyó helyére, vinyó menne az optikai meghajtó helyére, optikai meghajtó meg menne külön USB-s dobozba.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? Matt, és jó lenne, ha a fullHD beleférne.
(8) Notebook tömege? Mindegy.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? Nélküle.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? Tárhely min 250GB HDD (SSD-t külön veszek majd vmit), optikai meghajtó (DVD író) legyen. 4GB RAM elég, de azért legyen bővíthető, hátha egyszer fel akarom tolni 8GB-ra.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) HDMI port, USB 3.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Nem.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) Korábban Dell Latitude E5530-at ajánlottátok, nem tudom van-e belőle esetleg Haswell procival (van-e ennek értelme, vagy bőven jó az Ivy Bridge erre a szintre), ami belefér a keretbe. Akkor még a fullHD nem volt szempont.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Új gép jöhet szóba csak.

Köszi. Üdv,
Renok

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.