Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#49551) Renok válasza Renok (#49550) üzenetére


Renok
senior tag

Sorry, ez sajnos kimaradt és lejárt a szerkesztési idő: Numpad legyen rajta, és magyar billentyűzet.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#49552) runner 125 válasza csbalazs87 (#49546) üzenetére


runner 125
nagyúr

7737 Inspiron pl.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#49553) AxBattler válasza Renok (#49550) üzenetére


AxBattler
félisten

FullHD nagyon megdobja az árat.
Anélkül nem jó?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49554) Renok válasza AxBattler (#49553) üzenetére


Renok
senior tag

Ha fullHD-val nem fér bele a 200e Ft-ba, akkor jó anélkül is. "Csak" a szebb kép miatt lett volna szempont a fullHD.

(#49555) troland26


troland26
őstag

Valaki elmondhatná , hogy miért lényeges az ssd-t a hdd helyére rakni ( aztán hdd az odd helyére) . Van különbség ha én pl az ssd-t rakom az odd helyére a hdd-t meg pl hagyom az eredeti helyén . ? :F

renok +15-20k a fhd panel felára pl [link] a hd4000 meg a gog-os játékokhoz még elég is lehet...

[ Szerkesztve ]

(#49556) runner 125 válasza Renok (#49550) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az E5530 lesz a te géped. 20k-val van 200k fölött, viszont cserébe FHD. Nincs más FHD alternatíva ezért a pénzért, pláne ilyen minőségben.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#49557) Renok válasza runner 125 (#49556) üzenetére


Renok
senior tag

Köszönöm szépen! :R
Gari a fent tervezett meghajtó cserékkel nem vész el, igaz?

(#49558) Pocok256 válasza Renok (#49557) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#49559) Renok válasza Pocok256 (#49558) üzenetére


Renok
senior tag

Azért kérdeztem, mert most a laptopszalonnál van +1 év gari akció, és a FAQ részen van egy ilyen:

Mi történik, ha más szervizbe viszem, vagy ha megbontom a laptopot?

Ahhoz, hogy biztosan tudjuk, a készüléket a legmegfelelőbb szakemberek vizsgálták, fontosnak tartjuk, hogy ezt a munkát mi magunk végezzük el. Így vállalhatunk azért garanciát, hogy a mi minőségi követelményeinknek megfelelően kerül elvégzésre a karbantartás. Tehát ha te saját magad, vagy egy másik szerviz bontja meg a laptopot, és esetleg nem a Laptopszalonnál vásárolt alkatrészekre cseréli ki a gyári alkatrészeket, arra az esetre nem tudjuk vállalni a plusz 1 év garanciát.

Ez alapján ha én cserélem ki a meghajtókat a fent leirt módon, akkor ez a lapszopszalonos +1 év elvész?
Megéri egyáltalán ez a plusz egy év, ha cserébe évente kell tisztíttani velük a laptopot, ami nem tudni mennyibe kerül?

(#49560) Mercutio_ válasza brumi1024 (#49547) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mivel jobb a fujitsu-s 2 év?
Ha 160-ig el lehet menni van lenyegesen jobb ajánlat?
Minőségibb anyagok, kisebb súly, jobb kijelző 3 év gari ami érdekes lehet, az erősebb proci nem szempont mint írtam média fogyasztás leginkább amire használják.
Ja és mobilnetet is használnak majd (gondolom usb stick)

Ja és ssd a hdd helyére garivesztes nélkül könnyen berakhato legyen:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#49561) Tikakukac válasza Renok (#49559) üzenetére


Tikakukac
titán

Amúgy is kéne takarítani ez csak plusz.
6k a sima takarítás, első ingyér van.
A meghajtó csere pedig telefontéma vagy okosabbaké akik voltak arra mostanság.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49562) Chaser válasza Renok (#49559) üzenetére


Chaser
titán

Ez nem bontás. Másrészt erre a gépre NBD gar van. Ez annyit tesz bejelented a dell zöld számán - vagy akár a dell topikban megkeresed a humansoft illetékesét, mert ők nagyon jók:) - és küldik hozzád a szervizest. Nem kell neked sehova vinni. 1-2 munkanapon belül nálad vannak, mindegy hol vagy. Az esetek 95%-ában helyben megoldják a gondot, ez alatt értek akár alaplap vagy kijelző cserét is. Ennél a garnál felesleges egyéb gart venni. Ha akarsz rá garit dellnél +2évet lehet még venni. Ez géptől, pontos pustól függ, 1év 15-20k lehet. De az teljeskörű NBD gar lesz és bármikor megveheted garidőn belül.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49563) Yany


Yany
addikt

skacok, kezdem feladni

Kezeim közé kaparintottam a Dell E5530-asát és nagyon tetszik... de tényleg. Viszont sehogy a bűbánatban nem vagyok képes az ujjlenyomat-olvasóját beüzemelni. Driver fenn van. A Dell szerint a ControlPointban van egy opció a bal alsó sarokban, amit be kell kapcsolni, csakhogy se az az opció nincs ott, se a neten nem találok egy értelmes leírást, ami az E5530-ashoz nyújtana segítséget. Valaki átlendítene? :R

A konkrét probléma: látszólag minden frankón megy (pl. eszközkezelő), csak éppen nem tudom mit csináljak, hogy legyen olyan login lehetőségem. :B

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#49564) premete válasza Yany (#49563) üzenetére


premete
veterán

Tedd fel a security firmware-t, managert, és minden hozzávalót, majd fog menni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#49565) Yany válasza premete (#49564) üzenetére


Yany
addikt

Amit a Dell Download Centere felkínált, mindent feltettem. Több program meg sem jelenik a startmenüben, de látom, hogy valami fut belőlük a task managerben. Szóval pontosan mit indítsak el és hol találom? (nem vagyok csonthülye user, szoftverfejlesztő vagyok sok éve, de most vagy nagyon benézek valamit, vagy menjenek a csipába)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#49566) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok. Ismerősömnek néznék laptopot és egy kis segítséget kérnék. Neki fontos lenne h 17 es kiejlzővel legyen, legyen benne min. egy 500 as,de inkább 750 es winchester, 6-8 giga ram meg egy egész korrekt videókártya. A keret 150-160 eFt. Elsőnek ezt találtam:[link]

Vélemények esetleg róla? Vagy valami másfajta?

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#49567) premete válasza Yany (#49565) üzenetére


premete
veterán

Menj fel a "dell drivers and downloads" oldalra, service tag, vagy all files legyen kiválasztva, és minden security cucc telepítve, controllpoint manager, driverek, stb, mennie kellene. Sok minden kell hozzá, én is megkínlódtam vele.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#49568) brumi1024 válasza Mercutio_ (#49560) üzenetére


brumi1024
veterán

Abban, hogy míg a tapasztalataim alapján a Fujitsu gépeket 1-2 munkanap alatt javítják, addig nekem az Y570 kétszer 2 és egyszer 3 hetet volt Lengyelországban, egyszer visszaadták rosszul, másodszorra udorító módon sikerült "összerakniuk" a gépet, fele a pöcköknek nem volt a helyén, harmadszorra pedig simán csak 2 hétig ültek rajta a kiérkezés után. Ja és mindezt 2 hónap "majd jönni fog a futár" huzavona után. A magyar képviselet meg nem is válaszolt semmit. És a szerviz után sikerült belepaszírozni egy Z470 dobozba a gépet, amibe nem is fért rendesen be. A többiek azt mondják, hogy ez javult azóta(2012 nyara-ősze óta), de amíg ugyanebbe a lengyel szervizbe - az inkompetens román callcenteren keresztül - megy a dolog addig én kihagynám a Lenovot, ha fontos a jó gari.

Ezek természetesen az Ideapadekre igazak, a TP-ket itthon szervizelik. azzal csak egy HDD cserém volt, az se volt rövid, de egy eset alapján nem ítélkezem, és végülis korrektül kicserélték.

[ Szerkesztve ]

(#49569) Aske válasza Yany (#49563) üzenetére


Aske
aktív tag

AuthenTec TrueSuite szoftver kell az ujjlenyomat olvasóhoz.

(#49570) Yany válasza premete (#49567) üzenetére


Yany
addikt

LOL, valami DigitalPersona kell nekem (a Drivers & downloads.ban nincs benne, hanem valami külső menüből találtam rá), de természetesen "Article Not Found" hiba. A Dell most kapott tőlem egy brutálnagy feketepontot. Az E5530-ashoz képest ultragagyi SL400-as thinkpad-em olyan pillanatok alatt összeraktam szoftveresen, mint a huzat, ezzel szemben a Latitude-dal most itt sz*pok kb 3 órája (sic!)

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#49571) csbalazs87 válasza runner 125 (#49552) üzenetére


csbalazs87
újonc

Néztem ezt a gépet, de nem túl nagy kompromisszum a kétmagos processzor ennyi pénzért?
A 3920-as benchmark pontszáma a fele annak ami ebben a lenovoba van (7928).

http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/lenovo/Lenovo_IdeaPad_Y510p_Intel_Core_i7_4700MQ_8GB_1TB_+_8GB_NVIDIA_Free_DOS_Fekete_59-394569_8855.html#muszaki_adatok

Bosszantó, mert amúgy a kijelző, valamint az összeszerelés minősége miatt a DELL szimpatikus lenne.

(#49572) memorix válasza ImI87 (#49524) üzenetére


memorix
aktív tag

hello,

Most vettem U510 -s Extremdigital (elöny itt ingyenes a kiszállitás).

Nálam
a HP250, ASUS V5, ASUS X550CC volt versenybe.

Az asus fedlapja nem tetszett , a vas ugyan az benne. Hátrány fényes a kijelző.
U510 szép a fedlap , DVD iró van benne. Hátrány fényes a kijelző.

HP250 elöny matt a kijelző, hátrány csak intel 4000 grafikus kártya van benne.
Acer V5 elöny könnyű, hátrány csak intel 4000 grafikus kártya volt benne. (volt kék szinbe 144 alatt de ezüs vagy fekete nálam a preferencia)

Max elkölthető pénz : 144 eFt szállitással együtt.

A HDD egy alap St1000LM24 -s.

Lehet gyorsitani ha cseréled SSHD -s vinyóra
vagy raksz bele mstata SSD -t max 30GB (12eFT, ipon.hu) gyorsitásnak
vagy kingstom/samsung 840evo 128 GB + U510 caddy-ODD beépítő keret. A DVD irót pedig belehet rakni külső házba.

http://www.buy-deals.co.uk/lenovo-ideapad-u510-2nd-hdd-hard-drive-caddy.htm

(#49573) Anaren91 válasza Anaren91 (#49566) üzenetére


Anaren91
senior tag

Jah igen elfelejtettem írni de már letelt a szerk idő hogy általános felhasználásra netezés filmezés néha kis játék ( lány az illető úgyh nem bf meg hasonló játékok)

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#49574) Renok válasza Chaser (#49562) üzenetére


Renok
senior tag

Szuper, köszönöm szépen. Dellnél hogy/hol lehet plusz garit venni ehhez a géphez (ha majd 1x aktuális lesz)?

[ Szerkesztve ]

(#49575) Chaser válasza Renok (#49574) üzenetére


Chaser
titán

Szívesen. Árajánlatot kérsz humansofttól, getronicstól, talán már laptopszalon is a körben van. Valószínűleg az itt felsoroltak mindegyike tudja intézni. Ajánlom a dell topikot, ott lesz segítség. Ár mindig függ az aktuális árfolyamtól természetesen. Van dellnél egy service tag nevezetű csoda is, az alapján online meg lehet nézni mikor jött ki a gyárból. Ha semmi papírod nincs gart ez alapján is intézik. És ez tényleg működik itthon minden dell NBD garos gépnél.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49576) jagyugyaerik


jagyugyaerik
tag

Srácok!
Szerintetek lehet még valahol kapni y510p-t az 1 vidi karisat?

(#49577) Chaser válasza jagyugyaerik (#49576) üzenetére


Chaser
titán

Elő szokott fordulni, akár i5-tel is 24x k-ért.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49578) Dhampir válasza brumi1024 (#49568) üzenetére


Dhampir
félisten

Remélem visszatér Magyarországra a szerviz, mert ez így nem kóser. :(

(#49576) jagyugyaerik

Lehet, az 59-390570 szám alapján keresgéld, ha szerencséd lesz, még 240 alatt is találsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#49579) jagyugyaerik válasza Dhampir (#49578) üzenetére


jagyugyaerik
tag

& Chaser:Köszi a válaszokat!

(#49580) Tikakukac


Tikakukac
titán

Na akkor most nekem segítsetek: kell egy noti, 14" méretben, i5-ös prockó kell virtuális gépek miatt, egy értelmesebb panel, tehát nem szokásos 768 sor, de nem kell IPS. Árban 170k körülre vittem fel a dolgokat, ez aprós/alfás ár, tehát ebben gondolkozzunk. Barátomnak kéne, Mercinek dolgoznak és kéne egy rendes gép a K53 után. Vidkari és egyéb marhaság nem fontos,az üzleti gép eleve belövi a legtöbb kérdést, meg amúgy sem tudja mit akar.
Eddig ami van: T420, 8460p, E6430. Utóbbi mikor nálam volt leverte a biztosítékot, mert kegyetlenül meggyőzött, olyan beton volt, mint előtte kb. a legjobban összerakott TP amit fogdostam. És van egy szinte agyonüthetetlen ajánlat is, 900p panellel, sok garival, minden ami kell, bőven kereten belül. Hasonlóan vadorzó ajánlat van 8460p-re is, mélyen áron alul adják azt is, több, mint 2 év garival.

Harc indul, én jelenleg Dellt vennék, de a HP is ott nyomul nagyon, a T420 ahogy néztem sajna nagyon túlárazott, jöhet a kivont kard, hajrá ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49581) Arthuro_Adam válasza Pocok256 (#49541) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Nem igazán, újat szeretnék.

(#49582) runner 125 válasza Tikakukac (#49580) üzenetére


runner 125
nagyúr

E6430-at kell megvenni, pláne ha HD+ -os és jó az ara.
A helyszíni garr ne feledd, HP-nal nincs ilyen.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#49583) premete válasza runner 125 (#49582) üzenetére


premete
veterán

+1 a Dell kijelzője is jobb és a billentyűzete is.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#49584) premete válasza premete (#49583) üzenetére


premete
veterán

Nagyon off: másnál is kib******tt lassú a prohardver/hardverapró megnyitása? Más oldalak rendben vannak.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#49585) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!

Tesomeknal behalt a regi gep, es kellene egy uj.

Előre is köszönöm a segítségeket.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
1-2 héten belül, akár azonnal.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
90-110.000 Ft. (Sajnos ez a plafon, mondjuk több, mint a semmi)
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Otthoni hasznalat, semmi extra. szovegszerkeztes, netezes, zene, filmenzes ha lehet rakotve tvre.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Nem.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Mind a kettő.idottallo legyen es azert ne dolgozzon orakat egy dolgon :D azaz ne laggoljon tul sokat :D
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Szeretnék, de sajnos a keret nincs meg rá.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
15,6-al, lehetőleg matt legyen, sajnos ilyen árban, is is, tesom erre nem adott utasitast de lehet matt az jobb
(8) Notebook tömege?
Nincs jelentősége
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Op. rendszer nélkül.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Mivel SSD-re nincs keret, a HDD-nek azert legyen min 500GB de lehet tobb is. RAM 4 és 8 GB között.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Azért 3 USB legyen rajta, lehetőleg USB3.0, de ez nem 100%-osan lényeges. Num pad nem kell ra.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
annyira nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
lenovo g590 de ez kiesett a num pad miatt.
fujit is nezegettem...
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Használt gépet nem szeretnék. de ha van valami nagyon jo ajanla akkor megneznem.

ha tudnatok egy par bestbuyt ajanlani ilyen aron nagyon jo lenne...bar tudom nehez :D
elore is koszonom
udv
b,

(#49586) Renok


Renok
senior tag

Még annyi kérdésem lenne az E5530-hoz, hogy a DVD meghajtó csatolófelülete Sata 2 vagy 3? Tudja ezt valaki biztosan?

[ Szerkesztve ]

(#49587) zsolthee


zsolthee
senior tag

Sziasztok!

Egy ismerős srácnak kellene notit szereznem, ezért egy kis segítséget szeretnék kérni.
Szóval...
-Max 100d Ft-ja van rá
-Néhány éves focis játékok tolna rajta (PES 2010-2011 és ezzel egy idős FIFA-kat)
illetve zenehallgatásra, mixelésre használná.
Ezek fussanak a natív felbontáson legalább közepes részletességgel.
-SSD-t később szeretne majd bele tenni
-Méret és tömeg annyira nem szempont, inkább megbízható legyen
-lehet használt is, de ha már újat is lehet kapni ennyiért akkor inkább az
-kijelző mérete: ~15"
-Op.rendszer nem kell, hogy legyen rajta
-memória 4GB, HDD legalább 250GB legyen, CPU két magos

[ Szerkesztve ]

(#49588) Chaser válasza Tikakukac (#49580) üzenetére


Chaser
titán

E6430, ez kérdés?:) Gar miatt, billzete nem tudom milyen a többinek, ennél gyanítom nem jobb. Ami 6520-ban volt eddigi TP billeket is verte. E6xxx szériába nem igen lehet belekötni. Trackje nem olyan jó mint a TP-nek, de ennyi ami ellene szól kb meg gyengébb a sw-es körítés, ott még fejlődniük kell.

szerk: zsolthee: Lenovo B590. 2020m pentiummal 97k körül van most iponnál. HD2500 van benne, de ennyi pénzért nem is lesz jobb normális gépben.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49589) Mercutio_ válasza Chaser (#49588) üzenetére


Mercutio_
félisten

#49560-at megnéznéd :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#49590) brumi1024 válasza Mercutio_ (#49589) üzenetére


brumi1024
veterán

Az ODD mind a Lenovonál, mind a Fujinál cserélhető garivesztés nélkül.

(#49591) Chaser válasza Mercutio_ (#49589) üzenetére


Chaser
titán

Fujinak jobb a szervizháttere jelenleg, de elvileg a lenovo szerviz is visszaköltözik januártól, aztán meglátjuk milyen lesz. Jelenleg call center van, futár hozza-viszi külföldre, annak előnyeivel és hátrányaival.
170-ért van E5430, ez 14". Minőségben ez már nagyon jó gép. 3év NBD gar, ez a legjobb itthon. Backlit bill, valószínűleg van benne hely 3g modemnek is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49592) zsolthee válasza Chaser (#49588) üzenetére


zsolthee
senior tag

Nagyon köszönöm a segítséget
:R
El kezdtem még jobban szétnézni, és ezeket találtam konkrétan a Lenovo háza tájáról:

1.
LENOVO NB IdeaPad B590, 15.6" HD LED, Intel Core i3-3110M, 4GB, 320GB, Intel HD Graphics,DVD-RW ,6 Cell, DOS, Fekete
88500Ft

2.
LENOVO NB IdeaPad B590, 15.6" HD LED, Intel Pentium 2020M, 4GB, 500GB, Intel HD Graphics,DVD-RW, 6 Cell, DOS
76920Ft

Mindkettőben HD4000 int.VGA van.
Van még olyan model is (95k körül), amiben AMD A4-5000 CPU van AMD Radeon 8570 kártyával. De én a 1,5GHZ-et kevésnek tartom még akkor is, ha négy magos. Hiába a jobb VGA...Erről mi a véleményed?
Melyik lenne ezek közül a legjobb a focizós játékokhoz? :) A felbontás mindegyiknél 1366 x 768
:R

(#49593) Mercutio_ válasza Chaser (#49591) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mint írtam nyugdíjasok, jobb nekik a 15.6" 170-ig szerintem már nem mennek el, 150 +SSD a keret, de gondolom többet dob az ssd mint az, hogy kicsit jobb a noti, de vinyó van benne :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#49594) Karmapolice


Karmapolice
csendes tag

Sziasztok!
Sokadik hozzászólásom ez már a laptop utáni hajsza ügyben:D legutóbb ps4 mellé kerestem lapost, most ez annyiban változott, hogy úgy döntöttem az elkövetkező 2-3 évre elég nekem egy xbox is, szóval most amellé keresek lapost.
15-ös, megbízható, halk, gépet keresek, értelemszerűen elsősorban nem játékra, max olyanokra amik konzolon nem mennek( gondolok itt lolra dotára, ilyesmikre.) Otthoni zenefelvételre lesz használva külsőhangkártyával, autocadmap meg térinformatikai szoftverek mennek majd rajta. Fontos, hogy megbízható legyen, ezen írnám a régóta esedékes szakdogámat :D az ár olyan 150, nagyon max 160k, asszem ebbe ssd meg bill világítás nem nagyon fér bele. Ha vam valami nagyon jó használt, lehetőleg még 1-2 év garival, az is érdekelne. Kösziii.

(#49595) Chaser válasza zsolthee (#49592) üzenetére


Chaser
titán

Nem, a 2020m-es gépben HD2500 van, HD4000 elírás. Ezeknél a cpuk-nál már cpu integrált a vga core i szériától kezdve, pentiumok mindig butább verziót kapnak. De a HD2500 már egész korrekt videolejátszási képességekben is. HD4000 3D-ben jóval erősebb, nettoban árkülönbség sem nagy én azt venném. Amd 1.5Ghz nagyon gyengusz.

Mercutio_ AH552 fujit mondanám még. De sztem nem éri meg azt a kb 20k felárat amit azonos hw-rel elkérnek érte B590 ellenében, szintén 2 év garral. Ráadásul annak a kijelzője is csilli. Egy 2020m-es B590 sztem bőven jó amire nekik kell, SSD-t azt viszont megéreznék. És 130k alatt meg is áll a történet akár optibay+DVD házzal is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49596) brumi1024 válasza Chaser (#49595) üzenetére


brumi1024
veterán

Vagy inkább az AH502. Pont ugyanannyi, mint a B590, matt teljesen és jobb a gari. És olcsón bővíthető gyárival is, bár ez most a laptopszalonnál nem feltétlen szempont.

(Mondjuk nálam egyértelmű dealbreaker a lengyel Lenovo gari.)

[ Szerkesztve ]

(#49597) Tikakukac válasza runner 125 (#49582) üzenetére


Tikakukac
titán

No igen, volt nálam már E6430, mocskos jó gép.

Na mindegy, ma jön a srác, felvesszük a jegyzőkönyvet és meglátjuk megfelel-e neki :B

premete: Jó volt az biztos, mondjuk a sima panel az elég gagyinak tűnt. De a billzete az mese volt, a legendás T60-hoz tudnám csak viszonyítani.

Chaser: A trackpoint az valóban rossz volt rajta, ő mondjuk nem használná szerintem, de ezt sem tudta még megmondani ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#49598) Sholom


Sholom
tag

Melyek azok a gyártók akiknél garanciafutár viszi el a gépet? Nem pedig az üzletbe kell vele visszamenni? Nem igazán bízok utólag a helyben ahol vásároltam.

(#49599) brumi1024 válasza Sholom (#49598) üzenetére


brumi1024
veterán

A gyári garis, nem futáros gépeket az esetek 99%-ában nem az üzletbe kell visszavinni, hanem a gyártó által meghatározott szerviz(ek) egyikébe. Az üzlet ugyanezt tenné ha hozzá vinnéd, ezért kihagyható ez a lépés. Futáros gari egyébként van a Lenovonál, Samsungnál, Dellnél, Asusnál, Acernél, opcióként HP-nál is...stb., de ezek közül változó, hogy hova viszik és milyen a szerviz.

(#49600) btudos válasza Sholom (#49598) üzenetére


btudos
veterán

Olyan helyen vásárolj, akikben utána is megbízol, ez az egyik legfontosabb. Bármi probléma akad, hivatalosan az üzlettel állsz szerződésben, az Ő ügyfelük vagy. Ráadásul ha Ők veszik át a gépet garanciális problémával, akkor ha valami miatt nem megfelelő állapotban kapod vissza, velük könnyebb egyeztetni, mint a futár után nyomozni.

Egyébként Acer, Asus, Lenovo biztosan futárt alkalmaz (mivel külföldi a szerviz), talán még a Sony is, de sok magyar szerviznél is létezik ez az opció.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.