Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#49101) Pocok256 válasza hallador (#49100) üzenetére


Pocok256
veterán

Európai unión belüli országban vásároltad a gépet akkor 2 év gari vonatkozik rá teljesen mindegy hol vásároltad. A plussz 1 év ha 3 év garis az meg ország specifikus.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#49102) hallador válasza Pocok256 (#49101) üzenetére


hallador
addikt

Elméletben 2 év, gyakorlatban pl UK-ban csak egy, és vannak még olyan helyek Euróbában ahol csak egy év gari van az inspironokra. Én pont egy olyan géppel jártam, meg, hogy a nagyker/szerviz (ki tudja) azonnal legombolt 9000 Ft-ot a honosításért.

[link]

1 év.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#49103) AxBattler válasza Chris78 (#49090) üzenetére


AxBattler
félisten

A Tesco-s meg még jobb vétel, dgpu nélkül!

(#49092) Borote
Miért jobb a G500s?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49104) é.n.


é.n.
csendes tag

Sziasztok,
2 -3 héten belül régi asztali gépemet lecserélném a segítségetekkel, vagy a karácsonyi rohammal legkésőbb, ha lesz jó ajánlat.
150K a max.keret most,esetleg hitellel/türelemmel felmehet 200k-ig
Elsősorban irodai programokra használnám, 6-10 Excel tábla egyszerre nyitva, Microsoft Visio,+ netezés, filmnézés.Nagyon ritkán játék, de szeretném ha futna az NFS Most Wanted
Számomra inkább a teljesítmény, GYORSASÁG számít,nagyon ritkán vinném magammal.
Később tennék bele SSD-t, szerintem most nem fér bele a keretbe. HDD nagysága nem érdekes, RAM-ból nem árt a sok,4-8GB.
Eddig ezeket néztem a 0% hitel miatt:
[link]
[link]
[link]

Illetve a (#49076)-ban Chris78 által említett Lenovo g505s A8-4500 /Hd7640g /4gb ehhez az otthoni felhasználáshoz megéri a 115000 Ft-t újonnan? Később tudok-e belerakni SSD-t?
Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#49105) Chris78 válasza AxBattler (#49103) üzenetére


Chris78
aktív tag

Köszi. :) De mi az a dgpu? :) Ez a gép játèkra mennyire alkalmas? 7640-nek sajna nem irják memòriáját. Persze nem Bf4 multira gondolok. :)
Szerk: most nézem ,hogy "fanatikus tag" lettem :) :) :)

[ Szerkesztve ]

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#49106) hallador válasza Chris78 (#49105) üzenetére


hallador
addikt

Dedikált GPU-ra gondolhatott?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#49107) Chris78 válasza hallador (#49106) üzenetére


Chris78
aktív tag

Ja értem. Köszi.
Ez mennyire "erős" gép ìgy?

[ Szerkesztve ]

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#49108) hallador válasza Chris78 (#49107) üzenetére


hallador
addikt

Én nem nagyon követem nyomon a VGA kártyák fejlődését így nem tudok segíteni neked. Vannak itt kollégák akik ezt sokkal jobban vágják.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#49109) drosan


drosan
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, két kiszemelt van, de nem nagyon tudom melyik mellett tegyem le a voksom:
Dell Inspiron 15 7537
Samsung Ativ Book 8

Samsung notebookok terén nincs igazán tapasztalatom, illetve ellene szól a nagyobb melegedés és a 2 év garancia. A Dell viszont valamivel gyengébb teljesítménnyel bír, és sajnos fényes a kijelzője :F

(#49110) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! lehet hogy nem a megfelelő topikba írok, de lehet, hogy azért tudtok segíteni. Ismerősöm keresett meg azzal a problémával, hogy a tegnap este még működő hp pavilon g6 laptopját reggel nem tudta bekapcsolni, pedig elég sokáig töltötte az akksikat előtte. Mi lehet szerintetek a hiba oka? Lehet, hogy szervíz lesz belőle? Előre is köszi a segítséget

(#49111) Pocok256 válasza Chris78 (#49107) üzenetére


Pocok256
veterán

Bf 4 multira 150k alatt egyáltalán nem találsz gépet ha csak nem 25 fps lowon a cél.

64 fős mapon még az én gépemen is megnyeklik a bf4 nem, hogy egy alsó középkategóriáson.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#49112) Carryboy válasza drosan (#49109) üzenetére


Carryboy
tag

Válaszd a Dell Inspiron 15 7537-est.
Itt is van az embered Pocok256!

[ Szerkesztve ]

(#49113) Carryboy válasza brumi1024 (#49098) üzenetére


Carryboy
tag

Köszönöm az infot!

(#49114) regener válasza Carryboy (#49112) üzenetére


regener
veterán

De az csak 2mag+2HT, míg a másik 4mag+4HT, szerintem az nem kicsit döntő tényező abban az ársávban.

(#49115) Chris78 válasza Pocok256 (#49111) üzenetére


Chris78
aktív tag

Igen azt írtam is ,hogy nem a bf4 multi a cél :) arra ott az asztali gépem. Csak azt szerettem volna megtudni ,hogy ez a lenovo 505 a 7640-el mire képes?

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#49116) Pocok256 válasza Chris78 (#49115) üzenetére


Pocok256
veterán

Egy dio 3 at elfuttat lowon.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#49117) Carryboy válasza regener (#49114) üzenetére


Carryboy
tag

Ebben így már érdemben nem tudok segíteni, nemsokára jönnek a tapasztalt emberek.
Azért javasoltam a Dell-t mert mostanában az az ajánlott.

(#49118) Sparrow88 válasza Dhampir (#49052) üzenetére


Sparrow88
tag

LENOVO NB IdeaPad B590, IC i3-3110M, 4GB, 320GB, Intel HD Graphics -hoz néztem a Lenovo oldalán a garanciát, ott azt írja, hogy az Idea-kat UPS viszi szervízbe és hozza vissza. Míg a Think termékeknél megad szervizeket.

Idea-knál nem is vihetem én be, csak a háztól házig működik?
+kéri a számlamásolatot, ami nem értem minek kell, ha van garijegy.

edit: még vmi - azt írják,h Idea jelzésű termékeknél jellemzően 5 nap a szervizszolgáltatás átlagos időtartama.
Ez mennyire helytálló?

[ Szerkesztve ]

(#49119) Borote válasza AxBattler (#49103) üzenetére


Borote
addikt

Hardveresen jóval értelmesebb vétel. Erősebb CPU, 1-2 szálon iszonyat mód állva hagyja, erősebb GPU, kaszni meg kvázi ugyanaz.

Játékra alkalmasabb, nem játékra meg nem G500-t kell venni :DDD

(#49094) Pocok256: egy itthoni szerviz azért kalandos lehet vele :D

(#49118) Sparrow88: hacsak nem akarod elvinni egyenesen Bydgoszcz-ig, akkor nem érdemes személyesen menni :P Majd januártól változik ez elvileg.

[ Szerkesztve ]

(#49120) Sparrow88 válasza Borote (#49119) üzenetére


Sparrow88
tag

Wow! Ok értem, köszi.
És a másik kért kérdésre esetleg?

(#49121) Borote válasza Sparrow88 (#49120) üzenetére


Borote
addikt

Amivel eddig én találkoztam, az általában megfordult 5 nap alatt, bár volt, akinek 3-4 nap alatt is megjárta extrém esetben, meg az elején még a 8-10 is előfordult. Illetve a futáros mókának köszönhetően adódtak még régen késések, mert valamiért vagy nem jött, vagy későn, vagy korán, vagy a jó ég tudja hogy ment a futár, aztán az lett belőle, hogy nem tudta átvenni a felhasználótól a gépet, ezért csúszott az egész.

[ Szerkesztve ]

(#49122) Carryboy


Carryboy
tag

Ezt a gépet erről a helyről meg tudom venni 198 ezerért:
[link]
Szerintetek jó választás, érdemes?
Valóban GDDR5-ös vga van benne?

[ Szerkesztve ]

(#49123) Dhampir válasza Carryboy (#49122) üzenetére


Dhampir
félisten

A fHD kijelző miatt ennyiért jó vétel szerintem. :)

Borote
hacsak nem akarod elvinni egyenesen Bydgoszcz-ig :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49124) Carryboy válasza Dhampir (#49123) üzenetére


Carryboy
tag

Ez a kettő nem ugyan az:
Külső képernyő maximális felbontása: 1920 x 1080
Felbontás: 1366 x 768
Az első a külön ráköthető monitor felbontása, a második a laptop kijelző felbontása.
Jó lenne ha a laptop kijelző lenne 1920 x 1080, de sajnos nem az.

(#49125) Sparrow88 válasza Carryboy (#49124) üzenetére


Sparrow88
tag

15,6 -os képernyőméretre minek fullHD?
Tanítsatok! :)

(#49126) Chaser válasza Sparrow88 (#49125) üzenetére


Chaser
titán

Hogy ne egy ocsmány HD panelt nézz fakó színekkel, 5 fokos betekintési tartománnyal pl.

szerk: GT740-et nem szereltek ddr5-tel

szerk: 5537 dellt megcsípheted 190-ért néha. abban ddr5 vga van, már haswell cpu és 3 év gar.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49127) Carryboy válasza Sparrow88 (#49125) üzenetére


Carryboy
tag

Próbáld lejjebb állítani a monitorod felbontását és megérted.
Több hely a kijelzőn kisebb ikonok, de a pixelek aránya nem lesz jobb.
[link]

(#49128) Sparrow88 válasza Carryboy (#49127) üzenetére


Sparrow88
tag

Chaser, Carryboy! Köszönöm, én tényleg kíváncsi voltam a válaszra és elolvastam a cikket. Jó összefoglaló és, ha az ember végigondolja teljesen logikus. Még egyszer köszi!

(#49129) sanya67 válasza AxBattler (#49037) üzenetére


sanya67
tag

Köszi a segítséget! ;)

(#49130) overland


overland
aktív tag

Sziasztok!
Vélemény kérek: 2 laptop közül melyiket ajánlanátok:14"-es kijelzővel, Hp folio 9470m-Samsung Np900?
Más ötlet is jöhet!
Amihez ragaszkodnék a billentyű kiosztás, (jobb szélen home-pgup-pgdn-end legyen!), matt led, vékony,

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#49131) rezadam81


rezadam81
csendes tag

Sziasztok!

Ezt a laptopot néztem ki magamnak:

http://www.edigital.hu/Notebook/Lenovo_IdeaPad_G500_59-390066_(8GB)_notebook-p368753.html

Szerintetek jó vétel lenne, vagy nem igazán éri meg? Elsősorban játékra kell.

Vagy ehelyett, ilyen árban mit ajánlanátok inkább?

(#49132) hallador válasza overland (#49130) üzenetére


hallador
addikt

A kettő alma és körte kategória. A Samsungból egy jobbat kapsz egy alap HP EB F 9470 árából. Azt tudod hogy az alap folio sima HD kijelzővel jön? És csak a drágábbak (~ 500 000 és felette) lesz HD+ panellel? Amúg Samsungban ezért már komolyan felszerelt gépet kapsz másra van kitalálva a két gép, más a célcsoport a felhasználási terület. Az egyik egy Corporate/Business gép (HP, olyan árral és tulajdonságával, minden hátrányával és leőnyével)
A másik meg egy konzumer gép.

Mire kell neked a gép?

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#49133) overland válasza hallador (#49132) üzenetére


overland
aktív tag

semmi extra, pl. nem játszom rajta...
rakok bele ha nincs ssd-t
nem akarom a legdrágábbat sem, de a jó kijelző az pl. számít
van jobb ötleted?

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#49134) hallador válasza overland (#49133) üzenetére


hallador
addikt

Akkor a HP-t el is felejtheted, nem a kijelző miatt veszi senki az elitebook-ot. A Kijelzője az jó, de egyáltalán nem veszi fel a versenyt a modern kijelzőkkel.
Ha meg játékra kell akkor a másikat sem ajánlanám milyen játékre kell egyáltalán?

A másik hogy ha játszani akarsz, akkor nem én vagyok a Te embered.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#49135) overland válasza hallador (#49134) üzenetére


overland
aktív tag

nem játszom! :)

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#49136) hallador válasza overland (#49135) üzenetére


hallador
addikt

Ja igen félreolvastam bocs. Ha kijelző neked nagyon fontos, akkor még mindig azt mondom hogy ez a HP nem ajánlott neked a Samsung inkább.

Mennyit szeretnél rákölteni azt még kérlek írd meg, mert ha nem dolgozol rajta, hanem csak otthoni használatra kell, akkor ennél a HP-nél vannak sokkal jobb gépek is.

Akkor gondold meg a dolgot, ha sokat dolgozol a gépen.
És ha így lenne (Már ha dolgozol a gépen), akkor: Dell Latitude e7420 (van fHD-s kijelzővel is, Dell Latitude 6430u (HD+). Gondolkodhatsz még Fujitsu Lifebook U772-ben is, bár ott a HD+ kijelző kétséges. Esetleg a HP elitebook 840 G1-ben is. Esetleg Toshiba Tecra 940-ben is.

Magyarországon ez a HP modell nagyon drága (HP Elitebook folio 9470m), ami meg annyiba kerül mint a fenn emlegetett Dellek, legalább egy 50 - 80 ezer Ft-al drágább is.

Ha pedig nem dolgozol, akkor az a Samsung jó választás bár az nem 13"-os?

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#49137) bozont


bozont
veterán

Üdv
Anyunak kellene egy laptop, főleg netezésre, tehát a gpu teljesítmény nem a legfontosabb. Ha lehet inkább valami AMD lenne jó, főleg a hosszabb távú támogatás miatt. Ami még fontos (legalább is én annak tarom :D ), min 4GB ram, legyen rajta USB3 és HDMI, optikai meghajtó. Tárhely mérete nem olyan lényeges, később lehet veszek bele egy SSD-t. Az A4-6 kategóriát nézegetem, legalább 2GHz-en járjon a cpu. Vagyis minél hosszabb távra lesz. A hordozhatóság nem fontos, csak itthon lesz használva.
Az ár max 110e Ft, bár ha picit drágábban lenne egy jó darab, akkor max pótolok hozzá.

Jelenleg ezt találtam ebben a kategóriában: [link]
Ami még fontos, hogy olyan bolt jó, ahol 0% THM-es hitelre lehet vásárolni.

mod.: Jah igen, a kijelző képminősége sem utolsó dolog, bár van egy olyan érzésem, hogy ebben az árkategóriában nem kapni TN-nél jobbat.

[ Szerkesztve ]

(#49138) Chaser válasza bozont (#49137) üzenetére


Chaser
titán

Sokkal jobban járnál egy intellel. Lenovo B590 100k körül van 2020m pentiummal. Kijelző képminőségről nem kell beszélni 200k alatt. Egyrészt csak HD TN panelek vannak, másrészt random szerelik őket a gépekbe.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49139) Borote válasza bozont (#49137) üzenetére


Borote
addikt

Konkrétan és részletesen milyen hosszú távú támogatást remélsz egy AMD APU-tól, amiből előnyöd is származik, és ellensúlyozza azt, hogy a szóban forgó processzor egyrészt nem is valódi kétmagos, másrészt borzasztóan gyenge is?

(#49136) hallador: az amúgy nem teljesen világos számomra, hogy attól, hogy üzleti gép, miért muszáj bele okádék kijelzőt tenni... Nem lett volna nehéz erre is odafigyelni :B Pedig egy kifejezetten szimpatikus gép lenne.

[ Szerkesztve ]

(#49140) hallador válasza Borote (#49139) üzenetére


hallador
addikt

Igazad van, de a Corporate/Enterprise világban nagyon más szemüveggel nézik a világot, ott a kijelző nem szempont egyáltalán. Kivétel temészetesen a király kategória (HP EliteBook W, ZBook DreamColor pl, vagy a Dell Precisionok PremierColor).

Ha jobban megnézed a Dell, meg a Lenovo sem nagyon csipkedte magát az EnterPrise gépeibe, hogy kb olyan kijelzőt tegyen bele, mint egy jobb XPS-be akár, nem szempont. Ugyan a DELL fHD kijelzői eddig egész jók voltak, de még azok sem érték el egy jobb konzumer gép paneljét. (Sőt)

Most kezdenek kapálózni ebben az iparágban, hogy legyen fHD kijelző.

Nem szempont.

Viszont van más szempont, amit egy konzumer gép ha megszakad sem fog teljesíteni. Érdekek...

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#49141) overland válasza hallador (#49136) üzenetére


overland
aktív tag

köszi az ötleteket!

Amihez ragaszkodnék a billentyű kiosztás, (jobb szélen home-pgup-pgdn-end legyen!), matt led, vékony,
a samsungban van 14-es, a 13-ban nem jó a bill. kiosztás...

a fujitsu tetszene, de az kiesik (bill.)
dolgozom rajta sokat, valószínűleg nem itthon venném az áruk miatt

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#49142) nike_ válasza Chaser (#49058) üzenetére


nike_
addikt

Köszi! Más ötlet valakinek?

(#49143) bozont válasza Borote (#49139) üzenetére


bozont
veterán

Közben rákerestem pár tesztre erről a cpu-ról, és rá kellett jönnöm, hogy ez nem az amire gondoltam, ez csak egy 1 modulos ULV proci. :(
Azt nem tudom a jövőben milyen előnyöm származik, de ha jól rémlik az Intel csak 1 évig támogatja a hardvereit és ez az igp driver szempontjából nem előnyös. Bár azt írtam, hogy a gpu nem fontos, de egyszer-kétszer magammal vinném ha kell és akkor játszanék is rajta. Persze nem ilyen Crysis 3 félékkel, inkább D3, SC2, WoW vagy valamelyik F1 és hasonlók. Szóval kisebb hardverigényű játékokkal.

De persze ha az Intel vonalon sokkal erősebbet kapok ugyanazon az áron, akkor nincs mit tenni, marad az. Ahogy nézem találni dedikált vga-val is amiknek már elég a teljesítménye arra amire nekem kell.
Ezek közül melyik lenne a legjobb vétel: Acer E1 531G, Lenovo Ideapad G500s (feltéve ha van ebből más színben is) vagy G500

mod.: Esetleg még ez a HP Pavilion 2000, i3+HT biztos hogy sokáig elég lenne, viszont "csak" HD4000 igp ami valamivel gyengébb mint a fentiekben lévő dedikált.

[ Szerkesztve ]

(#49144) premete válasza overland (#49141) üzenetére


premete
veterán

Vegyél Dell Latitude e6230-ast, vagy Thinkpad x230-at, azok jók.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#49145) overland válasza premete (#49144) üzenetére


overland
aktív tag

köszi, 14-15"-ost szeretnék

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#49146) premete válasza overland (#49145) üzenetére


premete
veterán

Akkor Dell Latitude 6430u, 1600x900, US ebay, vagy ha van ismeretletség Dell US outlet (árban kb. ugyanaz) én ezt néztem ki:

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#49147) Carryboy válasza premete (#49146) üzenetére


Carryboy
tag

Ebay-ről Szerinted melyik Hp 8470-es Elitebook-ot szabad megvenni, i7-es procival es dedikált vga-val?

(#49148) premete válasza Carryboy (#49147) üzenetére


premete
veterán

i7-es procinak semmi értelme, és nem láttam 8470-est még dedikált vgával sem. Nálunk i5 3320, 8 GB ram, 160 GB intel sata3 ssd, webcam, sc reader, webcam vannak, azok stabilan elmennek 8 órát folyamatosan. Jól is néznek ki, de az alu fedlap az nagyon kényes, és ha az indiai supporthoz kerül az ügy, az bizony hetekbe telhet (nem olyan kapkodósak, ugye errefelé is vannak indiai származásúak). :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#49149) overland válasza hallador (#49136) üzenetére


overland
aktív tag

ez a forma tetszene:HP elitebook 840 G1
csak valamiért nagyon drága...

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

(#49150) overland válasza premete (#49146) üzenetére


overland
aktív tag

ez jó!

csak billentyű probléma van vele... :(

unatkozó okoskodó okostojások kíméljenek!!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.