Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#44851) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

Sziasztok!

Nővérem szeretne egy olcsó új 15,6"-os notebookot.
Legfőképpen skype videohívásra lenne használva, tehát egy 720-as kamera nem lenne rossz.
Ezen kívül még egy kis film, szövegszerkesztés, és netezés lenne a funkciója, semmi extra.
Tudnátok ajánlani pár típust? 100e lenne a plafon, de nem gond ha olcsóbb.

köszönöm :R

(#44852) Chaser válasza Chuck Norris (#44842) üzenetére


Chaser
titán

Nincs olyan sajnos, már mind ledes. Ami no-pwm led az Apple Retina, kicsit drága:)

Chesterfield: Fuji AH502 lenovo B590. Hogy milyen kamera van benne nem tudom, ez nem az az árkategória ahol válogatni lehet. Örülni kell annak is, hogy van épkézláb gép ennyiért.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44853) Jazz


Jazz
veterán

A következő notikról mi a véleményetek? Teljesítményben kb. melyik mostanival egyenértékű?

DELL Precision M6500 Intel Core i7 X920 2.00GHz 16GB RAM 1920x1200 NVIDIA Quadro FX 3800M with 1 GB Video Memory

Dell Precision M6500 Intel M540 i5 2.53GHz 8GB 1920x1200 ATI FirePro® M7740 Graphics with 1GB dedicated memory

Köszi

free your mind

(#44854) Chesterfield válasza Chaser (#44852) üzenetére


Chesterfield
senior tag

köszi!
Garanciaügyben melyik márka az, amit itthon is szervizelnek, és 2-3 évet vállalnak?

(#44856) Jazz


Jazz
veterán

Amcsiból rendelve kb. mennyi vámra lehet számítani? Szállítás kb. 100$.

free your mind

(#44857) triglav1


triglav1
újonc

HP notebookot, laptopot senki ne vegyen. Nekem volt egy Pavilion, 2 év után -sajnos csak egy év garancia volt rá - a videovezérlő túlmelegedett és tönkrement. Sehol nem tudták megjavítani, kidobhattam úgy, ahogy volt. A HP gépeknél a túlmelegedés típushiba. Pedig vigyáztam rá, mindig asztalon volt használva...

(#44858) spyduck válasza Jazz (#44856) üzenetére


spyduck
nagyúr

27% korul tudomasom szerint

(#44859) Dhampir válasza triglav1 (#44857) üzenetére


Dhampir
félisten

Vásárolni tudni kell. A HP notebookjai közül az EliteBook és a ProBook kategóriából érdemes választani. Egyébként 3 év garanciával adják a gépeket.

(#44860) Tikakukac válasza triglav1 (#44857) üzenetére


Tikakukac
titán

Nos, akkor megnyugtatlak, nekem a beszarós Pavilionból volt több, mint 4 évig és még mindig megy. Most meg egy szintén beszarós 8510W-m van :DDD

Viccen kívül, tényleg emiatt regeltél be? Felesleges volt.

Ja és akkor a végére: nem tudom honnan szermányoltad az 1 év garis Paviliont, tippre valami zugfosból, már 5 éve is 2 év gari volt az alap mindenhol. Hát akkor léphetünk is tovább :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44861) dunc válasza triglav1 (#44857) üzenetére


dunc
nagyúr

Ezt az oltári nagy butaságot nem gondolod komolyan úgye ? :))

(#44862) Chaser válasza triglav1 (#44857) üzenetére


Chaser
titán

A te géped típus hibás volt valószínűleg. De mint a többi gyártó, a HP is kismillió modellt kínál. Sajnos mint látszik nem értesz a notebookokhoz, de no para, mindenki úgy kezdi:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44863) dudi


dudi
senior tag

sziasztok,

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Szeptemberben jó volna, de átcsúszhat talán októberre is.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
100.000 Ft
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
irodai munka, otthoni környezetben. Néha lesz csak hurcolászva.
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Nem.
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Minőség.
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Szeretnék, de kétlem, hogy belefér a keretbe.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
14", lehetőleg matt.
(8) Notebook tömege?
Női hordozásra legyen lehetőség, tehát minél kevesebb (~1,7kg)
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Vele vagy nélküle.
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
Optikai meghajtó jó volna, tárhelyre semmi különleges, gyakorlatilag mindegy.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
webkamera előny, de nem fontos.
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Youtube :)
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Asus X401: nem tudom, hogy minőségre milyen.
Acer V5-431: szintén kérdéses minőség.
(200) Egyéb óhajom, sóhajom:
Akku üzemidő azért értékelhető legyen. Nem kell semmi kiemelkedő. Acernek a ~2,5órája pl tetszett...

Köszi szépen a segítséget!
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#44864) btudos válasza dudi (#44863) üzenetére


btudos
veterán

A legfontosabbat hagytad ki, hogy jo-e a hasznalt. 100-bol ujonnan 14-es gep csak hulladek van, hasznaltan garanciaval viszont kinyilik a vilag. ;)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#44865) djhalasz


djhalasz
tag

lenovo

Sziasztok, szerintetek jó vétel lenne, ha játszani és filmezni is szeretnék fullHD monitoron?

(#44866) dudi válasza btudos (#44864) üzenetére


dudi
senior tag

upsz, bocsánat. Szóval:
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Újat szeretne a "megrendelő". :) Én pedig annyit tennék hozzá, hogy lehetőleg jó hosszú garanciaidővel (és értelmes support-tal).

Köszi! :R

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#44867) Tikakukac válasza djhalasz (#44865) üzenetére


Tikakukac
titán

FHD-ban szerintem a proci el fog fogyni. Egy magasan órajelezett i5 de inkább i7 elkéne. Ahogy tapasztalgatom a Crysis és Metro nagyon kívánja a procit (is).

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44868) TaylorXIII


TaylorXIII
őstag

Alienware laptopot hol lehet venni? Boltokban nem árulják? Tudnátok pár olyan boltot linkelni ahol árulnak ilyen laptopokat?

[ Szerkesztve ]

(#44869) Tikakukac válasza TaylorXIII (#44868) üzenetére


Tikakukac
titán

Van kirakva egy kicsi és egy bazinagy dög is. Rendelni meg kb. bármit lehet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44870) TaylorXIII válasza Tikakukac (#44869) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Tudom noob kérdés, de hol? Nem találom. Egyikhez sincs odaírva, hogy Alienware lenne.

(#44871) Tikakukac válasza TaylorXIII (#44870) üzenetére


Tikakukac
titán

Pesti üzletben van mindkettő.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44872) TaylorXIII válasza Tikakukac (#44871) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Jól van ha nincs kedved segíteni akkor írd azt. Kösz a semmit.

(#44873) pocokxx válasza TaylorXIII (#44872) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Konkrétan linkelt neked egy boltot, ahol van... [link]

PEST
VI. ker., Teréz körút 47.
20 / 988-2000

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#44874) Tikakukac válasza TaylorXIII (#44872) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor vegyük elő mi a probléma: megkérdezted hol lehet kapni/venni Alienware-t. Én dobtam egy linket ahol biztosan lehet.

Erre megkérdezted, hogy de hol. Én erre megmondtam, hogy a pesti üzletben ott áll 2 darab is.

Erre te írtál valamit, amit nem tudok értelmezni.

Tehát akkor mint végtelenül türelmes ember szeretném feltenni a kérdést: biztosan értelmezted a fentebbi válaszokat, és biztosan kifejtetted bővebben, hogy mit is szeretnél kérdezni? Szerintem nem. Csak ezért ne azokat okold akik a napjuk nagy részében lesik itt az emberek problémáit. 0 forintért, hozzáteszem.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44875) TaylorXIII válasza pocokxx (#44873) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Azt írja nincs találat és egyébként is lenn volt az oldal alján szóval semmi nagy és feltűnő kiírás vagy bármi nem volt. Na mind1. Még jó, hogy én nem így informálok valakit. Most is másnak kérdezősködtem de úgy látom felesleges.

(#44874) Tikakukac: Én nem találtam a laptopszalon.hu-n.

[ Szerkesztve ]

(#44876) Tikakukac válasza TaylorXIII (#44875) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát akkor továbbra is azt tudom mondani, mint évek óta mindig: a weblap az épül egy adatbázisra, ami vagy jó vagy nem, de inkább nem. Ez mindenhol így van. Ezért van a telefon az email és a személyes találka. Én pedig garantálni tudom, hogy bizony 1 hete még egészen biztosan ott trónolt 2 darab Alienware a pulton a pesti üzletben, és esélyes, hogy még mindig ott vannak.

Tanulság: IRL minden biztosabb.

Ja és igen, raktáron nem hiszem, hogy sok boltban lenne akármilyen AW gép, szinte kivétel nélkül rendelésre van, nyilván érthető okokból. Ha akarod holnap megnézhetem, nekem minden nap útba esik, semmiből nem tart a pontos típust megnézni.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44877) masholnap válasza TaylorXIII (#44875) üzenetére


masholnap
senior tag

szerintem ez a link jobb lett volna. a lapiszalon alienware-es oldala

néha a kedves kollegák csípőből nyomják az infót, és végülis igazuk van, mert tényleg ott tespednek azok a gépek, csak hát a lapiszalon oldalon erről szar sincs :) noennnyi. előfordul az ilyen

szerk: szorri, de van egy link lent :D http://www.laptopszalon.hu/kategoriak/alienware
énkérek elnézést :)

[ Szerkesztve ]

(#44878) urban racer


urban racer
senior tag

Sziasztok!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
SOS
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
~200.000
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
irodai munka
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
~11-13"
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
FONTOS: OS nélkül is lehet, de Windwos alapú legyen(nem win8rt és nem android!)
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
csak és kizárólag új, számlás.

Ami a legeslegfontosabb: windows alapú legyen és brutális akkumulátorideje legyen közepes használat mellett. Olyan helyszínen kell használnom, ahol hálózati feszültség nincs, a legideálisabb az lenne, ha 8 óránál is többet elmenne. Esetleg csatlakoztatható pótakksis megoldás is érdekel (mint pl az Acer aspire 7 esetében)

előre is köszönöm!

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#44879) TaylorXIII válasza Tikakukac (#44876) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Értem. Illetve majdnem. IRL mit jelent? Igazából ha 350knál is több egy i7+GTX 770m alienware laptop vagy akármi akkor nem is gondolok rá többet:D Drágábbak? Az illető ezt két laptopot nézte ki:
http://www.digiprime.hu/laptop/msi-laptop/msi-ge60-ar/msi-ge60-i760m245fd-10334-elado

Másik:http://www.digiprime.hu/laptop/lenovo-laptop/lenovo-ideapad-y510p-ar/lenovo-ideapad-y510p-12428-elado

http://www.digiprime.hu/laptop/lenovo-laptop/lenovo-ideapad-y510p-ar/lenovo-ideapad-y510p-12426-elado

Azt nem tudom melyik lenovora gondolt mert cska annyit írt megéri-e a plusz pénzt a lenovo és már az i5-4200 procis is drágább mint az msi de csak látta, hogy az csak i5. Bár tényleg nem tudom. Na szerinted melyik éri meg leginkább? Keret kb 280 ezer forint.

(#44880) runner 125 válasza urban racer (#44878) üzenetére


runner 125
nagyúr

Vostro 3360, Latitude E5430, NP530

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44881) Dell XPS válasza TaylorXIII (#44868) üzenetére


Dell XPS
veterán

Lehet azért találni: [link]

Üdv, Dell XPS

(#44882) Tikakukac válasza TaylorXIII (#44879) üzenetére


Tikakukac
titán

In Real Life.

Az Alienware drága. Jellemzően nem 400k alatti kategória.

A boltot amit néztek pedig gyorsan elfelejtjük, okokért üsd be a keresőbe őket.

300k környékén lehet megbízható helyről is szerezni 750M SLI-s Y510p-t venni, az rendben van. És az i7-es és atomfullos.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44883) urban racer válasza runner 125 (#44880) üzenetére


urban racer
senior tag

szia, ezeknek egyiknek sem kiemelkedő az akkumulátorideje :(

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#44884) TaylorXIII válasza Tikakukac (#44882) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Mit értesz megbízható hely alatt?:) Melyik boltot?:)

(#44885) runner 125 válasza urban racer (#44883) üzenetére


runner 125
nagyúr

Viszont a Dell-ekhez tudsz vásárolni nagyobb teljesítményű akkut, ami persze már fizikailag is nagyobb.

Ennyi pénzért nem lesz kompromisszummentes megoldás.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44886) Tikakukac válasza TaylorXIII (#44884) üzenetére


Tikakukac
titán

Ööö, valaki írt itt egy rendes kis összefoglalót már. A legtöbb olyan bolt ami jópár márka hivatalos viszonteladója, az már okés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44887) TaylorXIII válasza Tikakukac (#44886) üzenetére


TaylorXIII
őstag

Téma összefoglalóra gondolsz? Abban nem látok boltokat.

(#44888) btudos válasza TaylorXIII (#44887) üzenetére


btudos
veterán

Kereső: "megbízható boltok"

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#44889) baaka


baaka
tag

A 3 gép közül melyiket érdemes megvenni?(az alapján, hogy melyik a legerősebb, Ahp-ben erősebb cpu van ,a samsungban pedig erősebb gpu. Nem tudok dönteni!) HP SAMSUNG DELL

[ Szerkesztve ]

(#44890) AxBattler válasza runner 125 (#44880) üzenetére


AxBattler
félisten

Ma megtapogattam ezeket az NP530-asokat a MediaMarkt-ban, és tényleg elég meggyőző a minőségük, de sajnos még idle is forró volt az alsó burkolatuk. Kicsit csalódás volt.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#44891) Dhampir válasza baaka (#44889) üzenetére


Dhampir
félisten

Ezek közül a harmadikat. A 3 év szervizgarancia miatt számomra a Dell lenne nyerő. A Samsung sem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#44892) dudi válasza dudi (#44863) üzenetére


dudi
senior tag

Esetleg ha 15.6" is szóba jöhet, van valami ajánlásotok?
Nézegettem párat, azokból talán az Acer TM P253 tűnt meggyőzőbbnek, 3 év garanciával ~107 ezerért.

Köszi

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#44893) btudos válasza dudi (#44892) üzenetére


btudos
veterán

Fujitsu Lifebook AH502

A legjobb minőségű belépő kategóriás gép, esetleg Lenovo IdeaPad G500, de annak fényes a kijelzője.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#44894) Chaser válasza baaka (#44889) üzenetére


Chaser
titán

Mire használnád a gépet?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44895) erika53


erika53
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy gépet, a kiszemelt áldozat az Aer Aspire V3-772G.
Olyan kérdésem lenne, hogy ebből melyik változatot érdemesebb megvenni

1. GT 750M 4gb videokártyával
2. GT 760M 2Gb videokártyával

Köszönöm a segítséget...

(#44896) btudos válasza erika53 (#44895) üzenetére


btudos
veterán

Leginkább egyiket se, de egyébként a 760M erősebb valamivel. (A 4 GB vRAM meg parasztvakításra jó, másra nem)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#44897) erika53 válasza btudos (#44896) üzenetére


erika53
csendes tag

Miért egyiket sem?
Ajánlanál helyette mást, amit érdemes?

(#44898) btudos válasza erika53 (#44897) üzenetére


btudos
veterán

Ha válaszolsz a téma összefoglaló kérdéseire, örömmel segítek, de addig vaktában lövöldözni nem szeretnék :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#44899) Dreadloord válasza erika53 (#44897) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Mennyiért láttad? Mert ahogy én látom y510p árban mérik, vagyis jó laptop nagyon, csak olyan árkategóriában indul, ahol elpicsázzák:)

gt 750-el: 210k-ért lenne jó vétel
gtx 760-al meg 230k körül szerintem.

(#44900) erika53 válasza Dreadloord (#44899) üzenetére


erika53
csendes tag

Így értem már..., de ez 17coll :)
GT 750 270 ezer Ft
GT 760 300 ezer Ft

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Most
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban? 350 ezer Ft
(3) Felhasználási kör? (fotó - dvd video szerkesztés, kis játék, filmek)
(4) Játékra használnád-e? Max fifa
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? teljesítmény
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! Csak az op. rendszernek
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? 17coll,full hd
(8) Notebook tömege? mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
1Tb / 128 Gb, min 8GB, jó lenne
(11) Egyéb kívánság? hdmi, usb 3
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? Igen

(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)

http://www.laptop-notebook-netbook.hu/acer/aspire-v3-772/
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? Csak új

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.