Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#44401) Stauffenberg válasza sityu17 (#44398) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Bár lehet rosszul gondolom, de nem lehet, hogy a Windows 7 a baja? Tudtommal ez volt az első Inspiron amit a Dell a Windows 8 miatt adott ki, sok drivert eleve arra optimalizálva. Mondjuk ahogy olvasom a ventilátor folyamatos pörgésével volt a 1-2 usernek gondja, amit a BIOS frissítés oldott meg.

Én ettől még önmagában nem rettennék meg. Ez még nem olyan gond, mint amiket az elmúlt években a környezetemből láttam.

i7-es K-szériás ASUS-t láttam már úgy olvadozni, hogy az alsó fedélen lévő csavarokra ráolvadt a menet. Vagy barátnőm jelenleg éppen elhalálozott Acer 5552G laptopja, ami olyan konstrukciós katasztrófa, amiről többször is írtam már. A linken lévő hibajelenségeket még azzal egészíteném ki, hogy a múlt héten beállt halál oka prózai: Megolvadt a bekapcsoló gomb (illetve az alatta lévő érzékelő) és már hiába nyomkodod, nem reagál semmire, nagyjából 50-60 megnyomás után ha szerencséd van bekapcsol. Ja igen, a hűtéssel nem lehetett már mit kezdeni, pedig repedést nem találtam rajta. A legjobb tuning hűtőpasztámat kentem a CPU-ra, de így sem nagyon ment 80-90°C alá a hőmérséklete. Már nem akarom több bontott alkatrésszel foltozgatni azt a szart, inkább vennénk újat.

Most barátnőmnek is lenne egy Inspiron 5521 meg nekem is. Ha csak egy BIOS csere meg némi driver szopoda lesz az összes baja, akkor már összeteszem a két kezem. :)

(#44402) Tikakukac válasza sityu17 (#44396) üzenetére


Tikakukac
titán

Amit linkeltél az nem más, mint user error. A driverezés az úgy ne legyen már akkor hiba.

Ha kirakja, hogy kettétört a gép gépelés közben, na az egy rossz gépet jelentene.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#44403) pocokxx válasza btudos (#44392) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszönöm, és neked is Dell XPS! :R Valószínű, hogy T400 lesz.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#44404) premete válasza Tikakukac (#44402) üzenetére


premete
veterán

+1
Nekem is elég furcsák azok a "hibák" amit linkelt, mint például (a teljesség igénye nélkül):
- nem tudom mikor van feltöltve
- lehet-e bele ssd-t tenni
- kapható-e hozzá világító billentyűzet.
- hogyan kell drivereket telepíteni
- miért nem adnak a linuxhoz windows 7 driver dvd-t
- miért nincs hozzá NBD- garancia

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#44405) sityu17 válasza Stauffenberg (#44401) üzenetére


sityu17
tag

Tyűha, az nemsemmi! :)

Hát, amúgy én sem azt mondom, hogy az inspiron nem jó, mert sok hiba van a gépben, ha csak annyi baja lesz amiről beszéltünk, akkor azt pikpakk lehet orvosolni, nem probléma.

Van egy másik alternatívám, ami még tetszik, ez a lenovo G580:
[link]

Kérdés, hogy megér -e annyival többet a Dell? (nyílván erősebb a hardvere, de hogy megbízhatóbb-e?)

[link]

(#44406) sityu17 válasza Tikakukac (#44402) üzenetére


sityu17
tag

:) Jogos.

(#44407) Stauffenberg válasza sityu17 (#44405) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mi is akartunk még az év elején egy G580-at venni, de akkor elmaradt a vásárlás. Most is ugyan annyiba kerül, míg az 5521 ára elég nagyot zuhant. Nem egészen egy kategória a kettő.

Nekem például megéri a felárat, mert vékonyabb, valamivel könnyebb és a háznak vannak elegáns fém elemei. A hardverben azt hiszem mindkettő megtenné, de az is jó, hogy a Dell-ben egy takarékos ULV proci van, olvastam tesztekben 6 órás üzemidőket akkuról, ami megint nem rossz.

Én sokat cipelném majd a hátamon, így az is számít, hogy az átlagos 15" méretű laptopoknál jó fél kilóval könnyebb. Nem egy ultrabook, de nem is azt kerestem.

[ Szerkesztve ]

(#44408) sityu17 válasza Stauffenberg (#44407) üzenetére


sityu17
tag

Hát igen, nyomós érvek, valahogy én is így vélekedek a Dell-ről. Nagyon szép, tesómnak is tetszik (ami a lényeg ugye, mert hát csak neki lesz :)), és hardverben is ott van. Szóval szerintem nálam is eldőlt a választás!
Köszi a véleményeket!

(#44409) Chaser válasza pocokxx (#44391) üzenetére


Chaser
titán

Részemről is T400, esetleg E6400. Mindkettő van alfa mesternél ha minden igaz. Mindent összevetve T400 jobb, E6400-be még csak ddr2 ram megy. És a T400 kvázi hangtalan ha a külső hőmérséklet nem 30fok+.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44410) gigoloZdS


gigoloZdS
csendes tag

Sziasztok!

Barátnőm szeretne venni egy notebookot 150ért max. kritériumok:

-legalább 2 év garancia
-irodai használatra kell
-gyors, megbízható

játszani nem fog vele!

előre is köszönöm

(#44411) Chaser válasza gigoloZdS (#44410) üzenetére


Chaser
titán

Méretet nem írtál. 14"-ban van a fujinak egy bordóban is elérhető gépe. i3 cpu, GT620 vga, 3 év gari. Bár úgy látom most mindenhonnan eltűnt. Ha 15-ös is jó akár egy AH502 512 pentiummal + SSD-vel, esetleg lenovo B590. Lehet designra az jobban bejön neki.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44412) gigoloZdS válasza Chaser (#44411) üzenetére


gigoloZdS
csendes tag

B590 116K -ért jó lesz, köszi szépen!

(#44413) TheProb


TheProb
veterán

Egyik oldalon belefutottam egy Lenovo y510-be és elég szagos nekem a hírdetés. Pl. a 170e ára miatt valamint azt írja hogy vett rá +5év gart, van ilyen egyeltaán a lenovo-nál?

Netán ha kérek tőle vmi S/N-t vagy valami releváns infót nem tudon "lenyomozni" a gépet vhogy?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#44414) Chaser válasza gigoloZdS (#44412) üzenetére


Chaser
titán

Szívesen.

szerk: TheProb: Ez tuti fake. Garkiterjesztésnek utána tudsz nézni lenovonál, emlékeim szerint ideapadokra nincs, de lehet tévedek. Az egyébként is gyanús, hogy + 5 évet vett rá. Tp-re is max +2évet lehet ha lehet, ideapadre biztos nem lehet 5-öt, akkor 8 év garis lenne...:) Max ha valamilyen "bolti" gart vett, olyan éppen lehet, de azt nem a lenovo adja és azt se adják ingyen. Ha 250-60 körül van újan SLI nélkül, nem valószínű hogy pár hetesen 170-ért oda adja valaki, ráadásul garkiterjesztéssel.
Belinkelnéd?:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44415) Borote válasza TheProb (#44413) üzenetére


Borote
addikt

Ezt tényleg linkeld be légyszíves, erre én is nagyon kíváncsi vagyok!

(#44399) premete: ezt el kéne menteni :D Többi gyártóhoz nem szeretnéd megfogalmazni? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44416) Huroq


Huroq
senior tag

Üdv.

Érdeklődni szeretnék, hogy tud-e valaki mondani valamit az ASUS X402CA-WX011D notebookról?
Érdemleges tesztet sajnos nem találtam róla.
Az egyik lány ismerősöm nézte ki magának a gépet. Mondtam neki, hogy nagy minőséget ilyen árkategóriában ne várjon el, de nagyon megtetszett neki a vékonysága, a mérete illetve, hogy fehér.
Ha esetleg valaki látta már közelebbről, akkor leírhatná, hogy minőség terén vállalható -e, illetve elég lehet -e egyetemen való gépeléshez, böngészéshez?

Előre is köszönöm.

(#44417) ghostrider20


ghostrider20
tag

Hello mindenki szeretnék laptopot vásárolni szempontok!
Némi játékra használnám és egy két limi- lomra...:)
maximum olyan 140-150

(#44418) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
150k körül szeretnék notebook-ot, főleg iroadai munkára. 15" lenne az ideális, a hordozhatóság nem a legfőbb szempont, SSD nem kell. Jó lenne ha Windows is lenne az árban. Mit ajánlatok?

"Csak úgy mondom"

(#44419) Chaser válasza ghostrider20 (#44417) üzenetére


Chaser
titán

Ez fér bele, vagy egy G580 GT635 verzió pentiumos vagy i3-as verzió. Ha nem multizol és nem csinálsz cpu igényes dolgokat pentiumos is bőven jó, 120k körül van, egy SSD is belefér a keretbe.

szerk: Csapi007: Ez a B590 W8-cal 120 alatt elég korrekt. Vagy egy fuji AH502 502 512 és mellé veszel wint esetleg garkiterjesztést. Irodai munkára i3 igazából felesleges, ha csak nincs masszív sok függvényes excel. SSD többet dobna a dolgokon.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44420) westcoastog


westcoastog
veterán

Sziasztok, kérnék tanácsot notira, pénzben a plafon 200.000 forint, minimum 500gb hdd, és legyen jó a hűtése, +beépített webcam, általános feladatokra lesz használva, játék max sims 3 meg majd a 4, ezért kéne egy kellemes hardver amin majd elfuthatnak ezek a játékok.
Oprendszer nem fontos, optikai meghajtó legyen, 3-4 gb ram, minimum.

Haver lenovo g580-asával nincsenek jó tapasztalataim, nagyon melegszik, olyankor arról számol be haver hogy a játékok elkezdenek eléggé akadozni stb.

C6T28EA (i5-3317U, 8GB RAM, 1000GB HDD, GeForce GT 630 2GB)
Valami hasonló elég lenne bőven, csak a lényeg hogy ne melegedjen el mint a szemét.

[ Szerkesztve ]

(#44421) westcoastog válasza westcoastog (#44420) üzenetére


westcoastog
veterán

Ja és most mondják hogy jó lenne ha nem csak fekete színű lenne a gép. :DDD

(#44422) Chaser válasza westcoastog (#44421) üzenetére


Chaser
titán

Probook 4540? "Alu ház", matt kijelző, 3 év gari.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44423) westcoastog válasza Chaser (#44422) üzenetére


westcoastog
veterán

Attól függ merre találok olyat, hol érdemes nézelődni? laptop.hu-n 1 darab probook van, az is 4740s.

Iponon néztem, ez?
HP ProBook 4545s TC0719
AMD A4-4300M 2.50GHz processzorral, 4GB DDR3 memóriával, 15,6"-es kijelzővel, 750GB merevlemezzel, Linux operációs rendszerrel rendszerrel, DVD-RW meghajtóval, ATi Mobil RadeOn HD7650 integrált videókártyával.

vagy
HP ProBook 4540s H5J58EA
Intel Core i3-3110M 2.40GHz processzorral, 4GB DDR3 memóriával, 15,6"-es kijelzővel, 500GB merevlemezzel, Linux operációs rendszerrel rendszerrel, DVD-RW meghajtóval, ATi Mobil RadeOn HD7650 integrált videókártyával.

Ugye a különbség csak a processzor, és a lényeg is, minél kevesebbet fogyasszon, tehát ne fűtsön annyira, mobil megoldások terén nem vagyok otthon.

[ Szerkesztve ]

(#44424) Dhampir válasza westcoastog (#44423) üzenetére


Dhampir
félisten

E kettő közül az i3 proci jobb választás lenne.

(#44425) westcoastog válasza Dhampir (#44424) üzenetére


westcoastog
veterán

Igen arra már én is kilyukadtam, de lett még egy 3. opció is.
Intel Core i5-3230M 2.60GHz processzorral, 4GB DDR3 memóriával, 15,6"-es kijelzővel, 750GB merevlemezzel, Windows 8 operációs rendszerrel rendszerrel, DVD-RW meghajtóval, ATi Mobil RadeOn HD7650 integrált videókártyával.

Innentől már csak várom hogy eldöntsék melyiket vennék.
Olcsóbbik I3-as lesz.

[ Szerkesztve ]

(#44426) Dhampir válasza westcoastog (#44425) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha lényegesen olcsóbb az i3-as konfiguráció, akkor érdemes lehet inkább azt választani, a különbözet mértékétől függően.

(#44427) Chaser válasza westcoastog (#44425) üzenetére


Chaser
titán

Lehet itt olcsóbb. i5-tel több üzemidő lenne, de pofátlan felárat kérnek érte, nem éri meg.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44428) Dhampir válasza Chaser (#44427) üzenetére


Dhampir
félisten

Itt és itt még olcsóbb, egy tízessel.

[ Szerkesztve ]

(#44429) Chaser válasza Dhampir (#44428) üzenetére


Chaser
titán

:K :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44430) westcoastog válasza Chaser (#44427) üzenetére


westcoastog
veterán

Holnap megkérdi a lány az anyját hogy a 160ezerre rá bólint e aztán jövőhéten rendelem, de fel kell készülni arra is hogy egy 30-assal olcsóbb gépet kell keresni, ami megfelel a kritériumoknak. :)
De remélem meggyőzi a 160-as hp-ról, szimpatikus gép. :K

[ Szerkesztve ]

(#44431) Chaser válasza westcoastog (#44430) üzenetére


Chaser
titán

Jó lehetne még a fuji LH532, az 14" és van bordóban is, 140-150k kiépítéstől függöen, de eltűnt sok más fujival egyetemben. Vagy átmenetei készlet hiány vagy a sandy cpu-s gépek kifutnak náluk. Ez a ne legyen fekete dolog erősen leszűkíti a kört:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44432) TheProb


TheProb
veterán

Valakinek van tapasztalata a Z500 hangzásával és melegedésével kapcs?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#44433) TheProb válasza TheProb (#44432) üzenetére


TheProb
veterán

(Kifutottam az idővől bocsi)

Valamint az imént említett z500-al szemben ez milyen? kb u.a. a vas van benne.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#44434) 3RROR válasza TheProb (#44433) üzenetére


3RROR
aktív tag

A Sony E szériáját nem javasolták itt régebben ahogy olvastam.Nem tértek ki rá miért, de majd elmondják az okosok:)

(#44435) csibusz0314


csibusz0314
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég vásároltam egy Samsung laptopot (np370r5e-s02HU)
Miden szép és jó volt addig, míg ma végre fel nem telepítettem egy játékot, mert szerettem volna letesztelni, hogy mit is tud.. De nem tudok átváltani dedikált vgaról az ATI 8750re... Mindenhogy próbáltam már.. Látni látja a gép.. de nem tudom átváltani.. Mi lehet ennek az oka?? :(

(#44436) 3RROR válasza csibusz0314 (#44435) üzenetére


3RROR
aktív tag

Először is rossz topikan kérdezel...Helyes topik.Mellesleg catalystan kell állítanod.

(#44437) TheProb válasza csibusz0314 (#44435) üzenetére


TheProb
veterán

Jobb katt a játék ikonján alapértelmezett grafikus processzor kiválasztása

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#44438) 3RROR válasza TheProb (#44437) üzenetére


3RROR
aktív tag

Az csak Nvidiánál van nem?

(#44439) csibusz0314 válasza 3RROR (#44438) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Tudom, hogy másik a topic:) Amúgy azt hiszem megoldódott :)

(#44440) Vicoo válasza csibusz0314 (#44439) üzenetére


Vicoo
senior tag

Nem kell külön váltani, magától átvált .

(#44441) csibusz0314 válasza Vicoo (#44440) üzenetére


csibusz0314
aktív tag

Igen, csak valamiert nem erzekelte az atit... Feltettem beta drivert. Most mar jo... De sajnos a gddr3 nem eleg Lara Croft hajanak megjelenitesehez :P de tuleljuk, azon kivul ultran megy a draga :)

(#44442) Nem3sys válasza Nem3sys (#44400) üzenetére


Nem3sys
tag

Jó kis topik ez ;)

Seat Ibiza 1.9TDi 200+++

(#44443) Magnum_


Magnum_
nagyúr

sziasztok! milyen notebookot ajánlotok lánynak, de üzleti felhasználásra 120.000Ft-ig? legalább 5 évre tervezne (gari kiterjesztés ára mehet pluszban!)
ja és új, számlás kell. 15". integrált vidi kari bőven elég, matt kijelző nem feltétel.

köszi!

I humbly and respectfully decline™

(#44444) runner 125 válasza Magnum_ (#44443) üzenetére


runner 125
nagyúr

A532 pl.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44445) Magnum_ válasza runner 125 (#44444) üzenetére


Magnum_
nagyúr

jah, elfelejtettem írni.. win7 kellene.. így már nem igen fér bele a keretbe értelmes, laptop, nem?

I humbly and respectfully decline™

(#44446) runner 125 válasza Magnum_ (#44445) üzenetére


runner 125
nagyúr

A512 + 30k-ért a Win7 még belefér a keretbe, ugyanis ha rendelésnél feltünteti, h Fujitsu iskoldakezdés, akkor 95k-ért megkapja. A W7 külön meg br. 30k.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#44447) Chaser válasza runner 125 (#44446) üzenetére


Chaser
titán

Inkább AH502 :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44448) TheProb


TheProb
veterán

Valakinek van tapasztalata a Z500 hangzásával és melegedésével kapcs?
Valamint az imént említett z500-al szemben ez milyen? kb u.a. a vas van benne.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#44449) Prowler válasza TheProb (#44448) üzenetére


Prowler
senior tag

Hangzása szerintem teljesen korrekt, max hangerőn se recseg be bekapcsolt eq-val se. Magas és közép hangok rendben vannak, basszusból minimál van jelen, nem kell csodát várni. Asztalon vagy sík felületen szól igazán jól, mert a hangszórók az alján vannak.
Melegedés netezésnél abszolút semmi, játéknál melegszik a hőkivezető nyílásnál, de a ventillátor ott is elég halk, nem zavaróan süvít. Hűtésével nincs gond.

[ Szerkesztve ]

Veremivadék Undorkutya

(#44450) TheProb válasza Prowler (#44449) üzenetére


TheProb
veterán

értem köszi.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.